•  

  pokaż komentarz

  Człowiek poświęca całe życie, kształci się, pracuje, dba o rodzinę i znajduje się jeden debil, który nie radzi sobie z emocjami, a ma dostęp do broni i skreśla wszystko.
  Z jednej strony się cieszę, że u nas jest tak ciężko legalnie ją posiadać, z drugiej faktycznie nie ma się jak bronić. W tej sytuacji chyba niewiele by to pomogło gdyż zadziałał efekt zaskoczenia. Sądzę, że u nas byłoby zdecydowanie więcej takich osób działających pod wpływem emocji i o wiele więcej takich tragedii.

  •  

   pokaż komentarz

   @conTEq: Kazdy mongol ktory ma internet i pieniadze ma dostep do broni, za akm-a z ukrainy 300 dolarow krzycza, pestki dorzucaja. a na samej ukrainie ze 100 dolarow, tylko problem przerzucic.

  •  

   pokaż komentarz

   @lordNjordhr: Czyli jednak nie każdy mongoł... akurat granice z Ukrainą dość dobrze pilnują. Nawet jak się uda, wyobrażasz sobie iść z AKM iść ulicą? Chyba raczej element zaskoczenia by tutaj prysł. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @lordNjordhr: sranie w banie. U nas dalej nie ma tej broni i nie łatwo ją zdobyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @lordNjordhr: Stadionu XX-lecia już dawno nie ma, a i nie wiem czy wtedy tam mieli takie ceny (i asortyment).

  •  

   pokaż komentarz

   że u nas jest tak ciężko legalnie ją posiadać,
   @conTEq: Wcale nie jest ciężko, może zdobycie broni nie jest takie proste jak w USA, ale na chwilę obecną każda niekarana i zdrowa psychiczne osoba dostanie pozwolenie na broń bez problemu.

   Sądzę, że u nas byłoby zdecydowanie więcej takich osób działających pod wpływem emocji i o wiele więcej takich tragedii.
   Liczba osób chorych psychicznie jest mniej więcej stała w społeczeństwie, więc niby dlaczego miało by być ich więcej?

   Poza tym w Polsce można kupić broń czarnoprochową bez żadnego zezwolenia, a jakoś nie słychać szczególnie często o morderstwach z ich użyciem. Więc gdzie te Twoje "o wiele więcej takich tragedii"?

   Oczywiście taka broń nie nadaje się do większych ataków (np. terrorystycznych), ale taką rodzinę można by było bez problemu skrzywdzić.

  •  

   pokaż komentarz

   @lordNjordhr: Ale to już trzeba kupić wcześniej zaplanować, pomyśleć. A jak dostęp byłby powszechniejszy to kupisz leży w szafie, a jak się coś zdarzy to w afekcie możesz coś odwalić. Sam nie wiem, jestem w zasadzie za dostępem ze względu na lokalizację naszego kraju, ale sam bym nie chciał mieć.

  •  

   pokaż komentarz

   wyobrażasz sobie iść z AKM iść ulicą?

   @conTEq: pokrowiec na gitarę i lecisz. WIększa torba.. plecak turystyczny, sposobów jest wiele. Cały dzień możesz tak jeździć komunikacją miejską i nikt nawet nie zauważy. Idziesz pod czyjeś drzwi, wyciągasz, dzwonisz/pukasz i rozwalasz kogo chcesz w drobny mak.

   Tym gorzej że społeczeństwo w ogóle nie jest obyte z bronią i za cholerę nie przyuważy że to moze być karabin w Twoim plecaku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hirunkan: Nie zgodzę się z Tobą. Co prawda sam nie próbowałem, ale był tu jeden Mirek, który opisywał drogę zdobycia legalnego pozwolenia na broń i to nie do samoobrony, a w celach kolekcjonerskich. Wcale nie jest to takie proste, a tym bardziej do ochrony osobistej, gdzie nie jest łatwo przejść wszystkie badania. Moim zdaniem to nie była osoba chora psychicznie, tylko działająca pod wpływem emocji co ewentualnie można uznać za chwilowa niepoczytalność. Nie zmienia to faktu, że gdyby nie miała do niej dostępu to by się to nie wydarzyło. Teraz wyobraź sobie Sebixow w miastach którzy nocą pod wpływem alkoholu zaczynają się kłócić i każdy z nich ma dostęp do broni...

   W mojej opinii nasze społeczeństwo nie jest gotowe na luźne przyzwolenie na broń, nie jesteśmy Kanadą (niestety).

  •  

   pokaż komentarz

   @conTEq: wydarzyłoby się, ale być może ofiar byłoby mniej. A może byłoby więcej. Do podobnych historii dochodzi w Polsce dość często. Ojciec kolesia z mojej podstawówki zabił go i resztę rodziny, pistoletu nie potrzebował.

   @conTEq: problemem nie jest broń, a chęć zabijania. Bez broni palnej też można. Dzisiaj jakiś facet w Polsce wysadził w powietrze dom za pomocą butli z gazem.
   W Polsce mamy przyzwoite przepisy w kwestii uzyskania pozwolenia, ale totalnie kretyńskie ich egzekwowanie - policja i państwo traktują posiadacza broni jak najgorszego wroga, czepiają się zupełnych idiotycznych bzdetów i ogólnie - jest i dobrze i źle jednocześnie. Wymogi co do niekaralności i zdrowia psychicznego są jak najbardziej ok.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie zgodzę się z Tobą. Co prawda sam nie próbowałem

   @conTEq: wyrobienie papierów jest prostsze niż zrobienie prawa jazdy. Samo to że do prawka musisz mieć zaliczone godziny teorii i praktyki powoduje że prawko jest bardziej kłopotliwe do zrobienia. W przypadku pozwolnie np sportowego, po prostu zapisujesz sie do klubu i po 3msc juz możesz zdawac egzamin na patent. Później tylko wizyty u lekarzy i w WPA (sumarycznie kosztowało to z 4h mojego czasu) i po 3-4 tyg masz papiery do odebrania.

  •  

   pokaż komentarz

   @conTEq dużo łatwiej zdobyć broń w celach sportowych/kolekcjonerskich niż do obrony własnej;)

  •  

   pokaż komentarz

   ale był tu jeden Mirek, który opisywał drogę zdobycia legalnego pozwolenia na broń i to nie do samoobrony, a w celach kolekcjonerskich. Wcale nie jest to takie proste
   @conTEq: Owszem, jest. Kiedyś trzeba było pisać uzasadnienie dlaczego chcesz mieć broń, a to czy je dostawałes zależało od dobrej woli komendanta policji wojewódzkiej. Ale w przypadku pozwoleń kolekcjonerskich i sportowych to się zmieniło. Teraz, jeśli spełniasz ustawowe wymagania to nie ma opcji, abyś tego pozwolenia nie dostał.

   gdzie nie jest łatwo przejść wszystkie badania.

   Które konkretnie badanie jest trudne do przejścia? Okulista, czy psycholog? Nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz...

   Moim zdaniem to nie była osoba chora psychicznie, tylko działająca pod wpływem emocji
   Ludzie działający pod wpływem emocji dokonują morderstw w chwili zaistnienia tej silnej emocji, tym co mają pod ręką. A ten koleś musiał się mniej lub bardziej do tej zbrodni przygotować.

   Nie zmienia to faktu, że gdyby nie miała do niej dostępu to by się to nie wydarzyło.

   Tego nie wiesz. Koleś równie dobrze mógł użyć noża, którym paradoksalnie można zabić człowieka "łatwiej" niż bronią.

   Teraz wyobraź sobie Sebixow w miastach którzy nocą pod wpływem alkoholu zaczynają się kłócić i każdy z nich ma dostęp do broni

   A następnie wyobraź sobie różowe jednorożce...
   Jakoś noże są powszechnie dostępne, a masakra wśród sebixów nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   @conTEq: Nom, wydaje mi się, że z tym ogólnym dostępem do broni to nie taka prosta sprawa. Bardzo dużo czynników społecznych, kulturowych, materialnych i politycznych składa się na to co by było gdyby dać ludziom broń. Ciężko mi sobie wyrobić konkretną opinię w tym temacie :/ Są jakieś badania, statystyki, takie miarodajne?

  •  

   pokaż komentarz

   @Abomination Też mi się wydaje ze niełatwo #grammarnazi to takie miejskie legendy mam wrażenie.

  •  

   pokaż komentarz

   wyobrażasz sobie iść z AKM iść ulicą? Chyba raczej element zaskoczenia by tutaj prysł.

   @conTEq: Serio ?nawet gdyby go schował

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   akurat granice z Ukrainą dość dobrze pilnują.

   @conTEq: @Abomination: @CherryJerry: Bzdura, o tej "ściśle pilnowanej granicy".
   Jeszcze parę lat temu była mała aferka, wyciszona, choć chyba parę osób poszło siedzieć.
   Schemat polegał na tym, że Polacy co chcieli mieć nielegalnie broń, przejeżdżali na ukraińską stronę i "zgłaszali się" gdzie trzeba. Płacili niewielki zadatek.
   Po paru tygodniach odbierali broń po polskiej stronie i dopłacali resztę. Żadni gangole, po prostu ludzie którzy uważali, że broń muszą mieć, a nie mogli liczyć na pozwolenie. Chyba dostali wyroki.
   Broń tylko krótka, a sprawę zamieciono, gdyż wiele głów mogłoby polecieć w Straży Granicznej.
   Teraz, gdy ruch pewnie 10 x większy i bezwizowy - jakoś nie wierze w te ostrzejsze kontrole.

   No, tutaj to przesadzili z rozmachem, działko przeciwlotnicze: https://kurierlubelski.pl/probowali-wwiezc-do-polski-dzialo-przeciwlotnicze-zdjecia/ar/11960306

  •  

   pokaż komentarz

   @conTEq: W Polsce jest wolny dostęp do broni. Broń czarnoprochowa może kupić każdy, bez żadnych badań i żadnego zezwolenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL Każdy samochód i przejście piesze jest trzepany. Na lotnisku to samo. Luz jest w pociagach

  •  

   pokaż komentarz

   @lordNjordhr: w Polsce 9mm para kupujesz na czarnym rynku za 3tys zł. Masz tańsze dojście ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @conTEq: nie no kurde bo nożem, maczetą, młotkiem a nawet cegłą z zaskoczenia nie da się zabić... gdzie wy się rodzicie? broń powinna być w każdym domu i tyle, jak ktoś ci chce zrobić krzywdę to i tak ci zrobi, kwestia czy będziesz miał się czym bronić czy nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: Przyjmuję do wiadomości, aczkolwiek ja pisałem jeszcze o tej granicy w innym znalezisku - w kontekście przerzutu kradzionego sprzętu budowlanego na Ukrainę. No i co jakiś czas są informacje, że ktoś próbował przewieźc części broni np. artyleryjskiej :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzal-z-gaznika: Z racji pracy poznalem mnogo ukraincow, tych co robia legalnie i tych co uchodza tutaj za kogos innego niz sa, bo wojsko, policja, czy cos.

  •  

   pokaż komentarz

   Człowiek poświęca całe życie, kształci się, pracuje, dba o rodzinę

   @conTEq: I jak tam? Dostrzegasz w związku z tym brak sensu? Czy może nadal zamierzasz się rozmnażać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Z opisu wynika, że po rozstaniu z tą dziewczyną chłopak został gejem znalazł sobie nowego partnera który, ( tu możemy sie domyślać ) zdradził go z jego byłą dziewczyną.

  Ale tak poza heheszkami to trzeba mieć niefart w życiu jak uj, żeby trafić na takiego psychola.

 •  

  pokaż komentarz

  Już pewnie tego pożałował. Okazało się że w pierdlu nie ma fejbuczka i istagramka i trzeba od rana siedzieć i patrzeć się w ścianę. A za dwa miesiące wk!#! przejdzie do końca a tu jeszcze trzeba będzie z 50 lat posiedzieć.

 •  

  pokaż komentarz

  Przypadek podobny do tego jaki w zeszłym roku miał miejsce u nas we wsi gdzieś pod Jarocinem, tylko tam koleś wpadł z nożem i zdołał zabić tylko rodziców byłej dziewczyny, resztę ranił.

 •  

  pokaż komentarz

  Tak się zastanawiam dlaczego to wzbudza takie zainteresowanie, a to znalezisko jakoś nie i w sumie to "Nie wiem, ale się domyślam..."
  https://www.wykop.pl/link/4287015/zbrodnia-z-zazdrosci-zona-zastrzelila-kochanke-meza-a-zaraz-po-tym-siebie/

  źródło: wykop.pl