•  

  pokaż komentarz

  Twoi rozmówcy to bardzo ciekawi ludzie :D jestem pełna podziwu dla wymowy tego starszego pana i jego zaparcia by się uczyć polskiego :D
  A co do miasta, to faktycznie nie ładne, a zwłaszcza ta część z tytułowego obrazka. Nie baleś się?

  •  

   pokaż komentarz

   @Stalowa_Figura nie bałem się, raczej ciężko mnie przestraszyć. Ale prawdę mówiąc tam zmiana nastąpiła w moim zachowaniu, łącznie byłem w Porto Alegre około tydzien, nie ma tego w filmie, ale w pierwsze dwa wieczory zrobiłem sobie spacer po centrum (wyszedłem bez niczego, tylko 20 reali w kieszen). Było spoko. A w kolejnych dniach jak się nasluchalem od księdza i Leonardo ich opowieści o tym, jak ich napadli to złapałem się za głowę i stwierdziłem, że mnie poj$@%lo. Do końca calego wyjazdu w wielkich miastach już tylko kilka razy sam w nocy chodziłem. No, w sumie to kilkanaście ( ͡º ͜ʖ͡º) Z tego raz w wyniku różnych splotów wydarzeń wylądowałem o drugiej w nocy bez noclegu w obskurnej dzielnicy. Wtedy byłem bardzo obsrany, tym bardziej, że to było małe miasteczko i nie było taksówek, pieszo z całym dobytkiem 2km do hotelu szedłem i prawie narobiłem w zbroję ;)

   PS No i w sumie skończyłem pisać ten post i dotarło do mnie, że zmyślam z tym niewychodzeniem, w sumie 1/2 nocy na wyjeździe to było szlajanie się po nocach, ale zazwyczaj z kimś, sam może z 10 razy. W Kurytybie na przykład napisał do mnie Mirek z wykopu, że znalazł mój wpis, mieszka tu i chce się spotkać. Poszliśmy na jedno, dwa piwa, a skończyło się, że o trzeciej w nocy gdzieś w jakiejś uliczce dowaliło się do nas dwóch transwestytow. Bosz, mógłbym pisać i pisać. Ale żeby nie było, w Porto Alegre się bałem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @mateoaka: kurytyba nie jest najbezpieczniejszym miastem w Brazylii?

  •  

   pokaż komentarz

   @topeknhl: Kurytyba jest uważana za najbardziej bezpieczną stolicę stanu w Brazylii. Jest czyściej i bezpieczniej niż w innych, ale co to oznacza? Że w Kurytybie dziennie dochodzi jedynie do około 6-7 morderstw ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Robisz świetną robotę Mateusz, tak trzymać!

 •  

  pokaż komentarz

  Starszy pan zadziwił swoją znajomością języka polskiego. On z domu w ogóle nie znał żadnych słów, tak?
  Zadziwiająca jest również skala przestępczości w Brazylii. Ten ksiądz ze Stargardu nie rozważał nigdy powrotu? Czy jego parafianami są głównie Polacy? Te msze które odprawa, to w jakim są języku?

  •  

   pokaż komentarz

   @Perla_Export ojciec mojego rozmowcy śmiał się z niego, że nie mówi nic po polsku. Leonardo przemyślał to i stwierdził, że faktycznie, wstyd, trzeba się polskiego nauczyć. Jego historia jest niesamowita, czytał książki i gazety, tłumacząc je sobie przy pomocy częściowo skserowanego słownika, który zdobył w polskim konsulacie w Kurytybie (specjalnie pojechał 800 kilometrów do Kurytyby, żeby zapytać się tam, czy nie mają może slownika dac do skserowania) ( ͡º ͜ʖ͡º)

Dodany przez:

avatar mateoaka dołączył
61 wykopali 0 zakopali <1 tys. wyświetleń