•  

  pokaż komentarz

  Nie wazne kto głosuje tylko kto liczy głosy

 •  

  pokaż komentarz

  Ch#@ z tym.

  Najbardziej chore w tym kraju jest to, że Polak kosztuje 500+ zł, za które płaci on sam!!!!!! i jest tak głupi, że tego nie rozumie, a myśli to, że kasa rządowa to z powietrza jest

  To jest tragedia narodowa, że tu aż tyle próżniowych dzbanów. ( ಠ_ಠ)

  Musi ich #pis socjalizm wydymać do reszty, aż żeby zbankrutowali a brzdące żarły szczaw z nasypu. To może jakie dwie małe żarówki by się u co drugiego zapaliły. Żałosne. Zabierają im z portfela 500 zł, potem oddają 500 zł, a ci się cieszą tym, że im dali.

  Nie strzepie już na to ryja.

 •  

  pokaż komentarz

  Idzie kryzys, pis zmierzy się z konsekwencjami swoich rządów. Zapłacimy wszyscy, szczególnie ich najtwardszy elektorat.
  Pozwolę sobie na spam swoim komentarzem:
  https://www.wykop.pl/wpis/44589235

  •  

   pokaż komentarz

   @Catfish: Każdy kryzys musi mieć przyczynę. Obecnie się jakoś mocno nie zapowiada. Jedynie inflacja będzie duża. Ale to jest właśnie obrona przed kryzysem. Przed wydawaniem więcej niż się posiada. Będzie trochę biedniej niż mogłoby być ale kryzys to nie będzie. Jeszcze co najmniej dwa lata spokoju.

  •  

   pokaż komentarz

   @masz_fajne_donice: w ogóle się nie zapowiada, ani trochę.
   - Inwersja w opłacalności obligacji, tj krótkoterminowe kalkulują się bardziej niz dlugoterminowe?
   - Wskaźniki zatrudnienia lecą na łeb na szyję.
   - Napięta sytuacja gospodarcza między USA a Unią i USA a Chinami
   - Mocno wahliwe kursy walut spowodowane m.in wojenkami ekonomicznymi
   - Nieciekawa sytuacja na Bliskim Wschodzie, zarówno geopolityczna, jak i powiązana z ropą

   A to wszystko tylko przykładowe i bardzo świeże sytuacje mocno niezależne od nas samych.

   Jeśli chodzi o rynek wewnętrzny to nie chcę złowróżyć i nie chciałbym takiego scenariusza, ale wszystko wskazuje na to, może być bardzo nieciekawie jak napisał @Catfish

   Podczas, kiedy inne kraje w ramach możliwości starali się budować oszczędności, rezerwy w różnej postaci, aby zminimalizować negatywne skutki w czasach recesji, my przejedliśmy lata rozwoju, a może i przyszłość dla frajdy z chwilowej konsumpcji oraz zadowolenia wszystkich przedstawicieli MiSięNależy.

   Pomyśleć, że w tym samym czasie znajdują się nawet na wypoku pozyteczni idioci, którzy uważają, że elektrownia atomowa to za droga inwestycja, a sama Polska to kraina węglem i miodem płynąca, tylko te złe lewaki wymyśliły sobie zmiany klimatyczne.
   Ciekawe, czy zdają sobie sprawę z tego, że roczny koszt utrzymania samego tylko programu 500+ od momentu wprowadzenia go już na pierwsze dziecko wyniesie nasz budżet 40mld rocznie.
   A to już koszt wybudowania dwóch, no biorąc pod uwagę polską gospodarność - jednej elektrowni jądrowej... rocznie.

   Jest to też 5 mld więcej, niż wydajemy rocznie na całe leczenie szpitalne i prawie dwa razy tyle, ile wynosi nasz budżet koszt utrzymania całego szkolnictwa wyższego.
   Jak to szło? Nie ma pieniędzy w budżecie na podwyżki dla lekarzy, fakt, ale na kupowanie głosów kaska zawsze się znajdzie.

   Największym kuriozum jest fakt, że sens tego programu podważano jeszcze przed jego wprowadzeniem, postulując, że współczynnik dzietności nie urośnie w perspektywie czasu, a dodatkowo koszt "wyprodukowania" obywatela, który będzie potem płacił podatki jest dwu-trzykrotnie wyższy, niż potencjalne późniejsze wplywy do budżetu.
   Przy dodaniu do kalkulacji faktu, że pieniądze na drzewie nie rosną, a państwo musi się zapożyczyć, przez co rosną odsetki i koszt obsługi długu - zwrot spada z 1/2-1/3 do 1/5-1/6.
   Inwestując 1.5 mln zł, państwo otrzyma zwrot 300 tys zł, korzyści demograficznych brak - zajebista inwestycja, taka nie za poważna.

   Do naszych problemów dochodzi jeszcze znaczne zwiększenie biurokracji, represji, obciążeń podatkowych, ale i samego skomplikowania wyliczeń tychże podatków.
   Apteka dla aptekarza, częściowo niehandlowe niedziele to tyllo czubek góry lodowej gównianych zmian, za którymi naród w pewnym momencie sam lobbował, nie rozumiejąc w rzeczywistości po co, jakie są za i przeciw, ot, poziom argumentacji lvl. kaprys pięciolatka.

   Z innej beczki, jak tam idzie podniesienie kwoty wolnej od podatku?
   A nie, faktycznie, byłbym zapomniał, że tutaj również rząd zabawił się w rozdawnictwo i bezczelnie zabrał jakąkolwiek kwotę wolną osobom, które ciężko pracowały na osiągnięcie trochę wyzszych dochodów.
   Dla partii a co za tym idzie również dla społeczeństwa zarabiając 7 tyś na rękę jesteś pieprzonym burżujem, więc jakąkolwiek kwota wolna ci się już nie należy.
   Z resztą zarabiając mniej tak samo cię oskubią.
   Tym sposobem od jakiegoś czasu mamy już w Polsce podatek progresywny nawet przy podatku liniowym, gdyby ktoś nie zauważył.

   Dodajmy postepującą nagonkę na każdą możliwą grupę społeczną, byle tylko umocnić syndrom oblężonej twierdzy i wmówić plebsowi, że sam chce pewnych zmian, jak na przyklad podniesienie w tak drastyczny sposób płacy minimalnej, bo przecież pieniądze rosną na drzewie i każdy region Polski rozwija się identycznie.

   Tym sposobem oberwią "ci źli wredni prywaciarze, złodzieje", którym żeby się w dupie za bardzo nie poprzewracało, zniesiemy jeszcze limit trzydziestokrotności ryczałtu na ZUS pomimo sprzeciwu samego ZUSu.

   Aż w końcu ci wszyscy ludzie, ktorzy chcą najzwyczajniej w swiecie spokojnie i godnie żyć, rozwijać się, inwestować - uciekną, a wraz z nimi ich wiedza, umiejętności i sam kapitał.

   Zostanie kraj złożony z samego elektoratu PiS, ktory przyjmie wszystko, byle twierdza się waliła, a wódz bronił przed wymyślonymi wrogami.
   "Niech jadą" działało i nadal działa na Węgrzech, więc dlaczego ma nie zadziałać i u nas - pomyślał karakan.

   Stopa inwestycji w Polsce już spadła do poziomu najniższego.. od 20 lat.
   https://oko.press/za-pis-stopa-inwestycji-spadla-do-najnizszego-poziomu-od-20-lat/

  •  

   pokaż komentarz

   @kam821 świetny komentarz, niestety do bólu prawdziwy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Dodany przez:

avatar jakub-borowiecki dołączył
121 wykopali 87 zakopali 2.1 tys. wyświetleń