•  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Rennmaschine: to jest nic, w In the shadow of the moon wzięli się za białą supremację i mowę nienawiści. Robi się z tego takie marksistowskie tvp.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rennmaschine: o chuj, na świecie są pary homo i pokazują je w serialach??? kuuuuwaaaaaaa, spiseg PROGRAMOWANIE ROZUMISZ?!

  •  

   pokaż komentarz

   @Desmond_Sunflower

   Na świecie są też wędkarze. Mam 36 lat i znam więcej rybaków niż homoseksualistów.Jakos nie specjalnie skupiają się na tym by umieścić w każdej produkcji wędkarza.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rennmaschine: Może dlatego, że wędkarze nie byli przez kilka tysięcy lat traktowani jak gówno? Weź mi powiedz co jest celem tego programowania? Może np to, żeby uświadomić cymbałom,że są na świecie ludzie inni niż oni i że mają te same prawa?

  •  

   pokaż komentarz

   @Rennmaschine dla tego to netflixowe gowno juz u mnie nie bedzie przedluzane posrance

  •  

   pokaż komentarz

   @Desmond_Sunflower to niech tego gowna wynaturzenia nie cisna do kazdego serialu pedofile tez sa od tysiecy lat i co z tego ?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Desmond_Sunflower: a ile znasz par homo, a ile hetero?

  •  

   pokaż komentarz

   W każdej produkcji netfixa przynajmniej jedna para homo czy inne transy,mieszane rasowo rodzinny itd.Zwykle programowanie społeczeństwa.

   @: Niestety nie mogę teraz znaleźć ale jakiś czas temu czytałem ciekawy artykuł na temat tej metody oswajania społeczeństwa z różnymi, pożądanymi przez pewne grupy, zachowaniami. Tak było np. z paleniem papierosów przez kobiety - propagowano to w filmach jako coś normalnego i "cool". Teraz na szybko znalazłem np. coś takiego: https://scholars.org/contribution/how-media-has-helped-change-public-views-about-lesbian-and-gay-people

   Nic się nie dzieje bez przyczyny a jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze ;)

  •  

   pokaż komentarz

   mieszane rasowo rodzinny itd

   @Rennmaschine: To NIE SĄ produkcje kręcone dla skansenu wschodniej Europy (gdzie coś takiego to nadal coś złego) tylko USA gdzie to normalność.

  •  

   pokaż komentarz

   @
   @gierape

   Wszyscy mnie tu źle odebrali. Nie jestem ani rasistą ani homofobem. Wk$@!ia mnie tylko jak na każdym kroku media próbują mi zrobić wodę z mózgu. Na codzień reklamy (rak internetowy) na zmianę z wciskaniem sloganów it's ok to be black/gay/trans/unicorn przez TV/netflix i inne.
   Mam wyj%%!ne na wszystkich po równo od lewej do prawej. Wpienia mnie tylko to pranie mózgu.

  •  

   pokaż komentarz

   @gierape: po artykule widać że skansen jest na "progresywnym" Zachodzie...

  •  

   pokaż komentarz

   @Desmond_Sunflower: Jest różnica jak pokazujesz pary homoseksualne w normalnych proporcjach, a jest różnica jak w każdym serialu masz parę lub kilka par homoseksualnych, kilku czarnych, ew. jakieś miksy. Nie da się tego normalnie oglądać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rennmaschine: Najlepsze jest to, że zawsze miałem wyj!%!ne na kolorowych i pedałów niech sobie żyją, ale przez te j!%!ne wciskanie ich wszędzie przez lewactwo zaczynają mnie wk%$@iać... To wszystko przez lewusów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rennmaschine: dzisiaj oglądałem The Spy i jak jeden gościu uciekał przez miasto to musiał wpaść na całujących się facetów XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Rennmaschine: i co ci w tym przeszkadza?
   Tak działa wolny rynek.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rennmaschine: to jaka jest maksymalna ilość homoseksualistów, transów i tego typu rodzin na serial, żeby ktoś taki jak ty nie mówił o programowaniu społeczeństwa xD ?

  •  

   pokaż komentarz

   @Desmond_Sunflower: Chodzi o to ze kazdy w dupie ma wedkarzy.Jak chce to niech sobie lowi ile popadnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @white_Knight_Rep_Dill

   Mniejsza niż teraz. Po prostu jeśli w dwóch z trzech produkcji netflixa widzę osoby homoseksualne mój mózg mówi mi że coś tu nie gra.Do tej pory to była raczej rzadkość w tv,a teraz jest na siłę wciskane.

   Ciekawym zjawiskiem jest też to , że jeśli ktoś tylko ośmieli się powiedzieć coś przeciwko od razu jest szufladkowany jako homofob, rasista, faszysta itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rennmaschine: haha, ok! Czyli maksymalnie w co trzecim serialu może pojawić się jakiś gej, bo inaczej zaczynasz dopatrywać się spisków mających na celu programowanie społeczeństwa xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Rennmaschine: w każdym amerykańskim filmie sensacyjnym jest co najmniej jeden agent FBI. Ilu znasz?

  •  

   pokaż komentarz

   @Czyjatoja

   Przecież to porównanie jest bez sensu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Desmond_Sunflower:

   uświadomić cymbałom,że są na świecie ludzie inni niż oni i że mają te same prawa

   To w końcu macie te same prawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Więc po ch!# robić co chwilę te parady paraliżujące miasta na cały dzień?

  •  

   pokaż komentarz

   @Desmond_Sunflower:

   Weź mi powiedz co jest celem tego programowania?

   Właśnie potwierdziłe tezę, która posta wcześniej starałem się zdyskredutowac autystycznym wysrywem. Nawet splunac w twoim kierunku nie warto. Taki obraz wasz tęczówki agitatorzy.

  •  

   pokaż komentarz

   to niech tego gowna wynaturzenia

   @irolslozok: Jakieś podstawy naukowe czy tylko strach przed gejami?

  •  

   pokaż komentarz

   Najlepsze jest to, że zawsze miałem wyj%!!ne na kolorowych i pedałów niech sobie żyją

   @Fre4ko: o dzięki ci panie, że pozwalałeś mi być zamkniętym we własnych czterech ścianach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rennmaschine: twoje trochę też, bo w filmach i serialach zazwyczaj pokazują związki bohaterów, ale ich hobby niekoniecznie. Skąd wiesz, czy Spiderman w wolnych chwilach nie łowil ryb?

   Ogólnie sam jestem przeciwko tej propagandzie i wrzucaniu rzeczy na siłę pod poprawność polityczną itp. Ale porównanie tego do łowienia ryb? Serio? Tak samo nie widziałem w filmach wielu fanów zbierania znaczków lub zbierania grzybów

  •  

   pokaż komentarz

   w każdym amerykańskim filmie sensacyjnym jest co najmniej jeden agent FBI. Ilu znasz?
   @Czyjatoja: w każdym amerykańskim filmie s-f są kosmici. Ilu znasz?

  •  

   pokaż komentarz

   @Rennmaschine: no to tak jak w spoleczenstwie. Tez masz pary homo, osoby transseksualne oraz pary mieszane.

   Przy czym Netflix od poczatku jest adresowany do widowni liberlanej.

  •  

   pokaż komentarz

   to jaka jest maksymalna ilość homoseksualistów, transów i tego typu rodzin na serial, żeby ktoś taki jak ty nie mówił o programowaniu społeczeństwa xD ?

   @White_Knight_Rep_Dill: Tylu ilu jest w społeczeństwie, czyli jakieś 0,5%, co znaczy 1 na 200 średnio w głównych rolach, i średnio 1 na 200 w rolach drugoplanowych, ale nie można dyskryminować zoofilów, pedofilów i onanistów i oni też powinni pojawiać się proporcjonalnie do ich występowania w społeczeństwie.

  •  

   pokaż komentarz

   @cation: ale co to ma do mnie? Ja zadałem tylko pytanie do osoby która mówiła, że zna więcej rybaków niż homo a jakoś rybaków nie pokazują w tv

  •  

   pokaż komentarz

   @gierape: Normalnosc haha. W dupie byles i gowno widziales. Normalnosc bo tak ci pokazali na netflixie chyba. Jakbys byl w USA (ale nie bedziesz, bo jestes biedakiem z polandii) to bys wiedzial, ze zdecydowana wiekszosc spoleczenstwa ma z homomeneli taka sama beke jak u nas. Zreszta nie tylko w USA, nawet w Holandii czy w Niemczech co drugi cisnie po homo az milo czy to w pracy czy podczas wyjscia do baru, a przeciez to takie tolerancyjne kraje ojojo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Rennmaschine: a wiesz co jest w najlepsze? Ludzie jeszcze za to płacą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Może dlatego, że wędkarze nie byli przez kilka tysięcy lat traktowani jak gówno? Weź mi powiedz co jest celem tego programowania? Może np to, żeby uświadomić cymbałom,że są na świecie ludzie inni niż oni i że mają te same prawa?

   @Desmond_Sunflower: to niech to robią w arabi saudyjskiej i rosji a nie w krajach gdzie każdy ma wyj$!?ne gdzie wsadzasz siusiaka, darcie ryja o problemy które nie istnieją, dlatego was ludzie nie lubią a nie dlatego że są homofobami

  •  

   pokaż komentarz

   To NIE SĄ produkcje kręcone dla skansenu wschodniej Europy (gdzie coś takiego to nadal coś złego) tylko USA gdzie to normalność.

   @gierape: to niech tego gówna tu nie oferują.

  •  

   pokaż komentarz

   @Desmond_Sunflower: Niestety trafiłeś na prawakoidalne godziny rozdawania plusów i minusów xD

   @Rennmaschine: "Na świecie są też wędkarze. Mam 36 lat i znam więcej rybaków niż homoseksualistów.Jakos nie specjalnie skupiają się na tym by umieścić w każdej produkcji wędkarza."

   Hobby (wędkarstwo) nie jest problemem społecznym w przeciwieństwie do orientacji seksualnej.Ta jest analogia totalnie bez sensu. A baranie łąki to łykają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Rennmaschine: Mądry jesteś, to mózg tak mówi. Co po niektórzy tutaj nie mają mózgów, dlatego traktują to jako coś normalnego. Zostały już wyprane.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rennmaschine: Netflix nie robi tych serialów pod upośledzona polską publikę, tylko pod zachód. A na zachodzie widok dwóch gejów idących na ulicy za rękę nie jest niczym niezwykłym i nie wywołuje kilkugodzinnych dyskusji na forach internetowych.

  •  

   pokaż komentarz

   To NIE SĄ produkcje kręcone dla skansenu wschodniej Europy (gdzie coś takiego to nadal coś złego) tylko USA gdzie to normalność.

   @gierape: właśnie dlatego zrobili na przykład serial SF "Another life", który w pierwszym odcinku pokazuje:
   - kobietę-naukowiec-kapitana-mistrzynię sztuk walki
   - jej białego, niskiego, grubawego męża nieudacznika o tłustych włosach i totalnym braku kontaktu z dzieckiem
   - jej "wymarzonego faceta" pod postacią wysokiego, zadbanego śniadego... hologramu będącego wizualizacją interfejsu statku
   - kobietę-inżynier, kobietę-kogośtam, białego mężczyznę obserwatora, który o niczym nie ma pojęcia, ciapaka będącego jedynym mającym o czymkolwiek pojęcie i kolejnego białego, który jest byłym kapitanem tego samego statku, jest porywczy, agresywny i już na początku mało nie rozpieprza statku w imię swojego widzimisię
   - transa-psychologa pokładowego, o którym wiadomo tyle, że jest transem
   - "wolność" pod postacią braku mundurów, które są "zaściankowe" - laski paradują oczywiście w majtach i z cyckami na wierzchu

   Nie ma za to:
   - sensownego wyjaśnienia po jaki cukierek jest cała wyprawa (poza tym, żeby pokazać transa, supremację kobiet i nieudolność białych)
   - dialogów na poziomie przynajmniej "Bułgarskiego Pościgu"
   - sensownego CGI
   - sensownie zarysowanej fabuły.

  •  

   pokaż komentarz

   @Desmond_Sunflower: To pozwij cesarza Rzymskiego o to, że lubił chłopców i traktował ich jak gówno, w gówno... Co to za pier...lenie, że ktoś jest gorzej traktowany? Bo co, dla tej choroby psychicznej nie ma oddzielnej toalety? Może jak na FB zrobić 57 różnych toalet w każdym publicznym miejscu, dla każdej waszej płci oddzielna... Paranoja... Całe to jeb... LGBTRTVAGD tak na prawdę zniszczyło życie normalnym gejom i lesbijkom, którzy nigdy się z tym nie obnosili i żyli sobie spokojnie w PL, a które to LGBT wszystkim nam jest na siłę wciskane przy każdej możliwej okazji. Znam kilku gejów (ale więcej znam wędkarzy :-) ), są na prawdę spoko ludźmi, normalnie traktowani więc na huk to na siłę zmieniać?

  •  

   pokaż komentarz

   @Rennmaschine: to wędkarzy czy rybaków? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   To co netflix odp!@%%?!a to dopiero masakra

   @Rennmaschine: obejrzałem na razie tylko "13 powodów" i był cały 1 gej na szkołę (podczas gdy w realu jest ich 2%) - dodatkowo był bardzo mocno uargumentowany - występował jako przyjaciel i powiernik pani od kaset a do takiej roli gej się nadaje idealnie (w przeciwieństwie do białego neonazisty czy czarnucha z UFC)

   przymierzam się do "Narcos" - czy dużo tam gejów z dildo i piórami w dupie ?

  •  

   pokaż komentarz

   @Marovic: W USA widok czarnego jest NORMALNY natomiast w wschodnioeuropejskim zaścianku jak pokażą gdzieś murzyna to prawactwo rozpaczliwe wrzeszczy o upadku białej rasy XD Dla polaków to powinni osobną wersję Netflixa zrobić gdzie byłyby tylko filmy o HURRRA HUUUUSARIA, polskiej martyrologii i p0lkach które nie chcą p0laka tylko murzyna XD Wtedy piwniczak byłby zadowolony.

  •  

   pokaż komentarz

   @Czyjatoja: Jak nie rozumiesz to nic na to nie poradzę niestety.

  •  

   pokaż komentarz

   @bidzej Grubo, chyba siądę do netflix z popkornem. Myślałem że już wszystko w tej dziedzinie widziałem i nic mnie nie zaskoczy xD

  •  

   pokaż komentarz

   Mam 36 lat i znam więcej rybaków niż homoseksualistów.

   @Rennmaschine:
   Po pierwsze : widocznie obracasz się w jakimś bardzo dziwnym srodowisku. Ale to twój wybór życiowy
   A po drugie: skąd wiesz? Sprawdzasz kto z kim spędza noc o kim myśli?

  •  

   pokaż komentarz

   Grubo, chyba siądę do netflix z popkornem

   @MolibdenowyTadeusz: nie oddaję za onkologa. Po tym jednym odcinku anulowałem subskrypcję xD

  •  

   pokaż komentarz

   natomiast w wschodnioeuropejskim zaścianku jak pokażą gdzieś murzyna to prawactwo rozpaczliwe wrzeszczy o upadku białej rasy XD

   @gierape: oessu jak ty p$!?#%#isz... #urojenialewakoidalne

  •  

   pokaż komentarz

   @gierape: Widzisz polaczku, nie zrozumiales co napisalem. To tylko swiadczy o twojej wschodnioeuropejskiej ulomnosci. Mozesz zbic pione z kacapami iq 54,3/4

  •  

   pokaż komentarz

   o chuj, na świecie są pary homo i pokazują je w serialach??? kuuuuwaaaaaaa, spiseg PROGRAMOWANIE ROZUMISZ?!

   @Desmond_Sunflower: Czemu wysławiasz się jak idiota? Wcale nie pomagasz sprawie o którą walczysz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rennmaschine: Dokladnie. Ile mi to już seriali zj!!#li to masakra.

  •  

   pokaż komentarz

   @baal80: My dorosli mamy juz swoje zdanie i mimo ze ma to na niektorych jakis wplyw, to nie w takiej skali jak na dzieci. A w bajkach na netflixie rowniez jest pelno tego gowna.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rennmaschine: nie w każdej w Rozczarowanych nie ma no chyba, że demona uznajesz za czarnego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mi zwisa czy gra czarny, zielony czy bury byleby był dobry scenariusz i fajnie się to oglądało.

  •  

   pokaż komentarz

   Może dlatego, że wędkarze nie byli przez kilka tysięcy lat traktowani jak gówno?

   @Desmond_Sunflower: khe khe Rzym, Grecja, Leonardo da Vincii też jakoś nie kojarzy mi się z osobą traktowaną jak gówno ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   i co ci w tym przeszkadza?
   Tak działa wolny rynek.


   @VCO1: Wolny rynek z totalitaryzmem chyba ci się pomylił. Na wolnym rynku, czy ogólnie w wolnym kraju, każdy klient może wypowiedzieć się negatywnie o swoim usługodawcy, zwracać uwagę na jego wady i ostrzegać innych klientów o złych praktykach. To są podstawowe prawa umożliwiające poprawną konkurencje.

   to jaka jest maksymalna ilość homoseksualistów, transów i tego typu rodzin na serial, żeby ktoś taki jak ty nie mówił o programowaniu społeczeństwa xD ?

   @White_Knight_Rep_Dill: Myślę że zbliżony % do statystyk byłby dobrym początkiem. Zakładając że wydarzenia dzieją się w raczej realistycznym świecie. Kiedy co 2-3 para jest homo, trans czy mieszana to po prostu wydaje się dziwne i sztuczne.

   Jakieś podstawy naukowe czy tylko strach przed gejami?

   @mistellaire: Fałszywy dylemat.

   @Czyjatoja: @cation: Nie możesz zrobić filmu sensacyjnego bez służb specjalnych czy s-f bez kosmitów, ale możesz zrobić film obyczajowy bez nachalnego promowania mniejszości.

  •  

   pokaż komentarz

   @gierape:

   To NIE SĄ produkcje kręcone dla skansenu wschodniej Europy (gdzie coś takiego to nadal coś złego) tylko USA gdzie to normalność.

   Trochę przesadzasz bo Sense 8 był już trochę za bardzo pojechany wręcz miejscami obrzydliwy, jeśli chce sobie obejrzeć jakieś dziwne porno to wchodzę na PornHuba a nie na Netflixa. Btw nawet Netflix dał sobie spokój z Wachowskimi bo przeginali mimo świetnego pomysłu.

  •  

   pokaż komentarz

   […]ale przez te […] wciskanie

   @Fre4ko: To wciskanie. Te pisze się w liczbie mnogiej, np. te podwórza, ale to podwórze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rennmaschine: i dobrze programują. Multikulturowe wymieszane społeczeństwo to jedyna właściwa droga.

  •  

   pokaż komentarz

   @bidzej: obejrzałem ten serial, nawet mi się podobał i za cholerę nie pomyślałbym o nim z takiej perspektywy jak to przedstawiłeś xD

  •  

   pokaż komentarz

   @bidzej:

   @MolibdenowyTadeusz: nie oddaję za onkologa. Po tym jednym odcinku anulowałem subskrypcję xD
   Też prawie anulowałem. I to już nawet nie przez tą nachalną propagandę ale chodziło za mną obejrzeć jakieś s-f. Odpaliłem to bo "o, nowe, fajnie" i to było tak zj$@#ne, że aż się wk#?@iłem. To jakbyś przyszedł głodny do restauracji, a na talerzu wjechało gówno z polewą z rzygów (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  •  

   pokaż komentarz

   @mistellaire: jaki strach? Obrzydzenie. Umiesz odróżnić te dwie rzeczy?

  •  

   pokaż komentarz

   @DobrzeNaoliwioneLozysko:

   i dobrze programują. Multikulturowe wymieszane społeczeństwo to jedyna właściwa droga.

   źródło: comment_NFQPWpcJTpKQX13vQV29JInd2l6yWflm.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Rennmaschine: z drugiej strony to całkiem sensowne, słabi umysłowo/genetycznie ludzie sami ograniczają swoją populację, znałem kilku co przerobiło się na homo, bo nie radzili sobie z odrzuceniem kobiet, to samo wywinęła moja koleżanka, dostała kosza i została lesbijką. Z mojego otoczenia widzę, że mało osób homo takie się urodziło, ale zostało z wyboru.

  •  

   pokaż komentarz

   @Desmond_Sunflower: osoby LGBT to 5% społeczności, a na netflixie to nagle 20%. Jest gruba nadreprezentacja. Ponadto, często wątki z parami lgbt są wymuszone i do samego serialu absolutnie nic nie wnoszą. Kolejna sprawa to to, że od dłuższego czasu obserwuję niepokojące zjawisko: wszystkie postacie pozytywne to albo kobiety, albo mniejszości, a wszystkie postacie negatywne to biali heteroseksualni mężczyźni.

  •  

   pokaż komentarz

   @szpongiel: tak tak, wszystko to wina złych Żydów, buuuuuu, bójcie się xd

  •  

   pokaż komentarz

   @Rennmaschine: obejrzyj sobie ich najnowszą produkcję "W cieniu księżyca" xD co się tam odp?@$!$!a, w pewnym momencie oglądania spadasz z fotela ze śmiechu jak się okazuje o co chodzi

  •  

   pokaż komentarz

   [w domyśle - homoseksualiści] kilka tysięcy lat traktowani jak gówno

   @Desmond_Sunflower: O chuju złoty, ale cię poniosło.

  •  

   pokaż komentarz

   To co netflix odp@!%?##a to dopiero masakra.W każdej produkcji netfixa przynajmniej jedna para homo czy inne transy,mieszane rasowo rodzinny itd.Zwykle programowanie społeczeństwa.

   @Rennmaschine: taaaaaa i jednocześnie płacą miliony by powstał program Dave'a Chappelle, który się ze wszystkich mniejszości śmieje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @mistellaire a ty musisz miec podstawy naukowe do wszystkiego co oczywiste ??

  •  

   pokaż komentarz

   propagowano to w filmach jako coś normalnego

   @baal80: Ale rozumiesz, że zarówno pary mieszane rasowo jak te homoseksualne to jest coś normalnego, prawda? Żyjesz po prostu w relatywnie bardzo krótkim "okresie przejściowym", w którym zmienia się postrzeganie danego zjawiska – zarząd Netflixa uznał zwyczajnie, że woli być po właściwej stronie historii. Nie pierwszy i nie ostatni raz dzieje się coś takiego, miałeś analogiczny proces przy np. segregacji rasowej – najpierw nieliczne organizacje lobbowały za równouprawnieniem czarnych, później część firm wyraziła swoje poparcie (narażając się na protesty, bojkoty, a czasem nawet akty wandalizmu KKK) poprzez otwarcie swoich usług dla czarnych, potem poszły za tym stosowne prawa anty-dyskryminacyjne i z czasem czarni zaczęli pojawiać się w filmach jako pozytywne postacie, itp. Wykop co prawda uczy (i bawi), że wciąż stosunkowo wiele osób ma problem z pokazywaniem czarnych w reklamie albo mieszanej rasowo pary w serialu, ale czasy segregacji na zachodzie już nie wrócą.

   Zrównanie przepisów regulujących m.in. kwestię dziedziczenia/opieki nad dzieckiem dla par jednopłciowych będzie za kilka dekad tak oczywiste (nawet w konserwatywnych krajach jak Polska, gdzie utrzymuje się jeszcze potężny wpływ kościoła na mentalność ludzi), jak dziś oczywisty jest np. seks bez ślubu (kiedyś taboo i wciąż problem dla osób starej daty, ale już nie dla większości młodych osób).

   Netflix ewidentnie chce być kojarzony z nurtem postępu (wyparł tradycyjne wypożyczalnie dzięki postawieniu na postęp właśnie i na zmianę przyzwyczajeń oraz oczekiwań klientów) i celowo "niesie pochodnię" traktowania społeczności LGBT "jako coś normalnego", ponieważ dokładnie tak będzie ona postrzegana w niedalekiej przyszłości. Jeśli Netflix planuje wciąż być wtedy na rynku (a zapewne planuje), to już teraz zajmuje adekwatną pozycję. I bardzo dobrze, ponieważ im więcej ludzi może normalnie żyć, bez obaw o ideologiczną stygmatyzację z uwagi na kolor skóry, orientację czy inne cechy wrodzone, tym lepiej dla cywilizacji ogółem. Wasze dzieci, rodzeństwo, przyjaciele też mogą być homoseksualistami i powinniście, choćby tylko przez ten pryzmat, życzyć im życia w społeczeństwie wspierającym ich przyszłe rodziny. Chociaż osobiście życzę tego nawet kompletnie obcym osobom, ale to może dlatego, że potrafię spojrzeć na dany temat z perspektywy innego człowieka (a wiem, że to nie jest powszechna umiejętność, niestety).

   A jak tak bardzo Was boli, że Netflix robi za dużo fabuł z bohaterami spoza Waszej "tradycyjnej bańki wartości" to informuję, że posiadanie Netflixa nie jest obowiązkowe. Zamiast siedzenia na kanapie i narzekania na geja w fabule polecam ten czas wykorzystać na uprawianie sportu (tylko uwaga, bo na siłowni/basenie/korcie też bywają geje – pytanie czy potraficie z tym przejść do porządku dziennego czy pozwolicie sobie wmawiać, że to jakieś "nienormalne" zjawisko, bo akurat kościół w romansie z partią poszedł w narrację "ataku rodzinnych wartości" – jako rodzinny człowiek nigdy co prawda nie odczułem, żeby geje atakowali moją rodzinę, więc może to ja się mylę i w rzeczywistości spiskujący homoseksualiści na korporacyjnych stołkach są zagrożeniem dla ładu na świecie... ale naprawdę nie sądzę).

   Pozdrawiam.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rennmaschine: mnie te całe programowanie wk##@ialo do czasu, aż obejrzałem Mojego kolejnego gościa nie trzeba przedstawiać z Ellen Degeneres. Teraz traktuje to po prostu jak wyrzut sumienia showbiznesu. Ellen było mi po ludzku szkoda, a ona jest tylko jednym z przykładów.

  •  

   pokaż komentarz

   O chuju złoty, ale cię poniosło.

   @pablosik: Stary, zdajesz sobie sprawę faktu, że wcale nie tak dawno temu za homoseksualizm groziła w wielu (w tym europejskich, dziś uznawanych za "cywilizację zachodu") krajach kara śmierci? W Wielkiej Brytanii wieszano za homoseksualne akty jeszcze w latach 30 XIX wieku. Zresztą zobacz co się dzieje obecnie w państwach pod silnym wpływem kościoła – w Ugandzie (gdzie kościół katolicki jest wiodącą organizacją religijną, a około 80% ludności deklaruje się chrześcijanami) parlament głosował karę śmierci za homoseksualizm raptem 5 lat temu. Prasa powiązana z rządem publikowała "listy znanych homoseksualistów" (sugerując samosądy). Podkreślam, że mówimy teraz o XXI wieku i kraju, którego stolica jest mniej-więcej wielkości Warszawy. Poza tym masz kilkanaście państw z funkcjonującym "prawem Sharia", które przewiduje śmierć za akt homoseksualny. Każdy marsz równości ma m.in. na celu wysłanie sygnału ludziom LGBT, że w społeczeństwach demokratycznych są oni mile widziani i że w razie konieczności mogą porzucić swoje opresyjne kraje (co oczywiście nie zawsze jest możliwe).

   Reasumując więc: owszem @Desmond_Sunflower ma generalnie rację. Czy "kilka tysięcy" lat homoseksualiści byli tak traktowani to inna kwestia, ponieważ ich obecna stygmatyzacja na szeroką skalę ma początek w zinstytucjonalizowanej religii (a to niecałe 2 tys. lat). Lecz wcześniej, przed "konceptem piekła i raju" też nie było różowo. Np. nie wiem czy kiedykolwiek w historii cywilizacji kobiety mogły być otwarcie homoseksualne – wydaje mi się (ale pewny nie jestem, nie uważam się tu za eksperta), że to się stało społecznie akceptowalne dopiero w czasach współczesnych (bo wcześniej bywały okresy, w których można było być gejem bez większych represji, ale raczej tylko w klasach wyższych i chyba kobiety nie mogły wtedy liczyć na podobne "przywileje").

  •  

   pokaż komentarz

   osoby LGBT to 5% społeczności, a na netflixie to nagle 20%

   @VeleiN: Problem polega na tym, ze albo trzeba byloby tak rozszerzyc obsade, zeby rzeczywiste proporcje sie zgadzaly albo w ogole pomijac postacie LGBT. Mysle, ze tak dlugo jak nie jest to wymuszane na rezyserach to jest to w porzadku. Tak samo jak mamy wiele seriali, gdzie wystepuja glownie mezczyzni albo glownie kobiety, chociaz stosunek przedstawicieli tych dwoch plci jest mniej wiecej 50/50.

   Ponadto, często wątki z parami lgbt są wymuszone i do samego serialu absolutnie nic nie wnoszą.
   Tak samo jak wiele innych romantycznych watkow w serialach. Chociaz musialbys podac jakis konkretny przyklad, bo zwykle kiedy ktos formuluje ten zarzut to jednak nie jest to zgodne z rzeczywistoscia.

   wszystkie postacie pozytywne to albo kobiety, albo mniejszości, a wszystkie postacie negatywne to biali heteroseksualni mężczyźni.
   Tutaj tez potrzebowalbym paru przykladow, zeby ustalic taka regule.

  •  

   pokaż komentarz

   @texas-holdem: Znam kilku gejów, których bardzo lubię między innymi za to, że nie dodają "i jestem gejem" kiedy się przedstawiają. A co do Twojego pytania to nie, osobiście nie uważam że coś co stanowi 5-10% ogółu przypadków (czyli homoseksualizm) można nazwać czymś normalnym.

   Również pozdrawiam!

  •  

   pokaż komentarz

   Znam kilku gejów, których bardzo lubię między innymi za to, że nie dodają "i jestem gejem" kiedy się przedstawiają

   ...w przeciwieństwie do gejów w serialu Netflixa, którzy tak się właśnie przedstawiają?

   A co do Twojego pytania to nie, osobiście nie uważam że coś co stanowi 5-10% ogółu przypadków (czyli homoseksualizm) można nazwać czymś normalnym.

   @baal80: Tak, wiem, że znajomość języka to trudna sprawa. Szybkie pytanko: ludzi z zielonymi oczami (ich jest jeszcze mniej) też nazywasz nienormalnymi?

   Ale skoro już użyłem wcześniej kontekstu historycznego – wiesz, że np. "nienormalnych" (wg również Twojej definicji słów, jakimi opisujesz swoją rzeczywistość) ludzi z rudymi włosami kilkaset lat temu oskarżano o czary i konszachty z diabłem? Generalnie występuje taka tendencja, że część społeczeństwa (z reguły ta mniej inteligentna) stygmatyzuje zjawiska, które są dla nich niezrozumiałe i występują rzadko. Kiedyś ludzie nie rozumieli skąd się biorą czerwone włosy i było to dla nich "nienormalne", dziś zatrważająco wiele osób wciąż nie ogarnia konceptu spektrum orientacji seksualnych. Różnica jest jednak taka, że np. dwa wieki temu (czyli wtedy, gdy za homoseksualizm chociażby w Wielkiej Brytanii jeszcze wieszali) nie istniał wynalazek Internetu. Dziś każdy może się dokształcić w dowolnej dziedzinie i jedynym powodem, dla którego się to nie dzieje jest ograniczenie ideologiczne.

   Możesz sięgnąć po ten potężny zasób wiedzy i dowiedzieć się m.in. czym różni się norma statystyczna od stanu normalnego (zdrowego) w nomenklaturze medycznej; jakie są genetyczne podstawy homoseksualizmu i dlaczego jest on ewolucyjnie pozytywny w ujęciu populacji; a nawet z czego wynikał historycznie ostracyzm osób homoseksualnych. Polecam poszerzyć swoje horyzonty w ww. zakresach.

   Pozdrawiam.

  •  

   pokaż komentarz

   @mogewszystko100: @DisasterMaster: czyli jakby w ogóle nie pokazywano gejów, transów i par mieszanych w tv to też by coś wam nie pasowało xD ?

   ale nie można dyskryminować zoofilów, pedofilów i onanistów i oni też powinni pojawiać się proporcjonalnie do ich występowania w społeczeństwie.

   @CampbellPrice: onanistów nikt nie dyskryminuje od dłuższego czasu, natomiast jeśli chodzi Ci o pedofilów i zoofilów to prędko szacunku nie wywalczysz =)

  •  

   pokaż komentarz

   czyli jakby w ogóle nie pokazywano gejów, transów i par mieszanych w tv to też by coś wam nie pasowało xD ?

   @White_Knight_Rep_Dill: W bardzo znikomym stopniu w porównaniu do dzisiejszego promowania zboczeń.

   onanistów nikt nie dyskryminuje od dłuższego czasu, natomiast jeśli chodzi Ci o pedofilów i zoofilów to prędko szacunku nie wywalczysz =)
   @White_Knight_Rep_Dill: To sen niejednego lewicowca, mają już propagandę lbgt, teraz chcą uznania pedofilii za jedną z orientacji seksualnych, po tym zaczną umieszczać po jednym pedofilu w każdym serialu jak teraz lgbtq. Później kilej na zoofilie itd.
   https://www.pch24.pl/pedofilia-orientacja-seksualna--juz-tak-,18840,i.html

  •  

   pokaż komentarz

   czyli jakby w ogóle nie pokazywano gejów, transów i par mieszanych w tv to też by coś wam nie pasowało xD ?

   @White_Knight_Rep_Dill: Zależy od tego o czym to by było. Nie boli mnie że nie będzie gejów, transów i par mieszanych w filmie sensacyjnym, nie są oni tam potrzebni(ale pojedyncze przypadki, szczególnie dodane nie z powodów ideologicznych czy sprawiedliwości, a z gustem mające integralną część w fabule i kreacji świata mogą dodać fajnego smaczku).
   Ale jeśli jest to materiał o np seksualności, mniejszości czy po prostu jakiś obyczajowy o konkretnie tej tematyce, to dziwnym było by udawanie że ci ludzie nie istnieją. Tak samo sztuczny świat jak świat w którym większość par jest albo mieszana albo LGBT. Trochę to przypomina mi malezje, gdzie nawet pokazują jak używają szamponu w bez pokazania włosów. xD

  •  

   pokaż komentarz

   @texas-holdem: Z jednej strony masz trochę racji - z drugiej razi że wkładasz mi w usta słowa, których nie powiedziałem. Let's agree to disagree.

  •  

   pokaż komentarz

   @Desmond_Sunflower: Niestety, mylisz się. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Trochę to przypomina mi malezje, gdzie nawet pokazują jak używają szamponu w bez pokazania włosów

   @DisasterMaster: traktowanie parodii jako czegoś prawdziwego pozwala sądzić, że nie jesteś zbyt dociekliwym człowiekiem. Bez zdziwienia w sumie

  •  

   pokaż komentarz

   Czyli maksymalnie w co trzecim serialu może pojawić się jakiś gej,

   @White_Knight_Rep_Dill: proporcjonalnie do występowania w społeczeństwie. Czyli jak jest ich 5% to powinni występować w co 20 popularnym serialu. W rzeczywistości jest ich jeszcze mniej. Pewnie coś koło 2%.

  •  

   pokaż komentarz

   wkładasz mi w usta słowa, których nie powiedziałem

   @baal80: Masz na myśli pierwsze zdanie mojego poprzedniego posta? Jest ono sformułowane jako pytanie, nie stwierdzenie. Staram się po prostu ustalić jaki Ty w ogóle tworzysz argument, ponieważ na pierwszy rzut oka jest to klasyczna technika demagogii, polegająca na insynuowaniu istnienia fikcyjnego stanu A (w tym przypadku: że ktokolwiek mówi o swojej orientacji przy przedstawieniu się i/lub że coś takiego jest promowane – oczywisty absurd i urojenia, a nawet na marszach równości znaczna część osób jest heteroseksualna i wyraża obecnością poparcie dla inicjatywy) tylko po to, by postulat B zabrzmiał bardziej racjonalnie. Ciekaw więc jestem, przeciw czemu właściwie argumentujesz, jaka jest siła Twoich argumentów i czy potrafisz ich w logiczny sposób bronić, czy jedynie powtarzasz zasłyszane frazesy bezrefleksyjnie (bo np. dana narracja cieszy się plusikami na wykopie).

   Let's agree to disagree.

   Są opinie (przekonania, światopogląd) i jest rzeczywistość obiektywna. W odniesieniu do tego drugiego nie zwykłem iść na tego rodzaju kompromisy. Jeśli używasz słowa "nienormalne" w odniesieniu do czegoś, co wg. naukowego konsensusu jak najbardziej jest normalne (podobnie jak mnóstwo innych cech wrodzonych u człowieka, które są statystycznie rzadkie), to albo negujesz obiektywną rzeczywistość na rzecz wzmocnienia własnej bańki światopoglądowej, albo mylnie posługujesz się terminami (nie rozumiesz różnicy między normą w rozumieniu statystycznym i medycznym), nadając pejoratywny wydźwięk słowu w celu projekcji tej pejoratywności na daną grupę ludzi. Dlatego napisałem, że kilkaset lat temu dokładnie to samo spotykało rudych i pewnie z dzisiejszej perspektywy wydaje Ci się to ciemnogrodem. Analogicznie dzisiejsze kamienowanie homoseksualistów pod Szarią jest ciemnogrodem, a nazywanie ich "nienormalnymi" i stygmatyzacja w granicach prawa jest zwyczajnie ciemnogrodem mniejszego kalibru i tak będzie to ocenianie przez przyszłych historyków. A ludzie u sterów takich korporacji jak Netflix nie są głupi i rozumieją to, co wyżej staram się wytłumaczyć – dlatego z rozmysłem zajmują "dobrą stronę" historii. Polecam Tobie zastanowić się, po której stronie będziesz stał Ty.

   Pozdrawiam.

  •  

   pokaż komentarz

   @White_Knight_Rep_Dill: Nie zagłębiam się we wszystko co przeczytam w internecie, nie starczyło by mi na to życia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Prawda to było parodia, o czym nie wiedziałem. Jednak nie unieważnia ona resztę mojej wypowiedzi w żadnym stopniu. Ta reklama jest parodią tej oto reklamy: https://youtu.be/excxIZ4wUvg która tak jak pisałem: "pokazuje jak używają szamponu w bez pokazania włosów. xD". Równie dobrze mógłbym podlinkować tą oto reklamę i wszystko było by pasowało, choć nie było by tak śmiesznie.
   Tak czy inaczej, ten dodatkowy fakt czy to czy jestem dociekliwym, nie ma większego znaczenia w kontekście tego o czym gadaliśmy.

  •  

   pokaż komentarz

   @texas-holdem: komuniści też nazywali przeciwników marksizmu i socjalizmu ciemnogrodem, ludowe wojsko polskie też "walczyło" z ciemnogrodzianinami, oni też stali po "dobrej stronie" historii. Ludzie mają dość ich "oryginalnego" gówna, poza stranger things nie mają nic, a inne platformę powoli zabierają od nich najlepsze produkcję. Zabierają im Friends do końca roku, wyciągną the Office które przyciąga ciężkie tłumy. Oprócz pedałowania, cnót sygnalizowania, brązowej masy c$%#?wych aktorów i platformy dla słabych standupów nie będzie tam nic wartego czasu.
   Ceny podnoszą, celują w Indie gdzie same hindusy mówią że wciskają im propagandę xD
   Czekam, aż jebnie ta twoja "dobra strona" historii (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @nujabes: To czy model finansowy Netflixa okaże się długofalowo słuszny nie ma żadnego związku z tematem, o którym pisałem wyżej. Jeśli chcesz ze mną dyskutować to musisz trzymać się tematu.

 •  

  pokaż komentarz

  Ale przecież to Polska jest krajem zaściankowym. ...............

  było kiedyś powiedzenie - co wolno wojewodzie to nie tobie smrodz...... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @mike100: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: ciemnogrod.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @JakubWedrowycz: Ten mem jest do kitu. Bo przy okazji daje takie wrażenie, że mamy dobrą władzę, lepszą niż francuska. A naprawdę sprawa wygląda tak, że ta ekipa rządowo-prezydencka męczy polską gospodarkę, nie wprowadza koniecznych, ale mało popularnych reform (rządy populizmu). Francja dba o niebo lepiej o własną gospodarkę i interesy francuskich firm. A ci dbają o co? O to, żeby Polakom nowy podatek dowalić, aby mogli potem za im zabraną kasę pokazywać fałszywie jacy to oni dobrzy, jak chojnie rozdają tu i tam, by przekupić istotną dla wyniku wyborów część Polaków, aby oni pseudo-politycy mogli być przy korycie.

   A dobrobytu nie budujesz poprzez gnębienie przedsiębiorstw i rozdawnictwo, a poprzez drogę odwrotną.

   Trzeba być idiotą albo fałszywym gnojem bez sumienia, aby dla utrzymania władzy, dla własnych korzyści, poświęcać dobrobyt i ciężko zarobione pieniądze innych ludzi... i zabierać im pierdylionem porozrzucanych podatków... i niszczyć rozwój socjalizmem, wykorzystując ułomność januszowo-grażynowego społeczeństwa, chciwego na parę złotych i nierozumiejącego, że to oni finansują sami siebie poprzez rząd, ze stratą dla nich.

   Kpina i hańba

  •  
   puszczam_kierownice_bog_prowadzi via Android

   -50

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot kpina i hanba to jest brak wiedzy na podstawowe tematy. na przyklad:
   szara strefa w polsce to okolo 350-400 miliardow zlotych co roku.
   czyli wszystkie nie oddane pozyczki ktore potem musi scigac komornik, wszystkie zalegle alimenty, wszystkie umowy typu na papierze min. a reszta pod stolem, wszystkie zanizanie zeznan podatkowych czy to na fakturach czy na przyklad wynajmie itp itd. takich przykladow jest bez liku.
   innymi slowy chcesz uczciwe i przejzyste panstwo to sam sie do tego stosuj. chcesz zeby byly pieniadze na socjal to pracuj i plac podatki. dodatkowo im wiecej imigrantow ktorzy wypelniaja rozne podstawowe galezie gospodarki tym lepiej dla kraju bo jest komu placic podatki i z czego finansowac dzialalnosc panstwa. i takie przyslowie.
   inaczej sie mowi z placu a inaczej z palacu

  •  

   pokaż komentarz

   Ten mem jest do kitu. Bo... ta ekipa rządowo-prezydencka męczy polską gospodarkę

   @Tolstoj-kot nigdy tak o tym memie nie myślałem i dziękuję Panu Bialkovowi, że na swym portalu zgromadził tak przenikliwe umysły, które zajmują się za mnie pogłębioną analizą warstwy syntaktycznej memów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot granice otwarte, droga wolna.. skoro taki tam miód to jedź zobacz

  •  

   pokaż komentarz

   chcesz zeby byly pieniadze na socjal to pracuj i plac podatki

   @puszczam_kierownice_bog_prowadzi: Nie chcę :(

  •  

   pokaż komentarz

   @JakubWedrowycz: Do Maliniaka bardziej pasuje taka poza:

   źródło: 9e4d3dfc8a3fed05b46a9e5708d4b778,780,0,0,0.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: właśnie wróciłem z Francji i Francuzi maja trochę inne zdanie na ten temat

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot:

   Francja dba o niebo lepiej o własną gospodarkę i interesy francuskich firm

   To pewnie dlatego poziom fiskalizmu we Francji jest najwyższy w całej Europie, wyższy nawet niż w tradycyjnie najbardziej łupiących swoich obywateli krajach skandynawskich.

  •  

   pokaż komentarz

   Francja dba o niebo lepiej o własną gospodarkę i interesy francuskich firm.

   @Tolstoj-kot: Ty tak serio? :| Litości...

   POLSKA vs Francja

   Wzrost PKB: 4,5% vs 1,5%
   Dług publiczny: 48,9% vs 98,4% (w liczbach bezwzględnych dług publiczny Francji około 9 krotnie większy)
   Bilans handlowy: ~ -3 do 0 mld eur vs ~ -50 mld euro
   Stopa bezrobocia: 3,5% vs 8,5% (BAEL)
   Budżet państwa do PKB: -0,4% vs -2,5%

   Chłopie! Pięć pierwszych podstawowych wskaźników gospodarczych pokazuje jak to rząd francuski dba o gospodarkę. Przecież Francja to zagłębie europejskiego socjalizmu, związków zawodowych i innego dziadostwa! Czasami wyjdź ze swojej nory, albo dokształć się. To nie boli. Ewentualnie nie próbuj się udzielać w tematach o których nie masz chociaż podstawowego pojęcia.

   Francja jeszcze istnieje tylko dlatego, że EBC drukuje miesięcznie kilkadziesiąt miliardów euro i skupuje obligacje takich tuzów ekonomii. Tyle, że czym bardziej napompują balonik, tym jebniecie będzie boleśniejsze.

   O francuskich podatkach już nawet nie będę wspominał, bo się pogrążysz całkowicie.

   Trzeba być idiotą albo fałszywym gnojem bez sumienia, aby dla utrzymania władzy, dla własnych korzyści, poświęcać dobrobyt i ciężko zarobione pieniądze innych ludzi... i zabierać im pierdylionem porozrzucanych podatków... i niszczyć rozwój socjalizmem, wykorzystując ułomność januszowo-grażynowego społeczeństwa, chciwego na parę złotych i nierozumiejącego, że to oni finansują sami siebie poprzez rząd, ze stratą dla nich.

   @Tolstoj-kot: Trzeba być idiotą wypisując takie wyszukane frazesy, jednocześnie wychodząc na kretyna bez wiedzy. No chyba, że:

   1. piszesz populistyczne wysrywy dla utrzymania bordo (wiadomo - inne przegrywy z "chlewu obsranego gównem" będą pulsować, bo przecież przez 500+ żadna locha nie chce obrabiać ich śmierdziela)
   2. dostajesz za to kase
   3. ktoś cię urobił i robisz za "frajer" jako pożyteczny idiota
   4. wybujałe ego, połączone z żenująco niską wiedzą

  •  

   pokaż komentarz

   @JakubWedrowycz: A tutaj obściskuje gołego, spoconego murzyna. To jest dopiero nowoczesność

   źródło: makaronzespoconymmurzynem.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @sebaa: Trzeba też dodać, że ich PKB już pewnie dawno byłoby na minusie, tylko ich wielkie koncerny działające od lat w innych krajach jeszcze to ratują. Między innymi 15 mln abonentów sieci Orange w PL ratuje im dupę. U nas mimo, że nie mamy takich światowych potęg i tak nam lepiej idzie.

  •  

   pokaż komentarz

   Między innymi 15 mln abonentów sieci Orange w PL ratuje im dupę. U nas mimo, że nie mamy takich światowych potęg i tak nam lepiej idzie.

   @DzikWesolek: proszę nie opowiadać takich bajek... też chciałbym w takie rzeczy wierzyć ale tak nie jest :D
   Przecież francja to kraj z ogromną historią i zapleczem, wypracowane przez wieki...
   A ty tu startujesz z abonamentem Orange w PL, bądźmy poważni

  •  

   pokaż komentarz

   @Ruswelt: No racja oni sobie to wypracowali, ale obecnie tylko dzięki temu jeszcze funkcjonują.

  •  

   pokaż komentarz

   Przecież francja to kraj z ogromną historią i zapleczem, wypracowane przez wieki...

   dobry tekst na ekonomiczne dyskusje:) najedz się historią, smacznego.

   A ty tu startujesz z abonamentem Orange w PL, bądźmy poważni

   @Ruswelt: "wiedza" z kuchni i kompleksy też... orange we francji ma 30mln abonentów, w Polsce 15 mln. W reszcie europy wcale nie są tacy silni jak ci się wydaje. W czasie ostatniego kryzysu Polska i Meksyk były najbardziej dochodowymi oddziałami Citibanku.

   @sebaa: jeden z bardziej konkretnych komentarzy ostatnio. ++

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: niestety po minusach widac ze wykop jest zdominowany przez pisowskich powiernikow i trolli

 •  

  pokaż komentarz

  źródło: cf-images.eu-west-1.prod.boltdns.net

 •  

  pokaż komentarz

  reakcja Irlandii i irlandczykow byla sluszna jesli ktos uprawia tania populistyczna lewacka polityke...to trzeba sie temu przeciwstawiac pietnowac ta kupe i nieprzejmowac sie falszywymi lewackimi oskarzeniami o rasizm!

  •  

   pokaż komentarz

   @retikulum To nie jest reakcja Irlandii a jedynie paru obłąkańcow, którzy popularność zbierają na Fejsbukowych stronkach dla podobnych sobie kretynów. Nikt kogo znam ani co czytałem miał z tym problem. Pani dziennikarka jest znana z takich idiotycznych akcji, 95% społeczeństwa ma ja w dupie ani jej w żaden sposob nie popiera. Para zaś swoją drogą, dostała parę wiadomości od debili i trolli na stronkach internetowych i hurr durr "uciekamy z kraju bo prześladujo". Fajny temat na gównoburzę, ale niestety mało prawdziwy, a w szczególności szufladkowanie całego kraju przez akcję paru idiotów, których notabene w Polsce tez jest niezliczona ilość.

 •  

  pokaż komentarz

  W Belfaście w Irlandii Północnej znajomy Irlandczyk (katolik) ożenił się z protestantką i po tym zorganizowane było jego porwanie (jednak został ostrzeżony) oraz kilka razy miał przystawiony pistolet do głowy.
  W Belfaście cały czas biegnie mur przez miasto oddzielający katolickie i protestanckie dzielnice, żeby trochę ograniczyć bijatyki w święta narodowe:

  źródło: timetravelturtle.com

1 2 3 4 5 6 7 ... 11 12 następna

Dodany przez:

avatar varmiok dołączył
673 wykopali 91 zakopali 40.3 tys. wyświetleń
Advertisement