•  

  pokaż komentarz

  Czyli zaległości szpitali, które nawarstwiały się przez lata (wspomniane 13 mld zł) są nieporównywalnie mniejsze od rocznego kosztu programu 500+ (20 mld zł, a po rozszerzeniu nawet 40 mld zł). Tylko zyski z tego drugiego są mniejsze niż konsekwencje tego pierwszego dla obywatela. Dzieci nadal nie ma, otrzymujący 500+ coraz mniej mogą za nie kupić, ci nieotrzymujący są jawnie i w imieniu prawa dymani, a wynagrodzenia wszystkich tracą na wartości. Ludzie chcą odzyskać zdrowie, by mogli wrócić do pracy, chcą ułatwienia w możliwość zarabiania, drastycznego obniżenia stawek rabunku wynagrodzenia, ale nie! Rząd będzie finansował program wzrostu inflacji. ( ͡° ʖ̯ ͡°) I dlaczego kwota wolna wolna od podatku nie zależy od wynagrodzenia minimalnego?! ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ

  Dodatkowo przypomnę, że ostatnio pan Prezes mówił: "dajcie nam cztery lata na naprawę służby zdrowia" (a kilka lat temu dawał PO na dokonanie tego samego 7-dniowe ultimatum). Tylko, że główne problemy służby zdrowia to niedofinansowanie (dług to w dużej mierze nadwykonastwa), skala marnotrawstwa i złego zarządzania jest według mnie stosunkowo niewielka. A jak pokazują wprowadzone programy, pieniądze by się jednak znalazły...

  W jakim ja kraju żyję?

  •  

   pokaż komentarz

   @quantova: bo my chorujom może raz czy dwa w roku, zresztom do lekarza to niech bóg strzeże musieć iść, a pińcet pany co miesiąc dają!

  •  

   pokaż komentarz

   @quantova: jest stabilnie, malpi kraj trzyma się kupy. Można się rozejsc i rozpalić gryla

  •  

   pokaż komentarz

   @quantova: To pieprzenie o 500+ tylko odwraca uwagę od prawdziwych patologii
   Te 13 mld zł to mniej niż roczne przywileje emerytalne mundurowych. No ale przecież taki policjant co telefon w dyżurce odbierał, musi sobie przejść na emeryturę średnio w wieku 42 lat i pobrać MILION zł do 65 roku życia. A masz jeszcze rolników, nauczycieli, górników, sędziów itp. Razem wychodzi nawet 50 mld zł na przywileje emerytalne..
   Noa ale lekarze dający wydumane L$4 na psią grypę nie widzą związku przyczyno-skutkowego jak psiarnia po kolejną kasę łapę wyciągała?
   A teraz dołóżcie sobie obniżenie wieku emerytalnego i 13 i 14 emerytury. To są kolejne dziesiątaki miliardów i w dłuższej perspektywie obniżenie wieku emerytalnego jest o wiele bardziej kosztowne od 500+ Tego żaden oburzony ekonomista czy dziennikarz nie powie?

   No a weźmy system edukacji-tam to dopiero są marnotrawione pieniądze. Gdybyśmy na edukację wydawali taki sam procent PKB jak Niemcy a różnicę władowali w służbę zdrowia to stała ona by równo na nogach i była jedną z lepszych w UE. No ale przecież polski nauczyciel w podstawówce może pracować tylko 13,5 godziny a niemiecki śmiało przepracuje 26 godziny przy tablicy. Niech sobie kura domowa dorabia w szkole przez 13-14 godzin a rezydent zap!%?%$%a przez 72 godziny na dyżurach.

   Tak 500+ to największy problem? No nie wydaje mi się. Ten program nawet z punktu widzenia gospodarki co wielu do łba nie przyjdzie ma korzyści. Pisowcy z tym 500+ wstrzelili się przez przypadek w najlepszym możliwym momencie bo ładnie naszą gospodarkę wsparli. Przez przypadek a nie z geniuszu. Jak ktoś będzie chciał to znajdzie informacje dlaczego. I to ciągłe pieprzenie o 500+ jako źródle inflacji:)
   Największym grzechem pisowców są emerytury, bo to tylko gospodarce szkodzi i obciąża młode pokolenia, zwłaszcza jak brakuje rąk do pracy.
   Emerytury i edukacja to marnowanie pieniędzy i zasobów ludzkich. Przez te pisowskie zaniechania i reformy na rynku pracy nie ma nawet 1 mln ludzi, i zamiast płacić i dokładać się do kosztów utrzymania system, w tym służby zdrowia oni sa kosztem dla systemu i reszty podatników.
   ZUS wypłaca tylko to co ma ze składek(zmiana zasad waloryzacji), koniec z przywilejami emerytalnymi, zrównanie wieku emerytalnego i nauczyciel pracuje tyle co w Niemczech i w NFZ macie 2 a nawet 3 razy więcej kasy niż obecnie.

   @su1ik: @prewenaza:

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Zgoda, przywileje emerytalne to niebywała patologia. Niestety większość obywateli nie ogarnia matematyki na poziomie testu gimnazjalnego a co dopiero finanse publiczne

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: nie atakuję, ale jestem ciekaw czym zachęcisz ludzi do budżetówki? przecież każda podwyżka w tym sektorze to wielkie szczekanie jak to oni śmią coś zarabiać z moich podatkuf

  •  

   pokaż komentarz

   @quantova: jak to 500+ nie dziala? Przeciez poparcie PiSowi ciagle rosnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: No dobrze, ale dodatkowo obciążać system socjalem widząc jak jest, jest nie na miejscu. Niestety ten rząd przez ostatnie 2 lata próbował pokazać, że są zmiany, coś robi, a w większości zrobili większy ciężar dla społeczeństwa niż było to wcześniej - pod przykrywką tego nieszczęsnego uszczelniania VAT'u zrobiło się zamieszanie i powstały różne ciekawe kwiatki, ale to już wszystko było mielone wielokrotnie na wykopie.

  •  

   pokaż komentarz

   @jejfan1: po pierwsze należy zlikwidować 13 pensje i inne dodatki, żeby nie było co chwilę szantażu paskami, które gówno znaczą. Po drugie zwiększenie wydajności. Tak jak kolega wyżej pisał pensum w Polsce wynosi 13,5 godziny zegarowej (18 godzin lekcyjnych) i jest ono najniższe na świecie!

   Liczba uczniów:
   - w Polsce: 5 mln - liczba nauczycieli: 700 tys.(!!!)
   - W Niemczech: 11 mln - liczba nauczycieli: 750 tys.

   Niemcy, kraj ponad dwukrotnie większy, ma podobną liczbę nauczycieli co Polska. Wynika to właśnie z tej różnicy w pensum.

   Niskie wydatki na służbę zdrowia wynikają m.in. z wysokich wydatków na edukację i wcześniejsze emerytury. Na służbę zdrowia państwo polskie wydaje 4,6% PKB, Czesi 6,2%, Niemcy 8,4%. Dla porównania na edukację wydajemy 5,2%, Czesi 4,8%, a Niemcy 4,2%. Na przywileje emerytalne wydajemy 2,5% PKB. Czesi i Niemcy poniżej 0,5%. Już widzicie gdzie potrzeba większej kasy?
   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl:

  •  

   pokaż komentarz

   @quantova: @su1ik: to czemu PO nie spłaciło tego długu?

  •  

   pokaż komentarz

   @nowy_ja: pytam się jak należy zachęcić a ty o likwidacji, kolego ale większość struktur państwowych jest niedofinansowanych

  •  

   pokaż komentarz

   @Marek1991: Możesz się ich zapytać, ale takiego rozp@#?$#?u w służbie zdrowia przez 8 lat nie zrobili jak PiS przez 4

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl:
   Zarobki młodych nauczycieli w polskich szkołach (państwowych) to dno które z roku na rok się pogłębia (za wyjątkiem wsi bo tam jest byle jak, ale jeszcze bez tragedii). Jak ktoś nie wierzy proszę porozmawiać z absolwentami porządnych kierunków (matematyki, chemii, fizyki, informatyki) czy rozważają pracę w szkole. Myślę, że biorą to pod uwagę tylko najwięksi desperaci. A w kwestii Niemiec, podejrzewam (bo systemu niemieckiego nie znam), że jest on lepiej zorganizowany, bardziej nasycony pomocami dydaktycznymi, a uczniowie posiadają lepsze podręczniki, co w pewnym stopniu rekompensuje to, że nauczyciel ma więcej godzin przy tablicy. Nie oznacza to jednak, że w Polsce powinniśmy bardzo wydłużać czas pracy nauczycielom. Z własnego doświadczenia wiem, że dużo pracy z uczniami bardzo ogranicza efektywność nauczania. Nauczyciel musi mieć czas, by lekcję którą przeprowadził przeanalizować samemu w spokoju, zastanowić się nad zmianami, nad problemami. W innym przypadku, szkoła przekształca się w bezmyślne wbijanie uczniom wiedzy do głowy.
   Co do wakacji letnich na pewno można je skrócić o np. 3 tygodnie (Zalewska je wydłużyła o kilka dni).

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Masz rację, 500+ nie jest największym problemem, ale nawet jeśli nie jest tragiczne w kwotach, które pociąga za sobą, to tragedią jest, jakich postaw uczy społeczeństwo. Mój przykład to jedynie zwrócenie uwagi na bezsens obecnego postępowania rządu w związku z sytuacją w lecznictwie, a nie analiza całej sytuacji państwa. Podałam więc nowopowstały program, który jednak się dało stworzyć, równocześnie twierdząc na leczenie pieniędzy nie ma, lekarze niech sobie jadą, a szpitale są w patowej sytuacji. I o to głównie tutaj chodzi. Ponadto 500+ wpasowywuje się w przywileje emerytalne o tyle, że to jest próba odpowiednio zyskania czy nie stracenia elektoratu. Oczywiście jestem za pomaganiem rodzinom, ale nie w tej pokazowej z natury formie. Za komunizmu też chciano traktować społeczeństwo jak bezmyślne bydło, któremu należy z fanfarami coś rzucić, żeby się nie rozlazło.

   Patologię szkolnictwa znam, podobnie jak i tą w wojsku (związaną z pracownikami cywilnymi). A już najlepiej patologię badań i nauki. Nie, nie twierdzę, że 500+ to naczelny rak naszego kraju i jedyny powód inflacji. Twierdzę, że to kolejne łopaty dokładane do góry naszych problemów. Swoją drogą, proszę o wyłożenie mi, ile w inflacji jest wpływu 500+ i jakie są jej główne przyczyny (o suszach pamiętam). Swego czasu PiS się chwalił, że 500+ wymógł wzrost wynagrodzeń, więc ten argument odpada, gdyż według naczelnych włodarzy jest pochodną programu. :)

   Nie zgodzę się natomiast z tobą w sprawie korzystnego wpływu 500+. Ten typ wsparcia gospodarki, nie pochodzący od zwiększenia produkcji towarów i usług w kraju, nie powinien mieć miejsca. Ma tendencję do mszczenia się w przyszłości.

   Na temat przywilejów emerytalnych się nie wypowiem, bo się w pełni zgadzam. W kwestii szkolnictwa zgodzę się w większości.

  •  

   pokaż komentarz

   @przekret512: Ach, w takim razie wycofuję się rakiem z moich słów. Działa tak, jak w zamierzeniu miał działać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: dop?%##!@anie jeszcze większych obciążeń nie rozwiązuje żadnych problemów. mówienie że 500+ w jakikolwiek sposób korzystnie wpływa na gospodarkę pokazuje że nie rozumiesz metafory zbitej szyby.

  •  

   pokaż komentarz

   @Marek1991: PO także swoje dołożyło do obecnych problemów, ale to nie powinno tłumaczyć tego, dlaczego tempo zapaści służby zdrowia za PiS zaczęło być szybsze, pomimo, że byli w stanie sfinansować całkowicie nowy program, którego roczne koszty są wyższe niż sumaryczne długi szpitali i gdyby (tu zaczynam dywagować) przeznaczać połowę tej kwoty na lecznictwo, to może sytuacja by się na tyle ustabilizowała, że można by spokojnie pomyśleć o potrzebnych zmianach.

  •  

   pokaż komentarz

   @prewenaza: Nie rozumiem skąd ty tu wytrzasnąłeś tą metaforę w nawiązaniu do mojej wypowiedzi o 500+ Bo chyba sam bladego pojęcia nie masz czego ona dotyczy

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl:
   "zysk" dla gospodarki pochodzący od ludzi pobierających 500+ (głównie wyższa konsumpcja, co pozwala chwalić się wyższą ściągalnością vat, ale to inna sprawa) to jest to co widzisz.
   strata dla gospodarki pochodząca z niewykorzystania tych pieniędzy przez ludzi, którym je zabrano to coś czego nie widzisz. oni musieli dać te pieniądze, tak jak właściciel sklepu, któremu wybiją szybę musiał zapłacić szklarzowi. więc nie kupią sobie nowego palta u krawca.
   nie wiesz o ile lepsza byłaby kondycja polskiej gospodarki, gdyby te wyj$#?ne w błoto pieniądze pozostały w kieszeniach podatników.
   polecam poczytać więcej Hazlitta.

  •  

   pokaż komentarz

   @jejfan1: odpowiedziałem: poprzez zwiększenie wydajności. Podniesienie pensum do 25 godzin spowoduje zwolnienie 30% nauczycieli.

  •  

   pokaż komentarz

   @prewenaza: Chłopie to nie tak działa, wyskakujesz z metaforę i jeszcze tekstem, ze jej sam nie rozumiem w sytuacji gdzie ta metafora nie ma zastosowania. Poważnie?
   Doczytaj czego ta metafora dotyczy a potem bardzo polecam te 2 wywiady

   http://next.gazeta.pl/next/7,151003,24803507,co-nakreca-wzrost-lepsza-koniunktura-w-strefie-euro-czy-polityka.html

   http://next.gazeta.pl/next/7,151003,25122127,ekonomista-banku-swiatowego-500-plus-trzeba-poszerzyc-na-cala.html

   Ale co było ważniejsze? Lepsza koniunktura w Niemczech i strefie euro, czy pisowska polityka pobudzania gospodarki transferami socjalnymi?

   Nie umiem odpowiedzieć, co bardziej nakręciło wzrost. Myślę, że pół na pół. W każdym razie opowieści, że PiS wszystko zawdzięcza czynnikom zewnętrznym są naciągane. W połowie 2018 roku kraje strefy euro wróciły do dawnej mizerii, czyli wzrostu w okolicach 1 proc. A my grzejemy dalej.

   To zaskakujące, ale prawdopodobnie te 23 mld rocznie pompowane bezpośrednio do obywateli dało większy efekt, niż można się było spodziewać. W największym skrócie: Polacy dostali do ręki 500 zł, a wydali 700 zł

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl:
   w dalszym ciągu: nie wiesz jak wyglądałaby polska gospodarka, gdyby ludziom nie zabierano pieniędzy na 500+.

  •  

   pokaż komentarz

   @prewenaza: Ale ty wiesz. I wiesz, że metafora zbitej szyby to opisuje? Serio? Nie zawracaj mi głowy

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: tak człowieku, wiem że dokładnie taką sytuację i dokładnie taki brak świadomości ludzi co by mogło być, gdyby płacący nie został przymuszony opisuje metafora zbitej szyby.

  •  

   pokaż komentarz

   @prewenaza: co się stało ze zbitą szybą?
   500+ nie wywołało nalotów dywanowych na polskie miasta, trzęsień ziemi ani powodzi ani uderzenia meteorytu. Dokonało redystrybucji bez zniszczeń. Piekarz ma nadal swoją szybę.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: zniszczenia są w kieszeni podatników, człowieku. m e t a f o r a.

  •  

   pokaż komentarz

   @prewenaza: Której najwyraźniej nie rozumiesz( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja ci tego tłumaczył nie będę, skorzystaj sobie chociaż z Wikipedii.

  •  

   pokaż komentarz

   W jakim ja kraju żyję?

   @quantova: Żyjesz w kraju gdzie państwo zabijając niedofinansowaniem służbę zdrowia, prowadzi wręcz politykę eutanazji. Lekarze oczywiście nie godzą się na to, lecząc ponad przydzielone koszty. Tak właśnie powstaje "dług szpitali", a dokładniej brak zgody na zabijanie pacjentów. Oczywiście, mimo to władza uważa że lepiej wydać kasę na kiełbasę wyborczą niż szpital. przecież sami się w rządowych klinikach wyleczą.

  •  

   pokaż komentarz

   pensum w Polsce wynosi 13,5 godziny zegarowej (18 godzin lekcyjnych) i jest ono najniższe na świecie!

   @nowy_ja: Gówno wiesz o pracy w oświacie. Nauczyciel szkolny lub przedszkolny większość czasu spędza w domu nad stertą absurdalnych ankiet, ocen, statystyk i charakterystyk podopiecznych. Musi oczywiście przygotowywać jeszcze konspekty na następne zajęcia, chodzić na kursy i szkolenia, a to wszystko za gównianą pensję minimalną. Do tego dodać trzeba jeszcze częsty mobbing dyrektorek o wybujałym ego i to chyba już wystarczy by pożegnać polską oświatę.

  •  

   pokaż komentarz

   a to wszystko za gównianą pensję minimalną.

   @panna-Wanda: dalej wciskajcie ten kit. Nauczyciele wuefu też przesiadują nad przygotowaniem do zajęć? Jaki jest uzasadnienie by pracowali tylko 13,5 godziny w tygodniu? Ich pensum powinno wynosić minimum 25 godzin lekcyjnych.

   Masz poniżej ss, który wrzucił na wykop jeden z nauczycieli. U góry 13 pensja (która wynosi 8,5% rocznego wynagrodzenia, czyli świetnie pokazuje średnią ze wszystkimi dodatkami), a na dole wynagrodzenie za styczeń 2019. Czyli różnica między wynagrodzeniem z "paska" a rzeczywistą średnią z dodatkami to prawie 1000 PLN. A ta średnia z 13 pensji, to akurat średnia MEN za 2018 rok, którą podobno nikt nie osiąga. A w tym roku doszło 14% podwyżki.

   Ale wy dalej będziecie urabiać społeczeństwo pensją stażysty bez dodatków, którym się jest 2 lata.

   źródło: wykop.pl

 •  

  pokaż komentarz

  Czesc szpitali trzeba zamknac (o to jest zreszta wielki krzyk ostatnio). Mieliśmy w rodzinie chorobę/nowotwór, sprawa urologiczna, mamy juz prawie 2020, autostrafy i internet! Dzien goglowania i mam super klinikę z wyspecjalizowanymi fachowcami! 150km od domu. W moim miescie w tym szpitalu zadel lekarz nie spelnial naszych wymagan, zreszta po co tam sie z taka choroba leczyc jak 1h drogi jest taka specjalistyczna klinika? Tak powstaja dlugi...

  •  

   pokaż komentarz

   @Bies600: przecież onkologia, a nawet urologia to wysokospecjalistyczne oddziały i nikt ich nie wymaga w powiatowych szpitalach. Z zawałem/ udarem też będziesz zap@?$!$$ał 150 km?

  •  

   pokaż komentarz

   Czesc szpitali trzeba zamknac

   @Bies600: xk?!#aD nie trzeba zamykać,już są zamykane bo brakuje lekarzy i personelu.

  •  

   pokaż komentarz

   Czesc szpitali trzeba zamknac

   @Ich_mag_Kaesekuchen: i co, z zawałem będziesz 30km zap?@$?!%ał? xD

   Moja ciocia wylądowała w szpitalu gdzie nie było kardiologa - co robić konsultowali z innym szpitalem przez telefon... Jak wreszcie do tego "innego" szpitala trafiła, to się okazało że przeszła zawał. KTÓREGO NIKT NIE ZAUWAŻYŁ.

   Że ona żyje to tylko zasługa rodziny która naciskała że z problemami sercowymi w szpitalu bez kardiologa nie bardzo chcemy jej leczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @su1ik: Ja bym to poważnie rozważył. Przynajmniej spróbował policzyć. Bo może się okazać, ze flota śmigłowców jest tańsza w utrzymaniu, a personel który robi 30 operacji dziennie znacznie lepiej sobie radzi od takiego co robi 2 operacje tygodniowo.
   Gdzieś czytałem że niemiecki think-tank zalecał u nich likwidację połowy szpitali a w przeliczeniu na mieszkańca mają ich mniej niż my(jeśli dobrze kojarzę).
   @Ich_mag_Kaesekuchen: No to na cholerę zwlekać? Na jakimś zadupiu lekarz na dyżurze ma 3-4 pacjentów a gdzie indziej w dużym szpitalu kontroluje 30 pacjentów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rabusek: ja mialem podobnie, dziadek cukrzyk mial zawal,w szpitalu zostal ustabilizowany, dostal kilka lekow po czym wypis do domu. Po kilku dniach stan coraz gorszy, dreszcze, ekstremalny cukier, lekarz pierwszego kontaktu przyszedl i odsyla do szpitala, w szpitalu stabilizacja a nastepnie powrot do domu i znow w kolko to samo. W koncu przejrzalem leki ktore w panstwowym szpitalu lekarz specjalista kardiolog przepisal prywatnie "za cegielke", i w ulotce leku A pisze nie stosowac z B a w leku B pisze nie stosowac w leku A. Tego samego dnia z obydwoma lekami ladujemy sie do lekarza, oczywiscie z wielkim problemem umawiamy wizyte po znajomosci, i mu pokazujemy te recepty. Ten z wielkim wontem na gebie "to prosze leczyc samemu", narobil wrzawy, ale wypisal nowe lekarstwa... Oczywiscie do winy sie nie przyznal i kolejna "cegielke" skasowal. I tak to sie kreci. Ale na szczescie dziadek pozyl jeszcze ponad 10 lat po tym zawale.

  •  

   pokaż komentarz

   Przynajmniej spróbował policzyć.

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: O to to. Słyszałeś żeby w Polsce ktoś opierał się na wyliczeniach? Ktoś mówił o procedurach w kontekście przywracania (konkretnie dni) ludzi do pracy? Z tymi wyliczeniami to ciekawe jak wyliczyli, że procedury kardiologii inwazyjnej się nie opłacają obcinając finansowanie i powodując zamykanie pracowni (świetną sieć mieliśmy ogólnokrajową, na zachodzie nawet podawana jako przykład do którego należy dążyć) co z kolei zwiększyło nie tylko liczbę zgonów sercowo naczyniowych, ale też że względu na skalę tych chorób średnią długość życia ludzi w Polsce. Słyszałeś może o tych wyliczeniach?

  •  

   pokaż komentarz

   @Bies600: Wygooglujesz sobie objawy, postawisz sam diagnozę i będziesz szukał odpowiedniego szpitala? to jak już tak jedziesz po bandzie, to się sam wylecz. Moja żona spędziła W SZPITALU kiedyś 4 godziny i odesłali ją do domu z bólem w klatce, 3-5h później poszła do rodzinnego po jakieś przeciwbólowe na receptę, wychodząc zakaszlała i lekarz rodzinny po kaszlu ropoznał pęknięcie płuca, karetka (do innego szpitala oczywiście), natychmiast zrobiona dziura, bo się płuco zapadło, a dzień później operacja. To niby co, sam mam się kształcić, żeby w takich sytuacjach wybrać szpital i lekarzom powiedzieć, że moim zdaniem nie mają raacji, bo to co innego? Państwowa służba zdrowia do jest wstyd i hańba. W moim mieście jak nie przypilnujesz do którego szpitala karetka pojedzie, to możesz być w czarnej dupie. Zresztą żonę wtedy op#@@#$%iłem, że pojechała do szpitala wojewódzkiego, bo tam jest umieralnia nie szpital i w takich sytuacjach MUSI myśleć trzeźwo. k!%#a w kraju w którym z odmą wymagającą operacji, stoi się w kolejce 4h i zostaje odesłanym z kwitkiem, Ty chcesz szpitale zamykać i googlem zastępować xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Bies600: 150 km po krajowej drodze pojedziesz ponad 2 h

  •  

   pokaż komentarz

   @Bies600 Zamknąć to trzeba darmowe szkolnictwo wyższe. Akurat będzie 18 miliardów na szpitale. Długi się spłaci i jeszcze na remonty zostanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Na zadupiu nie ma szpitali i klinik. Są za to lekarze rodzinni, 1 na 1000 mieszkańców. Uwierz mi a nie TVPiS

  •  

   pokaż komentarz

   @mazi3city ja mam pomysł zamknąć inną inicjatywę, która pożera 34 mln ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @zrobie_tu_porzadek_ To swoją drogą, ale o tym każdy wie i mówi.

  •  

   pokaż komentarz

   @mazi3city sęk w tym, że politycy też doskonale wiedzą jakie pomysły mogłyby uzdrowić funkcjonowanie państwa i gospodarkę, ale nikomu one nie przyniosą kasy, więc od wielu lat nikt się nie tyka tych tematów. W momencie, kiedy już nie będzie się dało udawać, że problemy nie ma ich naprawa już nie będzie możliwa bez szkody dla narodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @zrobie_tu_porzadek_ Dokładnie, za nasze pieniądze kupują sobie głosy motłochu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bies600: pokaż mi kraj gdzie jest urologie specjalistyczna a nie taka Maks gdzie wlozy stenta przy kamyczku w szpitalu powiatowym.

 •  

  pokaż komentarz

  no cóż reforma "sieć szpitali" jak zwykle się udała, jak wszystkie reformy pis

 •  

  pokaż komentarz

  13 miliardów długów szpitali? To chyba z pół roku funkcjonowania 500+ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: wykop.pl

 •  

  pokaż komentarz

  1/4 rocznego 500+ i możemy oddłużyć szpitale, ja p#%$#!%e

Dodany przez:

avatar HaHard dołączył
567 wykopali 6 zakopali 5.3 tys. wyświetleń