•  

  pokaż komentarz

  W lutym 1945 r., podczas konferencji w Jałcie, Amerykanom tak zależało na pokonaniu Japonii rękami rosyjskich żołnierzy, że sprzedali Europę Środkową Moskwie

  Bombowo. To byli i są nasi sojusznicy. Sprzedali nas podczas wojny i pozwolili, by nas zalała sowiecka zaraza. Ciekawe, jakie by teraz mieli interesy. Musimy się sami zbroić po zęby, a nie polegać na sojusznikach.

  •  

   pokaż komentarz

   @North_Pole: Tak czy siak sowieci by tu weszli.

  •  

   pokaż komentarz

   @Papudrak: Nie wiesz, co by sie stało, gdyby Amerykanie nie wyposażyli ich w:

   150 okrętów, 12 tys. czołgów i 22 tys. samolotów, pół miliona samochodów osobowych i ciężarowych, dzięki czemu Rosjanie nie musieli ich produkować. Dostarczono również blisko 2 tys. lokomotyw (w ZSRS wyprodukowano ich w tym czasie 20). A także 690 mln mkw. tkanin wełnianych, miliony ton bawełny, konserw, obrabiarek i podobnego asortymentu (w tym ponad 15 mln butów i blisko 2 mln kompletów pościeli).

  •  

   pokaż komentarz

   @North_Pole: A to dosc proste jest. Panstwa Osi by wojne wygraly.

   *Jak potrzeba dokladnie wytlmuaczyc jak i dlaczego to daj znac - ale mam nadzieje ze tlumaczenie tego jest zbyteczne.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak potrzeba dokladnie wytlmuaczyc jak i dlaczego to daj znac - ale mam nadzieje ze tlumaczenie tego jest zbyteczne.

   @Pan_od_komputerow: Ależ wręcz przeciwnie - jakżebym ja, prostaczek, mógł czegokolwiek sam się domyślić, jeśli mi nie wytłumaczysz. Twoje oświecone słowa (pisane) pozwoliłyby mi skierować się w stronę zrozumienia problemu, bo żebym mógł całkiem przeniknąć umysłem mym skromnym tak złożone zjawiska raczej nie ma nadziei.

   A tak realnie - Stany miały świetną kartę przetargową, żeby ugrać, co tylko chcą. Poprzez swoją naiwność dali się zerżnąć w dupę Ruskim, tak samo, jak w kwestii bomby atomowej, kiedy Roosevelt (i cały wywiad USA) zupełnie nie rozumiał, że Stalin wie dobrze, czym jest bomba atomowa, a jego szpiedzy już zdobywają wszystkie informacje na ten temat.

   Inteligentni ludzie to mają do siebie, że często dają się oszukać ludziom prostym, ale bezwzględnym, tak jak George Bernard Shaw w 1933r, który mimo całej swej mądrości zapewniał zachód, że Stalin to dobry wujek, a komunizm uszczęśliwia ludzi, podczas, gdy na Ukrainie głodowało i umierało 7 mln ludzi, a drugie tyle siedziało w łagrach.

   Polecam bardzo - świetna rzecz, Herbatka u Stalina:

   https://www.youtube.com/watch?v=c77DWkl7hR0

  •  

   pokaż komentarz

   @North_Pole: Ciesze sie ze sie rozumiemy wzajemnie. Moze zbytnio sakrastycznie zabrzmial ten komentarz bo intencje byly jak najbardziej szczerze ( zwyczajnie wiekszosc ludzi pisza komentarze na wykopie ma bardzo proste podejscie do tematu ).

   Wydaje mi sie ze tu nie bylo zaufania ze strony USA do ZSRR - raczej zimna kalkulacja. Lepiej jest tracic cudzych zolnierzy zamiast swoich obywateli.

   A co do bomby atomowej i generalnie szpiegostwa na rzecz ZSRR to im generalnie trzeba przyznac ze wywiad i kontrwywiad mieli klasy 0 i moze byc wzorem jak taka organizacja powinna dzialac.

 •  

  pokaż komentarz

  USA napompowalo ZSRR zeby stworzyc dwubiegunowy swiat, zaj!@%c Europe i ostatecznie wygrac z ZSRR, co bylo przesadzone od poczatku, po czym zagarnac wszystko. Proste.

 •  

  pokaż komentarz

  raz sierpem raz młotem imperialistyczną hołotę

Dodany przez:

avatar Papudrak dołączył
18 wykopali 0 zakopali <1 tys. wyświetleń
Advertisement