•  

  pokaż komentarz

  Miał szansę zaprezentować najmocniejsze argumenty Konfederacji, ale nie, musiał wyrzygać swoje mądrości o LGBT czy zmianach klimatycznych. Czy naprawdę Konfederacja MUSI posyłać tego błazna do telewizji? Czy nie ma tam bardziej ogarniętych ludzi? Przez Korwina znowu będzie 4,99999% w wyborach, mówię wam, i bardzo mnie to wkurza.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pan_Buk: obstawiam, że zapraszali tylko JKM, gdyby zaproponowali innego przedstawiciela to by odmówili wywiadu :) To była celowa szopka, zestawienie Senyszyn z JKM i temat o LGBT... No zupełny przypadek xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Pan_Buk: Przecież Rymanowski specjalnie zaprosił ten duet i to nie pierwszy raz, bo dokładnie wiedział co ci państwo powiedzą no i się nie zawiedliśmy. To ma być show polegający na przejaskrawieniu różnic i to się ma dobrze oglądać przeciętnemu wyborcy. To czy JKM lepiej uargumentował czy gorzej nie ma tu kompletnie żadnego znaczenia, bo do lewicy to nie trafi, prawicy nie trzeba tłumaczyć, a przeciętny wyborca ma tylko bekę i nie idzie na wybory. Ja tam się cieszę, że Korwina w ogóle pokazali gdzieś, że istnieje.

   Przez Korwina znowu będzie 4,99999% w wyborach, mówię wam, i bardzo mnie to wkurza.

   @Pan_Buk: No bez Korwina byłoby 1% zrozum wreszcie, bo widzę że kompletnie nie kumasz demokracji. Gdyby nawet tam był Mentzen to rozmowa była by nudna i ten debil by wziął pilota i przełączył i możesz się wkurzać ile chcesz, ale tego nie zmienisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pan_Buk ja się zastanawiam czemu reszta nie założy osobnej partii, żeby odciąć się od tego debila. Tak jest sporo ogarniętych ludzi, czarny w ogóle trzymają z Korwinem? On im do niczego nie jest potrzebny, tylko obciachu robi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pan_Buk: po prostu to sa najmocniejsze argumenty szuralicji.
   Najprymitywniejszy populizm dla najglupszej czesci spoleczenstwa. Szury szukaja elektoratu tam, gdzie nawet PiS nie siega.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pan_Buk: Tam nie ma nikogo poza Koriwnem. Korwina już chyba 5 partii wyrzuciło z powodów jakie opisałeś (błazen działający na szkodę partii). Za każdym razem tworzył nową partię, zabierał wyborców, a stara partia marniała i przestawała istnieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pan_Buk: Ty jesteś na serio taki naiwny? Przecież, nie chodziło im o przedstawiciela Konfederacji tylko parowanie Korwina z idiotką...

  •  

   pokaż komentarz

   @Pan_Buk: Co zrobić by zaistnieć w mediach, i by ludzie o tym mówili? Powiedzieć, lub zrobić coś głupiego -stara metoda lewicy. Nie mówią o tobie w mediach, to tak, jak by ciebie nie było. Problem w tym iż JKM ma rację, mimo iż w pewnych kwestiach się myli.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pan_Buk: Z jakiegoś jednak powodu ludzie głosują na Korwina, może właśnie dlatego?

   Z Twojego punktu widzenia mówienie o więcej niż 2 płciach jest normalne, dla mnie nie jest. W tezy, że nieheteroseksualnych osób jest więcej niż kilka procent też nie wierzę.

   Partii, które wywaliły Korwina jest już kilka - nic nie stoi na przeszkodzie, by na te partie głosować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pan_Buk: Ma racje. Lewica to wieksze zagrozenie. Zwyczajny powrot komuny, wprowadzenie cenzury, utrata wolnosci slowa i rzady mniejszosci co jest nie demokratyczne. Komuna znowu podnosi swoj ohydny leb, jednak zamiast robotnikow i chlopow sa inne rzekomo uciskane grupy czyli wlasnie LGBT i nie biala czesc spoleczenstwa. Juz teraz obserwuje sie na zachodzie sytuacje znane z PRLu - gdzie za pochodzenie z rodzin robotniczo chlopskich przyznawano specjalne przywileje - teraz robi sie to samo z czarnymi i przedstawicielami LGBT, pojawiaja sie coraz czesciej glosy a nawet nakazy zeby pozostawiac specjalnie miejsca pracy dla tych osob aby rzekomo mialy latwiej bo sa dyskryminowane ;) Inaczej mowiac zabiera soe te mozliwosci calej reszcie robiac ze swoich pupilkow swiete krowy niczym komuchy z robotnikow i chlopow. Poza tym po staremu - rewolucja kulturowa, walka z tradycyjnym modelem rodziny i z religia - marksizm w czystej postaci. W efekcie skonczy sie to ustrojem totalitarnym.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jah00: ma znaczenie bo przy durnej babie jakby rozsadnie gadal w sposob wywazony mog wypasc bardzo dobrze na zasadzie kontrastu. Wybral za robienie za pawiana obok orangutana.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pan_Buk: Obejrzałem teraz, a czy Ty to oglądałeś? Gdzie miał możliwość przedstawienia tego, co jest najważniejsze? Dostawał konkretne pytania i na nie odpowiadał. Bardzo dobre wystąpienie Korwina.

  •  

   pokaż komentarz

   @sandwind: dostawał konkretne pytania - odpowiadał na nie.

  •  

   pokaż komentarz

   pokaż spoiler Ukryty tekst...@new_micra: pisze o odpowiadaniu w sposob wywazony na te konkretne pytania i nie robienie z sibie blazna. Wypadl jak w 90% przypadkow czyli zle. Np zamiast mowienia ze to wieksze zagrozenie niz zmiany klimatyczne mogl poprostu pochwalic poglady wiekszosci Polakow i rzucic jakis twardym faktem ze np zagraniczne korporacje wspieraja ruchy LGBT i sa pieniadze na to i czesto to nie sa oddolne incjatywy. I ze nalezy przeciwstawiac sie tej importowanej modzie na promowanie LGBT w PL i ze to nie jest czescia naszej tradycyjnej kultury. Do tego dodac ze wg konstytucji malzenstwo to zwiazek osob o roznych pluciach i w PL nie ma wiekszosci zeby to zmienic wiec dyskusja na ten temat to troche tracenie czasu i ze niedlugo wybory i docenilby jakby redaktor wiecej czasu spedzil na dyskutowaniu programow obu partii w studiu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pan_Buk: Tak jakby cała konfederacja nie była bandą szurów xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981: ale żeś doj!$@l teraz, wyborcy pisu i konfederacji nie pokrywają się, nawet nie stali obok siebie
   jak ktoś głosuje za wyższymi podatkami, większą ingerencją państwa w życie obywateli i przemysł, + więcej socjalu to myślisz że zastanawia się nad partią popierająca wolność gospodarczą?

  •  

   pokaż komentarz

   @Pan_Buk: Ale tam są sami tacy debile, to kogo mają wysłać?

  •  

   pokaż komentarz

   @Pan_Buk: Gdyby w konfederacji nie było Korwina, to by zebrali % jak Kukiz w 2015r

  •  

   pokaż komentarz

   @Pan_Buk: Niby nie muszą, ale tam same takie błazny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jah00: polityka to nie patostreamy. Tu nie ma miejsca na robienie show i jest mnóstwo miejsca na zachwycenie odbiorcy siłą swoich słów.

   Myślisz, że akcja Bekowicza z jarmułką przyczyniła się do poprawy wizerunku Konfederacji? A może sukces polityczny osiągnął słynący z kontrowersji i robienia show Janusz Palikot?

  •  

   pokaż komentarz

   @Pan_Buk: Jkm tyle dobrego pr robi dla tej partii co schetyna dla swojej, żaden nie ma na tyle rigiczu aby schować dumę w kieszeń usunąć się i dać tym partiom jakaś szansę w wyborach przez zmianę lidera.

  •  

   pokaż komentarz

   @ozzmann: Mocne słowa jak na (prawdopodobnie) elektorat "wolnosciowej" partii, która ma własnie komunistyczne, zamordystyczne zapędy (wolność w kwestiach, które nam się podobają), klei się do Rosji, a wolność daje w kwestiach, które zagrażają otoczeniu (brak obowiązku szczepień).

  •  

   pokaż komentarz

   polityka to nie patostreamy. Tu nie ma miejsca na robienie show i jest mnóstwo miejsca na zachwycenie odbiorcy siłą swoich słów.

   Myślisz, że akcja Bekowicza z jarmułką przyczyniła się do poprawy wizerunku Konfederacji? A może sukces polityczny osiągnął słynący z kontrowersji i robienia show Janusz Palikot?

   @Haramb3: Nie ma prostej odpowiedzi. Jedno i drugie jest potrzebne. To znaczy i show i przekaz. To jest przecież demokracja czyli trafianie w gusta motłochu, co nie jest łatwe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pan_Buk: Szurom w to graj. 3% i za hajs państwowy baluj.

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl: Bycie sympatykiem ktorejkolwiek z opcji nie musi oznaczac bezkrytycznego poparcoa dokladnie wszystkich rzeczy jakie sa tam wypowiadane. Jestem zwolennikiem prawicy ale nie koniecznie Korwnia z ktorego pdoba mi sie tylko kilka rzeczy.
   Tutaj akurat ma racje. Dodam jeszcze ze ocieplenia w zaden sposob nie powstrzymamy i nie mamy na to zadnego wplywu, natomiast komunizm jak najbardziej mozemy zatrzymac, zanim sie rozpleni za mocno i urosnie w sile degradujac w dekade wszystko czego dotknie.

  •  

   pokaż komentarz

   @matips: Tylko jedna partia wywaliła Korwina - Nowa Prawica, z SD i UPR sam odszedł.

 •  

  pokaż komentarz

  Klasyk z mirko.

  Polak kiedyś:
  - jeździł czołgiem
  - zabijał Niemców
  - podrywał panienki

  Polak dziś:
  - boi się gejów

  •  

   pokaż komentarz

   @offway: wg. polskiej prawicy Elton John i Ellen = nazizm i stalinizm( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: i.imgur.com

  •  

   pokaż komentarz

   boi się gejów

   @offway: przecież tu nie o to chodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @offway: oczywiście typowa lewacka retoryka żeby obrzydzenie zmieniać w strach bo lepiej się z tym czują¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Holiday: na tym transparencie nie ma znaku równości tylko nazwanie lgbt totalitaryzmem, typowe kłamstwa przedstawicieli środowisk prototalitarnych #bekazlewactwa

  •  

   pokaż komentarz

   @Bonanzaa: A właśnie, że to jest strach. Samo obrzydzenie to za mało, by namówić kogoś do głosowania na daną partię.
   Potrzebny jest strach. Strach przed wrogami oblegającymi twierdzę przy jednoczesnej sugestii, że że tylko dana partia może nas przed nimi obronić.

   O obrzydzeniu mówią tylko jakieś kibolskie Seby, że kurła pedały zapinają się w dupę, więc trzeba im naj$!$ć.
   Natomiast politycy Konfederacji czy PIS tworzą atmosferę strachu. Ze geje chcą dobrać się do naszych dzieci, że promowanie homoseksualizmu doprowadzi do spadku dzietności, że LGBT to zaczątek nowej rewolucji komunistycznej. Strach, strach i jeszcze raz strach.

  •  

   pokaż komentarz

   obrzydzenie to za mało, by namówić kogoś do głosowania na daną partię. Potrzebny jest strach

   @lewoprawo: on wrzucił mema a Ty wpier.... w to politykę¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @offway: w sumie to trafnie opisałeś stronę główną wykopu w ostatnich dniach. Pełno znalezisk historycznych i treści dotyczących tęczowych. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Powiedziałeś:

   typowa lewacka retoryka
   a potem:

   on wrzucił mema a Ty wpier.... w to politykę

   @Bonanzaa: sam z sobą rozmawiasz?

  •  

   pokaż komentarz

   Polak kiedyś:
   - jeździł czołgiem
   - zabijał Niemców
   - podrywał panienki


   Polak dziś:
   - boi się gejów


   @offway: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   ¯\_(ツ)_/¯

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @offway: myślę że tu chodzi raczej o to co odstawiają środowiska LGBT a nie samo bycie...
   Ale mogę się mylić? ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   na tym transparencie nie ma znaku równości tylko nazwanie lgbt totalitaryzmem

   @Bonanzaa: xD

   Czemu nazywa się lesbijki, gejów, osoby biseksualne i osoby transseksualne totalitaryzmami? W sensie te osoby to jest to samo co nazizm czy stalinizm? We wioskach robią czystki etniczne, równają miasta z ziemią?

   Rozwala mnie ten brak poszanowania słów i terminów.

  •  

   pokaż komentarz

   @offway:
   e tam się boi raczej brzydzi
   Boją się na Zachodzie. I mają powody. Spróbuj powiedzieć coś przeciw LGTB to jesteś niszczony jak lasy tropikalne

  •  

   pokaż komentarz

   @Holiday:
   Ok, pokaż mi na Zachodzie jak wysokiej rangi polityk czy biznesmen swobodnie mówi coś nieprzyjemnego o LGTB i jest to tolerowane

  •  

   pokaż komentarz

   @jusstt: a niby dlaczego miałoby być to tolerowane? Bycie homofobem = bycie debilem, dlaczego oczekujesz od ludzi tego, że będą w swoim otoczeniu tolerować debili?

   Prawaki mają strasznie spaczone rozumienie wolności słowa. Wolność słowa to możliwość powiedzenia tego co się myśli, bez strachu o pójście do więzienia. Wolność słowa nie oznacza wolności od konsekwencji swoich słów. Jeżeli ktoś obraża geja wyłącznie za to, że ten jest gejem, to inni ludzie mają pełne prawo taką osobę ostracyzmować i nie chcieć mieć z nią nic wspólnego.Jeżel ktoś obraża ci matkę, to możesz go wyprosić ze swojej imprezy albo zwolnić ze swojej firmy, bo po prostu nie chcesz przebywać w towarzystwie tej osoby. I nie łamiesz tym wolności tej osoby do obrażania twojej matki.

   Niby proste, ale prawaki jakoś usilnie nie mogą tego zrozumieć

  •  

   pokaż komentarz

   @johny-kalesonny: nie nazwałem ich tak, nie używaj tych ludzi jako żywej tarczy faszysto

  •  

   pokaż komentarz

   @bacaa90:

   a niby dlaczego miałoby być to tolerowane? Bycie homofobem = bycie debilem, dlaczego oczekujesz od ludzi tego, że będą w swoim otoczeniu tolerować debili?

   No i to jest odpowiedź dlaczego ruchy LGTB ludzie łączą z totalitaryzmem

  •  

   pokaż komentarz

   nie nazwałem ich tak

   Napisałeś:

   na tym transparencie nie ma znaku równości tylko nazwanie lgbt totalitaryzmem

   @Bonanzaa: Przecież dokładnie tak napisałeś. LGBT jest skrótowcem od "lesbijki, geje, biseksualiści i osoby transseksualne" - oznacza ludzi

  •  

   pokaż komentarz

   @johny-kalesonny: A PO to w skrócie obywatele oznacza wszystkich polaków, a PIS to prawo i sprawiedliwość, widzę po Twoich komentarzach że nie szanujesz prawa hurr durr #bekazlewactwa

  •  

   pokaż komentarz

   @Bonanzaa: PO to Platforma Obywatelska, PIS to Prawo i Sprawiedliwość, LGBT to skrótowiec oznaczający lesbijki, geje, osoby biseksualne i osoby transseksualne

   LGBT (z ang. Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender) – skrótowiec odnoszący się do lesbijek, gejów, osób biseksualnych oraz osób transpłciowych jako do całości

   https://pl.wikipedia.org/wiki/LGBT

   To jest naprawdę proste

  •  

   pokaż komentarz

   właśnie, że to jest strach

   @lewoprawo: najsmutniejsze jest to, że w jakimś niedawnym badaniu Polacy wybierali największe zagrożenia według nich dla pl i lgbt było na drugim miejscu, nie sytuacja opieki zdrowotnej, szkolnictwa, wojska, gospodarki tylko to, taki wychodzi mamy durny naród bez krzty samodzielnego myślenia.

  •  

   pokaż komentarz

   A właśnie, że to jest strach. Samo obrzydzenie to za mało, by namówić kogoś do głosowania na daną partię.
   Potrzebny jest strach. Strach przed wrogami oblegającymi twierdzę przy jednoczesnej sugestii, że że tylko dana partia może nas przed nimi obronić.


   @lewoprawo: Idąc tym tokiem myślenia można powiedzieć że każdy boi się wszystkiego na co nie głosuje. Bo przecież to nie jest tak że ludzie mogą mieć jakieś głębsze powody swojego zachowania niż strach. ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   Czemu nazywa się lesbijki, gejów, osoby biseksualne i osoby transseksualne totalitaryzmami? W sensie te osoby to jest to samo co nazizm czy stalinizm? We wioskach robią czystki etniczne, równają miasta z ziemią?

   Rozwala mnie ten brak poszanowania słów i terminów.

   @johny-kalesonny: To chyba powinno być oczywiste że chodzi mu o ideologię nie osoby. Osoby nie mogą być totalitarne, ideologia może.

  •  

   pokaż komentarz

   @johny-kalesonny: PO to skrótowiec odnoszący się do obywateli, PIS do prawa a Wiosna do wiosny #bekazlewactwa

  •  

   pokaż komentarz

   To chyba powinno być oczywiste że chodzi mu o ideologię nie osoby

   @DisasterMaster: A którą ideologię? Nie istnieje "ideologia lgbt", osoby domagające się równych praw to zwolennicy liberalizmu

  •  

   pokaż komentarz

   A którą ideologię?

   @johny-kalesonny: Tą która składa się z ogółu poglądów, postulatów i wartości promowanych przez środowiska i organizacje LGBT. Taką która przyczynia się do powstania takich dokumentów jak karta LGBT+, zmian prawnych i obyczajowych.

   Nie istnieje "ideologia lgbt"

   @johny-kalesonny: Jeśli ludzie zrzeszają się i walczą o zmiany prawne i obyczajowe jednocześnie promując konkretne wartości to stanowią oni ideologię.

   osoby domagające się równych praw to zwolennicy liberalizmu

   @johny-kalesonny: To prawda, jednak większość zmian proponowanych przez te środowiska nie są liberalne. Pozytywna dyskryminacja, specjalne traktowanie, parytety, niszczenie wolności słowa, ustawianie nowych tabu(nawet w nauce) nie jest liberalne w żadnym stopniu.

  •  

   pokaż komentarz

   Tą która składa się z ogółu poglądów, postulatów i wartości promowanych przez środowiska i organizacje LGBT. Taką która przyczynia się do powstania takich dokumentów jak karta LGBT+, zmian prawnych i obyczajowych.

   @DisasterMaster: Chodzi o liberalizm?

   Jeśli ludzie zrzeszają się i walczą o zmiany prawne i obyczajowe jednocześnie promując konkretne wartości to stanowią oni ideologię.

   @DisasterMaster: I np. ruch murzynów w USA to będzie "ideologia czarnych", a ruch pastafarian w Polsce to będzie "ideologia pastafariańska"? Ruchy emancypacyjne nie są ideologią, tylko właśnie ruchami emancypacyjnymi.

   Pozytywna dyskryminacja, specjalne traktowanie, parytety, niszczenie wolności słowa, ustawianie nowych tabu(nawet w nauce) nie jest liberalne w żadnym stopniu.

   @DisasterMaster: To absolutnie liberalne lub wymyślone przez konserwatystów postawy. Zaczynając:

   - nikt ze środowisk lgbt nie uznaje pozytywnej dyskryminacji, zależy im jedynie na zrównaniu praw
   - specjalne traktowanie jest przeciwdziałaniem dyskryminacji - jest to odpowiedź na aktualną sytuację, i to jest jak najbardziej liberalne oraz stosowane w innych przypadkach (np. kobiet lub uchodźców)
   - ustawianie "tabu" to jest zmyślona postawa. Nikt nie ustala żadnego tabu, szczególnie w nauce
   - parytety to jest 10/10 ;D W sensie środowisko lgbt walczy o parytety dla osób nieheteronormatywnych? Skąd to wyciągnąłeś?
   - wolność słowa nadal obowiązuje, po prostu każdy ma prawo bronić się przed dyskryminacją. Tutaj nie ma wyjątków

  •  

   pokaż komentarz

   Chodzi o liberalizm?

   @johny-kalesonny: Nie, jak już wyjaśniłem wyżej.
   Ogólnie jeśli chodzi o liberalizm warto zauważyć że to na co my mówimy liberalizm, w USA nazwali by libertarianizmem. A ichni liberalizm to raczej nasza socialdemokracja. A z tego co wiem to społeczności LGBT raczej nie lubią libertarian, gdyż ci drudzy sprzeciwiają się idei państwa opiekuńczego.

   I np. ruch murzynów w USA to będzie "ideologia czarnych",

   @johny-kalesonny: Jeśli chodzi o ostatnie lata, to ten ruch nazywa się "Black Lives Matter".

   a ruch pastafarian w Polsce to będzie "ideologia pastafariańska"?

   @johny-kalesonny: No ich to nawet bym nazwał wiarą czy religią gdyż dodatkowo mają dogmat metafizyczny.

   Ruchy emancypacyjne nie są ideologią, tylko właśnie ruchami emancypacyjnymi.

   @johny-kalesonny: A czemu nie oba? No i nawet jeśli nazwiemy to ruchem emancypacyjnym, to nie mówimy już o konkretnych osobach i możemy także rozważać czy ten ruch jest totalitarny.
   I jak to jest z feminizmem, bo ja zawsze słyszałem że jest to ideologia. Feminizm chyba najbliżej pasuje do tego całego ruchu LGBT. Feminizm też bardzo fajnie pokazuje jak coś na początku miało słuszne sprawiedliwe idee może po jakimś czasie zamienić się w raka który sam sobie zaprzecza.
   Dlatego moim zdaniem powinno się wspierać ideologie które nie mają płci ani orientacji, a takie które będą traktować każdego tak samo nie zależnie od tego kim jest.

   - nikt ze środowisk lgbt nie uznaje pozytywnej dyskryminacji, zależy im jedynie na zrównaniu praw

   @johny-kalesonny: Gdyby tak było to wszelka działalność zanikła by po zrównaniu praw w danym kraju. Jeśli wszyscy grają na tych samych zasadach, to chcenie więcej i więcej dla siebie będzie skutkowało w dyskryminacji innych.

   - specjalne traktowanie jest przeciwdziałaniem dyskryminacji - jest to odpowiedź na aktualną sytuację, i to jest jak najbardziej liberalne oraz stosowane w innych przypadkach (np. kobiet lub uchodźców)

   @johny-kalesonny: Specjalne traktowanie jest dyskryminacją. Kiedy ktoś jest faworyzowany, to drugi będzie dyskryminowany.
   Liberalne było by traktowanie wszystkich tam samo.

   - ustawianie "tabu" to jest zmyślona postawa. Nikt nie ustala żadnego tabu, szczególnie w nauce

   @johny-kalesonny: To dlaczego te organizacje i ludzie ich popierający starają się uciszyć różnych działaczy czy naukowców którzy mają inne poglądy? W nauce tabu polegają na tym że pojawiają się tematy które uznawane są za "nie naukowe" i uciszany jest wszelkie dyskusje na ten temat. Nie mam konkretnego przykładu z LGBT, ale takim wyrażnym na pewno jest np badanie różnic umiejętności/inteligencji między rasami.

   - parytety to jest 10/10 ;D W sensie środowisko lgbt walczy o parytety dla osób nieheteronormatywnych? Skąd to wyciągnąłeś?

   @johny-kalesonny: Nie raz widziałem firmy chwalące się tym. Np taki Channel 4 z UK https://www.independent.co.uk/voices/channel-4s-diversity-quotas-read-like-a-comedy-script-9985554.html

   - wolność słowa nadal obowiązuje, po prostu każdy ma prawo bronić się przed dyskryminacją. Tutaj nie ma wyjątków

   @johny-kalesonny: W momencie w którym pewne tematy są uważane za "hate speach" i zakazywane jest ich wymawiania a wręcz karane, wolność słowa przestaje działać.

  •  

   pokaż komentarz

   A ichni liberalizm to raczej nasza socialdemokracja.

   @DisasterMaster: Socjaldemokracja jest poglądem odrębnym od liberalizmu i może (zwykle ma) punkty wspólne. Postulaty, że liczy się dobro jednostki to liberalizm, i to właśnie robią ruchy emancypacyjne

   Jeśli chodzi o ostatnie lata, to ten ruch nazywa się "Black Lives Matter".

   @DisasterMaster: Jak słusznie nazwałeś - ruch. A nie "ideologia BLM".

   No ich to nawet bym nazwał wiarą czy religią gdyż dodatkowo mają dogmat metafizyczny.

   @DisasterMaster: Zgadza się, ale ich ruch nie jest ideologią

   A czemu nie oba? No i nawet jeśli nazwiemy to ruchem emancypacyjnym, to nie mówimy już o konkretnych osobach i możemy także rozważać czy ten ruch jest totalitarny.

   @DisasterMaster: No bo ruchy emancypacyjne nie są ideologiami - nie mają wspólnego rdzenia ideologicznego, nie posiadają myślicieli i filozofów. Ruchy emancypacyjne mają punkty wspólne, ale nie odróżniają się zupełnie od liberalizmu. Totalitarnym ruchem może być młodzież wszechpolska lub organizacje faszystowskie, a nie ruchy emancypacyjne

   I jak to jest z feminizmem, bo ja zawsze słyszałem że jest to ideologia. Feminizm chyba najbliżej pasuje do tego całego ruchu LGBT. Feminizm też bardzo fajnie pokazuje jak coś na początku miało słuszne sprawiedliwe idee może po jakimś czasie zamienić się w raka który sam sobie zaprzecza.

   No tym, prosto z wiki:

   Feminizm (łac. femina ‘kobieta’) – szereg ruchów społecznych i politycznych oraz ideologii, które łączy wspólny cel, czyli zdefiniowanie, uzyskanie i utrzymywanie równości płci pod względem politycznym, ekonomicznym, osobistym i społecznym

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Feminizm

   To zbiór ideologi i ruchów społecznych. Feminizm jest raczej demonizowany przez konserwatystów, którzy potrzebują przecież znaleźć sobie wroga, bo inaczej nie funkcjonują.

   Gdyby tak było to wszelka działalność zanikła by po zrównaniu praw w danym kraju. Jeśli wszyscy grają na tych samych zasadach, to chcenie więcej i więcej dla siebie będzie skutkowało w dyskryminacji innych.

   Zaniknie jeśli zaniknie też homofobia, której przecież nie da się znieść ustawą, tak samo jak rasizmu czy seksizmu. Działalność takich grup ma wtedy trochę inne strukturę.

   Specjalne traktowanie jest dyskryminacją. Kiedy ktoś jest faworyzowany, to drugi będzie dyskryminowany.
   Liberalne było by traktowanie wszystkich tam samo.

   To nie jest prawda. Z definicji dyskryminacji:

   Dyskryminacja (łac. discriminatio – rozróżnianie) – forma nieuzasadnionej marginalizacji (wykluczenia społecznego), objawiająca się poprzez traktowanie danej osoby mniej przychylnie, niż innej w porównywalnej sytuacji ze względu na jakąś cechę, np. okres rozwojowy, niepełnosprawność, orientację seksualną, płeć, wyznawaną religię, światopogląd, narodowość lub rasę.

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskryminacja_(psychologia_spo%C5%82eczna)

   Taka pomoc prawdziwie dyskryminowanym osobom nie marginalizuje osoby uprzywilejowane.

   Nie mam konkretnego przykładu z LGBT, ale takim wyrażnym na pewno jest np badanie różnic umiejętności/inteligencji między rasami.

   Skoro nie masz przykładu z ruchami LGBT, no to można tu zakończyć. Jeżeli chodzi o inteligencję, to takich badań się nie ucisza, bo w końcu takie badania istnieją. Zwraca się przecież uwagę na absurdalność koncepcji rasy człowieka, która biologicznie nie istnieje - więc chcesz badać różnice między czym konkretnie?

   Nie raz widziałem firmy chwalące się tym.

   @DisasterMaster: Ale to firmy, a nie ruchy emancypacyjne, które niby miały coś narzucać.

   W momencie w którym pewne tematy są uważane za "hate speach" i zakazywane jest ich wymawiania a wręcz karane, wolność słowa przestaje działać.

   Jak np. powtarzanie bredni o pedofilach gejach? Lub wyciąganie zachorowalności na hiv jako argument przeciwko równouprawnieniu?
   Wszystko dzieje się z ramienia prawa. Obrażanie niewinnych ludzi kończy się wyrokiem, nie tylko jeśli chodzi o osoby lgbt.

  •  

   pokaż komentarz

   Socjaldemokracja jest poglądem odrębnym od liberalizmu i może (zwykle ma) punkty wspólne. Postulaty, że liczy się dobro jednostki to liberalizm, i to właśnie robią ruchy emancypacyjne

   @johny-kalesonny: Chyba nie do końca mnie zrozumiałeś.Jak mówiłem liberalizm ma różne znaczenia w Europie i w USA. W USA na social demokracje mówią liberalizm, a u nas liberalizm raczej utożsamiany jest z wolnością jednostki, równość, małą ingerencją państwa itp.
   LGBT to dużo więcej niż dbanie o jednostkę. Może ma jakieś wspólne punkty z liberalizmem, ale są spore różnice.

   Jak słusznie nazwałeś - ruch. A nie "ideologia BLM".
   Zgadza się, ale ich ruch nie jest ideologią


   @johny-kalesonny: Jak zwał tak zwał. W każdym razie chodziło o to że LGBT to coś więcej niż ludzie, a też idee. A idee mogą być totalitarne.

   nie mają wspólnego rdzenia ideologicznego, nie posiadają myślicieli i filozofów. Ruchy emancypacyjne mają punkty wspólne, ale nie odróżniają się zupełnie od liberalizmu.

   @johny-kalesonny: Skoro ruchy emancypacyjne nie różnią się zupełnie od liberalizmu, a liberalizm jest ideologia, to czy nie oznacza to że ruchy emancypacyjne są ideologią?

   Totalitarnym ruchem może być młodzież wszechpolska lub organizacje faszystowskie, a nie ruchy emancypacyjne

   @johny-kalesonny: Skoro ten ruch może być totalitarny, to czemu emancypacyjny nie może być?

   Feminizm jest raczej demonizowany przez konserwatystów, którzy potrzebują przecież znaleźć sobie wroga, bo inaczej nie funkcjonują.

   @johny-kalesonny: Nie zależnie od tego kto raczej to robi i jakie powodu myślisz że za tym stoją, feminizm trzeciej fali wygląda jak wygląda. Zaprzeczysz że feministki wspierają parytety i pozytywną dyskryminacje?

   Zaniknie jeśli zaniknie też homofobia, której przecież nie da się znieść ustawą, tak samo jak rasizmu czy seksizmu. Działalność takich grup ma wtedy trochę inne strukturę.

   @johny-kalesonny: Kto określa czy homofobia wciąż jest problemem czy nie? Bo jakoś nie kojarzę żadnego ruchu emancypacyjnego który rozwiązał problem. A np po ciągle rosnącej działalności feministycznej, można wręcz dojść do wniosku że im większą mają siłę tym więcej tych problemów jest.
   No i jakoś trudno mi uwierzyć że ktoś kto dostaje pieniądze, atencje, fanty itp przyzna że problemu już nie ma i zrezygnuje z tych wszystkich przyjemności.

   Taka pomoc prawdziwie dyskryminowanym osobom nie marginalizuje osoby uprzywilejowane.

   @johny-kalesonny: Np na niektóre uniwersytety kobiety, czarni i latynosi mają dodatkowe punkty do rekrutacji. Uważasz że to nie jest dyskryminacja białych mężczyzn, czy po prostu z założenia oni nie mogą być dyskryminowani? A co z pozytywną dyskryminacją? Istnieje czy nie istnieje?
   Polecam też korzystać z definicji z słownika polskiego, nie z wikipedii.

   Jeżeli chodzi o inteligencję, to takich badań się nie ucisza, bo w końcu takie badania istnieją. Zwraca się przecież uwagę na absurdalność koncepcji rasy człowieka, która biologicznie nie istnieje - więc chcesz badać różnice między czym konkretnie?

   @johny-kalesonny: Między tym co sobie określisz w danym badaniu. Takie badania istnieją, ale są stare. Teraz takie rozważania się ucisza w środowiskach naukowych, od góry zakładając że race realism nie jest nauką i tyle.

   Ale to firmy, a nie ruchy emancypacyjne, które niby miały coś narzucać.

   @johny-kalesonny: Te ruchy nie narzucają tego, ale to wspierają. Jak same podkreślają, te firmy są częścią ruchy LGBT. Jakoś nie widzę odpowiedzi społeczności LGBT piętnujące takie zachowanie.

   Jak np. powtarzanie bredni o pedofilach gejach? Lub wyciąganie zachorowalności na hiv jako argument przeciwko równouprawnieniu?
   Wszystko dzieje się z ramienia prawa. Obrażanie niewinnych ludzi kończy się wyrokiem, nie tylko jeśli chodzi o osoby lgbt.


   @johny-kalesonny: Tak. Od uciszania idiotów z którymi się nie zgadzasz jest krótka droga do uciszania ludzi którzy są tobie po prostu niewygodni. Np osoby typu Petterson. Szczególnie jak Hate Speech jest tak subiektywny że na wszystko znajdzie się ktoś kto poczuje się urażony.

 •  

  pokaż komentarz

  IDEALNE dopasowanie wypowiedzi do elektoratu!

  Wreszcie JKM zajął się polityka na poważnie.

  I piszę to poważnie - sprawdźcie ten sondaż.

  źródło: wykop.pl

 •  

  pokaż komentarz

  Wykopałem, a niech ludzie wiedzą, jaki z Korwina szur.

  źródło: wykop.pl

1 2 3 4 5 6 7 ... 16 17 następna

Dodany przez:

avatar Dambibi dołączył
628 wykopali 50 zakopali 7.5 tys. wyświetleń
Advertisement