•  

  pokaż komentarz

  Albo ci zależy albo nie, co to za pomysł żeby ktoś twoimi? danymi osobowymi operował

  •  

   pokaż komentarz

   @wiencejfakingcaptcha
   To jaka jest inna opcja? Problem leży inny. Daty aktów które aktualnie posiadam podejrzewam mogą być złe. Często były przypadki że w momencie meldunku dziecka, urzędnicy wpisywali datę urodzin z jaką zgłoszono się do urzędu. Pomijając fakt że dziecko miało już kilka tygodni lub miesięcy. Przypadek własny, mój wujek właśnie miał inna datę wpisaną w akcie urodzenia bo dziadek zameldował dziecko po tygodniu. W tamtych czasach lata 30 te nikt nie miał czasu latać po urzędach (praca na roli itd). Dotarłem do archiwalnych dokumentów IPN gdzie widnieje mój dziadek z inną datą i miejscem urodzenia. Dodatkowo miejsce urodzenia w IPN zgadzałoby się ponieważ moja babcia potwierdziła że dziadek pochodzi z tej miejscowości. Dodatkowo dziadek miał brata, który był starszy od niego i urodził się w tej samej miejscowosci - przypadek nie sądzę. Dlatego potrzebuje dokładnych informacji bo dokumenty są rozbieżne, z PCK też mam informację ale daty są takie jak na akcie urodzenia. Podejrzewam wpisanie dat urodzin z dniem meldunku.

  •  

   pokaż komentarz

   @wiencejfakingcaptcha
   Dodatkowo jest jeszcze jedna sprawa, dziadek był na przymusowych robotach i więźniem w obozie z którego uciekł do Austrii. Dokumenty pewne mam ale potrzebuje dokopać się głębiej. W IPN są dokumenty które potrzebuję ale przez te zakichane daty urodzin trochę deptam w miejscu bo daty się nie pokrywają.

  •  

   pokaż komentarz

   @apocalipsa: ale raczej nikt nie pozwoli przypadkowej osobie na grzebaniu w takich dokumentach(wiem z doświadczenia, szukałem aktu urodzenia - własnego). Sam musisz jechać i szukać.

  •  

   pokaż komentarz

   @wiencejfakingcaptcha
   Też tak mi się zdaje. Myślałem że upoważnienie itd załatwi sprawę.

 •  

  pokaż komentarz

  pytanie czy obcej osobie wydadza akta - mozna robic upowaznienie (upowaznienie notarialne?), ale to juz zabawa - na "tel i poczte probowales" rozmawiac, ewentualnie lusic datkiem na parafie? ;)