•  

  pokaż komentarz

  Ofert w sensie, 7 godzin w tej szkole, kilka godzin w tamtej itd.( ͡° ͜ʖ ͡°)?

  •  

   pokaż komentarz

   @boguchstein: http://www.kuratorium.gda.pl/praca-dla-nauczycieli/?city=&subject=&jos=&search=Szukaj&jo_county=&jo_community=&dimension=&hours=18

   można wyszukiwać pod liczbie godzin. W woj. pomorskim 13 stron ofert na etat i wyżej, czyli ponad 120 etatów jest do wzięcia z marszu. Głównie wszelkiej maści pedagogiki, przedszkole, języki obce, matma

  •  

   pokaż komentarz

   @krystal_Tri_tapik: Jak dasz wakat, a nie zastępstwo:
   - angielski - 3 oferty (1 tylko w Gdańsku)
   - historia - 0 ofert
   - polski - 3 oferty (w wiochach)
   - biologia - 1 oferta w Gdańsku
   - matematyka - 3 oferty z czego jedna w Gdańsku i dwie w Gdynii
   Nie che mi się sprawdzać dalej.

  •  

   pokaż komentarz

   @boguchstein: powiedz, z punktu widzenia rodzica, jakie to ma znaczenie, czy brak nauczyciela z powodu wakatu czy zastępstwa? Żadne. Dzieciakom albo przepadają godziny, albo na każdej mają innego nauczyciela, bo łata się zastępstwami. Niby lekcja zaliczona, ale zero ciągłości.

   I faktycznie w niektórych przedmiotach jest masa nadgodzin, bo we wrześniu wakaty rozdzielono na tych nauczycieli, co są, byle jakoś zajęcia ruszyły.

   Z pielęgniarkami i lekarzami też na początku dawało się łatać w ten sposób. A szkoły nie da się zamknąć tak jak oddziału w szpitalu, uczeń nie poczeka na edukację 18 miesięcy jak chory na operację.

  •  

   pokaż komentarz

   @krystal_Tri_tapik: z punktu rodzica pewnie nie ma znaczenia, ale z punktu osoby, która miałaby się podjąć pracy już tak - bo tutaj jest problem, nie ma kto wykonywać pracy.
   Zastępstwo na jakiś nieokreślony czas i przeskakiwanie potem między szkołami lub rozbicie etatu nie jest atrakcyjne dla młodych, którzy mogliby taką funkcję pełnić. Nie mówiąc już nawet o zarobkach i progresji zarobkowej w tym zawodzie.
   Jakbym się miał bawić w jakieś zastępstwa na wioskach za 1800 zł na łapę, to też bym pewnie nawet nie rozważał takich ofert.
   Mam znajomych, co się bawili w nauczanie i właśnie tak to wyglądało we Wrocławiu. W szkołach albo jakieś zastępstwa na chwile, albo rozbite etaty albo praca na jakieś wiosce pod Wrocławiem.

 •  

  pokaż komentarz

  3200 wakatów w całej Polsce na 700 000 nauczycieli? ~1.2 nauczyciela na gminę jak dobrze liczę....

  •  

   pokaż komentarz

   @TenebrosuS: to źle liczysz. Na całe pomorskie problemy są albo w gminie miejskiej albo w przylegającej do miejskich. W gminach wiejskich jest dokładnie odwrotnie, brak etatów. Chora sytuacja, kiedy masz jednocześnie brak nauczycieli i ich nadmiar w zależności od miejsca. Tyle że przy zarobku po 2-3k na rękę nie przeprowadzisz się do miasta, gdzie wynajem pochłonie całą pensję. Prościej zostać na wioskach i szukać pracy w handlu czy produkcji, nawet przy minimalnej wyjdziesz na tym lepiej.

Dodany przez:

avatar Mzil dołączył
4 wykopali 6 zakopali <1 tys. wyświetleń
Advertisement