•  

  pokaż komentarz

  CDA zawsze wykopię. Kiedyś kupowałem każdy numer, ale potem przyszedł czas gdy wymagania gier oferowanych w tym piśmie przekroczyły możliwości mojego sprzętu, ja zacząłem pracować, brakowało czasu na gry, a potem kupiłem konsolę jako pudełko do okazjonalnego ciupnięcia w coś przez 15-20 minut raz w tygodniu lub nawet rzadziej.

  Mimo to CDA darzę ogromną sympatią. Wiele miłych wspomnień z dzieciństwa mam związanych z grami od nich. Wiele tych gier do dzisiaj trzymam w pudełku z napisem "może kiedyś jeszcze wrócę i powspominam" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  smuggler dalej dowartościowuje swoje wewnętrzne sp!?!$!!enie jadąc po 12-latkach? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  "No i trzymające poziom teksty. "
  W sumie racja, niski poziom utrzymują już od dekady xD

 •  

  pokaż komentarz

  Kiedyś buńczucznie odnosili się do czytających, a teraz ledwo przędą :)

  •  

   pokaż komentarz

   @lukaslm: "Nosił wilk razy kilka..."

   Jak "Komputer Świat Gry" upadał, ale na koniec wyrwał palmę pierwszeństwa do premierowej zapowiedzi ówczesnego CoD, to Smugg boki zrywał...

   Jak markolf upadał, a i tam wypomniany został spadek poziomu CD-Action, to też cwaniakował...

   Mam nadzieję, że się jakoś tam przebranżawiają, bo nie wiem kto ich będzie chciał, jak to pismo zamkną... Choć ponoć te gazetki o Minecrafcie nieźle im idą, także no...

  •  

   pokaż komentarz

   @did4skalia: Zdaje się że większość recenzentów pracuję tam teraz na zasadzie wolnej współpracy, traktując współprace z CDA jako dodatek do kariery gdzie indziej, teraz odszedł najaktywniejszy chyba ostatnio redaktor Papkin, więc chyba zdają sobie sprawę że pismo nie będzie trwać wiecznie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tuchaj: Generalnie to chyba w Polsce dziennikarstwo growe w wielu przypadkach tak wygląda. Można na pełen etat trochę popracować, ale na dłuższą metę to zaczyna męczyć i generalnie nie jest to specjalnie wynagradzająca praca dla dorosłego człowieka z rodziną czy zakładającego rodzinę.

  •  

   pokaż komentarz

   @lukaslm: Problem zawsze polegał na tym, że w przypadku krytyki nieważne, czy zarzut był słuszny czy nie, i tak był wyśmiewany. To element imidżu Smugglera i pewnie polityki samego pisma, ale po pewnym czasie zaczęło strasznie irytować, bo jakakolwiek dyskusja o piśmie inna niż pochwały nie miała żadnego sensu. Widoczne to było w AR, ale jeszcze bardziej na forum, gdzie czytelnicy potrafili czasem zadać sensowne, konkretne pytania i nie dostać na nie odpowiedzi.

   Przynajmniej tak zapamiętałem CDA po latach. Poza wspomnianym wyżej zarzutem to naprawdę było dobre pismo, pełne wyrazistych postaci i kreatywnych tekstów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Arytmia-eu: Ja w sumie niedawno przestałem kupować (kupowałem praktycznie od początku, widziałem wzlot i upadek kącika "anty-fanów", różne szarady typu kim jest Smugg itp. Generalnie na początku palma pierwszeństwa to były gry PC i kącik hardware). Od dawna czytałem najpierw ostatnią stronę (dział "szpile" czy coś), potem na luzie (heh na swoje 18 urodziny w tym dziale wydrukowali mój obrazek), czasem z jeden-dwa ostatnie listy do redakcji, a potem trochę o grach. Zniosłem nawet pisanie na temat gier na konsole (nie moja bajka, ale to nawet trochę urozmaiciło czasopismo). Jednakże od czasu kiedy zaczęli tam napierać polityką i kwasem Papkina to stwierdziłem dość (Nawet dodawane gry to już nie to bo albo dno gierka, albo już ją miałem). Każdy może mieć swoje zdanie, ale trzymające kurs wydawcy artykuły wychwalające pod niebiosa UE, a w tym ACTA 2.0 były ostatnim co u nich czytałem. Teraz na tronie mam do czytania/oglądania tableta :)

  •  

   pokaż komentarz

   @lukaslm: ale wiesz, że rynek prasowy generalnie upada, a czego tu się spodziewać po takiej niszy jak gry komputerowe, które mają obecnie znacznie bardziej interesujących i dodatkowo darmowych konkurentów w internecie? w CDA od lat wiedzą, że przyjdzie dzień w którym upadną.

  •  

   pokaż komentarz

   @juliusz-cezar: Gry-Online mają stałych redaktorów od lat więc tak nie do końca, To raczej kwestia upadku prasy growej

  •  

   pokaż komentarz

   @luksor24: Gry-online to raczej wyjątek, bo jest największy, więc generuje najprawdpodobniej dużo lepsze zyski i dzięki temu może płacić więcej, to też oznacza, że dziennikarz nie jest zmuszony pracować 12h+ dziennie od poniedziałku do niedzieli (bo musi ograć grę chociaż na tyle, by o niej napisać, etc.) by zarobić jakieś normalne pieniądze, a nie minimalną. Zagranicą znajdziesz znacznie więcej tego typu miejsc.

  •  

   pokaż komentarz

   @juliusz-cezar: też prawda. Samo TVGry recenzje robi rzadko a skupia się głównie na publicystyce

 •  

  pokaż komentarz

  Kiedyś gdy je kupowałem, to nie miało konkurencji. W 00' kosztowało chyba 20 zł be groszy, ale za to dużo stron pełnych treści i naprawdę dobra gra. Do Fallouta 2 to aż kupiłem plastikowe pudełko i u obsadziłem wyciętymi okładkami. A były to czasy kiedy oryginalne gry naprawdę były drogie w porównaniu do tego co się zarabiało. Ja miałem tylko jeden wybór. Albo pirat, albo gry z czasopism.

  A teraz? Mniej niż połowa stron z czasów świetności, z znacznie gorszą zawartością. Dodawane gry już dawno można było tanio wyhaczyć w promocjach czy nawet bundlach i do tego jakieś kody na pizze czy inne nic nie wnoszące dodatki. Będę chciał kupić sprzęt to go kupię, a nie dlatego że akurat dodali kod zniżkowy. Ja wiem że internet trochę wykończył branżę, bo teraz to albo gry-online, albo tv-gry i wiesz wszystko, ale oni nawet nie mają planów jak walczyć. Toną i chwytają się brzytwy.

  •  

   pokaż komentarz

   @mrszsz: Obserwuję ten trend i niestety sam widzę, że czasopismo pada. Myślę, że to nie jest ich wina co po prostu całego rynku prasy. Ludzie zmienili nawyki (mniej czytają i jeśli już to krótkie formy w internecie), a cykl wydawniczy nie ma szans w starciu z szybkością internetu.
   Bardzo mi się podoba ich dążenie do zbudowania pisma z publicystyką i w tę stronę powinni uderzać. Stać się fachową prasą dla branży, a nie czasopismem z recenzjami, tutaj niestety YT wygra.

   Moim zdaniem Bauer zaspał i nie pozwolił zbudować solidnego portalu growego i to teraz się mści na nich. Jestem z nimi od początku i będę do samego końca, ale przykro mi się robi widząc koniec pewnej ery i wspomnień z mojego dzieciństwa. Mam szczerą nadzieję, że odbiją się i postawią jednak porządny portal, a kanał na YT stanie się solidną konkurencją dla TVGry i Arhn.eu.

  •  

   pokaż komentarz

   @mrszsz: Co do dodawanych gier, kiedyś nie było tych wszystkich promocji, przecen wyprzedaży. Gry były dobrem bardziej luksusowym. A takie CD action dawało możliwość pograć w fajne tytuły za niewielkie pieniądze. Dzisiaj faktycznie dodawane do czasopisma gry nie robią efektu wow, bo tytuł często był już na mega promocji. Dlatego walczą innym sposobami i jak dla mnie to dobrze. Nie zgadzam się z opinią, że poziom tekstów spadł. Po prostu charakter pisma się trochę zmienił, bo zmienili się ludzie, którzy piszą. To takie gadanie "a kiedyś to było".

  •  

   pokaż komentarz

   @mrszsz: Za dzieciaka czytałem od dechy do dechy, niektóre teksty wielokrotnie, do tego bonusy na CD, czy Action-Mag lub inne kąciki to była mega atrakcja w sytuacji gdy nie miałem dostępu do neta. Ogrywałem większość dem, oprócz tych co nie działały na moim sprzęcie, w pełne wersje grałem nawet jak nie były z moich ulubionych gatunków, pamiętam jakiś symulator lotu, gdzie w ogóle nie ogarniałem obsługi uzbrojenia, ale spędziłem mnóstwo czasu latając z punktu A do B, jeden numer zapewniał rozrywkę na cały miesiąc. Teraz czasami kupię z sentymentu, przeczytam publicystykę, przejrzę recenzję, AR z sentymentu, i dodam gierki na steama by w nie nigdy nie zagrać

   Bauer chyba nie jest zainteresowany inwestowaniem w CDA i wydaje mi się że gdyby nie gazetki o minecrafcie, które coś tam zarabiają to by sobie dali spokój z pismem, ostatnio na stronie CDA, Smuggler pisał by zadawać im pytania tylko o teksty w CDA, a z innymi kwestiami uderzać do wydawcy bo nie mają na nie wpływu, wydaje się że to wyraz bezsilności i znudziło im się odpowiadanie ciągle na te same pytania. CDA będzie istniał dopóki jeszcze to się będzie jakoś bilansować, może z jeszcze gorszym papierem i okrojoną redakcją, aż wydawnictwo wyciągnie wtyczkę. Portal? Ile portali prowadzi Bauer, które nie są dodatkami do gazet?

  •  

   pokaż komentarz

   @mrszsz: kolejny, jak to nie walczą? chłopie, prasa UPADA. a co dopiero prasa dotycząca takiej niszy jak gry, która na dodatek ma potężną i dużo lepszą konkurencję w postaci internetu. ostatnie 5 lat wydawania CDA to i tak jest sukces. zresztą sądzę, że chodzi już głównie o satysfakcję z podtrzymywania tradycji przy życiu, wątpię w rentowność tego biznesu, na pewno nie długofalową.

  •  

   pokaż komentarz

   Bardzo mi się podoba ich dążenie do zbudowania pisma z publicystyką i w tę stronę powinni uderzać.

   @pablosik: Trochę juz na to późnawo, bo taki skręt mogli zrobić ładnych parę lat temu kiedy miał jeszcze kto tę publicystykę pisać. Porównaj sobie arty z numerów z ostatnich lat i wydania specjalnego "Retro" gdzie arty pisała stara gwardia.

   Moim zdaniem Bauer zaspał i nie pozwolił zbudować solidnego portalu growego i to teraz się mści na nich.

   Po prostu Bauer to wydawca-moloch który nie skupiał się za bardzo na nich, a oni sami reagowali na trendy w branży z opóźnieniem. Bo jak inaczej nazwać start forum dopiero w 2003, albo dołączenie pisania o konsolach dopiero w 2010?

   Mam szczerą nadzieję, że odbiją się i postawią jednak porządny portal, a kanał na YT stanie się solidną konkurencją dla TVGry i Arhn.eu.

   Myślę że musieliby ostro przeprosić się z częścią starych autorów, bo w konwencji YT musisz mieć wyraziste postaci i chemię w redakcji. Spójrz na TVGry i odcinki kilkuosobowe, albo filmiki autorskie które są cholernie charakterystyczne (np. dowolny film Heda). Tak samo Arhn - gdyby nie Mlem, Grem i Pan Dzieciak to też byłby kolejny "poprawny" kanał.

   Kurde, jak ja bym chętnie zobaczył powrót Elda, Siekiery czy Huta w konwencji YT. Chociaż nie wiem czy ta chemia z circa 2000 jest jeszcze możliwa do odzyskania ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @InspektorDupa: Upada, bo nic się nie zmienia. Zobacz sobie na magazyn Pixel. Cienki, drogi a przędzie, bo ma dobre teksty. Mało tego, jest co czasopismo całkiem świeże i pierwszy numer kupowałem jak już internet przejął całkiem duży kawałek branży growej.

  •  

   pokaż komentarz

   Co do dodawanych gier, kiedyś nie było tych wszystkich promocji, przecen wyprzedaży. Gry były dobrem bardziej luksusowym.

   @kapi2207: Racja. Będąc w gimbazie zrzucaliśmy się z ziomeczkiem na jeden numer i zawsze było w co pograć. Szczególnie jak wychodziło jeszcze na CD, wtedy można było się podzielić płytkami bez zbędnego kombinowania.

1 2 3 4 5 6 7 ... 15 16 następna