•  

  pokaż komentarz

  35m2 XD toż to 2 kawalerki na polskie standardy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  żeby ściągnąć rower ze ściany musisz wejść na kanapo-ławkę, ważne jest wtedy, byś nie miał butów na syrach, bo zabrudzisz wyściółkę poduszkową. Najpierw rower ściągasz ze ściany, potem buty ubierasz.. Ale to nie wszystko, lampka która świeci w kierunku okna i siostra bliźniaczka świecąca w nią starając się oświetlić zakątek w kącie to zapewne planowany zamiar oświetlenia czego?

 •  

  pokaż komentarz

  w 35m2 to ja mieszkalem z bratem i rodzicami xD

 •  

  pokaż komentarz

  Niby fajnie - ale już widzę, ja 90 proc. ludzi trzyma taką sterylną dyscyplinę, że wszędzie taki porządek i bez problemu wszystko się tak pieknie składa

  Tak BTW - ta zielona pianka.na ścianie w łazience robi pewnie również za terrarium dla bakterii i innych drobnoustrojów...

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr--A-Veed: Zdrowe dla psychiki jest, kiedy ma się jakieś zwierzątka w domu, choćby małe ¯\_(ツ)_/¯ nie trzeba się od razu brać za coś dużego - chomika albo białe myszki...

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr--A-Veed: ta zielona pianka, to jest zwyczajny mech.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr--A-Veed: zielona sciana - to nie jest zywe - o ile miech jest prawdziwy i kiedys zyl, to zostal poddany obrobce i obecnie to martwa dekoracja, jednak zielona caly rok. :) z czasem jednak wyglada troche gorzej, i potrafi sie odklejac, szczegolnie w tak podatnych na wilgoc pomieszczeniach jak lazienka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr--A-Veed: Ta kawalerka to jakaś masakra, mnóstwo przestrzeni zmarnowanej i do tego gościu musi wszystko składać żeby coś innego rozłożyć :D Na takim metrażu można spokojnie wydzielić dwa przytulne pomieszczenia gdzie będzie miejsce na szafy i funkcjonalne sprzęty bez potrzeby składania wszystkiego za każdym razem, do tego kuchnia ludzkich rozmiarów i jakaś mała łazienka. Mnie by chyba trafiło jakbym co chwilę musiała bawić się w takie cyrki żeby móc skorzystać z mebli. Żeby zjeść musisz wysunąć mega ścianę i rozłożyć stolik... aż jednoosobowy. Żeby pooglądać tv musisz schować komputer, zdjąć wszystko z biurka i je złożyć żeby odsłonić ekran. Ktoś nie pomyślał ile czasu będzie się traciło na te manewry dzień w dzień po kilka razy.

   Niby dużo przestrzeni, ale wszystko w jednym, salon, kuchnia i sypialnia, jak kogoś zaprosisz to zero prywatności bo wszystko z kanapy widać. Jeszcze rower zawieszony nad siedziskiem, idealnie żeby wyrobić sobie jakieś fobie (plus po jeździe na deszczu tam go nie zawiesisz), a w kuchni zdaje się nawet był widok na wc. To jest ładne tylko dlatego że ładnie wykończone, ale funkcjonalność zerowa. No ale to jest APARTAMENT, dużo przestrzeni...

  •  

   pokaż komentarz

   i do tego gościu musi wszystko składać żeby coś innego rozłożyć

   @Anna_: Nie musi. Jedyne co to rzeczywiście ten monitor wysuwany z szafy.

   gdzie będzie miejsce na szafy

   @Anna_: Gość ma całą ścianę z szafą w sypialni.

   funkcjonalne sprzęty bez potrzeby składania wszystkiego za każdym razem

   Jedyne co trzeba rzeczywiście rozkładać to monitor wyciągać z szafy ale równie dobrze gość może go używać od wielkiego dzwonu a w większośći korzystać z laptopa.

   Żeby zjeść musisz wysunąć mega ścianę i rozłożyć stolik... aż jednoosobowy.

   Gość mówi w filmie, że korzysta z niego tylko gdy przychodzą znajomi. Ja w ogóle nie korzystam ze stołu do jedzenia bo zazwyczaj jem na kanapie. A są ludzie którzy w ogóle raz na ruski rok jedzą w domu.

   zdjąć wszystko z biurka i je złożyć żeby odsłonić ekran

   Nieprawda.

   Ktoś nie pomyślał ile czasu będzie się traciło na te manewry dzień w dzień po kilka razy.

   Gość jest architektem. Myślę, że kto jak kto ale on dokładnie wszystko przemyślał gdyż na tym polega jego praca.

   Niby dużo przestrzeni, ale wszystko w jednym, salon, kuchnia i sypialnia

   @Anna_: Sypialnia jest odgrodzona ścianką i drzwiami przesuwnymi.

   plus po jeździe na deszczu tam go nie zawiesisz

   Myślę, że o ile ten rower faktycznie służy do jeżdżenia to po deszczu schnie pod domem przypięty.

   ale to jest APARTAMENT

   Apartment po angielsku może oznaczać zwykłe mieszkanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr--A-Veed: @maraciewicz: @szym0n: dokładnie to jest porost - chrobotek reniferowy. Nie żyje, jest antystatyczne wiec nie zbiera brudu oraz wchłania wilgoć z powietrza. Klejony na super glue do płyty wytrzymuje 15 lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Że też chce ci się punktować każde zdanie :D Przecież ten projekt jest beznadziejny, co ty jeszcze mówisz, sam pomysł że można jeść na kanapie żeby nie musieć wysuwać ściany, no faktycznie, świetnie to świadczy o funkcjonalności. Taki stolik równie dobrze mógł sobie zainstalować na którejś pionowej ścianie żeby móc go tylko podnieść, nawet za komuny u nas tak robiono w mniejszych kuchniach, nie trzeba do tego ścian wysuwać (co pewnie kosztowało), a po złożeniu masz przestrzeń tę samą ;) no i nie musisz jeść na kanapie jak świnka. A jak już zmontował taki gigachny mechanizm to mógł chociaż tam dać jakiś konkretny stół, a nie pikawkę gdzie ledwo się dwie osoby zmieszczą. Gotujesz w kuchni a obok masz widok na wc, eee mogłabym wymieniać, ale szkoda gadać. Beznadzieja. Jak na architekta tym bardziej.

   Dom funkcjonalny to taki żebyś miał swobodny dostęp do sprzętów codziennego użytku bez odprawiania jakichś cyrków z przestawianiem wszystkiego, niezależnie od tego jak spędzasz czas. Tv/komputer/rower/stolik kuchenny używasz codziennie albo prawie codziennie, niektóre kilka razy dziennie. Ten projekt funkcjonalny nie jest. Może jakiś samotny facet co ma za dużo czasu byłby zadowolony, ale większość pomysłów tu to zwykła głupota która ma wyglądać i nic poza tym.

  •  

   pokaż komentarz

   @blueluna: Chrobotek to akurat fajny pomysł :) wygląda jak żywa roślinka.

  •  

   pokaż komentarz

   Żeby pooglądać tv musisz schować komputer, zdjąć wszystko z biurka i je złożyć żeby odsłonić ekran. Ktoś nie pomyślał ile czasu będzie się traciło na te manewry dzień w dzień po kilka razy.

   @Anna_: Jak uważam że do domu lepiej mieć komputer stacjonarny, tak w tym przypadku zabawa z monitorem zamiast już laptopa jest lekko absurdalna. Tym bardziej kiedy to żaden duży monitor żeby dawał jakąś większą wygodę pracy, a z taki laptopem byłoby dużo szybciej położyć go w inne miejsce jak już trzeba. O tym ile zyskuje się miejsca "na coś" kiedy nie trzeba chować monitora i klawiatury nie mówiąc, bo to jak ktoś chce być nad wyraz praktyczny że coś schowa, to to co jest na filmiku to całkiem spore marnotrawienie przestrzeni.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: A tak podsumowując to wszystko zależy od osoby, dla niego zapewne estetyka i porządek z jak najmniejszą liczbą przedmiotów na wierzchu są kluczowe i to też można lubieć, nawet jeśli jest to kosztem wykonywania dodatkowych czynności. Również lubię sporą przestrzeń i nie zawalanie jej niepotrzebnymi przedmiotami, ale cenię też funkcjonalność i łatwy dostęp do wszystkiego. Myślę że dla większości takie mieszkanie mogłoby być trochę kłopotliwe, pisząc już całkiem obiektywnie, ale jak ktoś sporadycznie korzysta z niektórych mebli jak napisałeś, to pewnie będzie zadowolony z bonusa większej przestrzeni.

  •  

   pokaż komentarz

   @Anna_: Koleś jasno powiedział, że to jest spersonalizowane mieszkanie pod to, co jemu wydawało się najważniejsze. Różni ludzie mają różne potrzeby.
   Czepiasz się.

  •  

   pokaż komentarz

   @Francisco_dAnconia: A ja jasno wyrażam opinię że projekt jest do kitu dla większości ludzi co nawet widać po tutejszych wpisach, nie podoba się, nie czytaj ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   nie podoba się, nie czytaj ¯_(ツ)_/¯

   @Anna_: Skomentowałem Twój wpis jak Ty ten artykuł. Nie podoba się, nie czytaj (;

  •  

   pokaż komentarz

   @Francisco_dAnconia: Nie, ty się czepiłeś mojego wyrażenia opinii swoim nic nie wnoszącym komentarzem ¯\_(ツ)_/¯ kolejny przegryw mizogin na czarnolisto, facetom jak widzę nie odpisałeś.

  •  

   pokaż komentarz

   kolejny przegryw mizogin na czarnolisto, facetom jak widzę nie odpisałeś

   @Anna_: :D

  •  

   pokaż komentarz

   sam pomysł że można jeść na kanapie żeby nie musieć wysuwać ściany

   @Anna_: Można przy biurku. Jak się mieszka samemu to serio nie trzeba organizować za każdym razem stołu na 4 osoby. Pomijając już to, że w ogóle można nie jeść w domu. Serio. W innych krajach gdzie jest tańsze jedzenie na mieście wielu singli to praktykuje a ja przez jakiś czas jak żyłem sam też nie jadłem w domu bo zwyczajnie się nie opłacało.

   Taki stolik równie dobrze mógł sobie zainstalować na którejś pionowej ścianie żeby móc go tylko podnieść, nawet za komuny u nas tak robiono w mniejszych kuchniach, nie trzeba do tego ścian wysuwać (co pewnie kosztowało)

   Jakbyś nie zauważyła to gość też ma taki stolik. Pełni funkcję biurka ale nikt nie zabrania postawić na nim talerza. Jakbyś nie usłyszała to gość mówi, że ten stół ze ściany służy mu tylko na wyjątkowe okazje i go nie używa często.

   (co pewnie kosztowało)

   Gość nie jest biedny. Mieszkanie też nie jest najtańsze na australijskie warunki, ale podejrzewam, że architekt w Melbourne najgorzej nie zarabia.

   >Gotujesz w kuchni a obok masz widok na wc

   Podejrzewam, że ze względu na zużycie prądu ta szyba jest cały czas mleczna i 90% czasu nie masz widoku na wc. Bo właśnie w stanie przepuszczalnym takie szyby żrą najwięcej prądu i podejrzewam, że architekt o tym doskonale wie.

   Dom funkcjonalny to taki żebyś miał swobodny dostęp do sprzętów codziennego użytku

   To nie jest dom ale kawalerka. I dla niego może być funkcjonalny bo nie korzysta z danych sprzętów codziennie. Serio. Kuchnia, stół, tv to sprzęty z których singiel może nie korzystać codziennie. Wiem bo sam nie korzystałem na pewnym etapie swojego życia. Nie przeszkadzałoby mi więc rozłożenie stołu raz na tydzień jak wpadną znajomi.

   Tv/komputer/rower/stolik kuchenny używasz codziennie albo prawie codziennie

   Tylko w twoim mniemaniu. Jedyne z czym się zgodzę to z komputerem., A z reszty nie musisz korzystać codziennie. I nie wiem co jest niewygodnego w zdjęciu z wieszaka roweru xD. PS. Jak mam laptopa i komputer stacjonarny to też muszę z obu korzystać codziennie? Dobrze, że one tego nie wiedzą.

   Może jakiś samotny facet co ma za dużo czasu byłby zadowolony

   Hmm. Może dlatego, że to mieszkanie typowe dla singla? Sama zobacz, że gość ewidentnie mieszka tam sam. Nie ma nic damskiego. Jeden płaszcz, męskie buty. Gość sobie sam to robił pod siebie. Chyba lepiej wie co mu by przeszkadzało a co nie.

   większość pomysłów tu to zwykła głupota która ma wyglądać

   No i? Są ludzie którzy mają wysokorozwinięte poczucie estetyki i dla nich wygląd jest ważniejszy niż wygoda. Serio. Ja wypierdzieliłem TV z salonu bo mi wielki czarny prostokąt psuł wygląd. Teraz mam ekran który muszę rozłożyć jak chcę coś obejrzeć. I wiesz co? Nie żałuje, bo jest ładniej a tv i tak nie oglądam na co dzień.

   A tak podsumowując to wszystko zależy od osoby, dla niego zapewne estetyka i porządek z jak najmniejszą liczbą przedmiotów na wierzchu są kluczowe i to też można lubieć, nawet jeśli jest to kosztem wykonywania dodatkowych czynności.

   O proszę. Jednak zrozumiałaś, że są na świecie ludzie którzy myślą inaczej od ciebie i nie muszą się przy tym mylić. Wow. Gratulacje.

 •  

  pokaż komentarz

  Lustro naprzeciwko kibla. Uwielbiam patrzeć na swoją minę gdy sram.

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna

Dodany przez:

avatar BGZZ dołączył
908 wykopali 23 zakopali 22.8 tys. wyświetleń
Advertisement