•  

  pokaż komentarz

  Przydałaby się taka lista jak z prl: tych państwa nie obsługujemy

  •  

   pokaż komentarz

   @wiencejfakingcaptcha: U mine też tacy są. Dzwonią do radia z oburzeniem. Najlepsze jest to że radio dzwoni do służb i się pyta czy coś nie dało by się z tym zrobić.

  •  

   pokaż komentarz

   Przydałaby się taka lista jak z prl: tych państwa nie obsługujemy

   @wiencejfakingcaptcha: Tak, proszę! Z ZUSu też się chętnie wypiszę.

  •  

   pokaż komentarz

   @wiencejfakingcaptcha mało kto w życiu karetki nie wezwał lub nie wezwie. Taka lista byłaby ekstra

  •  

   pokaż komentarz

   @ASLR: taaa, takie to modne tak napisać, że ja to bym sobie świetnie poradził bez ZUS inwestując swoje pieniądze. I nie to że takich ludzi nie ma, są i inwestują niezależnie od ZUS. Jak się nie uda to przynajmniej z zusu coś dostaniesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @sodomek: ale to już jest ryzyko każdego człowieka, więc o co chodzi?

  •  

   pokaż komentarz

   @wiencejfakingcaptcha: To samo chciałem napisać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Belzebub: a Ty chciałbyś czekać na karetkę która nie jedzie na pełnym gazie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Just_Think_More: o co chodzi? Ok, rezygnujemy z systemu emerytalnego. I co dalej? Ktoś ma na tyle odwagi żeby obudzić się w rzeczywistości w której większość społeczeństwa nie ma żadnych pieniędzy? Odważne albo skrajnie głupie.
   Linkuje do świetnego artykułu o tym
   jak działał rynek ubezpieczeń w Polsce w trakcie trwania II wojny światowej
   Od początku istnienia ZUS nie było sytuacji żeby emerytury nie były wypłacane, nawet wojna tego nie zmieniła a majątek który gromadziłeś na emeryturę przez całe życie mógł się obrócić w pył.
   Ignoranci wszędzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ASLR: plan dobry ale z ZUSu się nie wywiniesz tak łatwo ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @sodomek no tak gówno to gówno ale zawsze coś. To ja wolę nic nie dostać i spokojnie jak mi zostanie 1500 zł mc to te 1000 przeznaczę na emeryturę. Niech policzę 40121000 = 480 000 powiedzmy że będę żył jeszcze 10 lat na emeryturze 480000/120 = 4000 mc jeżeli nie będę miał konto na 0% a nawet jak będę miał na 0.5% to obstawiam że będzie tam więcej

  •  

   pokaż komentarz

   @ASLR: taaa, takie to modne tak napisać, że ja to bym sobie świetnie poradził bez ZUS inwestując swoje pieniądze. I nie to że takich ludzi nie ma, są i inwestują niezależnie od ZUS. Jak się nie uda to przynajmniej z zusu coś dostaniesz.

   @sodomek: Żul, który złotówki na ZUS nie zapłacił też coś dostanie - z kasy tych, którzy w pocie czoła to wypracowują. To jest według Ciebie sprawiedliwe? Więcej dostanę emerytury jak będę odkładał na konto oszczędnościowe. Ba, więcej dostanę, jak będę wymieniał na dolary i odkładał do skarpety.

  •  

   pokaż komentarz

   Przydałaby się taka lista jak z prl: tych państwa nie obsługujemy

   @wiencejfakingcaptcha: ale wiesz o tym, że mieszkańcy mają rację? w cywilizowanych państwach (na zachód od Odry) sygnały dźwiękowe są uruchamiane tylko wtedy gdy są potrzebne:
   - na skrzyżowaniach gdy nie mają pierwszeństwa
   - na przejściach dla pieszych gdy w okolicy są piesi
   - podczas przejazdów na czerwonym świetle
   - w celu "rozgonienia" uczestników ruchu
   - podczas jazdy rażąco niezgodnej z przepisami (np. pasem pod prąd)
   - itd.

   Karetka/policja/straż pożarna która jedzie pustą drogą trochę szybciej używa tylko sygnałów świetlnych

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @megawatt Mieszkam w pobliżu szpitala i straży i ich kierowcy też nie używają sygnałów dźwiękowych bez potrzeby.

  •  

   pokaż komentarz

   Mieszkam w pobliżu szpitala i straży i ich kierowcy też nie używają sygnałów dźwiękowych bez potrzeby.

   @YourDoom: zdarza się to, ale to jest nielegalne (policja może tam sobie stanąć i wlepiać mandaty) - a jak widać po sąsiadach da się tak legalnie funkcjonować i nie powoduje to zmniejszenia bezpieczeństwa

  •  

   pokaż komentarz

   @megawatt: nie znam definicji pojazdu uprzywilejowanego "tam" ale pewnie w tym tkwi różnica - u nas muszą być i błyski i dźwięk.

  •  

   pokaż komentarz

   nie znam definicji pojazdu uprzywilejowanego "tam" ale pewnie w tym tkwi różnica - u nas muszą być i błyski i dźwięk.

   @tamlinek: no właśnie o tym mówię, należy zmienić u nas przepisy (skoro w innych państwach rozwiązanie z opcjonalnymi sygnałami dźwiękowymi się sprawdza) - bo faktycznie sąsiedztwo straży pożarnej, pogotowia ratunkowego, szpitala, stacji krwiodawstwa jest uciążliwe

  •  

   pokaż komentarz

   @megawatt: Ty no bez kitu sygnały dźwiękowe dużo dają w PL, skrzyżowanie, karetka ma zielone światło XD

   https://www.youtube.com/watch?v=ENaRDvZ8XPs

  •  

   pokaż komentarz

   Karetka (...) która jedzie pustą drogą trochę szybciej używa tylko sygnałów świetlnych

   @megawatt: A potem kierowca karetki dostaje mandaty. Znam jednego, co próbował jeździć tylko z sygnałami świetlnymi względnie pustą drogą trochę szybciej niż dopuszczają przepisy i dostał już kilka mandatów. Szkoda własnej kasy na to. Tak, policja za to zatrzymuje i wlepia mandaty.

  •  

   pokaż komentarz

   @megawatt: I dopóki to się nie zmieni (a nie zmieni się, spójrzmy prawdzie w oczy, teraz na topie napad na kościół i lgbt) to powinni dla świętego spokoju jeździć na wszystkim. A mieszkańcy powinni narzekać na swoich posłów nie karetki :/

  •  

   pokaż komentarz

   @lukasz-brak: Bardzo fajne wyliczenia, takie nie za bardzo uwzględniające inflację ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Prawda jest taka, że oszczędzając z przeciętnej, czy nawet niezłej pensji gówno odłożysz na starość. Jak zainwestujesz w coś, co zapewni Ci jakiś dochód pasywny, to może jeszcze coś z tego będzie, ale wciąż jest to obarczone sporym ryzykiem. Na całkowitą niezależność od zusu mogą sobie pozwolić tylko naprawdę zamożne osoby.

   Zresztą kiedyś nie było zusu i ludzie jakoś nie budowali majątków, tylko kończyli na utrzymaniu dzieci, albo żebrali na ulicy.

  •  

   pokaż komentarz

   @megawatt: Dla porównania masz to przewrócony konar drzewa godzina 21:30 i osp nie dość że sygnały świetlne i dźwiękowe to jeszcze trąbi powietrznymi? Sens tu jakiś jest? https://www.youtube.com/watch?v=3BJKCYlRA10

  •  

   pokaż komentarz

   @wiencejfakingcaptcha a może przydałoby się to żeby karetka włączała sygnał dźwiękowy wtedy kiedy musi a nie non stop.
   Mieszkam w UK i sygnał świetlny to norma, dźwiękowy włączają jak muszą. No w nocy na pustych drogach tylko świetlny.

  •  

   pokaż komentarz

   @wiencejfakingcaptcha: dokładnie. Lista skarg imię i nazwisko i dziękujemy, może jutro bedziemy

  •  

   pokaż komentarz

   A potem kierowca karetki dostaje mandaty.

   @eshabe: dlatego trzeba zmienić przepisy i mieszkańcy swoje (uzasadnione) żale powinni kierować do posłów

   Ty no bez kitu sygnały dźwiękowe dużo dają w PL, skrzyżowanie, karetka ma zielone światło XD

   @Reezu: ale tutaj jest ewidentny błąd kierowcy karetki - zielone światło ale jechała znacznie za szybko

  •  

   pokaż komentarz

   taaa, takie to modne tak napisać, że ja to bym sobie świetnie poradził bez ZUS inwestując swoje pieniądze. I nie to że takich ludzi nie ma, są i inwestują niezależnie od ZUS. Jak się nie uda to przynajmniej z zusu coś dostaniesz.

   @sodomek: Dokładnie, teraz to jest dość modne. Niestety to jest bardzo ładna i popularna bajka, że jakby nie było ZUS-u to każdy sam sobie na swoją emeryturę (czy też starość) zarobił.

   Tylko rzeczywistość pokazuje, że osób, które faktycznie zainwestowałyby te pieniądze i miały za co potem żyć na starość jest stosunkowo mało. Reszta by to po prostu przeżarła i nawet głodowej emerytury z ZUS-u by nie było. I to nawet wielkie "utalentowane tuzy" - artyści wszelkiej maści, którzy teraz uzurpują sobie, że są lepszą częścią społeczeństwa i mają prawo wszystkich ustawiać. A w praktyce narzekają, że dostają po parę złotych emerytury i muszą dalej pracować. A tacy podobno mądrzy i elokwentni są, nie to co nieartystyczny-motłoch ;).

   System emerytalny właśnie został pomyślany jako zabezpieczenie na starość dla przeciętnego Schmidta, Smitha czy Kowalskiego. Szczególnie ważny stał się po przykładach dajmy na to Wielkiego Kryzysu, gdzie ludzie mieli wielkie oszczędności np. w akcjach i pyk przestały istnieć w moment. Ileż by było akcji w stylu babcia z dziadkiem nie mają za co żyć, bo głodowej emerytury z ZUS-u nie ma, a oszczędności ukradł jakiś cwaniaczek? I co wówczas? Sznur i gałąź?

  •  

   pokaż komentarz

   @megawatt: Gdzie ty te ewidentną winę widzisz? Tamten pojazd MUSI ustąpić pierwszeństwa wszystkim, którzy jechali tak jak karetka. Karetka wiozła osobę po reanimacji stąd ten pośpiech, w końcu ratuje ludzkie życie.

  •  

   pokaż komentarz

   policja może tam sobie stanąć i wlepiać mandaty

   @megawatt: A to mnie zaskoczyłeś. Myślałem, że policja, straż i pogotowie grają do tej samej bramki i za takie coś nie będzie mandatu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Reezu: żeby komukolwiek ustąpić musi go widzieć, wg opisu na YT świeciło mocno słońce a za nagrywającym był autobus - po reakcji kierowcy karetki też widać że nie widział drugiego auta

   @YourDoom: pamiętaj, że w policji najważniejsza jest "statystyka". Poszukaj sobie sprawy w której policjant sam sobie wypisał mandat bo mu kazali bez mandatów nie wracać że służby

  •  

   pokaż komentarz

   @wiencejfakingcaptcha: to jak beda potrzebowac karetki, to niech sasiedzi zablokuja przyjazd karetki, bo k#@@a zbyt glosno umieraja

   jprdl co za debilini ludzie,

   Okecie za glosne, zakaz lotów, mimo ze od ponad 80lat samoloty odlatuja z tego miejsca, ale my pobudowali domy, kupili mieszkania, a teraz to przeszkadza

   Kup dzialke/dom na wsi- narzekaj ze rolnicy nawoza pole/ wyjezdzaja do pracy w polu maszynami, narzekaj na halas.
   W tym wiele czynnosci na polu trzeba zrobic przed wschodem slonca, ale nie halasuja spac nie daja- trzeba zakazac.

   A zywnosc z pola- panie mnie to nie dotyczy- ja zywnosc kupuje w lidlu czy biedronce

  •  

   pokaż komentarz

   @lazyt: nie jesteśmy jukej i mam nadzieję, że nigdy nie będziemy. Służby uprzywilejowane nie powstały bez powodu a w jukej służy wcale nie są takie dobre ale w końcu najważniejsza jest wygoda ludzi...

   No w nocy na pustych drogach tylko świetlny.

   W Polsce też! A w dzień jak jest duży ruch to niech wyją sygnałami jak dzikie, niech każdy słyszy, że coś się zbliża. Czy to kierowca na drodze czy dzieciak na osiedlu.

  •  

   pokaż komentarz

   @megawatt: cywilizowany zachodni świat zabrał policjantom broń bo w końcu zagrożenia codziennie nie ma na ulicy, przestał zatrudniać wykwalifikowanych strażaków bo przecież nie codziennie się pali... ot lewacka sp@!!@%@ina umysłowa doprowadziła do zwiększonego zagrożenia ¯\_(ツ)_/¯. O ile jeszcze jestem w stanie zrozumieć, że w nocy sygnał dźwiękowy nie jest używany to taki zakaz w dzień to dla mnie istne kuriozum

  •  

   pokaż komentarz

   ywilizowany zachodni świat zabrał policjantom broń bo w końcu zagrożenia codziennie nie ma na ulicy,

   @wiencejfakingcaptcha: nie wiem co bierzesz, ale bierz połowę #urojeniaprawakoidalne
   Policjanci na całym świecie mają broń, wyjątkiem jest Wielka Brytania gdzie broń ma część funkcjonariuszy (wyznaczeni, dodatkowo szkoleni - około 5% wszystkich)

   bo w końcu zagrożenia codziennie nie ma na ulicy, przestał zatrudniać wykwalifikowanych strażaków bo przecież nie codziennie się pali

   @wiencejfakingcaptcha: w Wielkiej Brytanii policjanci nie mają broni palnej dzięki konserwatystom (chodziło o wolność obywateli przed uciskiem rządu - motyw podobny jak w USA, tylko inne rozwiązanie) którzy uznali dawno, dawno temu (150 lat temu), że społeczeństwo nie może być zakładnikiem rządu i dlatego rząd nie ma jednolitej policji, a policja nie jest uzbrojona. Podobna sytuacja jest z dowodzeniem armią, gdzie premier (jak dobrze pamiętam) nie ma pełnych kompetencji do władania siłami lądowymi.

   ot lewacka sp?#!#??ina umysłowa doprowadziła do zwiększonego zagrożenia ¯_(ツ)_/¯

   @wiencejfakingcaptcha: niezłe #urojeniaprawakoidalne co zostało dowiedzione powyżej

  •  

   pokaż komentarz

   @megawatt: niezły ten konserwatyzm, że ludzie w imię nie bycia uciskanymi zdychają bo ciągle się ktoś znajduje kto ma inne zdanie... to po wuj w ogóle ta policja, wojsko i w ogóle cokolwiek? Tak im się fajnie żyje, że na życiu/bezpieczeństwu przestało zależeć ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   niezły ten konserwatyzm,

   @wiencejfakingcaptcha: prostuję Ci kontekst historyczny którego nie znasz albo co gorsza znasz i go wypierasz bo nie pasuje do światopoglądu

   że ludzie w imię nie bycia uciskanymi zdychają

   @wiencejfakingcaptcha: w jaki niby sposób zdychają, mają poziom zabójstw na poziomie 1/100 000 mieszkańców (niski)

  •  

   pokaż komentarz

   Ileż by było akcji w stylu babcia z dziadkiem nie mają za co żyć, bo głodowej emerytury z ZUS-u nie ma, a oszczędności ukradł jakiś cwaniaczek? I co wówczas? Sznur i gałąź?

   wykopek prawak przecież nie będzie się tym przejmował, bo ważne jest tylko jego życie, a mniej ogarnięci ludzie niech zdechną z głodu. przecież ich wina.

  •  

   pokaż komentarz

   @wiencejfakingcaptcha: U mine też tacy są. Dzwonią do radia z oburzeniem. Najlepsze jest to że radio dzwoni do służb i się pyta czy coś nie dało by się z tym zrobić.

   @alex512
   @wiencejfakingcaptcha

   Tylko że nie chodzi zapewne o to, że tych sygnałów w ogóle ma nie być. Nieraz przejeżdża koło mnie karetka i k!#?a ogłuchnąć idzie. Ten sygnał mógłby być tak o połowę ciszej. Przecież nie musi jej być słychać w sąsiedniej dzielnicy. Poza tym czasem nie trzeba sygnałów włączać, jak np. jest pusta ulica.

  •  

   pokaż komentarz

   @ASLR: ty chyba nie masz pojęcia ile kosztuje np. najprostsza operacja wycięcia woreczka robaczkowego i cały pobyt w szpitalu z tym związany. Ile kosztuje np cesarskie cięcie z obsługą później z tym związaną.
   ZUS to poprostu urzędowy monopolista. Nie ma konkurencji w swoim sektorze i tyle. Jak by miał tak jak w przypadku np. ubezpieczeń komunikacyjnych to by tak nie było i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @Belzebub: ratownik o tym nie decyduje.
   Na tablet przychodzi wezwanie
   Na wezwaniu masz powód wezwania opis z zebranym wywiadem przez dyspozytora.
   Adres, imię naZwisko pacjenta a także imię nazwisko wzywającego.
   Oprócz tego masz coś takiego jak KOD PILNOŚCI
   1 lub 2
   2 oznacza ze masz więcej czasu na wyjazd z bazy, 1 to ma być szybkie opuszczenie bazy
   Oraz wyjazd Zwykły lub Na Sygnale
   Zwykły to jedziesz jak normalny członek ruchu, stoi w korku, na światłach itd
   Na sygnale to jest ogień, masz czas w którym musisz się zmieścić z dojazdem

   Ratownik dostając wyjazd na sygnale nie może jechać jako zwykły, to
   Znaczy może ale jak ktoś się tego dopatrzy to będzie kara, a jeśli pacjent zemrze to prokurator od razu wyciągnie temat dlaczego się pan tak wlókł.
   Karetki są monitorowane, każdy metr każdy zakręt jest widoczny przez dyspozytora. Oprócz tego widoczne jest to czy masz włączone sygnały czy nie.

   Dodam jeszcze ze dyspozytornia to nie jest budynek bazy pogotowia, może być oddalona nawet od pare set km od bazy.

  •  

   pokaż komentarz

   @latte_z_rana: to ze jest ogłuszona jako przechodzień i masz wrażenie ze jest to nie do zniesienia to nie znaczy ze w samochodach osobowych to słychać
   Jestem ratownikiem jeżdżę codziennie i jest wiele sytuacji gdzie jadę na ogniu a przede mną osobówka jedzie 50
   I mnie nie widzi mimo świateł i dźwięków, Bp w aucie muza dudni a odruchu spojrzenia w lusterko nie ma.
   Ludzie nie zdają sobie sprawy ze pacjent z stanu względnie dobrego do krytycznego potrafi się zmienić dosłownie w ciągu 1 minuty powtarzam 1 minuta potrafi obrócić pacjenta który rozmawia ze mną a nawet żartuje do pacjenta tak zwanego odkorowanego czyli totalne warzywo z parametrami ledwo pozwalającymi na podtrzymanie mózgu
   Ja mając takiego pacjenta na pace i ratownika któremu kończą się już możliwości jakie są dostępne w karetce do podtrzymania przy życiu tego człowieka, wlec się za łebkiem słuchającym muzyki przez 5 minut.
   Ludzie myślą ze to takie oooo ładuj jedz, ze worek kartofli i jedziemy. To tak nie jest. Ja jakbym mógł to z chęcią wziąłbym takich ludzi zwykłych zjadaczy a nawet chociażby kamerę i pokazał wam jak wyglada i jak ciągnie się nawet głupie 10 minut w karetce podczas szybkiej jazdy z pacjentem w stanie krytycznym. Co to znaczy urobić się jak pot kapie z czoła, nerwy sięgają zenitu, a walczy się o czyjeś życie, jak wtedy czas się dłuży.
   Tego się nie zapomina.
   Szkoda ze takich nagrań nie mógłbym zrobić, wówczas zobaczylibyście ze są wyjazdy lajtowe gdzie się gada z pacjentem i razem się śmiejemy, są wyjazdy gdzie pacjenci leja na ścianę karetki wyzywają nas i śmieją się w twarz, ale są tez wyjazdy gdzie człowiek walczy o życie drugiego i w sekundach musi przywołać z głowy wszystkie schematy wiedzy i na bieżąco je dostosowywać do parametrów i stanu pacjenta

  •  

   pokaż komentarz

   @YourDoom: Też mieszkam koło szpitala i karetkę słyszę tylko jak ktoś z pobliskich bloków wezwie, co zdarza się raz na kilka miesięcy, a bloków tutaj pełno ¯\(ツ)

  •  

   pokaż komentarz

   @wiencejfakingcaptcha: oczywiscie jestem przeciwko takiej likwidacji, nie mieszkam przy tej stacji tylko przy Centrum Onkologii, i nie wiem czemu ale te głaby jadą na sygnale nawet w nocy jak nie ma juz zadnego ruchu i sygnalizacja swietlna jest juz wylaczona... Mogliby spokojnie jechac na samych bombach ew wlaczac sygnal dzwiekowy przejezdzjac skrzyzowanie..

  •  

   pokaż komentarz

   @Lech1990: nie rozumiesz o co mi chodzi. Można jechać na światłach bez sygnału z pod "garażu"

  •  

   pokaż komentarz

   @lukasz-brak: A teraz uczymy się trochę trudniejszych pojęć z ekonomii i poznajemy pojęcie inflacja.
   Pensja minimalna 1999: 528zł

   Pensja minimalna 2019: 2250zł

   Przeciętne wynagrodzenie 1999: 1706,74 zł
   Przeciętne wynagrodzenie 2017: 5125,26 zł

   Zarobki ogólnie wzrosły 3-4 krotnie w ciągu 20 lat.
   załóżmy 3 krotność czyli, bez rozwijania się na w pracy twoj pensja się w ciągu 40 lat zmieni 9 krotnie.

   Co oznacza waloryzację pensji o ~5.6% rocznie (9**(1/40) = 1.05647).
   Czy, przy założeniu proporcjonalnego odkładania, oraz tego, że przechodziłbyś teraz na emeryturę to zaczynałabyś od odkładania 1000/9 = 111,11. Oraz zakładam roczną waloryzację.

   Czyli ze wzoru na sumę ciągu geometrycznego mamy 111,11 * (1-9)/(1-1,056) *12 = 190476,19. I zostaje 1587zł miesięcznie przy wypłacie na 10 lat.

   Trochę mniej niż 4000 które podałeś. ZUS chyba wypłaciłby ci więcej. A na pewno nie mniej.

 •  

  pokaż komentarz

  A bo muszą tym sygnałem nap#$!$$#ać od razu od wyjazdu, skoro tam ludzie mieszkają? U nas w Poznaniu tez była taka sytuacja i po prostu włączają kawałek dalej jak już wyjadą z osiedla.

  •  

   pokaż komentarz

   @Samzach
   @Anomalocaracid
   @Anomalocaracid
   @mbn-pl pojazd uprzywilejowany jest w tedy i tylko wtedy gdy używa sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych. I tak jest właśnie na wsiach w miastach że ratownicy jadąc do wypadku nie włączają sygnału dźwiękowego dlaczego? Bo ludzie się burzą że jak to w nocy i wyć na całą okolicę.. a no dlatego.. i później jak dochodzi do kolizji i jest stłuczka kierowca vs pojazd ratowniczy kto wygra sprawę a no zwykły pasażer. Dlaczego? Bo straż karetka itp. nie używali sygnałów dźwiękowych i nie byli pojazdem uprzywilejowanym. A jak zgłoszenie jest o wypadku to muszą jechać na wszystkich sygnałach. I każdy ratownik medyczny czy strażak to samo ci powie

  •  

   pokaż komentarz

   i później jak dochodzi do kolizji i jest stłuczka kierowca vs pojazd ratowniczy kto wygra sprawę a no zwykły pasażer.

   @gienon: Nawet jadąc na sygnale kierowca karetki/wozu strażackiego/itd. nie ma 100% pewności, iż to nie on beknie za kolizje/wypadek.

  •  

   pokaż komentarz

   @Banri oczywiście tylko to już zależy wszystko od kolizji/wypadku a jadąc kierowca samochodu ratowniczego musi zachować wszelką ostrożność np. na skrzyżowaniach itp

  •  

   pokaż komentarz

   włączają kawałek dalej jak już wyjadą z osiedla.

   @mbn-pl: tak, bo w Poznaniu "kawałek dalej" już nie ma domów xD

  •  

   pokaż komentarz

   A bo muszą tym sygnałem nap#$%%!#ać od razu od wyjazdu, skoro tam ludzie mieszkają?

   @mbn-pl: Dokładnie.

   Np. w Niemczech karetki jeżdżą tylko z włączonymi sygnałami świetlnymi (i to bez względu na to czy jest dzień czy noc) co w zupełności wystarcza.
   Sygnały dźwiękowe włączają tylko jeśli przejeżdżają przez skrzyżowanie na czerwonym albo muszą się "przecisnąć" przez korek na drodze albo jeśli jakiś kierowca ich nie zauważył i nie zjechał na bok itd. Ale zaraz jak taka keretka przejedzie "na czerownym" to po drugiej stronie skrzyżowania sygnał dziwiękowy jest wyłączany.

  •  

   pokaż komentarz

   Bo straż karetka itp. nie używali sygnałów dźwiękowych i nie byli pojazdem uprzywilejowanym. A jak zgłoszenie jest o wypadku to muszą jechać na wszystkich sygnałach. I każdy ratownik medyczny czy strażak to samo ci powie
   @gienon: trąbić jak poj@$!ni też muszą? Ostatnio jechał kretyn wozem strażackim przez środek miasta, trąbił jak na złość dopiero jak był już na skrzyżowaniu. Stoję sobie na pasach, widać i słychać ten wóz z daleka, ale dalej trąbi. Chwilę przed skrzyżowaniem przestał i zaczął idealnie na pasach, przez chwilę nic nie słyszałem.. zabawę sobie urządzają, jakby sygnały które słychać kilometr dalej nie wystarczały

  •  

   pokaż komentarz

   @buont: Tylko, że jakby nawet wyłączyć sygnały dźwiękowe to nawiedzonym będzie przeszkadzało, że im w nocy błyskają pod domem.

   Znam sytuację, że paniusi przeszkadzało to, że firma w nocy była oświetlona i paniusia "spać przez to nie mogła". Walić to, że wybudowała się obok już istniejącej firmy, że miała sypialnię po drugiej stronie domu, ale światła jej przeszkadzały i koniec końców firma wybudowała wysoki płot, bo właściciel miał dość pieprzenia się. No to zaczęło się narzekanie, że płot zasłania jej Słońce i ona ma cień w ogródku i ciemną kuchnię. Niektórym nawiedzonym nie dogodzisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @mbn-pl: u mnie kiedyś też tak to działało, w nocy ulice są puste i panowie włączali syrenę dopiero po wyjeździe z osiedla. Pogotowie nie miało z tym najmniejszego problemu, zresztą to była ich inicjatywa.
   Parę lat temu całe pogotowie w Polsce się przeorganizowało i od tamtej pory zaczynają wyć już na parkingu, choćby w promieniu paru kilometrów nie jechał żaden samochód. Tłumaczyli że muszą, choć sami widzą bezsens takiego wycia.
   Btw mi to niespecjalnie przeszkadza, od urodzenia mieszkałem przy lotnisku:)

  •  

   pokaż komentarz

   @vomalio nic nie powiedziałem o nadużywania klaksonu. Są osoby ze głośno słuchają radia i nawet nie usłyszy że jadą... W każdym razie ostrzegają że jadą. I czy już ciągle używa i nadmiernie to już od kierowcy zależy

  •  

   pokaż komentarz

   Tylko, że jakby nawet wyłączyć sygnały dźwiękowe to nawiedzonym będzie przeszkadzało, że im w nocy błyskają pod domem.

   @Erie: Zgadzam się z tobą. Tylko, że mi chodzi o uprzyjemnienie życia normalnym osobom, bo oczywiście "nawiedzonym" nigdy się nie dogodzi i dlatego na ich zdanie nie patrzę.

  •  

   pokaż komentarz

   @gienon: no. Ostrzeganie jak już wjechałeś na skrzyżowanie musi dużo dawać

  •  

   pokaż komentarz

   @vomalio każdy kierowca jest inny jak mu dowódca nie zwróci uwagi to będzie trąbił

  •  

   pokaż komentarz

   @mbn-pl: w ogóle karetki w pl jeżdżą bez sensu cały czas na syrenach. Obecnie mieszkam w uk i tutaj syrenę włączają na chwilę tylko przy skrzyżowaniach lub jak muszą przejeżdżać korek a np w nocy nigdy nie słyszałem syreny bo przecież po światłach i tak ich dobrze widać. Byłem w trójmieście i karetka o godz 22 jechała przez całe miasto z wyjącymi syrenami gdzie ruchu prawie nie było. Akurat to dobrze widziałem z 10 piętra. Nie dziwie się że to ludzi wk@!!ia.

  •  

   pokaż komentarz

   Zgadzam się z tobą. Tylko, że mi chodzi o uprzyjemnienie życia normalnym osobom, bo oczywiście "nawiedzonym" nigdy się nie dogodzi i dlatego na ich zdanie nie patrzę.

   @buont: Normalni ludzie nie mają problemu z tymi karetkami. Co innego jakby w nocy była tam dyskoteka, darcie mordy, pokazy ogni sztucznych, ale karetki ratujące czyjeś życie i zdrowie? Tylko nawiedzonym to właśnie przeszkadza.

  •  

   pokaż komentarz

   Obecnie mieszkam w uk i tutaj syrenę włączają na chwilę tylko przy skrzyżowaniach lub jak muszą przejeżdżać korek a np w nocy nigdy nie słyszałem syreny bo przecież po światłach i tak ich dobrze widać.

   @Sadko: Jakoś dziwne, bo w Londynie jak siedziałem przez kilka dni i okazało się, że hotel jest niedaleko szpitala to syreny wyły co chwilę.

  •  

   pokaż komentarz

   @gienon: Tylko nasuwa sie pytanie ile z tych wyjazdow karetek w rzeczywistosci musi wyjezdzac na sygnale?
   Mialem okazje pracowac w szpitalu wojewodzkim i rozmawiac z doswiadczonymi starszymi wiekiem ratownikami medycznymi, którzy jednoznacznie stwierdzali, ze jazda na bombach jest bardzo czesto nadużywana.
   Niestety mialem w swoim zyciu nieprzyjemnosc kilkukrotnie mieszkac na drogach karetek do szpitali. Droga z pierwszenstwem przejazdu na calej długości, druga w nocy ulice puste, ale nie przeszkadza to ratownikom przeleciec na bombach tak, zeby wszyscy wiedzieli, ze oni ratujom szycie.
   Mowcie co chcecie, ale jak karetki T w nocy potrafia latac na sygnale, to cos jest nie tak.
   Mialem okazje widziec jak wyglada ich praca z wewnątrz i zewnątrz, jako krewny pacjenta oraz jako osoba blisko wspolpracujaca z SORem.
   Do bolu brzucha potrafili jechac ponad godzine, tak zeby pozniej podjechac pod dom na pelnej k#@&ie, a w sprawozdaniu klamac na temat godziny wizyty.
   Jak juz wyszlo na to, ze cierpie na boldupizm, to jeszcze wspomne, ze ukonczenie studiow ratownictwa medycznego nie wiaze sie z otrzymaniem specjalizacji z chirurgii, kardiologii, radiologii, neurologii, onkologii i Bog wie czego tam jeszcze. Co niestety czesto wydaje sie RM.
   Pozdrawiam

  •  

   pokaż komentarz

   @mialem ja tam nie bronie nikogo. Są przypadki różne i taki jeden z drugim będzie tak jeździł bo co on nie może? i co mu zrobisz ¯\(ツ)/¯ jedynie skarga jakaś.

  •  

   pokaż komentarz

   Mowcie co chcecie, ale jak karetki T w nocy potrafia latac na sygnale, to cos jest nie tak.

   @mialem: mojego ojca tak wozili rozlatującym się T4 na dializy. Nie mieli prawa do używania sygnałów, ale mieli to gdzieś. Ojciec ledwo żywy, prosił o wyłączenie sygnałów i spokojna jazdę, bo każda dziura powodowała ból rosnący z prędkością ambulansu, ale dla panów pośpiech był ważniejszy. Nieważne, że nie było żadnej potrzeby takiej jazdy, bo potem panowie siedzieli w poczekalni i nic nie robili.
   Oburzonym warto wyjaśnić, że ambulans transportowy to bardziej taksówka niż ambulans, np. odwozi pacjentów ze szpitala do domu, wozi na badania do innych placówek, na dializy, czasem nawet na rehabilitację. Generalnie nie ma za wiele wspólnego z ratowaniem życia.

  •  

   pokaż komentarz

   . i później jak dochodzi do kolizji i jest stłuczka kierowca vs pojazd ratowniczy kto wygra sprawę a no zwykły pasażer. Dlaczego? Bo straż karetka itp. nie używali sygnałów dźwiękowych i nie byli pojazdem uprzywilejowanym.

   @gienon: Takie to nagminne? Te kolizje na osiedlach albo pod remizą o 4 w nocy? W mieście kolizje zdarzają się na dużych skrzyżowaniach, na włączonych syrenach.

   Mądry ten, co nigdy nie mieszkał w takim miejscu. Na szczęście wielu kierowców ma na uwadze jakość życia innych i np wjeżdżając z głównej drogi zostają przy sygnale świetlnym. Jadąc poboczami wystarczy krótki sygnał dźwiękowy na skrzyżowaniach.

  •  

   pokaż komentarz

   @mialem nie kłam,czas dojazdu jest określony ustawowo .A w systemie zaznaczasz statusy z dokładnym czasem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gitaroszewc ja tylko napisałem jak to wygląda ze strony prawnej a czy jest to przestrzegane tego niewiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @mbn-pl: Urysnów to jest jedno wielkie osiedle, zobacz na google maps, Jastrzębowskiego 22.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   Walić to, że wybudowała się obok już istniejącej firmy

   @Erie: A to rozumiem że jak się firma wybuduje to z automatu konfiskuje wszystkie okoliczne grunty, bo im się należy? xDDDDDDDD

   Akurat zacienienie jest wg kodeksu cywilnego szkodliwą emisją, taką jak hałas czy smród. Po prostu kup wokół swojej gównianej fabryczki pas ziemi i posadź tam drzewa. Prawa należy przestrzegać a nie wymyślać jakieś gówna kto pierwszy ten lepszy.

  •  

   pokaż komentarz

   @orzeszty Co tam miałeś ciekawego do powiedzenia?

  •  

   pokaż komentarz

   @Anomalocaracid: Że procedury to rzecz święta. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @orzeszty: jak masz jechać na sygnale to w systemie dyspozytor to widzi i musisz to włączyć. Do NZK jako zwykły wyjazd chcesz mieć zespół?

  •  

   pokaż komentarz

   A to rozumiem że jak się firma wybuduje to z automatu konfiskuje wszystkie okoliczne grunty, bo im się należy? xDDDDDDDD
   Nie, tylko budując się obok konkretnego obiektu lub w konkretnym miejscu powinieneś świadomość, że może wiązać się to z określonymi uciążliwościami. Budując się obok rzeźni czy chlewni będziesz miał pewne zapachy, budując się obok lotniska będziesz miał hałas, budując się na terenie zalewowym będziesz miał okazjonalnie wodę w piwnicy lub nawet wyżej.

   Akurat zacienienie jest wg kodeksu cywilnego szkodliwą emisją, taką jak hałas czy smród. Po prostu kup wokół swojej gównianej fabryczki pas ziemi i posadź tam drzewa. Prawa należy przestrzegać a nie wymyślać jakieś gówna kto pierwszy ten lepszy.

   @orzeszty: Niewiele zrozumiałeś z tego prostego tekstu. Fabryczka nie jest moja to raz :), dwa - fabryczka nie przeszkadzała nikomu, a oświetlony teren musiał być z uwagi na to, że na placu stały maszyny oraz towar i nikt by tego światła nie wyłączył, aby "magicznie" to nie znikało. Babka się wybudowała, wprowadziła i zaczęła marudzić, że jej światło przeszkadza, więc właściciel nie chcąc mieć problemów z nawiedzoną postawił płot (zanim posadzone drzewa by urosły na tyle, by przesłonić światło to by babka zdążyła się zestarzeć). No to zaczęła nasyłać mu kolejne upierdliwe kontrole.

   A co do obowiązującego prawa to nie "emisje" tylko "immisje" - różnica jak między imigrantami i emigrantami ;). I w dodatku obecnie sporo się pozmieniało na ten temat.

  •  

   pokaż komentarz

   @Erie: Nawiedzona bo walczy o swoją własność, to już wiele mówi o waszej mentalności ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Po co fabrykant się wybudował w okolicy gdzie jest możliwość stawiania domków? Nawiedzony cebularz co chciał przyoszczędzić na dojazdach? Dlaczego nie wykupił okolicznych działek podczas budowy? Bo to zwykły Janusz złodziej który liczył na to że inni poniosą koszty jego uciążliwej działalności. No i trafił na babkę która nie jest potulnym baranem i sąd zapewne przyzna jej rację xD

  •  

   pokaż komentarz

   @orzeszty: Ja p!?@?@@ę, o czym Ty bredzisz. Facet jak się postawił w tym miejscu to było szczere pole - wokół niczego nie było. Budowa domków wokół zaczęła się między innymi dlatego, że ludzie u niego pracujący stawiali tam domki. Jaki Janusz? Bo dał pracę ludziom, zainwestował kasę w jej rozwój i coś mu się udało? Dlaczego miał wykupować wokół swojej działki kolejne? Ile tego terenu wokół miałby kupić, aby jakiegoś przypadkowego wykopka o nicku @orzeszty zadowolić? 500 metrów od ogrodzenia? 1000 metrów? 10 km?

   Nie znasz sytuacji, ale już walnąłeś jak łysy grzywką o kant kuli.

   Sąd nie przyznał jej racji. Tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @Erie: Bo nie znam sprawy to oczywiste, odnoszę się tylko do idiotycznego twierdzenie hołdowanego przez wielu ludzi że skoro ktoś jest pierwszy to może sobie bezkarnie zaniżać wartość okolicy.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Bo nie znam sprawy to oczywiste, odnoszę się tylko do idiotycznego twierdzenie hołdowanego przez wielu ludzi że skoro ktoś jest pierwszy to może sobie bezkarnie zaniżać wartość okolicy.

   @orzeszty: On akurat podniósł wartość okolicy - zbudował tam drogę, poprowadził media itd. Więc może, o ile masz jakieś jaja, napisz "przepraszam, źle oceniłem" i cofnij swego Janusza złodzieja :D.

  •  

   pokaż komentarz

   @klcn123: sam jesteś kretynem jeśli uważasz, że trąbienie idealnie na pasach, na których stoi grupka ludzi to dobra rzecz

  •  

   pokaż komentarz

   @Erie: Jest pełno dzikich terenów gdzie powstają drogi i media bez udziału jakiś zakładów, to że zrobił to dla swoich pracowników nie zmienia faktu że kiedyś i tak by powstała infrastruktura, wg tej kobiety sąsiedztwo jest uciążliwe i do tego się odnosiłem. Pierwszeństwo nie działa (chyba że wykupił by sobie teren i sprzedawał drożej/taniej)
   Nie wiem czy przesadziłem czy nie, bo to tylko twoje słowa, ale fakt nie powinienem używać takich stwierdzeń w ciemno, nawet jeżeli były kierowane do wyobrażenia a nie konkretnej osoby ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @orzeszty:

   Jest pełno dzikich terenów gdzie powstają drogi i media bez udziału jakiś zakładów, to że zrobił to dla swoich pracowników nie zmienia faktu że kiedyś i tak by powstała infrastruktura, wg tej kobiety sąsiedztwo jest uciążliwe i do tego się odnosiłem. Pierwszeństwo nie działa (chyba że wykupił by sobie teren i sprzedawał drożej/taniej)
   W tym przypadku jednak powstało to nie bez udziału zakładu, tylko dzięki zakładowi.

   Nie wiem czy przesadziłem czy nie, bo to tylko twoje słowa, ale fakt nie powinienem używać takich stwierdzeń w ciemno, nawet jeżeli były kierowane do wyobrażenia a nie konkretnej osoby ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Nawet teraz nie przyznasz, że przesadziłeś i wyzwałeś w ciemno kogoś konkretnego od złodziei, nie hipotetycznego tylko konkretnego, nieważne czy go znasz czy nie. Ech... założyłeś chyba, że wszyscy imperialistyczni fabrykanci to złodzieje i oszuści, łamiący prawo, a biedny uciskany przez wyzyskiwaczy lud jest pokrzywdzony.

   Sąd uznał, że ze strony zakładu nie ma żadnych szkodliwych immisji, właściwie odpowiedział, że baba się bezpodstawnie czepia. Pewnie więc też zaraz napiszesz, że przekupiony ;).

  •  

   pokaż komentarz

   @mbn-pl: Nie nap@$#$!%ają. Mieszkam tuż obok - sygnał dźwiękowy włączają dopiero po wyjeździe z osiedla na „większą” ulicę, nikomu pod oknem nie wyją (chociaż, nie, wyją tym co się niedawno wprowadzili na nowe osiedle przy ul. Rodowicza - bo akurat ich budynki są na takim wyjeździe ;))

  •  

   pokaż komentarz

   @Erie:

   tylko dzięki zakładowi.
   No tak zakładałem, wyręczyli państwo i spółki dla własnej wygody i tylko przyspieszyli proces, no chyba że wiesz że nigdy by tam nie powstało osiedle.

   Nawet teraz nie przyznasz
   A ty chociaż się zreflektowałeś nad "nawiedzoną paniusią" i innymi "nawiedzonymi" od karetek? Sam nadałeś taki ton tej całej dyskusji, wielki obrońca honoru ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Poza tym jak najbardziej przyznałem, po prostu źle to zrozumiałeś, "nawet jeżeli tak to widziałem" co oznacza "nie usprawiedliwia mnie"

   Sąd uznał
   Co do światła pewnie bo wysokość płotów jest dobrze określona.

  •  

   pokaż komentarz

   @orzeszty: "Nawiedzona paniusia" jest uzasadnione, co stwierdził nawet sąd, że jej żądania były totalnie nieuzasadnione. Płot został.

   Tak, ależ oczywiście - państwo miało tam postawić drugą Warszawę, ale dopiero w XXIII wieku ;). Czy Ty czasem czytasz swoje własne wypowiedzi i oceniasz je pod kątem absurdalności?

   "Nawiedzeni od karetek" też jest uzasadnione, gdyż karetki do cholery służą do tego, aby komuś uratować życie lub zdrowie. Więc tak, poświęca się pewne dobro niższego rzędu (wygoda mieszkańców) w celu ratowania dobra wyższego rzędu (zdrowie lub życie ludzi). A przy naszych kierowcach i przepisach w Polsce muszą być te cholerne i światła i sygnały dźwiękowe.

   Nie przyznałeś - to takie przyznanie w stylu TVP i ich przeprosin. Przyznajesz, ale od razu zastrzegasz, że nie do końca :D. Nie jestem obrońcą honoru ludzi - bronię pewnej tezy, że zawsze znajdzie się ktoś komu nie dogodzisz, choćbyś się starał (mimo braku takiej potrzeby wydane zostały pieniądze na płot to znalazła sobie kolejny wydumany powód do narzekań). Chociaż według Twojej pierwotnej wersji to ja jestem tym "złodziejem fabrykantem" i w sumie według tej wersji bronię sam siebie :D (niestety póki co mam tylko małą firmę handlowo-usługową i nie jestem aż takim kapitalistą - wyzyskiwaczem, który uciska biedne poszkodowane sąsiadki).

  •  

   pokaż komentarz

   "Nawiedzeni od karetek" też jest uzasadnione
   @Erie: Nie jest, hałas jest szkodliwy dla zdrowia, problem nie jest błahy. Wyższe dobro to wiesz co..

   Nie przyznałeś
   To z Twojego punktu wiedzenia jest konkretna firma i osoba, dla mnie takich "świecących po nocach" bezimiennych firm jest tysiące i w takim, stereotypowym, tonie się wypowiadałem ale przeprosiłem wszystkich urażonych którzy nie są złodziejami i nie kradną cudzego terenu wg sądu (to bez złośliwości, babka babką ale są poważniejsze konflikty), czego tu nie rozumiesz? Może oczekujesz że jak wasz pracownik przyjdę z opuszczoną głową po ochłapy zwane pensją, żartuje, nie jestem taki anty jak opisujesz xD

   Sam bronisz jakiejś tezy ale obrażasz czy tam dyskredytujesz przy tym ludzi którzy walczą o swoje interesy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   w ogóle karetki w pl jeżdżą bez sensu

   @Sadko: zacznijmy od tego, że jeżdżą bo w większości mają wezwania od debili.

 •  

  pokaż komentarz

  Duża część mieszkańców Warszawy jest mocno poj!!!na, czasem mam wrażenie że szukają problemów z nudów, bo nie mają co robić w swoim mieszkanku na kredyt i rzuca się im na mózg.

 •  

  pokaż komentarz

  Ludzie, którzy mieszkają w mieście i składają skargi na za głośnie pojazdy uprzywilejowane, powinni dostawać po lepie na ryj za każdą skargę.

 •  

  pokaż komentarz

  18 lat mieszkałem koło dużej remizy (8 wozów) i stacji pogotowia (3 karetki). Napierdzielali dzień i noc. I co? I nic! mieszkasz w mieście, to normalne. To jakby się oburzać że na wsi kombajn jeździ. Przeszkadza tobie hałas miasta? Nie chcesz słuchać kombajnów? To wyperd***j w Bieszczady.

1 2 3 4 5 6 7 ... 11 12 następna

Dodany przez:

avatar Takiseprzecietniak dołączył
669 wykopali 7 zakopali 11.1 tys. wyświetleń