•  

  pokaż komentarz

  Wersja dla normalnych ludzi bez FB:

  Prezes Najwyższej Izby Kontroli, a wcześniej minister finansów i szef Krajowej Administracji Skarbowej Marian Banaś przez pięć lat wynajmował swoją kamienicę na burdel i w ogóle nie interesował się tym co się w jego nieruchomości dzieje. Nie miał do tego głowy. Wielokrotnie najmowałem powierzchnie biurowe, handlowe i usługowe. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby właściciela kamienicy nie interesowało jaki biznes zamierzam w jego pomieszczeniach prowadzić. W normalnych warunkach byłoby to tylko śmieszne tłumaczenie się zagonionego w kozi róg polityka. Ponieważ jednak Banaś przez lata był wiceministrem a następnie ministrem finansów, sprawa jest niezwykle bulwersująca.

  W ostatnich latach walczące z karuzelami VAT Ministerstwo Finansów zaczęło domagać się pieniędzy od nieświadomych uczestnictwa w karuzeli uczciwych przedsiębiorców. Skarbówce nie wystarczało to, że przedsiębiorca sprawdzi uczciwość i wiarygodność swojego kontrahenta, powinien on według urzędników sprawdzać wiarygodność kontrahentów swoich kontrahentów, a więc firmy położonej hen daleko gdzieś w łańcuchu dostaw. Ludzie tracili majątek całego życia, bo jakiś bandyta wmieszał ich w swoją karuzelę. Urzędnicy skarbowi z kamienną miną wmawiali przedsiębiorcom, że powinni byli bardzo dokładnie sprawdzić nie tylko swojego dostawcę, ale i dostawców dostawcy. Jak? A to już wasz problem, odpowiadali urzędnicy. Dopiero niedawno sądy administracyjne zaczęły dostrzegać absurd tej sytuacji i linia orzecznicza zmieniła się trochę na korzyść uczciwych podatników.

  W tym samym czasie szef Krajowej Administracji Skarbowej wynajmuje kamienicę na burdel i poważnie twierdzi, że nie wie co tam się działo. Gdyby tylko Marian Banaś przeczytał Metodykę należytej staranności którą MF narzuca przedsiębiorcom, to by mu się kilka czerwonych lampek zapaliło. Ale te standardy są przecież dla plebsu, Banaś może wynajmować co chce, komu chce i za ile chce i nikomu nic do tego. To tylko przedsiębiorca musi zweryfikować kontrahenta na siedem pokoleń wstecz. Banaś nie musi. Już nie mogę się doczekać aż będę miał okazję w jakimś piśmie do skarbówki powołać się na case Banasia.
  No właśnie, przechodzimy do punktu - za ile chce.

  Banaś przyznał się też do nielegalnej optymalizacji podatkowej. Latami wynajmował kamienicę po zaniżonej cenie po to, żeby finalnie sprzedać ją po zawyżonej cenie. Czemu? Ponieważ od wynajmu po cenie rynkowej płaciłby wyższy podatek a sprzedaż kamienicy po 5 latach od zakupu jest wolna od podatku. Gdyby tak zrobił inny podatnik, który nie jest szefem Krajowej Administracji Skarbowej, ministrem finansów a finalnie prezesem Najwyższej Izby Kontroli, urzędnicy i politycy PiS nazwaliby go złodziejem i oszustem, który okrada państwo. Jeżeli robi to szef KAS, to sprawy oczywiście nie ma.

  Tak wygląda umiar i pokora w wykonaniu PiS. Kuchciński lata sobie Gulfstreamem do domu na weekend, Glapiński płaci dziesiątki tysięcy złotych miesięcznie swoim aniołkom, Sakiewicz dostaje 7 mln zł na portal o puszczy a Banaś twierdzi, że nie wie, że wynajmuje kamienicę na burdel i zaniża swoje podatki. Już nie mogę się doczekać drugiej kadencji PiS. Wtedy dopiero puszczą im hamulce.

 •  

  pokaż komentarz

  No to lecimy... Chlew obsrany gównem.

  •  

   pokaż komentarz

   No to lecimy... Chlew obsrany gównem.

   @KKK1337: Możesz nie zestawiać wielu porządnych ludzi, którzy tu żyją, pracują, starają się.... z tym przypadkiem?
   Nie obraź się, ale już trochę mierzi mnie takie rzucanie hasełek, "państwo złe i tyle".
   To banalizowanie realnych problemów, które dotyczą konkretnych ludzi czy środowisk.
   Coś jak "poniosą odpowiedzialność polityczną w wyborach"
   Przecież tu chodzi o konkrety, "ten a ten zrobił to" - konkretne osoby, konkretne przestępstwa(w tym wypadku skarbowe, bo inne są jeszcze nie nagłośnione i nie wiemy czy rzeczywiście są).
   Mam gdzieś czy ten pan będzie dalej robił karierę czy nie - powinien trafić przed sąd.
   Jak odsiedzi co swoje(obydwaj wiemy, że tak nie będzie), możemy mówić o odpowiedzialności politycznej, moralnej itd.

  •  

   pokaż komentarz

   Możesz nie zestawiać wielu porządnych ludzi, którzy tu żyją, pracują, starają się.... z tym przypadkiem?

   @KazPL: Czemu ci porządni, pracowici głosują na socjalistów czyli złodziei? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Czemu ci porządni, pracowici głosują na socjalistów czyli złodziei?

   @lonegamedev: Nie wiem - ich zapytaj, ja bym powiedział że zostali zaorani i są indoktrynowani.
   Ja nie głosuje na nikogo kto siedział przy Okrągłym Stole i w Magdalence.
   Chodzi mi jedynie o to, żeby nie robić "hurr durr gówno blebleble" bo to spłaszcza problem.
   Oczywiście, wykopek emocjonalnie czuje się spełniony, ale czy coś z tego wynika?
   Nic, tak samo jak z pieprzenia o "odpowiedzialności politycznej", która nie działa, być może z powodów o których w jest pierwszym zdaniu.
   Jedno jest pewne: ludzi trzeba uczyć, że socjalizm to droga do Wenezueli. Tego nie da się załatwić stwierdzeniem o gównie.

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL:

   Nie wiem - ich zapytaj, ja bym powiedział że zostali zaorani i są indoktrynowani.

   Moim zdaniem to głębszy problem wypływający z adaptacji to tego burdelu. To niezupełnie jest tak, że oni nie wiedzą lepiej, oni nie chcą wiedzieć lepiej - bo prawda jest przerażająca.

   Jedno jest pewne: ludzi trzeba uczyć, że socjalizm to droga do Wenezueli. Tego nie da się załatwić stwierdzeniem o gównie.

   Tak, ale żeby w ogóle zaczęli słuchać to trzeba ich wyrwać ze strefy komfortu, że jakiś socjalizm może działać.

   Zresztą komenty wystarczy poczytać.

   Nie upieram się, że to najlepsza droga - ale nie mam lepszych pomysłów.

  •  

   pokaż komentarz

   Moim zdaniem to głębszy problem wypływający z adaptacji to tego burdelu. To niezupełnie jest tak, że oni nie wiedzą lepiej, oni nie chcą wiedzieć lepiej - bo prawda jest przerażająca.

   @lonegamedev: Fakt, jak to Mistrz powiedział: To, że ludzie są przeciwko partii(PZPR), to wcale nie znaczy, że są przeciwko socjalizmowi.

   Tak, ale żeby w ogóle zaczęli słuchać to trzeba ich wyrwać ze strefy komfortu

   @lonegamedev: Wyrywać ich powtarzanym tysiące razy hasłem o chlewie? Albo o "bombelkach" memy do znudzenia(sam jestem przeciw)? To tylko polaryzuje społeczeństwo(zgodnie z planem), bo chlew mamy w różnych miejscach i w różnych miejscach umieszczane są takie slogany - raz przez jednych wyznawców, raz przez drugich.
   A obecna, bezmyślna polaryzacja i emocje są przeciwieństwem logicznego myślenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: > A obecna, bezmyślna polaryzacja i emocje są przeciwieństwem logicznego myślenia.

   Ta właśnie polaryzacja i emocje są zapewnieniem wygrania wyborów przez dowolne partie i wykorzystują je w szczególności politycy partii rządzącej. Wcześniej było "zabierz dowód babci" (PO) a teraz masz "walczymy o Polską rodzinę nie dopuść złodziei do władzy" (PiS).

  •  

   pokaż komentarz

   @less_is_more: Nie - przedsiębiorca który "nie lubi" urzędów. Może jakoś niezrozumiale napisałem - to raz jeszcze: rozhuśtane emocje i szumne slogany nic nie dadzą, a onanizm "hurr durr jaki jestem mocny i plusy mam" jest po prostu bez sensu.
   Prawa jest na tyle skandaliczna, że należy myśleć, a nie się onanizować.
   Rozumiem to tak: pomyśl i wyciągaj wnioski, a nie ciesz się z nic nie znaczących wpisów.

  •  

   pokaż komentarz

   - to raz jeszcze: rozhuśtane emocje i szumne slogany nic nie dadzą, a onanizm "hurr durr jaki jestem mocny i plusy mam" jest po prostu bez sensu.

   @KazPL: Chyba jeszcze nie dotarlo do Ciebie, ze gros spoleczenstwa na tym opiera swoje decyzje przy wyborach. Ja rowniez chcialbym abysmy mieli dojrzale spoleczesntwo, ktore chlodno kalkuluje przed wyborami i bacznie obserwuje urzędnikow/politykow, ale niestety większość Polaków to idioci.

  •  

   pokaż komentarz

   Chyba jeszcze nie dotarlo do Ciebie, ze gros spoleczenstwa na tym opiera swoje decyzje przy wyborach.

   @less_is_more: Rozumiem to od dawna, ale to bardzo zła sytuacja - a slogany powtarzane tysiąc razy tylko tą sytuacje utwierdzają.
   Dlatego lubię merytoryczne wypowiedzi, nawet gdy się z nimi nie zgadzam.
   Merytoryczna dyskusja sprawia, że dotyka się sedna problemu i że w ogóle mamy dyskusje, towar deficytowy w dzisiejszych czasach.
   Brak dyskusji - to dopiero chlew.

   PS A wierze, że gdy zamiast emocji to argumenty dojdą do głosu - będzie trochę lepiej.... może tylko trochę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: Tak, zgadzam sie, ale nei wierzę w to. Pospólstwo chce chleba i igrzysk, oni nie maysla. Nie uwazam, ze znam odopwiedzi na wsyzstkie pytania, ale gdy zaczynam dyskutować z idiotami to poraża mnie ich sposob myslenia, potem przychdzi refelskja i nie dziwie sie wcale dlaczego jest jak jest u nas.

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: Ty jesteś przedsiębiorcą, który przechodzi bezrefleksyjnie np. nad zmniejszeniem odliczenia kosztów utrzymania samochodu (np. kosztów paliwa) z podatku dochodowego PIT ze 100 do 75%? Wszak to wychodzi na to, że podatek dochodowy zwiększono, a te k!?@y się chwalą w TVPiS, że zlikwidowali ten podatek dla osób do 26 roku życia.
   Idź pan w chuj. Nie wychodzimy na ulicę, bo nie mamy, k!?@a, na to czasu - nie możemy sobie wziąć wolnego, aby obrzucać sejm kamieniami, czy koktajlami Mołotowa, strajkować jak górnicy, czy nauczyciele.

  •  

   pokaż komentarz

   Ty jesteś przedsiębiorcą, który przechodzi bezrefleksyjnie np. nad zmniejszeniem odliczenia kosztów utrzymania samochodu (np. kosztów paliwa) z podatku dochodowego PIT ze 100 do 75%? Wszak to wychodzi na to, że podatek dochodowy zwiększono, a te k?$#y się chwalą w TVPiS, że zlikwidowali ten podatek dla osób do 26 roku życia.

   @zbyszek_75: Nie wiem czy liczba w twoim niku to data urodzenia czy IQ, bo jestem całkowicie przeciwny polityce PiSu, a gospodarczej już szczególnie.
   Gdzie coś napisałem chwalebnego? Po prostu stwierdzam, że "hurr durr gówno" absolutnie nie rozwiązuje nic. Czytaj i nie kieruj się emocjami - będzie lepiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: Więc co proponujesz, bo chyba pod wpływem emocji nie doczytałem? A jak rozwiązać problem bezsensownego karania gówniarzy za posiadanie dowolnej ilości konopi i braku medycznych odmian kwiatów konopi dla chorych?

  •  

   pokaż komentarz

   @zbyszek_75: Nie lubię zestawiania medykamentów z marychą, bo to daje złudne poczucie, że marycha to coś absolutnie nieszkodliwego, a wręcz dobrego.
   Tak nie jest, MJ szkodzi w nadmiarze lub zbyt młodym ludziom, których mózgi się kształtują.
   Nie istnieje coś takiego jak medyczna marycha - ale to pewnie wiesz.
   Są konopie do zastosowań medycznych i konopie do zastosować rekreacyjnych, ale też uważajmy na słowa - rekreacja kojarzy się z samymi pozytywnymi skutkami. ;)
   Jestem za depenalizacją użytkowników MJ, ale za ściganiem dilerów aż do granicy prawa, bo oni zaopatrują dzieciaki. Nie wiem, może po krzaku na głowę, wzorem Czech? Ale jak to kontrolować?
   A dorosły, jak może kupić pół litra, to powinien też móc zapalić jak człowiek.
   Nie opodatkowywałbym marychy w żaden sposób, tak samo jak nie podoba mi się akcyza na papierosach, to niemoralne żeby szkodzenie sobie niektórych ludzi było opodatkowane.

   Z braku medykamentów z CBD nie robiłbym afery, ale nie wiem jak dużej liczbie osób jej potrzeba - bo problem z lekami jest w wielu miejscach i nie wyróżniałbym w atencji akurat CBD.
   Natomiast skandalem są "działania pozorowane" w temacie CBD, obłudne "niby zalegalizujemy, ale tak żeby nikt legalnie nie kupił".

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: W nadmiarze wszystko szkodzi. Nawet przedawkowanie wody, w przeciwieństwie do marihuany, potrafi zabić - wypicie kilku litrów wody w krótkim okresie czasu, np. w 1h, nazywa się przewodnieniem.
   "Nie istnieje coś takiego jak medyczna marycha - ale to pewnie wiesz." Każda odmiana kwiatów konopi, niezależnie od stężenia kannabinoidów, jest w zależności od celu użycia i dawki medyczną, lub rekreacyjną. Pobawisz się w mojego neurologa? Spożywanie niewielkich ilości mających na celu, w wyniku aury, zlikwidowanie ataku epilepsji jest medyczną? A zażycie większych ilości mających na celu zlikwidowanie zmęczenia, smutku, stresu, jest już przegięciem, czyli złamaniem prawa, choć prowadzą do tego samego efektu aury i objawów ataku padaczki?
   Ty nad wszystkim przechodzisz w sposób - ooo... inni mają jeszcze gorzej, więc wy też możecie mieć przej!#%ne.

  •  

   pokaż komentarz

   Każda odmiana kwiatów konopi, niezależnie od stężenia kannabinoidów, jest w zależności od celu użycia i dawki medyczną, lub rekreacyjną.

   @zbyszek_75: Masz odmiany z sensowną zawartością CBD i z sensowną zawartością THC.
   Jedne służą medycynie, inne są rekreacyjne. To wszystko.
   Tworzenie jakiś upiornych konstrukcji typu "wyjaram dwa gramy rekreacyjnej to może nie będę miał ataku" jest chorym myśleniem - po co miałbyś to robić?
   Jeżeli zależy ci na powstrzymaniu epilepsji - użyj tej z dużą zawartością CBD i prawie bez THC.
   Jeżeli chcesz się zjarać jak świnia - odwrotnie.
   To zależy co chcesz osiągnąć.
   I sądzę, że trolle potrzebują neurologa, ale ja nim nie jestem. Pa.

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: Poświęć godzinkę aby obejrzeć film o prof. Rafaelu Mechoulama, który dogłębnie zbadał konopie i odkrył zawarty w nich psychoaktywny kannabinoid THC. Przy okazji odkryli anandamid (AEA), który jest produkowanym przez nasze organizmy endogennym, psychoaktywnym kannabinoidem, odpowiedzialnym za działanie naszego układu nerwowego i m.in. sen.

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   który jest produkowanym przez nasze organizmy endogennym, psychoaktywnym kannabinoidem, odpowiedzialnym za działanie naszego układu nerwowego i m.in. sen.

   @zbyszek_75: Każdy alkoholik bardzo ładnie tłumaczy o alkoholu endogennym w naszych organizmach, żeby minimalizować skutki swojego nałogu. To się nazywa racjonalizacja. Dzięki, znam temat uzależnień czy skutki nadużywania. Samo twoje kręcenie tematu w stylu "zjaram 2g z THC przeciw padaczce" powinno dać ci do myślenia - jeżeli nie daje, cóż, twój problem.

 •  

  pokaż komentarz

  Większość społeczeństwa takie afery nie interesują ponieważ:

  źródło: wykop.pl

 •  

  pokaż komentarz

  Teraz każdy obywatel pisząc pismo do skarbówki powinien w tym piśmie powoływać się na Pana Banasia.

  Skoro Pan Banaś mógł to dlaczego nie każdy z nas?

  On z uwagi na swoją funkcje powinien świecić przykładem.

  •  

   pokaż komentarz

   @konkretnykrakow: W tym kraju nie możesz się powołać nawet na interpretację skarbówki wydaną specjalnie dla ciebie, osoby w randze zwykłego profesora prawa nie są zgodni co do zgodności przepisów z konstytucją. Nasze prawo to jedno wielkie gówno, sędziowie w oparciu o to gówno wydają jeszcze bardziej gówniane wyroki obywatel jak chce coś ugrać to albo ma $$ i układy i potrafi się w tym wszystkim odnaleźć albo ginie. Taki mamy klimat.

  •  

   pokaż komentarz

   @Inarus: mylisz się. Prawa nie da się sprecyzować super dokładnie. Dlatego oprócz obowiązującego prawa, obowiązują także takie pojęcia jak np. normy społeczene, dobre zwyczaje, itp. To ludzie, którzy posługują się tym prawem są główną przyczyną tego sp$@!$@%enia o którym napisałeś. System sądowy w Polsce to wylęgarnia patologii. Narcyzów w togach sędziowskich, którym wydaje się, że pozjadali wszelkie rozumy. W dodatku zgniłych jabłek nie da się usunąć z zawodu. Przez co swoim debilizmem zarażają innych, generalnie obniżając poziom orzekania.
   Gdyby sądy nie bawiły się z urzędami w chowanego i dop@$?%$$ały wyroki bezwzględnego więzienia za ewidentne działanie wbrew prawu. Tu b. szybko urzędnicy zaczęliby stosować prawo zgodnie z przeznaczeniem. Oraz wykonywać wyroki sądów w trybie pilnym.

 •  

  pokaż komentarz

  Jeszcze sie okaze ze slynny saimon dysponuje filmami z panem Banasiem w roli hydraulika. Bedzie cwierkal jak mu saimon zagra.

Dodany przez:

avatar Imagery dołączył
1800 wykopali 25 zakopali 4.2 tys. wyświetleń
Advertisement