•  

  pokaż komentarz

  Muszą mieć straty żeby nie płacić podatków. Co wolno korporacjom to nie tobie niewolni... znaczy, obywatelu.

  •  

   pokaż komentarz

   @FLAC: przecież revolut wydaje ogromne pieniadze na marketing, wiec logiczne, ze nie zarabiaja
   kursy chyba najlepsze, aplikacja git, wszystko praktycznie za darmo i jeszcze rozdaja pieniadze na start
   patrząc na ich popularność to te 58 milionów przychodu to nie są jakieś ogromne pieniądze

  •  

   pokaż komentarz

   patrząc na ich popularność to te 58 milionów przychodu to nie są jakieś ogromne pieniądze

   @UFC_Jest_W_Dupie: No właśnie...

  •  

   pokaż komentarz

   @FLAC: Straty na poziomie połowy przychodów to nie jest normalna praktyka unikania podatków;
   Obawiałbym się raczej piramidy finansowej, tłumaczyłoby też to częste przypadki narzekań na przedłużającą się realizację transakcji.

  •  

   pokaż komentarz

   @FLAC: Skoro chodzi o podatki to po jaką cholerę wygenerowali 161 mln straty? Jaki byłby podatkowy sens tego, gdy wynik na 0 wystarczy? Myśl czasami co piszesz...

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86:
   Przedłużająca się realizacja transakcji? Płacę kartą revolut na co dzień, za bułki w sklepie, przytykam do czytnika i płaci, nie ma przedłużających się realizacji transakcji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Piramida finansowa? Revolut ma licencję bankową. Być może nie ma pokrycia w gotówce na wszystkie swoje depozyty, ale PKO BP czy Deutsche Bank też nie mają. Depozyty w Revolucie do 100k EUR są zabezpieczane przez fundusz gwarancyjny (zdaje się że litewski, co może wzbudzać mniej zaufania niż jakiś większy kraj, ale na pewno nie jest to nic "podejrzanego" ani piramida finansowa bardziej niż normalne komercyjne banki).

  •  

   pokaż komentarz

   Jaki byłby podatkowy sens tego, gdy wynik na 0 wystarczy?

   @Herubin: Chyba nie byłby z ciebie dobry przekręciarz podatkowy. Przekręt polega na tym, żeby cały czas jechać na stratach i wciskać kit że to przez inwestycje. Oczywiście może to być prawda, bo przeważnie na początku najpierw trzeba wyłożyć kasę żeby potem zebrać plony. Dlatego w przypadku zaplanowanego przekrętu - trzeba robić dokładnie to samo, udając uczciwą firmę/inwestora. Jakby to był przekręt i nie wykazaliby strat na samym początku (a nie daj Lucyferze jakieś zyski) a potem straty, to prędzej sie narażaja na jakąś kontrolę ichniego US.

   Przekręciarski biznes "dużego lotka" jest planowany na kilka lat, nie można go spalić niemal na starcie.

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86: Po prostu spłacają pierwsze transze inwestycji, stąd duże straty na papierze. W rzeczywistości kasę mają z kolejnych transz które będą musieli spłacić później i dopiero po jakimś czasie zaczną zarabiać. Tak działa większość startupów.

  •  

   pokaż komentarz

   @senkjuwerymacz: No szkoda, że to moja branża i tego tak nikt nigdy nie robił ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   to moja branża i tego tak nikt nigdy nie robił ¯_(ツ)_/¯

   @Herubin: Pracujesz w branży przekręciarzy podatkowych? :P

  •  

   pokaż komentarz

   @KEjAf: piszesz bzdury. Posiadanie licencji umożliwia założenie banku, a nie jest gwarancją depozytów. Porównanie do dużych banków z kapitałem własnym i gwarancjami to już nadużycie.

  •  

   pokaż komentarz

   @senkjuwerymacz: takiego unikania podatków nie robi się na zasadzie "do pierwszej kontroli US", tylko raczej jednak tak żeby były odporne na taką kontrolę.
   A inwestycje utrzymywane na takim poziomie żeby zjeść cały zysk i wyjść w okolicy zera, inspirowane kalkulacją z której wychodzi że opłaca się inwestować bo się zaoszczędzi na podatki to nawet nie przekręt, tylko zdrowy rozsądek i nie byłoby w tym niczego dziwnego ani podejrzanego.

   @Herubin: zdaje się że w UK firmy mogą, przynajmniej częściowo "przekładać" straty na kolejny rok podatkowy na potrzeby CIT, więc taka strata to nie aż taka strata ( ͡° ͜ʖ ͡°), o ile zaczną przynosić zyski to 19% może do nich wrócić (albo raczej już nie zostać zabrane).

  •  

   pokaż komentarz

   zdaje się że w UK firmy mogą, przynajmniej częściowo "przekładać" straty na kolejny rok podatkowy

   @KEjAf: A u nas nie? Chyba też mogą, nie wiem czy nawet nie z kilku lat wstecz - tylko nie w pełnej wysokości.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZbigN: Hmm, nie masz racji, ale faktycznie nie jest tak jak myślałem.
   https://blog.revolut.com/we-got-a-banking-licence/

   If you choose to open a full current account with Revolut Bank in the future, any funds you deposit will be protected up to €100,000 under the European Deposit Insurance Scheme (EDIS).

   It's worth pointing out that this scheme is not currently in place, so your current funds with Revolut remain safeguarded in accounts with a tier one UK bank, as per our obligations under the e-money regulations.

   Czyli faktycznie jak na razie środki w Revolucie nie podlegają zabezpieczeniu depozytu w "banku revolut", tylko są przechowywane w innym, brytyjskim banku - a to jeszcze lepiej, bo są w większym od Litewskiego i bezpieczniejszym, Brytyjskim systemie bankowym.

   Revolut jako bank będzie miał gwarantowane depozyty, ale wedługo tego co wyżej wkopiowałem, mimo że ma licencję bankową, to jak na razie jeszcze nie występuje wobec swoich klientów jako bank tylko jako pośrednik a pieniądze są w innym banku.

  •  

   pokaż komentarz

   @senkjuwerymacz: wiesz co, nie wiem dokładnie, wiem na pewno że w jakimś zakresie jest taka możliwość w UK, ale nie wiem czy 100% strat czy mniej i na ile lat w przód ani jak jest w Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @KEjAf: Głowy nie dam, ale u nas jest chyba tak, że można wpisac sobie straty z kilku (chyba 5?) poprzednich lat. Z tym ze chyba maks do 50% ich wysokości z danego roku i tylko jeśli w bieżącym rozliczeniu podatku wykazałeś zysk.

  •  

   pokaż komentarz

   @UFC_Jest_W_Dupie: kursy nie zawsze najlepsze. Aczkolwiek samo rozwiązanie fajne i przydatne.

   Niemniej jednak nie mam do nich pełnego zaufania.

  •  

   pokaż komentarz

   @KEjAf: Revolut nie jest bankiem, BFG nie chroni twojej kasy.

  •  

   pokaż komentarz

   @KEjAf: Oni może i mają licencje ale z tego co było gadane z niej nie korzystają.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: Ty a skąd to wiesz? Możesz podać jakieś żródło?

   Bo widzisz, ja sprawidziłem i napisałem dwa komentarze wyżej że jest bankiem, podałem tam źródło, nawet w adresie linka jest "we-got-a-banking-licence". I jak wpiszesz sobie w google jakieś rozsądne zapytanie na ten temat to wyskoczy Ci wiele informacji o tym że revolut ma licencję bankową czyli jest bankiem.

   I odpowiadasz mi na to że "revolut nie jest bankiem" to trochę jakbym powiedział że Prezydent RP to Andrzej Duda i wkleił link do oficjalnej strony kancelarii prezydenta gdzie byłoby napisane że Andrzej Duda jest prezydentem a Ty mi odpowiadasz że "Andrzej Duda nie jest prezydentem". Te dyskusje na wypoku to bywają czasem ekhm, specyficzne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   BFG nie chroni pieniędzy w Revolucie bo BFG to polska instytucja, a Revolut jest jako bank zarejestrowany na Litwie gdzie nie ma BFG, tylko jest jego litewski odpowiednik. Ale poza tym, napisali tam że nie trzymają jak na razie środków swoich indywidualnych klientów u siebie jako bank, tylko trzymają je w innym banku, tak więc ich licencja i gwarancje nie mają tu nic do rzeczy, wobec indywidualnych klientów są pośrednikiem a nie bankiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @sylwke3100: No tak, tak jest tam napisane, mają licencję, a więc są bankiem, ale pieniądze indywidualnych klientów trzymają na kontach w innym banku, zdaje się że to jest Barclays albo Lloyds, obydwa oczywiście są bankami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @majlo1985: na każdej polskiej karcie z bezpośrednim przewalutowaniem. Getin, Envelo, Pekao m.in. W weekendy Revolut dorzuca prowizję 1% więc już tutaj wypada gorzej. Do tego są waluty z gorszymi kursami lub dodatkową prowizją np. na Ukrainie bardziej opłaca się płacić Getinem.

  •  

   pokaż komentarz

   @KEjAf: ok, skoro Revolut jest bankiem to odpowiedz mi czysto hipotetycznie - jutro firma znika, razem z twoimi pieniędzmi. Do kogo i w jaki sposób uderzasz po ich zwrot?

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: nie wiem. Ale gdyby z moimi pieniędzmi zniknęło PKO, też nie wiem do kogo uderzyć, sprawdzę jak zniknie.

   W przypadku PKO przypuszczam że KNF wyda jakiś komunikat. Revolut - FSA i Barclays albo Lloyds.

  •  

   pokaż komentarz

   nie wiem. Ale gdyby z moimi pieniędzmi zniknęło PKO, też nie wiem do kogo uderzyć, sprawdzę jak zniknie.

   @KEjAf: żaden problem. Bank pada or sth, po kilku dniach BFG dostaje komunikat, po max 20 dniach idziesz do wytypowanego innego banku i wypłacasz swój hajs. Koniec.

   Revolut - FSA i Barclays albo Lloyds.

   Albo, albo, albo. Czyli nie wiesz. Więc nawet nie wiesz gdzie twoje pieniądze są zdeponowane, jaka jest procedura ich odzyskania i czy w ogóle będzie taka możliwość. Nie no, fajny bank ten Revolut, polecam, 10/10.

   pokaż spoiler Nie, to nie jest bank póki co.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: masz argumentację, nie ma co! ( ͡º ͜ʖ͡º)

   To wina Revoluta że ja czegoś nie wiem, ale nie wina PKO że nie wiem tego samego bo Ty wiesz ( ͡º ͜ʖ͡º)

   "Wytypowany inny bank" to bardziej precyzyjne określenie niż Barclays albo Lloyds ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   przecież revolut wydaje ogromne pieniadze na marketing, wiec logiczne, ze nie zarabiaja

   @UFC_Jest_W_Dupie: A jak ja wydam 20k na kurs/szkolenie to sobie będę mógł odliczyć od PITu?

  •  

   pokaż komentarz

   Przedłużająca się realizacja transakcji? Płacę kartą revolut na co dzień, za bułki w sklepie, przytykam do czytnika i płaci, nie ma przedłużających się realizacji transakcji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @KEjAf: chodzi o transfery na konta bankowe. Sam doświadczyłem tygodniowego opóźnienia i dotyczyło to wszystkich użytkowników.

  •  

   pokaż komentarz

   @KEjAf: > "Wytypowany inny bank" to bardziej precyzyjne określenie niż Barclays albo Lloyds ( ͡º ͜ʖ͡º)

   Oczywiście, że tak. Przynajmniej cała procedura u nas jest jasna i szybka.

   Dalej nie odpowiedziałeś.

  •  

   pokaż komentarz

   Albo, albo, albo. Czyli nie wiesz. Więc nawet nie wiesz gdzie twoje pieniądze są zdeponowane, jaka jest procedura ich odzyskania i czy w ogóle będzie taka możliwość. Nie no, fajny bank ten Revolut, polecam, 10/10.

   @Krupier: Żeby tak pojść do Barclaysa i "swoje" pieniadze odzyskać, to Revolut musiałby je tam chyba deponować pod nazwiskami klientów, taka moja opinia na boku.

  •  

   pokaż komentarz

   @graf_zero: ale ja nie mówię, ze tak się robi. U nas też to tak nie działa. Ale u nas jest jasna i prosta procedura odzyskania kasy w razie upadku banku. A w Revolucie? Dalej nie uzyskałem takiej informacji, a przecież to taki duży i poważny "bank".

  •  

   pokaż komentarz

   @KEjAf: XD fajnie fajnie z tym revolutem, apka fajna ale już dawno straciła rację bytu bo oferty prawdziwych banków ją dogoniły a one w przeciwieństwie do revoluta dają gwarancję. Revolut może być bankiem ale to nie znaczy że ich środki mają zabezpieczenie. Mówisz że skoro trzymają w brytyjskim banku to znaczy że tam pieniądze sa bezpieczne? Oczywiście że masz racje, tyle że są bezpieczne dla revoluta a nie dla nas bo po wpłaceniu ich tam to ich pieniądze. Tak jak mówi @graf_zero: bądź na tyle mądry i w razie gdy revolut padnie spróbuj odzyskać swoje pieniądze xDDDDDDDDD ciekawe jak im udowodnisz że to twój hajs, wyśmieją cię i odprawią do revoluta bo to jego klientem jesteś a nie Barclays. Revolut musi uciekać na przód bo inaczej tak samo szybko jak się pojawił tak samo szybko zniknie że względu na konkurencję prawdziwych banków z zaufaniem budowanym latami. Aktualnie nie trudno jest znaleźć oferty banków dające to samo co revolut.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herubin:

   @FLAC: Skoro chodzi o podatki to po jaką cholerę wygenerowali 161 mln straty? Jaki byłby podatkowy sens tego, gdy wynik na 0 wystarczy? Myśl czasami co piszesz...

   Po to żeby ją sobie rozliczać w następnych latach? :)

  •  

   pokaż komentarz

   @KEjAf: revolut nie oferuje obecnie uslug bankowych. to ze ma licencje to ch*j, twoja kasa jest tam na zasadzie e-money, revolut podlega pod regulacje instytucji finansowej, nie bankowej. nawet na swojej stronie mowi o tym.

  •  

   pokaż komentarz

   revolut podlega pod regulacje instytucji finansowej, nie bankowej. nawet na swojej stronie mowi o tym.

   @rtg_: xDDDDDDDDDD ty oczekujesz że jakiekolwiek fanboye jakiejkolwiek marki beda czytac i wierzyc w oficjalne informacje ktore sa nie na reke owej marce? xDDDDDDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @UFC_Jest_W_Dupie nie ogromne przychody, ale jeżeli prawdą jest, ze dziennie wydaja 22000 kart, to po prostu liczą na efakt skali. Jak bedzie odoowiednio dużo klientów, to ograniczą marketing i zacznie się leczenie kasy.

  •  

   pokaż komentarz

   @KEjAf: co z tego, że ma licencję bankową skoro każde konto jest zarejestrowane na spółkę Revolut, a nie na klienta. W przypadku upadłości Fundusz gwarancyjny wypłaci pieniądze Revolutowi, a nie jego klientom. Ogólnie to j#??! brytyjskim Amber goldem.

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86 wysłałem z nimi 10 międzynarodowych przelewów i dochodzą na drugi dzień mimo tego że gwarantują kilka dni później...

  •  

   pokaż komentarz

   @KEjAf: FSA nie istnieje od 2013 roku.

  •  

   pokaż komentarz

   @senkjuwerymacz: Chciałbym ale nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przy różnego rodzaju przeglądach podatkowych czy due diligence człowiek się naoglądał różnych rozwiązań (choć od 2011 z roku na rok widać, że były one coraz bardziej skutecznie ograniczane).

   @KEjAf: @pw1: Jak najbardziej mogą i to bardziej liberalnie niż w Polsce, która ma jedne z najbardziej rygorystycznych przepisów w tym zakresie. Wciąż jednak nie ma ekonomicznego sensu generowanie jednorocznie straty, która tragicznie wygląda w księgach, zwiększa ryzyko wpadki i zwróca na siebie uwagę a jednocześnie jej całkowite wykorzystanie trwałoby lata. W takich sytuacjach celuje się w rozłożenie kosztu w latach by być jak najbliżej zera.

  •  

   pokaż komentarz

   @UFC_Jest_W_Dupie Kursy kijowe, na Hrywni w ciągu tygodnia lepszy kurs miałem na karcie z banku niż na Revolut

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: Mnie zamrozili pierwszą wpłatę zaraz po rejestracji której do dziś nie odzyskałem bo chcą ode zestawu dokumentów do weryfikacji. Zamknąć tego się nie da bo na wiadomości odpisuje bot (kilka postów wyżej wrzuciłem screen). Pomijam już to, że ich karty są obecnie coraz mniej użyteczne bo z uwagi na to, że ludzie robili wałki z tymi jednorazowymi numerami ich kart, obecnie tacy gracze jak Uber czy Google mają ich karty na czarnej liście.

  •  

   pokaż komentarz

   @nieujawniony: nie no, w podróży się przydaje, nie mówię, że nie używam bo byłoby to kłamstwo. Ale nie trzymam tam całej kasy, nie używam jako zwykłego konta itp. A wiem, że niektórzy tak robią bezgranicznie im ufając co uważam za nierozsądne. No, ale jak widać niektórzy też twierdzą, że to bank i mogą spać spokojnie. Cóż, nie moja kasa, nie mój problem.

   Mnie Revolut irytuje też swoim agresywnym marketingiem. Każdy "influenser" to reklamuje, każdy poleca, codzienny spam i zachwalanie, ale nikt z nich nie pisze o wadach tego rozwiązania. Nikt nie pisze o alternatywach, nawet polskich banków czyli z bezpieczeństwem pieniędzy i gwarancją BFG.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: Ja ogólnie też nie neguję tego rozwiązania i nawet chciałem sprobować. Nie podoba mi się jedynie sposób ich weryfikacji, dlatego ostatecznie nie dałem się namówić na wysyłanie dokumentów i odpuściłem sobie bo uważam, że można załatwić to inaczej.

   A marketingiem to dokładnie jak mówisz. Sam pamiętam to stado ich naganiaczy w komentarzach pod artykułami gdy Revolut wchodził do PL i tak samo pewnie tutaj mają konta, stąd jakakolwiek merytoryczna krytyka od razu spotyka się z atakiem i minusami.

  •  

   pokaż komentarz

   @nieujawniony: moja luba też ma 2 dychy zamrożone bo też jej doładowałem, ale nie zgodziła się na dalszą weryfikację. Czyli możesz doładować bez weryfikacji, ale jak chcesz odzyskać kasę to podaj swoje dane. Seems legit.

   Spam dalej jest, nawet dziś w jakimś filmie na YT widziałem zachwyty. Ale też nie ma co winić ludzi, którzy po prostu nie znają alternatyw (co widać nawet w tym wątku) więc Revolut jest dla nich super rozwiązaniem.

  •  

   pokaż komentarz

   Skoro chodzi o podatki to po jaką cholerę wygenerowali 161 mln straty?

   @Herubin: To, że firma przynosi straty nie oznacza, że WSZYSCY w firmie nie dostali pensji

   Jaki byłby podatkowy sens tego, gdy wynik na 0 wystarczy?

   No ale stratę znacznie dłużej się odrabia niż brak zysku? Od pierwszej ewentualności jest długa droga do płacenia podatków

  •  

   pokaż komentarz

   @UFC_Jest_W_Dupie: nie tylko na marketing, przecież oni cały czas rekrutują nowe osoby, nowe piętra wydzierżawiają itd.,

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: Dokładnie - używam w podróży i przelewam tam pieniądze na bieżąco, jeżeli potrzebuję. Od trzymania pieniędzy mam normalne konta bankowe

  •  

   pokaż komentarz

   jutro firma znika, razem z twoimi pieniędzmi.

   @Krupier: nie wiem co za dzbany Cię minusują, bo to prawda. Revolut nie jest bankiem, ma licencję na Litwie, ale nie prowadzi tam usług bankowych... Wszystko zależy od konstrukcji umów z Lloyds Bankiem. To wyjaśnia też dlaczego robią taką tajemnicę - inaczej podkreślaliby to jak wszystkie banki w FAQ.

  •  

   pokaż komentarz

   patrząc na ich popularność to te 58 milionów przychodu

   @UFC_Jest_W_Dupie: realnie to od ilu usług mają przychód? Ubezpieczenia - zewnętrznie, usługi bankowe - zewnętrznie, giełda - zewnętrznie, concierge - zewnętrznie. Jeśli w spółce mają tylko prowizje to 58 mln na 5 mln użytkowników (aktywnych pewnie 10%?) to już wydaje się znacznie więcej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @nieujawniony: niedawno podpinałem Revoluta pod ubera, zero problemu. A to, że robili wałki, to raczej pewne, chociażby na darmowy miesiąc na platformach typu Netflix ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @KEjAf jest 3 albo 4 banki ktore moze wypłacać kase z BFG. Najczęściej jest to BZWBK (Santander)

  •  

   pokaż komentarz

   @KEjAf: właśnie w tym problem, że oni dostali licencje bankową na Litwie i to Litwa gwarantuje wypłacalność dla klientów w przypadku upadku.
   Revolut starał się o licencje w Luksemburgu, ale lokalna komisja nadzoru finansowego kazała im spadać.

  •  

   pokaż komentarz

   @KEjAf jest gdzieś napisane że litewski fundusz gwarancyjny odda kasę jakby Revoult padł?

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86: uzywam revoluta na co dzien. Oszczedzam w ten sposob. Przelewam sobie maksymalna kwote jaka moge wydac danego dnia i staram sie tyle nie wydac :)

   Nigdy nie bylo problemu z platnosciami. A jak robilam przelew na konto w niemieckim banku n26 to przechodzil blyskawicznie. Zero problemow. Polecam wszystkim Revoluta :)

  •  

   pokaż komentarz

   @marilyn92 Ludzi którzy jeżdżą na Ukrainę

  •  

   pokaż komentarz

   @nieujawniony: widac ze nie uzywasz. Karta ma stały numer, natomiast te "jednorazowe" jesli revolut sie zorientuje ze ktos ich naduzywa, czyli wlasnie w przypadku ubera czy cos - banuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @KEjAf: Buahahahha zobacz jak duży jest ten fundusz gwarancyjny. Polskie banki jako jedne z nielicznych wytrzymałyby tak zwany run na banki. Revolut ma to coś ale jedzie na krawędzi. Dodatkowo ma klientów bardzo mobilnych którzy od razu uciekną w razie próby monetyzacji.

  •  

   pokaż komentarz

   Piramida finansowa? Revolut ma licencję bankową. Być może nie ma pokrycia w gotówce na wszystkie swoje depozyty,

   @KEjAf: Przeczytaj sobie dokładnie. Strata 32,8 miliona funtów przy przychodach 58,2 miliony funtów.
   Rozumiem że fajnie jest wymieniać sobie pieniądze po kursie międzybankowym bez opłat, ale nie zaskakuje mnie to że przy takim modelu nie ma zysków.
   Wygląda na to, że model ten funkcjonuje w ten sposób, że dzięki szerokiemu, choć kosztownemu marketingowi coraz więcej ludzi dokapitalizuje portfel firmy i dzięki tej zwiększającej się bazie firma realizuje aktualne zobowiązania pomimo braku dochodowości biznesu. Ale baza klientów i kapitału nie może rosnąć w nieskończoność...
   Osobiście wymieniam pieniądze przez firmę która wprawdzie pobiera niewielkie opłaty, ale wykazuje dosyć spory dochód.
   Czy to że tak wielu ludzi ufa temu Revoultowi jest dziwne? Nie jest to dziwne. Ilu ludzi ufało Amber gold albo Skok Wołomin?

  •  

   pokaż komentarz

   @nieujawniony: co ty p@?@??$isz xdd i ty i ten drugi macie cos chyba na bani albo bait a jezeli tak to bardz slaby

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86: revolut stara sie o licencje w irlandii, bedzie tez nieco wieksza ekspansja miedzy innymi do USA co jest w tym dziwnego bo nie rozumiem? ;)
   @Im_from_alaska:

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandhi: to ciekawe, bo u mnie szybciej działają transfery zagraniczny bank -> revolut -> polski bank niż bezpośrednio zagraniczny bank -> polski bank

   @Krupier: na co nie odpowiedziałem? odpowiedziałem że nie wiem, gdybym tego potrzebował to bym się dowiedział.

   @etutuit: @PC86: amber golda czy skoku to na pewno zupełnie nie przypomina. Amber Gold to był fundusz inwestycyjny. Masz oszczędności - dajesz im po to żeby tam przez wiele lat leżały i rosły. Revolut to kantor i usuługi płatnicze. Wkładasz tam pieniądze w jakiejś walucie i płacisz gdzieś wygodnie i tanio w innej walucie. Nikt nie trzyma tam oszczędności życia, to zupełnie nie to i nie po to.

   @oskar-wojciech: @rtg_: tak, no, jak na razie revolut nie działa jako bank tylko trzyma pieniądze na koncie w innym banku. Ma osobne konto dla każdego klienta i według informacji które podaje revolut - trzyma na tym koncie wszystkie środki klienta i nie obraca nimi. To lepiej niż zwykły bank - bo bank nie trzyma waszych pieniędzy w skarbcu tylko daje je komuś innemu, znacznie bardziej przypomina tym piramidę finansową. Do revoluta mogą przyjść wszyscy klienci naraz, zażądać wypłaty pieniędzy i dostaną je (pod warunkiem że nie upadną Barclays i Lloyds - czyli banki gdzie Revolut trzyma pieniądze). Żaden bank tak nie działa i żaden bank nie byłby w stanie oddać pieniędzy wszystkim swoim depozytariuszom naraz.

   Czy tradycyjne banki mają równie dobre oferty? To zależy od tego czego potrzebujesz, ja się jeszcze nie spotkałem z bankiem który by oferował darmowe przewalutowanie i to tak wygodne - płacę jedną kartą w dowolnej walucie, darmowe przelewy międzynarodowe, takie czary jak jednorazowa wirtualna karta, to wszystko z wygodną apką, do tego pozwalał na założenie konta w pół godziny bez wychodzenia z domu.

   @pa6lo: Masz rację, FCA

   @Herubin: wiesz, wydaje mi się że to po prostu naturalne na tym etapie. rozwijają się bardzo intensywnie, wydają bardzo dużo pieniędzy na rozwój, zyski zaczną przynosić później, wątpię że kierują się właśnie tym żeby wyjść na zero ze względów podatkowych. Większość dużych internetowych biznesów przez wiele lat nie przynosi dochodów bo celuje w intensywny wzrost. Wszystkie Facebooki, Ubery, Twittery i inne takie - Revolut na tym tle i tak wydaje mi się że wychodzi świetnie.

   @PC86: patrz wyżej, revolut nie wykorzystuje funduszy swoich klientów do wypłacania innym klientom, na własne potrzeby ani do niczego innego - leżą sobie na koncie aż ich właściciel zechce je wypłacić. Straty są pokrywane środkami pochodzącymi od inwestorów.

   @Mesosfet: jakie "3 albo 4 banki które mogą wypłacać kasę z BFG" ¯\_(ツ)_/¯ żaden bank nie może sobie wypłacać kasy z BFG, bo to nie jest instytucja z której się wypłaca pieniądze tylko instytucja która ubezpiecza depozyty - pieniądze stamtąd się "dostaje" dopiero jak bank upada i nie może spełnić swoich zobowiązań. I depozyty w każdym banku (a nie tylko trzech czy czterech) są gwarantowane przez BFG.

   @SpasticInk: nie odda - bo jak na razie Revolut nie działa jako bank, @Im_from_alaska: zdaje się że starają się o to samo w innych krajach, jak na razie tylko na Litwie ale i tak trzymają pieniądze w innych, brytyjskich bankach.

  •  

   pokaż komentarz

   patrz wyżej, revolut nie wykorzystuje funduszy swoich klientów do wypłacania innym klientom, na własne potrzeby ani do niczego innego - leżą sobie na koncie aż ich właściciel zechce je wypłacić.

   @KEjAf:
   Co skłania Cię do tego, żeby w takie rzeczy wierzyć? Revoult w innym banku może założyć wyłącznie konta na siebie, nie dostaje przeciez od klienta upoważnienia do zawarica konta na niego. To znaczy, że może jak najbardziej swobodnie tymi pieniędzmi dysponować i nikt go nie kontroluje, czy dysponuje czy nie dysponuje.
   Po drugie, jeśli dojdzie do postępowania egzekucyjnego to nie ma takich instrumentów żeby jakiś komornik uznał, że to są pieniądze klientów i ich nie ruszamy- nie, to są pieniądze na koncie należącym do firmy Revoult i niech nie daje Ci to złudnego poczucia bezpieczeństwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @KEjAf: ale nikt nie wie w jakim modelu. jeśli mają jedno główne konto (lub konto w różnych bankach), a tak zapewne jest, to FCA nic nie zrobi, przeznaczy pieniądze, które są na tym koncie/ kontach na spłatę zobowiązań, dopiero potem jeśli coś zostanie pójdzie dla klientów. bo nie wyobrażam sobie, żeby dla każdego z tych kilku milionów klientów mieli osobne sub-konta w brytyjskich bankach.

   co do samej aplikacji, używałem, natrafiłem na problemy, support w ogóle mi nie pomógł, więc zrezygnowałem. mogłem mieć pecha po prostu. ale tak czy siak, patrząc na strukturę i model działania, nie trzymałbym tam więcej niż kilka stówek.

   @PC86:

   Po drugie, jeśli dojdzie do postępowania egzekucyjnego to nie ma takich instrumentów żeby jakiś komornik uznał, że to są pieniądze klientów i ich nie ruszamy- nie, to są pieniądze na koncie należącym do firmy Revoult i niech nie daje Ci to złudnego poczucia bezpieczeństwa.

   dokładnie. tak jak wspominam wyżej, jeśli kapitał trzymany w brytyjskich bankach nie jest na sub-kontach otwartych osobno dla każdego klienta, to będzie dokładnie tak jak mówisz

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86: Z T&C revoluta:

   We don't lend your money to others. When we receive a payment for your account, or you add money to it, we place the equivalent value of e-money in your account. We quickly either:
   place the money into our ring-fenced accounts that we hold with large global banks (ring-fenced accounts are separate from our own money); or
   invest the payment in low-risk assets held in a separate account with financial institutions.


   Przyznam że nie wiedziałem o tym drugim. Tak czy inaczej, nie korzystają z Twoich środków do wypłacanie pieniędzy innym klientom.

   @Im_from_alaska: Pieniądze są na subkontach osobnych dla każdego klienta.

   FCA nic nie zrobi, przeznaczy pieniądze, które są na tym koncie/ kontach na spłatę zobowiązań, dopiero potem jeśli coś zostanie pójdzie dla klientów.

   Jesteś drugi w kolejce po kosztach likwidatora.

   Safeguarding helps protect you if we were to become insolvent. Safeguarding regulations make sure that once we have paid any costs related to an administrator or liquidator, we must repay you from our ring-fenced accounts before we repay any others we owe money to.

  •  

   pokaż komentarz

   @cactooos: Jak masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem to już Twój problem. A wycieczki personalne daruj sobie.

  •  

   pokaż komentarz

   to ciekawe, bo u mnie szybciej działają transfery zagraniczny bank -> revolut -> polski bank niż bezpośrednio zagraniczny bank -> polski bank

   @KEjAf: już któryś raz używasz figury "u mnie działa". Rozumiesz, że nie zawsze działa? Mój przedostatni przelew trwał ponad tydzień. Po drodze zacząłem się niepokoić i szukać, i okazało się, że R miał większy problem, bo Internet był pełen pytań o to samo.

   Tak więc super, że Tobie akurat działało super, ale nie każdemu tak się udawało.

   Niektórzy od super szybkości wolą niezawodność. Wolałbym przelewy "zawsze w 3 dni", od przelewów "najczęściej w 2 dni, a czasami w 2 tygodnie".

  •  

   pokaż komentarz

   @Mesosfet: to wytłumacz

   @Gandhi: Wprawdzie pierwszy raz to też "któryś", ale zazwyczaj "już któryś raz" nie oznacza pierwszego a tak przynajmniej trzeci.

   I tak krytykujesz moje stwierdzenie że "u mnie działa" i kontrujesz je dokładnie takim samym "a u mnie działa coś innego".

   Moje doświadczenia z Revolutem są znacznie lepsze niż z tradycyjnymi bankami. Pod każdym względem, zdecydowanie wygrywa szybkością, niezawodnością, kosztami obsługi, wygodą. Banki nieraz mi robiły problemy, revolut dotychczas zawsze działał bez zarzutu.
   Zacząłem korzystać z revoluta przede wszystkim właśnie dlatego że banki mnie irytowały swoją powolnością i zawodnością.

  •  

   pokaż komentarz

   @KEjAf: To teraz wróć i sprawdź, kiedy włączyłem się do dyskusji. Otóż wtedy, gdy stwierdziłeś, że nie ma przedłużających się transakcji. Na mój protest, że jednak się zdarzają, odparłeś, że "u Ciebie jest ok". Tylko co to wnosi? Może u Ciebie nie ma problemów, ALE SIĘ JEDNAK ZDARZAJĄ i to nie są pojedyncze przypadki.

   Włączyłem się do dyskusji wyłącznie po to, by potwierdzić, że zdarza się opóźnienie transakcji. Mnie się zdarzyło, gdy przewalutowywałem wypłatę (zarobki w EUR) podczas remontu mieszkania. 1,5 tygodnia obsuwy było dla mnie dość dotkliwe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandhi: Napisałem że płatności kartą działają od ręki. Ty na to że chodzi o przelewy, ja na to że u mnie przelewy są szybsze niż w jakimkolwiek banku (oczywiście porównuję do przelewów międzynarodowych). Co to wnosi - no tyle że w moim doświadczeniu revolut jest szybszy od alternatyw. I zdecydowanie bardziej bezproblemowy. Więc jeśli ktoś się zastanawia czy lepiej przelać pieniądze bankiem czy revolutem, z Twojego komentarza może się dowiedzieć że lepiej bankiem bo revolut się opóźnia, a z mojego - że opóźnienia w revolucie nie są aż tak powszechnym zjawiskiem (mi nie zdarzyło się nigdy, z reguły przelewy przychodzą wcześniej niż były obiecane) a banki też nie są bezproblemowe.

   Zdarza mi się posługiwać kontem w zagranicznym banku, mają tam świra na punkcie ochrony klientów przed oszustwami, phishingiem, kradzieżą numerów kart, i wkładają ogromy wysiłek w doszukiwanie się we wszystkim prania brudnych pieniędzy. Duży, normalny, szanowany bank.

   Nieraz mi się zdarzało płacić kartą (normalnie w sklepie za zakupy na przykład), transakcja odrzucona, po czym (czasem z kilkunastominutowym opóźnieniem) dostaję od banku smsa że zablokowali transakcję bo im się wydawała podejrzana i proszą żeby potwierdzić czy to ja chciałem coś kupić. No ch?! Cię może strzelić jak się gdzieś spieszysz, chcesz szybko zatankować, a bank uznał że Ci nie zapłaci za bezynę bo to coś podejrzanego że ją kupujesz. Albo kiedy robisz zakupy w sklepie naładujesz pełny koszyk, z tyłu kolejka ludzi czeka a bank na to że ta transakcja jest podejrzana. Albo choćby chcesz sobie kupić paczkę chusteczek higienicznych za parę groszy i bankowi się to nie spodoba. A zdarzało mi się to nieraz, dlatego przeniosłem się na revoluta.
   Przelewy - podobnie, swoją drogą mój pierwszy przelew z tamtego banku do Revoluta został zablokowany bo bank uznał że być może padłem ofiarą phishingu i próbuję przelać pieniądze na konto oszustów. I chyba ze dwa tygodnie ten przelew był zablokowany (to znaczy wyszedł ale nie doszedł).
   Raz mi się zdarzyło wysyłać euro na polskie konto walutowe z zagranicznego banku, przy składaniu polecenia przelewu formularz się przeładował i zmienił walutę przelewu (którą zaznaczyłem jako euro) na złotówki (sugerując się najwyraźniej tym że odbiorcą jest polski bank) i nie informując mnie o tym. I tak tamten bank przewalutował euro na złotówki, i wysłał je do polskiego, który sobie je z powrotem przewalutował na euro i włożył na konto walutowe, obydwa pobierając przy tym zbójeckie marże i prowizje, nie mówiąc już o koszcie samego przelewu którego nie pamiętam, ale przelewy międzynarodowe w tradycyjny sposób są absurdalnie drogie.

   Revolut - żadnych problemów, szybko, sprawnie, wygodnie, tanio.

  •  

   pokaż komentarz

   @KEjAf:

   Troche masz racji ale nie do konca.
   Revolut trzyma kase w angielskim Lloyds ale te pieniadze nie sa ubezpieczone, ubezpieczone sa pieniadze te ktore masz na koncie ale na koncie "current account" a nie na aplikacji jest opcja ze mozesz otworzyc konto w euro lub w funtach, i tylko ta kasa jest bezpieczna.
   Jestes bardzo pewny ze skoro trzymaja ta kase w lloydsie to napewno sie nic nie stanie Ambergold tez byl jakims tam rakiem alior banku i popatrz co sie stalo, alior umył rece i dalej dziala.

   Jak maja plan to napewno to zrobia tak zebys kasy od nich nie wydarł. Poprostu wystarczy nie trzymac tam oszczednosci calego zycia i bedzie spoko.

  •  

   pokaż komentarz

   @WiemLepiej: wygląda na to że wiesz lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Zgadzam się - to nie miejsce na oszczędzanie na emeryturę (i nie tylko ze względu na bezpieczeństwo, też na przykład ze względu na brak jakiegokolwiek oprocentowania).

 •  

  pokaż komentarz

  Co daje mi Revolut, czego nie daje mi konkurencja?

  •  

   pokaż komentarz

   @Hound: konta w roznych walutach, wymiana walut po kursie międzybankowym w 0.01s, możliwość kupienia ubezpieczenia na wyjazd za granicę w 0.01s, możliwość handlu na giełdzie amerykańskiej z poziomu aplikacji, karty writualne, przydatne jak chcesz dostać darmowy trial ( ͡° ͜ʖ ͡°) albo nie chcesz podawac danych innych swoich kart, mozliwosc kupowanie kryptowalut.
   Zapomnialem dodac ze za darmo prawie wszystko xd

  •  

   pokaż komentarz

   @Hound: Ja dodam od siebie, że dla mnie kluczowa jest możliwość doładowania konta w 5s (czego nie dawał mi kantor Alioru), kursy walut porównywalne do Aliora (najniższy jaki znalazłem na moment zakładania konta Revolut). Do tego możliwość ustawienia powiadomień kiedy dany kurs spadnie poniżej danej wartości (lub nawet ustawienia automatycznej wymiany). Oczywiście kasy nie musisz na bieżąco wymieniać, przy płatności Revolut sam Ci wymieni. Do tego zabezpieczenia: możliwość wyłączenia płatności zbliżeniowej lub paska magnetycznego z poziomu aplikacji, a nawet możesz uruchomić zabezpieczenie lokalizacyjne: przy płatności, jesli lokalizacja Twojego telefonu nie zgadza się z miejscem, w którym płacisz, nie dochodzi do transakcji. Czyli jak ktoś ukradnie Ci kartę, prawdopodobnie nią nie zapłaci.

   pokaż spoiler Nie wiem czemu dostajesz minusy, zadałeś normalne pytanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @belmond324: A z minusów tej to wysłanie w świat całego zestawu dokumentów, łącznie z pokazaniem mordy - jak gdyby nie było można załatwić tego w bardziej cywilizowany sposób np. robiąc przelew z własnego konta bankowego. Właśnie na tym etapie zakończyłem przygodę z korzystaniem z tej aplikacji bo nie mam zamiaru wysyłać w świat swoich zdjęć i dokumentów. A najgorsze jest to, że twierdzą iż weryfikacja jest wymagana po przekroczeniu określonej kwoty - u mnie wymagali jak tylko pojawiło się pierwsze głupie 20zł, które zresztą mam tam zamrożone do dziś bo bez weryfikacji nic z tym zrobić się nie da. Ogólnie nie polecam.

  •  

   pokaż komentarz

   @belmond324:

   konta w roznych walutach
   Depozyty nie konta i konkurencja też to ma

   wymiana walut po kursie międzybankowym w 0.01s, możliwość kupienia ubezpieczenia na wyjazd za granicę w 0.01s
   Konkurencja też to umożliwia bądź coś bardzo podobnego.

   możliwość handlu na giełdzie amerykańskiej z poziomu aplikacji
   Pic na wodę a nie handel akcjami z prawdziwego zdarzenia

   mozliwosc kupowanie kryptowalut.
   Tak samo jak powyżej, tylko marketingowa zagrywka. Przydatność zerowa

  •  

   pokaż komentarz

   @nieujawniony a wystarczy na czat napisać do nich żeby odesłali te 20zl i zamknęli konto. No ale można ponarzekać przynajmniej

  •  

   pokaż komentarz

   @belmond324: > karty writualne, przydatne jak chcesz dostać darmowy trial

   Jak to działa? Dobrze rozumiem, że tworzę kartę wirtualną, biorę trial, kasuje kartę, korzystam z trialu oraz nie muszę pamiętać o jego zamknięciu i anulowaniu subskrypcji bo nie mają już karty do obciążenia?

  •  

   pokaż komentarz

   Ja dodam od siebie, że dla mnie kluczowa jest możliwość doładowania konta w 5s

   @Kaloryfere: Co jest kompletnie nieużyteczne dla kogoś kto chce handlować walutami a dla kogoś kto potrzebuje tego tylko do płatności kartą to żaden plus bo banki też to potrafia.

   Do tego zabezpieczenia: możliwość wyłączenia płatności zbliżeniowej lub paska magnetycznego z poziomu aplikacji, a nawet możesz uruchomić zabezpieczenie lokalizacyjne: przy płatności, jesli lokalizacja Twojego telefonu nie zgadza się z miejscem, w którym płacisz, nie dochodzi do transakcji. Czyli jak ktoś ukradnie Ci kartę,
   Znowu nic nadzwyczajnego i są prawdziwe banki które też to mają.

  •  

   pokaż komentarz

   @oskar-wojciech:

   Tak samo jak powyżej, tylko marketingowa zagrywka. Przydatność zerowa

   Pominąłeś zasilanie konta, które w revolut można zasilić z karty i trwa chwilę a w Aliorze trzeba czekać aż dojdzie przelew i jeżeli w jest z PLN to potem kupić EUR. Do tego Alior dopiero co wdrożył nową aplikację a karta wielowalutowa pojawiła się całkiem niedawno. Karta ma odrobinę gorszą funkcjonalność, bo bierze kasę tylko z jednego konta, EUR. Na razie to fajnie, bo złotówka spada, ale kto wie, co będzie w przyszłości.

   To revolut stosuje strategię błękitnego oceanu a pozostałe banki kopiują jego pomysły.

   Kryptowalut w revolut się nie kupuje coś jakby kontrakt w wysokości kursu danej waluty. Z jednej strony nie można sobie jej odłożyć do portfela z drugiej gdyby coś padło to zastanawiam się, czy nie byłoby to zabezpieczeniem przed stratą.

   Z nieoficjalnych zalet (albo wad, jak kto woli) to na karcie revoluta podpiętej do google pay (bezpośrednio nie sprawdzałem) nie muszę podawać pin powyżej 50 zł. Nie testowałem do jakiej kwoty bo robię w ten sposób małe zakupy ale ponad 100 zł przechodziło. Pewnie wynika to z tego, że w Anglii próg jest wyżej postawiony.

  •  

   pokaż komentarz

   Pominąłeś zasilanie konta, które w revolut można zasilić z karty i trwa chwilę a w Aliorze trzeba czekać aż dojdzie przelew i jeżeli w jest z PLN to potem kupić EUR.

   @janekplaskacz: Co jest kompletnie bezużyteczne

   Na razie to fajnie, bo złotówka spada, ale kto wie, co będzie w przyszłości.

   @janekplaskacz: Co to za róznica bo nie rozumiem twojej logiki?

   To revolut stosuje strategię błękitnego oceanu a pozostałe banki kopiują jego pomysły.

   @janekplaskacz: Racja tyle że z punktu widzenia klienta to nieważne jest kto był pierwszy

   czy nie byłoby to zabezpieczeniem przed stratą.

   @janekplaskacz: Jak coś padnie to i krypto z revoluta ci nie pomoże

  •  

   pokaż komentarz

   @Hound: Przede wszystkim bardzo korzystne przewalutowania. Jeden plastik do wielu walut wymieniający walutę w locie po dobrym kursie (nie musisz wymieniać pieniędzy w aplikacji aby mieć dobry kurs). Dodatkowo możesz kupowac krypto, od niedawna bawić się na giełdzie, wykupić ubezpieczenie na wycieczce czy chociażby telefonu. Ja też używam revoluta jako bezpiecznej karty bo to prepaid, mam wyłączone auto zasilanie więc jeżeli mi ukradną/skopiują kartę lub ukradną dane karty z jakiejś aplikacji to stracę co najwyżej jakieś tam drobne. Jest to taki kombajn finansowy przy czym ma bardzo fajnie działająca apkę.

  •  

   pokaż komentarz

   @oskar-wojciech:

   Co jest kompletnie bezużyteczne

   Co jest akurat bardzo ważne gdy jesteś w sobotę za granicą i potrzebujesz kasy na już.

   Co to za róznica bo nie rozumiem twojej logiki?

   Różnica jest taka, że zarabiam w PLN. Trzymanie kasy w innej walucie to ryzyko. Czasem zarabiasz (jak obecnie) czasem tracisz.

   Racja tyle że z punktu widzenia klienta to nieważne jest kto był pierwszy

   Do pewnego stopnia jest. Po pierwsze przywiązuje do marki i żeby zmienić markę potrzebuje zobaczyć większe korzyści. Skoro Alior i pozostałe polskie banki spóźniły się ze zmianami to czemu klient miałby zmieniać usługodawcę?

   Kwestia zabezpieczeń nie jest dla mnie taka ważna bo nie trzymam tam dużej kasy.

   Jak coś padnie to i krypto z revoluta ci nie pomoże

   Skąd wiesz? Jest wyraźnie powiedziane, że nie kupuje się kryptowaluty to dlaczego klient miałby stracić kasę, gdy dana kryptowaluta się zwinie?

  •  

   pokaż komentarz

   @HaPPe: Serio?

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: IMG_4468.PNG

  •  

   pokaż komentarz

   Co jest akurat bardzo ważne gdy jesteś w sobotę za granicą i potrzebujesz kasy na już.

   @janekplaskacz: No jak ma się do dupy konto bankowe to trzeba korzystać z kantorów ale nie o to mi chodziło.

   Różnica jest taka, że zarabiam w PLN. Trzymanie kasy w innej walucie to ryzyko. Czasem zarabiasz (jak obecnie) czasem tracisz

   @janekplaskacz: Przecież to bez sensu. Równie dobrze może być na odwrót i jak będziesz trzymał hajs w pln to one p$?%$??ną na pysk. (co jest dużo bardziej prawdopodobne). Zresztą trzymanie oszczędności na revolut to pokaz niezłej głupoty.

   Do pewnego stopnia jest. Po pierwsze przywiązuje do marki i żeby zmienić markę potrzebuje zobaczyć większe korzyści. Skoro Alior i pozostałe polskie banki spóźniły się ze zmianami to czemu klient miałby zmieniać usługodawcę?

   @janekplaskacz: Bo są to banki a nie starupy

   Kwestia zabezpieczeń nie jest dla mnie taka ważna bo nie trzymam tam dużej kasy.

   @janekplaskacz: To się zdecyduj bo albo to albo twoj argument na temat kursów walut traci na znaczeniu

   Skąd wiesz? Jest wyraźnie powiedziane, że nie kupuje się kryptowaluty to dlaczego klient miałby stracić kasę, gdy dana kryptowaluta się zwinie?

   @janekplaskacz: eeeee, co? Przecież to bzdura. Prędzej revolut się zwinie niz bitcoin czy etherum bo na tym polega ich cały fenomen.

  •  

   pokaż komentarz

   @przemo25osw: szczerze mówiąc nie wiem jak to działa gdy usuwasz kartę w momencie aktywnej subskrypcji, nie próbowałem tak nigdy. Zawsze anulowałem starą subskrypcję przed usunięciem karty i generowaniem nowej

  •  

   pokaż komentarz

   @oskar-wojciech:

   No jak ma się do dupy konto bankowe to trzeba korzystać z kantorów ale nie o to mi chodziło.

   A które KONTO bankowe ma kartę wielowalutową o podobnych możliwościach i kosztach jak revolut czy KANTOR alior?

   Poza tym za granicą wolę korzystać z prepaid.

   Równie dobrze może być na odwrót i jak będziesz trzymał hajs w pln to one p#%!?@%ną na pysk.

   Ale w PLN zarabiam, więc to mnie nie boli. Mam tyle samo ile zarobiłem.

   Bo są to banki a nie starupy

   No i? Ale nikt tam nie trzyma oszczędności

   To się zdecyduj bo albo to albo twoj argument na temat kursów walut traci na znaczeniu

   Dlaczego? Polecam case spadek funta. Wahania walut są częste, upadki rzadkie.

   Prędzej revolut się zwinie niz bitcoin czy etherum bo na tym polega ich cały fenomen.

   Nie no, faktycznie. Żadna kryptowaluta się jeszcze nie zwinęła.

  •  

   pokaż komentarz

   A które KONTO bankowe ma kartę wielowalutową o podobnych możliwościach i kosztach jak revolut czy KANTOR alior?

   @janekplaskacz: Do tego nie potrzebna jest karta wielowalutowa nawet. Wystarczy by była bez prowizji. Kurs mastercard albo visa a revolut nie różnią sie szczególnie.

   Ale w PLN zarabiam, więc to mnie nie boli. Mam tyle samo ile zarobiłem.

   @janekplaskacz: Więc po co wgl. poruszasz ten temat? Poza tym skoro twierdzisz że to cię nie boli to polecam się doedukować z ekonomi xD

   No i? Ale nikt tam nie trzyma oszczędności

   @janekplaskacz: Dlatego niektóre twoje argumenty tracą wartość.

   Dlaczego? Polecam case spadek funta. Wahania walut są częste, upadki rzadkie.

   @janekplaskacz: Bo nie widzę gdzie masz problem? Skoro trzymasz pieniądze w pln to niech tak będzie ale co ma wtedy do tego to że alior bierze tylko z konta w euro? Tak trudno w pare sekund zmienić u nich pln na euro przed wyjazdem? Czy może boisz się że kiedyś zaśniesz w łóżku a obudzisz się w srodku ameryki pol.?

   Nie no, faktycznie. Żadna kryptowaluta się jeszcze nie zwinęła.

   @janekplaskacz: xDDD kryptowaluta? Nie żadna z poważnych.

  •  

   pokaż komentarz

   @oskar-wojciech:

   Do tego nie potrzebna jest karta wielowalutowa nawet. Wystarczy by była bez prowizji. Kurs mastercard albo visa a revolut nie różnią sie szczególnie.

   Konkrety. Który bank daje kartę, gdzie nie ma żadnej prowizji a przeliczenie jest po kursie mastercard bez żadnego spreadu? Człowieku, przecież narzut w takim mbanku wynosi 6-10% i nie nie ma w tym żadnej prowizji.

   Więc po co wgl. poruszasz ten temat?

   Boli mnie regularna strata 100 zł, nie boli mnie ryzyko straty 1000 zł. Czego nie rozumiesz?

   Dlatego niektóre twoje argumenty tracą wartość.

   Twoje bardziej.

   Tak trudno w pare sekund zmienić u nich pln na euro przed wyjazdem?

   A potem z powrotem po przyjeździe. Trzeba o tym pamiętać. A czasem się też zdarza, że w jakimś kraju lądujesz spontanicznie, jak chociażby Czechy, gdy nagle wymyślasz, że jednak zjesz w schronisku po czeskiej stronie. Albo wstajesz rano i żona ci mówi: jedziemy do Drezna. Chcesz kwestionować każdy ułatwiający feature, że można bez niego żyć? Można. Ale jeżeli ułatwia życie, to czemu z niego nie korzystać i mieć w dupie pamiętanie o tylu rzeczach?

  •  

   pokaż komentarz

   Konkrety. Który bank daje kartę, gdzie nie ma żadnej prowizji a przeliczenie jest po kursie mastercard bez żadnego spreadu? Człowieku, przecież narzut w takim mbanku wynosi 6-10% i nie nie ma w tym żadnej prowizji.

   @janekplaskacz: nie znam ofert wszystkich banków ale co chwila słysze o 0 prowizji wieć muszą być. Ja polecam N26 on nie ma prowizji za płatności z tym że konto w euro. Jak poszukam to ci później dam dokładne oferty kart bez prowizji w złotówkach bo gdzieś miałem zapisane.

   Boli mnie regularna strata 100 zł, nie boli mnie ryzyko straty 1000 zł. Czego nie rozumiesz?
   A potem z powrotem po przyjeździe. Trzeba o tym pamiętać. A czasem się też zdarza, że w jakimś kraju lądujesz spontanicznie, jak chociażby Czechy, gdy nagle wymyślasz, że jednak zjesz w schronisku po czeskiej stronie. Albo wstajesz rano i żona ci mówi: jedziemy do Drezna. Chcesz kwestionować każdy ułatwiający feature, że można bez niego żyć? Można. Ale jeżeli ułatwia życie, to czemu z niego nie korzystać i mieć w dupie pamiętanie o tylu rzeczach?A potem z powrotem po przyjeździe. Trzeba o tym pamiętać. A czasem się też zdarza, że w jakimś kraju lądujesz spontanicznie, jak chociażby Czechy, gdy nagle wymyślasz, że jednak zjesz w schronisku po czeskiej stronie. Albo wstajesz rano i żona ci mówi: jedziemy do Drezna. Chcesz kwestionować każdy ułatwiający feature, że można bez niego żyć? Można. Ale jeżeli ułatwia życie, to czemu z niego nie korzystać i mieć w dupie pamiętanie o tylu rzeczach?

   Znowu sprzeczność bo albo trzymasz hajs w euro i się liczysz ze stratą 100 euro regularnie jak tam sobie wyliczyłeś albo wymieniasz tylko wtedy kiedy potrzeba. A jak masz problem z pamięcią to już nie mój problem. Równie dobrze możesz zapomnieć zabrać swojej karty revolut i tyle będziesz miał z wyjazdu. Co to za argument wgl. że mogę coś zapomineć? Jak zapomnę portfela i go zgubię to też strace hajs. Jadąc sponranicznie do drezna nie masz paru sekund by wymienić hajs? Czy ty szukasz coraz głupszych argumentów?

  •  

   pokaż komentarz

   Trzymanie kasy w innej walucie to ryzyko.

   @janekplaskacz: trzymanie kasy w PLN to ryzyko, chyba że przewidujesz w najbliższej perspektywie ryzyko gwałtownego wzrostu gospodarczego w Polsce co spowodowałoby umocnienie złotówki

   pokaż spoiler bo jak będzie kryzys to złotówka też ucierpi

  •  

   pokaż komentarz

   Pominąłeś zasilanie konta, które w revolut można zasilić z karty i trwa chwilę a w Aliorze trzeba czekać aż dojdzie przelew i jeżeli w jest z PLN to potem kupić EUR. Do tego Alior dopiero co wdrożył nową aplikację a karta wielowalutowa pojawiła się całkiem niedawno. Karta ma odrobinę gorszą funkcjonalność, bo bierze kasę tylko z jednego konta, EUR. Na razie to fajnie, bo złotówka spada, ale kto wie, co będzie w przyszłości.

   @janekplaskacz: doładowanie np. Walutomatem idzie szybko, z pół godziny max. A karty T-Mobile (też Alior) mają dużą przewagę nad Revolutem - nielimitowane i darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie (nie licząc bankomatów prowizyjnych, ale tam Revolutovi też naliczą).

  •  

   pokaż komentarz

   Skoro Alior i pozostałe polskie banki spóźniły się ze zmianami to czemu klient miałby zmieniać usługodawcę?

   @janekplaskacz: polskie banki miały karty z korzystnym przewalutowaniem zanim jeszcze ktokolwiek wpadł na pomysł stworzenia Revoluta. Tylko coś niechętnie je reklamowali.

  •  

   pokaż komentarz

   @oskar-wojciech:

   nie znam ofert wszystkich banków ale co chwila słysze o 0 prowizji wieć muszą być.

   Jeszcze raz. Np taki mbank ma 0 prowizji a jak sprawdzisz finalną kwotę po zakupach to różnica będzie 6-10%.

   Ja polecam N26 on nie ma prowizji za płatności z tym że konto w euro.

   Nie wiem, nie znam ale z tego co tu jest napisane to nie zamierzam korzystać. Za dużo p@#!$%%enia się:

   "N26 oferuje 5 darmowych wypłat z bankomatów w każdym miesiącu, aczkolwiek wyłącznie w krajach strefy euro. Chcąc wypłacić gotówkę w Polsce, musicie liczyć się z opłatą równą 1,7% wartości transakcji. Rozwiązaniem może tu być skorzystanie z innej instytucji wydającej karty walutowe. Możecie na przykład przelać euro do Kantoru Alior Banku, po czym środki odbierzecie za darmo w placówce banku. [...] lub przelanie i przewalutowanie środków w Revolucie.

   "Wykonując przelew SEPA z konta w PLN, bank przewalutuje środki po własnym kursie kupna, który nie jest zbyt korzystny, dlatego lepiej odpuścić sobie tę formę zasilenia N26."

   Znowu sprzeczność bo albo trzymasz hajs w euro i się liczysz ze stratą 100 euro regularnie jak tam sobie wyliczyłeś albo wymieniasz tylko wtedy kiedy potrzeba.

   Nie sprzeczność. Na bieżąco trzymam jakąś kwotę i jak z tej kwoty zniknie 100 zł to będzie mnie to bolało.

   A jak masz problem z pamięcią to już nie mój problem. Równie dobrze możesz zapomnieć zabrać swojej karty revolut i tyle będziesz miał z wyjazdu.

   Po pierwsze mam ją w portfelu razem z dowodem. Bez tego nie polecę do UE ani nie pojadę autem. Poza tym musiałbym też zapomnieć telefonu. A pamiętanie z każdym przekroczeniem granicy o przewalutowaniu w te czy wewte już mam w dupie. Przestań wymyślać głupoty.

   Wyjątkiem są większe wyjazdy.

  •  

   pokaż komentarz

   Konkrety. Który bank daje kartę, gdzie nie ma żadnej prowizji a przeliczenie jest po kursie mastercard bez żadnego spreadu? Człowieku, przecież narzut w takim mbanku wynosi 6-10% i nie nie ma w tym żadnej prowizji.

   @janekplaskacz:

   Karty rozliczane po kursie organizacji do PLN:
   Karta kredytowa Mastercard Citi Ultime
   Karta debetowa i kredytowa VISA Noble Banku (tu przy karcie debetowej wypłaty za granicą są bez prowizji dla Banku)
   Karta debetowa i kredytowa VIsa Getin - na uwagę zasługuje nowe konto "Proste Zasady" - ale należy pamiętać aby otwierając konto poprosić o kartę VISA (domyślnie jest Mastercard)
   Karta debetowa i kredytowa Visa Banku Pocztowego
   Karta debetowa Visa - Envelo Bank (marka banku pocztowego)
   Karty debetowe PEKAO S.A. - zarówno VISA jak i Mastrercard - nowe konto "Przekorzystne" - wydawana jest karta Mastercard, przy wpływie 500zł (przelew z innego banku) i jedną płatnością karta i konto jest za darmo oraz bezpłatne są wypłaty za granicą (bez prowizji dla banku) Ciekawe jest to że transakcje rozliczane są od razu - nie ma blokad, od razu znamy kwotę obciążenia. Ostatnio reklamowana jako karta Rewolucyjna. :)
   Karta debetowa mBank - Visa Świat Intensive - aktualnie do 30 września można skorzystać z promocji - konto Inetnsive 6mcy bez opłat, karta 24 mce bez opłat: https://www.mbank.pl/lp/mkonto-intensive1/
   Karta kredytowa Platinum z PKO BP - karta rozliczana po kursie Mastercard do tego w pakiecie świetne ubezpieczenie - polecam poczytać!
   Karta kredytowa Visa Infinite z PKO BP - karta rozliczna po kursie VISA do tego ubezpieczenie o wyższych kwotach i Priority Pass bez limitu wejść.
   Karta debetowa Karta Otwarta na Świat z BNP Paribas - co prawda karta kosztuje 10 PLN/mc ale ma dodatkowe ciekawe opcje oraz należy do Global Alliance co pozwala na bez prowizyjne wypłaty w wielu krajach gdzie jest doliczana przeważnie prowizja operatora bankomatu. - jak ktoś nie ma konta może skorzystać z promocji: https://swiat.bnpprofi.pl/
   Konto Jakże Osobiste - można aktywować korzyść przewalutowania bez prowizji - tutaj nie mamy kursów organizacji płatniczej a kursy średnie NBP - taki rodzynek na rynku.

   Poza tym:
   Karty walutowe kantoru i T-mobile Usługi Bankowe

   Styka?

  •  

   pokaż komentarz

   @megawatt:
   Obecnie trzymanie w EUR wychodziło korzystnie. I dalej takie może być jeżeli wygra pis. Ale opcja, że kasa jest pobierana z konta, gdzie coś jest mi się podoba, bo daje mi a) wybór i b) elastyczność. Zarabianie w PLN to był jeden z przykładów, dla którego wolę mieć ten wybór.

   @Krupier:

   A karty T-Mobile (też Alior) mają dużą przewagę nad Revolutem

   Używam i aliora i revoluta. Oba mają wady i zalety i od wprowadzenia karty wielowalutowej kantor aliora listę zalet zdecydowanie podwyższył. Ale nie widzę powodu

   Tylko coś niechętnie je reklamowali.

   A szkoda. Poza tym podoba mi się wyjazdowo opcja prepaid.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeszcze raz. Np taki mbank ma 0 prowizji a jak sprawdzisz finalną kwotę po zakupach to różnica będzie 6-10%.

   @janekplaskacz: to trzeba czytać co się podpisuje

   Nie wiem, nie znam ale z tego co tu jest napisane to nie zamierzam korzystać. Za dużo p#@$#%#enia się:
   Są też inne opcje. DKB nie ma prowizji od płatności ani też od wypłat z bankomatu które są nielimitowane.

   Nie sprzeczność. Na bieżąco trzymam jakąś kwotę i jak z tej kwoty zniknie 100 zł to będzie mnie to bolało.

   @janekplaskacz: tylko po co ją trzymasz? Jeszcze raz, boisz się że pewnego dnia obudzisz się za granicą?

   Po pierwsze mam ją w portfelu razem z dowodem. Bez tego nie polecę do UE ani nie pojadę autem. Poza tym musiałbym też zapomnieć telefonu. A pamiętanie z każdym przekroczeniem granicy o przewalutowaniu w te czy wewte już mam w dupie. Przestań wymyślać głupoty.

   @janekplaskacz: To nie ja wymyślam głupity tylko ty szukasz głupich arguemntów "bo można zapomnieć" xDDDD to nie zapominaj...

  •  
   zapinio

   -1

   pokaż komentarz

   @nieujawniony: Z minusów zupełnie podstawowych to firma jest własnością dwóch rosyjskich Żydów. Nie ma żadnych bankowych zabezpieczeń i wcale nie jest to opłacalne. Po jednym sezonie używania ich beznadziejnej aplikacji pociąłem tą ich kartę nożyczkami. I cześć.

  •  

   pokaż komentarz

   @oskar-wojciech:

   to trzeba czytać co się podpisuje

   Ja p??@$$!ę, czy ty normalny jesteś? Przecież wiem, że jest źle więc nie korzystam.

   tylko po co ją trzymasz? Jeszcze raz, boisz się że pewnego dnia obudzisz się za granicą?

   Już ci napisałem, góry czy spontaniczny wyjazd. Kolejny raz ja p??@$$!ę.

   To nie ja wymyślam głupity tylko ty szukasz głupich arguemntów

   Nie muszę pamiętać. Trzeci raz ja p??@$$!ę.

  •  

   pokaż komentarz

   A z minusów tej to

   @nieujawniony: nie zawsze masz pewność, że płatność przejdzie. Zdarzają się zawiechy płatności o czym faktycznie informują w apce. A to się ostatnio zdarza. Mi się zdarzyło 3 razy odrzucenie płatności bo błędach po ich stronie, więc zaufanie nadszarpnięte i trzeba mieć kartę banku w rezerwie jakby co.

  •  

   pokaż komentarz

   @nieujawniony skopiuj to, wpisz "live agent" a następnie wklej to co napisałeś ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @nieujawniony i wystarczy napisać proszę mi zwrócić pieniądze i zamknąć konto, nie rozumiem bo co piszesz tą formułkę, co ci to da?

  •  

   pokaż komentarz

   Co daje mi Revolut, czego nie daje mi konkurencja?

   @Hound: za treści cyfrowe w internecie płacisz mniej o podatek VAT, który w większości przypadków w UK wynosi 0%

  •  

   pokaż komentarz

   @oskar-wojciech: Rozwiązanie zawsze wybierasz pod swoje potrzeby. Nie pasuje Revolut? Spoko, Twoja sprawa.

   Jeśli chodzi o mnie (człowieka, który uzywa go głównie do płatności) to wybrałem go z uwagi na wygodę + NISKI KURS. Revoluta zakładałem ponad 2 lata temu i na tamten moment nie było kogoś, kto ma jednocześnie niski kurs, jest wygodny w użyciu i ma kartę wielowalutową. O ile żadna z tych cech z osobna nie była nowością, o tyle nie było (i chyba nadal nie ma) rozwiązania, które łączy je wszystkie.

  •  

   pokaż komentarz

   @nieujawniony:
   1. Na screenie masz opcję zamknięcia konta.
   2. Co do weryfikacji to ja musiałem jej dokonać żeby móc odblokować dodatkowe funkcje. Może przepisy się zmieniły i dodatkowa weryfikacja została narzucona. Poza tym weź pod uwagę, że Revolut nie jest bankiem i nie dotyczy ich prawo bankowe. Może dlatego mają nieco inne metody zweryfikowania czy Ty to Ty. Akurat miałem styczność z innym projektem tego typu (konkurencja) i wyglądało to tak samo.

   źródło: embed.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Hound: Daje Ci możliwośc zaj$#$nia Ci całaj kasy na koncie, kilku tysięcy zl jak w moim przypadku i przetrzymywania ich przez ostatnie 2 miesiace bo moje konto jest Under k%$$a review i support nic nie moz emi powiedziec co sie dzieje i mnie tylko przeprasza. I tak k%$$a od kilku miesiecy nie mam swoich pieniedzy i nie wiem czy mam isc na policje czy co z tym zrobic. Wiec licz sie z tym, ze mozesz stracici dostep do swiich pieniedzy bo nie ma pana plaszcza i co nam pan zroni. To sa szare huje i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   Karty rozliczane po kursie organizacji do PLN:
   Karta kredytowa Mastercard Citi Ultime


   @Krupier:

   Pierwszy przykład z brzegu który podałeś, za tabelą opłat i prowizji:

   Opłata roczna za wydanie karty płatniczej będącej Kartą główną i za obsługę karty kredytowej będącej Kartą główną: 1000zł
   Prowizja za Transakcję gotówkową: 8% wartości Transakcji nie mniej niż 10

   Jasne, nie ma prowizji za przewalutowanie, dokładnie jak w Revolut. Jeśli to chciałeś udowodnić to się udało. Tylko za brak prowizji w transakcjach bezgotówkowych trzeba zapłacić 1000zł rocznie, a i tak 8% prowizji za wypłatę z bankomatu.

  •  

   pokaż komentarz

   @kabzior: no trudno żeby za wypłatę kasy z bankomatu z karty kredytowej nie było prowizji. XD

   Nie musisz tej używać, jak widzisz masz wiele innych do wyboru.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaloryfere: "Revoluta zakładałem ponad 2 lata temu i na tamten moment nie było kogoś, kto ma jednocześnie niski kurs, jest wygodny w użyciu i ma kartę wielowalutową. O ile żadna z tych cech z osobna nie była nowością, o tyle nie było (i chyba nadal nie ma) rozwiązania, które łączy je wszystkie."

   Było na długo przed Revolutem. KK Wizzair już w 2015 czy 2016 jak ją zakładałem dawała takie możliwości. Obecnie już nie daje, ale są inne (gdzieś tam wrzucałem listę).

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: oczywiście że za wypłatę z bankomatu jest prowizja dla karty kredytowej, co tylko świadczy o Twoim chybionym podaniu jej jako alternatywy dla Revolut. Nie wspominając już o tysiącu zł opłaty za w ogóle jej posiadanie. Podajesz jako opcję coś co jest kompletnie innym produktem, skierowanym do innego klienta tylko dlatego że ma jedną cechę wspólną.

  •  

   pokaż komentarz

   @kabzior: dlatego podałem kilkanaście rozwiązań, a nie jedno. (-‸ლ)

   Chcesz to sobie załóż konto w Pekao. Będziesz miał to samo co daje Revolut + nielimitowane wypłaty na całym świecie.

   Revolut ma limit wypłat na bodajże 200€. Ogromna suma.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: Ale KK Wizzair to była chyba karta kredytowa? To zupełnie inny produkt. Szukałem zamiennika Kantora Alior.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaloryfere: No właśnie nie jest bankiem a ilość wrażliwych danych jaką trzeba udostępnić przy rejestracji jest jak dla mnie nieakceptowalna. Zakładając zdalnie konto bankowe w poważnej instytucji finansowej gdzie można zaciągać pożyczki jakoś wystarczy wykonać przelew z własnego konta i nie trzeba przy tym wysyłać swoich zdjęć oraz zdjęć obu stron dokumentów, czyli widać da się wykonać weryfikację tożsamości w cywilizowany sposób. Obecnie przepisy są takie, że nawet banki nie mają prawa kserować dokumentów więc tym bardziej nie ma prawa żądać ich jakiejś pseudo bankowa aplikacji, która nie wiadomo co z tym robi (pomijam już kwestię związaną z ryzykiem ewentualnego wycieku danych).

   Konto rejestrowałem jak była ta akcja z rozdawaniem kart wiec na początku czyli nie mogło się nic zmienić. Ogólnie chciałem sprawdzić jak to działa więc się zarejestrowałem, brat przesłał mi niewielką kwotę i jak tylko pojawiła się pierwsza kasa to od razu wyskoczyli z weryfikacją. Podziękowałem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaloryfere: tak, kredytowa. Debetowa wtedy działała na takich samych zasadach mimo, iż wg toip nie powinna. ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

   W kantorze Aliora na takiej zasadzie działała i działa karta w USD (chociaż teraz już ponoć jakąś wielowalutową mają).

  •  

   pokaż komentarz

   @nieujawniony: Ja mam Revoluta jakieś 2,5 roku, także nie pamiętam dokładnie jak to było. Revolut nie jest bankiem i ma to swoje wady i zalety. Zaletami jest swobodne działanie, chociażby wybór payment providera, brak podatków bankowych i innych dupereli. Dzięki temu można dostarczyć usługę taniej. Wady już wymieniłeś i wystarczy. Na pewno wycieki danych zdarzają się również w bankach, ale w Revolut nie masz gwarancji bankowej. To nie jest produkt gdzie trzymasz cały swój majątek. Raczej na zasadzie trzymania pewnej, ograniczonej kwoty na wakacje, zakupy itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: Ale tutaj nie chodzi o kartę, tylko o możliwość wpłacenia środków na konto w błyskawicznym czasie, przekonwertowania ich na wybraną walutę i zapłacenie za zakupy. Ew. za granicą wypłacenie hajsu z bankomatu po uprzednim doładowaniu konta, co trwa poniżej minuty. Do tego rewelacyjna aplikacja mobilna, w której zgrabnie masz podsumowane wydatki, masz możliwość łatwego podzielenia rachunku pomiędzy znajomymi w Revolut, ubezpieczenia medycznego za granicą, ubezpieczenia telefonu itd. itp.

   Karta kredytowa to kredyt, który obniża zdolność kredytową itd. itp., zresztą nie ma co prowadzić akademickiej dyskusji o wyższości jabłka nad gruszką ;-)

   Ja wiem że mogę użyć kalkulatora do wykonania działania, ale sięgam w tym celu po telefon, który ma również inne funkcje. Myślę, że to dobra analogia ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaloryfere: no ja wiem o co chodzi, to wszystko oferują zwykle karty debetowe. Jasne, nie wszystkie, ale taka w Pekao to właściwe oferuje to samo + wypłaty bez limitów (w Revolucie chyba 200€). Getin, Envelo, Pocztowy - to samo prócz wypłat. I nic nie musisz doladowywac, masz hajs na koncie i płacisz.

   Do tego Revolut ma kiepski kurs na niektóre waluty (UAH) i kiepski kurs w każdy weekend (a często właśnie na weekend się gdzieś wyjeżdża).

   Apka jak apka, nic szczególnego w niej nie widzę.

   Na wyjeździe i tak mieć lepiej kilka kart więc poleganie na samym Revolucie jest nierozsądne.

  •  

   pokaż komentarz

   @HaPPe: Sposób formułowania żądania zamknięcia konta nie ma tutaj nic do rzeczy. Twierdziłeś, że "narzekam" i wystarczy napisać, więc udowodniłem Ci, że nie narzekam i nie "wystarczy napisać na czacie", czyli jednak wyszło na moje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaloryfere: No chyba jednak nie. A próba przelania środków (nawet do nadawcy przelewu) kończy się żądaniem wysłania dowodu. I to ma być uczciwa firma?? To, że większość pewnie bezmyślnie wyślę im nawet rozmiar ch..ja nie znaczy, że ja też muszę się na to zgadzać. Ale w takiej sytuacji powinni bez gadania zwrócić środki do nadawcy i zamknąć konto no ale po co skoro można zamrozić kasę klienta i liczyć %

   źródło: embed.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @nieujawniony ale nic mi nie udowodniłeś, dalej uważam że wystarczy napisać na czacie, a teraz szukasz dziury w całym żeby pokazać jaki to revolut jest be bo zabrali pieniądze i nie chcą oddać. Chcesz zamknąć konto? Zamknij je i po problemie. Nie chcesz zamykać tylko się żalić? To nie, twoja sprawa ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @HaPPe: Mam napisać krótko "proszę o zamknięcie konta", wysłać Ci screen i pogrążyć Cię jeszcze bardziej? Z góry mówię, że po angielsku też już próbowałem z podobnym efektem, więc zastanów się zanim po raz kolejny raz się ośmieszysz Panie Revolut Ekspercie.

   PS: Firmy takie jak Revolut potrzebują właśnie takich owieczek, które za darmo robią im dobrze zaciekle broniąc firmy nawet jeśli user trafia na realny problem (chyba, że Ci za to płacą to sorry). Czekam tylko aż rozpocznie się strzyżenie owieczek (co zresztą poniekąd wynika z tego artykułu) + kolejne znalezisko o tytule: "Revolut wprowadza opłaty" - wtedy Cię zawołam (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞

  •  

   pokaż komentarz

   @nieujawniony tak, bo zrobiłem to samo 2 lata temu. Założyłem, nie chciałem wtedy weryfikować się dokumentem, poprosiłem o zamknięcie. I wiesz co? Zamknęli konto

  •  

   pokaż komentarz

   @HaPPe: I co teraz Pan Ekspert radzi? Bo posłuchałem Pana rady, napisałem krótko i zwięźle i już mi odpisali. Całą sekundę musiałem czekać na ich odpowiedz. Rzeczywiście wspaniały ten Revolut, nawet ja nie potrafię tak szybko pisać. A wiesz może ile razy trzeba prosić aby uzyskać pożądany skutek?

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: IMG_4470.PNG

  •  

   pokaż komentarz

   tak, bo zrobiłem to samo 2 lata temu. Założyłem, nie chciałem wtedy weryfikować się dokumentem, poprosiłem o zamknięcie. I wiesz co? Zamknęli konto

   @HaPPe: pytanie czy miałeś tam jakieś środki. Bo ja tez mam 20zł na niezweryfikowanym koncie, którego nie chcę weryfikować i też mam tą kasę w plecy jak kolega wyżej.

   Dla mnie to niepoważna i nieuczciwa praktyka. Ale o tym oczywiście spamerzy revolutowi nie mówią.

  •  

   pokaż komentarz

   @nieujawniony ale czy ty nie rozumiesz że piszesz z botem? XD przecież powiedziałem że masz napisać live agent żebyś pisał z człowiekiem.

   @Krupier tak też przelałem 20 zł, i tak zwrócili mi te pieniądze bez żadnego problemu

  •  

   pokaż komentarz

   @nieujawniony: Uuu... jak widać, zapętliłeś się. W Kantorze Aliora też musiałem przelać środki jak zamykałem tam konto, z tym że oni mieli już dane z mojego dowodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Ja na Twoim miejscu (jak naprawdę nie chcesz przesyłać im skanu + selfie) przy okazji zakupów (np. na Allegro) podpiąłbym kartę Revoluta, przelał na Revoluta dokładaną kwotę, którą sklep ściągnie i w ten sposób wyzerowałbym konto. Trochę pogmatwane, ale niestety takie są fakty, że w ramach ochrony przed praniem brudnych pieniędzy Revolut wymaga dodatkowych weryfikacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaloryfere: No tak, czyli chcąc zamknąć konto mam im uprzednio wysłać zdjęcie dowodu mimo, że to jest właśnie powód dla którego chce zrezygnować z usługi - no logiczne. Jak więc udowodniłem na tym przykładzie Revolut nie taki kolorowy jak go reklamują.

   Odnosząc się natomiast do Twoich sugestii: na rachunku mam aktualnie 20 PLN, (które wysłał mi brat i które leżą tam od roku), ale skoro żądają weryfikacji konta to rzecz jasna żaden sklep nie autoryzowałby mojej karty, którą nawiasem mówiąc także mam nieaktywną bo zamrozili mi konto zanim zdążyłem ją jeszcze aktywować i cokolwiek zrobić. W takiej sytuacji jak dla mnie przelew powinien być z automatu zwracany do nadawcy i moje dane powinny zniknąć z ich systemu skoro klient chce zrezygnować z usługi (bo chyba mam takie prawo?). Tymczasem tutaj: kasa zamrożona, zamknąć konta z poziomu ustawień nie mogę, przelewu wycofać nie mogę a na wszystkie wiadomości odpisuje bot. Super. Ciekawe co na to przepisy RODO.

   I nie chodzi o to, że mam coś do ukrycia i później być może nie dokonałbym tej durnej weryfikacji ale skoro wyraźnie piszę, że weryfikacją jest wymagana po przekroczeniu X kwoty, po czym po zaraz po rejestracji banują mi konto po otrzymaniu jakiegoś gówno przelewu na 20 zł i chcą dowód, to niech się wypchają.

  •  

   pokaż komentarz

   @HaPPe: Nie rób proszę ze mnie ani z tych, którzy to czytają idiotów wymyślając funkcje których tam nie ma. W zakładce pomocy jest chat i nie ma wpływu na to, że na moje wiadomości odpowiada bot i właśnie stąd moja ironia, której jak widać też nie zrozumiałeś.

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: IMG_4471.PNG

  •  

   pokaż komentarz

   @nieujawniony: Wygląda to źle, ale myślę, że namieszała tutaj ustawa AML. Nagle wszystkie firmy, które w jakiś sposób zarządzały Twoimi pieniędzmi, zaczęły żądać skanu dowodu. Twoją opinię, że pieniądze przesłane ROK WCZEŚNIEJ powinnny wrócić do adresata, pozostawię bez komentarza ;-)

   Warto przeczytać artykuł https://niebezpiecznik.pl/post/przelewy24-skycash-revolut-skan-dowodu/

   Odnośnie RODO posłużę się cytatem z w/w artykułu: "RODO nie zabrania przetwarzania danych zawsze i wszędzie. Wymaga, by dane osobowe były przetwarzane zgodnie z prawem i aby były zbierane “w konkretnych, wyraźnych i prawnie uzasadnionych celach“. Tutaj mamy zgodność z prawem (ustawa pozwala) i to prawo ma swój określony cel. RODO przewiduje też, że przetwarzanie może być niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze."

   Tutaj raczej nie chodzi o to, że Revolut przyciął w ch... tylko w międzyczasie narzucone zostało pewne prawo, które wygenerowało problem.

   Na Twoim miejscu próbowałbym skontaktować się z nimi na FB.

   PS. A o co chodzi z zamrożeniem konta? Co to oznacza? Jak to zrobiłeś, że nie zdążyłeś aktywować karty? Możesz dodać sobie kartę wirtualną?

  •  

   pokaż komentarz

   @nieujawniony masz wejść na czat z botem, i napisać tam "live chat". To takie trudne?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaloryfere: Myślę, że z AML i RODO nie masz racji, gdyż rejestrowałem się na początku marca 2018, czyli jeszcze przed wejściem AML i RODO (to ostatnie weszło 25.05.2018) a oni już w marcu uwalili mi konto żądając wysyłania dokumentu. Karty nie zdążyłem aktywować, gdyż pierwsza którą zamówiłem zaginęła (zresztą to chyba nie ma nic do rzeczy bo nawet gdybym zdążył to aktywować to i tak niczego by to nie zmieniło). Udało się dopiero gdy zamówiłem kolejną. Wszystko było OK, do czasu otrzymania pierwszego "testowego" przelewu od brata - wtedy od razu wyskoczyli z komunikatem "Musisz dokonać weryfikacji" i chcieli abym wysłał swoje zdjęcia + dowód i właśnie to jest mój główny zarzut wobec nich bo skoro weryfikacja i wysyłanie dowodu jest wymaganie od razu to trzeba o tym jasno informować użytkownika przed rejestracją a nie nie obiecywać jakieś limity po czym gdy na konto wpływa kasa wyskakują z weryfikacją, jednocześnie blokując jakiekolwiek działania włącznie z możliwością rezygnacji z usługi i zamknięciem konta. To jest jawne wprowadzanie w błąd. Zresztą u brata było dokładnie to samo, tyle, że on wysłał to co chcieli. W moim przypadku sytuacja jest o tyle prosta, że konto jest bez historii, wiec o żadnym praniu pieniędzy nie może być mowy. Jak dla mnie powinno działać to tak, że skoro nie dokonałem weryfikacji czasu to wysyłają powiadomienie, że jeśli nie dokonam weryfikacji przez x czasu to odsyłają kasę skąd przyszła i zamykają konto, no ale po co to robić skoro można w tym czasie obrać kasą klienta. Poza wysłaniem wiadomości na czacie nic więcej z tym nie robiłem, bo szkoda mi czasu aby się z nimi użerać jak i nie mam zamiaru niczego im wysyłać żeby odzyskać głupie 20 zł. Niech se wezmą ale w zamian widząc tutaj tą masową masturbację nad Revolte-em postanowiłem podzielić jakie ja mam doświadczenie związane z tą usługą.

   PS: Mam kontaktować się z nimi przez FB? No bez jaj. Skoro firma uruchamia usługę a szczególnie taką o charakterze bankowym to ich zasranym obowiązkiem jest umożliwić sprawna komunikację z klientem bez potrzeby komunikowania się przez jakieś platformy firm trzecich, gdzie użytkownik może a przecież wcale nie musi korzystać z FB.

  •  

   pokaż komentarz

   @HaPPe: Owszem, jest trudne gdyż nigdzie tam nie piszą, że aby porozmawiać na czasie z żywym człowiekiem trzeba uprzednio wpisać "live chat". Skąd niby masz informację? Jakieś źródło? Wczoraj twierdziłeś, że wystarczy napisać zwięźle i jakoś nic to nie dało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @nieujawniony dwa razy już ci napisałem żebyś napisał live agent albo live chat.

  •  

   pokaż komentarz

   @nieujawniony: Pewnie masz rację, ja nie znam wszystkich szczegółów Twojej sprawy, zwłaszcza że ujawniasz je po kolei z każdym kolejnym komentarzem. Ale spoko, rozumiem.

   Co do kontaktu przez FB to możesz strzelać fochy, ale wiedz że ja dzięki temu załatwiłem sobie zieloną kartę w PZU, której nikt nie był w stanie mi wystawić z uwagi na tzw. "błąd systemu". Infolinia, 2-krotna wizyta w placówce nie pomogły, by załatwić coś co robią zwykle w 10 minut. Niestety, taka prawda. Mogłem też powiedzieć, że FB nie jest od tego itd., ale skorzystałem z tej opcji jako ostatnia deska ratunku.

 •  

  pokaż komentarz

  Ostatnio zaoszczędziłem dzięki temu kupę kasy. Najpierw wakacje i lepszy kurs niż w kantorze, a potem zakup za $1099 za które bank chciał £1060, PayPal £930 a Revolut £880 (ʘ‿ʘ) oby im się wiodło

 •  

  pokaż komentarz

  Revolut spoko do płacenia w dzikich krajach itp. Doładowuję np 100 zł i zamienia na lokalne waluty # nigdy więcej nie trzymam niż 300 zł

 •  

  pokaż komentarz

  warto jeszcze dodać że ubezpieczenie podróżne w revolucie, które jest realizowane przez White Horse z Irlandii również działa elegancko - w tym roku miałem okazję się przekonać.