•  

  pokaż komentarz

  Powód jest prosty. Zbyt wielu Rosjan zaczęło zadawać pytanie: "Dlaczego Polacy są dzisiaj znacznie bogatsi niż Rosjanie?"
  Polacy i Rosjanie zaczęli zbyt bardzo siebie lubić i zbyt często ze sobą rozmawiać, więc Rosjanie od władz zaczęli sie domagać zmian w kraju. Nie do pomyślenia. Trzeba znowu poszczuć Rosjan na Polaków, to wówczas władza będzie mogła spać spokojnie.

  A tak na poważnie to nie ma pojęcia dlaczego Moskwa co rusz zmienia swoja wersje wydarzeń. W niczym im to nie pomaga. Jedynie podkopuje wiarygodność, która w sumie i tak sięga dna.

  •  

   pokaż komentarz

   @orkako Jak zwykle:
   Urażona duma, strach przed utratą władzy i przywilejów, szukanie zewnętrznego wroga, budowanie wspólnoty narodowej na propagandzie.

   W samej Rosji jest coraz wiecej glosow że Putin dba bardziej o politykę zewnętrzną niż wewnętrzną.
   Radziecki człowiek wszystko wytrzyma. Najważniejsze aby za granicą Rosję szanowano i się jej bano.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego Polacy są dzisiaj znacznie bogatsi niż Rosjanie?

   @orkako:
   Rosja to:
   1. fatalne położenie geograficzne,
   2. ciężki klimat,
   3. słaba demografia, a w szczególności niskie zaludnienie,
   4. ogromne odległości, duże koszty transportu i utrzymania dróg, w tym patrz pkt. 2., co się wiąże z dużymi kosztami utrzymania dróg, drogi można budować tylko ok. 4 miesiące w roku, szybciej ulegają erozji,
   5. brak ciepłych portów, gdzie można handlować przez cały rok, co wiąże się z oknem na świat, w sumie teraz mają Sewastopol,
   6. zła struktura społeczna, gdzie ogromna ilość ludzi siedzi, albo w aparacie siłowym, albo w sektorze wydobywczym, przez co mało jest w produkcji dóbr i usług,
   7. sankcje zachodu, oraz to co pozostawiły po sobie sankcje z czasów zimnej wojny, brak nowoczesnych technologii,
   8. zależność od cieśnin sąsiadów, cieśnin tureckich i duńskich, brak kontroli okna na świat,
   9. niekorzystny układ rzek prowadzących głównie do zamarzającej zimą Arktyki, w sumie teraz jest coraz cieplej, więc za jakiś czas, to kto wie czy to będzie jeszcze aktualne
   10. ogromne terytorium i długość granic, sąsiadowanie z wieloma krajami, wysokie koszty ponoszone na armię
   11. położenie najważniejszy miast i terytoriów na nizinach ciągnących się od Uralu aż po Niemcy, co powoduje łatwość poruszania się wrogich wojsk, co wiąże się z przeznaczeniem znacznych środków na armię

   no i chyba to wszystko o czym wiem, chyba nie pominąłem najważniejszych przyczyn

  •  

   pokaż komentarz

   @franz1986: Poparłbym twoje argumenty gdyby nie fakt istnienia bogatej Kandy.
   Oczywiscie nie wszystkie są błędne, ale można byłoby je niwelować mądrzej zarządzając państwem.

  •  

   pokaż komentarz

   @franz1986: Zapomniałeś o zasobach węglowodorów które zniechęcają do inwestowania w inne gałęzie gospodarki - zupełnie jak w Dubaju... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @orkako: Kanada nie ma wrogów zewnętrznych, w sumie jest państwem zależnym od USA, nie musi utrzymywać ogromnej armii, ma dostęp do ciepłych portów i nikt na nich nie nakłada sankcji, w sumie to kilka zagęszczonych skupisk ludności, reszta to pustkowia na których nikt nie inwestuje i nie musi budować dróg. Układ rzek umożliwia handel i darmowa komunikację.

  •  

   pokaż komentarz

   @BobMarlej: Finlandia to chory człowiek Europy, wcześniej się bogacił na byciu pośrednikiem najpierw między zachodem i ZSRR a potem na członkowskie w UE, nikt też na nich nie nakładał sankcji, Stany Zjednoczone też wzmacniały państwa bezpośrednio sąsiadujące z głównymi wrogami , poprzez udostępnianie i sprzedaż technologii, oraz inwestycje

  •  

   pokaż komentarz

   Kanada nie ma wrogów zewnętrznych

   @franz1986: W takim razie dlaczego Rosja ma? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   nie musi utrzymywać ogromnej armii

   No właśnie po co oni ją utrzymują? Chyba nie dlatego, że miłują pokój? xDD
   I skoro te ziemie są tak c!%?@we, to kto i po co chciałby je atakować? xDDDD Tylko nie wyskakuj z Napoleonem i Hitlerem.

   Finlandia to chory człowiek Europy

   Co? xDDDDD

   nikt też na nich nie nakładał sankcji

   Za darmo tych sankcji nie dostali. Właśnie po to one są, aby nie zaczynali kolejnego w historii marszu na zachód, a to długa tradycja, począwszy od Scytów (VII wiek p.n.e.), Hunów (IV wiek), Tatarów (XIII wiek), caratu (XVII wiek), Lenina (1920), Stalina (1939, 1944), Putina (2014). Ciągłość nieprzypadkowa, między antycznymi koczownikami ze stepów a współczesnymi kacapami jest ciągłość genetyczna.

   Stany Zjednoczone też wzmacniały państwa bezpośrednio sąsiadujące z głównymi wrogami

   Rosja też wzmacniała kilka państw, a bogate one nie są jakimś cudem xDDDD
   No właśnie USA też pasują w dużej mierze do twojej wyliczanki. Też wielki kraj z wielkimi odległościami i surowym klimatem, przez brak Golfsztromu jest u nich zimniej niż w Europie, polecam odstawić filmy o Los Angeles i Miami, niereprezentatywne szczególnie dla środkowo-zachodniej i północnej części (Chicago, Detroit), gdzie zimą minus 40 jest normą.

   Co do punktu 8 - Polsce zależność Szczecina i Gdańska od cieśnin duńskich jakoś nie przeszkadza. Co za przypadek ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak samo jak kraje śródziemnomorskie są zależne od Gibraltaru i też to jakoś nie przeszkadza.

   @matisynjanusza: Dodałbym jeszcze lepsze niż w Polsce gleby, czarnoziemy na obszarach stepowych, dzięki czemu normalne państwo w miejscu Rosji miałoby świetne rolnictwo.

  •  

   pokaż komentarz

   W takim razie dlaczego Rosja ma? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @BobMarlej: bo ogromne granice lądowe, silnych sąsiadów i strategiczne zasoby, które mogą się potencjalnym najeźdźcą przydać ( ͡° ͜ʖ ͡°), zresztą to wynika z historii, największe ofensywy w historii świata przetoczyły się przez dzisiejsze terytorium Rosji: wędrówki ludów, Hunowie, Mongołowie, Napoleon, Hitler (jednym tchem można wskazać)

   Finlandia to chory człowiek Europy

   Co? xDDDDD

   @BobMarlej: no tak jest nazywana od X lat podobne jak Włochy czy Portugalia.

   https://www.bankier.pl/wiadomosc/Chory-czlowiek-Europy-ma-sie-gorzej-Finlandia-z-nizszym-ratingiem-7337026.html

   Za darmo tych sankcji nie dostali.

   @BobMarlej: myślę, że najbardziej agresywnym państwem w 50 latach to są jednak Stany Zjednoczone, a nikt na nich nie nakłada sankcji.

   Rosja też wzmacniała kilka państw, a bogate one nie są jakimś cudem xDDDD

   @BobMarlej: Bo Rosja jest strukturalnie biedna i to kilka razy biedniejsza od USA

   No właśnie USA też pasują w dużej mierze do twojej wyliczanki.

   @BobMarlej: Nie, nie pasują, mają świetny klimat, większość dużych miast leży nad ciepłymi portami (wybrzeża oceanu, dolina missisipi, wielkie jeziora, które mają ogromne znaczenie gospodarcze), mają doskonałe ciągi komunikacji wodnej, a centrum kraju to bida z nędzą w wielu wypadkach i słabe zaludnienie

   Co do punktu 8 - Polsce zależność Szczecina i Gdańska od cieśnin duńskich jakoś nie przeszkadza. Co za przypadek ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak samo jak kraje śródziemnomorskie są zależne od Gibraltaru i też to jakoś nie przeszkadza.

   @BobMarlej: Jeśli by zablokowano handel Polski przez cieśniny duńskie, a także drobami lądowymi z Niemcami, to by u nas w ciągu kilku lat zrobiła się druga Ukraina.
   Już mieliśmy takie momenty w historii, że blokowanie samego ujścia Wisły lub wprowadzanie ceł rujnowało RP, stad też budowa Gdyni, albo wojny z Krzyżakami, czy stopniowy upadek RP gdy Prusy nałożyły cła na ujściu wisły.

   Dodałbym jeszcze lepsze niż w Polsce gleby, czarnoziemy na obszarach stepowych, dzięki czemu normalne państwo w miejscu Rosji miałoby świetne rolnictwo.

   @BobMarlej: Ukraina ma najlepsze gleby na świecie i co z tego. Poza tym Rosja ma obecnie bardzo dobrze rozwinięte rolnictwo, jest największym eksporterem zbóż na świecie.

  •  

   pokaż komentarz

   normalne państwo w miejscu Rosji

   @BobMarlej: Ech pomarzyć...

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @Glassius: no własnie nie jest, zresztą Kanada jest podporządkowana interesom USA

  •  

   pokaż komentarz

   @franz1986: usunąłem, by nie dublować dyskusji. @BobMarlej: i @matisynjanusza: już dobrą robotę robią.
   Poza tym, Kanada ma gorsze warunki geograficzne, a jest normalnym państwem

  •  

   pokaż komentarz

   @Glassius: ma dojście do ciepłych portów, i główne miasta są położone w dolinie wielkich jezior, zresztą jak amerykańskie, przy tych jeziorach rozwinęła się cała gospodarka USA i Kanady.
   Poza tym historycznie kanady nikt nie najeżdżał, zresztą jak jak USA, nie sąsiadują z wrogami zewnętrznymi.
   Normalnym państwem? przypomnę że większość członków UPA wyjechała do Kanady po wojnie, bo tam dostali azyl, jakoś nawet Amerykanie ich nie chcieli. W Kandzie jest ogromne diaspora Ukraińska wiadomo jakiego pochodzena

  •  

   pokaż komentarz

   @franz1986:

   ma dojście do ciepłych portów
   Rosja też

   główne miasta są położone w dolinie wielkich jezior,
   Główne Rosji są w żyznej i przyjaznej Europie

   Poza tym historycznie kanady nikt nie najeżdżał,
   Bo nie podskakuje innym jak Rosja

   Co do Ukraińców w Kanadzie, samo wysuwanie tego argumentu wskazuje, że jesteś niepoprawnym rusofilem. Bo w Kanadzie jest ich ponad milion, a w Rosji ponad 4 mln :)

  •  

   pokaż komentarz

   Kanada nie ma wrogów zewnętrznych

   @franz1986:
   Rosja ma na własne życzenie. Sama ich sobie stworzyła w celach ideologicznych i teraz, aby utrzymać państwo zamordystyczne nadal ich utrzymuje aby móc kreować wśród obywateli syndrom oblężonej twierdzy.

   nie musi utrzymywać ogromnej armii
   A Rosja dlaczego musi? Musi aby podtrzymać swój status międzynarodowy i dzięki temu móc dalej prowadzi swoją imperialistyczną politykę która przynosi kocia tamtejszym elita i zapewnia im ochronę przed sprawiedliwością. Chyba nie myślisz, że Rosyjska oligarcha głodzi naród aby go chronić przed złymi Amerykanami, Niemcami, Polakami i Ukraińcami. Zresztą gdyby Rosja się otwarła na świat to by podciągnął gospodarczo i nie byłoby problemu utrzymywać nawet dwukrotnie większą armię. No ale wówczas skończyłby się przywileje elit i ich ochrona.

   ma dostęp do ciepłych portów
   Kanada? To Rosja ma do nich dostęp. W dodatku Kanada jest naturalnie dominowana gospodarczo przez USA. Roja jest w znacznie korzystniejszej pozycji geograficznej. Wręcz kluczowej co wykorzystują politycznie, ale ograniczają wówczas tym możliwość wykorzystania geografii ekonomicznie.

   nikt na nich nie nakłada sankcji
   No właśnie. Kanadą nie rządzą idioci którzy są gotowi poświecić dobro narodu i gospodarki w celach ideologicznych i rozgrywki geopolitycznej.

   w sumie to kilka zagęszczonych skupisk ludności, reszta to pustkowia na których nikt nie inwestuje i nie musi budować dróg.
   Nie jestem pewien czy masz na myśli Rosję czy Kanadę, bo to zdanie definiuje oba kraje.

   Bawisz się w adwokata diabła, a niepotrzebnie. Prawda jest taka, że Rosja to wielkie otwarte połacie, które łatwo jest podbić i bardzo trudno utrzymać. Nie udało się to Polakom, Francuzom, Hitler jakby zajął Moskwę to i tak nie dałby rady utrzymać tych ziem. To jednak także dotyczy samego państwa Rosyjskiego. Wielkość Rosji jest przekleństwem i błogosławieństwem Moskali i to ona wymusza politykę zamordyzmu, która zapobiega rozpadowi państwa, ale jednocześnie wymusza kroki, które czynią z Rosji "imperium zła" i wymuszają dalszy zamordyzm.
   Aby stać się krajem dobrobytu Rosja musiałaby ograniczyć swój status mocarstwa i wyeliminować przywilejów elit, a te dobrowolnie się ich nie pozbędą. Można by ich siłą pozbawić przywilejów, ale to oznaczałoby destabilizacje państwa, co natychmiast wykorzystałyby inne mocarstwa do eliminacji zagrożenia ze strony Rosji. Doprowadziłby do rozpadu Rosji i uzależnieniu od siebie gospodarczo nowo powstałych państewek.

  •  

   pokaż komentarz

   @orkako: o wszystkim pisałem kilka postów wyżej, ale widzę, że bezskuteczne

  •  

   pokaż komentarz

   Co do Ukraińców w Kanadzie, samo wysuwanie tego argumentu wskazuje, że jesteś niepoprawnym rusofilem.

   @Glassius: nie wiem gdzie tu logika.

   "niepoprawnym rusofilem"

   jak ja lubię takie merytoryczne dyskusje

  •  

   pokaż komentarz

   @franz1986: bezskutecznie, bo każdy Twój argument dowodzący dlaczego Rosja jest biednym i awanturniczym krajem jest nic niewarty. Każda taka przyczyna charakteryzuje też jakiś inny normalny, praworządny kraj.

  •  

   pokaż komentarz

   @Glassius: oczywiście nie masz racji, masz tylko klapki na oczach

 •  

  pokaż komentarz

  Okupowali nas do 1993 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Przecież tu nie ma żadnej zmiany. Taka jest oficjalna wersja historii od 1939 roku czyli od początku; nieliczne ocieplenia stosunków Polsko - Rosyjskich nic tu nie zmieniły, bo trwały zbyt krótko.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie wiem co kieruje autorami takich artykuow nawet nie dadza kolorowych zdjęć dziś mamy takie czasy że większość osób ma kolorowe tefał albo telefony ja mam SAMSUNG GALAXY S9 PLUS bo dostałam go od mojego byłego który poszedł do pierdla za napad z nożem w ręku i uwarzam że mogli by dawać bardziej kolorowsze zdjęcia pozdrawiam

 •  

  pokaż komentarz

  Zakłamywania historii uczą się od najlepszych... obrzezanych pejsatych.

Dodany przez:

avatar HaHard dołączył
350 wykopali 0 zakopali 3.3 tys. wyświetleń
Advertisement