•  

  pokaż komentarz

  Pierwsze skojarzenie:

  źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @ntdc: zastanawiam się czasem, czy Korwin jest głupi, czy sprytny?

  •  

   pokaż komentarz

   @ntdc: Co by nie mówić ale to Joanna S. (bo RODO) miała pełno w rajstopach.

  •  

   pokaż komentarz

   @noitakto: Korwin jest mądry i do tego inteligentny a to wybuchowa mieszanka. Głupie jest twoje pytanie.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego jest głupie?

   @noitakto: Bo pytając dajesz wybór, który się nie dopełnia.

   Możesz się zapytać "czy ktoś jest głupi czy mądry" albo "czy to plus czy to minus". Ale pytanie "czy ktoś jest wysoki czy sprytny?" brzmi głupio, prawda? Bo może i to i to, a może nic z tych rzeczy. Sprtyt nie ma nic do mądrości/głupoty.

   "Człowiek sprytny potrafi wyjść z sytuacji, w które mądry nie wejdzie – odpowiedział mistrz."

  •  

   pokaż komentarz

   Korwin jest mądry i do tego inteligentny a to wybuchowa mieszanka. Głupie jest twoje pytanie.

   @buont: Jest inteligentny, ale opowiada też dużo pierdół.

  •  

   pokaż komentarz

   @noitakto: Korwin ma swoją niszę, w której najwyraźniej dobrze się czuje,
   najgorsze co mogłoby go teraz spotkać, to gdyby dostał władzę, musiałby wtedy coś robić

  •  

   pokaż komentarz

   @buont: @buont: odnosiłem się do tego, co mówił w tym wideo, to chyba jasne. Wypowiadając się w ten sposób o kobietach jest albo głupi, albo sprytny. Głupi, bo nie wpadł na to, że dysproporcja w osiągnięciach naukowych na przestrzeni wieków między kobietami a mężczyznami wynika z trwającego całe wieki nie dopuszczania kobiet do kształcenia i zajmowania odpowiednich stanowisk itd. Sprytny, bo wie doskonale, że tezy wypowiadane przez niego to smętne p??$?$#olo pod publiczkę, i zawsze znajdzie się jakiś procent społeczeństwa, ktory będzie chętnie słuchał takich dyrdymałów, a na tym już można zbić jakiś tam, niewielki ale stały, kapitał. Moim zdaniem jest sprytny, bo nie do końca wierzę, że można być aż tak głupim, żeby wierzyć w przynajmniej część rzeczy, o których Korwin bajdurzy.

  •  

   pokaż komentarz

   dysproporcja w osiągnięciach naukowych na przestrzeni wieków między kobietami a mężczyznami wynika z trwającego całe wieki nie dopuszczania kobiet do kształcenia i zajmowania odpowiednich stanowisk

   @noitakto: teraz mają jednakowy dostęp do nauki, a studia ścisłe wybiera garstka, wolą humanistyczne bo tam można paplać

  •  

   pokaż komentarz

   @Itsok: Uuu kolega znawca socjolog, psycholog, antropolog?

  •  

   pokaż komentarz

   @noitakto: to trzeba być znawcą żeby zauważyć że koleżanki ze średniej nie poszły na studia ścisłe i techniczne? i że jest to normą? pewnie dlatego że koledzy je uciskali ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Itsok: Na pewno nie trzeba być znawcą, żeby dostrzec w prawidłowościach dotyczących życiowych wyborów utrwalone wzorce społeczne, których zmiana zajmuje całe pokolenia. Jasne, można twierdzić, że wystarczy oddać ludziom wolność, żeby z miejsca i z automatu zaczęli prosperować, ale to jest trochę naiwne, nie sądzisz?

  •  

   pokaż komentarz

   @noitakto: ja nawet nie piszę o życiowych wyborach, ale o rozmowach na przerwach, chłopaki gadają o technice, komputerach, kosmosie, dziewczyny o tipsach, szminkach i z kim się umówiły, jak chcesz to zmienić, więcej, czy uważasz że dziewczyny chcą to zmienić? mają możliwości do nauki, ale nie chcą się uczyć

  •  

   pokaż komentarz

   @Itsok: Nie wszystkie kobiety rozmawiają o tipsach i szminkach, tak jak nie wszyscy mężczyźni rozmawiają o technice i kosmosie. To, co piszesz to stereotypy. Właśnie o to chodzi, takie stereotypy zmienia się pokoleniami, stąd (między innymi) stosunkowo mało kobiet wśród wynalazców. Korwin o tym wszystkim albo nie wie, albo świadomie uderza w tę nutę.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wszystkie kobiety rozmawiają o tipsach i szminkach, tak jak nie wszyscy mężczyźni rozmawiają o technice i kosmosie. To, co piszesz to stereotypy.

   @noitakto: nie wszystkie, prawie wszystkie, jeśli uważasz inaczej, zakłamujesz rzeczywistość

  •  

   pokaż komentarz

   No to pogadali...

   Głupi, bo nie wpadł na to, że dysproporcja w osiągnięciach naukowych na przestrzeni wieków między kobietami a mężczyznami wynika z trwającego całe wieki nie dopuszczania kobiet do kształcenia i zajmowania odpowiednich stanowisk itd.

   @noitakto: To teraz odpowiedz na pytanie skąd ta "dysproporcja" się wzięła. Przecież to kobiety mogły kiedyś tam w historii zdominować mężczyzn. I pytanie - dlaczego tego nie zrobiły jeśli są tak samo mądre lub mądrzejsze? Czy to dowodzi tego, że są może ... głupsze, słabsze i mniejsze (jak to mówi Korwin)? A jeśli nie są głupsze/słabsze/mniejsze to co wg takiego intelekutalisty jak ty jest powodem status quo?

  •  

   pokaż komentarz

   @ntdc: przeciez w tym wideo wyszedl na ostatniego idiotę i prostaka xD jakim trzeba byc dzbanem zeby byc zdania ze ten polmozg jest w stanie zmasakrowac kogokolwiek xD o, sory, przepraszam, moze masakruje wykopkow xD

  •  

   pokaż komentarz

   @noitakto: ale Korwin w tym filmie ma rację. Kobiety ŚREDNIO (Kurwa!) są mniej inteligentne od mężczyzn. Z kolei SKRAJNIE mężczyźni są mniej inteligentni od kobiet i bardziej inteligentni.
   Z kolei kobiety są mądrzejsze (życiowo) od mężczyzn, częściej zdobywają wysokie wykształcenie. Ale rzadziej zdobywają szczyty nauki.

   Innymi słowy, ludzi, którzy zakończyli naukę na etapie:
   - podstawówka - więcej mężczyzn;
   - ogólniak - kobiety;
   - technikum - mężczyźni;
   - studia 1 stopnia - kobiety;
   - studia 2 stopnia - kobiety;
   - studia doktoranckie - kobiety;
   - habilitacja - mężczyźni;
   - profesura - mężczyźni.

   Dodatkowo, to kobiety mają łatwiejsze życie od mężczyzn (przeklęty patriarchat ułatwia życie kobietom!), są mniej eksploatowane, rzadziej popełniają samobójstwa, w sądach traktowane są ulgowo (kobiety otrzymują nawet 20-30% mniejsze wyroki od mężczyzn za to samo przestępstwo).

  •  

   pokaż komentarz

   @buont: Są słabsze i mniejsze. Teraz to nie ma znaczenia, ale w toku ewolucji miało. Po drodze wykształciły się społeczności i wzorce zaczęły się utrwalać. To nie jest jakaś tajemna wiedza.

  •  

   pokaż komentarz

   @ntdc: 0:40

   Pani się kłóci z nauką.
   Powiedział gość, który wyniki badań dotyczące globalnego ocieplenia nazywa oszustwem.

  •  

   pokaż komentarz

   - studia 1 stopnia - kobiety;
   - studia 2 stopnia - kobiety;


   @bregath: Gdyby te studia czegoś uczyły to by tam kobiet nie było. Niestety system edukacji tak się zmienił, że nie elity tam idą, tylko ktoś kto dobrze "kuje". Pamięciówa i systematyczność, tyle starczy. Mężczyźni nie potrzebują tego robić, by się czuć mądrymi. Wiedzą, że takie studia nic nie dają.

  •  

   pokaż komentarz

   @nowywinternetach: w sumie powinienem podzieli oba stopnie na studia techniczne, medyczne i społeczne. W technicznych zdecydowanie więcej jest mężczyzn, medycznych - kobiet, i społecznych - kobiet.

  •  

   pokaż komentarz

   Wypowiadając się w ten sposób o kobietach jest albo głupi, albo sprytny. Głupi, bo nie wpadł na to, że dysproporcja w osiągnięciach naukowych na przestrzeni wieków między kobietami a mężczyznami wynika z trwającego całe wieki nie dopuszczania kobiet do kształcenia i zajmowania odpowiednich stanowisk itd.

   @noitakto: Ciekawe, ponieważ od ponad 150 lat kobiety mogą się swobodnie kształcić, a pomimo tego liczba zgłaszanych przez kobiety wynalazków wynosi zaledwie:
   0.5% w Norwegii
   1 % w Kanadzie, Finlandii i Szwecji
   1.2 % we Francji
   1.7 % w USA
   I to pomimo akcji afirmatywnych, stypendiów, i funduszy dostępnych tylko kobietom na uczelniach i pomimo tego, że studia wyższe kończy więcej kobiet niż mężczyzn.

  •  

   pokaż komentarz

   medycznych - kobiet

   @bregath: Ale niższego stopnia typu stomatologia + internista + pielęgniarstwo. Społeczne wymagają niskiego IQ, a dobrych socjologów i psycholożek nie ma wiele, więc sztuka dla sztuki. Zdane i odfajkowane.

  •  

   pokaż komentarz

   @ntdc: Najgorsze jest to, że te kobiety nigdy tego nie przyjmą do wiadomości. Żaden wstyd jak dla mnie. Podobnie jak przeciętny azjata jest bardziej inteligentny niż biały. Przecież to nikogo nie skreśla. Akurat głupim argumentem było pytanie o wynalazek bo fakt jest taki, że kobiety pełniły inną rolę w społeczeństwie niż mężczyźni dlatego nie miały aż tyle możliwości w pewnych kwestiach na przestrzeni wieków. Mimo wszystko fakt pozostaje faktem, a ich ból dupy najbardziej to potwierdza bo człowiek inteligentny w takiej dyskusji nie używa emocji i argumentów w stylu
   "Jakby nie kobiety to by Pana nie było". Zresztą podobnie można powiedzieć jakby nie było mężczyzny...
   Wystarczyło zapytać o badania na ten temat, a nie głupio płakać bo mojo płeć obrażajo. Co z tego? Trzeba być naprawdę zakompleksionym.

  •  

   pokaż komentarz

   @noitakto: mądralo, a kto obecnie nie dopuszcza kobiet do kształcenia na uczelniach wyższych technicznych? http://www.dziewczynynapolitechniki.pl/pdfy/Raport_Kobiety_na_politechnikach_2017.pdf

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @ntdc: Szowinizm? Jak najbardziej! Ale zwyczajnie, mężczyźni mają większe potrzeby rywalizacji, stąd niezrozumienie.

  •  

   pokaż komentarz

   @nowywinternetach: @bregbrzeath: Jordan Peterson dobrze wyjaśnia dlaczego tak się dzieję. W dużym skrócie kobiety bardziej interesują się ludźmi, a mężczyźni rzeczami.

   https://www.youtube.com/watch?v=_qQK4aEJSs4

  •  

   pokaż komentarz

   @Marcin269: Tak się tymi ludźmi interesują, że głównie na poziomie ploteczek, bo jak pisałem nie ma wybitnych socjolożek i psycholożek. A studiujących psychologię kobiet jest tona. Nie znam statystyk jaki jest przedział płci, ale to chyba jest najczęściej wybierany kierunek kobiet. I co to daje? Ano nic. Są też często na siłę wciśnięte jako feministki czy po dżender jako "znawczynie", a tak to odwalają robotę przeciętnego człowieka, który umie wysłuchać i wyklepać kilka formułek.

  •  

   pokaż komentarz

   @nowywinternetach: Raczej chodzi tu bardziej o "biologiczne" zaprogramowanie mózgu w tych kierunkach. Nikt nie oczekuje żeby były od razu wybitne - po prostu lepiej się w tym odnajdują (nie mówię, że są w tym lepsze) i to widać na przykład w tym ile kobiet studiuje psychologie, a ile inżynierie która jest domeną mężczyzn.

  •  

   pokaż komentarz

   Nikt nie oczekuje żeby były od razu wybitne - po prostu lepiej się w tym odnajdują (nie mówię, że są w tym lepsze)

   @Marcin269: Jeśli nie są lepsze, to jak lepiej się odnajdują?

  •  

   pokaż komentarz

   @noitakto: Kobiety już od ponad wieku mają dostęp do nauki. Nie mów więc o zmianie pokoleniowej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Marcin269:

   Nikt nie oczekuje żeby były od razu wybitne

   Ja oczekuję, że jeśli 90% kobiet studiuje psychologie to sporo będzie wybitnych - a na pewno więcej, niż mężczyzn. Jednak ten mały procent mężczyzn działa lepiej. I jak to świadczy o kobietach? Do tego, żeby gdzieś dalej zajść muszą mieć parapety, znaczy parytety, ułatwienia. Zaorać te nic nie dające studia i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @nowywinternetach: Po prostu im to bardziej pasuje. Dobrze się w tym czują, nie każdy mechanik jest zajebisty, a jednak wielu lubi swoją prace.To samo u kobiet w przypadku np. psychologi czy położnictwa lubią to po prostu, bo taka jest ich natura.

  •  

   pokaż komentarz

   Są słabsze i mniejsze. Teraz to nie ma znaczenia, ale w toku ewolucji miało. Po drodze wykształciły się społeczności i wzorce zaczęły się utrwalać.

   @noitakto: Tylko, że to co dawało nam - ludziom przewagę nad zwierzętami to nie była siła mięśni i wzrost a możliwości mózgu. Byłoby dziwne gdyby "natura" tego najsilniejszego oręża ludzkiego nie tuningowała u mężczyzn i u kobiet tak żeby doskonalić jego przydatność w działaniach - innych u samic a innych u samców. Przecież te mózgi - samic i samców, rozwijały się wraz z rozwojem naczelnych przez kilkadziesiąt milionów lat i cały czas był podział w stadzie na funkcje typowe dla samic i samców. Trudno uwierzyć, że wszystkie różnice w wyborze ról społecznych czy czynności jakie chce się wykonywać, były wyłącznie efektem kilkudziesięciu czy kilku tysięcy lat istnienia kultur czy społeczności ludzkich.

  •  

   pokaż komentarz

   Powiedział gość, który wyniki badań dotyczące globalnego ocieplenia nazywa oszustwem.

   @MEEHOWtv: Widzę, że cię minusują, mimo że dziadek rzeczywiście mocno bredzi w kwestii klimatu. A co do wynalazków dokonanych przez kobiety, to wycieraczki samochodowe, piła tarczowa, kevlar i pewnie jeszcze kilka by się znalazło :) Swoją drogą to w kwestii inteligencji kobiet czasami mówi, że są mniej inteligentne a czasami, że średnio są tak samo inteligentne, ale u kobiet jest mniej skrajności (idiotów i geniuszy). Tylko że w świetle tego, jego postulat żeby zabrać kobietom prawa wyborce jest dość idiotyczny, bo z tego wynika, że kobiety jako grupa są w stanie podejmować tak samo "inteligentne" decyzje wyborcze jak faceci. Zresztą na PiS i na nazioli głosować będą w większości mężczyźni i za parę lat będzie widać, ze to była mało inteligentna decyzja ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @noitakto: kobiety i mężczyźni różnią się zasadniczo od samego urodzenia i tego nie zmieniasz żadnymi programami czy dotacjami, i dlatego zostaje wam lewacki terror

  •  

   pokaż komentarz

   Uuu kolega znawca socjolog, psycholog, antropolog?

   @noitakto: Pracuje na uczelni ekonomicznej, działam w MLM i jestem informatykiem w innej firmie oraz spekuluje. Robiłem projekty EFS i badania rynku pracy dla gus ramach projektów aktywizacyjnych dla kategorii NEET.
   https://pl.wikipedia.org/wiki/NEET

   Krótka odpowiedź. Itsok ma racje .

   Dłuższa odpowiedź

   pokaż spoiler 1.Przez moje drzwi przeszło ponad 100 studentów. Każda pani magister ekonomii czy pracujaca u nas czy absolwentka nie wiedziała w rozmowach prywatnych co to kryptwaluty albo dlaczego akcyza na benzyne powoduje wzrost cen odzieży. Umiały na blache wykuć materiał, napisać ładną pracę dyplomową z użyciem neta i książek . Wysnuwanie prostych wniosków typowo przyczyna-skutek idzie im słabo (dowód anegdotyczny)


   pokaż spoiler 2. W MLM wiekszość średnich stanowisk stanowią u nas babeczki. Są bardziej charyzmatyczne wygadane, umieją sie promować na insta . Natomiast w firmie kosmetycznej wszystkie najwyższe stanowiska zajmują faceci.
   Tutaj już nie wystarczy buzia i miłe znajomości. Trzeba umieć zmotywować ludzi, podtrzymać kontakty, twardo negocjować, mieć świetną organizacje czasu . Cieżko cisnąć czasem poświęcajac rodzie i hobby . Kobieta zawsze wybierze dom i bąbelka . (Dowód anegdotyczny 2)


   pokaż spoiler 3. Wszystkie kobiety z jakimi pracowałem w IT uciekały od czystego backendu i do portfolio dokładały grafikę ,jakieś kontakty z klientami albo zostawały szkoleniowcami. Nie poznałem jednej nawet która zaczynała w algorytmach i postanowiła zostać i się w tym rozwijać . Wszystkie moje kumpele preferują pythona i androida. Faceci wybierają C++ a niektórzy asemblera nawet . Kto zna te niuanse ten rozumie (Dowód anegdotyczny 3)


   pokaż spoiler 4. Badam rynek pracy. Robie projekty dla bezrobotnych w ramach POWER oraz RPO województwa Łodzkiego. Ponad 1300 testów oraz ramowych planów działania robiliśmy (doradca bada kwalifkacje i preferencje uczestnikow) . Potem mentoring albo couch był. Następnie szkolenia zawodowe ,staz i praca. W przypadku stanowisk czysto technicznych wiekszość kobiet się wykruszała albo chodziła tylko dla stypendium . Faceci wymiękali jako pedagodzy . Faceci też jak podjęli decyzje to sie jej trzymali. Panie czesto zanim zapadł termin stateczny kilka razy zmieniały co by chcialy robic i czego mamy je uczyć.


   pokaż spoiler 5. W przypadku kryptowalut faceci badają rynki ,technologie i spekulują. Podejmują ryzyko itd. Kobiety bardziej robią jakies projekty wokoło krypto, szkolenia, akcje promocyjne, kanały informacyjne. Nie znam ani jednej laski co aktywnie działa na giełdzie czy nawet w głupich airdropach. Jak znajdę jakąś to zaprosze na kawe nawet .

  •  

   pokaż komentarz

   @Mario7400: takie są mądre, że głosują, na danego kandydata, bo jest przystojny, lub nie...

  •  

   pokaż komentarz

   @noitakto: Mam trochę wrażenie że uważasz, że kobieta pod względem psychiki nie różni się niczym od mężczyzny i że jeśli jakiekolwiek różnice pomiędzy płciami występują, to są one tylko i wyłącznie w wyglądzie, chociaż niedługo pewnie usłyszymy że i wygląd to kwestie kulturowe, nie genetyczne.

  •  

   pokaż komentarz

   to trzeba być znawcą żeby zauważyć że koleżanki ze średniej nie poszły na studia ścisłe i techniczne? i że jest to normą? pewnie dlatego że koledzy je uciskali ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Itsok: ja pieole nie wiem jakie macie wzorce ale faceci powinni gadac o pilce, dupach i samochodach a nie kuwa o calkach

  •  

   pokaż komentarz

   @buont Korwin nie może być mądry dlatego że jak ameba trzyma się tych samych XIX przekonań od początku swojej pokitycznej kariery i zawsze dostaje 1% poparcia czując przy tym zawód. Tak nie zachowuje się ktoś mądry. To mniej więcej tak jakby walił się młotkiem w głowę i za każdym razem dziwił się że boli...

  •  

   pokaż komentarz

   Bo pytając dajesz wybór, który się nie dopełnia.

   Możesz się zapytać "czy ktoś jest głupi czy mądry" albo "czy to plus czy to minus". Ale pytanie "czy ktoś jest wysoki czy sprytny?" brzmi głupio, prawda? Bo może i to i to, a może nic z tych rzeczy. Sprtyt nie ma nic do mądrości/głupoty.

   "Czy ten obraz jest cały rozmazany, czy może źle widzę?" albo "Czy ta kobieta jest taka młoda, czy tak dobrze dba o swoją cerę?" też ci się "nie dopełnia"? XD Komentarz @noitakto nawiązuje do konkretnej osoby, a nawet sytuacji z nią związanej, a jeśli ty uważasz, że takie pytania można zadać tylko umieszczając w nim przeciwieństwa to cóż... Albo naprawdę jesteś taki głupi, albo taki sprytny z ciebie troll.

  •  

   pokaż komentarz

   Pan Tadeusz Szczuka to klasa sama w sobie a 1 z10 to najlepszy teleturniej w polskiej tv

  •  

   pokaż komentarz

   @el_loco_crooliko: Korwin ( Konfederacja ) chce Polski wolnej od układu Okrągłego Stołu i ma wyborców, którzy chcą zmian w kraju. Reszta społeczeństwa oczekuje zmian, a od lat nastu głosują na te same partie . Odpowiedź nasuwa się sama kto tu jest inteligentny, albo komu zależy na tym żeby było jak było.

  •  

   pokaż komentarz

   że dysproporcja w osiągnięciach naukowych na przestrzeni wieków między kobietami a mężczyznami wynika z trwającego całe wieki nie dopuszczania kobiet do kształcenia i zajmowania odpowiednich stanowisk

   @noitakto: Człowieku, wiesz co Ty napisałeś właśnie? Napisałeś, że kobiety są głupsze genetycznie. Napisałeś, że to wynika z budowy ich mózgu. Jeżeli tego nie rozumiesz, to bardzo mi przykro.

  •  

   pokaż komentarz

   @Natalliah: mi tam się wydaje że osoba inteligentna odniosła wrażenie iż :
   a) JKM celnie argumentuje i podaje naukowe fakty i statystyki dotyczące inteligencji grupy jako całości
   b) uczestniczące w dyskusji panie rzucają argumentami typu "Kopernik była kobietą" i Pan uważa że kobiety są gorsze i nas nie szanuje, pomimo tego iż nic takiego nie powiedział a wrecz przeciwnie.

   Inteligentna osoba bez problemów wyciągnie wniosek kto jest mądry/głupi w tej scence :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Yanek7:
   ciekawostka, oprogramowanie misji Apollo 11, w której udział brał Neil Armstrong, było rozwijane przez Margaret Hamilton
   “Here, Margaret is shown standing beside listings of the software developed by her and the team she was in charge of, the LM [lunar module] and CM [command module] on-board flight software team.”

   źródło: mh.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @noitakto: Napisałeś. Jeżeli napiszesz, że szklanka jest do połowy pełna, to napisałeś również, że szklanka jest w połowie pusta. Nie rozumiesz tego?
   To, że szklanka jest w połowie pusta bezpośrednio wynika z tego, że jest w połowie pełna.
   Tak samo to, że kobiety genetycznie różnią się inteligencją od mężczyzn wynika dokładnie z twoich słów.
   ,,że dysproporcja w osiągnięciach naukowych na przestrzeni wieków między kobietami a mężczyznami wynika z trwającego całe wieki nie dopuszczania kobiet do kształcenia i zajmowania odpowiednich stanowisk"

   Jeżeli tego nie rozumiesz, to widocznie też masz niski poziom iQ.

  •  

   pokaż komentarz

   ciekawostka

   @Greenwich: bardzo mądra kobieta i właśnie tylko ciekawostka, bo jest rodzynkiem w męskim cieście IT

  •  

   pokaż komentarz

   "Czy ten obraz jest cały rozmazany, czy może źle widzę?" albo "Czy ta kobieta jest taka młoda, czy tak dobrze dba o swoją cerę?" też ci się "nie dopełnia"?

   @tymeek: Ale jak chcesz komuś wytknąć błąd to się przy okazji sam nie pogrążaj:

   "Czy ten obraz jest cały rozmazany, czy może źle widzę?"
   "może źle widzę" - tutaj w domyśle oznacza, że być może obraz jest ostry a nie rozmazany - normalne pytanie, które się "dopełnia"

   "Czy ta kobieta jest taka młoda, czy tak dobrze dba o swoją cerę?"
   tutaj podobnie, "czy tak dobrze dba o swoją cerę" oznacza, że nie jest młoda tylko młodo wygląda, nadal poprawnie skonstruowane pytanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @rabbit82: @noitakto:

   Caly ten filmik z Korwinem pokazuje jak on nie nadaje sie do polityki. W polityce nie wolno mowic logicznie, tylko pod emocje publiki, co jego rozmowczyni wie bardzo dobrze i Korwin jest w oczach widza maly. Jedynie ktos kto go zna i podchodzi do filmiku z chociaz minimalna logiczna analiza, widzi ze facet ma w 100% racje.

   Z calej dyskusji pod filmikiem strasznie kisne. Ktos kto "broni kobiet" w tego typu przepychankach to zwykly kogucik pantofelek. Szuka zaczepki zeby powtarzac to co dziewczyna mowila.
   Kobiety rozmawiaja glownie o ludziach, mezczyzni o narzedziach. Czy jest w tym cos zlego? Nie ale kazde zdanie typu "mezczyzna w X jest lepszy od kobiety, na ogol", to jak puszczenie "facet to swinia" na weselu. Kobiety rodza dzieci, sa niezastapione w psychologii i mozna znalezc wiele dziedzin w ktorych mezczyzna nawet do piet im nie dorasta, ale wybierzmy jeden przyklad w ktorym jest odwrotnie i juz gownoburza, szowinizm i "jak Pan moze obrazac kobiety, jest Pan świnią".

  •  

   pokaż komentarz

   @bregath: dzbanom nie wytłumaczysz. Gdyby wszystkie kobiety były seryjnymi zabójcami a ta jedna nie to i tak by się darła, że należy się szacunek do wszystkich, itp.
   Z drugiej strony, stwierdzanie takiego faktu jest krzywdzące i może lepiej nie powinno się tego robić. Szczególnie publicznie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ntdc: one same są dowodem na to o czym Korwin mówi,
   a to że większość kobiet ma promblemy z logicznym myśleniem, nietrudno zaobserwować bo wystarczy zwykla obserwacja

  •  

   pokaż komentarz

   @nemis: Naaah, mireczku, nie taki sens był wypowiedzi JKM.

  •  

   pokaż komentarz

   @Franiczio: Ta ta. Mam niskie iq. Tylko zwolennicy jkm i prawactwo ma wysokie. Reszta to durnie i betabankomaty. Do widzenia się z panem.

  •  

   pokaż komentarz

   @noitakto: Poczekaj, bo przeczytałem jeszcze raz to co pisałeś. To ja Cię chyba nie zrozumiałem.
   Myślałem, że napisałeś, że obecne statystyki, że w wolności wyboru i w dobie równouprawnienia, kobiety mają gorsze wyniki z przedmiotów ścisłych itd itd, ze względu na to, że nie były dopuszczane do edukacji, co rzeczywiście równałoby się z tym, że zaszły w ich mózgach zmiany genetyczne.
   Ale Ty napisałeś, że mniejsza liczba wynalazków NA PRZESTRZENI WIEKÓW jest spowodowana tym, że nie były dopuszczane do nauki.

   Również się z tym nie zgadzam, ale moja opinia na temat Twojej wypowiedzi była błędna. Nie napisałeś, że kobiety mają genetycznie mniej iQ. Przepraszam za ,,pomówienie" i zwracam honor. Należy Ci się to, bo to ja tutaj niedokładnie przeczytałem o co Ci chodzi.

   Nie zgadzam się również z tym poglądem, który teraz napisałeś, ale nie wynika z niego, że kobiety mają genetycznie mniejsze iQ. Przepraszam jeszcze raz, to ja się wygłupiłem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Franiczio: O, jak miło! No to tego, to miłego popołudnia mirku!

  •  

   pokaż komentarz

   @rabbit82: tylko skrajni idioci popierają JKM, takie są fakty. macie tu na wykopie kółko wzajemnej adoracji ¯\_(ツ)_/¯ a w filmiku nie widzę jakiejś "celnej argumentacji" z jego strony, jedynie buraczane frazesy które powtarza niezmiennie od x lat

  •  

   pokaż komentarz

   @buont to może ja "dopełnię ci" pierwsze pytanie - chodzi w nim o to, czy Korwin pomimo swojej niewątpliwej inteligencji, jest po prostu głupi i tak zadufany w sobie i swoich poglądach, że jest ślepy jeśli chodzi o istnienie i rozumienie prostych zależności i praw działających w społeczeństwie; czy jest po prostu sprytny i od dawna bawi się w tę swoją szopkę zbijając kapitał polityczny na takich dzbanach jak ty - mam nadzieję, że pomogłem.

  •  

   pokaż komentarz

   chodzi w nim o to, czy Korwin pomimo swojej niewątpliwej inteligencji, jest po prostu głupi

   @tymeek: O, widzę, że następny przedstawiciel lewicy. W jednym zdaniu zaprzeczasz sam sobie - głupota jest zaprzeczeniem inteligencji.

  •  

   pokaż komentarz

   @buont głupota ludzka ma to do siebie, że wymyka się wszelkim defnicjom; a najmocniejszym zaprzeczeniem inteligencji w moim przypadku, byłaby kontynuacja dyskusji z tobą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Natalliah: A kogo innego według ciebie powinno się popierać? Na kogo ty zagłosujesz?

  •  

   pokaż komentarz

   Są słabsze i mniejsze

   @noitakto: Ale wiesz że potwierdziłeś tym samym słowa Korwina o które się panie pultają?

 •  

  pokaż komentarz

  OP powinien dostać Złotą Łopatę, niniejszym ją przekazuję

  źródło: wykop.pl

 •  

  pokaż komentarz

  Pan Tadeusz na prezydenta !!!! na palcach ręki można wymienić ludzi na jego poziomie w telewizji chociaż mało kto mi przychodzi na myśl )