•  

  pokaż komentarz

  Czyli Romom wolno a księżom nie?

 •  

  pokaż komentarz

  Nie rozumiem czemu niewiedza tego ze taki stosunek jest przestepstwem ma byc usprawiedliwieniem. Czy w zwiazku z tym mamy godzic sie rowniez na:
  -malzenstwa aranzowane - praktykowane w wielu kulturach
  -morderstwa honorowe - praktykowane w kulturze arabskiej i pakistanskiej
  -sluby krotkookresowe z 9-latkami - praktykowane u sunitow
  -wycinanie lechtaczek kobietom (choc mysle ze obrzezanie chlopcow jest rownie obrzydliwe) - praktywoane w wielu rejonach afryki
  -prasowanie piersi zelazkiem praktykowane w kulturach afrykanskich
  -prostytucja nieletnich - praktykowane w niektorych krajach dalekiego wschodu.

  Czy jak nie bede wiedzial ze to jest zabronione to moge sedziego kopnac w dupe?

  •  

   pokaż komentarz

   @zacny_login: Identyczne wyroki zapadają w europie zachodniej, gdzie rejon świata z którego pochodzi, staje się okolicznością łagodzącą. Czyli napływowa dzicz może łamać prawo, a ty białasie morda w kubeł, bo oni biedni nie wiedzieli, że tak nie można. Lewaczki muszą być k#?!a dumni.

  •  

   pokaż komentarz

   @zacny_login: Zgadzam się z tym co napisałeś ale:
   1. nie porównuj wycinania łechtaczki do obrzezania, porównujesz kompletne wycięcia organu do usunięcia kawałka skóry
   2. nie jestem pewien czy aby to prasowanie piersi nie ma na celu uczynienie dziewczynek mniej atrakcyjnymi i przez to uniknięcie gwałtu

  •  

   pokaż komentarz

   w samo sedno. A gdzie zasada, że nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania? Śmiejemy się z idiotyzmu zachodu, a sami idziemy w dokładnie tym samym kierunku

   @zacny_login:

  •  

   pokaż komentarz

   @zacny_login: We wszystkich przypadkach które wymieniłeś komuś dzieje się krzywda. W sytuacji z artykułu, pod warunkiem że np psycholog stwierdził że dziewczyna jest dojrzała na tyle żeby podjąć taką decyzję świadomie (co jak najbardziej jest możliwe), to nikomu nie dzieje się krzywda. Uważam że nie ma sensu kogoś karać za to.

  •  

   pokaż komentarz

   @zacny_login: Chyba już czas wprowadzać nowe świeckie tradycje, albo nawet ekstradycje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Serrrek: To może ten pan z Izdebek, który gwałcił swoje trzy córki też powinien poszukać psychologa, który stwierdzi, że w sumie to one były wystarczająco dojrzałe?

  •  

   pokaż komentarz

   @zwirz: Czyli nie rozróżniasz gwałtu od dobrowolnego seksu. Wynika z tego w sposób jasny że masz IQ niższe niż niejeden pies.

  •  

   pokaż komentarz

   @fiveoglock: Takie prawo obowiazywało w już XIX wieku w całej Europie. Usprawiedliwiona nieświadomość bezprawności czynu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Serrrek: Zawsze można znaleźć psychologa, który stwierdzi, że do obcowania dochodziło za ich zgodą.

  •  

   pokaż komentarz

   @zacny_login:
   Pytanie, czy wziąłeś pod uwagę cały kontekst, czy tylko te kilka zdań z uzasadnienia wyroku? Co prawda artykuł nie precyzyje tego dokładnie, ale zrozumiałem to tak, że oni oboje żyli w Rumunii, tam już wzięli ze sobą ślub, bzykali się pewnie co noc, jak to przykładne małżeństwo, potem przyjechali do Polski i nagle zonk, bo pedofilia. Moim zdaniem wyrok skazujący byłby w tym wypadku absurdem, mimo że tak właśnie nakazywałoby nasze prawo. To trochę tak, jak z tymi akcjami, że ktoś pojechał z dziewczyną na wakacje do arabów i skończyli w więzieniu, bo wzięli pokój dwuosobowy, a u nich to podpada pod cudzołóstwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @zwirz: Ale jesteś w stanie pojąć że do sądu nie przychodzisz ze swoim psychologiem? Uważasz że ten rumuński Cygan skorumpował sąd, czy o co ci chodzi bo się gubię już

  •  

   pokaż komentarz

   malzenstwa aranzowane

   @zacny_login: to akurat nie jest nielegalne

  •  

   pokaż komentarz

   @zacny_login: Bo koleś nie wyszedł z krzaków gwałcić przypadkowe kobiety, tylko zawarł ślub według swojej tradycji - nikt tam się nie czuł zgwałcony i w ich kulturze to jest norma. U nas nie i nasze prawo też na to nie zezwala, dlatego sprawa trafiła do sądu. A jak trafiła do sądu, to znaczy, że nie jest tak, że "róbcie se co chcecie, jesteście w gościach."
   Wedle naszego prawa musiałby poczekać jeszcze kilka miesięcy, żeby bzykać się z żoną. Kilka miesięcy! No rzeczywiście jeden Rumun w laską aż trzęsie w posadach Polską i trzeba go zamknąć w więzieniu...

  •  

   pokaż komentarz

   @sbanach
   1) dlaczego uważasz że nie należy porównywać obrzezania męskiego i żeńskiego? w jednym o drugim przypadku to nie ma żadnego uzasadnienia medycznego. obrzezanie mężczyzn nie wpływa wcale ani na długość stosunku (czyli nie jest "lekiem" na problemy z przedwczesnym wytryskiem), a argument o "lepszej higienie" jest śmieszny - wystarczy się dokładnie myć (kobietom z dużymi wargami mniejszymi też nie zaleca się ich plastyki by "lepiej zachować higienę").

   męskie obrzezanie tak jak każdy inny zabieg niesie ryzyko powikłań - szczególnie męskie obrzezanie tradycyjne praktykowane choćby w niektórych gminach żydowskich (nie mam pod ręką teraz statystyk zakażeń, ale niestety to się zdarza).

   2) ale to nie ma znaczenia jaki jest ten cel. sam ten zabieg jest barbarzyństwem. nowoczesne państwo powinno chronić najbardziej bezbronne osoby przed krzywdą, jaka może je spotkać nawet z rąk rodziców.

   dodam jeszcze do przemyślenia w temacie męskiego obrzezania - napisałeś że to "usunięcie kawałka skóry". a zdajesz sobie sprawę że w Polsce (i niektórych innych państwach również) zakazano przycinania ogonów i uszu psom?

   i czy ja dobrze rozumiem, że tak naprawdę to teraz męskie noworodki traktuje się gorzej niż szczenięta?

  •  

   pokaż komentarz

   @zacny_login

   też nie rozumiem ten postawy. przecież od lat edukuje się nas że "nieznajomość prawa nie jest wytłumaczeniem". i nie można się nigdy powoływać na to że nie mieliśmy świadomości że cieszy na nas jakikolwiek obowiązek względem państwa.

   a co do podpunktów:
   - małżeństwa aranżowane to w sumie jest standard i do niedawna tak było i w Europie (jest tak nadal w sumie w wyższych sferach). nawet w Europie "maleństwo z miłości" w skali historycznej to jest dopiero epizod :-)
   - śluby krótkookresowa (czasowe) - to dość powszechna praktyka w wieku krajach muzułmańskich. nie dotyczy jedynie młodych kobiet. powiedzmy wprost - to sposób na usankcjonowanie prostytucji (choć formalnie jest zakazana)
   - prostytucja nieletnich - czyżby chodziło Ci o popularne w rejonach Pakistanu i Afganistanu basha- Bari (obrzydliwy zazwyczaj)

   o obrzezaniu i prasowaniu piersi pisałem w komentarzu poniżej...

   ogólnie zgadzam się że, przyjmując / zapraszając kogokolwiek do mieszkania w Polsce należy tę osobę i cała rodzinę uświadomić na temat tego czego się od nich oczekuje i jak w Polsce zorganizowane jest społeczeństwo.
   i tak samo ważny jest obowiązek szkolny - nie może być tak że mamy w Polsce mniejszości, które edukują się totalnie poza systemem i nie mają ochoty na to by dowiadywać się tego jak działa społeczeństwo. w taki sposób pozwalamy by powstawało równolegle społeczeństwo - a to nie prowadzi do niczego dobrego

  •  

   pokaż komentarz

   @zacny_login: W Niemczech jakoś się godzą - jest tam kilkaset tego typu małżeństw, bo respektuje się po prostu małżeństwa zawarte np. w Afganistanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @secret_passenger:
   1. jak juz napisałem porównanie wycięcia całego organu z wycięciem kawałka skóry jest jak porównywanie skalpowania z ogoleniem głowy na łyso, czyli skala barbarzyństwa jak 1 do 1000. Zresztą wydaje mi się że ktoś wymyślił sobie że będzie używał terminu obrzezanie w stosunku do wycięcia łechtaczki aby to barbarzyństwo wydawało się mniej odrażające. Co do zalet i wad męskiego obrzezania w pełni się zgadzam nie ma to żadnego sensu i medycznego uzasadnienia.

   2. A mi się wydaje że ma znaczenie, nie to żebym popierał ale o ile mam racje z tymi motywami to wydaje mi się że wybierane jest mniejsze zło. Pewnie że nie ma miejsca na takie rzeczy w nowoczesnym państwie bo w takim państwie zagrożenie gwałtem jest znikome.

   Co do Twojego dodawania do przemyślenia :-) generalnie Twój wpis jest w tonie jakbym popierał obie te rzeczy a ja nigdzie tego nie napisałem :-) poprostu napisałem żeby nie zestawiać tak zwango obrzezania żeńskiego z męskim bo to kompletnie różne rzeczy i że wydaje mi się że prasowanie piersi ma na celu uczynienie dziewczynki nieatrakcyją aby uchronić ją przed gwałtami które w niektórych afrykańskich krajach są na porządku dziennym

   widze po minusach że sporo osób też tak odczytało

  •  

   pokaż komentarz

   @sbanach:

   1) nie wydaje mi się by "żeńskie obrzezanie" polegało na wycięciu całego organu (łechtaczki). wycina się jej część. ale to oczywiście nie umniejsza temu barbarzyństwu. ten zabieg nie tylko nie ma żadnego uzasadnienia medycznego, jest zabiegiem powodującym trwałe uszkodzenie ciała i niemożność przeżywania stosunku płciowego tak jak w przypadku zerowych osób, dodatkowo powoduje trudności w oddawaniu moczu. komplikacji zatem jest sporo.
   co do "zalet" to tutaj mamy jedynie zadowoleniem mężczyzny. koniec.
   podsumowując: nie wycina się całości, ale jest to jedno wielkie barbarzyństwo, na które w krajach cywilizowanych nie powinno być miejsca.

   jeśli chodzi o sam termin to możesz mieć rację - obrzezanie przecież jest niejako "oswojone". miliony mężczyzn na świecie są obrzezane i nie odczuwają większych skutków tego zabiegu.

   natomiast mnie osobiście przeraża to o czym już pisałem - zakazano przycinania uszu i ogonów szczeniętom, ale męskie noworodki nadal można poddawać zabiegowi obrzezania. dla mnie to jest coś nie do przyjęcia.

   2) nie mogę się tutaj zgodzić. zamiast narażać dziewczynki na cierpienie może lepiej byłoby położyć większy nacisk na ich bezpieczeństwo? nie wiem skąd pochodzi ta tradycja, nie wiem dlaczego ludzie zaczęli to robić, ale wiem że przypadki takich zabiegów mają aktualnie miejsce we Francji czy UK. i tak jak w przypadku obrzezania dziewcząt - na takie praktyki nie powinno być miejsca. wcale.

   nie odebrałem wcale tego jakbyś popierał jakieś dziwne zachowania. po prostu pisałem w temacie do Ciebie odpowiedź i jakoś tak... poczułem potrzebę dodania czegoś więcej.

   tak jak rozumiem Twój argument przeciw porównaniu tych dwóch zabiegów, tak nie mogę się na niego zgodzić. jeśli się zgodzę to nadal miliony chłopców na całym świecie będzie poddawanych tej bezsensownej procedurze. a ja bym chciał by jedno i drugie (i prasowanie piersi również) odeszło w niepamięć.

  •  

   pokaż komentarz

   @zacny_login: @fiveoglock:
   Panowie ale po co się ograniczać do SEKSUALNOŚCI?
   - złapali cie za jadę pod wpływem alko? wypuścić bo nie masz PJ więc pewnie nie byłeś świadom co na to PoR, a jak złapali Cię z PJ? przecież miałeś 0.3 a to prawie 0.2 miałeś prawo nie wiedzieć że jesteś naj@@$ny bo nie masz alkomatu w ustach
   - nie zapłaciłeś PITu od prezentu na ślub - wypuścić bo przecież mało kto wie o takich pierdołach
   - wyremontowałeś dach bez zgody nadzoru budowlanego - wypuścić bo przecież nie każdy zna prawo budowlane
   Ciekawe że jak odjebiemy coś na takim polu to sądy mają w dupie naszą niewiedzę, tylko zrobią smutne oczy i wlepią karę bo "takie jest prawo a jego nieznajomość szkodzi".

 •  

  pokaż komentarz

  No proszę, jak niezawisłe sądy bronią przestępstw o ile popełniają je mniejszości etniczne z ROManii.

  •  

   pokaż komentarz

   @artiko: Bronią przestępstw bo nie ma tutaj pokrzywdzonych

  •  

   pokaż komentarz

   @artiko
   To są te same sądy co skazują za obronę własnego życia czy rodziny, rozkładając ręce, że takie jest prawo i nie można nic zrobić.

   A tu jest nagle już nie trzeba się stosować do polskiego prawa i można naciągać jak dętkę od ursusa.

  •  

   pokaż komentarz

   @artiko: Z Polski również. W końcu PIS jest za tym by instytucje nie ingerowały w to co się dzieje w rodzinie.No ale każdy sposób dobry by dosrać obcokrajowcom, prawda?

  •  

   pokaż komentarz

   @artiko

   No proszę, jak niezawisłe sądy bronią przestępstw o ile popełniają je mniejszości etniczne z ROManii.

   Ja myślę, ze wszystkim podekscytowanym tutaj umyka fakt, że sąd ma w tej kwestii rację i orzekł zgodnie z faktami. Innym problemem jest natomiast to, że pozwala się na istnienie takiej kultury z jej ciemnotą wewnątrz państwa oświeconego.
   Wielu z nich nie umie czytać, prawie wszyscy mają wyje bane na prawo, a co dopiero, żeby chcieli je zgłębiać.
   Czy powinno mnie obchodzić, że cygan nie zna prawa państwa do którego się wbił na krzywy ryj? Pewnie nie. Problem jest jednak taki, ze prawo i zwyczaje państw rozwiniętych nie przewidywały istnienia takich pijawek i pasożytów jak cyganie.
   Wszyscy równi wobec prawa, każdemu należy się szacunek, każdy ma godność i prawo do odmienności itd, prawda?
   I wtedy pojawia się on, cały w złocie i one w długich spódnicach wypchanych fantami ukradzionymi z marketu.
   Dlatego proces asymilacji obcych kulturowo powinien trwać długo i składać się między innymi z wykładów na temat podstawowych zagadnień z obowiązującego prawa - własność, nietykalność cielesna, limity dla obcowania płciowego, dochodzenie swoich praw. Dopiero jak się upewnimy, ze przybysz rozumie to dopiero wtedy można go wpuścić, a w razie gdy odwali taką inbę, to można go skazać zgodnie z prawem. Najlepiej na banicję.

 •  

  pokaż komentarz

  Dlaczego w artykule nie ma wieku oskarżonego?

 •  

  pokaż komentarz

  było akceptowane w Rumunii, gdzie spędzili większość swojego życia i skąd przyjechali do pracy w Polsce.

  Nadto przebywając w Polsce nie miał on prawie żadnego kontaktu z polską obyczajnością – wyjaśniono w uzasadnieniu.

  Skoro przyjechali do pracy i przez dwa lata nie mieli styczności z polską obyczajnością to co oni tu k!@@a robili? Ktoś orientuje się czy takim imigrantom z pobytem stałym przysługuje 500+ i inne świadczenia?

1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 następna