•  

   pokaż komentarz

   @LowcaG: bo np. w takiej Szwecji są kampanie skierowane do białych, mówiące, że posiadanie dzieci to wstyd oraz nieodpowiedzialność, ponieważ zwiększasz w ten sposób swój ślad węglowy.

   Za przeprowadzenie takiej kampanii w stosunku do czarnych w Afryce zostałbyś publicznie zlinczowany.

  •  

   pokaż komentarz

   @LowcaG: a przeczytałeś pierwszy akapit?

  •  

   pokaż komentarz

   bo np. w takiej Szwecji są kampanie skierowane do białych, mówiące, że posiadanie dzieci to wstyd oraz nieodpowiedzialność, ponieważ zwiększasz w ten sposób swój ślad węglowy.

   @kinasato: poważnie? a mógłbyś mi podać przykład takiej kampanii? chętnie bym zobaczył i kto ją organizuje

   No i jak robią taką kampanię dla siebie to niech sobie robią, niech żyją jak chcą dopóki nie mówią jak mamy my żyć.

   Zresztą nie jestem taki pewien, czy nie było podobnych akcji w stosunku do Afryki, w kontekście prezerwatyw i hiv no ale...

  •  

   pokaż komentarz

   a przeczytałeś pierwszy akapit?

   @jestem_na_dworzu: Przeczytałem i ni c!%## nie pasuje mi to to słowa tabu.

   Jeżeli gość tak się wypowiedział, to znaczy, ze to nie temat tabu. A że niepoprawnie politycznie to co innego.

   Bo idąc tym tropem to każdy temat to temat tabu bo zawsze znajdą się liczni krytykujący dany temat.

  •  

   pokaż komentarz

   @LowcaG: jest wyjaśnione, że Europejczycy chcą pomagać, ale ograniczać dzietność, a murzyni unikają tematu zasłaniając się kolonialną przeszłością. Czyli nie można o tym rozmawiać.

  •  

   pokaż komentarz

   @LowcaG: nie chce mi się teraz szukać konkretnego przykładu ze Szwecji, wiem, że takie akcje są w wielu krajach. Pogoogluj Birthstrike albo jakichś wypowiedzi Alexandri Ocasio-Cortez w temacie, na pewno bez problemu znajdziesz. Generalnie są to ruchy lewicujące.

   źródło: zerohedge.com

  •  

   pokaż komentarz

   jest wyjaśnione, że Europejczycy chcą pomagać, ale ograniczać dzietność, a murzyni unikają tematu zasłaniając się kolonialną przeszłością. Czyli nie można o tym rozmawiać.

   @jestem_na_dworzu: a w tym kontekście. Rozumiem.

   Chociaż to raczej nazwał bym elementem negocjacyjnym ;)
   Na szybko widziałem parę wypowiedzi "ludzi z afryki" i też dostrzegają ten problem. my dostrzegamy ten problem, wszyscy to wiedzą i mówią o tym.

   Co do pomagania. To, nawiązując do "tabu", to chyba jest tematem tabu, to, że pomagamy bo po prostu liczymy na korzyści z tego typu działalności, a nie , że tacy dobrzy jesteśmy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Pogoogluj Birthstrike

   @kinasato: Dzięki bardzo. Ok, to jakaś p@#$#%!nięci ludzie zawsze tacy będą, kiedyś niektórzy się biczowali bo do nieba pójdą.

  •  

   pokaż komentarz

   @LowcaG: Nam bardziej zależy na ogarnięciu ich. Jeżeli w Afryce będzie siedziało 5 miliardów niezadowolonych ludzi, a w Europie 500 milionów zadowolonych, to nie trzeba być geniuszem, żeby domyślić się, co się stanie.

   Afrykańczycy myślą, że mają kartę pułapkę kolonializm i rasizm ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Gdyby pomoc ograniczała się do antykoncepcji, leków, maszyn rolniczych, edukacji itd. to długofalowo byłaby dobra, ale weź, wytłumacz to ludziom, szczególnie Europejkom.

  •  

   pokaż komentarz

   Nam bardziej zależy na ogarnięciu ich. Jeżeli w Afryce będzie siedziało 5 miliardów niezadowolonych ludzi, a w Europie 500 milionów zadowolonych, to nie trzeba być geniuszem, żeby domyślić się, co się stanie.

   @jestem_na_dworzu: Dokładnie tak.

   Afrykańczycy myślą, że mają kartę pułapkę kolonializm i rasizm ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @jestem_na_dworzu: Co gorsza w niektórych kręgach ta karta działa.

   Gdyby pomoc ograniczała się do antykoncepcji, leków, maszyn rolniczych, edukacji itd. to długofalowo byłaby dobra, ale weź, wytłumacz to ludziom, szczególnie Europejkom.

   @jestem_na_dworzu: jak tu ktoś wspomniał te maszyny to też nie tak za darmo ;)
   hm..ok, nie jestem w temacie, a do czego dążą te "Europejki"? oprócz wymienionych tematów?

  •  

   pokaż komentarz

   @LowcaG: bo facet zrozumie/ma to w dupie, murzyni nie mają nic do gadania, a Europejki kierując się emocjami, mogą protestować/przestać wpłacać darowizny/zagłosować na kogoś innego i polityk traci pozycję.

  •  

   pokaż komentarz

   bo facet zrozumie/ma to w dupie, murzyni nie mają nic do gadania, a Europejki kierując się emocjami, mogą protestować/przestać wpłacać darowizny/zagłosować na kogoś innego i polityk traci pozycję.

   @jestem_na_dworzu: ok, pełna zgoda. dzięki za rozmowę.
   Ciekaw jestem jak to się potoczy w skali 10 - 15 lat.

  •  

   pokaż komentarz

   szczególnie Europejkom

   @jestem_na_dworzu: w jakim celu to dodałeś? Za obecną sytuację nie odpowiadają tylko kobiety, masz jakieś ciężkie zaburzenia skoro tak myślisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @SkrytyZolw: Wskaż, gdzie zrzucam winę za nieogarnięcie murzynów na Europejki? Musisz mieć jakieś ciężkie zaburzenia, skoro nie rozumiesz tekstu pisanego.

  •  

   pokaż komentarz

   @jestem_na_dworzu: W zacytowanym we mnie fragmencie dopisałeś "SZCZEGÓLNIE europejkom". No więc co takiego zrobiły, że szczególnie one są winne obecnej sytuacji? W jakim celu to dodałeś? Nie umiesz odpowiadać na pytania czy po prostu ta wstawka była skrajnym debilizmem, z którego nie umiesz się wytłumaczyć? :)

  •  

   pokaż komentarz

   @SkrytyZolw: Nie ma sensu dyskutować z kimś, kto jest tak odklejony od rzeczywistości, że ma problem z czytaniem ze zrozumieniem ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @jestem_na_dworzu: Haha. Czyli walnąłeś debilizmem, z którego nie umiesz się wytłumaczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na następny raz po prostu się powstrzymaj, zamiast wypisywać takie głupoty.

  •  

   pokaż komentarz

   @SkrytyZolw: haha, czyli walnęłaś debilizmem, z którego nie umiesz się wytłumaczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na następny raz po prostu przeczytaj ze zrozumieniem, zamiast wypisywać takie głupoty.

   Ewentualnie zrób to o co się poprosiłem na początku, czyli

   Wskaż, gdzie zrzucam winę za nieogarnięcie murzynów na Europejki?

   ale tego nie zrobisz, bo nigdzie tego nie napisałem ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   Jeżeli w Afryce będzie siedziało 5 miliardów niezadowolonych ludzi, a w Europie 500 milionów zadowolonych, to nie trzeba być geniuszem, żeby domyślić się, co się stanie.

   @jestem_na_dworzu: Nie wpuszczać. A jak już to ogłosić publicznie, że kobieta nie może takiemu odmówić seksu i obserwować jaka będzie reakcja społeczeństwa xD

  •  

   pokaż komentarz

   @KasandrycznyMuminek: Rzymianie próbowali bronić czystości obywateli i nie dali rady. O nowszych dziejach chyba nie muszę pisać. Mieszanie się jest naturalne, nie ma fizycznej możliwości niewpuszczania. Jak odróżnisz europejskich murzynów, urodzonych i wychowanych u nas, od afrykańskich? Jak stworzysz system niedający przyzwolenie na nadużycia na tle rasowym? Co z niezbywalnym prawem do samodzielnego decydowania kto będzie naszym partnerem seksualnym? Tutaj nie ma miejsca na śmieszkowanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @jestem_na_dworzu:

   Mieszanie się jest naturalne, nie ma fizycznej możliwości niewpuszczania.

   Jak przybywa nielegalnie to jest taka możliwość. A jeśli doszło do takiego kryzysu, że mamy do czynienia z hordami to trzeba zawiesić moralność na kołku i uczynić z kilkuset przykład dla reszty.

   Co z niezbywalnym prawem do samodzielnego decydowania kto będzie naszym partnerem seksualnym? Tutaj nie ma miejsca na śmieszkowanie.

   Jeśli kraj jest tak do dupy, że nie potrafi nawet strzec swoich granic a społeczeństwo nawołuje do litowania się i przyjęcia każdego to niech kobiety się martwią same o siebie bo to głównie one udzielają się w refugees welcome.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak przybywa nielegalnie to jest taka możliwość. A jeśli doszło do takiego kryzysu, że mamy do czynienia z hordami to trzeba zawiesić moralność na kołku i uczynić z kilkuset przykład dla reszty.

   @KasandrycznyMuminek: Jeżeli przebywa nielegalnie, to już jest na miejscu i tym bardziej niewpuszczenie jest niemożliwe, sam się wpuścił. O jakiej moralności piszesz? U jednych pewne działania będą moralne, a u innych już nie. Nadal nie odpowiedziałeś na pytanie, jak uniknąć nadużyć.

   Jeśli kraj jest tak do dupy, że nie potrafi nawet strzec swoich granic

   Twierdzisz, że Imperium Rzymskie było do dupy? Prezentujesz bardzo płytkie i naiwne, bo zero-jedynkowe, podejście do świata. Nie przechytrzysz przyrody. Ludzie mieszali się, mieszają i będą mieszać. Nawoływania do utrzymania czystości empirycznie okazały się nieskuteczne. Ile jeszcze podejść potrzebujesz, żeby nauczyć się na cudzych błędach?

   Niemcy zorganizowali sobie tę szopkę z bardzo praktycznych powodów. Potrzebują gastarbeiterów, inaczej gospodarka się załamie. W planach mieli odesłanie nierobów do innych krajów, ale ta część się nie udała za pierwszym podejściem. Poradzą sobie z tym w inny sposób.

   To, co piszesz, przypomina mi podejście Amerykanów po zniesieniu niewolnictwa. Wpadli na wspaniały pomysł odesłania murzynów do Afryki. Stworzyli im własne państwo Liberię. Chętnych przetransportowano, zbudowano zalążki potrzebne do stworzenia kraju. Jeżeli jesteś ciekaw, jak się to skończyło, to zachęcam do zgłębienia tematu. Bardzo pouczające wydarzenie.

  •  

   pokaż komentarz

   chętnie bym zobaczył i kto ją organizuje

   @LowcaG: Zdjęcie aktywistki walczącej z białym przeludnieniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: grrrgraphics.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Vigorus: Ty jesteś rasista (✌ ゚ ∀ ゚)☞

  •  

   pokaż komentarz

   @kinasato: Ja jestem obywatelem Europy i świata. Poza tym gram na pianinie.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeżeli przebywa nielegalnie, to już jest na miejscu i tym bardziej niewpuszczenie jest niemożliwe, sam się wpuścił. O jakiej moralności piszesz? U jednych pewne działania będą moralne, a u innych już nie.

   @jestem_na_dworzu: Wtedy wyje*anie go na zbity pysk staje się możliwe. Najlepiej hurtowo w kontenerze. Czy jeśli ja wejdę Ci do domu to już nie będziesz miał możliwości usunięcia mnie? Bo wpuściłem się sam i zaklepałem bazę?

   Nadal nie odpowiedziałeś na pytanie, jak uniknąć nadużyć. Jak odróżnisz europejskich murzynów, urodzonych i wychowanych u nas, od afrykańskich?

   Urodzeni tutaj nie próbują sforsować granicy od zewnątrz. Podejrzewam też, że potrafią pisać i czytać Mam nadzieję, że pomogłem.

   Twierdzisz, że Imperium Rzymskie było do dupy?

   Pax Romana działał bo Imperium wymuszało jedną kulturę dla wszystkich. Nieważne jaki masz kolor skóry - jesteś poddanym Imperium a tutaj obowiązuje taka a taka kultura dla wszystkich bez wyjątku. A teraz zerknij na średniowiecze w Europie. Biali ludzie wszędzie i wojna za wojną non stop bo każdy władca ma inną opinię na jakiś sprawę. Upadło bo stało się zbyt liberalne.

   Nie przechytrzysz przyrody. Ludzie mieszali się, mieszają i będą mieszać. Nawoływania do utrzymania czystości empirycznie okazały się nieskuteczne.

   Mam w dupie czy jesteś czarny, biały czy niebieski w różowe paski i z kim sypiasz. Liczy się wspólna kultura. Jeśli przybywasz do Europy ze swojej Erytrei i zamierzasz gwałcić i kraść bo w swojej wiosce z gówna to było na porządku dziennym to trzeba się ciebie pozbyć. Jeśli społeczeństwo nie widzi w tym problemu to zostanie zastąpione nowo przybywającymi.

   Wpadli na wspaniały pomysł odesłania murzynów do Afryki.

   To był świetny pomysł. Problem w tym, że o trzy pokolenia za późno. Nie znali języka. Nie wiedzieli skąd konkretnie są.
   Dzięki wprowadzeniu tzw. Great Society w Ameryce w latach 60tych mamy 12% populacji popełniające ponad 50% najcięższych przestępstw i największy odsetek samotnych matek wychowujących przyszłych kryminalistów.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @patrzpan: Do jakich ludzi miałabym strzelać? ( ಠ_ಠ) I kiedy ja powiedziałam, że jestem w 100% tolerancyjna? Po co wymyślasz coś takiego?

  •  

   pokaż komentarz

   Wtedy wyje*anie go na zbity pysk staje się możliwe.

   @KasandrycznyMuminek: Pod warunkiem, że nie zagraża to jego bezpieczeństwu… Szwecja ma z tym wiele problemów. Odeślesz zadeklarowanego członka społeczności LGBT do Arabii Saudyjskiej na pewną śmierć?

   Najlepiej hurtowo w kontenerze.

   Chyba nie muszę pisać, że inni przed tobą już tego próbowali i jakoś tak im nie wyszło? W czym jesteś lepszy od innych, próbujących utrzymać czystość metodami siłowymi?

   Czy jeśli ja wejdę Ci do domu to już nie będziesz miał możliwości usunięcia mnie? Bo wpuściłem się sam i zaklepałem bazę?

   Po raz kolejny mieszasz sprawy mikro ze sprawami makro. To, co działa niższym poziomie, niekoniecznie zadziała w skali ogólnonarodowej/międzynarodowej.

   Urodzeni tutaj nie próbują sforsować granicy od zewnątrz. Podejrzewam też, że potrafią pisać i czytać Mam nadzieję, że pomogłem.

   Unikasz meritum pytania. Jeżeli chcesz wprowadzić tak surowy system, musisz zabezpieczyć naszych przed nadużyciami. Nie trudno sobie wyobrazić sytuację, gdy czarny prowadzi dochodowe przedsiębiorstwo/ma wpływy i pod płaszczykiem walki z nielegalną imigracją rozwala mu się życie. Co zrobisz? Deportujesz każdego bez dokumentów? Przecież wtedy ktoś, kto wyszedł po bułki z samym telefonem, może bezprawnie zostać odesłanym…

   Pax Romana działał bo Imperium wymuszało jedną kulturę dla wszystkich

   xD Ludzie się romanizowali, bo uważali to za korzystne. Tak samo, jak Litwini się polonizowali swojego czasu. Pax Romana działało, bo Imperium wymuszało to siłowo na reszcie ludów.

   Upadło bo stało się zbyt liberalne.

   Zakładam, że chodzi Ci o upadek Rzymu. Rzym upadł, bo był dużą, sztywną organizacją, która już nie przystawała do otoczenia. Korupcja i wewnętrzne podziały, nie sprzyjały poprawie. Rządząc takim molochem, masz ograniczone pole manewru i bezwładność jest zabójcza. Pięknie widać to na przykładzie Bizancjum i najazdów ludów koczowniczych. Barbarzyńcy plądrowali ludzi żyjących w stałych lokalizacjach. Zanim regularna armia przybyła agresorzy dawno uciekli, do tego Bizancjum nie miało możliwości zaatakowania źródła siły barbarzyńców, bo tamci byli rozproszeni. W skrócie: Rzym, a później Bizancjum nie dysponowało odpowiednimi narzędziami do poradzenia sobie z wyzwaniami zewnętrznymi.

   zamierzasz gwałcić i kraść

   Tego nikt nie ma napisanego na czole. Jak zamierzasz weryfikować intencje przybywających?

   Jeśli społeczeństwo nie widzi w tym problemu to zostanie zastąpione nowo przybywającymi.

   Nie w tym rzecz, uciekasz w swoje idealistyczne wyobrażenia, tracąc kontakt z rzeczywistością.

   To był świetny pomysł. Problem w tym (…)

   Nie widzisz absurdu w tym, co napisałeś? Pomysł dobry, ale zły…

   Nie znali języka. Nie wiedzieli skąd konkretnie są.

   Kwestia kultury, wybrali utratę swojej i zastąpienie jej amerykańską.

   mamy 12% populacji popełniające ponad 50% najcięższych przestępstw i największy odsetek samotnych matek wychowujących przyszłych kryminalistów.

   Jeszcze raz wszystko rozbija się o kulturę i promowane wzorce. W USA/Kanadzie masz mnóstwo biednych białych (m.in. Polonię), którzy nie sprawiają takich problemów, bo wyznają inne wartości niż gangsta rap. Odesłanie ich nie rozwiązało problemu, tylko zrzuciło na ludzi mieszkających w Afryce, którzy niczemu nie są winni.

   Osobiście chciałbym, żeby istniało proste i tanie rozwiązanie tej sprawy, ale nikt jeszcze nie znalazł takiego.

  •  

   pokaż komentarz

   @kinasato: Nie wypowiadaj się o tym bo prawo działa skutecznie i pójdziesz do więzienia.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Vigorus: (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞ Turlaj dropsa

  •  

   pokaż komentarz

   @patrzpan: Nie odpowiedziałeś mi na moje pytania. Oskarżyłeś mnie o coś: albo uzasadnij dlaczego rzucasz wobec mnie takie oskarżenia albo przeproś.

  •  

   pokaż komentarz

   @kinasato: k!%?a jakie gowno :/ to jest legdlne? Ze tez ludzie daja sie tak omamiac.

  •  

   pokaż komentarz

   @jestem_na_dworzu:

   Pod warunkiem, że nie zagraża to jego bezpieczeństwu…

   Stwierdzi się, że nie zagraża i kopa w dupę. Jak chcesz śmieci wynieść to pytasz całego osiedla czy mają coś przeciwko? Wtedy to sytuacja i tak będzie na tyle zaogniona, że nikt sobie humanitarnymi duperelami głowy zawracać nie będzie no chyba, że ci wszyscy miłośnicy multikulti przejmą władzę. Wtedy niech sobie ich zatrzymają i niech giną.

   Odeślesz zadeklarowanego członka społeczności LGBT do Arabii Saudyjskiej na pewną śmierć?

   A wielu tam takich? To oni do Europy pontonami przybywają?

   Chyba nie muszę pisać, że inni przed tobą już tego próbowali i jakoś tak im nie wyszło? W czym jesteś lepszy od innych, próbujących utrzymać czystość metodami siłowymi?

   Nie pytam o pozwolenie ale o przebaczenie (na którym i tak mi nie zależy).

   Unikasz meritum pytania. Jeżeli chcesz wprowadzić tak surowy system

   Poważnie? Utrzymanie granic państwa to surowy system? Paczkę mi ovatują ale tysiące ludzi przepuszczą ot tak? K*rwa to na co te podatki idą? Od czego wojsko jest? Od zamiatania liści i usypywania wałów raz na pięć lat przy podtopieniach?

   Nie trudno sobie wyobrazić sytuację, gdy czarny prowadzi dochodowe przedsiębiorstwo/ma wpływy i pod płaszczykiem walki z nielegalną imigracją rozwala mu się życie. Co zrobisz?

   O ja p!!#??@ę... xD

   Czyli jak Tobie państwo zarzuci, że jesteś nielegalnym emigrantem z dajmy na to z RPA (a tam są biali) to nie będziesz miał nic na swoją obronę? xD Nawet aktu urodzenia? xDD Świadectw xDDD Rodziny na miejscu? xDDDD Znajomych? xDDDDD Obywatelstwa poświadczonego jakimkolwiek dokumentem wystawionym przez urząd w tym państwie którym przebywasz? xDDDDDD Niczego? Czy Ty w ogóle przeczytałeś to przed wysłaniem? ( ಠ_ಠ)
   Czemu ktoś ma się czepiać kolorowego, że jest tu nielegalnie SKORO MA OBYWATELSTWO CZYLI JEST LEGALNIE? Czy jak ktoś jest innego koloru skóry niż większość to znaczy, że musiał się urodzić poza granicami tego państwa? I nie ma żadnego dowodu na to, że jest inaczej? xD

   Deportujesz każdego bez dokumentów?

   Jeśli ktoś nie ma dokumentów to warto by się dowiedzieć czemu ich nie ma, nie sądzisz? xD

   Przecież wtedy ktoś, kto wyszedł po bułki z samym telefonem, może bezprawnie zostać odesłanym…

   Uważaj bo do Iraku Cię odeślą xD Nawet nie zadadzą sobie trudu sprawdzić gdzie tak dobrze języka nauczyłeś...

   Ludzie się romanizowali, bo uważali to za korzystne.

   A podboje Rzymu to wymysł ówczesnych pismaków xD Germanie wyszli z lasu, zastukali do wrót i zapytali jakie zasady uzyskania obywatelstwa. Ci z Afryki i bliskiego wschodu tak samo.

   Tego nikt nie ma napisanego na czole. Jak zamierzasz weryfikować intencje przybywających?

   Przyjeżdżasz nie wiadomo skąd, bez pieniędzy, papierów i nic na ciebie tu nie czeka bo rozbijesz namiot na ulicy czy w parku to chyba jasne, że nie wjedziesz.

   Nie w tym rzecz, uciekasz w swoje idealistyczne wyobrażenia, tracąc kontakt z rzeczywistością.

   Skoro państwo prawa to idealistyczne wyobrażenie to jaki z niego pożytek?

  •  

   pokaż komentarz

   @jestem_na_dworzu: nic się nie stanie, parę miliardów umrze z głodu

   pokaż spoiler i jeden dentysta #pdk

  •  

   pokaż komentarz

   @LowcaG: bo znaczna część spróbuje szczęścia legalnie lub nie w Europie.

  •  

   pokaż komentarz

   Czyli jak Tobie państwo zarzuci, że jesteś nielegalnym emigrantem z dajmy na to z RPA (a tam są biali) to nie będziesz miał nic na swoją obronę? xD

   Jeśli ktoś nie ma dokumentów to warto by się dowiedzieć czemu ich nie ma, nie sądzisz? xD

   Uważaj bo do Iraku Cię odeślą xD Nawet nie zadadzą sobie trudu sprawdzić gdzie tak dobrze języka nauczyłeś...

   Uwaga, podaję problem, jaki istnieje w twoim systemie, a jednocześnie rozwiązanie, które sam zalecasz:

   Stwierdzi się, że nie zagraża i kopa w dupę.

   Nadal nie rozumiesz, w czym problem?

   @KasandrycznyMuminek: Z takim podejściem to rzeczywiście można wszystko w 100% rozwiązać i problemy nie istnieją.

   Obracasz się wokół prostych, zero-jedynkowych sloganów udając, że takie rzeczy jak korupcja i patologie nie istnieją, bo państwo prawa tylko po to, by w wygodnym dla siebie momencie wywlec argument można bezpodstawnie stwierdzić, że kop w dupę jest ok.

   Od razu spieszę z wyjaśnieniem, jeżeli urzędnik może sobie ot, tak stwierdzić, w oderwaniu od realiów, że nie ma zagrożeń, to system jest z góry skazany na korupcję i upadek. Dlatego podałem przykład wyjścia po bułki, który strywializowałeś i zredukowałeś do marnej próby ośmieszenia mnie.

   Unikasz rzeczowej odpowiedzi na pytania o Liberię i dlaczego nie rozwiązało to problemów z murzynami w USA. Dlaczego Afrykańczycy musieli przyjąć Afroamerykanów.

   Udajesz, że upadek Rzymu, a później Bizancjum to tylko wynik niekompetencji rządzących. Samemu nawet nie próbując wykazać, czemu masz rację, pisząc takie coś:

   Nie pytam o pozwolenie ale o przebaczenie (na którym i tak mi nie zależy).

   Dziękuję za dalszą dyskusję, bo nie widać, żebyśmy mogli pisać na tym samym poziomie. Żyj sobie w świecie, gdzie tyrania i państwo prawa są tym samym, ludzie, którzy rządzili imperiami, są debilami mogącymi jedynie uczyć się od ciebie, a każdy, kto się nie zgadza z tobą ma w głowie xD.

  •  

   pokaż komentarz

   @LowcaG: oto jeden z przykładów podwójnej narracji

   źródło: 1554899181858.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @jestem_na_dworzu: Nie żeby coś, ale Liberia nie powstała po zniesieniu niewolnictwa, tylko zalożono ją jakieś czterdzieści lat wcześniej - w latach 20-tych XIX wieku, a osiedleńcami byli początkowo prywatnie wyzwalani murzyni i ich rodziny. Amerykańscy abolicjoniści z tamtych czasów przy całej swojej działalności dobroczynnej byli bardzo często takimi samymi rasistami jak południowi posiadacze niewolników. Czasem nawet większymi, bo w odróżnieniu od tamtych wielu miało mniej osobistych doświadczeń z murzynami, więc pozostawało im opieranie się na ideologii i stereotypach.
   Z jednej strony uważali że czarni powinni się wyemancypować przez przyjęcie euroamerykańskiej kultury i chrześcijaństwa. A z drugiej strony chcieli uniknąć dopuszczania tych "ucywilizowanych" wyzwoleńców do pełnoprawnego udziału we własnym społeczeństwie - poprzez pozbycie się ich z kraju. Liberia to był produkt takiego podejścia, bo zamerykanizowani osadnicy tak samo gardzili "dzikimi" czarnymi autochtonami i zorganizowali swój nowy kraj pod względem stosunków społecznych na wzór ówczesnego USA. A USA wtedy nie mogło się zdecydować czy społeczeństwo należy budować na wspólnocie kulturowej czy jednak rasowej - obrazowo mówiąc - czy dla białego WASPA lepszy jest jako sąsiad kulturowo asymilujący się niebiały (murzyn, chińczyk, indianin czy latynos) czy podobnie asymilujący się biały (podówczas importowany z Irlandii, Włoch Polski czy Szwecji). Typowy WASP, praktycznie do końca II wojny światowej, nie chciał mieć do czynienia ani z jednymi ani z drugimi. Tak samo postępował Liberyjczyk amerykańskiego pochodzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @kinasato im więcej murzynów będzie mieszkać z murzynami, tym więcej murzynów będzie zabijać murzynów.

  •  

   pokaż komentarz

   @bekazwypoku: Wyciąganie aż tak dokładnej historii kolonialnych ambicji USA nie zmieściłoby się w poście. To, co finalnie zrobiono z tym krajem, przyćmiewa początki.

  •  

   pokaż komentarz

   oto jeden z przykładów podwójnej narracji

   @k_suchy: chyba zostałem źle zrozumiany, nie neguję że niektórzy prowadzą podwójną narrację, jednak to nie jest żadne tabu. Ale ok, dziecko się wylało, mój błąd że nie wyjaśniłem dostatecznie o co mi chodzi.

   Co do jednak powyższego to akurat nie jest przykład podwójnej narracji (chyba, że żeby czytać nagłówki).
   TAk niektóre nasze organizacje prowadzą politykę antykoncepcyjna u nich, jednak to nie jest takie oczywiste, że oni tego chcą, tytuł jest raczej prześmiewczy, ale ok, nie znam całego artykułu.

   Co nie zmienia faktu, że niektórzy taką politykę prowadzą.

  •  

   pokaż komentarz

   @kinasato podaj link do takiej kampanii, jakieś informacje. Coś konkretnego ?

  •  

   pokaż komentarz

   A teraz uzasadnię.

   To nie jest temat tabu bo jest regularnie podnoszony nawet ten polityk w powyzszym artykule go wywołał. Odkąd pamietam ten temat jest przedstawiany jako problem zarowno przez białych jak i czarnych.

   A to ze niektorzy maja podwojne standardy, to że ludzie z Afryki grają karta "nie zwracajcie nam uwagi na nic bo kiedys nas represjonowaliscie", ze niektorzy chca sobie narzucić jakieś ograniczenia bo ekologia czy inne to są inne tematy.

  •  

   pokaż komentarz

   @kinasato

   Za przeprowadzenie takiej kampanii w stosunku do czarnych w Afryce zostałbyś publicznie zlinczowany.

   Ojtam...

   źródło: youtu.be

  •  

   pokaż komentarz

   @kinasato: ta albo bardzo podobna grafika była jakiś czas temu na gazecie wyborczej. Do tego dodajmy te wszystkie chore wymysły żeby ograniczyć CO2 ograniczając loty samolotów... I w rezultacie jak trafi to na podatny lewicowy grunt to niejedna działaczka ekolożka może stwierdzić że ona nie chce dzieci tylko woli mieć kota

  •  

   pokaż komentarz

   @jestem_na_dworzu:

   Jak odróżnisz europejskich murzynów, urodzonych i wychowanych u nas, od afrykańskich?
   Po paszporcie ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @LowcaG: przykład ze Szwecji: lu.se Moja znajoma ze Szwecji coś takiego zamieściła na fb. i oczywiście wielkie poparcie tych postulatów w komentarzach

 •  

  pokaż komentarz

  Z Afryką jest pewien problem bo nikt jej nie chce zagospodarować a nawet jeśli z lokalnych ktoś chce to nie może. Jest coś takiego jak pomoc finansowa dla tych państw ale nie jest ona za darmo. Np. jak EU daje pomoc danemu państwu to uzależnia tę pomoc od kupowania przez te państwo rzeczy wyprodukowanych w EU. Co najciekawsze najbardziej na tym korzysta Francja i Polska. Polskie maszyny rolnicze są eksportowane do Afryki ale nikt o tym nie mówi bo to w sumie niemoralne jest. Te państwa przez tę "pomoc" wpadają w wir z którego nie da się wyjść. Dostają od nas pieniądze które muszą u nas wydać, no ekstra. Przez to w tych państwach nie może powstać żaden przemysł i władze tego pilnują.

  •  

   pokaż komentarz

   @kRz222:

   Mówisz o polskim Ursusie sprzedającym traktory do Afryki i budującym tam fabryki? Brzmi fajnie - polskie maszyny w Etiopii i Tanzanii.

   Tylko w praktyce to jest właśnie tak robione, jak piszesz wyżej - Polska udzieliła krajom afrykańskim ~2 miliardy złotych kredytu, z przeznaczeniem właśnie na m.in. zakup naszych własnych maszyn rolniczych. Tak normalnie to tych krajów nie byłoby na nas stać :/
   Dodatkowo - spora część tej kasy idzie bezpowrotnie za granicę - Ursus musi gdzieś kupić silniki i przekładnie, bo sami nie potrafimy ich wyprodukować - no i kasa ucieka na bok. Średnio to dla nas opłacalne. I pewnie tylko dlatego Zachód pozwolił naszym firmom wejść do Afryki.

  •  

   pokaż komentarz

   Polskie maszyny rolnicze są eksportowane do Afryki ale nikt o tym nie mówi bo to w sumie niemoralne jest.

   @kRz222: Ale dlaczego niemoralne? Czy Polska ma wziac opodiwedizlansoc za to jak rządza sobie w Afryce? Nie badz k%%$a naiwniakiem.

  •  

   pokaż komentarz

   Tylko w praktyce to jest właśnie tak robione, jak piszesz wyżej - Polska udzieliła krajom afrykańskim ~2 miliardy złotych kredytu, z przeznaczeniem właśnie na m.in. zakup naszych własnych maszyn rolniczych.

   @jagoslau: tak, oczywiście lepiej by było (dla nas i dla murzynków) by sobie murzynki w środku sawanny walnęły własną fabrykę swojskich traktorów, z własnej stali, wg własnego projektu.
   Ale to u murzynków nie zadziała, przecież wiadomo. Łopaty sami nie wyprodukują, a jak wyprodukują jakąś garbatą - to inny złośliwie to złamie, lub ukradnie.

   Parafrazując - zamiast dawać im rybę, lub dać im wędkę - pożyczyliśmy im kasę, by od nas kupili wiele wędek i sami sobie ryby łowili. Kasę może oddadzą, a przynajmniej ryby będą mieli.

   pokaż spoiler Minus tej sytuacji - będą mieli ryby i nie będą głodni to namnożą się jeszcze bardziej, i znów będą głodni...

  •  

   pokaż komentarz

   Tylko w praktyce to jest właśnie tak robione, jak piszesz wyżej - Polska udzieliła krajom afrykańskim ~2 miliardy złotych kredytu, z przeznaczeniem właśnie na m.in. zakup naszych własnych maszyn rolniczych. Tak normalnie to tych krajów nie byłoby na nas stać :/

   @jagoslau: tylko to jest bardzo dobra praktyka bo te 2mld idzie do polskiej firmy, potem te pożyczone 2mld + odsetki rządy krajów afrykańskich i tak prędzej czy później spłacą z nawiązką.

  •  

   pokaż komentarz

   @rolf_ed: Nie do końca. Te 2 mld pójdzie do polskiej firmy, z czego część idzie do Chin i na Zachód, gdzie kupujemy części, których sami nie potrafimy wytworzyć. Silniki bierzemy z Anglii i Stanów Zjednoczonych (Kohler, Perkins), kupa części pochodzi z Indii i Chin. Nawet Iran ma tu swój udział.

   I w ten sposób z tych wydanych dwóch miliardów odzyskamy może połowę. Jeszcze żeby to było perspektywiczne, tj. skutkujące dalszymi zamówieniami i rozwojem firmy. Ale nie - państw afrykańskich nadal nie będzie stać na nasze ciągniki, a Zachód nadal będzie je u siebie blokował za pomocą wyśrubowanych norm środowiskowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @kRz222: Czyli trzeba zacząć wygaszać pomoc humanitarną, bo to beczka bez dna. Niech rządy afrykańskie wreszcie wezmą się za utrzymanie swoich obywateli. W końcu walczyli o swoją wolność i niepodległość wobec białych kolonizatorów.

  •  

   pokaż komentarz

   I w ten sposób z tych wydanych dwóch miliardów odzyskamy może połowę.

   @jagoslau: w takim razie 1mld wraca od razu PLUS 2mld i odsetki które kraje afrykańskie muszą oddać. Przecież my nie daliśmy bezzwrotnie 2mld zł oni to muszą spłacić jak każdy inny kredyt.

  •  

   pokaż komentarz

   @kRz222:

   Z Afryką jest pewien problem bo nikt jej nie chce zagospodarować a nawet jeśli z lokalnych ktoś chce to nie może.
   To jest idealne miejsce na europejskie farmy fotowoltaniczne.

  •  

   pokaż komentarz

   @kRz222: Chiny tam świetnie gospodarują. Budują nowe połączenia kolejowe, stawiają infrastrukturę i fabryki. Taki "afrykański szlak".

  •  

   pokaż komentarz

   @kRz222:

   Z Afryką jest pewien problem bo nikt jej nie chce zagospodarować
   Chyba przespałeś ekspansję Chin do Afryki.
   Podczas gdy Europa rucha psa jak sra, bo kolonializm, rasizm, biedna murzina itp., Chińczycy kolonizują "na miękko" kolejne obszary Afryki i mają wyj@%#ne na moralną biegunkę Europejczyków.

 •  

  pokaż komentarz

  Jakiś czas temu przypadkowo trafiłem liczbę ludności egiptu na przestrzeni lat. Domyślam się że w wielu krajach afryki jest bardzo podobnie.

  źródło: dfgdfgcvb.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @trebeter: I weź teraz wyżyw dwa razy więcej ludzi niż przed 30 laty, do tego dochodzi znalezienie im jakiegoś sensownego zajęcia - ale nie gównianej pracy w rolnictwie czy pseudousługach tylko jakiś przemysł który pozwoli państwu się rozwijać, buduj infrastrukturę (w gównokrajach chociażby zapewnienie wody to wielki problem), ogarniaj przeludnione miasta - to są przyczyny niepokojów społecznych jakie mieliśmy okazję oglądać w latach 10. tego wieku (oczywiście nie jedyne ale demografia jest bezlitosna i niesie za sobą potężne konsekwencje).

   Tutaj Syria - dodajmy do tego podzielone społeczeństwo (i c@%!@wą sytuację geopolityczną) i mamy wojnę domową. Ósmy rok.

  •  

   pokaż komentarz

   @trebeter: Turcja, Tajlandia, Egipt, Kolumbia, Iran- kiedyś te państwa były karzełkami w porównaniu do Polski, a dziś to często potężne, a na pewno ludne kraje.

  •  

   pokaż komentarz

   @trebeter: i to jest realny problem dla Europy, Egipt źyje na kroplówce Saudyjsko-Amerykańskiej, bez niej nie jest samowystarczalny ani żywnościowo ani energetycznie a populacja wciąż rośnie po około 2 miliony rocznie

   https://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Egypt

 •  

  pokaż komentarz

  Stawiać mury, zakazywac wjazdu i co tam tylko....

  Już widziałem takie cyrki w Niemczech czy Anglii.

  Czarnoskóra lub Akbarowa idzie z kupką dzieci plus dwa egzemplarze w wózku a następny w drodze.....

  Jak ma być dobrze jak mnożą się głąby, tumany i nieroby?

  Nie winie absolutnie dzieci. Winni są rodzice.

  Ma socjal, mieszkanie z miasta więc po co pracować?

 •  

  pokaż komentarz

  Był u mnie niedawno jakiś wygadany domokrążca z unicefu. Nie wiem czy wolontariusz czy oszust. Spytał czy bym zadeklarował miesięczną stałą wpłatę na pomoc dzieciom w Afryce. Powiedziałam mu że absolutnie nie. Zrobił wielkie oczy i spytał czy nie szkoda mi dzieci umierających w Afryce. Powiedziałem że bardzo mi szkoda, szkoda mi każdego dziecka i dorosłego który umiera z głodu. Ale słanie tam pomocy medycznej i żywieniowej bez stawiania jakichkolwiek warunków prowadzi do tego że niedługo zamiast 100mln umierających dzieci w Afryce będziemy mieć miliard umierających dzieci w Afryce. Z racji takiej że bardzo mi żal ludzi umierających z głodu nie będę wspierał organizacji, której działania są bezpośrednim skutkiem zwiększenia głodu w Afryce. Przecież obecna eksplozja demograficzna, która prowadzi do coraz większej fali głodu to bezpośredni skutek pomocy medycznej i żywieniowej kierowanej tam przez kraje zachodu. Współczucie kieruje do coraz większych problemów, które przy tak gigantycznej populacji mogą stanowić realny problem dla naszej planety, a nie to czy greta czy inna helga poleci samolotem na wakacje. Pomoc medyczna i zywieniowa jak najbardziej, nawet sam się dołożę ale tylko przy obowiązkowej sterylizacji po 1 dziecku (po latach gdy populacja się ustabilizuje po 2 dziecku a docelowo możliwość rezygnacji ze sterylizacji), pomocy uzależnionej od edukacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @konrado12: jeśli chodzi o żywność to racja, trzeba to ograniczać. Pomocy medycznej niestety nie można zastopować, zwłaszcza przy różnego rodzaju epidemiach (⇀‸↼‶)

  •  

   pokaż komentarz

   @gosurosu: To co mówisz to prosty przepis na epidemię głodu. Murzyni nie potrafią kontrolować swojej płodności, ich poziom testosteronu jest dużo wyższy niż u białego człowieka.

  •  

   pokaż komentarz

   @konrado12: Powielasz tutaj mit, ktory juz wielokrotnie merytorycznie byl rozbierany. Wysoki wskaznik dzietnosci w tamtych rejonach jest wynikiem wlasnie wysokiej smiertelnosci wsrod dzieci. A wysoka smiertelnosc wsrod dzieci jest zwiazana z kiepska opieka medyczna jak i licznymi kleskami zywiolowymi, ktore powoduja fale glodu.
   Im mniejsza umieralnosc dzieci, tym mniej dzieci bedzie sie rodzic. I im lepsza sytuacja zyciowa/materialna rodzicow, tym tez mniej dzieci bedzie sie rodzic.
   Nie chce mi sie rozpisywac o tym po raz n-ty, ale jesli masz odrobine rigczu to odsylam do gapminder.org gdzie znajdziesz wszystko o tym zagadnieniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @agnieszka-baum: Szkoda tylko że liczby nie potwierdzają twojej tezy, a wręcz jej przeczą. Od 1990 r śmiertelnośc wsród dzieci w Afryce spadła o ponad 60% i jeśli między 1985 a 1990 w Afryce przybywało 16 mln mieszkańców rocznie tak w latach 2015-2019 przybywało ponad 32 mln rocznie. Prawie każdego roku w Afryce przybywa taki kraj jak Polska a niektórzy idioci mówią wymierającej Europie żeby się nie rozmnażała by chronić planetę. Problem polega na tym że Afryka jest uzależniona od pomocy z zewnątrz a jeśli nie musisz sam martwić się czym wyżywisz dzieci to możesz je produkować ile fabryka dała. Oczywiście im bogatsze i bardziej wyedukowane społeczeństwo tym dzietność spada, wystarczy spojrzeć na Azję, która niedługo osiągnie dzietność na poziomie zrównoważonym (choć dalej jeszcze przez lata będą rosnąć siłą rozpędu). Tylko z jakiegoś powodu azja się rozwija a na afrykę nie działa nic. Bieda w afryce wynika min z eksplozji demograficznej, na filipinach jakiś czas temu doszli do tego samego, liczba urodzin mocno spadła ale celem władz jest osiągniecie równowagi. Równowaga jest najwazniejsza i najkorzystniejsza dla społeczeństwa. Europie grozi katastrofa również z powodu braku równowagi, tym razem jednak z powodu tego że europejczycy nie chcą się rozmnażać, chociażby do poziomu równowagi. Jeśli chcemy chronić planetę to trzeba ograniczyć produkcję dzieci w Afryce, wymusić na rządach krajów afrykańskich ograniczenie dzietności i to już teraz, natychmiast. Uzależnić pomoc od efektów ograniczania dzietności.

  •  

   pokaż komentarz

   @agnieszka-baum: Ale wskaźniki śmiertelności w Afryce spadają z tego, co pamiętam. Wskaźniki dzietności też. Ale znacznie wolniej.

   Także to stwierdzenie jest postawione na głowie. Może kiedyś ale zanim do tego dojdzie przygotujmy się na wielu nowych mieszkańców Ziemi, którzy bardzo będą chcieli zajrzeć do Europy.

1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 następna