•  

  pokaż komentarz

  Życie jest poj?!@ne traktowane mniej niż pieniądz. k!%%a do czego to doszło.

 •  

  pokaż komentarz

  Ktoś wyjaśni dlaczego leczenie nie jest refundowane? NFZ nie płaci za każde leczenie onkologiczne???

 •  

  pokaż komentarz

  Za każdym razem widząc tego typu prośby o pomoc, wpłacam symboliczne 10zł. Nawet weszło mi to przez lata w nawyk.
  To niewielka kwota, ale mam poczucie że nie przechodzę obojętnie obok ludzi którzy potrzebują pomocy, dając cokolwiek od siebie.
  Piszę tę wiadomość jedynie po to, aby Wam potwierdzić, że to dobre uczucie i polecam je każdemu. Cegiełka do cegiełki...

 •  

  pokaż komentarz

  A NFZ to co ?
  Płaci się po nic, jak coś to prywatnie ?
  To po co ten państwowy system ubezpieczeń ????
  ¯\_(ツ)_/¯¯\_(ツ)_/¯¯\_(ツ)_/¯¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Pabick: jakby nie bylo NFZ to gdzie bys zatrudnil kolegow jak sie dopchasz do koryta? mysl czasem (sarkazm/zart)

  •  

   pokaż komentarz

   @Pabick: NFZ powinien być przede wszystkim właśnie na takie przypadki, ciężkie choroby, długotrwałe, kosztowne leczenia, hospitalizacje, operacje, nagłe wypadki. Płatność za wizyty czy hospitalizację obowiązuje choćby w Niemczech. W USA jest deductible, kwota jaką sam musisz pokryć w ciągu roku i powyżej której dopiero ubezpieczyciel wkracza. U nas wszystko "za darmo" i potem nie ma pieniędzy na leczenie tych którzy faktycznie pomocy potrzebują.

   Niektórzy myślą, że wystarczy wpompować miliardy w ten system i magicznie się naprawi, ale guzik to da bez zmian w fundamentach, bez przejścia na rozsądny i odpowiedzialny model.

  •  

   pokaż komentarz

   @adiq94: W USA również długi za leczenie są również pierwszą przyczyną bankructw gospodarstw domowych. I nawet b. dobre ubezpieczenie medyczne może nie starczyć jeśli będziesz potrzebował np. serii skomplikowanych operacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @adiq94: a czym jest wprowadzenie odplatnosci za proste/tanie zabiegi jak nie wlasnie wpompowaniem dodatkowej kasy w system?

   Co to jest rozsadny i odpowiedzialny model i jakie fundamenty chcialbys zmieniac? Bo to wszystko ladnie brzmiace ogolniki.

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: Tak, ale odnoszę się tylko biorąc jako przykład jeden z elementów ich systemu, bo całościowo ciężko mówić o nim, by był dobry.

   @kofey: Tak, jest to wpompowanie dodatkowych pieniędzy, ale sposób ma też znaczenie i tu już działa psychologia. Wprowadzenie opłaty powoduje, że nie leci się z każdą pierdołą zajmować czas lekarzom, jeżeli masz za to płacić. Ostatnio też przeczytałem ciekawy przypadek do którego prowadzi brak opłat za hospitalizację. Traktowanie szpitali jako przechowalni dla starszych ludzi, bo w końcu jest za darmo.

   Co to jest rozsądny i odpowiedzialny model, no tutaj będę również bazował na wypowiedzi osoby, która sama się zna na tym lepiej, bo widzi to od środka. Neurochirurg w skrócie mówi, że podstawa to większe pieniądze na opiekę zdrowotną i zmiana mentalności wśród dyrektorów, ordynatorów, lekarzy starej daty, którzy stwierdzają, że wszystko można przerzucić na młodych lekarzy, bo sami się napracowali w przeszłości, to teraz mogą odpoczywać i mało co robić.
   Można inspirować się przy opracowywaniu modelu, rozwiązaniami wdrożonymi w Singapurze . Od siebie mogę dodać, że przydałoby się zatrudniać więcej osób u góry, które mają pojęcie o biznesie i rozsądnej optymalizacji kosztów. Aktualnie chociażby limity rekrutacji na uczelnie medyczne, ustala minister zdrowia, który zna się na naukach medycznych, ale na ile jest w stanie to oceniać z punktu widzenia menadżerskiego czy ekonomicznego? https://pl.wikipedia.org/wiki/Zasada_Petera

  •  

   pokaż komentarz

   @adiq94: Ja się z tym wszystkim zgadzam, tylko nawet w tym co linkujesz problem jest jeden: za mało kasy, a nie potrzeba głebokich zmian systemowych. Ale po kolei.

   Odpłatność za podstawowe rzeczy jest spoko i owszem wiele rzeczy eliminuje. Tylko po pierwsze to nie jest głęboka zmiana systemu, po drugie pojawia się problem faktycznego dostosawania wielkości tych dopłat. Singapur - spoko, tylko to jest bardzo wysoko rozwinięte państwo o zupełnie innej strukturze gospodarki. Dla porównania: 13k$ pkb na głowę w polsce vs 93k$ w Singapurze.Składki procentowo niby na tym samym poziomie, ale dalej sprzęt, leki płacimy tyle samo. Więc nie dziwię się że w Singapurze jest lepiej, skoro oni zwyczajnie kilka razy więcej od nas zarabiają.... I w związku z tym więcej na ochronę zdrowia wydają. I to ma bardziej znaczący wpływ na jakość, niż sposób organizacji.

   Otóż piję do tego, że łudzenie się, że potrzeba "głębokich systemowych zmian" to zwykłe lanie wody. Bardzo chwytliwe, ale nic po za tym. Ba, jak porównasz koszty i to co dostajemy w zamian to te pieniądze w systemie są wykorzystywane bardzo efektywnie. Ich jest po prostu za mało.

   Bo sorry, ale przykład "babci na święta" to jest bardziej problem z lekarzami, skoro na to pozwalają niż z systemem. Jak podwyższysz opłatę, to biednych nie będzie stać na leczenie. Jak będzie za niska to dalej będzie się opłacać wrzucać babcię do szpitala. A koniec końców to i tak lekarz decyduje czy taka osoba ma być hospitalizowana czy nie. A nie widzi mi się rodziny. To nie hotel, że sobie można wybrać. I tu w każdym systemie tym ostatnim i decydującym ogniwem jest lekarz. Z przesiadywaniem u lekarzy to też głównie problem rodzinnych. Gdziekolwiek dalej już musisz miec skierowanie. Znów decyduje lekarz.

   Problemy są proste i są dwa: limity przyjęć na medycynę i specjalizacje oraz brak kasy. Z braku kasy nie robi się badań itd i doprowadza ludzi do momentu, kiedy leczenie jest już dużo droższe i nagle SORy pękają w szwach. Już kilka razy system był zmieniany: były kasy chorych, powstał nfz, a problemy wciąż te same. Bo cały czas wszystcy się łudzą, że "wsytarczy dogłębna zmiana systemu"

  •  

   pokaż komentarz

   @Pabick: NFZ finansuje tylko leczenie które ma szansę dać efekt.

 •  

  pokaż komentarz

  Żyjesz sobie zyjesz,masz plany i nagle jeb rak czy inne chujstwo wielki szacunek,że ludzie walczą i mają siłę na to,ja bym wiedział co zrobić bo nie mam planów ani perspektyw i była by krótka piłka i wiem co piszę bo myślę,że po śmierci jest lepsze życie niż ten chlew obsrany gunwem gdzie ludzie się zabijają za 1.50zł...

  •  

   pokaż komentarz

   @Boro1996: mój szwagier wyszedł z Mięsaka Ewinga po roku, bez nogi i o protezie, ale w sobotę otworzył swój punkt barberski i wrócił do zawodu. Wykryto chorobę jak wrócił z podróży poślubnej, siostra była na etapie zakładania własnego biznesu i zaszła w ciążę z nim po jego pierwszej chemii. Dwa tygodnie po amputacji był na treningu amp-futbolu, jeździ do Krakowa na treningi. Gość jest nienormalny, bo mnie z moim nastawieniem do życia w takiej sytuacji zostałby chyba tylko sznur. Podziwiam go cholernie, choć wiem że tak jak on, nie dałbym rady.

  •  

   pokaż komentarz

   mój szwagier wyszedł z Mięsaka Ewinga po roku, bez nogi i o protezie, ale w sobotę otworzył swój punkt barberski i wrócił do zawodu. Wykryto chorobę jak wrócił z podróży poślubnej, siostra była na etapie zakładania własnego biznesu i zaszła w ciążę z nim po jego pierwszej chemii. Dwa tygodnie po amputacji był na treningu amp-futbolu, jeździ do Krakowa na treningi. Gość jest nienormalny, bo mnie z moim nastawieniem do życia w takiej sytuacji zostałby chyba tylko sznur. Podziwiam go cholernie, choć wiem że tak jak on, nie dałbym rady.

   @onionhero: zdaje CI się że tak byś się zachowywał, że nie dał byś rady. Jakbyś się dowiedział o jakiejś chorobie, to włączył by CI się protokół przetrwanie, i nabrałbyś chęci do życia wiedząc, że może się ono skończyć za niedługo.
   Ziomka kiedyś miałem, co mówił, że w życiu by nie dał się pokorić na operacji, że wolałby się powiesić. Jak przyszło co do czego to jakoś mu mineły te uprzedzenia :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Boro1996: Ach, śmierć. Jakże musi być piękna.

  •  

   pokaż komentarz

   @TheDzions: Zależy, ile ktoś ma do stracenia w tym życiu i jaki ma charakter. Ja tam bym nie nabrał żadnej ochoty do walki, wręcz przeciwnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Boro1996: dlatego #antynatalizm ,ten kto się rozmnaza jest czystym debilem

1 2 3 4 5 6 7 ... 11 12 następna

Dodany przez:

avatar Juzef dołączył
2013 wykopali 82 zakopali 19.6 tys. wyświetleń