Pierwsza scena z filmu „Kler 2” Smarzowskiego

Żartowałem. To nagranie z rekolekcji z 4 sierpnia 2019 r. Tradycyjnie więcej info w powiązanych i w pierwszym komentarzu.

 •  

  pokaż komentarz

  Chrystusowcy wbrew mojej woli wypuścili nagranie z rekolekcji prowadzonych przez zakon chrystusowców. Ale może to dobrze, bo krążą plotki, że zrobiłem tam coś strasznego, a dzięki temu ludzie mogą sami to ocenić na spokojnie. Znalazłem ten film w internecie opatrzony wulgarnym komentarzem pod adresem moim i ofiary (patrz załącznik .jpg). Nie znam tego człowieka. Po prostu od kiedy zająłem się tą sprawą, jacyś dziwni ludzie zaczęli komentować moje wpisy na FB.

  Parę osób ma mi za złe, że swoim wystąpieniem popsułem im wtedy dobry humor. Uważam jednak, że życie jednego człowieka jest cenniejsze niż dobre samopoczucie 200 innych ludzi.

  Przepraszam za błędnie podany wiek ofiary. Wynikało to z mojej niewiedzy w tamtym czasie. Niewiedza była spowodowana brakiem udzielania nawet podstawowych informacji przez zakon. W istocie Roman B. nawiązał niestosownie poufały kontakt ze swoją ofiarą, kiedy miała ona 12 lat. Jednak do pełnych stosunków dochodziło po jej 13. urodzinach. Więcej info o sprawie w powiązanych.

  Moją intencją nie było publikowanie nazwiska pani ginekolog. Powiedziałem o tym na zamkniętym spotkaniu w gronie znajomych i nigdy więcej nie zamierzam powtarzać w tym kontekście. Jeśli ktoś jest zainteresowany tym wątkiem, to zapraszam do przeczytania reportażu Katarzyny Surmiak-Domańskiej, który jest w powiązanych. Możecie się zwrócić do autorki, ona z nią rozmawiała. Ja nie udzielam więcej informacji na ten temat.

  W żadnej formie nie wyrażałem zgody na nagrywanie, a tym bardziej publikowanie mojego wizerunku. Obraz pochodzi z lustrzanek organizatorów rekolekcji (chrystusowców), a dźwięk z ich mikroportu przypiętego do statywu. To właściciele tych nagrań zdecydowali się to zsynchronizować i przekazać chorym psychicznie ludziom (patrz screen w załączniku).

  Poza tym nie jestem antyklerykałem i cały czas kocham mój Kościół. Wierzę, że to wszystko się dobrze skończy. Że wyjdziemy z tego silniejsi jak diecezja w Bostonie. Że Kościół będzie najbezpieczniejszym miejscem dla dzieci jak obecnie w Irlandii. Na razie długa droga przed nami i dużo pracy do tego celu.

  Nowe informacje o sprawie Romana B. będą ukazywać się pod tagiem #wobronieofiar
  Zapraszam do śledzenia.

  Przepraszam za clickbaitowy tytuł, ale chciałem, żeby obrońcy pedofilów, którzy zakopują każde moje znalezisko podając fałszywie "informacja nieprawdziwa" też mieli jakąś radość z moich wpisów.

  źródło: 71543250_1057742454400887_7286445587128385536_n.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @pkostowski: Brawo! Gratuluje odwagi. Pozwolisz ze podam ten materiał do Państwa sekielskich.

  •  

   pokaż komentarz

   @grubson234567: Bardzo proszę, chociaż nie wydaje mi się na tyle cenny, żeby mieli z tego skorzystać.

  •  

   pokaż komentarz

   Państwa sekielskich

   @grubson234567: Od kiedy to rodzeństwo - do tego tej samej płci - może brać w Polsce ślub? 0___o

  •  

   pokaż komentarz

   @pkostowski: Można wiedzieć jaki cel chciałeś osiągnąć tym "świadectwem" i jakiej reakcji się spodziewałeś? Widzę tutaj sporo komentarzy najeżdżających na ludzi, że chcieli "zamodlić" problem, co według Ciebie oni powinni zrobić?

  •  

   pokaż komentarz

   @adam-nowakowski: Jakbyś nie wiedział Trollu, to Tomasz Sekielski ma brata, Pana Marka, z którym razem współpracuje w ramach kombinatu medialnego.

  •  

   pokaż komentarz

   @pkostowski: jak ci ktoś napisze na FB że gwałcił go twój stary też wyjdziesz i będziesz to głosił z ambony, albo przy spotkaniu rodzinnym, czy najpierw sprawdzisz, czy to prawda?

   Ma wykopie juz było 1000 takich spraw, durne wykopi zrobiły lincz, bez podstaw na zasadzie opinii jednostronnej.

  •  

   pokaż komentarz

   @pkostowski: największy cringe to zdrowaśki na uzdrowienie(?) Twojej kłamliwej duszy. Przypomina mi to zamykanie Rozalki w piecu chlebowym #pdk. Wiele lat byłem w najwygodniejszej pozycji - pomiędzy krzyczącymi "pedofile" i tymi klepiącymi zdrowaśki - ot raz na jakiś czas pojawiałem się w kościele. Przez ostatni rok wiele się zmieniło - miałem ślub (1) i obejrzałem wystąpienie takiego pana Wojciecha Polaka w śmiesznej czapce (2). Co do (1) to standard, jechanie z jakimś cennikiem, dopłaty za niepochodzenie z parafii, 300 złoty za ustrojenie krzeseł przed ołtarzem - cóż, taki biznes, pomyślałem. (2) Typ w czapce mnie skutecznie odsunął od tej organizacji, nazywając ofiarę molestowania "współwinnym w grzechu" https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/607202,ofiara-ksiadz-pedofilia-grzech-cudzolostwa-arcybiskup-polak.html. Jeśli szef ma takie poglądy to nie chcę wiedzieć jakie mają jego milusińscy.

   Long story short - brawo za odwagę, za nazywanie rzeczy po imieniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jan_K: Mogli się zacząć modlić 11 lat temu, a nie milczeć i udawać, że nic się nie stało.

  •  

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: Jak mi ktoś napisze, że gwałcił go mój stary, to poproszę o dowody. Jak będą wiarygodne, to pójdę na policję, jak będą niewiarygodne - to pójdę ze starym do adwokata, żeby założył sprawę o zniesławienie.

  •  

   pokaż komentarz

   @pkostowski: Ludzie na rekolekcjach? Jeżdżą tam o 11 lat i wiedzieli co się dzieje? Jeszcze raz zapytam - mówisz, że kochasz Kościół, to pewnie chciałeś jakiegoś pozytywnego efektu swojego wystąpienia, no i jestem ciekaw co miało nim być?

  •  

   pokaż komentarz

   @pkostowski Brawo. Nie spodziewali się takiego zwrotu akcji. Co do Twojej wiary w oczyszczenie kościoła to... prędzej piekło zamarznie. A nie zamarznie bo nie istnieje.

  •  

   pokaż komentarz

   @pkostowski Jesteś ich najgorszym koszmarem, nie jesteś antyklerykałem, masonem, LGBT, ale wiernym, który głośno zadaje trudne pytania. Spokojnie, już pewnie dostałeś metkę heretyka. Jesteś czymś czego nie mają, jesteś ich sumieniem. I to ich boli. Popieram.

   Też się kiedyś zastanawiałem nad rozmową na trudne tematy, ale szybko zauważyłem, że to nie ma sensu. Tam nie ma z kim rozmawiać. Za grube mury kościoła nie dociera światło rozumu. Życzę powodzenia, ale tej gry nie można wygrać, oni dobrowolnie nie oddadzą władzy. Możliwość unikania odpowiedzialności jest jednym z elementów władzy książąt kościoła.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jan_K: Przede wszystkim przerwać niezrozumiałe milczenie w tej sprawie. Wszystkim nam, którzy przesyłaliśmy pieniądze na konto chrystusowców należą się wyjaśnienia, dlaczego te pieniądze zostały wydane na to, żeby pedofil wyszedł szybciej z więzienia.

   Reportaż Kopińskiej był opublikowany w styczniu 2017. Od tamtej pory sprawa jest publiczna. To był też właściwy moment, żeby w tej sprawie reagować. Jedyne, za co szczerze mogę przepraszać, to fakt, że zająłem się tym tak późno.

   Próbowałem zainteresować sprawą animatorów RCS. Odpowiedzią było milczenie albo zarzucanie mi, że w jednym ze źródeł jest artykuł z Wyborczej.

   Próbowałem rozmawiać z chrystusowcami. Kilkunastu z nich odmówiło mi rozmowy. Jeden napisał wprost, że mają zakaz rozmawiania na ten temat. Wszyscy odsyłali do rzecznika. Zapis mojej rozmowy z rzecznikiem jest na YT (w powiązanych). Nie odpowiada w zasadzie za żadne pytanie. Olał też dziennikarza KAI w 2017, a cały zakon arcybiskupa poznańskiego w tym samym czasie. Jeżeli takich ludzi się ignoruje, to jak mam się spodziewać, że ktoś mnie potraktuje poważnie? Dopiero po tej akcji w Gródku zaczęli mnie traktować poważnie.

   Jeżeli ktoś ma złe zdanie o RCS przez to, że ignoruje problem największego skandalu pedofilskiego w polskim Kościele, to przez moje działania może się tylko do naszego środowiska zachęcić. Bo ja nie zamierzam na ten temat milczeć.

  •  

   pokaż komentarz

   @pkostowski: mimo moich bardziej prawicowych poglądów (ale absolutnie nie PiS, obecnie brak dobrej prawicowej partii), uważam że wszyscy pedofile powinni trafic do pierdla. Tylko jedno pytanie\uwaga do Ciebie- dlaczego opowiadasz o tym przy dzieciach? Zdajesz sobie sprawę, że może je to również skrzywdzić?

  •  

   pokaż komentarz

   @grubson234567: Państwo Sekielscy to PAN i PANI Sekielska. Tutaj bardziej by pasowało bracia Sekielscy. Nie wyzywaj ludzi od trolli!
   @pkostowski gratuluję odwagi. Sam nie poważyłbym się na takie wystąpienie. Zasmuca mnie jak polski Kościół jest zakłamany i nieporadny w rozwiązywaniu takich spraw.

  •  

   pokaż komentarz

   @pkostowski: a tu znalazłeś dowody? skoro tak to je przedstaw i sprawa jasna, nikt księdza nie będzie bronił, idź do prokuratora, na policje. A nie oczerniasz ludzi, na podstawie opowieści laski której nawet nie znasz.

   Zdajesz sobie sprawę, jak łatwo jest pomówić kogoś, a jak potem to zakorzenia się w społeczeństwie i jak potem taki bezpodstawnie oskarżony człowiek o pedofilie ma na zawsze do końca życia łątkę pedofila.

   chciałbyś,zęby ktoś publicznie nazwał cie pedofilem wśród twoich znajomych, przyjaciół?

  •  

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: Doceniam wysiłek w napisaniu tego komentarza, ale polecam najpierw trochę poczytać o sprawie. Pedofil został prawomocnie skazany i sam się przyznał. Chodzi o działania jego kumpli - współbraci.

  •  

   pokaż komentarz

   @grubson234567: Jakbyś nie wiedział Trollu, to zwrotu grzecznościowego państwo używa się w stosunku do mężczyzny i kobiety będącej w związku małżeńskim, ewentualnie do towarzystwa złożonego z osób obu płci.

  •  

   pokaż komentarz

   @pkostowski: Niech będzie. Słuchając tego fragmentu miałem wrażenie, że jeśli chciałbyś uczulić ludzi na tego typu kwestie to mogłeś to zrobić dużo sensowniej, tak będą raczej mieli wrażenie, że oto przyszedł prowokator. Ale jak rozumiem właśnie szumu chciałeś oraz tego, żeby to chrystusowcy Cię zauważyli.

  •  

   pokaż komentarz

   @wuzet3: Tam powinni być tylko osoby 16+, ale było dużo ludzi, więc na wszelki wypadek powiedziałem o dzieciach. W dawniejszych latach przy takiej okazji (świadectwa) słyszałem historie o seksie i przemocy.

  •  

   pokaż komentarz

   @pkostowski: slyszalem, jednak zdajesz sobie sprawe, ze czegos takiego sie tam raczej nikt z rodzicow nie spodziewal. Pomysl dobry, wykonanie w mojej ocenie gorsze. Wstrzymuje się od plusowania/minusowania. Brawa za odwage podjecia tematu

  •  

   pokaż komentarz

   @Jan_K: Stary, od dwóch i pół roku powinny się palić opony pod ich domem zakonnym. A tu przyszedł jeden gość, który w końcu coś powiedział i skupiamy się na tym, że źle powiedział. A co z milionami katolików, którzy milczeli w tej sprawie?

   Ja już to wiele razy słyszałem. "Za późno", "za wcześnie", "za głośno", "za bardzo", "za mało". Wszystko źle. Tylko milczenie jest takie jak powinno być.

  •  

   pokaż komentarz

   @pkostowski: Brawo, szanuję za odwagę. Takich ludzi jak Ty kościoł potrzebuje do oczyszczania z czarnych owiec. Pedofil w sutannie czy bez powinien gnić w więzieniu

  •  

   pokaż komentarz

   @6n077: Wbrew pozorom jest dużo moich zwolenników wśród księży i w tej wspólnocie. Mam nadzieję, że kiedyś zdecydują się wypowiedzieć w tej sprawie publicznie, a nie tylko w prywatnych rozmowach.

  •  

   pokaż komentarz

   @pkostowski polecam zgłosić sprawę na policję a nie pajacować i zgrywać bohatera

  •  
   SarahC

   +50

   pokaż komentarz

   @pkostowski: Po co ty tam chodzisz w ogóle.XD Oni serdecznie mają w dupie ciebie i twój wykład. Chcieli to cię zdjęli z ambony w trybie natychmiastowym i zakrzyczeli. Ja nie sądzę żeby to było normalne zachowanie ani nawet normalne traktowanie drugiej osoby. Wszedłeś na niewygodne tematy więc wyrwali ci mikrofon z ręki i ustawili do rzędu. Szkoda mi tylko ciebie, bo to jest aż przykre jak podle zostałeś potraktowany.
   I suma sumarum jesteś dorosłym człowiekiem. ( ͡º ͜ʖ͡º)
   Nie mogę uwierzyć, że po takim ukazaniu braku szacunku do ciebie jesteś w stanie napisać:

   i cały czas kocham mój Kościół.

   Oni ciebie nawet nie uszanowali. Masz prawo do swobodnej wypowiedzi. Chyba, że możesz mówić tylko to co im się podoba.( ͡º ͜ʖ͡º)
   Ty masz to szczęście, że masz to nagrane inni nie mają.

  •  

   pokaż komentarz

   @pkostowski: Dobrze, że zabrałeś głos. Jednak tak naprawdę nic nie zmienisz. Nie oświecisz tym nikogo, bo ci którzy są na skraju wiary i tak czują fałsz, ale jakoś sobie zawsze tłumaczą takie sprawy. Za to ci w pełni oślepieni majestatem kleryków - pozostaną tacy już do śmierci. Tak naprawdę to ich tylko utwierdza w poczuciu istnienia szatanów. Bo to nie ksiądz zbok jest zły, tylko ty - to ty przyszedłeś im o tym mówić i kalać imię przecież najczystszego.

   A co się stanie w głowie osoby skrajnie wierzącej, będącej w zasadzie w stanie sekciarskim, która księdza ubóstwia tylko dlatego że jest księdzem - gdy wyjdzie na jaw, że gwałcił ich własne dziecko (obecnie częściej to już wnuczka/wnuczek)?. Nic. Znajdzie się wytłumaczenie. Że to niewinne, że to takie tam, że to dziecko winne, a xiąc dzwonnice za 5% ich datków zrobił.

   Nie wygrasz z tym. Nie przekonasz tych ludzi "tam". Jak w tym siedzą po uszy, tak siedzieć będą. A sygnały zewnętrzne? Są zewnętrznymi i tyle.

   A potem dziwią się, że tak masowo ludzie odchodzą od kościoła. To mogłaby być fajna instytucja żyjąca sobie z ludźmi i tradycjami, ale się zatracili w swoich starociach i nie nadążyli za światem któremu już nie pasuje to co oferują. Bo w zasadzie nie da się żyć zgodnie z jego naukami. Można za to wypierać rzeczywistość i żyć jak w sekcie. Tacy się zawsze znajdą, ale z roku na rok coraz mniej. Laicyzacja postępuje nawet w tym jednym z ostatnich bastionów jakim jest Polska. A winny jest nie kto inny jak sam kler. Stare dziady, które zapomniały, że świat się zmienia rządzą tym wszystkim. Walenie dzieci będzie cały czas i sądzę, że nawet bardziej statystycznie prawdopodobne, gdyż kiedyś "pójść na księdza" to było coś. Dzisiaj raczej meeeh - musisz mieć srogą motywację. Czyli albo być walnięty, albo "lubić coś" w tym, albo zindoktrynowany do bólu. Ci ostatni najczęściej stają się cynikami jak wejdą w ten świat i poznają o nim prawdę, ale już za późno na odejście - a kasa fajna.

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: @oiio: Dziękuję za miłe słowa. Nie zgodzę się jednak, że to nic nie zmieni. Dochodzą do mnie sygnały, że ludzie z tego środowiska są jednak coraz bardziej świadomi. Mam wielu zwolenników w tej wspólnocie, którzy prywatnie wyrażali poparcie dla moich działań. Nic mi się nie stało. To może teraz ktoś następny odważy się mówić publicznie.

   Kościół to nie tylko księża i nawet nie tylko wszyscy żyjący obecnie katolicy. Jest prawdziwy Bóg, można usłyszeć Jego głos na medytacji. Wiele razy odnajdowałem właściwą drogę dzięki duchowości ignacjańskiej. Szanuję tych, którzy nie wierzą i trochę ich rozumiem. Ale ja wierzę, że Bóg się objawił w Kościele i paru pedofilów w sutannach ani ich kumple, tego nie zmienią.

  •  

   pokaż komentarz

   @pkostowski: Rzadkie zdjęcie katolików na rekolekcjach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: neonrevolt.com

  •  

   pokaż komentarz

   @pkostowski:
   Czy mógłbym prosić jakieś tłumaczenie tego fejsbukowego komentarza? Przysięgam, że wszyscy ci nawiedzeni sekciarze piszą podobnym językiem, używając podobnych epitetów i mimo moich usilnych starań i prób, nigdy do końca nie rozumiem o co im chodzi. Rozumiem tylko pewien wydźwięk tego, co tam jest napisane, ale wcale nie jest to różny wydźwięk od odgłosów dzikich zwierząt.

  •  

   pokaż komentarz

   @Flypho: W takim razie musimy razem poszukać tłumacza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Dziękuję za miłe słowa. Nie zgodzę się jednak, że to nic nie zmieni. Dochodzą do mnie sygnały, że ludzie z tego środowiska są jednak coraz bardziej świadomi. Mam wielu zwolenników w tej wspólnocie, którzy prywatnie wyrażali poparcie dla moich działań. Nic mi się nie stało. To może teraz ktoś następny odważy się mówić publicznie.

   @pkostowski: To są ludzie na skraju wiary. Ich zdanie jest nieistotne. Poparcie takich ludzi jest zresztą mocno szkodliwe, bo i tak mają już swoją "opinię" i to naprawdę nic nie znaczy. Zresztą większość z nich i tak powie ci jedno w twarz, a w szerszym gronie się wyprą ciebie i swoich słów tak mocno, że cię to rozpieprzy. Są też ci mocni w wierze, którzy powiedzą ci co chcesz usłyszeć, żeby cię lepiej poznać i sprawdzić co to za głąb. Posłuchasz miłych słówek wsparcia, a w duchu cię przeklinają.

   Wiem to, bo kiedyś też chciałem zmieniać świat. W tym środowisku trochę próbowałem działać, ale każde poparcie, każdy uśmiech, każde stwierdzenie - "masz rację" - możesz wsadzić w tyłek. Bo jak mówię, to są albo ludzie już u wyjścia, albo ci, którzy ci tylko tak mówią. W jakiejkolwiek konfrontacji staną i tak przeciwko tobie.

   Oczywiście jest front przeciwko staremu klerowi, przeciwko temu co jest, ale to ma tyle znaczenia co papier toaletowy zawieszony nie w tę stronę. Czyli coś ktoś tam se zaklnie pod nosem, a jak się miał wysrać tak się wysra. Bo ten front szybko zauważa, że po co walczyć o Kościół? Skoro prościej go olać? I to niestety daje lepsze rezultaty. A że nie zmniejszy liczby pedofili, to już inny problem. Trzeba walczyć z pedofilią, a kościół niech zdycha. Wiara to jeszcze inny temat - jej nikomu nie będę odbierał.

  •  

   pokaż komentarz

   @pkostowski wspieram!!!! Dobrze zrobiłeś! Reakcja sekty - bezmyślna modlitwa, jak zombie

  •  

   pokaż komentarz

   Widzę tutaj sporo komentarzy najeżdżających na ludzi, że chcieli "zamodlić" problem, co według Ciebie oni powinni zrobić?

   @Jan_K: milczeć, nic więcej i nic mniej.

  •  

   pokaż komentarz

   @grubson234567: dwóch facetów o nazwisku Siekielski to panowie Sekielscy, a nie państwo Sekielscy, co by wskazywało na małżeństwo Sekielskich, tłuku

  •  

   pokaż komentarz

   @pkostowski: Grubo.
   Człowiek myślał, że tu kuc trzepał do FB, a tu jebnięcie z szotgana.
   Wspomnienia o tym że nie jesteś antyklerem było raczej niepotrzebne, bo żaden taki pajac nie złączyłby rąk do modlitwy.

  •  

   pokaż komentarz

   @waginoentuzjasta: Aha, bo zadałem pytania w miejscu, w którym według większości nie należy pytać, ani myśleć, tylko potakiwać? ¯\_(ツ)_/¯ Bardzo mnie to bawi, gdy w tego typu wątkach można zostać zaminusowanym za samo pytanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jan_K: wysluchac- te ich modlitwy to takie przyzwolenie na to co sie stalo

  •  

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: Ja wciąż czekam na Twoją odpowiedz bystrzaku.

  •  

   pokaż komentarz

   @pkostowski nie napisałeś dlaczego niby ty masz im pomagać. Są od tego służby. Sam się mianowałes na obronę czy ktoś cię o to prosił?

  •  

   pokaż komentarz

   @adam-nowakowski To ja Ci powiem, że państwo Sekielscy zbierają dowody razem. Tak, jego żona również. Czuwaj.

  •  

   pokaż komentarz

   @jdmjdm: To nie jest przecież nowa kwestia, tylko znana od lat, to nie jest faktyczne świadectwo tej osoby i jak wynika z komentarzy powyżej mówiący chciał przede wszystkim trafić do chrystusowców, a przed modlitwą powiedział, że chce porozmawiać z księdzem w cztery oczy.

   Samo zdarzenie jest straszne, zachowanie chrystusowców w kwestii odszkodowania może budzić wzburzenie (choćby nawet zgodnie z prawem mogli to wygrać), ale mi dalej wydaje się, że można było wypowiedzieć się spokojniej, ogólniej, trafiając do ludzi, ewentualnie na końcu przechodząc do szczegółu, chociaż to już ma na celu raczej wzbudzanie sensacji, czy zwracanie na siebie uwagi. Łatwo jest krzyknąć, że oho ciemnota, zamodliła temat, ale naprawdę nie trudno było przewidzieć takie zachowanie ludzi i ciężko było oczekiwać czegoś innego. Abstrahując od tego, że to akurat ksiądz zareagował, a ludzie zaczęli się modlić już po wszystkim.

   Przy czym rozumiem też, że autor wypowiedzi mógł chcieć wyjaśnić sprawę finansowania adwokatów pedofila, po tym gdy wcześniej odbijał się od ściany. Tyle, że w tym słuchający są de facto wykorzystani dla tej sprawy, a w komentarzach robi się z nich wręcz współsprawców, a przynajmniej sektę.

  •  

   pokaż komentarz

   @pkostowski: podziwiam za odwagę, to naprawdę świetne uczucie stać zawsze w obronie słabszych przed silniejszymi. Ogromny szacunek.

  •  

   pokaż komentarz

   @grubson234567: Idiota łapie mikrofon i opowiada bzdury i to nazywasz odwagą? Ogarnij się chłopie.

  •  

   pokaż komentarz

   @oiio: Jesteś jedną z niewielu osób tu, które kojarzę z nicka, często zgadzam się z Tobą, często myślę "wow jest rozsądniejszy niż ja" ale tym razem rozumiejąc powód dlaczego radzisz mu, żeby odpuścił się nie zgadzam. Dopóki mając świadomość, że najprawdopodobniej walczy z wiatrakami, postanawia walczyć bo ma jeszcze tę siłę jakiej już brakuje Tobie, niech walczy. Może tu zadziała prawo kropli drążących skałę, gdyby one umiały mówić i przekazywały kolejnym "odpuść bo ja nie wydrążyłam" to nigdy ta ostatnia nie mogłaby odnieść sukcesu, pozdrawiam Oiio

  •  

   pokaż komentarz

   @wuzet3: czy ty zdajesz sobie sprawe co ty napisales ? Jak niby te dzieci mkalyby byc skrzywdzone ? Ja p@!$?#%e..

  •  

   pokaż komentarz

   @oink_oink: jesli nie rozumiesz to nawet nie wchodzę z toba w zadna dyskusje

  •  

   pokaż komentarz

   @pkostowski: Brawo, naprawdę gratuluję odwagi. Jesteś dobrym człowiekiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @6n077: Jedynym słusznym sposobem jest całkowite zanegowanie kościoła. Tam się nic nie zmieni. Nadzieja, ze pedofile znikną z kościoła jest dla idiotów. Ich system szkolenia młodych księży jest ułomny i powoduje dewiacje seksualne. To samo z zakonnicami. Niestety, ale ja pamietam 2 osoby z dzieciństwa które chciały zostać księżmi i zostali - obaj byli dziwaczni, przyj#!@ni, odrzutki społeczne, pośmiewisko, porażka wychowawcza rodziców. Ludzie na co wy liczycie? Chcecie wierzyć to wierzcie w zaciszu własnego ciała, bez zbędnego nawracania innych na swoją słuszna ścieżkę.

  •  

   pokaż komentarz

   @pkostowski dobra robota, swoją drogą i tak na Ciebie późno naskoczyli, słaby maja czas reakcji

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @pkostowski: Ale masz zrytą psychikę. I ta durna fryzurka. Lecz się, facet.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @pkostowski: trzeba było się tylko ubrać na biało, mielibyśmy przykład - i wtedy wchodzi on, cały na biało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   o............z

   -1

   pokaż komentarz

   @Vigorus: Usuń konto nieuku.

  •  

   pokaż komentarz

   @pkostowski: przypadkiem nie chodzi o tą sprawę z przed lat i facet nie jest już od dawna skazany? Na innym protalu doczytałem, że chodzi Ci o to, że sprawa była latami zamiatana w zakonie pod dywan (pewnie miał plecy), a wyrok skazujący zapadł w zeszłym roku. Natomiast większość ludzi tutaj zrozumiała Twój wpis na opak, że facet dalej chodzi i jest kryty przez innych, poczytaj komentarze - gratuluję, chciałeś dobrze, a antyklerykałowie dopowiedzieli sobie historię po swojemu. (leci zakop) Mogłeś lepiej podlinkować do link. Przy okazji inny artykuł link

  •  

   pokaż komentarz

   @wnuq: Zachęcam do zapoznania się z reportażem Justyny Kopińskiej. W ten sposób najszybciej uzupełni Pan braki w wiedzy na temat tej sprawy.

   Roman B. chodzi na wolności. Został wydalony z zakonu 10 lat po tym jak się przyznał do kilkudziesięciu stosunków z 13-latką.

  •  

   pokaż komentarz

   @pkostowski: cofnąłem zakop, no niestety chodzi na wolności jak inni pedofile (niezależnie od zawodu) bo sądy dają niskie wyroki, przeważnie te z dołu widełek - takie mamy prawo, za gwałt do niedawna były tylko 3 lata, mnie też to bulwersuje. Zachowanie zakonu jest tutaj delikatnie mówiąc nie takie jakie być powinno, oby karę zapłacili co do złotówki - tego nie neguję. Tylko, że to wiem z wywiadu, bo na wideo Panu przerwano, co moim zdaniem jeszcze bardziej pogrąża zakonników — tylko ma też drugi efekt, wprowadza to też w błąd wielu odbiorców, w tym mnie. Na początku myślałem, że to zbiorowe krycie pedofila, potem z wywiadu, że pedofil był skazany lata temu, a chodzi o samo zachowanie się zakonu w tej sprawie. Żeby nie było nieporozumień ogólnie się z Panem zgadzam.

  •  

   pokaż komentarz

   @wnuq: Dziękuję. Dlatego dodaję w powiązanych reportaże z DF.

  •  

   pokaż komentarz

   @pkostowski: p%@!%%$nęli zdrowaśkę i grzechy odpuszczone ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @pkostowski: 0,3% z 42000 ... Każdy pedofil do więziena niezależnie od profesji !, ale mości Panowie zważcie proszę na skalę ... Wg. "Mapy kościelnej pedofilii": Skazani/sprawy zakończone wyrokiem: liczba na dziś 102 osoby duchowne (księzy jest ok 30000 a zakonników ok. 12000 + 23000 zakonnic; Czyli liczba 102 to ok. 0,3 % męskeigo stanu osób duchownych w Polsce . Ofiary to ok. 473 osoby. Ponadto dane są z przestrzeni co najmniej ok. 20 lat ...

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @USB48V: Dane, na które się Pan powołuje są niewiarygodne. "Raport" fundacji to streszczenie "doniesień medialnych". "Raport" KEP to sonda przeprowadzona wśród biskupów, na którą niektórzy z nich w ogóle nie chcieli odpowiedzieć.

   Papież mówi o 2% pedofilów wśród duchownych. Raporty niezależnych komisji z Irlandii, USA i Australii wskazują na 4-7% (najwięcej w Australii).

   Nie ma czemu się dziwić. Postępowanie Towarzystwa Chrystusowego to zachęta, żeby pedofile wstępowali w ich szeregi.

  •  

   pokaż komentarz

   @pkostowski: Czyli "mapa Kościelnej pedofilli" jest niewiarygodna" ?? Podałem liczbę wyroków (osób skazanych) a nie "doniesienia medialne " No takie są dostępne dane co do Polski z ostatnich 20 lat. Ma Pan inne ?

  •  

   pokaż komentarz

   @USB48V: "Mapa kościelnej pedofilii" jest niewiarygodna. Tak jak fundacja, która ją przygotowała. Mimo dobrych intencji wielu ludzi w nią zaangażowanych, które cenię.

   Problem z tą liczbą jest taki, że nie wiadomo dokładnie jak została obliczona. Organa ścigania nie miały obowiązku zliczania księży-pedofilów przez 20 lat. Jeżeli obliczenia opierają się na zawodzie deklarowanym podczas przyjęcia do więzienia, to są zupełnie niewiarygodne (wielu więźniów w ogóle nie podaje zawodu, nie jest to szczególnie weryfikowane). Żeby to naprawdę policzyć, trzeba by przejrzeć akta ze wszystkich spraw karnych o pedofilię z ostatnich 20 lat. Nikt tego nie zrobił. To praca na wiele miesięcy dla komisji, która musi mieć szczególne uprawnienia (dostęp do dokumentów niejawnych).

   Może pamięta Pan taką akcję sprzed kilku miesięcy... Dziennikarze zwrócili się do przedstawicieli Służby Więziennej z pytaniem, ilu księży przebywa aktualnie w więzieniach za pedofilię. Oficjalna odpowiedź brzmiała: 2 księży diecezjalnych i jeden zakonnik. Tylko, że w tym samym czasie o. Adam Żak powiedział, że sam wie o 5 księżach, którzy są w więzieniu i że to na pewno nie są wszyscy.

   https://www.gosc.pl/doc/5567177.Ksieza-skazani-za-pedofilie-w-wiezieniach-o-Zak-kwestionuje

   Szanuję ks. Oko, jego pracę i większość wypowiedzi. Jednak powtarzaniem jak mantry, że "na 1000 pedofilów jest jeden ksiądz" robi więcej złego niż dobrego. To nieprawda. Problem pedofilii klerykalnej jest poważny m.in. ze względu na to, że Kościół wytworzył mechanizm ukrywania pedofilów. Czego najlepszy przykład ma Pan w działaniach chrystusowców. Roman B. nigdzie nie miałby tak dobrze jak w zakonie. Związek zawodowy murarzy nie wydałby tylu pieniędzy na jego obronę przed sądem. Będąc elektrykiem nie mógłby jeździć ze swoją 13-letnią niewolnicą seksualną na wyjazdy służbowe. Jako niespokrewniony z nią spawacz nie dostałby dziecka pod opiekę na cały rok.

   To nie jest wojna my-oni, dobrzy-źli, katolicy-lewactwo. Proszę tak na to nie patrzeć. W interesie nas wszystkich jest ograniczenie działalności pedofilów. A w interesie katolików jest ograniczenie nadużyć szczególnie w Kościele.

  •  

   pokaż komentarz

   @pkostowski: Oczywiście pełna zgoda "W interesie nas wszystkich jest ograniczenie działalności pedofilów." Ale ważne jest także szersze ukazanie zakresu sprawy, w przeciwnym wypadku wyrządza się ogromną krzywdę 99% oddanym i pracującym z sercem w Kościele osobom. No na dziś dysponujemy takimi danymi, trudno zarzucać ich niekompletność adhoc.

  •  

   pokaż komentarz

   P.S. tu znalazłem aktualne dane na 2019 r. wykaz osób odbywających obecnie karę za pedofilię z art 200, 200a, 200b KK. Wśród 877 osób odbywających obecnie karę za pedofilię, 275 nie posiada konkretnego zawodu, 144 było pracownikami dorywczymi. Pięćdziesięciu wykonywało zawód murarza, dwudziestu dwóch było magazynierami, dwudziestu jeden rolnikami, a dziewiętnastu robotnikami. Wyrok za tego typu przestępstwa odsiaduje również sześciu nauczycieli - w tym informatyki, języka polskiego, muzyki i wychowania fizycznego oraz jeden psycholog i jeden pedagog szkolny. Obecnie za przestępstwa seksualne wobec dzieci odsiaduje wyrok dwóch księży i jeden zakonnik. https://szybkiplik.pl/files/542cbcc4dfe579a2e6097dada5515f4d.pdf.

  •  

   pokaż komentarz

   @pkostowski: P.S.2 Poza tym jest przecież rejestr pedofilów dostępny dla posłów czy innych osób zajmujących się tym zjawiskiem. "Księża bądź zakonnicy stanowią 0,3 procenta osób skazanych w sądach państwowych za wykorzystywanie seksualne małoletnich – wynika z zestawienia danych ISKK oraz Ministerstwa Sprawiedliwości za lata 1990 - 2018.
   Jak wynika z informacji podawanych przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego oraz Ministerstwo Sprawiedliwości, średnio każdego roku sądy państwowe za wykorzystywanie seksualne małoletnich, sądy skazywały 1515 osób świeckich oraz 3 duchownych.
   http://www.pch24.pl/duchowni-to-0-3-proc--wszystkich-skazanych-za-wykorzystywanie-seksualne-maloletnich,66896,i.html#ixzz61JxTPntt

  •  

   pokaż komentarz

   @USB48V: Proszę o przeczytanie jeszcze raz mojego komentarza odnośnie "danych ministerstwa".

   Czy w tym artykule z Pch24 nie wydaje się Panu dziwne, że 3 razy więcej duchownych zostało ukaranych przez sądy biskupie niż przez sądy świeckie? Od razu uprzedzę odpowiedź, że nie wierzę, iż 2/3 ofiar to osoby w wieku 15-17 lat.

   Metodologia "badania" ministerstwa opiera się na deklaracjach więźniów z ankiet podczas przyjmowania ich do zakładów karnych i myślę, że fałszywość tych danych została udowodniona przez o. Adama Żaka, jak wspominałem w poprzednim komentarzu.

   O. Adam Żak jest szefem COD, które jest w artykule podane jako autor opracowania odnośnie procesów kanonicznych. Innymi słowy: zestawia Pan w jednym tekście dane z dwóch różnych badań. Autor jednego z tych badań twierdzi, że drugie jest zupełnie niewiarygodne.

   Poza tym jaka była metodologia badania ISKK i COD? Czy nie była to tylko sonda wśród biskupów? Czy to nie obraz tylko z części diecezji? O. Adam Żak na pewno podawał metodę, jaka się kryje za tym badaniem. Jak Pan znajdzie info o tym, to proszę wrzucić i mnie oznaczyć. Chętnie się z tym zapoznam.

   Niezależnie od tych spraw, myli się Pan w swojej głównej tezie. Determinacja w tropieniu nieprawidłowości w tej materii w Kościele nie przynosi szkody Kościołowi ani sprawie walki z pedofilią. Natomiast rozmywanie tematu odpowiedzialności przełożonych kościelnych, przez włączanie do dyskusji i prac ewentualnej komisji innych grup zawodowych - bardzo szkodzi sprawie. Jeżeli jakakolwiek komisja albo zespół prokuratorów ma być skuteczny, to musi zająć się tylko pedofilią klerykalną. Samo zbadanie tylko kościelnych spraw molestowania to praca na długie lata. Inne komisje i grupy śledcze mogą zająć się Sadowskimi i murarzami. Polecam prace naukowe ks. prof. Andrzeja Kobylińskiego na ten temat.

  •  

   pokaż komentarz

   @pkostowski: brawo brawo Mirku! Ale oni mają poryte łby, Ty im mówisz prawdę, a oni jak roboty klepią zdrowaśki. To jest jakiś dramat.

  • więcej komentarzy(71)

 •  

  pokaż komentarz

  Zawsze, gdy widzę tak reagującą grupę ludzi, mam przed o owce z Folwarku zwierzęcego Orwela. Zero refleksji, tylko wyuczone formułki.

  •  

   pokaż komentarz

   @tombal:
   Cztery nogi: dobrze, dwie nogi: źle
   Cztery nogi: dobrze, dwie nogi: źle
   Cztery nogi: dobrze, dwie nogi: źle
   Cztery nogi: dobrze, dwie nogi: źle

  •  

   pokaż komentarz

   @tombal: szok, jak bezrefleksyjnie niektórzy podchodzą do tego... to jest jak jakies pieprzone społeczne przyzwolenie do gwałtów na dzieciach byle by nie oskarżyc księdza. potem się dziwią że sie ludzie od kościoła odwracają

  •  

   pokaż komentarz

   @Naturmensch: Na koniec wypchali dredziarza kwiatkami w złożyli Bogu ofierze za grzechy kościoła ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   pokaż spoiler Midsommar

   źródło: bi.im-g.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @tombal: nie wierzysz w moc panny przenajświętszej? módl się za nami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @petrodolan: Midsommar, jak dla mnie taki sobie, ale można obejrzeć i widać pewne podobieństwa do sytuacji z filmiku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Naturmensch: Straszne w chuj.... przecież ten moment w którym ludzie zaczynają się modlić to tak jakby wszyscy zasłonili oczy i zatkali uszy w imię - nic się nie stało .... nic się nie dzieje ... Szybciej bym uwierzył, że jest to inscenizacja niż prawdziwe zdarzenie, bardzo niepokojące :/

  •  

   pokaż komentarz

   @tombal: to samo niestety tyczy się wykopu, większość nie zrozumiała sądząc po komentarzach o co chodzi autorowi źródło lewicowe oraz wywiad z autorem wykopu

   Ksiądz Roman B. należący do zakonu Chrystusowców, w 2010 roku został skazany na osiem lat więzienia, z czego >odsiedział cztery, za wykorzystywanie seksualne 13-letniej dziewczynki. Zmusił ją też do aborcji. Z kapłaństwa wydalono >go dopiero po tym, jak o sprawie zrobiło się głośno, czyli w 2018 roku.

   Sąd przyznał ofierze milion złotych odszkodowania i dożywotnią rentę. Za wszystko zapłacić ma Towarzystwo >Chrystusowe. Zakonnicy złożyli jednak kasację od prawomocnego wyroku do Sądu Najwyższego.

   A niżej stanowisko zakonu źródło prawicowe

   Ks. Roman B. został aresztowany w czerwcu 2008 po tym, jak rok wcześniej jego ofiara, małoletnia dziewczynka, opowiedziała o molestowaniu seksualnym, w tym wielokrotnym zgwałceniu przez księdza. Kapłan został skazany w 2009 r. na osiem lat więzienia. Jego obrońcy odwołali się od decyzji sądu i sprawa trafiła do ponownego rozpatrzenia.

   Według doniesień medialnych, w sądzie duchowny przyznał się do kilkudziesięciu przestępstw seksualnych, ale zaprzeczył biciu ofiary i planowaniu działań z góry. Sąd podjął wówczas decyzję o zmniejszeniu kary do 4,5 roku leczenia psychiatrycznego na oddziale szpitalnym w zakładzie karnym. W 2010 r. wyrok został złagodzony o pół roku. Ksiądz wyszedł na wolność dwa lata później.

   Po wyjściu z więzienia wrócił do zgromadzenia. "Ksiądz Roman od czasu zakończenia odbywania zasądzonej kary więzienia przebywa w domu zakonnym naszego zgromadzenia w Puszczykowie. Jest to dom księży emerytów i ks. Roman pomaga tam starszym współbraciom spełniając codzienne posługi" - informował w styczniu 2017 r. generał chrystusowców ks. Ryszard Głowacki w odpowiedzi na list abp. Stanisława Gądeckiego.

   oraz

   Jak poinformował ks. Jan Hadalski TChr, rzecznik prasowy Towarzystwa Chrystusowego, administracyjny proces karny ks. Romana B. zakończył się wydaleniem go ze stanu duchownego. Dekret wydalający został wystawiony 19 grudnia 2017 r.Oddzielny proces dotyczył wydalenia ze zgromadzenia - tu dekret wydalający nosi datę 25 czerwca 2018 r. Roman B. nie jest więc już ani osobą duchowną, ani członkiem Towarzystwa Chrystusowego.

  •  

   pokaż komentarz

   @tombal: @tombal: 0,3% z 42000 ... Każdy pedofil do więziena niezależnie od profesji !, ale mości Panowie zważcie proszę na skalę ... Wg. "Mapy kościelnej pedofilii": Skazani/sprawy zakończone wyrokiem: liczba na dziś 102 osoby duchowne (księzy jest ok 30000 a zakonników ok. 12000 + 23000 zakonnic; Czyli liczba 102 to ok. 0,3 % męskeigo stanu osób duchownych w Polsce . Ofiary to ok. 473 osoby. Ponadto dane są z przestrzeni co najmniej ok. 20 lat ...

  • więcej komentarzy(2)

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawi mnie, czy ludzi zakrzykujący tego kolesia "zdrowaśkami", są świadomi swojej współodpowiedzialności (nie wiem czy karnej, ale na pewno moralnej) za ukrywanie działań pedofila.

  •  
   H......g

   +204

   pokaż komentarz

   @GaiusBaltar: ci ludzie mają wyprane mózgi więc nie sądze żeby byli swiadomi

  •  
   1.....l

   -28

   pokaż komentarz

   @GaiusBaltar: ci ludzie nawet nie wiedza, że modlą się do maryji czyli śmierci/cierpienia, przywołują to, maryja w tej wierze jest demonem śmierci, coś jak kali. no i jest ich królową, którą mianowali na królową polski, ludzie myślą że to taka zabawa te "wierszyki" ale istnieje coś takiego jak "egregor" świadomość grupowa, która potem robi syf innym. odpowiadając Ci na pytanie, nie Ci ludzie nie wiedzą nic o współodpowiedzialności, praktycznie to takie owieczki, zaprogramowanymi umysłami.

  •  

   pokaż komentarz

   ludzi zakrzykujący tego kolesia "zdrowaśkami"

   @GaiusBaltar: W takich sytuacjach zastanawiam się nad różnicami między sektą, a religią. I ciężko mi coś znaleźć.

  •  

   pokaż komentarz

   @pawloz: Sekta zamienia się w religię, kiedy jej zwolennikom uda się przekonać wystarczająco dużo ludzi do swoich poglądów, i wymordować zwolenników innych sekt w swoim najbliższym otoczeniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @GaiusBaltar: Z tą współodpowiedzialnością to trochę odleciałeś, po prostu nie chcą tego słuchać w tamtym miejscu w takich okolicznościach. Jestem przekonany że gdyby podczas rekolekcji wyszło że jakiś ks. molestował nieletnią to ci klepiący zdrowaśki by go połamali na miejscu. Niemniej według mnie ks prowadzący powinien się inaczej zachować w tej sytuacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @mateusz-wojcik-961: Bo ja wiem czy odleciałem. Jak w pracy przyczyniam się do ukrywania fuckupu współpracownika czy podwładnego, to jak najbardziej jestem współodpowiedzialny - i liczę się z konsekwencjami.

  •  

   pokaż komentarz

   @GaiusBaltar: Ten moment jak ci ludzie wstają i zaczynają się modlić jest normalnie jak z jakiegoś horroru czy filmu o sektach, normalnie przerażające ( ಠ_ಠ)

  •  

   pokaż komentarz

   @GaiusBaltar: A w jaki sposób ci modlący się ludzie przyczynili się do ukrycia czegoś? Masz dowody, że oni coś wiedzieli albo ukrywali?

  •  

   pokaż komentarz

   @pawloz: Różnica między sektą a religią jest tylko jedna - liczba wyznawców.

  •  

   pokaż komentarz

   @GaiusBaltar: Ich odpowiedzialność jest taka sama jak Polaków za holokaust.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jan_K: 2 tyg temu ohladalem film na netfluxie wlasnie z podobnym zakonczenie. Polski film jak dziewczyna byla gwalcona a wszyscy w tym ksiadz traktowali ja jakby to ona byla winna. Zapomnialem tytulu, chyba 'powrot'

  •  

   pokaż komentarz

   @GaiusBaltar: to samo niestety tyczy się wykopu, większość nie zrozumiała sądząc po komentarzach o co chodzi autorowi źródło lewicowe oraz wywiad z autorem wykopu

   Ksiądz Roman B. należący do zakonu Chrystusowców, w 2010 roku został skazany na osiem lat więzienia, z czego >odsiedział cztery, za wykorzystywanie seksualne 13-letniej dziewczynki. Zmusił ją też do aborcji. Z kapłaństwa wydalono >go dopiero po tym, jak o sprawie zrobiło się głośno, czyli w 2018 roku.

   Sąd przyznał ofierze milion złotych odszkodowania i dożywotnią rentę. Za wszystko zapłacić ma Towarzystwo >Chrystusowe. Zakonnicy złożyli jednak kasację od prawomocnego wyroku do Sądu Najwyższego.

   A niżej stanowisko zakonu źródło prawicowe

   Ks. Roman B. został aresztowany w czerwcu 2008 po tym, jak rok wcześniej jego ofiara, małoletnia dziewczynka, opowiedziała o molestowaniu seksualnym, w tym wielokrotnym zgwałceniu przez księdza. Kapłan został skazany w 2009 r. na osiem lat więzienia. Jego obrońcy odwołali się od decyzji sądu i sprawa trafiła do ponownego rozpatrzenia.

   Według doniesień medialnych, w sądzie duchowny przyznał się do kilkudziesięciu przestępstw seksualnych, ale zaprzeczył biciu ofiary i planowaniu działań z góry. Sąd podjął wówczas decyzję o zmniejszeniu kary do 4,5 roku leczenia psychiatrycznego na oddziale szpitalnym w zakładzie karnym. W 2010 r. wyrok został złagodzony o pół roku. Ksiądz wyszedł na wolność dwa lata później.

   Po wyjściu z więzienia wrócił do zgromadzenia. "Ksiądz Roman od czasu zakończenia odbywania zasądzonej kary więzienia przebywa w domu zakonnym naszego zgromadzenia w Puszczykowie. Jest to dom księży emerytów i ks. Roman pomaga tam starszym współbraciom spełniając codzienne posługi" - informował w styczniu 2017 r. generał chrystusowców ks. Ryszard Głowacki w odpowiedzi na list abp. Stanisława Gądeckiego.

   oraz

   Jak poinformował ks. Jan Hadalski TChr, rzecznik prasowy Towarzystwa Chrystusowego, administracyjny proces karny ks. Romana B. zakończył się wydaleniem go ze stanu duchownego. Dekret wydalający został wystawiony 19 grudnia 2017 r.Oddzielny proces dotyczył wydalenia ze zgromadzenia - tu dekret wydalający nosi datę 25 czerwca 2018 r. Roman B. nie jest więc już ani osobą duchowną, ani członkiem Towarzystwa Chrystusowego.

  •  

   pokaż komentarz

   @GaiusBaltar: 0,3% z 42000 ... Każdy pedofil do więziena niezależnie od profesji !, ale mości Panowie zważcie proszę na skalę ... Wg. "Mapy kościelnej pedofilii": Skazani/sprawy zakończone wyrokiem: liczba na dziś 102 osoby duchowne (księzy jest ok 30000 a zakonników ok. 12000 + 23000 zakonnic; Czyli liczba 102 to ok. 0,3 % męskeigo stanu osób duchownych w Polsce . Ofiary to ok. 473 osoby. Ponadto dane są z przestrzeni co najmniej ok. 20 lat ...

  • więcej komentarzy(5)

 •  

  pokaż komentarz

  Wierszyki na koniec powiedzieli i dla nich sprawa załatwiona, co za ciemnota.

 •  

  pokaż komentarz

  xD Koleś opowiada o księdzu pedofilu a ludzie w reakcji zaczynają się modlić. Co za sekta.

1 2 3 4 5 6 7 ... 22 23 następna