•  

  pokaż komentarz

  A jednak no proszę, przebaczyła.

 •  

  pokaż komentarz

  Ten debil Starzyński nie docenił głupoty Polaków. Dziś potomkowie gnębionych Warszawiaków wspierają niemiecki kapitał w Polsce, czyszczą niemiecki rynek z autozłomu, dobrowolnie jeżdżą na roboty do Niemiec i są dumni z tego, że mogą nosić wielkie logo niemieckiej marki stworzonej przez członków NSDAP na swoich butach i ubraniach zapewniając jej reklamę za którą sami zapłacili ciężkie pieniądze! Klienci Lidla normalnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @puruga na Stefana Starzyńskiego mówisz debil? Musisz być kimś wielkim, znanym, zapisanym już na kartach historii, może laureat nagrody Nobla? Albo zwykły krzykacz - imbecyl.

  •  

   pokaż komentarz

   na Stefana Starzyńskiego mówisz debil?

   @wkontakciecompl: epitet obraźliwy, a co ważniejsze - nietrafiony. Starzyński był po prostu naiwny, chociaż w przypadku polityka jest to już blisko graniczące z głupotą. Co prawda zajmował się głównie sprawami gospodarczymi i administracyjnymi - niemniej jednak jako np. uczestnik rozmów międzynarodowych i uważający się za autorytet w "kwestiach narodowościowych" powinien rozumieć, że historia zawiera tylko to, co pozwolą przekazać silni, i że silni nie odpowiadają za nic przed kimkolwiek słabszym od nich.

   Po ludzku przykro to pisać, ale fakty są jasne: to tacy właśnie decydenci, przenoszący moralność do polityki, doprowadzili do zagłady Polski po 1939 roku.

   Niemcy nie odpowiedzieli i nie odpowiedzą nie tylko za bombardowanie Warszawy w 1939, ale nawet za zrównanie jej z ziemią w 1944 i wymordowanie setek tysięcy ludzi w jednym mieście w ciągu kilku tygodni. Nawet pomimo, że przegrali wojnę. I historia na to nie powie dokładnie NIC.

  •  

   pokaż komentarz

   @puruga dużo prawdy. Niestety pogardliwy sposób wypowiedzi tego faktu nie zmienia. Chodzimy w cudzych butach

  •  

   pokaż komentarz

   @wkontakciecompl:
   Niby masz rację,ale on trochę też.Głupota w Polsce głupotę poganiała i nadal pogania.Historia Niemcom nie przebaczy???
   Ależ przebaczy,co więcej o ich obozach będzie się na świecie z premedytacją mówiło,jako o polskich obozach zagłady,a za kilkadziesiąt lat to Hitler będzie Polakiem,SS-mani na wieżyczkach w obozach też.Mieliśmy zadęcie jak cholera,aż nam to myśleć przeszkadzało.Nikt nam nie zrobi nic bo z nami Śmigły-Rydz!!!
   I nie było nas na mapie po miesiącu.Potem Powstanie Warszawskie....wygramy,przyjdą komuchy,a my ich przywitamy jako gospodarze Wolnej Polski,a oni jak zwyciężą to sobie pójdą.
   Komuchy,owszem,przyszły.Tylko nie weszły przywitać AK i przedstawicieli rządu londyńskiego,a poczekały aż Niemcy wszystkich wykończą i wywiozą,bo mieli swój rząd marionetkowy i inne plany,bynajmniej nie honorowe.
   Teraz ten..historia nie przebaczy.Historię to piszą zwycięzcy a poza tym każdy ma swoją.I historia będzie taka jaką ją napisze ten co ma największą siłę sprawczą.Niemcy z Żydami tak dobrze żyją,że trzeba będzie ten cały bajzel pod nazwą hitlerowcy zwalić na Polaków,żeby nie było skazy na wizerunku.Jakoś nie widzę braku przebaczenia u tej historii.A nawet jak historia by przebaczyła,to nie historią się żyje.Założę się,że Niemcy zamiast przebaczenia historii wolą jeździć BMW i Mercedesami i rządzić całym europejskim kontynentem.Dla gościa historia była ważna...okej.Tylko dla Niemców ważna była gospodarka.Oni sa pragmatyczni i dlatego nawet jak przegrają to się okaże,że tak naprawdę wygrali.

  •  

   pokaż komentarz

   @DumnyzbyciaPolakiem niby masz rację jednak mój post był sprzeciwem do kompletnego braku szacunku wobec takiej osoby jak Stefan Starzyński (''debil'') że strony anonimowego szaraka, który swoje frustracje przenosi na wykop. Gdyby chodziło o chłodną merytoryczna ocenę funkcjonowania władz polskich nie miałbym uwag.

  •  

   pokaż komentarz

   @puruga: W nienawiści do Lidla zostałem wychowany ( ͡° ͜ʖ ͡°) JL na 100 %( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @torquemadek: matko, najgorsze jest to że masz rację.....

 •  

  pokaż komentarz

  tego historia Niemcom nie przebaczy

  Już nawet samo wojenne pokolenie przebaczyło śliniąc się w PRL-u na auta z RFN-u (budował strzelający do nich Helmut) czy po upadku PRL-u stając się klientami niemieckich marketów.

  źródło: paczaizm.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @yolantarutowicz: Najlepsze jest to, że wypomnisz takiemu polaczkowi (tak, polaczkowi) hipokryzję to spotkasz się tylko z agresją albo cię zignorują. To samo jak ci wszyscy patrioci w deklaracjach, którzy nie widzą niczego złego w paleniu śmieci, w rozdawnictwie. Na kilka lat będzie katastrofa budżetowa i środowiskowa, pierwsi oburzeni będą stali.

 •  

  pokaż komentarz

  Najgorsze jest to, że zamek królewski w Warszawie wysadzono od środka dynamitem.

 •  

  pokaż komentarz

  I po co oni tę Warszawę przez aż 20 dni bronili? Zginęło w cholerę cywilów, zniszczonych zostało pełno budynków, a przecież już po pierwszych kilku dniach wiadomo było że nie ma ta obrona żadnego znaczenia, bo armia polska jako całość przestała istnieć, rząd i dowództwo wojska uciekły (z honorem, hehe) do Rumunii i zwyczajnie wojna była przegrana.
  Trzeba było miasto poddać, przynajmniej oszczędzono by życie wielu Polaków.
  To samo zresztą w Powstaniu Warszawskim, które najlepiej było zakończyć po pierwszych kilku dniach jak już było wiadomo, że to totalna katastrofa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tajch: Przynajmniej krajowe rezerwy guzików pozostały nietknięte ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Tajch:
   Powstanie Warszawskie nie było TEORETYCZNIE takim złym pomysłem.Ba,może nawet pomogłoby atakującemu przeprawić się przez Wisłę bez strat,gdyby powstańcy zdobyli przyczółki.Niestety założenie,jak zwykle u nas oparte było zawsze albo na honorze,albo na cywilizowanym pragmatyzmie.Upraszczając miało sens gdyby pomagał nam cywilizowany sojusznik.Taki który liczy się ze stratami,taki który nie wykorzysta sytuacji by nas wziąć pod buta.
   Jeszcze by podziękował za ułatwienie przeprawy.Niestety nasi jak zwykle głowy mieli....nie powiem gdzie.Bo uznali,że poradzą sobie ze Stalinem jak równy z równym.I że Stalin na to pójdzie.A Stalin niestety ani cywilizowany,ani honorowy nie był.Myśmy się podłożyli,a on nas zawiódł!! Nie zachował się jak my myśleliśmy że się zachowa!! Jak tak można było postąpić!! Jak można było patrzeć z drugiego brzegu rzeki,jak ludzie giną!!!
   Gdyby na drugim brzegu stali Węgrzy to by miało sens.Oni jednak potrafili się postawić i pewnie wykorzystali by sytuację.Stalinowi wisiało ilu ludzi zginie w trakcie przeprawy,bo nie miał zamiaru z wrogiem negocjować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tajch: typie, co ty wiesz o tym jak wtedy cała ta sytuacja wyglądała od wewnątrz? Nie mieli dostępu do wszystkich informacji, do których ty teraz masz dostęp, nie było internetu, telewizji, radio było luksusem. Poza tym to byli inni ludzie, elyta uciekła, ale w kraju została prawdziwa elita, patrz mjr Starzyński, oni przez cały ten czas mieli nadzieję na zwycięstwo, tak jak w 1920. Patrząc na ton twojej wypowiedzi w 1920 państwo polskie powinno się poddać Tuchaczewskiemu już po przejęciu Radzymina, bo sytuacja już wtedy była gardłowa. Moim zdaniem jakiekolwiek próby oceniania tych ludzi (obrońców Warszawy z września 1939, oraz późniejszych powstańców) z perspektywy czasu mijają się z celem, zrobili to co mogli zrobić, według nich najlepszego i na pewno nie tobie ich oceniać

  •  

   pokaż komentarz

   Gdyby na drugim brzegu stali Węgrzy to by miało sens.Oni jednak potrafili się postawić i pewnie wykorzystali by sytuację.
   @DumnyzbyciaPolakiem: Skąd Ty tu Węgrów w swej wyobraźni wziąłeś? Węgrzy na wschód od Wisły to byli, gdy wsparli swoją armią Hitlera w walce z ZSRR. Więc chyba Ci się strony konfliktu pomyliły.

  •  

   pokaż komentarz

   @teiksef:
   Nie zrozumiałeś.Miałem na myśli gdyby to byli Węgrzy a nie Ruscy,w sensie gdyby to Węgrzy szli ze wschodu.Oczywiście to było niemożliwe,a poza tym nie chodziło mi o to jak było faktycznie.Innymi słowy wyobraź sobie Rosję jaką była wtedy tylko bez ruskich tylko węgierskie imperium.Dlaczego akurat węgierskie?? Bo oni nas lubili i postępowali przyjaźnie.No trudno gdybym za Stalina i ruskich podstawił np.Czechów.Miałem na myśli tylko to,że państwo odnoszące się do nas z przyjaźnią mogło nas nie potraktować jak potraktował nas Stalin,nawet gdyby było równie potężne i mogło to zrobić nawet wbrew naszej woli.Teraz kumasz?
   Wątpię by np.Pal Teleki,gdyby żył,lub jego następca nie wykorzystali by okazji,by wejść bez strat,a przy okazji pomóc.
   Jakby równie przyjaźnie jak Węgrzy traktowali nas Eskimosi to bym podał za przykład Eskimosów.Chodziło mi o to,że gdyby zamiast ruskich na ich miejscu był jakikolwiek naród traktujący nas przyjaźnie i z sympatią.I gdyby tenże naród zajmował na mapie miejsce ruskich,był równie wielki,i równie silny militarnie,i gdyby się znalazł w tej samej sytuacji.