•  

  pokaż komentarz

  Może czas nagrać jak fajnie jeżdżą kierowcy MPK. Blokowanie skrzyżowań, jazda na czerwonym czy blokowanie pasa bo nie potrafią porządnie wjechać w zatokę.

 •  

  pokaż komentarz

  Znowu ten gównoprogram? A nikt nie zwrócił uwagi na to, że oznakowanie wjazdu na tą ulicę jest fatalne? Przy samym wjeździe stoi znak "zakaz wjazdu", całkowicie niewidoczny dla skręcających w tą ulicę w prawo. Pewnie wcześniej jest zakaz skrętu, tylko ciekawe czy przy okazji nie ma miliarda innych znaków i reklam. Brakuje przede wszystkim linii zatrzymania dla wyjeżdżających z ulicy, która chcącym wjechać pokazałaby, że wjazdu brak. Do tego odpowiednio wymalowane strefy wyłączone z ruchu i gotowe. Ale nie, lepiej j@?%ć mandaty.

  •  

   pokaż komentarz

   @bidzej:
   Oznakowanie jak na polskie standardy jest całkiem ok. Zresztą program udowadnia, że łamanie przepisów w wielu przypadkach nie wynika z gapiostwo tylko jest intencjonalne. Jakby taki program był o rowerzystach ignorujących znaki to byłaby główna z płomieniem.

   Wg Google zakaz skrętu jest. Znak zakaz wjazdu jest widoczny i nie jest niczym zasłonięty. Wg twojej logiki to nie powinniśmy wymagać przestrzegania żadnych znaków bo mamy ich w Polsce za dużo.

  •  

   pokaż komentarz

   Wg twojej logiki to nie powinniśmy wymagać przestrzegania żadnych znaków bo mamy ich w Polsce za dużo.

   @janekplaskacz: wg mojej logiki polskie PoRD wymaga gruntownej rewizji, bo aktualnie nijak się ma do rzeczywistości i logiki, a przy tym powoduje przeładowanie dróg znakami. A mimo tej koszmarnej ilości znaków i tak nieraz niewiadomo np. jaka jest dozwolona prędkość na danym odcinku.

  •  

   pokaż komentarz

   @bidzej:

   wg mojej logiki polskie PoRD wymaga gruntownej rewizji,

   Z tym się zgadzam i to samo postuluję. Ale przedstawiony materiał to akurat nie ten przypadek. Zresztą już kilka razy pisałem maila do Dworaka, żeby zwracał uwagę na infrastrukturę i o dziwo kilka odcinków w tym temacie się pojawiło.

  •  

   pokaż komentarz

   i o dziwo kilka odcinków w tym temacie się pojawiło.

   @janekplaskacz: ...ale jak widać w tym odcinku znowu sobie o tym trochę zapomnieli.

  •  

   pokaż komentarz

   @bidzej:
   Nie zapomnieli, bo tu oznakowanie pod względem widoczności jest OK. Którego znaku nie widzisz albo który jest niepotrzebny?
   Owszem, należałoby usunąć reklamy z tła oraz przenieść D-1 bliżej skrzyżowania ale znaki w tym wypadku widać dobrze i nie ma ich za dużo.

   źródło: Opera Zdjęcie_2019-10-10_124359_www.google.pl.png

  •  

   pokaż komentarz

   @janekplaskacz: jak widać na filmie, to oznakowanie nie rozwiązuje problemu. Natomiast oznakowanie poziome, którego w tamtym miejscu nie ma w ogóle, trudniej zignorować, przynajmniej podświadomie.

  •  

   pokaż komentarz

   @bidzej:

   jak widać na filmie, to oznakowanie nie rozwiązuje problemu

   Jezu, przecież na filmie ludzie twierdzą, że znak widzieli ale go zignorowali. To co, sugerujesz postawić stanowisko ciężkich karabinów maszynowych?

  •  

   pokaż komentarz

   @bidzej w poprzednim odcinku był znak "koniec strefy zamieszkania" i komentujący narzekali, że brakuje znaku "ustąp pierwszeństwa", bo przecież kierowcy nie znają przepisów i nie wiedzą, że wyjeżdżając ze strefy włączają się do ruchu. Tutaj piszesz, że znaków za dużo. Zakaz wjazdu jednak trudno przeoczyć - zwróć uwagę, że wszyscy zatrzymani zdają sobie sprawę z tego, że jadą źle.

  •  

   pokaż komentarz

   @janekplaskacz:
   - Dlaczego pan jedzie pijany?
   - Bo sąsiad też jeździ pijany, a tak w ogóle alkohol to wróg ludzkości. Trzeba go w mordę lać.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak lubię "Jedź bezpiecznie" i w 99% zgadzam się z opiniami wygłaszanymi przez Dworaka, tak tutaj mam spore wątpliwości.

  Nie chodzi o jazdę pod prąd, bo to nie ulega wątpliwości, że jest naganne.

  Natomiast co to jest za "głupkowaty" znak oznaczający drogę jednokierunkowa, ale możliwe, że z na przeciwka będzie jechał pojazd komunikacji zbiorowej? No przecież to jest jakieś kuriozum. Może jeszcze na znaku o ruchu okrężnym dadzą, że autobusy mogą jeździć w drugą stronę?

  Na drodze jednokierunkowej przepisy nakazują, że jeżeli gabaryty pojazdu to umożliwiają, skręcając w lewo należy zbliżyć się do lewej krawędzi jezdni (Prawo o ruchu drogowym, Art. 22. 2[2])

  Albo pozwalają wszystkim jeździć w obie strony, albo nikomu.

  Też tłumaczenia tego policjanta - Jazda pod prąd powoduje zagrożenie w ruchu drogowym, a pozwalanie "wybrańcom" jeżdżenie pod prąd, gdy przepisy wyraźnie mówią, że pojazd jadący w takim wypadku z przeciwnej strony będzie starał się zbliżyć do lewej krawędzi jezdni to już nie ma zagrożenia?

  Mandat to powinien dostać zarządca tej drogi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Serghio: Rozporządzenie mówi że jak najbardziej można tak to oznakować.
   § 44. 1. Znak D-3 „droga jednokierunkowa” oznacza początek lub kontynuację drogi lub jezdni, na której ruch odbywa
   się w jednym kierunku.
   2.) Umieszczona pod znakiem D-3 tabliczka z napisem „Nie dotyczy” wraz z symbolem pojazdu lub wyrażeniem określającym pojazd wskazuje, że ruch pojazdów określonych tabliczką odbywa się w dwóch kierunkach.
   § 17. 1. Znak B-2 „zakaz wjazdu” oznacza zakaz wjazdu pojazdów na drogę lub jezdnię od strony jego umieszczenia;
   zakaz dotyczy również kolumn pieszych oraz jeźdźców i poganiaczy.
   2.) Umieszczona pod znakiem B-2 tabliczka z napisem „Nie dotyczy” wraz z symbolem pojazdu lub wyrażeniem określającym pojazd wskazuje, że zakaz nie dotyczy pojazdu określonego tabliczką.
   Tu można to rozporządzenie sprawdzić: http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20190000454

  •  

   pokaż komentarz

   @Arton: Dzięki za uświadomienie, nie sprawdziłem tego w przepisach.

   Mimo to, wydaje mi się, że może to powodować zagrożenie.

 •  

  pokaż komentarz

  Pewnie Milicja już się posrała w gacie. Tyle mandatów w jeden dzień wykresy rozjeb... top

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

Dodany przez:

avatar chrisx dołączył
12 wykopali 5 zakopali <1 tys. wyświetleń
Advertisement