•  

  pokaż komentarz

  Byłem tam wczoraj bo mnie ciekawiło co tam jest. Odwalili to porządnie. Z tego co mi dziewczyna mówiła, otwarte zostało w czwartek. Podobno kiedyś tam swoją "siedzibę" miało RMF FM.
  Ktoś wie czy może na samej górze jest punkt widokowy?
  P.S Ceny też tam mają niezłe. Na dole znajduje się chyba jeszcze restauracja chińska ale tego akurat nie jestem pewny w 100%.

 •  

  pokaż komentarz

  Pochodzę z Pszczyny i wieże mam dosłownie 5 min piechotą od domu. Gdyby nie inwestor który włożył w ten budynek naprawdę sporo kasy, wieża rozsypała by się do reszty. Rok temu była to szara., brudna, strasząca miasto ruina. Na jednym ze zdjęć możecie zobaczyć wieże w oryginale - tak właśnie wyglądała przed przebudową. Właściciel całkiem zmienił ten budynek, i ze starą wieżą nie ma on już nic wspólnego. Co do siedziby RMF - to plotka. Owszem, w radiu była siedziba radia - z tym że lokalnego - najpierw było to radio PLESSINO, póżniej zmieniło ono nazwę na RADIO MEGA FM, a jeszcze póżniej właściciele radia, zwineli manatki, i przenieśli się do Tychów pod nową nazwą - radio EXPRESS - rozbrzmiewającą w bardziej szerszym eterze Górnego Śląska. Gdyby ktoś miał jakieś pytania to chętnie odpowiem :)

  a tutaj jeszcze link ze zdjęciem wieży przed i podczas przebudowy :

  http://www.wiadomosci.pless.pl/wiecej.php?action=pokaz&id=16130&akt=1&PHPSESSID=8db75ce070183ffb0c929ee356be20ed

  •  

   pokaż komentarz

   @oCzNiK: Mega FM nie przekształciło się w Planetę? Coś mi się obiło o uszy.

  •  

   pokaż komentarz

   @DeLorean: Planeta FM Katowice... w październiku 1997 roku stacja rozpoczęła współpracę z Radiem Mega FM z Pszczyny. Przez dwa lata w godzinach od 17:30 do 7:00 na częstotliwości Rodła retransmitowany był program Radia Mega FM. W retransmitowanym paśmie znalazła się m.in. lista Mega Beat Dance Chart 20 prowadzona przez Jacka Plutę. W tym czasie mimo oficjalnej nazwy Radio SBB Rodło Bytom na antenie słyszalne było Roztańczone Radio na 95,1 FM co zapowiadało niedługie zmiany. Współpraca trwała do października 1999 roku. Część pracowników radia Mega FM, w tym Jacek Pluta, przeszła do radia Rodło. Stacja oficjalnie przyjęła nazwę Radio 95,1 FM i skupiła się głównie na muzyce elektronicznej: Dance i Techno. Wraz z audycjami została przeniesiona również część audycji. Między innymi wspomniana lista Mega Beat Dance Chart 20.

  •  

   pokaż komentarz

   @DeLorean: nie nie, Mega FM, przekształciło się w Radio Express,

   "Radio Express FM – polska, komercyjna stacja radiowa nadająca na aglomerację katowicką. Siedziba znajduje się w Bielsku-Białej. Publikuje informacje z regionu i aglomeracji katowickiej. Nadaje na częstotliwości 92,3 MHz, z mocą ERP 1 kW, w pol. V. Nadajnik usytuowany jest na 200 m kominie Elektrowni Łaziska w Łaziskach Górnych.

   Radio powstało w roku 2006, z przekształcenia tyskiego Radio Mega FM.

   Radio MEGA pojawiło się 2 sierpnia 1996, zastępując pszczyńskie Radio Plesino...."

   więcej na http://pl.wikipedia.org/wiki/Radio_Express

  •  

   pokaż komentarz

   @DeLorean: Planeta to w Bielsku kolego, to co pisze O3NA to sama prawda.

  •  

   pokaż komentarz

   @bezmozgidinozaur: a Ty to kto że wiesz że O3NA ? :D

  •  

   pokaż komentarz

   @Nelson2004: Dzięki za odpowiedź, jednak jakieś powiązanie było, dlatego coś mi świtało.

 •  
  trb via iOS

  +10

  pokaż komentarz

  Wpadnie Gesslerka i tyle z tego będzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Peter_Parker: byłoby jeszcze spoko ale jak ktoś nie umie się do tego nim posługiwać... mógł strzelić HDRy, bo jak podkręcił "temperature" i saturation to aż oczy bolą przy tym kontraście... Na koncerty też jeżdżę to wszyscy oh ah rybka rybka, przy czym takie zdjęcia z ludźmi z dupy wyglądają jakby ich wciągało w podprzestrzeń...

 •  

  pokaż komentarz

  To na wykopie tyle ludzi z Pszczyny :D? To czemu tam jeszcze zlotu nie było?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kamill: zaraz się okaże że 80% wykopu z Pszczyny jest hehe

  •  

   pokaż komentarz

   @Kamill: Ja tam do Pszczyny mam spory kawałek i mimo że tam pewnie nie zagoszczę, to i tak wykopałem, bo to kawał dobrej roboty i co tu dużo mówić, niesamowite ilości pieniędzy. W dodatku w niedużym mieście. W moich Kielcach nie ma niczego podobnego, a i największe miasta mogą pozazdrościć co, nota bene, widać w komentarzu jakiegoś Poznaniaka nieco wyżej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kamill: Mógłby tam być zorganizowany śląski lub południowy zlot. Z pkp w Pszczynie do wieży jest około 20 min piechotą. Z Żor chętnie przyjadę:)