•  

  pokaż komentarz

  Im mniej ludzi na ziemi tym lepiej :)

 •  

  pokaż komentarz

  Poprzenosić uczelnie do mniejszych miast na zasadzie "do jednego miasta przenosimy jedną uczelnię". Problemem są nie tyle chłopi przenoszący się ze wsi do miast tylko ich dzieci, które jadą na studia i już nie wracają.

  •  

   pokaż komentarz

   @Daleki_Jones Bo nie maja za bardzo do czego wracac. Ale i tak w tym przoduja laski - bylo takie zjawisko w Kazachstanie, ze wyslano je do miast na studia, facetow zostawiono na roli, ktorzy pracowali, zeby paniusie mogly sie uczyc. I co? Chlopak ze wsi to dla takiej za malo, bo kobieta niemal zawsze (95% przypadkow) dobiera sobie partnera o wyzszym statusie. Sek w tym, ze spoleczenstwo w znacznej czesci tak wygladalo i ksiecia nie bylo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kubaeinstein: Pierwsze czego kobiety szukają po przyjeździe na studia to już ustawionego w mieście faceta z mieszkaniem. Pamiętam na pierwszej imprezie na studiach rozmowę dwóch dziewczyn: "ja na studia przyszłam znaleźć męża", a druga jej przytakiwała ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Daleki_Jones Co zrobisz taki lajf... Niestety, ale laski sa mega materialistkami - trudno de facto je za to winic, bo wiazac sie z zaradnymi damcami ewolucyjnie sie rozwijamy, ale niech k?@@a nie mowia, ze milosc, milosc. Gowno tam. Pracuje w sadzie, mam tez w wydziale sprawy rodzinne i to, co tam sie dzieje przechodzi jakiekolwiek pojecie. Laski sa bezkarne, niemal na sile daje sie im dzieci, zeby potem mogly ciagnac alimenty, a ojca sie ma gdzies nawet, gdy deklaruje, chce i ma warunki, zeby dzieci pozostaly z nim. Patriarchat? Ciekawe z ktorej strony. Nie widzialem jeszcze zadnego programu spolecznego tylko dla mezczyzn, a dla kobiet co chwila, pomimo tego, ze to faceci zarabiaja na ten bajzel, wiec powinno sie dbac o to, by dalej to mogli robic.

   No wylalem zale zaraz z rana. Juz mi lepiej.

  •  

   pokaż komentarz

   Problemem są nie tyle chłopi przenoszący się ze wsi do miast tylko ich dzieci, które jadą na studia i już nie wracają.

   @Daleki_Jones: Tylko po co mają wracać? Zap$%!%@@ać u janusza w gównorobocie można i bez studiów, więc jak ktoś idzie na studia, to właśnie po to, żeby ze wsi sp!#%#?#ić.

  •  

   pokaż komentarz

   bo kobieta niemal zawsze (95% przypadkow) dobiera sobie partnera o wyzszym statusie.

   @Kubaeinstein: Dane z Instututu Mizogonii czy Instytutu danych z Dupy? A może słynny chłopski rozum i własna obserwacja? xd

  •  

   pokaż komentarz

   @zwirz: I jak ktoś zostanie np. lekarzem po uczelni w Lublinie to koniecznie musi już tam zostawać? Nie ma roboty w mniejszych miastach?

  •  

   pokaż komentarz

   @Daleki_Jones: a gdzie niby mieliby ci studenci mieszkać?

  •  

   pokaż komentarz

   Niestety, ale laski sa mega materialistkami

   @Kubaeinstein: A faceci mega powierzchowni. Co zrobisz..

   na pierwszej imprezie na studiach rozmowę dwóch dziewczyn: "ja na studia przyszłam znaleźć męża"

   @Daleki_Jones: Na tej samej imprezie mowi gosc do goscia "ja tutaj przyszedlem zaruchac..." a drugi mu przytaknal...

  •  

   pokaż komentarz

   @Kubaeinstein:

   a ojca sie ma gdzies nawet, gdy deklaruje, chce i ma warunki, zeby dzieci pozostaly z nim. Patriarchat? Ciekawe z ktorej strony

   No teraz patriarchatu nie ma, ale to o czym piszesz, to jego skutek. Przyjęcie modelu w którym matka jest od wychowywania dzieci, a ojciec od zarabiania pieniędzy miało prawo skończyć się w taki sposób, że przy podziale praw do opieki nad dzieckiem ojcowie będą dyskryminowani.
   No i tak się też skończyło ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Daleki_Jones: szczerze mówiąc nie widzę w tym nic złego. Gorzej jak studia są tylko po to by znaleźć męża... znam mnóstwo osób, które poznały męża/żonę na studiach. Mój mąż sam do mnie mówi, że poszedł do pracy w miejscu "x" by poznać żonę ( i jesteśmy po ślubie ponad 8 lat także skuteczne poszukiwania;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kubaeinstein: Tu nie chodzi o samo miejsce zamieszkania a raczej o rodzaj wykonywanej pracy, wykształcenie i status finansowy. Lekarz czy prawnik mieszkający na wsi będzie miał znacznie większe szanse u atrakcyjnych kobiet niż robotnik budowlany mieszkający w dużym mieście. W sumie to nie ma się co dziwić. Co atrakcyjnego może ujrzeć kobieta z wykształceniem wyższym, która ma dobrą pracę i prestiżowy zawód w robotniku albo chłopie pracującym na roli? Pomijam księżniczki, która poza ciałem (a czasami nawet i z tym nie najlepiej) nie oferują nic a wobec faceta mają wymagania nieziemskie, ale mówię o naprawdę wykształconych i inteligentnych kobietach. Tu nie chodzi już o samą kasę, bo dobry hydraulik nie zarobi gorzej niż jakiś zwykły urzędnik czy szary pracownik dużej korporacji, ale jakie tematy będą ich łączyć? O czym mają rozmawiać? Jakie będą mieli wspólne rozrywki? Przecież dla takiego prostego gościa wyjście do kina, restauracji czy teatru to będzie wymysł i marnowanie pieniędzy, bo obiad można ugotować w domu a film obejrzeć w telewizji. A dla niej z kolei przyniesienie jajek z kurnika czy oglądanie po raz trzydziesty tej samej komedii będzie stratą cennego czasu i życiową porażką. I to samo działa w drugą stronę. To są po prostu dwa różne światy i w większości przypadków takie związki nie mają szansy powodzenia. Owszem, zdarzają się wyjątki, ale podajcie mi ile znacie szczęśliwych związków pani magister prawa z rolnikiem czy robotnikiem? Albo lekarza lub inżyniera ze sprzątaczką??? Nie wydaje mi się, że za wiele o ile w ogóle.

  •  

   pokaż komentarz

   @Daleki_Jones: To prawda. Jak zaczynałem polibudę w 1992 roku to panienki z roku nawet na nas nie patrzyły. W 1997 jak kończyliśmy i przemysł zasysał facetów dając na start x3-5 średnia krajowa to niemalże wszystkie niedostępne cipki stały otworem. No ale już było za późno ......

  •  

   pokaż komentarz

   Na tej samej imprezie mowi gosc do goscia "ja tutaj przyszedlem zaruchac..." a drugi mu przytaknal...

   @JayCube: Nawet jak oba przypadki (tamtych dziewczyn i tych gości) są anegdotami to i tak pięknie pokazuje różnicę. Ów gość przyszedł przy okazji zrealizować cele poboczne a owe dziewczyny jawnie (tzn. jawnie między sobą bo ogólnie rzecz biorąc to ukrycie z premedytacją) przyszły używać studiów jako celu pobocznego do realizacji czegoś innego. Oboje chcą awansu społecznego tylko jedna ze stron chce go w większej części uzyskać dzięki pracy innej a nie własnej.

  •  

   pokaż komentarz

   bylo takie zjawisko w Kazachstanie, ze wyslano je do miast na studia, facetow zostawiono na roli, ktorzy pracowali, zeby paniusie mogly sie uczyc

   @Kubaeinstein: Masz jakieś linki do artykułów opisujących ten eksperyment/zjawisko? zainteresowałeś mnie

  •  

   pokaż komentarz

   @zwirz: @Daleki_Jones: @Kubaeinstein: ale panowie, to nie jest tak, że ludzie przyjeżdzają na studia ze wsi.
   Daje przykład ode mnie: Wrocław, Elektrotechnika, około 20% ludzi to ludzie z Legnicy, Polkowic i okolic, które po studiach znalazły zatrudnienie w kopalniach.

   Niektóre katedry mogły by bez problemu przenieśc sie do mniejszych miejscowości i nie byłoby problemu z praktykami. W sytuacji Wrocławia to wszelkie około-górnicze kierunki śmiało przerzucić do Legnicy/Głogowa itd.
   I nagle okazało by się że polinka była zbędna :)

  •  

   pokaż komentarz

   @zwirz można też pracować i mieszkać w mieście, nie mając studiów

  •  

   pokaż komentarz

   @lukto95 dla niektórych liczy się coś więcej niż tylko kasa i wykształcenie

  •  

   pokaż komentarz

   @elo_: Tylko wiesz, mowa jest o Polsce B, gdzie masz najwyżej kilka miast z liczbą ludności wyższą niż wspomniana Legnica.

  •  

   pokaż komentarz

   @michal-kobialka: Oczywiście, że można tyle, że odpowiadałem na komentarz dotyczący tego, że ludzie po studiach nie wracają na wieś czy do małych miast.

  •  

   pokaż komentarz

   @zwirz: kolego, masz rację, nie zauważyłem że temat dotyczy określonego terenu, także mój komentarz jest poza tematem rzeczywiście..

  •  

   pokaż komentarz

   @michal-kobialka: Ale trzeba mieć jakiś punkt zaczepienia. Płomienne uczucie nie będzie trwało wiecznie i prędzej czy później przydarzą się konflikty, zmęczenie, stagnacja itp. Mając podobny styl życia, nastawienie do świata, rozrywki łatwiej jest przezwyciężyć konflikty i nieporozumienia, niż jak jest się z dwóch zupełnie różnych światów. Czasami osoby w tym samym zawodzie mogą być totalnie różne i nie rozumieć się nawzajem. A co dopiero jak jedno pracuje w prężnej firmie w dużym mieście, a drugie wykonuje proste prace w swojej wiosce. I to nie będzie wina żadnej z tych osób. Po prostu są inni, mają inne priorytety, inaczej pojmują świat i inne mają cele. Sorry, ale jestem realistą i to, że 1 na 1000 tego typu związków się uda nie zmienia faktu, że 999 się rozpadnie.

  •  

   pokaż komentarz

   Problemem są nie tyle chłopi przenoszący się ze wsi do miast tylko ich dzieci,

   @Daleki_Jones: nie dzieci tylko córki i dalsi synowie, pierwszy syn kończy taką czy inną szkołę dającą tytuł rolnika (bez tego to teraz nawet z dziedziczeniem ziemi bywa problem) i zostaje "na gospodarce" z rodzicami.

   Co atrakcyjnego może ujrzeć kobieta z wykształceniem wyższym, która ma dobrą pracę i prestiżowy zawód w robotniku albo chłopie pracującym na roli?

   @lukto95: Problem w tym że większość tych Pań z wykształceniem i prestiżem to mają w najlepszym razie średnie stanowisko w corpo a magistra na kierunku który kończy każdy chętny. One są "dobrymi partiami" tylko w swoich głowach, w teatrze były tylko po to żeby było zdjęcie na FB, w kinie na greju, restauracje odwiedzają żeby w domu nie zmywać a książki mają tylko jako uzupełnienie półek bo i tak czas który mogły by na nie poświęcić idzie na seriale oglądane pasjami.

   I jeszcze po zapłaceniu rat za kawalerkę i ostatnie wakacje w Egipcie (spędzone bez wysunięcia nosa z hotelu) to już na te wszystkie atrakcje zostaje nie za wiele a oszczędności są pojęciem mitycznym.

   Ja wiem, że jest masa inteligentnych, ogarniętych kobiet które cieszą się życiem, mają plan na siebie ale i czas na swoje pasje i marzenia. Ale w całym tłumie lasek "srających wyżej niż dupę mają" (czyli zdecydowanie przewartościowujących swoją pozycję na rynku matrymonialnym), są one wyjątkami, testującymi świetnie regułę.

   Albo lekarza lub inżyniera ze sprzątaczką???

   Z uwagi na zawód i wykształcenie skupię się na inżynierach. Niewielu.
   Bo jeśli by miały pracować jako sprzątaczki to zwyczajnie ich żony siedzą w domach i zawodu sprzątaczki nie wykonują.

   To są po prostu dwa różne światy i w większości przypadków takie związki nie mają szansy powodzenia.

   Nie mają szansy zaistnienia, Ci ludzie się nigdy nie spotkają.

  •  

   pokaż komentarz

   kobieta niemal zawsze (95% przypadkow) dobiera sobie partnera o wyzszym statusie

   @Kubaeinstein: Zgadzam się z tym nie w 95, a 100%.

  •  

   pokaż komentarz

   @JayCube: i tak się powoli żyje na tej wsi ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Fearaneruial: Tylko, że kobiety w większości przypadków wolą faceta, który jest od nich wyższy, zamożniejszy, ma wyższe stanowisko itp. Dziewczyny mówią piękne rzeczy, że liczy się osobowość itd. Ale facet mający 182 cm wzrostu ma znacznie większe szanse u nich niż facet 165 cm. To samo w drugą stronę. Nie działa to tylko w przypadku kobiet, ale również bardzo dobrze ma się u mężczyzn. Szczupła i atrakcyjna blondynka ma o wiele, wiele większe powodzenia u facetów niż piegowata z nadwagą. I nawet gdyby owa blondynka była niezbyt mądra a pieguska mega-inteligentna, to i tak faceci będą w większości biegać za blondynką. Taka jest natura i tego się nie oszuka. To tak jakby dyskutować nad tym dlaczego BMW cieszy się większym zainteresowaniem kierowców niż Fiat. Chociaż Fiat może być mniej awaryjny i o wiele tańszy to jednak większość mając kasę wybierze BMW, bo to marka i prestiż. Co do chodzenia do teatru czy kina żeby wrzucić foto na instagrama. Takie mamy czasy i nie dotyczy to tylko kobiet. Znam facetów, którzy tam chodzą po to, aby pokazać innym jacy są oświeceni i inteligenccy a potem się tym chwalić, że oni chodzą do kina i w ogóle xD Ale na pewno nie robią tego z miłości do filmu czy sztuki, bo ich szczyt ambicji kończy się na wypasionym SUV-ie BMW albo Mercedesa (może być na kredyt albo nawet służbowy, byle wypasiony), którym będą szpanować przed młodymi laskami i którego inni będą im zazdrościć. To jest cel życia, inni mają mu zazdrościć, że jest bogaty. A on ma mieć powodzenie u młodych lasek. Takie niestety mamy czasy. Materializm i szpanerstwo ma się dobrze i u mężczyzn i u kobiet. Na szczęście są jeszcze normalne i inteligentne osoby wśród jednych i drugich.

  •  

   pokaż komentarz

   @lukto95 a tak BTW, dużo różowych to materialistki, chwalące się np. wakacjami, ciuchami itd. A potem znajdzie się taki beta bankomat który będzie za to płacił a laska siedzi na dupie w domu

  •  

   pokaż komentarz

   @lukto95 ale od piegowatych to ty sie odepiehdol -.-

  •  

   pokaż komentarz

   @Daleki_Jones: bez sensu, zaletą studiów jest to że masz dostęp poza nauką do rozrywek których jest więcej w dużych miastach

  •  

   pokaż komentarz

   @Daleki_Jones: Widać, że się nie znacie, uratować to jest bardzo prosto, wystarczy wprowadzić program Polska B+ dla mieszkańców tych terenów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Anakee: Rozrywki przeniosą się razem ze studentami.

  •  

   pokaż komentarz

   Takie niestety mamy czasy.

   @lukto95: "Kiedyś to były czasy, teraz to nie ma czasów"

   Kobiety zawsze wybierały partnerów (stałych) przez pryzmat zasobności. Nic się nie zmieniło, mało tego, jest to zjawisko jak najbardziej dobre, zdrowe i poprawne.
   Poj?$@ne jest tylko wciskanie młodym samcom że jest inaczej i że kwiatkiem i staraniem się mogą wszystko zdziałać. Zamiast postawienie im sprawy jasno aby mogli czas i energię od razu pakować w swój rozwój (finansowy, społeczny i fizyczny zresztą też), a za kobietami rozglądali się jak już na rynku pracy pobędą z 6-7 lat i znajdą jakiś pomysł na siebie. Kiedyś to oznaczało lvl 23 (+-), teraz bliżej 30.
   Równie poj?$@ne jest zresztą sprzedawanie młodym samicom obrazu księcia na białym Porsche który pojawi się znikąd i wybierze właśnie je bo... w sumie to h$@ wie jaki tam powód mają Ci bohaterowie wszelkich romansideł.

  •  

   pokaż komentarz

   Chlopak ze wsi to dla takiej za malo

   @Kubaeinstein: dlaczego uważasz że chodzi o chłopaka a nie sama wieś? Jeżeli dziewczyna decyduje, że woli mieszkać w dużym mieście, nie interesuje ją praca na roli, to chyba logiczne, że jeżeli ma wybór to z niego korzysta i partnera też podobnego szuka, żeby razem mieszkać. Te sprawy się tylko rozmywają w małych miejscowościach gdzie wieś jest w zasadzie za płotem. Nie wiem dlaczego takie osoby jak ty uważają, że jak kobieta jest z zadupia to już musi tam umrzeć, musi żyć jak jej rodzina, musi utrzymać identyczny status tylko dlatego, że faceci, który akurat takie życie interesuje mają mały wybór partnerek. Można ustawowo zakazać wyjazdu bo jeżeli mają ludzie wybór to będą go dokonywać.

  •  

   pokaż komentarz

   glądali się jak już na rynku pracy pobędą z 6-7 lat i znajdą jakiś pomysł na siebie.

   @Fearaneruial: to raczej niekoniecznie wcale bo przecież jest mnóstwo poważnych par (przynajmniej w moim otoczeniu) które poznały się na studiach kiedy oboje byli "nikim", ale ci rozsądni dobrali się na zasadzie tego jakie jedno i drugie miało ambicje i pracowitość i teraz po tylu latach już każde z nich jest "kimś", najpierw wspolnie inwestowali w związek i rzeczy materialne a teraz zaczęli się rozmnażać. Także to imo zależy na jakim etapie się zaczyna szukać, jak na studiach to poatrzysz czy osoba jest perspektywiczna i inteligentna bo trudno, żeby miała jakiś status, jak ktoś szuka dopiero po 30 to trochę słabo wygląda jak w tym wieku ktoś niczego nie ma nawet pracy, z której się utrzyma. Najgorzej jest imo się dobierać na z kimś na innym poziomie ale tak często jest, że facet po 30 bierze młoda studentkę i wiadomo, że takiej łatwiej zaimponować, młodsza, ładniejsza itd ale potem często robią się zgrzyty jeżeli została wybrana dla wyglądu a nie pracowitości czy inteligencji.

  •  

   pokaż komentarz

   nawet gdyby owa blondynka była niezbyt mądra a pieguska mega-inteligentna, to i tak faceci będą w większości biegać za blondynką.

   @lukto95: to jest święta prawda, tyle że potem mimo, że to oni dokonali takiego wyboru ładniejszej niż mądrzejszej to potem tu czytamy i ich żale, że to nie ich wina, dokładnie jak z karynami które wybierają jakiegoś szprycowanego sebixa i płaczą, że bije

  •  

   pokaż komentarz

   potem znajdzie się taki beta bankomat który będzie za to płacił a laska siedzi na dupie w domu

   @michal-kobialka: jeżeli mu to odpowiada to ciebie czy mnie to obchodzi? Chyba każdy ma swój rozum.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   Niestety, ale laski sa mega materialistkam

   @Kubaeinstein: a jak jakaś związe się z jakimś gołodupcem albo z naiwności w dobrej wierze da jakiemuś kasę to się cały wypok śmieje, że idiotka i co ona sobie myślała. Z jednej strony wielu wykopków jest rozgoryczonych, że laski nie lecą na biednych cuckow a z drugiej jak jakaś się skusi to ja wyśmiewają. No乁(♥ ʖ̯♥)ㄏ

  •  

   pokaż komentarz

   @sokotra Ale ja sie temu nie dziwie - zaznala imnego zycia, przyzwyczaila sie, na roli i tak by pewnie umiala/nie miala sily. Chodzi mi raczej o te swego rodzaju niesprawiedliwosc, ze corki sie wysyla do miasta do szkol, a synowie musza dalej pracowac. Mam spora rodzine w Swietokrzyskiem i schemat na wsiach sie powtarza - chlopak jakos nie moze isc na Polibude, tylko musi zostac, bo rodzice juz sami nie dadza rady, a corka? W corke trzeba inwestowac, zeby ja wydac za maz.

  •  

   pokaż komentarz

   chlopak jakos nie moze isc na Polibude, tylko musi zostac, b

   @Kubaeinstein: no ale to jest kogo wina jak nie jego rodziny? Ja znam takie gdzie wszystkie dzieci się rozjechały i ziemię podzielili na działki i za gruba kasę pod domy sprzedali. Nie każdy ma taką możliwość oczywiście ale zmuszanie dzieci do życia marzeniami rodziców też nie jest fair. Nikt tego syna w dzisiejszych czasach za nogę nie przywiąże przecież, to sa już tradycje i problemy rodzinne przekazywane od pokoleń. Z tego samego powodu kiedyś np. moja matka nie mogła się kształcić bo rodzice stwierdzili, że kasy starczy tylko na jej siostrę bo jest starsza, tamta mogła zdobyć konkretny zawód a moja starsza nie i to było na tyle bycia kowalem własnego losu. Jak inne jej podobne mogła tylko wyjść za mąż lokalnie i siedzieć na dupie. Teraz czasy się zmieniły i zmieniły się możliwości.

  •  

   pokaż komentarz

   ale ci rozsądni dobrali się na zasadzie tego jakie jedno i drugie miało ambicje i pracowitość i teraz po tylu latach już każde z nich jest "kimś"

   @sokotra: Idealna, ale bardzo trudna to "dobrania" sytuacja, kiedy to obie strony wnoszą wiele do związku i budują wszystko razem.

   facet po 30 bierze młoda studentkę i wiadomo, że takiej łatwiej zaimponować, młodsza, ładniejsza itd ale potem często robią się zgrzyty jeżeli została wybrana dla wyglądu a nie pracowitości czy inteligencji.

   Faceci którzy twierdzą że nie wybrali kobiety dla wyglądu, kłamią. Ci którzy zrobili to tylko z tego powodu są idiotami.
   Ale nie wiem czemu to musi powodować problemy. Równie dobrze facet pewny siebie, mający wyższy status i doświadczenie życiowe może nie dać żonie wejść sobie na głowę. Powiedział bym nawet że łatwiej jest wtedy ustalić wygodne ramy w związku gdy mamy układ: ogarnięty 30+ latek i dziewczyna świeżo po studiach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Daleki_Jones: ale i tak nie wroca. A jak przeniesiesz uczelnie do malego miasta to padnie, z braku chetnych.

   Wyludniaja sie male i srednie miasta, bedace daleko od duzych. Po prostu nie ma co w nich robic a do duzych, gdzie jest jakas rozrywka jak i praca jest daleko.

   Nie da sie tego w zaden spsob powstrzymac.

  •  

   pokaż komentarz

   Gorzej jak studia są tylko po to by znaleźć męża.

   @camillq: a w sumie co z tego? Znam jedną co na pielgrzymki chodziła tylko żeby kogoś poznać, inne w tym celu do klubów chodziły, wiele osób poznaje się na uczelniach i w akademikach, kiedyś tinderow nie było a i z tego co słyszę to jest jedno wielkie gówno jeżeli chodzi znalezienie poważnego partnera.

  •  

   pokaż komentarz

   Tu nie chodzi już o samą kasę, bo dobry hydraulik nie zarobi gorzej niż jakiś zwykły urzędnik czy szary pracownik dużej korporacji, ale jakie tematy będą ich łączyć? O czym mają rozmawiać?

   @lukto95: Ale dlaczego zaraz hydraulik ma być prostym gościem, albo taki mechanik? Pracuje w korpo z gościem, który nie zarabia mało i on tylko marzy o tym, żeby uzbierać kase, olać to gówniane korpo afery i otworzyć warsztat w którym będzie przy okazji modyfikował fury. Koleś zna 3 języki, mieszkał za granicą, a jak dobrze pójdzie za pare lat będzie właśnie tym pogardzanym mechanikiem.

   Co do hydraulika. Mój wujas nim jest. Pobudował chate, samochody dobre rodzinka ma, terminy na rok do przodu. Hajsów pełno, gość niegłupi. Nie wiem jak oceniasz tematy do rozmowy, ale robiłem na magazynie 10 lat temu (później juz nie dorabiałem w takich miejscach) z gościem którego hobby to windsurfing, a jego żona była prawniczką. Gośc po prostu chciał prace bez odpowiedzialności. Robił w UK i sobie hobby rozwijał. Gadałem z nim na różne tematy.

   Zamiast traktować ludzi z góry może najpierw dajcie się człowiekowi wypowiedzieć, a nie szufladkujcie ze względu na wykonywany zawód, bo nie każdy ma te same oczekiwania lub po prostu nie każdy jest Oskarkiem. Polecam bo żyjąc tak jak teraz przegapicie i omijacie bardzo wiele wartościowych ludzi i znajomości.

  •  

   pokaż komentarz

   @Daleki_Jones: ja bym postawił na ulgi dla przedsiębiorców żeby rozwijal sie biznes bo w mniejszych miastach życie jest bardziej komfortowe. Zamiast tego stawiamy na 9 największych miast w kraju przez co żyjemy w zanieczyszonych, wybetonowanyych, zakorkowanych miastach gdziepo powrocie z pracy masz tylko ochłodę uwalić się na tapczanie z pilotem w dłoni

  •  

   pokaż komentarz

   @Daleki_Jones: w sumie to dla kobiet dobry patent na życie. Na studiach ma się dostęp do szerokiego wachlarza kontaktów A w tym wieku wartość na rynku marrymonialnym jest najwyższą. Gdybym miał córka sam bym jej powiedział ze najlepiej wyjdzie jesli męża znajdzie do końca studiów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mardo: ale mężczyzna to wie dltego jest chętny związać się z kobietą co np pracuje w sklepie. To kobiety nie chcą poznawać mężczyzn bez studiów pod pretekstem, że na pewno nie będzie o czym rozmawiać. Na pewno ktoś taki nigdy nie przeczytał żadnej książki.

  •  

   pokaż komentarz

   @sokotra nie wiem, po prostu wyraziłem swoje zdanie

  • więcej komentarzy(39)

 •  

  pokaż komentarz

  Taaa PiS wam zrobi plan ratunkowy. Wincyj podatkow! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Kidawa i Schetyna jedynym ratunkiem

  •  

   pokaż komentarz

   @lobo7626: Kaczyński ratunkiem. PiS PO jedno zło.

   To jakby leczyć czerwonkę za pomocą dżumy (pis) albo cholery (po).

   Haha.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: przykład Via Carpatia pokazuje możliwości jednych i drugich

  •  

   pokaż komentarz

   @lobo7626: Pewnie tego nie wiesz, ale pomysł Via Carpatii powstał za rządów PiSu xD

  •  

   pokaż komentarz

   @PogromcaPatusow
   Serio? Może jeszcze pomysł budowania dróg szybkiego ruchu to pomysł Pisu?

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster: Inicjatywa utworzenia szlaku „Via Carpatia” powstała w 2006 r. Szczegóły związane z trasą zostały ustalone 27 października 2006 w Łańcucie, podczas zorganizowanej w tym celu międzynarodowej konferencji pt. „Jedna droga – cztery kraje”, z udziałem m.in. prezydenta RP, Ministrów Transportu, przedstawicieli wysokiego szczebla rządowego i samorządowego z nw. krajów oraz Komisji Europejskiej.

   Także tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @PogromcaPatusow: doprecyzowując mój komentarz - PO blokowało - PIS buduje

  •  

   pokaż komentarz

   @PogromcaPatusow
   Ach te pisowskie inicjatywy, przycinanie wstęg, deklaracje...

   Jestem pod wrażeniem..

  •  

   pokaż komentarz

   @lobo7626
   @PogromcaPatusow

   Przed PO nie potrafiliśmy budować dróg. Wstąpienie do UE ujawniło problemy administracyjne. Były obawy, że ze nie zdołamy wykorzystać funduszy

   PO zreformowało GDKiA, liczne ustawy, specustawy I rozporządzenia sprawiły że ruszyliśmy z kopyta przed Euro. Oczywiście wpadka z chinczykami będzie dla was dowodem na nieudolność. Dla mnie jedes dowodem, że było dobrze bo na setki przetargów jedna wtopa to dobry wynik. Do tego naprawiono błędy i więcej taka sytuacja nie powinna wystąpić. Podwykonawcy zawsze dostaną kasę.

   Oczywiście takiej prawdziwej pracy polityków nie widać, nie pochwalisz się. Ale gdy dygnitaże partyjni zjadą się na weekend w 5. gwiazdkowym hilotelu i podpiszą deklaracje to jest git. Ciemna masa kupuje.

   Oto przykład budowy, która nigdy nie zostanie ukończona. Wasi ulubieńcy chwalili się nią jeszcze zanim została wbita pierwsza lopata.

   źródło: 1568898073916.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster: Najlepiej dla Ciebie byłoby wstrzymać się z komentarzami - pierniczysz bez sensu i nie na temat - tyle dyskusji na dzisiaj

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster: Po pierwsze tematem poruszanym było Via Carpatia, a nie stan dróg w Polsce i tu faktycznie pomysł powstał w trakcie rządów PiS co jest ci cholernie ciężko przyznać.

   Po drugie nie chce mi się dyskutować na temat polskich dróg i kto je uzdrowił, ale wiem, że przed Euro nawet nie zrealizowano 50% zakładanego planu także tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @PogromcaPatusow: wystarczy, by w 2008 r podpisali tyle umów, ze pis ten stan osiągnął dopiero po 4 latach

  •  

   pokaż komentarz

   Inicjatywa utworzenia szlaku „Via Carpatia” powstała w 2006 r.

   @PogromcaPatusow: To jest twór marketingowy składający się z 3 różnych tras ekspresowych. To, że powstaną jakieś drogi szybkiego ruchu na wschodzie było pewne, a oni tylko dorobili do tego ideologię.

   Przypomnę, że 2006 rok to czas gdy mieliśmy w Polsce mniej jak 1000 km dróg szybkiego ruchu (najpierw buduje się tam, gdzie jest największa gęstość zaludnienia, a wschód to pustynia), a rok później PiS przegrał nad Rospudą i dopiero następny rząd zlecił analizę przebiegu Via-Balitici i wybudował obwodnicę Augustowa od razu w wersji trasy ekspresowej tak, aby ten fragment mógł w przyszłości być także elementem Via-Carpatii.

   Przypomnę też, że to poprzedni rząd rozpisał przetargi (żeby to zrobić to trzeba wybrać jej przebieg i zebrać mnóstwo papierów i pozwoleń na co potrzeba zazwyczaj 4-7 lat) na cały odcinek Via-Carpatii pomiędzy Rzeszowem, a Lublinem i obecny rząd tak strasznie się spieszył, że przetargi skończył dopiero 3 lata później (jedne z najdłuższych przetargów w ostatnich kilkunastu latach).

  •  

   pokaż komentarz

   PO blokowało - PIS buduje

   @lobo7626: No tak, bo drogę buduje się tylko koparkami i nie trzeba nic planować. Tylko wjeżdża prezes na białym koniu i mówi "tu będziemy budować drogę". Szkoda, że większość ludzi widzi tylko finał budowy a nie wieloletnie przygotowania, plany miejscowe, konsultacje społeczne, odwołania, przesiedlenia ślimaków, protesty. PO akurat odwaliło kawał dobrej roboty z drogami typu S. A jak budowy już trwały i kończyły się za rządów PiS to ministrowie wszelacy przybywali i przecinali wstęgi bo przyjechali tylko na gotowe na wisienkę na torcie. No ale czego się spodziewać po ludziach jak połowa społeczeństwa nie wie co to brutto i netto i dodatkowo myśli, że rząd ma jakiś skarbiec pieniędzy który rozdaje ludziom? Jakoś mnie nie rajcuje dostawanie pieniędzy, które muszę wcześniej zapłacić gdzieś w podatkach, które zbierane są głównie po to aby kupić sobie wyborców. No ale lud tego nie kuma i myśli, że coś dostaje za darmo.

  •  

   pokaż komentarz

   @lobo7626 Podał ci bardzo dobre argumenty,grunt to jeszcze je rozumieć, a nie powtarzać tylko to co partia mówi

  •  

   pokaż komentarz

   @lobo7626 co takiego PiS buduje? Autostrady? Mieszkania +? Chyba jedyne co prężnie budują, to zaklamaną rzeczywistość.

  •  

   pokaż komentarz

   @zabbii: chłopie serio myślicie że za przygotowanie tego wszystkiego odpowiada partia polityczna? Po zmianie partii zmieniają się ministrowie i maksymalnie dyrektorzy z zastępcami. Cała pozostała gdkia pozostaje bez zmian. Zmiana prawa pod budowę to zasługa partii ale plany, przetargi nadzór to zasługa zwykłych urzędników którzy z czasem zdobyli doświadczenie i nauczyli się na błędach jak sobie radzić na polskim rynku. Przez pośpiech na euro poszły takie walki że niektórzy zabezpieczyli swoje rodziny na całe pokolenia. Przypominam słynny film z posiedzenia w sprawie przekrętów

   https://youtu.be/oCweYbu9ftM

  •  

   pokaż komentarz

   @lobo7626: dziwnie się to czyta, podaliście fakty, a ci swoje...

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot pomysł pensji minimalnej prowadzi do tego że nie opłaca się otwierać biznesu w biedniejszych rejonach bo mając takie same koszty pracy , prądu czy podatków masz zarazem gorszy dostęp do i infrastruktury i dostawców . My np. korzystamy obecnie z podwykonawców na Warmii bo tam taniej niż w Gdańsku ale musimy jeździć wozić półprodukty i odbierać gotowe. Jak podniosą im minimalną. To po pierwsze padniemy pod konkurencją z Białorusi ( robota której nie da się zautomatyzować za żadne pieniądze, wymaga ręcznej obróbki ) a jak nie padniemy to stracę motywację finansową aby tam zlecać robotę bo za tą samą kasę zrobię to w Gdańsku.

  •  

   pokaż komentarz

   Przypomnę, że 2006 rok to czas gdy mieliśmy w Polsce mniej jak 1000 km dróg szybkiego ruchu (najpierw buduje się tam, gdzie jest największa gęstość zaludnienia, a wschód to pustynia).

   @marian1881 patrząc obiektywnie to najmniejszą gęstość zaludnienia ma lubuskie a S3 powstała w zasadzie jako pierwszy ciąg w relacji północ-południe. Jeśli kierować by się tylko gęstością zaludnienia to w pierwszej kolejności powinny powstać wszystkie drogi na południe od A2, ze szczególnym uwzględnieniem poludnia/południowego wschodu polski oraz trasy wokół wszystkich mias z "wielkiej piątki" polskich aglomeracji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Adsu: Zgadza się co do S3, ale to droga łącząca obszar Szczecina (400 tys. samo miasto), porty i stocznie z Dolnym Śląskiem.
   Przy budowie oprócz wspomnianej gęstości zaludnienia bierze się też oczywiście natężenie ruchu wynikąjące z połączeń gospodarczych, tranzyt międzynarodowy i samo połączenie ze sobą największych aglomeracji. Lubuskie dostało drogi przy okazji łączenia ważniejszych ośrodków.

   > Jeśli kierować by się tylko gęstością zaludnienia to w pierwszej kolejności powinny powstać wszystkie drogi na południe od A2

   @Adsu: W pewnym sensie to się dzieje, bo większość obecnych dróg powstała na południe od niej z wyjątkiem drogi do Szczecina, Gdańska (porty, turystyka i jedno z największych miast) i Białegostoku (tranzyt z Białorusi i Rosji). Dopiero teraz buduje się trasa na Litwę, wzdłuż wybrzeża czy z Grudziądza do Poznania, a przecież wiele dróg jest jeszcze w powijakach jak S10, S11, S16 czy S19.

   Południowy wschód nie jest jakoś mocno zaludniony, a już od dobrych kilku lat ma autostradę, więc nie może czuć się pokrzywdzony. Dla tego miasta jak i Lublina ważniejsze są połączenia na zachód, a nie północ czy południe. Widać to świetnie po natężeniu ruchu. Z Lublina dużo więcej pojazdów jeździ w kierunku Radomia czy Kielc niż Białegostoku.

  •  

   pokaż komentarz

   @lobo7626 hahahaha! Nic mnie dzisiaj bardziej nie rozśmieszyło!

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster: zapomniałeś o przekrętach przy budowie i masie firm która była na skraju bankructwa, o tym że państwo musiało dopłacić 2 razy ... Ehh o wykonawcach firmach krzakach ?

   Autostrady wybudowane za Po są płatne a za PIS sa darmowe

  •  

   pokaż komentarz

   @Misieq84
   Kolega widzę o branży mało wie ale ideologiczne ukierunkowany.

   "Autostrady wybudowane za Po są płatne a za PIS sa darmowe"

   Tego nawet nie da się skomentować.
   Wiesz, że za kadencji twojego ulubionego rządu kończymy projekty zaczete za tych złodziej z PO?

  •  

   pokaż komentarz

   @PogromcaPatusow jedyny pomysł PiSu i PO to wymieniać się władzą...

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster: jest jeszcze obwodnica Częstochowy ;)

  •  

   pokaż komentarz

   PO akurat odwaliło kawał dobrej roboty z drogami typu S

   @zabbii: Typu Pan S...( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: i.wpimg.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster: możemy krytykować PO. Jednak było kilka bardzo niezbyt popularnych reform. Podniesienie wieku emerytalnego do 67 roku życia. Przy obecnej demografii to była konieczność.
   Bardzo dużo inwestycji przy których PiS ogrzewa się w ciepełku sukcesu.

  •  

   pokaż komentarz

   @bisu
   Oto to chodzi.

   Dobry prezes może wznieść firmę na wyżyny ale jego decyzję nie będą popularne. Tak samo z politykami.

   Ale Polacy nie znają ekonomii a historia to tylko bohaterowie i wolą kiełbasę tu i teraz.

   No i jeszcze kryzys finansowy na świecie.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale Polacy nie znają ekonomii

   @wcinaster: liczy się tu i teraz. Każde liczące się na świecie państwo ma plany na odległą przyszłość. 100 scenariuszy rozwoju sytuacji.
   W Polsce? Liczy się kreowanie tematów zastępczych i tuszowanie problemów w parlamencie.

   historia to tylko bohaterowie i wolą kiełbasę tu i teraz

   @wcinaster: historia? Chyba wycieranie sobie buzi historią. Słowo narodowy jest obecnie synonimem słowa upaństwowienie. Wygląda na to że idziemy w kierunku narodowego kapitalizmu. Niby fajnie ale jak przyjdzie kryzys to cały kraj pójdzie na dno. Bo nie będzie tych mniejszych, którzy będą podtrzymywali wpływy do budżetu. Polska to nie Chiny, które mają ogromny rynek wewnętrzny.

  •  

   pokaż komentarz

   Typu Pan S...( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @madej751: No i?

  •  

   pokaż komentarz

   @rafal-heros: Oczywiście urzędnicy odwalają czarną robotę ale to politycy dają kasę i przyzwolenie na to czy droga powstanie czy nie. Po drugiej kadencji PiS będzie można ocenić dokładnie ile km dróg różnego typu zainicjowała i wprowadzila w życie roboty obecna władza a ile poprzednia.

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster: skąd wiesz za kim jestem i czy przeczytałeś co napisałem ? Bo tajemniczo aurostrada Kraków Rzeszów jest bezpłatna sprawdź dlaczego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Misieq84

   Heh, haktycznie. I powiadasz że to PiS wybudował te autostradę i, dlatego jest bezpłatna.

   Bo mi wydaje się, że ze jest bezpłatna ponieważ ministerstwo ma problem ogarnąć nowy system opłat.

  • więcej komentarzy(26)

 •  

  pokaż komentarz

  Siedzieć w małej mieścinie i dymac za najniższą krajową albo niewiele wyższa hehehe

1 2 3 4 5 6 7 ... 13 14 następna

Dodany przez:

avatar Takiseprzecietniak dołączył
574 wykopali 20 zakopali 31.6 tys. wyświetleń
Advertisement