•  

  pokaż komentarz

  Macron coś za bardzo lubi się czepiać Polski, już nie pierwszy raz wypowiada się złośliwie o nas.
  Sam ma od dawna najniższe poparcie społeczne, ale butny jak paw.

  •  

   pokaż komentarz

   @Squatlifter: wybrał sobie Polskę na kozła ofiarnego. Polska jest zbyt mało istotna dla Francji żeby mogła jej zaszkodzić w jakiś sposób, a takie wypowiedzi są skierowane na wyborców we Francji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Squatlifter: makaron to lewak nienawidzacy kosciola i konserwatyzmu wiec nie dziwota ze Polski nie lubi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Squatlifter: może lubi się czepiać bo jego partnerka ma nie miłe wspomnienia z Polski międzywojennej?

  •  

   pokaż komentarz

   @PajonkPafnucy: uśmiałem się do łez , masz plusa
   można iść dalej i napisać ze jego partnerka ma złe wspomnienia z Polski czasu sprzed I Wojną Światową ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Był taki stary dowcip , gośc po pijackiej nocy budzi się i patrzy a obok niego leży kobieta , więc ją pyta .
   on ." co ty tu robisz?
   ona .." przecież mnie kochanie wczoraj zaprosiłeś
   on- "ale ..ile ty masz lat" ?
   ona -" każda kobieta ma tyle na ile wygląda "
   on - to jest nie możliwe, człowiek tak długo nie żyje
   pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Squatlifter: @darck:
   Nie mozna zapominac tez o kontraktach wojskowych na mistrala i caracale, plus te o ktorych nie wiemy a tez zostaly anulowane. Ponadto dla Polski najwieksza strata przy wycenie kontraktow na CO2 jest fakt ze nie wlicza sie tam redukcja z lat 80'-00' kiedy nasz przemysl wyhamowal zaklady sie pozwijaly to i zanieczyszczenie spadlo, ale nie uwzglednia sie tego tylko ostatnie kilkanascie lat gdzie ten spadek nie byl taki duzy + wynikal z inwestycji i zmian technologinczych.

   Dla nas problemem jest to ze nasza energetyka opiera sie na weglu, i to bez wzgledu na to czy bedziemy go kupowac z mozambiku, rosji, australi czy chin, czy moze sami wydobywac i doplacac 16 pensje nierentowym kopalnion wydobywajacym wyngiel ktory jest zasiarczony i niezbyt wskazanay do uzytku nawet przy nizszych kosztach wydobycia. To i tak bedziemy musieli ten wyngiel spalic w piecu zeby nie siedziec po ciemku, prosta zasada, nam brakuje przedewszystkim elektrownii atomowych, przy naszym kraju minimalnie powinny byc juz 3, a kolejne dwie budowane, nas narazie nie stac na postawienie wiatrakow, fotowoltaiki itd, pozatym zawsze bedzie potrzebny atom, i nie da sie od niego odejsc ot tak sobie bo widzimisie innego lobby. Energetyka jest strategiczna, obecnie najwazniejsza, bo bez niej bardzo szybko cofamy sie do sredniowiecza - nie doceniamy na codzien tego co mamy.

   Pozatym na swiecie inni buduja elekrownie weglowe, to ze my przestaniemy z nich korzystac nie uczyni swiata czystszego, bo co z tego ze my wylaczymy 5 elektrowni weglowych jak na swiecie powstanie kolejnych 20.
   Polska zeby byc w miare bezpieczna energetycznie powinna miec 3 elektrownie atomowe (w 2 z nich 2,3 reaktory, jedna wieksza 4 reaktory), elektrownie wodna taka z prawdziwego zdarzenia, jakby powiazac to z inwestycjami w hydrologie to jeszcze przeciw powodziowo zabezpieczeni plus woda jako najbardziej strategiczny surowiec.

   A Pan Macron bedzie nie raz jeszcze nalatywal na nasz kraj, to swiadczy tylko o nim, nie zapominajmy jednak ze dobrze abysmy z Francja zyli w zgodzie, powinnismy szukac sojusznikow w UE bo po brexicie moze byc roznie, jesli dobrze sie skumaja z niemcami to mamy gorsza pozycje negocjacyjna, bo nie bedzie brytoli ktorym ustalenia niemiec i francji byly wbrew ich interesom i moglo by tez blokowac.

   To jest grubszy temat. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Squatlifter: kogos musi. Kogo ma? Rosji? Odwinie sie. USA? Za daleko, zreszta to samo. Muzulmanow? Wzburza sie. Zoltych kamizalek? Oliwa do ognia. Wielkiej Brytani? Jakos tak nie bardzo wypada. Polska? Daleko, opinia wsrod politykow w Europie jest taka ze to konserwatywny wyrzutek, nada sie.

  •  

   pokaż komentarz

   @technocratus: W Polsce elektrownie wodne nie mają większego sensu. Jesteśmy skazani na atom. Do tego jednak potrzeba rewolucji politycznej, bo aktualnie przypominamy państwo Afrykańskie, biorąc pod uwagę, że przy wykorzystaniu 10 lat i 1 mld zł, nie wybrano nawet lokalizacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Squatlifter: widocznie mocodawcy wymagają tego od niego. Wiele osób już nie pamięta jakie imprezy z jakimi środowiskami organizował. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Tytanowy: @technocratus: w Polsce chyba nigdy nie uda się zbudować elektrowni atomowej, bo leżymy na równinie w centrum Europy, a to teren na którym zawsze były wojny między wschodem a zachodem. (np i m.in. Napoleon, I W.S, II W.S, plany na III W.Ś też uwzględniały Polskę, i to zarówno zachodnie jak i wschodnie) Nikt z obecnych możnych Europy nie pozwoli, aby w takim miejscu powstały elektrownie atomowe. Dlatego jako Polacy MUSIMY przeforsować budowę w Polsce takich elektrowni, zmniejszy to prawdopodobieństwo wojny. (Lęk przed skażeniem, które nie zna granic)

  •  

   pokaż komentarz

   @PajonkPafnucy: patrząc na nią zastanawiam się o którą wojnę chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Squatlifter: bo mu jedziemy albo Duda mu pojechał że mną fajną babcię( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @darck jakoś ich firm tutaj dość sporo. Może by tak postawić im takie same warunki jak wszystkim polskim firmom? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   jakoś ich firm tutaj dość sporo. Może by tak postawić im takie same warunki jak wszystkim polskim firmom? ( ͡º ͜ʖ͡º)

   @reddml: strzelić sobie w nogę? Duże inwestycje zagraniczne w Polsce to główny powód sukcesu Polski po 1990.

  •  

   pokaż komentarz

   @darck było nam to potrzebne do pewnego momentu

  •  

   pokaż komentarz

   @reddml: dalej jest potrzebne. Polska jest dalej tania bo ma niskie nominalne GDP na osobę - 16k USD rocznie (poziom Panamy) i może się dalej rozwijać przez przyjmowanie zagranicznych montowni. Co najmniej do 20 - 25k USD, czyli nominalnego poziomu Grecji, Estonii, Portugalii. Jak ten silnik się skończy to będzie słabo, bo w porównaniu do GDP na osobę, Polski biznes ma bardzo mało kapitału, żeby jakoś sensownie inwestować i rozwijać gospodarkę.

   To jest też pozytywna informacja, bo oznacza, że jeśli uda się utrzymać koszty w Polsce w ryzach (nie podwyższać płacy minimalnej o 50% w 4 lata), to Polska ma łatwą drogę żeby urosnąć o 30%, a licząc w sile nabywczej 30% więcej oznacza poziom Włoch lub Hiszpanii.

  •  

   pokaż komentarz

   @darck ale nie ma być tania. Mamy stawiać na swoje firmy a nie je gnebic kosztem zagranicznych. Jeszcze bym zrozumiał, że jeśli nie płacą pełnych podatków to płacą więcej pracownikom.

  •  

   pokaż komentarz

   @reddml: jeśli celem jest wysoka siła nabywcza Polaków, to sposób jaki ja określiłem jest najbardziej efektywny aby ją znacząco zwiększyć. Jeśli podwyższysz zarobki w Polsce bez produktywności, to realna siła nabywcza nie wzrośnie, a koszty pracy w Polsce tak i dynamika wzrostu gospodarczego zmaleje.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie będziemy radzić żadnym grupom protestującym, żeby odwiedzały Francję, bo jest wystarczająco wielu protestujących we Francji. – powiedział PAP Szynkowski vel Sęk.
  ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

 •  

  pokaż komentarz

  Wybrany dzięki poparciu szeroko pojętej francuskiej lewicy - nie zapominajmy o tym.

  źródło: cdn.donald.pl

 •  

  pokaż komentarz

  niech najpierw u siebie ogarnie emisję CO2

  źródło: habituallychic.luxury

 •  

  pokaż komentarz

  No niema co ale se Francuzi wybrali prezydencika.