Jak głosować poza miejscem zameldowania – prosty i czytelny poradnik

Jak głosować poza miejscem zameldowania – prosty i czytelny poradnik

@cthinker jakglosowac.org #polityka #wybory

Wiele osób (np. studentów zamiejscowych) nie głosuje, bo nie wie, jak zagłosować poza miejscem zameldowania. Zapisać się można w 15 minut przez Internet – niestety urzędowe informacje są zawiłe lub niekompletne. Dlatego stworzyłem obywatelski poradnik – maksymalnie prosto, wszystko w jednym miejscu.

 •  

  pokaż komentarz

  Zakop za miniaturke ¯\(ツ)

 •  
  H............o

  -2

  pokaż komentarz

  Stare dziadki już wybrały przyszłość poprzez 30 lat debilnego głosowania na tego kto lepiej wygląda w TV, tego kto więcej obieca, tego na którego chwilowo nie ma teczek, tego którego proboszcz wskazał z ambony. Teraz to co najwyżej można zrobić, to zniwelować straty, ale z racji tego, że kompletnie nie ma na kogo zagłosować to pozamiatane. Smutna prawda taka, że polacy się do rządzenia nie nadają. Historia to udowodniła. XD Demokracja szlachecka. Hur dur Liberum veto !!111one1 Jeb rozbiory. I tak się kręci ta karuzela sp$@!?$$enia. (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

 •  

  pokaż komentarz

  Biorąc pod uwagę, że o wynikach wyborów prawdopodobnie zadecyduje kilkuprocentowa przewaga, frekwencja wsród młodych wyborców może być decydującym czynnikiem. W ostatnich wyborach wyniosła ona tylko 27% (w niektórych starszych grupach wyniosła ok. 50%). Jest więc duży rezerwuar wyborców, których być może można zachęcić do głosowania dobrą informacją o tym, jak to zrobić.
  Na fanpage'u (w powiązanych) można obejrzeć dwie grafiki (fragment jednej z nich jest grafiką do tego posta), które przygotowałem w celu promocji mojej strony na Facebooku. Bardzo chętnie posłucham uwag i pomysłów na temat całej akcji.