•  

  pokaż komentarz

  Zdradzi i Polskę?

  Jeżeli zdrada Polski będzie w żywotnym interesie USA, to odpowiedź jest wyjątkowo prosta.
  //

  •  

   pokaż komentarz

   @kjjbox: Ale jak to, że "zdradzi i Polskę"? Zdradzi lub nie zdradzi. Polskie głąby rządowe i to społeczeństwo durne u podstaw nauczyłoby się w końcu, co to jest sojusz.

   Sojusz jest wtedy i tylko wtedy, kiedy ma się wspólne interesy, a kiedy te interesy się kończą, to nie ma sojuszu, bez względu na to, co kto gadał wcześniej i naobiecywał!

   Czyli każdy sojusz, ten z USA, masz tak długo, jak oni mają w tym interes, a jak przestają mieć, to po uj im sojusz? Po co Polsce sojusz z Ugandą, jak tam żadnego w tym interesu nie ma? Masz sojusz dotąd dokąd są te same interesy i korzyści.

   Sojusze z państwem dużo silniejszym to nie jest idealny pomysł, bo silniejszy zawsze może olać lub sprzedać wrogowi tereny sojusznika, aby mieć korzystniejszy tymczasowy pokój, a ten silniejszy zawsze będzie patrzył, żeby bardziej walczyć cudzą armią niż swoją.

   Po to zresztą silniejszy bierze sojusz ze słabszym, żeby go wykorzystać do walki.

   Ten słabszy powinien rozumieć, że nie liczy się jego poświęcenie, ale to, jak bardzo silny będzie, gdy wojna się zakończy, bo wtedy ma dobrą kartę przetargową.

   Czyli z pozycji słabszego najlepiej to robić tak, żeby to ten silniejszy sojusznik był jak najbardziej zaangażowany, a nie dać mu zrealizować jego planu, żeby walczyć cudzymi rękami.

   #wypolskieglabykapusciane #testoviron XD

 •  

  pokaż komentarz

  Zapytam tylko.
  1. Kto jest w NATO. Turcja czy Kurdowie? Turcja.
  2. Co Izrael zyskuje na porzuceniu przez USA Kurdów? Nic same straty, bo Iran ma idealny korytarz przez Irak i Syrię aż do granicy z Izraelem.
  3. elyta ynterneta nawet nie ma pojęcia jak Kurdowie z Iraku współpracują z Turcją.
  4. Wycofanie wojsk specjalnych USA z terenów zajętych przez Kurdów stwarza problem dla Rosji i Turcji.
  5. Ewentualne osiedlenie syryjskich uchodźców z Turcji na terenach zajętych obecnie przez Kurdów hamuje falę uchodźców i dodatkowo daje możliwość relokacji tych z Europy.
  6. Zadziwiające jak wykop broni de facto marksistów
  7. Nie ma co martwić się Kurdami. Archer Zdobywca Rakki w razie potrzeby dojedzie bisurmanów.

 •  

  pokaż komentarz

  Trump - marionetka zydów. A czy Wy wierzycie zydom? Przecież on nas bez problemu sprzeda każdemu. Jakiś sentyment do Polski ma mieć? No tak... lubi nas, bo płacimy za amerykańskie wojska stacjonujące w Polsce przy niemieckiej granicy. A może amerykanie mają nas przed niemcami obronić? Nie zastanawia Was, że Trump za kontrkandydata do fotela miał kobietę ułomną na umyśle? A jak ma u nas PIS z członkami partii PO? Czy przypadkiem scenariusz nie jest podobny? Obietnica dobrobytu, kontra, totalna głupota?

 •  

  pokaż komentarz

  Takie artykuły, a przynajmniej nagłówki, są szkodliwe ...

 •  

  pokaż komentarz

  Mają też wroga, który nawet zalążek kurdyjskiej państwowości u swoich granic uważa za śmiertelne zagrożenie na zawsze.

  To tak jak my. Po dwóch stronach granicy, nawet jeżeli formalne deklaracje są inne.

Dodany przez:

avatar pegaz1234 dołączył
76 wykopali 10 zakopali <1 tys. wyświetleń