•  

  pokaż komentarz

  Takie środowiska metodą prowokacji próbują zajmować coraz więcej przestrzeni publicznej, palą głupa, że niby "takie żarty, hehe, nie spinaj dupy katolu-robalu",a chodzi im o spychanie przeciwników ideologicznych na margines, żeby bali się odezwać w obronie swoich wartości, i oczywiście byli kreowani na tych "nietolerancyjnych". To wszystko widać w USA, i to zmierza do nas. Tylko niektórzy jeszcze nie zdają sobie z tego sprawy.

 •  

  pokaż komentarz

  Przecież to jest dokładnie to samo, co robi #neuropa.ru do spółki z moderacją na Wykopie.

  Wtłaczanie młodym, nieświadomym ludziom do głowy nienawiści i pogardy do własnego państwa, własnej historii, własnej tożsamości narodowej.

  Tęczowi bolszewicy.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Kapitalista777:

   pogardy do własnego państwa
   Serio? Pokaż mi przykład tejże nienawiści i pogardy, bo jestem ciekaw co masz na myśli.

  •  

   pokaż komentarz

   Pokaż mi przykład tejże nienawiści i pogardy, bo jestem ciekaw co masz na myśli.

   @VCO1: naprawdę potrzebujesz żeby ktoś wskazał palcem jak osoby z #neuropa drwią np. z wierzących? Albo jak gardzą osobami o patriotycznych poglądach? Albo nawet jak wypowiadają się o osobach głosujących na partie polityczne których nie lubią?

   Codziennie widzę masę szamba i pogardy.

   Możemy się tak umówić: ja ci dam 100 przykładów, a Ty przelejesz mi 1000zł jeśli mam rację. Przyjmujesz zakład?

   ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Atreyu:

   drwią np. z wierzących
   ale zaraz, dlaczego nagle zmieniasz zasady?

  •  

   pokaż komentarz

   Wtłaczanie młodym, nieświadomym ludziom do głowy nienawiści i pogardy do własnego państwa, własnej historii, własnej tożsamości narodowej.

   @Kapitalista777: @PajonkPafnucy: @VCO1: @Atreyu: Oczywiście. że tak. Wykop jest zagłębiem tego typu propagandy.

   Całe setki zblazowanych marud z lubością potrafią wklejać głupie memy i szydzić nazywając swój kraj "chlewem obsranym gównem", "państwem teoretycznym" czy "krajem z kartonu i dykty". To zjawisko jest w pewnym stopniu zaraźliwe. Optymizm i dostrzeganie plusów staje się niemodne, jest przyjmowane źle i ośmieszane przez zatwardziałych ojkofobów.

   Można zrozumieć rozczarowanie i żal, ale tzw. sranie do własnego gniazda i obleśne obrzydzanie wszystkiego, co związane z własną kulturą, to jest właśnie klasyczna ojkofobia i brak umiejętności trzeźwej oceny.

   Często impuls przychodzi z zewnątrz, pogubione owieczki dają się zmanipulować prowokatorom, którzy sprytnymi sposobami chcą niewyrobionym jednostkom wtłoczyć do głowy przekonanie o podrzędności ich własnego środowiska i otoczenia.

  •  

   pokaż komentarz

   ale zaraz, dlaczego nagle zmieniasz zasady?

   @VCO1: a jak wytniemy wierzących i zostawimy sam naród i patriotyzm którym #neuropa powszechnie gardzi to wtedy przyjmiesz zakład bez wycinania pojedynczych słów z mojej wypowiedzi?

   Czy jednak obiektywnie ze mną zgodzisz, że neuropki gardzą często Polską i polakami, mają gdzieś nasze wartości, kulturę i tradycję?

   Ja to rozpatruje w kategorii faktów, ale mam argumenty (całe setki) które i ciebie mogą przekonać że tak właśnie jest. Każdego dnia widzę masę przykładów

   Także co: ja ci 100 wpisów gdzie neuropki srają w swoje gniazdo, a Ty mi tysiaka

   Wchodzisz czy wymiękasz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Pozdrawiam

   źródło: i1.sndcdn.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Atreyu: jak ci zależy na prawdzie to zrobisz to za frajer ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   jak ci zależy na prawdzie to zrobisz to za frajer ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @VCO1: cóż, czułem że odpuścisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Atreyu: ja nadal mam nadzieję, ze poświęcisz się dla sprawy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @VCO1: przynajmniej teraz obaj wiemy jaka jest prawda. Nawet teraz wiem że Ty to wiesz mimo że zaprzeczasz. Tylko nie wiem w sumie po co to robisz, ale mimo wszystko cieszę się że wykazałeś że się nie myliłem

   Pozdrawiam uprzejmie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Atreyu: no właśnie nie wiemy, bo nic nie wkleiłeś

  •  

   pokaż komentarz

   Wtłaczanie młodym, nieświadomym ludziom do głowy nienawiści i pogardy do własnego państwa, własnej historii, własnej tożsamości narodowej.

   @Kapitalista777: @Atreyu: @orle: Po prostu ci ludzie widzą minusy tego kraju i próbują je piętnować w przeciwieństwie do „patryjotów”, ktorzy uwazają, że jest wspaniale i nic nie powinnismy zmieniac. Zamiast byc realistami, są przesadnymi optymistami.

   „Kto ma wybitne zalety osobiste, ten raczej dostrzeże braki własnego narodu, ponieważ ma je nieustannie przed oczyma. Każdy jednak żałosny dureń, który nie posiada nic na świecie, z czego mógłby być dumny, chwyta się ostatniej deski ratunku, jaką jest duma z przynależności do danego akurat narodu; odżywa wtedy i z wdzięczności gotów jest bronić πυξ και λαξ [rękami i nogami] wszystkich wad i głupstw, jakie naród ten cechują".

   Dlaczego mam szanowac kraj, tylko dlatego, że akurat tutaj sie przypadkowo urodziłem? Dlaczego mam szanowac historie kraju, ktory mnie nie szanuje, dla ktorego jestem tylko ścierą, z ktorej mozna wyciskac wode do ostatniej kropli? Ojczyzną jest ten kraj, ktory bedzie o mnie dbał i szanował, i bynajmniej nie jest to Polska. Tutaj cnotą jest ubóstwo i bieda umysłowa.

  •  

   pokaż komentarz

   Albo jak gardzą osobami o patriotycznych poglądach?

   @Atreyu: Powiedz mi, jak odróżniasz ludzi o patriotycznych poglądach, ceniących historię i tożsamość narodową od typów którzy w temacie hołdowania narodowym mitom popadają w taką przesadę, ze co i rusz ośmieszają się głosząc #urojeniaprawakoidalne ?

  •  

   pokaż komentarz

   Powiedz mi, jak odróżniasz ludzi o patriotycznych poglądach, ceniących historię i tożsamość narodową od typów którzy w temacie hołdowania narodowym mitom popadają w taką przesadę, ze co i rusz ośmieszają się głosząc #urojeniaprawakoidalne ?

   @deviator: wydaje mi się że potrafię odróżnić łysego chama ze sztachetą w patriotycznej koszulce krzyczącego "je&ać (tu dowolne określenie)" od kogoś o patriotycznych poglądach, szanującego swoją ojczyznę, tradycyjne wartości, znającego historię swojego kraju, czy cieszącym się z narodowych świąt takich jak Narodowe Święto Niepodległości. Zwyczajnych ludzi którzy szanują Polskę, którzy się jej nie wstydzą, w których interesie jest by się rozwijała jak najlepiej. Bez kompleksów, czy siania nienawiści do innych

   Ale... ale może to jest właśnie problem #neuropa że oni nie odróżniają? Warto się nad tym zastanowić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Bez kompleksów

   @Atreyu: To, że ludzie chcą wprowadzenia np nowoczesnych rozwiązań w tym kraju, bo w cywilizowanych krajach juz to mają nazywasz kompleksami? Jak ktos pluje na polską infrastrukturę kolejową, ktora w porownaniu do np Japonskiej to gówno, to tez nazwiesz to kompleksami? Jak ktos wysmiewa to, ze w 2019 roku mamy w tym kraju malutką nitkę metra i to tylko w stolicy, to tez kompleks? A no tak, w (tu wstaw nazwę jakiegos bantustanu z 3 swiata) tego nie mają, wiec musimy sie cieszyc z tego co mamy.

   Edit. Np ja doceniam bardzo dobrą polską infrastrukturę telekomunikacyjną, bo zachod moze sie od nas tego uczyc. Mamy szybki i stosunkowo tani internet, czy zasięg w telefonie jest nawet w małych wioskach, gdzie np ja wyjezdzajac z Londynu tracilem polaczenie ze swiatem.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak ktos pluje na polską infrastrukturę kolejową, ktora w porownaniu do np Japonskiej to gówno,

   @kezioezio: jest taki mały kraj na zachodzie

   pokaż spoiler Stany Zjednoczone Ameryki


   Który ma znacznie gorszą infrastrukturę kolejową (w skali), która po części wynika i z jego historii i z warunków geograficznych.

   Rzadko bywam w Polsce, ale jeśli bywam to często jeżdżę koleją. Widzę sporo nowych odremontowanych dworców (zamiast tych brudnych obszczanych przez żuli), bilety kupuje online, a jak jeżdżę po Polsce to nie wsiadam do EN57 pamiętającego czasy Pierwszego Sekretarza Zjednoczonej Partii Robotniczej Edwarda Gierka, tylko do nowego DART'a. Jak jadę starym wagonem, to jest odremontowany do współczesnych standardów, a konduktorzy są młodzi i uśmiechnięci. Nie jestem jakimś zapalonym fanem PKP, ale akurat w tej dziedzinie widzę znaczny postęp wobec tego co było "dawniej"

   Jedyna rzecz jaka NIE zmieniła się w ciągu ostatnich 20 lat to opóźnienia. Ale z tego sam się już śmieje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Także przynajmniej w tym wypadku nie ma się czego wstydzić

  •  

   pokaż komentarz

   wydaje mi się że potrafię odróżnić łysego chama ze sztachetą w patriotycznej koszulce krzyczącego "je&ać

   @Atreyu: Znaczy się jak ten łysy cham założy białą koszulę i w oparciu o pseudonaukowe wywody np. Ewy Kurek będzie uprawiał b. kulturalny razizm, to dla Ciebie wszystko jest ok?

  •  

   pokaż komentarz

   Zwyczajnych ludzi którzy szanują Polskę, którzy się jej nie wstydzą, w których interesie jest by się rozwijała jak najlepiej. Bez kompleksów, czy siania nienawiści do innych

   @Atreyu: Sorry, ale to są raczej cechy ideologii i ugrupowań centroprawicowych. Czyli w sumie takiego PO przed kryzysem tożsamości

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: zasadniczo lepiej białą, niż czerwoną ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kapitalista777: to nie pogarda, tylko beka z turbo patriotów, dla których jedynym osiągnięciem jest to, że się tu urodzili.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kapitalista777: Bolszewicy? raczej naziści

   źródło: neuropa.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @orle: Ojkofobia nie bierze się z podejścia obywatela do państwa, tylko z podejścia państwa do obywatela. Nie chcesz mieć młodych nastawionych wrogo wobec państwa? Reformy pro-obywatelskie trzeba przeprowadzić. Bo tego chce młodzież.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak jadę starym wagonem, to jest odremontowany do współczesnych standardów, a konduktorzy są młodzi i uśmiechnięci. Nie jestem jakimś zapalonym fanem PKP, ale akurat w tej dziedzinie widzę znaczny postęp wobec tego co było "dawniej"

   @Atreyu: To tym bardziej żal potencjału tego narodu. Można by naprawdę wiele osiągnąć, a te j%@@ne komuch wszystko zaprzepaszczają. I kolejne lata raczej zmiany nie przyniosą

  •  

   pokaż komentarz

   Przecież to jest dokładnie to samo, co robi #neuropa.ru do spółki z moderacją na Wykopie.

   Wtłaczanie młodym, nieświadomym ludziom do głowy nienawiści i pogardy do własnego państwa, własnej historii, własnej tożsamości narodowej.

   Tęczowi bolszewicy.

   @Kapitalista777: A jak mają inaczej stworzyć swoje wymarzone wyśnione wielkie państwo swoją mittleeurope? Jak mają stworzyć inaczej swoje Zjednoczone Stany Europy, "państwo europa"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   drwią np. z wierzących? Albo jak gardzą osobami o patriotycznych poglądach? Albo nawet jak wypowiadają się o osobach głosujących na partie polityczne których nie lubią?

   @Atreyu: Osoby wierzące (katole), o patriotycznych poglądach (narodowcy) i głosujących na partię polityczne których nie lubią (wyborcy PiSu i Konfederacji) myślą tak samo o swoich przeciwnikach, wystatczy posłuchać wypowiedzi księży, narodowców czy nawet prezesa Kaczyńskiego na temat choćby LGBT.

   - Tęczowa zaraza
   - Ideologia stojąca obok nazizmu i komunizmu
   - Chcą zniszczyć polskie rodziny
   - Batożyć homoseksualistów
   - Zakazać marszy rownosci

   I tak dalej. Do tych osób merytoryczne argumenty nie trafią tak czy siak, bo oni wiedzą lepiej, a badania naukowe są lewackie i chłopski rozum lepiej do nich przemawia.

  •  

   pokaż komentarz

   @kezioezio: Widzę, że mentalnie jesteś naprawdę "bardzo głęboko w lesie".

   Dlaczego mam szanowac kraj, tylko dlatego, że akurat tutaj sie przypadkowo urodziłem?

   Doświadczyłeś tylko samego zła w swojej ojczyźnie? Za granicą dostajesz coś, a w ojczyźnie nic? Kraj ojczysty jako całość nie zasługuje na żaden szacunek, należy mu się tylko pogarda?

   Dlaczego mam szanowac historie kraju, ktory mnie nie szanuje, dla ktorego jestem tylko ścierą, z ktorej mozna wyciskac wode do ostatniej kropli?

   Nie masz przypadkiem zdiagnozowanej manii prześladowczej?

   Ojczyzną jest ten kraj, ktory bedzie o mnie dbał i szanował, i bynajmniej nie jest to Polska. Tutaj cnotą jest ubóstwo i bieda umysłowa.

   Tak. W Polsce cnotą jest ubóstwo i bieda umysłowa. Zupełnie inaczej niż w innych krajach. W innych krajach cnotą nie jest ubóstwo i bieda umysłowa.

   Ręce opadają, jak się czyta te banialuki, człowieku.

  •  

   pokaż komentarz

   @VCO1: wiara w Boga jest częscią Polski

  •  

   pokaż komentarz

   @notintine: nie, jest objawem biedy umysłowej i wpływem watykańskiej agentury

 •  

  pokaż komentarz

  Z taką opozycją to Jarek będzie rządził wiecznie, nie ma ratunku :P

 •  

  pokaż komentarz

  Na miejscu PiS bym ją zapraszał co chwilę do TVP. Sondaże im wybije w kosmos

 •  

  pokaż komentarz

  NAWET SŁONIE w obliczu śmierci swoich braci Słoni zachowują się z godnością i szacunkiem!