•  

  pokaż komentarz

  Nie rozumiem ludzi, którzy psioczą pod tym względem na Unię. Właśnie jako Unia, mamy możliwość głośnego sprzeciwu lub podjęcia działań wobec takich zachowań innych mocarstw.

  •  

   pokaż komentarz

   @FELIX90:
   Gdzie tam. Tylko sami będziemy silni. Ewentualnie w sojuszu z Węgrami - bo nie wiem kto ewentualnie chętny by został do budowania sojuszy.... Pogadaj ze zwolennikami konfederacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomski84: sam popieram w wielu aspektach konfederację, w wielu się nie zgadzam ale mino wszystko chciałbym zobaczyć w sejmie taką przeciwwagę i sprawdzić w praktyce ich pomysły

  •  

   pokaż komentarz

   Nie rozumiem ludzi, którzy psioczą pod tym względem na Unię. Właśnie jako Unia, mamy możliwość głośnego sprzeciwu lub podjęcia działań wobec takich zachowań innych mocarstw.

   @FELIX90: Niektórzy są w stanie poświęcić bardzo wiele, żeby tylko lewactwo dupa bolała.

  •  

   pokaż komentarz

   @FELIX90: tyle że to UE zaczęła a teraz udaje że odwet? USA podniosło cła o 25% w odwecie...

  •  

   pokaż komentarz

   @FELIX90:

   sprawdzić w praktyce ich pomysły

   Tylko że ich pomysły po nawet minimalnej logicznej analizie oznaczają albo gigantyczne zadłużenie Państwa albo w ogóle zawalenie finansów publicznych.
   Przykład: Pierwszy punkt ich programu: Dobrowolny ZUS. Jak ostatnio wyjaśnił Mentzen na debacie - miałoby to polegać na wykupie przez osoby pracujące OBOWIĄZKOWYCH obligacji i ze środków z tych obligacji miałyby być wypłacane emerytury dla obecnych emerytów.
   No super - ale po pierwsze czym innym jest emisja obligacji niż zadłużaniem Państwa?
   po drugie: z czego państwo sfinansuje późniejszy wykup tych obligacji od wierzycieli skoro konfa zapowiada również rezygnację z PIT, akcyzy na paliwo oraz opłaty paliwowej (tylko te trzy podatki stanowiły prawie 25% wszystkich wpływów do budżetu w 2017 roku)
   Oni mają tylko puste cyniczne populistyczne hasełka w stylu: "obniżmy podatki" - ale rozwiązania jakie proponują na pokrycie zobowiązań państwa to w skrócie: zadłużenie państwa i niech się kolejne rządy martwią? ( ͡º ͜ʖ͡º)
   Państwo to sieć naczyń połączonych i nie da się "od tak" zrezygnować z 25% wpływów do budżetu - a licząc rezygnację z ZUSu to prawie z 50%, i zamiast tego emitować obowiązkowe obligacje - czyli się zadłużać....
   Gdyby to było takie łatwe - to wszystkie rządy obniżałyby maksymalnie podatki, bo przecież społeczeństwo nie lubi płacić podatków i byłby to przepis na wygrywanie kolejnych wyborów i utrzymywanie się przy władzy w nieskończoność. ( ͡º ͜ʖ͡º)
   Naprawdę myślisz że np. prywatna opieka zdrowotna będzie tańsza dla obywateli niż Państwowa? Prywatna - czyli z założenia nastawiona na zysk - a nie tylko pokrycie kosztów - jak ma to miejsce w Państwowej?

  •  

   pokaż komentarz

   @FELIX90: W pojedynkę żadne z europejskich państw (no może oprócz Niemiec) nic nie zdziała z Chinami, czy Stanami. Takie są fakty- Unia jest nam potrzebna, jaka by ona nie była.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomski84: Cała grupa Wyszehradzka produkowałaby połowę PKB co jedno miasto w Stanach - Nowy Jork. O jakiej my sile tutaj mówimy?

  •  

   pokaż komentarz

   Naprawdę myślisz że np. prywatna opieka zdrowotna będzie tańsza dla obywateli niż Państwowa? Prywatna - czyli z założenia nastawiona na zysk - a nie tylko pokrycie kosztów - jak ma to miejsce w Państwowej?

   @tomski84: tak. Konkurencja jest dobra. Jeśli za dużo lepszą jakość usług miałbym płacić nawet nieco więcej niż wynosi składka, to i tak w ogólnym rozrachunku jest to taniej. Obecnie płacę obowiązkową składkę, prywatny pakiet medyczny a jak trzeba coś więcej, to i tak idę prywatnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomski84 @FELIX90: Dodatkowo podczas prywatyzacji powstałyby pakiety ubezpieczeniowe - miesięczna płatność powiedzmy 300 zł i jest się ubezpieczonym na kwotę do 500 tys. zł. W przypadku nagłej choroby/wypadku ubezpieczalnia pokrywa całość lub część kwoty za szpital. Ubezpieczenie byłoby oczywiście obowiązkowe tak jak OC dla auta.

  •  

   pokaż komentarz

   @FELIX90:

   tak. Konkurencja jest dobra.

   Ale wiesz że teraz też jest konkurencja i zakłady opieki zdrowotne konkurują ze sobą o kontrakty z NFZu?

   Jeśli za dużo lepszą jakość usług miałbym płacić nawet nieco więcej niż wynosi składka, to i tak w ogólnym rozrachunku jest to taniej.
   Poczytaj sobie jakie rachunki za opiekę medyczną płaca ludzie w stanach. Nawet tacy którzy mają prywatne ubezpieczenie - bo nagle okazuje się że ubezpieczyciel traktuje przykładowo cesarskie cięcie w przypadku zagrożenia zdrowia płodu jako cesarskie cięcie "na życzenie". I cyk rachunek na 10 000 $ za poród na dobry start.
   I sądź się później z jakimś gigantem z prywatnego sektora ubezpieczeniowego który ma na stałe sztab prawników.

   Jeden z kandydatów na prezydenta w USA sen. Sanders poprosił nawet ludzi o przesłanie przykładów absurdalnych rachunków jakie ludzie dostawali mimo tego że mieli prywatne ubezpieczenie:
   Gość złamał kark w wyniku wypadku, za 8 miesięcy hospitalizacji szpital wystawił rachunek na 1,25 mln dolarów. Polisa pokrywała koszty do 1 mln. W wieku 23 lat musiał ogłosić tzw. bankructwo medyczne bo nie było go stać na rachunek 250 000 $
   Poczytaj jak działają gigantyczne korporacje ubezpieczeniowe typu Horizon w USA. Gdzie standardem jest unikanie odpowiedzialności przez ubezpieczyciela i sądzenie się z nim....

   w ogólnym rozrachunku jest to taniej

   No właśnie nie jest taniej. Ja nie wiem skąd takie przekonanie - skoro taki system działa w USA i nie jest taniej ani dla pacjentów ani nawet dla skarbu Państwa USA - bo jednak część usług musi być finansowana z budżetu. CZemu musi - już odpowiadam - wyobrażasz sobie że przykładowo dzieci bardzo biednych ludzi bez ubezpieczenia umierają na ulicy rozwiniętego kraju - tylko dlatego że rodziców nie było stać na opiekę zdrowotną?

   Nie zawsze prywatnie znaczy taniej. Zwłaszcza w takich gigantycznych branżach. Bo prywatne firmy MUSZĄ osiągnąć zysk dla swoich udziałowców. Do tego dochodzą gigantyczne koszty marketingu. Gigantyczne koszty lobbingu. Gigantyczne koszty obsługi prawnej.

   No ale dobra - to tylko jeden aspekt tego co napisałem - odniesiesz się może do tego co więcej napisałem - poza ostatnim akapitem? O zadłużaniu Państwa przez emisję OBOWIĄZKOWYCH obligacji?

  •  

   pokaż komentarz

   @FELIX90:
   Zresztą o czym my w ogóle mówimy.
   Partia która sama siebie nazywa wolnościową a jest za utrzymaniem zakazu handlu w niedzielę ( ͡º ͜ʖ͡º)
   Uświadom sobie że to nie są żadni wolnościowcy - tylko zamordystyczni radykalni kato-nacjonaliści plus Korwin.
   Wypowiedź brauna z przedwczoraj:
   https://www.youtube.com/watch?v=jNEYqGAeUDQ

   Wolnościowcy pfff. "Możesz być wolny ale wg naszych katolickich nacjonalistycznych zasad."
   Dałeś się nabrać i tyle. Bandzie cyników i oszustów którzy rzucają na lewo i prawo pięknymi populistycznymi hasełkami. "Niższe podatki! Elektrownia Atomowa! Benzyna po 3 zł!"
   Oni Ci wszystko obiecają żeby tylko dopchać się do władzy i jak najwięcej się napchać...
   I nawet nie trzeba gdybać czy tak będzie w przypadku "patriotów" z Ruchu Narodowego. Wystarczy spojrzeć co zrobił "antysystemowiec" Andruszkiewicz z Ruchu Narodowego po tym jak dostał się do sejmu z list Kukiza ( ͡º ͜ʖ͡º).
   Został wiceministrem cyfryzacji w rządzie PiS za zmianę barw klubowych.
   Myślisz że Bosak i Winnicki są inni? Że im zależy na Twojej wolności? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @FELIX90: jak by UE chciała to ma większe możliwości "dowalenia" USA, niż odwrotnie. Oni mają kilku gigantów - których można lekką ręką udupić, wystarczy żeby płacili podatki nie w raju podatkowym w po prostu zmienić kilka ustaw i mają płacić np: 5% dochodowego + vat i takie Google i Pejsbook, leży i kwiczy. Wybaczcie, ale oni są gigantami, dopóki nie dojadą ich podatki.

  •  

   pokaż komentarz

   odniesiesz się może do tego co więcej napisałem - poza ostatnim akapitem? O zadłużaniu Państwa przez emisję OBOWIĄZKOWYCH obligacji?

   @tomski84: nie odniosę się, bo nie mam wiedzy na ten temat i nie czuję się kompetentny a nie chcę się wydurniać, tylko dlatego, żeby odpisać. Gdyby było inaczej nie pytałbym tutaj.

   Jaka jest alternatywa na te wybory twoim zdaniem?

  •  

   pokaż komentarz

   @FELIX90:

   Jaka jest alternatywa na te wybory twoim zdaniem?

   Lewica. W szczególności Biedroń. Kawał dobrej roboty wykonał w Słupsku. Przekonał do siebie nawet konserwatywnych mieszkańców po prostu sprawnym i uczciwym działaniem.
   Nie są idealni - ale ja jestem za bardzo wyraźnym oddzieleniem kościoła od państwa, a tylko to ugrupowanie to gwarantuje.
   Mam już dość tej hipokryzji, specjalnego statusu, przywilejów i mieszania się osób duchownych do polityki Państwa które zgodnie z konstytucją powinno być neutralne światopoglądowo i świeckie. ¯\_(ツ)_/¯
   I wkurza mnie ta narracja że kościół zawsze był ostoją polskiego patriotyzmu i niepodległości.
   Wystarczy poczytać jak się zachował kościół wobec kościuszkowców, jaki mieli udział w Targowicy i podejście do konstytucji 3-go maja itd. Nie bez powodu Kościuszkowcy wieszali później biskupów.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomski84: o mój borze. No każdy ma inne poglądy i priorytety jak widać a szczególnie te polityczne. Ja chcę zobaczyć jak się żyje z niższymi podatkami a ty o kościele, Targowicy i Konstytucji 3-go Maja. Zdecydowanie ważniejsze są dla mnie aspekty ekonomiczne niż obyczajowe.

  •  

   pokaż komentarz

   Lewica. W szczególności Biedroń. Kawał dobrej roboty wykonał w Słupsku. Przekonał do siebie nawet konserwatywnych mieszkańców po prostu sprawnym i uczciwym działaniem.

   @tomski84: a gdzie Biedroń jest na jesieni ?

  •  

   pokaż komentarz

   @tomski84: Partie nie będą konkurować w obniżaniu podatków, przynajmniej te u władzy, już mówię dlaczego:

   - Polska to kraj ignorantów i idiotów, kiedyś była ankieta skąd się bierze 500+ i 50% ludzi powiedziało że Kaczyński(PIS) dało, jak można wygrywać obniżając podatki skoro ludzie nie wiedzą że takowe płacą i skąd ,,rząd ma" na to pieniądze..

   - im więcej pieniędzy przechodzi przez budżet, tym więcej można stołków zrobić dla swojaków i wyprać pieniędzy :)

   -co do 25% budżetu, ile obecnego budżetu stanowią różne formy socjalu? zlikwidować socjal i będzie na pit i na opłatę paliwową. Ludzie będą mieli więcej pieniędzy, jednocześnie będą więcej wydawać i budżet wyjdzie na tym z dużo mniejszym obciążeniem niż sądzono. Pamiętaj że żeby dostać 500zł od Państwa, trzeba wpłacić 700, 200 gdzieś się gubi po drodze :)

  •  

   pokaż komentarz

   cyk rachunek na 10 000 $

   @tomski84: to chyba za umycie rąk przed zabiegiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @FELIX90:
   DO ekonomii odniosłem się wcześniej opisując pomysły Konfederacji.
   Teraz pytanie czy niższe podatki kosztem gigantycznego zadłużenia państwa są dla Ciebie ok?
   Bo to takie trochę krótkofalowe myślenie.
   A załamany budżet Państwa to murowana katastrofa.
   Powtórzę - gdyby to było takie proste - to każdy rząd obniżałby podatki - bo jest to łatwy sposób na przekonanie do siebie wyborców.
   Powtórzę - rozwiązanie jakie zaproponowała Konfederacja w osobie Menzetna podczas niedawnej debaty - to zadłużanie Państwa poprzez emisję OBOWIĄZKOWYCH obligacji.
   Obligacja to nic innego jak zaciąganie długu.

  •  

   pokaż komentarz

   @FELIX90: ale tomski84 juz ci wyjasnil, ze zadnych nizszych podatkow nie bedzie bo jest to fizycznie niemozliwe, bez wzrostu zadluzenia panstwa i emisji obligacji, na ktorych pokrycie nie bedzie funduszy. Konfederacja jest partia antysystemowa i populistyczna, ktora bazuje na takich samych postulatach jak samoobrona. To jest przepis na spustoszenie kasy panstwa w gorszy sposob niz robi to Pis

  •  

   pokaż komentarz

   @tomski84: @grillo: wszelkiego rodzaju programy socjalne finansowane z mojej pracy też nie są fajne, podobnie jak pomysły lewicy na krojenie mnie jeszcze bardziej.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomski84 przecież logicznym jest, że nie zrezygnują z tych wszystkich podatków w jednym dniu ma być to rozłożone.

  •  

   pokaż komentarz

   @FELIX90: to jest w tym wszystkim najgorsze, brak partii na scenie, na ktora by mozna z czystym sumieniem zaglosowac. Trzeba glosowac na mniejsze zlo. Ja waham sie sie miedzy lewica a PO

  •  

   pokaż komentarz

   @tomski84 to na kogo polecasz głosowac? Dalej na PiS czy PO czy k$$#a KO? Mimo wszystkich wad konfy i tak są jedynym sensownym ugrupowaniem.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomski84 czyli ch$? z gospodarką. Najważniejsze by doj#%#c katolom xd. Jesteś jak PiS tylko w drugą stronę.

  •  

   pokaż komentarz

   Polska to kraj ignorantów i idiotów

   @sayanek:
   Zgadza się. Idealny przykład: pomysł konfederacji na to skąd wziąć środki na wypłaty emerytur po wprowadzeniu "dobrowolnego ZUSu": Mentzen: "emisja obowiązkowych obligacji z których środki miałyby iść na wypłaty obecnych emerytur"
   https://www.youtube.com/watch?v=0wg3KvBUQI0&feature=youtu.be&t=65

   Oczywiście mówi to używając wielu mądrych słów, do tego bardzo szybko i z wielką pewnością siebie - więc wykopki to łykają jak pelikany. To że ktoś mówi szybko i pełnymi zdaniami nie znaczy, że mówi mądrze - w skrócie jego odpowiedź to: zadłużymy budżet żeby wypłacić te emerytury.
   No super pomysł. Czyli zadłużamy Państwo - bo emisja obligacji - to nic innego jak pożyczane pieniędzy na procent. I to jeszcze w formie obowiązkowej dla obywateli.
   Wykopki: Braaawo! No to jest zdroworozsądkowy pomysł! Zaorał! ( ͡º ͜ʖ͡º)
   Jak rozumiem te obligacje miałyby załatwić problem obecnych emerytur jak i przyszłych - tych osób które by je PRZYMUSOWO nabyły - tak?
   A z czego środki na wykup tych obligacji budżet Państwa weźmie kiedy nadejdzie czas ich wykupu z odsetkami? Emisja kolejnych obligacji? Taka piramidka finansowa bez końca? ( ͡º ͜ʖ͡º)

   Generalnie każdy problem z brakiem kasy w Państwie można taką "filozofią" rozwiązać.
   Brakuje na coś kasy w budżecie - emisja OBOWIĄZKOWYCH obligacji dla obywateli.
   Serio?? To jest pomysł "wolnościowców zdrowomyślących" na publiczne finanse? Zadłużanie skarbu Państwa?

  •  

   pokaż komentarz

   @Mjj48003: Słucham?Myślę że pełne ubezpieczenie było by droższe.Po za tym 500 tys.?Jak służba zdrowia zostanie sprywatyzowana to lobby lekarskie bardzo szybko doprowadzi i do tego że internista w przychodni będzie zarabiał że 30 tys.A specjalista w szpitalu 50 tys.miesięcznie i połowa z tych ubezpieczeń to będą pensję lekarzy.Oczywiście nadal będziemy kształcić za publiczne pieniądze bo w naszym feudalnym systemie społecznym elycie się należy z urodzenia.Lobby lekarskie przypilnuje ilości kształconych lekarzy żeby nie było konkurencji w zawodzie jak jest w USA.

  •  

   pokaż komentarz

   @FELIX90: Ale clo to idiotyzm. A clo odwetowe jeszcze wiekszy idiotyzm. to tak jakby ktos mnie uderzyl, a ja w odwecie uderzylbym swoja zone. On zeby sie odgyzc uderzylby swoja i tak na zmiane bysmy lali swoje zony.

   Clo uderza w konsumenta kraju ktory clo wprowadza. Czyli clo nalozone przez UE uderza w NAS. Jak USA nalozyly clo na produkty z UE to dowalili SWOIM obywatelom.

  •  

   pokaż komentarz

   @reddml: Nie są, ich pomysły gospodarcze są bardzo niebezpieczne, a te obyczajowe są z pogranicza faszyzmu. Jedyną sensowną alternatywą, która ma pomysł na naprawę gospodarki i sektora publicznego jest Lewica.

   czyli ch?? z gospodarką. Najważniejsze by doj@%?c katolom xd

   Ale Lewica ma bardzo obszerny program gospodarczy, nie skupiają się wyłącznie na sprawach obyczajowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @verul: patrz szerzej. Ty masz drożej, więc będziesz szukać alternatyw. Przepłacisz, owszem ale tylko, jeśli zdecydujesz się to kupić. Mając alternatywę z lokalnego rynku, która przed ocleniem towaru była droższa a w tej chwili jest droższa niż pierwotnie konkurencja zza oceanu ale tańsza po jego ocleniu - weźmiesz produkt lokalny. Tu chodzi o straty dla wzajemnych gospodarek przede wszystkim a nie to, czy ty kupisz drożej ajfona.

  •  

   pokaż komentarz

   @LubieRZca tak dalsze rozdawanie xd. Niech rozdają za swoje.

  •  

   pokaż komentarz

   @FELIX90: Strata jak najbardziej jest. Jak kupie cos drozej to nie kupie czegos innego.

  •  

   pokaż komentarz

   @LubieRZca tak tak mają obszerny program jak narodowy developer czy coś wymyślony przez biedronke ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @reddml: Nie, nie polega on na rozdawaniu. Zapoznaj się z nim i nie wypisuj głupot.

  •  

   pokaż komentarz

   @LubieRZca no właśnie tylko ( ͡º ͜ʖ͡º)
   Nie mam więcej pytań.

  •  

   pokaż komentarz

   @Romboidealny: No wiesz, jakby zlikwidować ZUS i NFZ i podobną kwotę co dzisiaj, powiedzmy 1200 zł miesięcznie wpłacać na fundusz emerytalny + ubezpieczenie. To masz prawie 15 koła zł rocznie - całkiem sporo i starczy na porządne ubezpieczenie i na odłożenie na emeryturę. Bez okradania nas przez Państwo. Z resztą nawet na takim dillu Rząd zarabia bo przecież ubezpieczalnie i fundusze emerytalne zaczną gwałtownie zwiększać przychody, a za tym zaczną płacić większe podatki. Powinna powstać ustawa, która zakazuje działalności funduszowi, który nie jest zarejestrowany w Polsce by nie uciekać nigdzie z podatkami. Wtedy i wilk syty i owca cała.

  •  

   pokaż komentarz

   @reddml: Jeśli uważasz ratowanie służby zdrowia i systemu oświaty, które są w katastrofalnym stanie, oraz ochronę praw człowieka za rozdawnictwo, to faktycznie jesteś kucem.

  •  

   pokaż komentarz

   @FELIX90: Czerpiesz informacje o Unii z telewizji śniadaniowej? LOL. Ze tez takie typy mają dostęp do tak wiarygodnego źródła informacji. Hahahahhaha.

  •  

   pokaż komentarz

   @LubieRZca zależy jak ma wyglądać to ratowanie. Jeśli tylko na zwiększaniu dotacji to tak jest to rozdawanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @LubieRZca nie mamy problemu z ochroną praw człowieka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vigorus: no hahahaaha ty... jakie jaja, co?
   Zwróciłeś uwagę, że do momentu aż się tutaj pojawiłeś, to toczyła się całkiem merytoryczna i kulturalna dyskusja.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomski84: A obecne zobowiązania zusu to w jaki sposób są księgowane? Jak sądzisz?

  •  

   pokaż komentarz

   czyli ch!! z gospodarką. Najważniejsze by doj??#c katolom xd. Jesteś jak PiS tylko w drugą stronę.

   @reddml:
   Przeczytaj sobie moje wypowiedzi nawet pod tym postem to zorientujesz się że gospodarka jest dla mnie na pierwszym miejscu.
   Ale pomysłu konfy na gospodarkę w postaci mniejszych podatków kosztem gigantycznego zadłużenia Państwa są bardzo krótkowzroczne i moga doprowadzić do katastrofy.
   Bo sorry ale co to za rozwiązanie żeby zamiast finansować wypłaty emerytur z ZUSu finansować je kasą pożyczaną na procent poprzez emisję obligacji które pracownicy musieliby PRZYMUSOWO nabywać..
   To jest przecież rozwiązanie chyba gorsze niż obecny ZUS... Na pewno gorsze dla budżetu Państwa bo z odsetkami te pieniądze trzeba będzie oddać.
   O potencjalnej wartości takich obligacji nawet nie chce mi się myśleć. Bo skoro Konfederacja planuje mozliwość handlowania nimi - to sorry - ale chyba pierwsze co bym zrobić to bym sprzedał takie obligacje wiedząc że pieniądze z nich są "inwestowane" na wypłaty emerytur ( ͡º ͜ʖ͡º) i kasę ulokował chociażby w banku - albo w funduszu inwestycyjnym z długim okresem zapadalności. Cokolwiek. Wszystko jest lepsze niż inwestowanie pieniędzy w... wypłaty emerytur.
   Masz genialną wypowiedź Mentzena w tej kwestii:
   https://youtu.be/0wg3KvBUQI0?t=66
   Jeśli ktoś ma elementarną wiedzę na temat ekonomii i w ogóle wie czym są obligacje to pomijając jego mądre puste słowa odpowiedź Mentzena to: Sfinansujemy te emerytury poprzez zadłużenie Państwa...
   ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @tomski84 przecież to zbiór pomysłów. Mentzen zaznaczal, że to projekty i czeka na konstruktywna krytykę oraz dyskusję. Może powinieneś to do niego napisać?
   Nie chcą wprowadzić przecież tego wszystkiego naraz. Już sam pit i cit to dla obywateli wartość 500 plus którego także nie trzeba będzie wypłacać więc więcej kasy będzie w budżecie lub na inne cele jak choćby na wypłaty emerytur tym, którzy nabyli do nich prawa wcześniej.

  •  

   pokaż komentarz

   @FELIX90: Bardzo przepraszam, ale zachowuję kulturę, nie obrażam tylko demaskuję pewne chore zachowania. A nikt nie lubi być demaskowany. Właśnie.

  •  

   pokaż komentarz

   No wiesz, jakby zlikwidować ZUS i NFZ i podobną kwotę co dzisiaj, powiedzmy 1200 zł miesięcznie wpłacać na fundusz emerytalny + ubezpieczenie.
   @Mjj48003:
   Nie da się ot tak zlikwidować ZUSu ponieważ obecne emerytury i inne świadczenia ZUSu są wypłacane ze składek które na bieżąco są odprowadzane przez obecnych pracowników..
   No niestety taki mamy system - bazujący na zastępowaniu się pokoleń, składki które odprowadzasz idą na emerytury dla obecnych emerytów itd.
   Dlaczego tak jest - inflacja, koszty życia, wydajność pracy, jakieś wojny czy inne klęski po drodze, zmiany systemów politycznych itd. - sprawiają że gdyby tak nie było, to obecni emeryci z tego co sami odkładali w składkach mieliby emeryturę po kilkadziesiąt - maks kilkaset zł miesięcznie...
   I nawet konfederacja sobie z tego zdaje sprawę.
   Tylko że oni proponują w zamian system polegający na dobrowolnym ZUSie i w zamian wprowadzeniu PRZYMUSOWEGO wykupu obligacji przez obecnych pracowników z których środki miałyby iść na wypłaty obecnych emerytur.
   Czyli: zadłużanie państwa - bo tym jest właśnie emisja obligacji ¯\_(ツ)_/¯
   Z czego później wykupią te wyemitowane obligacje przy zapowiadanej przez nich tak wielkiej obniżce podatków. Chyba sami jeszcze do tego nie doszli - bo nigdzie nie ma na ten temat informacji...
   Znając ich "genialne" pomysły na ekonomię - pewnie emisją kolejnych obligacji, bo oni chyba zakładają że to już nie będzie ich problem.¯\_(ツ)_/¯
   Masz fragment debaty gdzie Mentzen wprost (tylko że przy użyciu mądrych słów) mówi że ich rozwiązaniem na emerytury dla obecnych emerytów jest zadłużenie Państwa:
   https://www.youtube.com/watch?v=0wg3KvBUQI0&feature=youtu.be&t=67

  •  

   pokaż komentarz

   Nie rozumiem ludzi, którzy psioczą pod tym względem na Unię. Właśnie jako Unia, mamy możliwość głośnego sprzeciwu lub podjęcia działań wobec takich zachowań innych mocarstw.

   @FELIX90: Przeciez to nas nie dotyczy. Francja i Włosi zapłacą

  •  

   pokaż komentarz

   @reddml:

   to projekty i czeka na konstruktywna krytykę
   Tylko jak dawać konstruktywną krytykę osobom których polityka polega na cynicznym wprowadzaniu w błąd wyborców i budowaniu swojego elektoratu na populistycznych chwytliwych hasłach (NISKIE PODATKI! BENZYNA PO 3 zł!), świadomym kreowaniu wizerunku samych siebie jako uciskanych prawdziwych patriotów poprzez przychodzenie na umówioną debatę, której forma była ustalona, bez żadnych rekwizytów - z Polską flagą i później kręcenie afery że (pewnie żydzi) "zabraniają polskiej flagi!", ze sztandarem 2X2 metry mogli w ogóle przyjść. Albo w ogóle każdy komitet powinien jakiś patriotyczny symbol przynieść i zamienić merytoryczną debatę w festiwal tego kto większym patriotą jest.
   Albo na innej debacie umówionego wcześniej jakiegoś gościa z konfederacji w ostatniej chwili miał zastąpić Grzegorz Braun. No ludzie... Wszyscy się przygotowują do debaty (prowadzący dziennikarze, uczestnicy) wiedzą wcześniej kto będzie, przygotowują sobie pytania i tematu a tu w ostatniej chwili "w zastępstwie" przychodzi Grzegorz Braun - jeden z liderów Konfederacji - bo tak! I zdziwko że prowadzący debatę nie chce się na to zgodzić. I afera!
   Sorry ale ta cała Konfederacja jest banda cwaniaków i cyników którzy żerują na budowaniu swojego wizerunku jako uciskanych antysystemowcach i na naiwności wielu młodych ludzi poprzez puste populistyczne hasełka.
   Gdzie tu rozmawiać o konstruktywnej krytyce czy jakiejś rzeczowej rozmowie.
   Jak Ci Mentzen powie że ludzie nie będą takich obligacji jakie oni proponują zamiast ZUSu sprzedawać - to tak będzie. Bo on sobie tą wiedzę i założenie z dupy wyssał chyba... Bo skąd niby ma wiedziec co ludzie z tymi obligacjami będą robić...
   Dyskutuj z takim...
   Konstruktywna krytyka:
   To jebnie! Gdyby obniżanie podatków było takie proste to wszystkie rządy po kolei by to robiły bo byłoby to bardzo popularne działanie przysparzające wyborców.
   To co proponuje konfederacja to jest polityka na poziomie jakichś afrykańskich państewek bananowych - gdzie jak brakuje pieniędzy to je po prostu drukują ( ͡º ͜ʖ͡º)
   No taki jest jest pomysł Mentzena. Skąd kasa na emerytury? - zadłużymy państwo.
   No i jaką konstruktywną krytykę takiemu pomysłowi można dać?

  •  

   pokaż komentarz

   @tomski84 programem jest obniżanie podatków jak i wydatków. Nikt nie mówił, że wszystkich od razu. Jeśli ludziom zostaje w kieszeni więcej pieniędzy to chyba lepiej i dla nich i dla gospodarki? Sama kwota z 500 plus jest gigantyczna a można to rozwiązać nie rozdając tych pieniędzy a tak jak pisałem.

  •  

   pokaż komentarz

   przecież to zbiór pomysłów

   @reddml: Wow i ze zbiorem pomysłów chce ta partia wejść do sejmu? Lewica ma konkretne rozwiązana i plany ich wdrożenia, a nie zbiory pomysłów. Likwidacja ZUS oraz systemu oświaty i NFZ, które proponują ludzie z Konfederacji to katastrofa większa niż jaką mamy teraz. Nie wspominając o nacjonalistycznych i faszystowskich poglądach obyczajowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomski84: Udzielasz się prężnie, lubisz się chwalić swoją super wiedzą ekonomiczną, a jednak na niewygodne pytania nie odpowiadasz. Zatem ponownie: skoro emisja obligacji to dług, to czym są obecne zobowiązania Państwa wobec emerytów?

  •  

   pokaż komentarz

   @tomski84: Udzielasz się prężnie, lubisz się chwalić swoją super wiedzą ekonomiczną, a jednak na niewygodne pytania nie odpowiadasz. Zatem ponownie: skoro emisja obligacji to dług, to czym są obecne zobowiązania Państwa wobec emerytów?

  •  

   pokaż komentarz

   @tomski84: Udzielasz się prężnie, lubisz się chwalić swoją super wiedzą ekonomiczną, a jednak na niewygodne pytania nie odpowiadasz. Zatem ponownie: skoro emisja obligacji to dług, to czym są obecne zobowiązania Państwa wobec emerytów?

  •  

   pokaż komentarz

   @reddml:
   500+ to koszty rzędu 40 mld zł rocznie dla budżetu (to już po rozszerzeniu na pierwsze dziecko).

   Sam PIT z którego Konfederacja chce zrezygnować to wpływy rzędu 80 mld zł rocznie (2017 rok), dalej opłata paliwowa i akcyza z której zdaje się tez konfederacja chce zrezygnować - to wpływy ok 75 mld zł (2017 rok).

   Rezygnacja z ZUSu jak pisałem wcześniej jest fikcją - bo zamiast odprowadzać składki do ZUSu - jak to określił Mentzen na "wirtualne konto" musielibyśmy nabywać obowiązkowe obligacje z których środki szły by na wypłaty obecnych emerytur.
   Tylko że później te obligacje skarb Panstwa musi wykupić jeszcze z procentem - czyli długofalowo jest to zwiększanie wydatków Państwa na ie ich zmniejszanie.
   Polecam zajrzeć sobie na:
   https://www.mapawydatkow.pl
   Wtedy zorientujesz się może na co i ile pieniędzy idzie. Oraz skąd i za co Państwo ma środki na wydatki.

  •  

   pokaż komentarz

   @LubieRZca pomysły lewicy to dosypywanie pieniędzy w ramach ratowania oświaty i zluzby zdrowia. To nic dobrego.

  •  

   pokaż komentarz

   @malsumis:

   Udzielasz się prężnie, lubisz się chwalić swoją super wiedzą ekonomiczną, a jednak na niewygodne pytania nie odpowiadasz. Zatem ponownie: skoro emisja obligacji to dług, to czym są obecne zobowiązania Państwa wobec emerytów?

   Dzięki stary - ale ja mam bardzo elementarną wiedzę ekonomiczną która i tak wystarcza żeby nie brać poważnie pomysłów konfederacji ( ͡º ͜ʖ͡º)

   skoro emisja obligacji to dług, to czym są obecne zobowiązania Państwa wobec emerytów?
   Świadczeniem, wypłacanym ze składek które odprowadzają obecnie pracujący. Tak system emerytalny działa. Jest to rodzaj umowy społecznej. Niestety jesteśmy stosunkowo młodą demokracją ze stosunkowo młodym wolnym rynkiem i gdyby nie to, to obecni emeryci za składki które odprowadzali kiedy sami pracowali dziś mieliby emerytury po kilkadziesiąt góra kilkaset zł...
   Ja wiem że jak jestes młody to Ci się to nie podoba - że Twoje składki idą na kogoś innego, ale co innego w zamian proponujesz? Zostawić tych emerytów samych sobie? Czy może wzorem konfederacji - zadłużyć skarb Państwa emitując oprocentowane obligacje i jakoś to będzie ?

  •  

   pokaż komentarz

   @reddml:

   dosypywanie pieniędzy w ramach ratowania oświaty i zluzby zdrowia. To nic dobrego

   Odpowiednie dofinansowanie służby zdrowia i oświaty to nie dosypywanie pieniędzy (które sugeruje że jest to sypanie do pieca) tylko konieczność.
   Jak ma dobrze działać niedofinansowana służba zdrowia czy oświata?
   Jak inaczej uratować?

  •  

   pokaż komentarz

   @tomski84 najpierw reformy tych służb w tym conajmniej częściowa odpłatność. Ograniczanie kosztów gdzie się da a dopiero ewentualnie doplacanie do tego do czego musimy.

  •  

   pokaż komentarz

   @reddml:

   pisałem Ci już kilka razy, że nikt nie planuje rezygnację z wszystkich podatków naraz.
   https://nczas.com/2019/09/29/konfederacja-ma-racje-kazdy-pracownik-zyska-dzieki-temu-500-zl-miesiecznie-budzet-bez-pit-i-cit-jest-mozliwy-eksperci-potwierdzaja/

   Fajne źródło. Serwis założony przez jednego z liderów konfederacji - KORWINA - który chwali jej program :D
   A to jeszcze z CITu konfederacja chce zrezygnować? No super. Dodatkowe 38 mld zł rocznie z budżetu znika.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomski84 to najpierw przeczytaj całe potem komentuj.

  •  

   pokaż komentarz

   @reddml: Lewica ma również pomysł na ich reformę. Zgoda że nie samym zasypywaniem pieniędzy naprawimy problemy służby zdrowia, ale bez conajmniej dwukrotnego zwiększenia dofinansowania, żadne reformy nie pomogą.

  •  

   pokaż komentarz

   @reddml:

   najpierw reformy tych służb w tym conajmniej częściowa odpłatność.
   Poczytaj jak "wspaniale" taki system sprawdza się w USA. Przez taką częściową odpłatność USA ma jeden z najdroższych dla budżety systemów opieki zdrowotnej, pacjenci i tak muszą płacić za cześć zabiegów mimo ubezpieczenia, normą sa bankructwa medyczne osób ubezpieczonych.
   Jedyni zadowoleni z tego systemu to wielkie korporacje ubezpieczeniowe. Bo zbijają na tym kokosy.
   Jedynym państwem gdzie w miarę sprawdza się prywatna opieka zdrowotna jest chyba Singapur. ALe jest to bardzo specyficzne 5 milionowe Państwo-Miasto więc ciężko brać je jako wyznacznik dla innych krajów.
   NIGDZIE NA ŚWIECIE NIE SPRAWDZA SIĘ PRYWATNY SYSTEM OPIEKI ZDROWOTNEJ.
   ALe wg konfederacji w Polsce się uda ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @tomski84 chodzi mi na początek o takie rzeczy jakie zostały zrobione chociażby w Czechach. Jeśli będzie conajmniej tak jak tam to można dyskutować co dalej.

  •  

   pokaż komentarz

   @reddml:

   chodzi mi na początek o takie rzeczy jakie zostały zrobione chociażby w Czechach. Jeśli będzie conajmniej tak jak tam to można dyskutować co dalej.

   To są Twoje gdybania i życzenia.
   W programie konfederacji nigdzie takich planów nie ma...
   Tam w ogóle żadnych konkretnych propozycji nie ma.
   "Niksie podatki i benzyna po 3 zł!"
   Ot ich program. A jak ktoś ich przyciśnie jak pewne rzeczy rozwiązać - skąd na coś wziąć pieniądze przy rezygnacji z części podatków to pomysły w stylu: Zadłużymy państwo...
   OBUDŹ SIĘ - TO NIE JEST POWAŻNA PARTIA. Jedyne co oni będą robić jak się dostaną do sejmu to "masakrować" z mównicy "lewaków" (-‸ლ) ku uciesze gówniarstwa na wykopie czy innych portalach.
   Korwin który otwarcie przyznaje że jest przeciwnikiem demokracji, Braun który chciałby rozstrzeliwać rewolucjonistów i dewiantów, narodowcy którzy chcą wyjść z Unii Europejskiej
   (-‸ლ)
   Przecież to jest jawna kpina i żerowanie na naiwności młodych ludzi pustymi hasłami o niskich podatkach...

  •  

   pokaż komentarz

   @tomski84: Podpowiem, bo pomimo swojej ogromnej wiedzy ekonomicznej to chyba nie kumasz. Te świadczenia emerytalne również są długiem. Zawsze kiedy ktoś zobowiązuje się wypłacać jakieś pieniądze w przyszłości, a tym są przyszłe niewypłacone jeszcze emerytury, powstaje dług. Eufemizmy językowe nie zmienią tego stanu rzeczy.

   Zatem obligacje proponowane przez Mentzena nie różnią się zbytnio od obecnego systemu. No poza tym, że na pokrycie tego zadłużenia wobec armii emerytów pieniądze pobierane są przymusowo. No i świadczeń emerytalnych przehandlować się nie da, a obligacje już tak.

  •  

   pokaż komentarz

   @FELIX90: Ja np. psioczę na UE ale tylko pod pewnymi względami. Jako jedność gospodacza to spoko inicjatywa, zjednoczenie kilku państw w mocarstwo aby liczyć się w pozycji światowej. Genialne rozwiązanie. Tylko dlaczego przy okazji próbuje się "zjednoczyć politykę" tych państw? Tzn. do pewnego stopnia to jest konieczne aczkolwiek czasami to wygląda jakby pomału, malutkimi kroczkami UE chciała dosłownie zjednoczyć państwa tzn. połączyć je w jedno a każdy kraj nie byłby krajem jako-tako tylko województwem w UE. Dosłownie zrobić takie USA, gdzie każde państwo jest stanem który może mieć co najwyżej małe odchylenia od prawa ogólnego.

  •  

   pokaż komentarz

   @FELIX90: Żadne polskie towary nie znalazły się na liście ale jeśli teraz UE wprowadzi cła w odwecie to jest szansa że zapłacisz za coś więcej. Widzę że palisz się by "umierać za Paryż"
   To od samego początku jest to przepychanka Francja+Niemcy+Holanda vs. USA.
   Nie chcę walczyć w cudzej wojnie handlowej. Niech kołchoz spada na drzewo.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie rozumiem ludzi, którzy psioczą pod tym względem na Unię. Właśnie jako Unia, mamy możliwość głośnego sprzeciwu lub podjęcia działań wobec takich zachowań innych mocarstw.

   @FELIX90: A co z north stream? Jak nas unia broni przed importem produktów rolnych z Ukrainy? Cła nałożone przez USA nas nie dotyczą, ten sprzeciw jest w interesie Francji itp. Unia to narzędzie kilku bogatych państw.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie, nie polega on na rozdawaniu. Zapoznaj się z nim i nie wypisuj głupot.

   @LubieRZca: Zachowany program 500+, bezpłatny żłobek dla każdego dziecka, przejmowanie przez państwo połowy ryzyka w inwestycjach innowacyjnych, ponad 2% PKB na badania i rozwój, 5 zł za każdy lek na receptę, wymiana 2 milionów pieców węglowych, państwowe ubezpieczenia dla rolników, dopłaty do paneli i farm wiatrowych, 6,8% PKB na służbę zdrowia, cyfrowe sale lekcyjne w każdym powiecie, milion mieszkań z tanim wynajmem, kolej w każdym powiecie, autobus w każdej gminie, kompleksowe usługi opiekuńcze dla osób niesamodzielnych, świadczenia minimalne 2000 zł dla opiekunów, gwarantowana emerytura minimalna 1600 zł.

   Chyba zdajesz sobie sprawę, że to wszystko będzie kosztowało ogromne pieniądze (marnowane zresztą, bo darmowego ludzie nie szanują), każdy pracujący będzie niemiłosiernie dojony przez skarbówkę, żeby lewica mogła sfinansować te programy.

  •  

   pokaż komentarz

   @OscarGoldman: Unia tak, Niemcy nie. Największy eksport Niemcy mają do USA (głównie samochody, części samochodowe, ludzką i zwierzęcą krew (https://oec.world/en/profile/country/deu/ ). Na cłach odwetowych najwięcej stracą właśnie Niemcy.

 •  

  pokaż komentarz

  UE powinna wprowadzić podatek od amerykańskich firm działających na terenie UE a unikających płacenia podatków.I powinno sie to stać jak najszybciej.

 •  

  pokaż komentarz

  Problem chyba jest w tym, że USA wprowadziło te cła po wyroku WTO, więc jakby mając sensowne uzasadnienie. W drugą stronę takiego wyroku o ile wiem nie ma, bo ta sprawa w toku może się jeszcze opóźnić i wcale niekoniecznie że w ogóle rezultat będzie korzystna dla UE. A może by przestać dotować Airbusa, zamiast się bawić w wojna celne?

 •  

  pokaż komentarz

  Koledzy z USA tacy właśnie są dobrzy. Mają wszystko w chuju, liczy się tylko ich własny interes, zero zrozumienia. Nie pasi, to sp!$?#?@aj.

 •  

  pokaż komentarz

  Przede wszystkim wizy dla tych spasionych hamburgerozercom