•  

  pokaż komentarz

  Dlatego B2B i inwestowanie we własnym zakresie to jedyne rozwiązanie dające szanse, że na starość nie będziesz głodował.. Oprócz samobójstwa oczywiście.

 •  

  pokaż komentarz

  Wystarczy zmniejszyć maksymalne świadczenia do 2500 netto i już ucinamy jakiś bilion lub dwa. Sektor publiczny niszczy zus. Ta instytucja nigdy nie była i będzie wypłacalna w obecnej formie, jeżeli liczebność nadchodzącej generacji nie będzie większa od tej przechodzącej na emeryturę. Jak ktoś mógł zbudować tak yebnięta system to w głowie się nie mieści.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron: System jaki obecnie mamy był dobry w czasach kiedy został wprowadzony. Kiedy na jednego emeryta przypadało kilku pracujących. Ta instytucja w czasach minionych była wypłacalna bo więcej do kasy wpływało niż z niej się wypłacało. Kiedy nie było emerytur po parenaście tysięcy złotych. W obecnych realiach to nie zdaje egazminu ale wszyscy boją się go ruszyć bo gówno ruszone zacznie śmierdzieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron: system był by nawet na plusie, ale masa przywilejów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Legion_PL: Dziwię się, że nikt nie pomyślał, że takibdtan nie będzie trwał wiecznie. Wierzyli, że Polacy będą cały czas mieli po 3-5 dzieci. Krótkowzroczność, za którą przyjdzie nam słono zapłacić już wkrótce. Emertura powinna być tylko dodatkiem do oszczędności i niczym wiecej. Zbyt dużo uprzywilejowanych kast doprowadza ten kraj do bankructwa. Przerażony jestem, że nikt nawet nie myśli o reformie tego systemu, tylko politycy skupiają się jak wyłudzić więcej kasy na zus.

  •  

   pokaż komentarz

   ak ktoś mógł zbudować tak yebnięta system to w głowie się nie mieści.

   @Herron: Zbudował go Bismarck i było to genialne, bo wiek emerytalny wynosił 75 lat i nikt go nie dożywał.

  •  

   pokaż komentarz

   Ta instytucja nigdy nie była i będzie wypłacalna w obecnej formie, jeżeli liczebność nadchodzącej generacji nie będzie większa od tej przechodzącej na emeryturę.

   @Herron: Jest gorzej niż myślisz. Ta instytucja nie jest wypłacalna kiedy pracujących jest 2 razy więcej niż biorących składki. 16 mln pracujących wpłaca 50 mld zł, a 9mln emerytów i rencistów pobiera 120 mld zł.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tytanowy: Tym więcej powodów, żeby zaorać to gówno. Obecnie sektor publicxny ma chyba x2,5 wyższą średnią emeryturę, niż prywatny. Wystarczyłoby zarównać sektor publiczny z prywatnym jedną ustawą i zadłużenie zusu spadłoby pewnie o 70%, ale świnie nie będą sobie od pyska jadła odbierać. Lepiej nie ruszać i poczekać, jak wszystko samo yebnie i potem dowalić wiek emerytalny ba poziomie 70 lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron: W Anglii, kraju bardziej ogarniętym ekonomicznie i gospodarczo niż Polska, wiek emerytalny wynosi 67lat. Jest to normalne że trzeba podwyższyć wiek emerytalny, ludzie żyją dłużej i są znacznie sprawniejsi niż ich rodzice czy dziadkowie. Teraz babka 50 letnia wygląda jak dobrze zachowana 40-latka. Świat poszedł do przodu i my też musimy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron: Mnie najbardziej przerażają 3 kwestie:
   1. Poza konfederacją wszyscy udają, że problem nie istnieje.
   2. Jeżeli już ktoś dotyka tego problemu to pośrednio mówiąc tylko o niskiej dzietności w przyszłości, a nie o tym, że ten system już nie działa i nie może działać.
   3. Niski przyrost naturalny większość polityków tłumaczy biedą, a nie zmianami społecznymi, a co za tym idzie uważają, że problem można rozwiązać rozdawnictwem de facto pogłębiając go.

  •  

   pokaż komentarz

   @Legion_PL: Wiek emerytalny można podnosić, ale tym, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy, lub są na nim od dopiero 5 lat, a nie podnosić wszystkim jak leci.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tytanowy: Nie zgadzam się z pkt 3. Właśnie większość debili mówi, że to nie jest problem kasy. Przecież, jak Polacy byli biedni to się r00chali jak króliki. Oczywiście, że spadek dzietności to w dużej mierze bieda. Jak założyć rodzinę, jak od fafeta oczekuje się dobrej bryki i własnego mieszkania/domu? Moc nabywcza pieniądza w Polsce to jakiś dowcip w porównaniu do Europy.

  •  

   pokaż komentarz

   którzy dopiero wchodzą na rynek pracy

   @Herron: w pierwszej kolejności to trzeba podnieść kobietom wiek emerytalny z 60 do 65.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron: to tez nie jest tak. Gdyby spadek liczby ludnosci byl mniejszy, powiedzmy przy dzietnosci 1,8 czy 1,7 to nawet jeszcze by to jakos dzialalo. Ale przy 1,3 albo 1,4 jestesmy bez szans na emeryture ktora bedzie pozwalala przezyc. A druga sprawa... zus to nie tylko emerytury. To tez skladka zdrowotna. Im starsze spoleczenstwo, tym wiecej wymaga leczenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Legion_PL: No jakież to dziwne że w tym roku ZUS nie potrzebował dotacji od państwa przecież zmniejszono emerytury tylko jednej grupie społecznej. ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron: Wiem, że to dowód anegdotyczny, ale wszyscy moi znajomi, którzy mają jakąś lepszą pracę i więcej zarabiają nie posiadają dzieci, a są już po 30. Wszyscy znajomi z podstawówki, którzy nie poszli na studia, żonę i dzieciaki mieli już w okolicy 25 lat. Teraz dopiero się martwią swoimi kwalifikacjami kiedy próbują trochę więcej zarobić.

   Powojenny model rodziny zakładał posiadanie nawet 10 pociech, a dzisiaj wiele par z wygody życia w ogóle nie planuje potomstwa lub maks. 1-2 dzieci. Przy wysokiej śmiertelności powojennego wyżu demograficznego tzw. "bieda" ma minimalny wpływ na ujemny przyrost naturalny. Reasumując: dzisiejsi 30 latkowie (wyż lat 80) w większym stopniu zajęci są korzystaniem z życia niż ich u schyłku życia dziadkowie (wyż lat 40).

   Jak założyć rodzinę, jak od fafeta oczekuje się dobrej bryki i własnego mieszkania/domu
   Jedynie kto tego oczekuje, a zwłaszcza tej bryki to karyny i część wykopków od samych siebie, bo myślą, że ten brak jest przyczyną ich niepowodzeń.

  •  

   pokaż komentarz

   W Anglii, kraju bardziej ogarniętym ekonomicznie i gospodarczo niż Polska, wiek emerytalny wynosi 67lat. Jest to normalne że trzeba podwyższyć wiek emerytalny, ludzie żyją dłużej i są znacznie sprawniejsi niż ich rodzice czy dziadkowie. Teraz babka 50 letnia wygląda jak dobrze zachowana 40-latka. Świat poszedł do przodu i my też musimy.

   @Legion_PL: ale tam masz większą świadomość ludzi, co do sposobu zycia, i nie zap??%!?%ania za miskę ryżu na zawody, kto więcej się uzap??%!?%a za te same pieniążki

  •  

   pokaż komentarz

   już ucinamy jakiś bilion lub dwa

   @Herron: Wykopk i ich śmieszne analizy xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron:

   Wystarczy zmniejszyć maksymalne świadczenia do 2500 netto i już ucinamy jakiś bilion lub dwa.

   To są bieżące zobowiązania. Zmniejszając składkę zmniejszysz przyszłe zobowiązania a obecne będziesz i tak musiał spłacić. Po prostu więcej dołożysz z budżetu.

  •  

   pokaż komentarz

   Jest to normalne że trzeba podwyższyć wiek emerytalny

   @Legion_PL: to jest gwóźdź do trumny społeczeństwa bo starzy zajmują miejsca młodych i tym samym uniemożliwiają młodym uzyskanie kwalifikacji w wielu praktycznych zawodach. Tam gdzie majster naucza czeladnika więź zostaje przerwana a majster odejdzie na emeryturę w późniejszym wieku i szybko umrze biorąc swoją wiedzę i umiejętności do grobu.

  •  

   pokaż komentarz

   System jaki obecnie mamy był dobry w czasach kiedy został wprowadzony. Kiedy na jednego emeryta przypadało kilku pracujących.

   @Legion_PL: Wprowadzony system zakladał wplaty na swoją rzecz, a nie na rzecz poprzedniego pokolenia. Rządy rozj@!!ły kase a Polakom wmowily debilizmy o solidarnosci miedzypokoleniowej. Ludzie k%%!a, nie bądzcie naiwni.

  •  

   pokaż komentarz

   System jaki obecnie mamy był dobry w czasach kiedy został wprowadzony. Kiedy na jednego emeryta przypadało kilku pracujących.

   @Legion_PL: Wprowadzony system zakladał wplaty na swoją rzecz, a nie na rzecz poprzedniego pokolenia. Rządy rozj#%?ły kase a Polakom wmowily debilizmy o solidarnosci miedzypokoleniowej. Ludzie k$?#a, nie bądzcie naiwni.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron: Nie przesadzajmy mówiąc, że nikt nie pomyślał. Oczywiście, że ludzie wiedzieli wcześniej. Czemu nikt nic nie robi? Zasadniczo dobre pytanie ale z drugiej strony to co można zrobić? Z widłami na sejm? Odkładasz sobie sam na starość i tyle. A jak nie na starość to na eutanazje.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak ktoś mógł zbudować tak yebnięta system to w głowie się nie mieści.

   @Herron: zrodlo jeszcze w 1991 mielismy wskaznik urodzen ponad 2. zus powstal w 1934 kiedy wskaznik wynosil ponad 3.

 •  

  pokaż komentarz

  Zwiększaj podatki
  Nie zwiększaj kwoty wolnej od podatku
  Wprowadzaj "test przedsiębiorcy"
  Wprowadzaj rozdawnictwo
  Wprowadz PPK
  Wydyjam ludzi bo OFE
  Zwiększaj USTAWOWO płacę minimalną

  Dziw sie że małe firmy upadają
  Dziw sie że młode osoby ktore prowadzily małe firmy emigruja
  Dziw sie ze nie ma narodzin w polsce
  Dziw sie ze młode osoby ktore prowadzily małe firmy emigruja i rodza dzieci za granica
  Dziw sie ze nie ma emeryture
  Dziw sie ze młode osoby ktore prowadzily małe firmy emigruja i rodza dzieci za granica placac podatki w zamieszkałym kraju.

  Czy ten nas ziomek Kaczynski naprawde jest aż tak głupi?

 •  

  pokaż komentarz

  W latach 90 na emeryta pracowało 4 Polaków. Obecnie pracuje 2 Polaków na 1 emeryta ( ͡° ͜ʖ ͡°) a z roku na rok bedzie gorzej. W PL wiek emerytalny to 60 lat dla kobiet i 65 dla facetów nie licząc 40 letnich górników i innych. W takim UK gdzie rodzi się więcej dzieci, z roku na rok prybywa im ludzi, są o wiele bogatszym państwem, nie maja 40 letnich górników to maja 67 czy 68 lat dla obu płci. Ale to będzie kryzys i dramat jak to wszystko pęknie a to się zbliża. 10 czy 15 lat żeby wyjechać za granice i tam sobie życie ustawić zostało pewnie. A pewnie większość Was i tak tego nie bierze na poważnie, bierze takich jak ja za szurów.

 •  

  pokaż komentarz

  Pracownicze Plany Kapitałowe.

  pokaż spoiler zajebiemy wam kasę tak, jak z OFE

  źródło: image_processing20190531-16306-1nqs4px.jpg

Dodany przez:

avatar HaHard dołączył
579 wykopali 10 zakopali 10 tys. wyświetleń
Advertisement