•  

  pokaż komentarz

  a Porsche seryjne auto

  Ta... Tesla fuj fuj itd. Jasne.

  Ale proszę bez bajerowania. Porsche miało na torze prototyp/przed-seryjne i przygotowane auto. O czym zresztą informuje wyraźnie pod filmikiem z przejazdu i materiałach prasowych.

  Pod filmem z rekordu ( https://www.youtube.com/watch?v=8m31EgQkswg )

  Record time on the world’s most challenging race track: a pre-series Taycan conquered the legendary Nürburgring-Nordschleife in 7:42 min.

  Pre-series https://i.imgur.com/mcFtP2y.jpg

  Prototype https://pbs.twimg.com/media/EEqP2hqWsAEVNyI.jpg:orig

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: i.imgur.com

  •  

   pokaż komentarz

   @anon-anon: to może napisz że Tesla wystawiła dokładnie taki samy samochód.

  •  

   pokaż komentarz

   @Piastan: Przecież tego nie neguję - Tesla testowała prototyp auta które będzie w sprzedaży w przyszłym roku.
   Prototyp zbudowany na podstawie 7 osobowego egzemplarza z ~2017 tylko z nowym napędem (i możliwie akumulatorem opartym na ogniwach używanych obecnie w Modelu 3).

   Jak już będzie można oba auta kupić to się zweryfikuje wyniki. Na razie wynik Porsche też jest w 100% nieoficjalny. Prototyp, auto z klatką bezpieczeństwa itd. + czas z wewnętrznych danych Porsche.

  •  

   pokaż komentarz

   Tesla testowała prototyp auta które będzie w sprzedaży w przyszłym roku.
   Prototyp zbudowany na podstawie 7 osobowego egzemplarza z ~2017 tylko z nowym napędem


   @anon-anon: Ale to jest walsne ta najwieksza roznica. Egzemplarz przedproduckcyjny (pre-series) oznacza tyle ze nie ruszyla masowa produkcja. Prototyp to cos calkiem innego. Czyli auto jest takie jekie ma byc produkowane, male zmiany sa mozliwe. Tesla przygotowala prototyp, wydmuszka ze zmodyfikowanym napedem.

  •  

   pokaż komentarz

   @JayCube:

   Taycan na torze to też był prototyp. Możesz go sobie ładniej nazywać wg uznania ale to niewiele zmienia. Nie masz żadnych gwarancji iż to co jest w modelach produkcyjnych jest takie same.

   Dwa produkcja Tesli z "Plaid" rusza w przyszłym roku. To napęd i akumulator są "mięskiem" reszta nie ma znaczenia dla osiągów na torze - byle się waga itp. zgadzała. Wnętrze od dawna ma planowany "refresh" którego nie pokazują aby nie ubić sobie sprzedaży.
   Krótko; to nie była jakaś "jednorazówka" zrobiona na potrzeby bicia rekordów (np. Volkswagen ID R).

  •  

   pokaż komentarz

   Taycan na torze to też był prototyp

   @anon-anon: Nie to byla wersja przedprodukcyjna...
   Z definicji prototyp to "pierwotne, najwcześniejsze urządzenie, obwód lub program zaprojektowany i zbudowany w celu zademonstrowania zdolności do budowy urządzenia docelowego". W produkcji samochodow nazywa sie je takze development mules. Oczywiscie jest wiele etapow portotypowania, ale w momencie kiedy juz mamy wszytko zaplanowane i przetestowane, produkuja sie kilka sztuk w celach ostatnich testow (ale raczej lini produkcyjnej, a nie produktu) i demonstracji.

   Tesla przedstaila prototyp, proof of concept. Porshe przedstawil wersje zblizona do produkcyjnej...

  •  

   pokaż komentarz

   @JayCube:
   Nie masz żadnej pewności, iż to co wystawiło Porsche zjechało z linii produkcyjnej. Obstawiam fistaszki przeciwko dolarom, że koło linii produkcyjnej nigdy nawet nie przejechało...
   Mieli przynajmniej kilkanaście aut złożonych dużo dużo wcześniej które testowali na całym świecie, również na torach. Po tych "przeciekach" do prasy iż niby był to "Turbo" a nie "Turbo S" i zabezpieczaniu zadka w postaci informacji, że to "prototyp/pre-series" podejrzewam, iż był to jeden z lepszych prototypów (który może nawet mieć rozwiązania które ostatecznie nie trafiły do wersji produkcyjnych) podrasowany lepszym/mniej ograniczonym z uwagi na wymaganą żywotność modeli seryjnych oprogramowaniem i wysłany na tor z włożoną klatką bezpieczeństwa by pobić rekord dla PR'u.

 •  

  pokaż komentarz

  No to czekać tylko na oficialną produkcyjną wersję modelu s Plaid. Mogę się założyć, że produkcyjna wersja i tak pobije rekord porsche.

Dodany przez:

avatar wokol_motoryzacji dołączył
0 wykopali 4 zakopali <1 tys. wyświetleń