•  

  pokaż komentarz

  Ważne, że w Polsce nie ma małżeństw LGBT...
  Moj kraj, taki piękny ;-/

  •  

   pokaż komentarz

   @wowo_wawa: Chłopak dziewczyna normalna rodzina XD

   10 dzieci, wóda, ubóstwo - a tak krzyczą, że w Polsce odbiera się dzieci na prawo i lewo. A prawda jest taka, że cud się musi stać, żeby j##%ne urzędasy jakoś realnie zareagowały i zabrały te dzieci w spokojniejsze miejsce. Podejrzewam, że to chyba naprawdę starzy musza zejść albo trafić do więzienia, żeby odebrali dzieci. I jakby ktoś bardzo płakał na losem tych biednych rodziców - dzieci z takich domów marzą nawet o domu dziecka. Wszystko jest lepsze od życia w z patusami w k#!!idołku. Niektórzy są tak doświadczeni już za młodu, że będą szczęśliwi, jak tylko nie będą musieli słuchać awantur i znosić ciosów pijanych-psychicznych starych. Rodzinka, to nie jest jakaś święta wartość - czasami warto tam wkroczyć i wyj##%ć z buta komu trzeba.

   "Okazało się, że w rodzinie dzieje się bardzo źle. Dzieci były zaniedbane i żyły w fatalnych warunkach, głodne jadły to, co znalazły w psiej misce. Dom zamienił się w pijacką melinę.
   Co gorsza - o wszystkim wiedział miejscowy GOPS. Rodzina miała wyznaczonego asystenta, korzystała z zasiłków, ale pieniądze wydawane były głównie na alkohol. W toku postępowania wyszło na jaw, że 3 dziewczynki były molestowane seksualnie, a pedofilii dopuścił się 38-letni ojciec."

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @wowo_wawa: jak chcesz to mozesz kupic soboe telewizor marki lg z bluetooth w kazdym sklepie rtv.

  •  

   pokaż komentarz

   @ASLR: dwóch wykształconych gejów z mieszkaniem, którzy zaopiekują się dzieciakiem vs dzieci jedzące z miski dla psa albo wożone helikopterem po tym, jak się zgubiły w lesie i prawie zamarzły, bo rodzice dali sobie w palnik. No ale rozumiem, że lepsze martwe dziecko niż wychowane przez dwóch panów. XD

   Hetero mają dzieci z różnych powodów, również z przepotężnej siły zwanej przypadkiem. Wtedy muszą dorastać wśród ludzi, którzy zupełnie sie do tego nie nadają, ale póki nie są na skraju śmierci, to państwo się nie wtrąca.
   A adopcja? Musisz spełnić w ch$# warunków, w tym również dzieciak musi cię polubić, bo to nie sklep z bułkami, że sobie wybierasz kogo chcesz- jak dziecko powie "nie", to nie. No i trzeba mieć warunki - i te bytowe i te w głowie.
   Są już badania na temat dzieciaków z rodzin jednopłciowych i nie wygląda to źle.

   Plus w Polsce już takie rodziny istnieją. Są biseksualni ludzie po rozwodach, którzy mają dzieci, są sprytne lesbijki, które jakoś sobie załatwiły dawcę. I oni żyją, nawet się spotykają w grupach, ale takich wywiadów czy relacji, gdzie są pokazani z twarzy i nazwiska, to raczej nie zobaczysz, bo nasze kochane społeczeństwo poleciałoby ich zaj?##ć. Z rządzącymi na czele.

  •  

   pokaż komentarz

   @ASLR: >gdyby degneraci z LGBTP mogli adoptować dzieci, to byłoby jeszcze gorzej.

   Taki jesteś mądry, wszystko potrafisz przewidzieć, prawda? Tak naprawdę jesteś uprzedzonym ignorantem.

  •  

   pokaż komentarz

   @wowo_wawa: nie rób polityki na tragedii lewaku!

  •  

   pokaż komentarz

   @wowo_wawa: bez związku- patologia jest była i będzie tego nie zlikwidujesz LGBT można ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Abomination: To nie wina urzędników tylko konserwatywnych polityków, dla których dobro dziecka nie jest najważniejsze. Bo najważniejsza, święta to jest RODZINA.
   Znam sytuację dziewczynki oderwanej od babci, która ją wychowywała od czasu, gdy madka poszła sobie w świat.
   przypomniała sobie o dzieciątku z chwilą wejścia 500+. baba regularnie chleje (problem alkoholowy podała jako powód problemów dziecka w szkole), dziecko jest wymyślnie dręczone, a kurator nic nie zrobi, bo on ma dbać o RODZINĘ.
   Polska to katolicki horror. Musi się coś tragicznego wydarzyć, żeby służby mogły zadziałać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cukr91: nie można likwidować LGBT, może kiedyś, jak razem z Węgrami opuścicie UE i zrobicie sobie wielki mur i zalejecie go gównem.

   @przeciwko78: no właśnie, horrror. A potem jadą ludzie za granicę i się dziwią, że im dzieci zabierają.
   Pewnie tam też były jakieś nadużycia ze strony jebniętych urzędów, ale większość tych spraw była pewnie słuszna.

  •  

   pokaż komentarz

   @wowo_wawa nie ma to jak robić zasadę z anegdotycznego przykładu, wylicz sobie jaki procent klasycznych damsko męskich małżeństw dopuszcza się takich zbrodni a jaki odsetek jest u par innych niż takie. Wtedy pogadamy

  •  

   pokaż komentarz

   @wowo_wawa Tak, dobrze że nie ma małżeństw LGBT, zgodnie z resztą z Konstytucja. Co to w ogóle ma wspólnego z tragedia z artykułu?

  •  

   pokaż komentarz

   @wowo_wawa dwa osobne tematy. To ze jest nadal jedna patologia nie jest powodem aby obok dokladac druga. Argument z d...

  •  

   pokaż komentarz

   @wowo_wawa: Wg ciebie istnienie małżeństw LGBT zapobiegłoby tej tragedii?

  •  

   pokaż komentarz

   @Abomination: Bo patologiom nie zabierają dzieci, wolą zabierać normalnym rodzinom. Uczyłem się kiedyś z gościem, który miał 6 rodzeństwa, wychowywał ich tylko ojciec, bo matka zmarła na raka. Ojciec normalnie pracował, nie brał zasiłków z mopsów, ani innych tego typu "dodatków", dzieciaki zawsze chodziły czyste, jadły normalnie obiady w szkole, nic do czego można się przyczepić. Mimo wszystko chciano mu zabrać całą 7 i oddać do domu dziecka, "bo facet, to sobie sam nie poradzi". Gość walczył kilka lat, był dwa razy w sprawie dla reportera, nie poddawał się. Sprawy toczyły się dopóty, dopóki najmłodsza córka nie skończyła 18 lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @wowo_wawa: Sam masz wyrok w podobnej sprawie i jeszcze masz coś do powodzenia? Kpina.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zylet:
   1. nie wiem czy by zapobiegło. Wiem, że obecna władza i media publiczne i prywatne przez nią dotowane, wałkują wątek LGBT (posługując się różnymi kłamstwami dawno obnażonymi przez wszystkich poza typowymi odbiorcami TVP) i wmawiają ludziom, że LGBT m.in. krzywdzi dzieci/niszczy rodziny. LGBT i murarze. Co jest oczywistą bzdurą (poszukaj, znajdziesz - to tak samo jak z klimatem - kiedyś wierzyłem JKM, na szczęście potem skończyłem studia:-)
   2. adopcja i zabieranie dzieci patologii rozwiązałaby ogromną część problemów. Oczywiście wiem, że psychoprawica wierzy, że Szwedzi/Norwegowie masowo uciekają ze swoich ojczyzn, by im dzieci nie zabrano. Albo Polakom w Niemczech. Cóż, to też kompletna bzdura. Zwyczajnie do takich sytuacji, jak opisana w artykule, nie dochodzi tam (na Zachodzie i Północy) tak często jak u nas, bo dzieci są zabierane z takich domów.
   Pary homoseksualne jakoś wychowują dzieci (masowo na Zachodzie/Północy, często w Polsce - oczywiście w ukryciu) i takie akcje, jak co najmniej co tydzień u heteryków w Polsce się im nie zdarzają.
   3. nie ma niemal dnia, a na pewno tygodnia, by w Polsce coś strasznego się stało w domach katolickich, prowadzonych przez osoby heteroseksualne. Natomiast prawica ma kilka przykładów krzywdzących dzieci osób LGBT (oczywiście za wyłączeniem księży, bo to wiadomix, przypadki szczególne).
   4. sam byłem ultrakatolem, ultraprawakiem - wiem dziś, że wszystko na czym opierałem moje przekonania, to było kłamstwem. Wyjście z choćby nienawiści do gejów (wpajanej przez nasze społeczeństwo/kościół/rodziców) zajęło mi dekady odkrywania kolejnych badań naukowych. Stąd pozwalam sobie czasem na wykopie gorzko szydzić. Przykre jednak jest to, że mi internet pozwolił sięgnąć do wiedzy, gdy obecnie internet służy do rozprzestrzeniania fake newsów. I masowo ludzie je łykają. Jak niby o gejach marzących o gwałceniu dzieci.

  •  

   pokaż komentarz

   Szanowny @wowo_wawa: widzę, że w skrajności w skrajność. Rodzina lgbt to też patologia, mnie na swoją dychotomię nie nabierzesz. #bekazlewactwa #bekazlgbt

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @as92: nie wiem dlaczego 12 lat, za to chyba grozi do 15 lat.

  •  

   pokaż komentarz

   Tylko 12 lat ...

   @as92:

   nie wiem dlaczego 12 lat, za to chyba grozi do 15 lat.

   @Abomination: Dziennikarze lubią podkręcać atmosferę, a pelikany to łykają.

   Kodeks Karny:

   Art.200.§1. Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania,podlega karze pozbawienia wolności od lat 2do 12.

   http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU19970880553

   Znacie jakiś przypadek pedofila który w pierwszym wyroku dostał maksymalny wyrok? To jest u nas całkowicie nierealne i dotyczy zresztą nie tylko pedofilii. Pierwszy wyrok jest w dolnej granicy czyli grozi mu coś w okolicach 2-3 lat bezwzględnego wiezienia. Inna sprawa, że najpierw trzeba go jeszcze skazać. W wielu wypadkach jest tak, że ktoś jest oskarżany, ścigany. Przestępstwo jest medialne (znęcanie się nad rodziną, gwałty, zabójstwa, wyłudzenia VAT). Policja, prokuratura, media ogłaszają jaki to poważny przestępca. Na koniec się okazuje czasami, że do skazania potrzebne są wiarygodne dowody, a tych brak od samego początku.

   Tak więc ja proponuję patrzęc na prawomocne wyroki, nie na medialny przekaz.

   Natomiast warto też pamiętać, że jeśli sprawa jest medialna to policja potrafi za pomocą tortur zmusić podejrzanego do przyznania się. Zapada prawomocny wyrok, facet siedzi przez lata. W przypadku Tomasza Komendy po latach udało się go oczyścić. Ile było przypadków gdy ktoś popełnił samobójstwo w więzieniu i nigdy sprawiedliwości nie doczekał? Sam słyszałem o takim przypadku.

   Tak więc 12 czy 15 lat? To są jałowe rozważania. Niech go uczciwie osądzą i ewentualnie skażą, ale nie podkręcajmy atmosfery, bo to niczemu dobremu nie służy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy: było ostatnio na wykopie o ojcu, co razem z dwoma kumplami robili okropne rzeczy. Stary dostał 15 lat i 100 000 do zapłaty. Reszta mniej. I też ktoś pisał, że to "śmieszny wyrok" - a już więcej sąd nie mógł zrobić.

  •  

   pokaż komentarz

   było ostatnio na wykopie o ojcu, co razem z dwoma kumplami robili okropne rzeczy. Stary dostał 15 lat i 100 000 do zapłaty. Reszta mniej. I też ktoś pisał, że to "śmieszny wyrok" - a już więcej sąd nie mógł zrobić.

   @Abomination: Mnie jakiś czas temu żona (obecnie już była żona) oskarżyła o gwałty i znęcanie się nad rodziną. Chcieli mnie aresztować (praktycznie bez dowodów), musiałem się ze wspólnego mieszkania wyprowadzić w środku zimy w 20 min. Zakaz kontaktowania się, dozór policyjny itd. Groziło mi właśnie to 2-12 lat.
   W chwili obecnej jedna sprawa jest w sądzie, tylko to ja jestem oskarżycielem, oskarżona jest była żona. Wcześniej był rozwód który zakończył się praktycznie na moich warunkach. Za chwilę pewnie też będę występował o odszkodowanie od skarbu państwa (zbieram na razie materiały) za niesłuszne zatrzymanie i zastosowanie środków zapobiegawczych bez wymaganych dowodów.
   Dlatego jestem trochę może przewrażliwiony jak czytam takie wypowiedzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy: no rozumiem. Nie zazdroszczę. Ludzie hetero mają przej%%#ne w związkach, no ale oby ci się wszystko ułożyło.

  •  

   pokaż komentarz

   @Abomination bo to jest śmieszny wyrok. Właściwej kary dla całej trójki nie przewiduje polski kodeks karny już od jakiegoś czasu. Niestety.

  •  

   pokaż komentarz

   @batnam: no ja wiem, że najchętniej byśmy wszystkich pozabijali za różne przestępstwa, no ale jest inaczej.
   Chociaż w tym wypadku z ojcem i dwoma kolegami, to się zgodzę, bo to nie był jakiś incydent tylko trwający horror urządzony przez trzech j#%?nych zwyroli. Nie znam się na prawie, ale do samej kary za gwałt powinna wtedy dojść kara za okaleczenie czy coś.

  •  

   pokaż komentarz

   no rozumiem. Nie zazdroszczę. Ludzie hetero mają przej%#@ne w związkach, no ale oby ci się wszystko ułożyło.

   @Abomination: Ja się wybroniłem praktycznie w 100% i w tej chwili tylko staram się dochodzić swoich praw. Ale zauważyłem przy okazji jak u nas patologicznie to działa. Ściga się praktycznie tylko facetów i policji oraz prokuraturze wystarczy tylko pomówienie, dalej oni się sugerują wysokością ewentualnej kary, nie dowodami.
   Natomiast niestety nie dotyczy to tylko hetero. Też myślałem, że homo mają łatwiej. Nie mają. Przypadkiem ktoś dobrze zorientowany opowiedział mi historię dwóch homo. Jeden drugiego wrabiał całkiem tak samo jak mnie była żona.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy: no ale raczej rzadko homo może wrabiać w molestowanie dzieci.
   I też w Polsce homo jak zrywają, to rzadko się pozywają, bo przecież ślubu nie brali. Chyba, że nie mogą się dogadać, co do podziału nagromadzonego majątku.

   Ps. A może jest tak, że jak laska idzie do prawnika przed rozwodem to ten jej z marszu sugeruje taką taktykę, bo się sprawdza i łatwo złamać faceta. W każdym razie, to jest okropność. I chyba sądy nie są takie durne, jak kobiety w co trzecim rozwodzie mówią, że "uczucie wygasło i coś mi się wydaje, że on dotykał kogoś w domu". Przecież to wali ściemą na kilometr.

  •  

   pokaż komentarz

   @Abomination jest pewien rodzaj przestępstw tak odrazajacych, że popełniający je nie stanowią najmniejszej wartości dla społeczeństwa. Mogliby chociaż uratować kilka żyć.

   Z drugiej strony rośnie ruch ludzi, którzy nie chcą mieć dzieci ze względu na przeludnienie. Może zwolnienie miejsca przez kilku takich delikwentow zacheciloby kogoś do posiadania potomstwa.

  •  

   pokaż komentarz

   Ps. A może jest tak, że jak laska idzie do prawnika przed rozwodem to ten jej z marszu sugeruje taką taktykę, bo się sprawdza i łatwo złamać faceta. W każdym razie, to jest okropność. I chyba sądy nie są takie durne, jak kobiety w co trzecim rozwodzie mówią, że "uczucie wygasło i coś mi się wydaje, że on dotykał kogoś w domu". Przecież to wali ściemą na kilometr.

   @Abomination: Zazwyczaj to się tak nie odbywa. Prawnik jest na końcu. Wg mojej wiedzy rozwodzą się zazwyczaj kobiety w wieku około 40 lat które mogą liczyć na pomoc rodziców. To jest ostatnia chwila kiedy im się wydaje, że mogą coś zmienić w życiu. Nie bez znaczenia mają też zazwyczaj podszepty np. mamusi: "... stać cie na kogoś lepszego!"
   Dalej jest czytanie po Internecie i preparowanie dowodów. Zaczynają się dziwne awantury, kobieta zaczyna krzyczeć bez powodu (tak aby sąsiedzi i/lub znajomi słyszeli), sama staje się agresywna, coś wmawia dzieciom, nagrywa coś, wymusza zachowania (np. staje się agresywna i jednocześnie nagrywa - oddasz jej, to początek wytnie). To taki nieco standard, ale oczywiście czasami pomysły odbiegają od tej normy. Potem jest np. wezwanie policji gdy mąż pijany wróci po alkoholu (zazwyczaj żona upiera się, że maż ma trafić do izby wytrzeźwień) i doniesienie na niebieską kartę. Dalej pojawia się jakieś oskarżenie (znęcanie się na rodziną, pedofilia, gwałty) i w trakcie sprawy - przez wynajętego adwokata pozew o rozwód z winy męża i ustanowienie na nią alimentów.
   U mnie trwało to około roku, tzn preparowanie dowodów. Szczęśliwie zorientowałem się w porę i nagrałem kilka razy jej agresywne zachowania i kombinacje. Przy rozwodzie poległa, ale chyba do końca myślała że wygra (sędzia jej i jej świadkom udowodniła kłamstwa i dała jej do zrozumienia, że ma się ze mną dogadać).

   Wali ściemą na kilometr? Policjanci nawet jak facetowi wierzą to i tak trzymają się zaleceń z Ministerstwa Sprawiedliwości (oczywiście chodzi i Ziobrę, on na takich sprawach usiłuje robić kapitał polityczny) i faceta ścigają jak psa, nawet bez dowodów. Zanim trudna sprawa dla faceta się zakończy to może już być po rozwodzie. Zresztą jak Cię policjanci po zatrzymaniu spałują, to przyznasz się nawet do tego, że do papieża strzelałeś. Dalej jest wyrok - bez dowodów, ale jest przyznanie się. A sprawiedliwość? Kogo to obchodzi, facet to świnia i należy go ścigać do upadłego.

  •  

   pokaż komentarz

   musiałem się ze wspólnego mieszkania wyprowadzić w środku zimy w 20 min.

   @Gandalf_bialy: jak cię do tego zmusili?
   Patusa w 2 lata nie wyjebiesz a tu taka sprawna akcji w 20 min?

  •  

   pokaż komentarz

   jak cię do tego zmusili?
   Patusa w 2 lata nie wyjebiesz a tu taka sprawna akcji w 20 min?


   @SchrodingerCat: Prokurator zarządził środki zapobiegawcze na podstawie 275 KPK

   https://www.arslege.pl/dozor-policji-lub-przelozonego-wojskowego/k13/a2591/

   Mało kto wie, ale na podstawie tego przepisu prokuratura może praktycznie każdego wywalić z mieszkania, orzec zakaz kontaktowania się itd. i to bezterminowo się odbywa. Od razu się nasuwa wniosek, że przepis jest niekonstytucyjny. Można się odwołać do sądu, ale jak to zrobić, skoro w chwili orzekania tego środka akta sprawy były utajnione przez prokuraturę? Nie wiedziałem kto mnie pomówił, co na mnie mają itd. Niesłusznie podejrzewałem, że w aktach jest obdukcja z wypadku komunikacyjnego (jako dowód tego, że żonę biłem). W praktyce okazało się, że w aktach były tylko zeznania świadków którzy nic nie widzieli. Sąsiedzi słyszeli krzyki które oczywiście wszyscy chcieli mi przypisać. Natomiast to się pokrywało z nagraniami które miałem przy sobie, to mnie żona tłukła - ale tego już przez wiele miesięcy nikt nie analizował.

   https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/775573,dozor-policyjny-przepisy-niekonsytucyjne-katalog-ograniczen.html

   Oczywiście zamierzam występować o odszkodowanie, ale z tym to będzie wyboista droga. Nasz prokuratura lubi bez ograniczeń stosować takie środki, ale odszkodowań płacić nie lubi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy: dzięki za wyjaśnienia.
   Rob znalezisko i wołaj jak się wyjaśni sprawa odszkodowania. Trzeba ludzi uświadamiać.
   Trzymam kciuki.

 •  

  pokaż komentarz

  Podkarpacie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  I znowu opresyjne państwo niszczy sielankowe życie wzorcowej polskiej rodziny. Głosujcie na tę partię, która chce dać rodzicom więcej wolności w wychowywaniu swoich dzieci i kształtowaniu ich światopoglądu.

 •  

  pokaż komentarz

  Ojciec dziesięciorga dzieci
  I tyle w temacie, już wiadomo że patola.

  •  

   pokaż komentarz

   @fizzly: Ty jesteś p...

   Bo jak tu dobrze ma być jak rodziny wielodzietne są tak określane.

   Nie bój ZUS niedługo zlikwidują to sam będziesz musiał nachuchać.

  •  

   pokaż komentarz

   @frey0527: Ogarnij się. Tyle dzieci to jest patola sama w sobie, wtedy już dzieci wychowują dzieci, a to rodzice powinni wychowywać dzieci.

  •  

   pokaż komentarz

   @fizzly: Ty jedynak chyba jesteś lub życia nie znasz. Ja siostrę z przedszkola odbierałem mając 6 lat. I co patologia jestem.

   Siedzisz w domu na wykopie. Idz człowieku do roboty i odkładaj na emeryturę bo ja podatków w PL nie płacę i ci nie pomogę. Dodatkowo nie mów ludzia jak mają żyć.

   Jakbym miał miejsce to sam bym chciał mieć tyle potomstwa. Lecz każdy człowiek nawet ten młody potrzebuję trochę intymności. Czyli własnego pokoju.

  •  

   pokaż komentarz

   @frey0527: Dzięki, akurat siedzę w pracy, miło że się o mnie troszczysz, ale ja na twoje 10 dzieci też 500+ nie zamierzam płacić ( ͡° ͜ʖ ͡°) I nadal uważam że to patola. Amen.

  •  

   pokaż komentarz

   @fizzly: Czyli jesteś w pracy i okradasz pracodawce? Bo pracą nie można tego nazwać.

   Dzieci to jest akurat siła narodu. ja płacę podatki na 500+ i jakoś nie narzekam. No pewnie że wolałbym aby było wszystko tańsze ale jakoś sobie radzę.

  •  

   pokaż komentarz

   @frey0527: No i fajnie, podyskutowaliśmy bez jadu i git. Zdanie jak widać każdy ma swoje. JA uważam że 500+ to paranoja jakaś i mam nadzieję że w niedzielę uda mi się to zmienić.

  •  

   pokaż komentarz

   @fizzly: Tak mało zarabiasz że to 500+ by było lub jest istotnym dochodem do domowego budżetu?
   Daj mi nr tel do twojego szefa przedyskutuje z nim twoją podwyżkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   a tak na poważnie

   JA uważam że 500+ to paranoja jakaś

   @fizzly: To nie jest najlepsze rozwiązanie ale umówmy się. Po tym co za PSLPO miała polska rodzina teraz jest lepiej. Nawet wskaźnik urodzeń 0,3 się podniósł.

  •  

   pokaż komentarz

   @frey0527: Zgadzam się że PO w sumie też dało dupy w rządach i że teraz polska rodzina miała lepiej, niemniej uważam że program 500+ jest bardzo nietrafiony. A to że podniósł się wskaźnik urodzeń, to niestety obawiam się że wśród osób które dzieci traktują jako sposób na życie ("nie pójdę do pracy, bo mam 1500 za bombelki") - i tu znowu wracamy do "patoli". Oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednej szufladki, to tylko moje obawy.

Dodany przez:

avatar Szewczenko dołączył
283 wykopali 2 zakopali 7.9 tys. wyświetleń
Advertisement