•  

  pokaż komentarz

  Z niecierpliwością czekam na czas kiedy rdzenni Szwedzi będą mniejszością we własnym państwie a hojni i wykształceni przyjezdni podziękują im odpowiednio za gościnę uczciwie płacąc podatki, składając się na emerytury i szanując zasady postępowego, sekularnego społeczeństwa multi-kulti ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Pierwszy feministyczny rząd który zbawi cały świat... taką naiwność może prezentować tylko p?$@a wychowana pod kloszem w kraju gdzie ludzie nie mają innych problemów niż urojony gender-gap, urojone prześladowania LPG czy urojony patriarchat :D

  •  

   pokaż komentarz

   @wykop-yolo: Wystarczy pozabijać szwedów i żadnych emerytur nie trzeba będzie im płacić
   https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_grenade_attacks_in_Sweden

   Number of shooting incidents with persons injured 2010–2015

   źródło: en.wikipedia.org

  •  

   pokaż komentarz

   taką naiwność może prezentować tylko p%$#a wychowana pod kloszem w kraju gdzie ludzie nie mają innych problemów

   @wykop-yolo: No to chyba dobrze, że nie mają poważniejszych problemów, czyż nie?

  •  

   pokaż komentarz

   Z niecierpliwością czekam na czas kiedy rdzenni Szwedzi będą mniejszością we własnym państwie

   @wykop-yolo: Taki niecierpliwy jesteś? A co ci z tego przyjdzie? Szwedzi ci czymś zawinili ostatnio?

   Najlepiej mieć jakieś urojone problemy z resztą świata. Kto to już Polakom nie podpadł?
   Niemcy, Szwedzi, Anglicy, Francuzi, Rosjanie, Ukraińcy, Szwajcarzy, Czesi...

  •  

   pokaż komentarz

   @wykop-yolo: Wielokulturowość jest zła. To utopia, która nie ma nigdzie potwierdzenia w historii ludzkości, ale jest za to wiele przypadków, które jej zaprzeczają, jak choćby konflikt żydowsko-arabski. Jakoś Arabowie po powstaniu Izraela nie podali ręki żydom, tylko chwycili za broń i chcieli im tę rękę uciąć. I prawda jest taka, że jedni i drudzy gdyby tylko mogli, to powybijaliby się nawzajem. Ludzie to zwierzęta stadne, lepiej się czujemy w znanej nam grupie niż wśród obcych. Dlatego właśnie w starożytności powstały plemiona, a potem państwa - skupiały wokół siebie podobnych sobie ludzi, którzy mieli wspólne interesy i bronili się przed innymi. I tak samo jest teraz, ludzie z dwóch różnych kręgów kulturowych nigdy nie będą ze sobą w spokoju koegzystować.
   Swoją drogą, zaczynam coraz bardziej dostrzegać, że ksenofobia jest częścią natury człowieka. Może brzmi to dość brutalnie, ale taka jest prawda.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykop-yolo: Ty tez jesteś czyimś urojeniem.

  •  

   pokaż komentarz

   @maciorqa: Nie brutalnie tylko normalnie. Prawdę napisałeś.

  •  

   pokaż komentarz

   @maciorqa: kwestia ludzi ale wiele kfur ma sprzeczne obyczaje np w islamie wieszaja gejów Iran AS, a Szwecja USA to LGBTQ hehe... Co oni mają żyć razem w harmonii ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Wielokulturowość jest zła. To utopia, która nie ma nigdzie potwierdzenia w historii ludzkości,

   @maciorqa: a USA?

  •  

   pokaż komentarz

   @wykop-yolo: Jedni nazwą to tworzeniem postępowego społeczeństwa multikulti a inni sprowadzeniem sobie 2 milionów niewolników których potomkowie nie mają szansy wejść naw wyższy poziom drabiny społecznej.

  •  

   pokaż komentarz

   No to chyba dobrze, że nie mają poważniejszych problemów, czyż nie?

   @kezioezio: Dla mnie byłoby dobrze, oni jak widać są odmiennego zdania :)

  •  

   pokaż komentarz

   @maciorqa: Ja rozumiem, ze Arabowie slabo integruja sie w Europie. Ale zeby z tego powodu pisac, ze wielokulturowosc jest zla? Na swiecie jest mnostwo krajow, w ktorych normalnie zyja ze soba ludzie z roznych kultur. Sam mieszkam w jednym z nich.
   A panstw nie zakladali ludzie z wlasnej woli, tylko robili to wladcy, ktorzy chcieli stworzyc silne terytorium. I czesto robili to wbrew woli tych ludzi. Poczytaj troche o historii tworzenia sie stanow, regionow i krajow. Do dzisiaj w wielu krajach zyja mieszanki roznych kultur i narodow - prawie cale Balkany (wliczajac w to Grecje i Macedonie), Belgia, Rosja, kraje Azjatyckie, Afryka, Ameryka Poludniowa. Poza tym, nawet w krajach w miare jednolitych narodowo, rasowo i kulturowo ludzie sie nienawidza. Jasne, nie morduja sie tak latwo, jak przychodzi to Arabom, ale nienawidza sie mocno. Chociazby Polska - Poznan nienawidzi sie z Warszawa, Slask z Zaglebiem. W Belgii Walonowie i Flamandowie, we Francjii polnoc z poludniem, w Niemczech wciaz Wschod z Zachodem. W USA niektore stany czuja sie bardziej osobnym stanem, niz czescia kraju (chociazby Teksas).
   Zdaje sobie sprawe z tego, ze Szwecja jeszcze 20 lat temu byla o wiele bardziej jednolitym krajem, ale przez przestepczosc czy agresje Arabow (czy muzulmanow) krytykujesz cala idee multikulturalizmu. Ludzie od lat mieszali sie ze soba. Gdyby nie to, swiat bylby na pewno mniej rozwiniety.

  •  

   pokaż komentarz

   @Czesterek: USA? Prawie prawda. Tylko Amerykanów zwanych dla niepoznaki Indianami najpierw wyrżnięto niemal w pień lub osadzono w rezerwatach.

  •  

   pokaż komentarz

   Taki niecierpliwy jesteś? A co ci z tego przyjdzie? Szwedzi ci czymś zawinili ostatnio?
   @xfin: To, że szwedzcy i inni zachodnioeuropejscy faszyści nie będą mi bredzić na zagranicznych forach że Polacy są faszystami którzy nie chcą przyjmować "biednych, pokojowo nastawionych migrantów" kiedy już się zaczną dla nich realne problemy i będą się musieli zająć czymś poważnym zamiast "zbawianiem świata"...

   I skoro ci durnie nie mają innych problemów niż to, że Polska to suwerenny kraj a nie ich kolonia... to dobrze by było żeby w końcu rozpirzyli własne państwo i znaleźli sobie jakieś konstruktywne zajęcie. Obojętnie czy to będzie naprawa państwa czy wycieczka na pobliski cmentarz i w ramach postępowej tolerancji - postawienie krzyżyka na całym tym cyrku i wykopanie sobie dołu :)

   Też byś był tego zdania gdybyś zobaczył całe to szambo które ci naziole wylewają na jakichś redditach czy quorach w tematach w stylu "dlaczego Polacy to faszyści"... bo z tym bydłem to nawet nie mam ochoty gadać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Czesterek: USA, gdzie każda rasa ma własną dzielnicę w każdym mieście, a kraj jest najbardziej politycznie podzielony ze wszystkich innych?

  •  

   pokaż komentarz

   @1999: Każda grupa społeczna ma taki swój mini-rezerwat. A nie rozumieć tego może co najwyżej jakiś zaćpany, lewicowy przygłup który przepuszcza forsę starych żyjąc na melinie bo na niczym mu nie zależy, na nic nie zapracował i może mieć wszystko w dupie.

   Ludzie tworzą granice, żeby się na wzajem nie pozabijać a że lewica żeruje na nienawiści to później masz te wszystkie inkluzywno - niedoruchane projekty typu sztuczne umieszczanie żuli żyjących z socjalu na normalnym osiedlu. Oczywiście pan żulik chce pić piwko i słuchać muzyki do 3 nad ranem a reszta bloku musi na rano wstać do roboty żeby pan żulik miał za co chlać. No i wszyscy po góra tygodniu się nienawidzą.

   Na koniec lewicowi faszyści znowu mogą powołać kolejną komórkę do "walki z nienawiścią" którą sami sztucznie wykreowali, zbawiać świat i bredzić jacy ludzie są źli :D

  •  

   pokaż komentarz

   @Ghc1: O masz normalną tęczę w avatarze. W sensie nie-LGBT

  •  

   pokaż komentarz

   @maciorqa

   Z ewolucyjnego punktu widzenia, nieznajomy zawsze wnosil ze soba ryzyko, w szczegolnosci wirusy i bakterie ktore w twojej grupie mogly nie wystepowac.

   Male bombelki wykazuja uprzedzenia rasowe (
   https://phys.org/news/2017-04-infants-racial-bias-members.html)

   Dla niekumatych uprzedzenia=/=nienawisc.
   Nienawisc jest nauczona.

  •  

   pokaż komentarz

   Wielokulturowość jest zła. To utopia, która nie ma nigdzie potwierdzenia w historii ludzkości, ale jest za to wiele przypadków, które jej zaprzeczają, jak choćby konflikt żydowsko-arabski.

   @maciorqa: Dokładnie. Polecam także poczytać: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielka_wędrówka_ludów W ok. IV wieku w armii Rzymskiej służyło już więcej barbarzyńców niż rzymian; do podobnego stanu zmierza już np. armia francuska. Jak się to wszystko skończyło to wiemy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Czesterek: bardzo wielokulturowym miastem było Detroit.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lama1: Chodzi o ciebie i twoich rodziców ? Akurat mieszkam w Szwecji i w firmie której pracuje Skanska jeden z najwyższych szefów jest Irakijczyk wiec swoje nadzieje wynikające z kompleksów zachowaj dla siebie :)

  •  

   pokaż komentarz

   ksenofobia jest częścią natury człowieka

   @maciorqa: Zgadzam się, podobnie jak np. indywidualizm czy chęć rywalizacji - dlatego jednym z głównych celów szeroko pojętej lewicy jest walka z ludzką naturą, co oznacza tak naprawdę walkę z samymi sobą czyli coś w rodzaju Don Kichota :D

 •  

  pokaż komentarz

  Bardzo ciekawe. Ladnie widac, ze nasi byli swego czasu 3 mniejszoscia a obecnie 3 po syryjczykach. cieawke ze tak duzo Iranczykow i Irakijczykow jest tu od tak dawna.

  źródło: szwecja_polacy.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  szwecja to jest kraj tak bardzo popierdzielony ze ja sie zastanawiam osobiscie czy to panstwo i to spoleczenstwo nie zostalo wybrane przez "jakichs" ludzi na pole testowe jakiejs koncepcji inzynierii spolecznej. bylby to mniej wiecej idealny wybor: panstwo bardzo polnocne (a wiec faktycznie nie pociagnie pozniej dlugo jesli okaze sie ze projekt nie wypalil, tam nie rosną banany przy ulicach), ludzie ogolnie zamknieci w sobie wiec nie ma tradycji powaznych rozruchow i niepokojow spolecznych, bardzo wysoki standard wypracowanego zycia, czyli dodatkowe ograniczenie wczesnych rozruchow spolecznych - zrec co maja. no i nikt tam na wlasna reke sam nie dotrze - to nie jest Grecja albo RPA - otwarcie na inwazje musi istniec w samej Szwecji, jak ze szwedzkiej strony drzwi sie zamkną to zadna fala wiecej tam nie dotrze. na dodatek odizolowane naturalnie od reszty swiata a obok rosja - wiec w teorii jak sie eksperyment nie powiedzie albo potoczy sie zupelnie niezgodnie z planem to ruscy moga go szybko zakonczyc.

  troche foliarstwo ale rozmiarow zj#$@nia tego spoleczenstwa w logiczny sposob wytlumaczyc sie nie da.

  •  

   pokaż komentarz

   @Samuraj_Jack2019: Nie jesteś pierwszym, który doszedł do takiego wniosku. To jakby laboratorium inżynierii społecznej, w którym testowane jest jak daleko można zacisnąć śrubę ideologii w społeczeństwie, które nie ma zmartwień niższego rzędu (brak jedzenia, schronienia).

  •  

   pokaż komentarz

   @Legion616: ja osobiscie doszedlem do tego samemu. Szwecje znam srednio, ot, na tyle co bylem pare razy. to nie jest tak ze ten kraj sie wali, oni maja ogromny zasob srodkow wypracowanych przez poprzednie pokolenia zeby ten eksperyment jeszcze trwal. a ludzie dopoki beda mieli co zrec i nie dojdzie do calkowitego krachu (ktory na pewno nie jest kwestia bardzo bliskiej przyszlosci) nie beda sie specjalnie burzyc. szwecja bylaby idealna jako pole testowe poniewaz mozna tam calkowicie miec kontrole nad stopniem i szybkoscia operacji na spoleczenstwie ze wzgledu na ich polozenie. no i to nie jest kraj ktory ma jakies tradycje oporu spolecznego (jak np Polska).

   ciekawe jest wg mnie zestawienie Czechy-Szwecja. Czechy to idealny przyklad spoleczenstwa calkowicie pozbawionego polskiego szarpania sie jak ktos probuje przeciagnac strune. totalnie zlaicyzowane. wydawaloby sie ze zupelnie pozbawione jakiegos elementu narodowego nacjonalizmu. no i do tego spoleczenstwo ktore ma ogolnie na wszystko wylane.

   a cos takiego co dzieje sie w Szwecji w Czechach byloby zupelnie (przynajmniej tak mi sie wydaje, Czechy znam lepiej niz Szwecje) niemozliwe.

   to co sie dzieje w Szwecji - tego sie po prostu nie da jakos z polskiej perspektywy racjonalnie wytlumaczyc.

  •  

   pokaż komentarz

   Czechy to idealny przyklad spoleczenstwa calkowicie pozbawionego polskiego szarpania sie jak ktos probuje przeciagnac strune

   spoleczenstwo ktore ma ogolnie na wszystko wylane.

   @Samuraj_Jack2019: No już tak nie do końca. Tam się dzieje ostatnio.

   https://polskatimes.pl/czechy-najwieksze-demonstracje-od-czasu-upadku-komunizmu-zdjecia-250-tys-protestujacych-na-ulicach-pragi/ar/c1-14232539

   Jak widać, lepiej się organizują do wyrażenia sprzeciwu niż my. Tak naprawdę Czechy mają trochę powstań w swojej historii, swego czasu nawet spalili nam pół Wawelu.
   Szwedzi niby mają wikingową przeszłość, ale ichnie władze robiły wszystko, by się tej przeszłości wstydzili i wyrzekli.

   totalnie zlaicyzowane

   Ale z konkretnego powodu, nie tak jak w Szwecji, gdzie jest zachłyśnięcie się byciem "postępowym i nowoczesnym".
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Hus
   W skrócie, w 1414 władze watykańskie zamordowały czeskiego duchownego - bohatera narodowego, mimo że wcześniej miał przez nich wystawiony list żelazny. To doprowadziło do powstania i wojen husyckich i generalnie obrazili się na Watykan aż do dzisiaj, ale mają swoją wersję wyznania.

   Ze Szwedami jest tak, że im został nakazany wstyd za swoją przeszłość, więc się od niej całkowicie odcięli. Narodowi, któremu została w ten sposób zabrana tożsamość można wcisnąć każdą ideologię, co się właśnie dzieje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Samuraj_Jack2019: @Legion616: tak jest, obejrzyjcie sobie film "szwedzka teoria miłości" który właśnie opowiada o tym co tam się dzieje od lat 70-tych. To pokolenie to już tego żywy efekt. Ale dotyczy to głównie większych miast. Im dalej na północ i im mniejsze miejscowości tym normalniej.

   Czechy pozbawione szarpania się? No nie wiem, ja z każdym wyjazdem do południowych sąsiadów przekonuje się jak bardzo jesteśmy do siebie podobni ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   Czechy pozbawione szarpania się?

   @alienv: No właśnie komentarz wyżej udowadniam, że właśnie nie. :)

  •  

   pokaż komentarz

   czy to panstwo i to spoleczenstwo nie zostalo wybrane przez "jakichs" ludzi na pole testowe (...)
   @Samuraj_Jack2019: Oczywiście, że tak. Od dawna nie mam wątpliwości, że tak jest. Dlatego warto sie przyglądać co się tam dzieje, żeby wiedzieć co nas może czekać, jeśli tam to przepchną bez problemów to mogą i u nas próbować wprowadzać. Już poprawność polityczną i karanie wolności słowa pod pretekstem zwalczania mowy nienawiści im się udało w UE szeroko wprowadzić, nasze sądownictwo to przyklepało i stosuje od ok 10 lat, a przynajmniej większość ważnych, przeszkolonych ideologicznie sędziów głównie z sądów okręgowych próbuje wdrażać. Teraz jedynie im PIS mocno bruździ w tym temacie, bo próbuje zreformować sądownictwo i m.in. cofnąć te zmiany.

  •  

   pokaż komentarz

   @Squatlifter z tego co wiem sam Ziobro oddelegował prokuratorów do walki z mową nienawiści, więc co średnio się tego przeciwstawiają.

  •  

   pokaż komentarz

   @Richyrich: Coś więcej? Ja pamiętam, ze pod koniec kadencji poprzedników prokuratura dostała przykaz, by zwiększyć zaangażowanie w wyszukiwaniu mowy nienawiści na forach na wzór zachodu. Natomiast jak pisiory wygrały, to pierwsze co zrobił Ziober, to anulowanie tego polecenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Richyrich: Ciekawe w sumie, czy rzeczywiście coś robią, czy wszystko z miejsca umarzają. W tamtej sytuacji o której pisałem to był moment, gdzie rzeczywiście ścigali za każdą niepochlebną opinię o cyganach, a niektóre kancelarie zajmowały się tylko wyszukiwaniem takich wpisów, teraz w sumie ucichło o tym.

  •  

   pokaż komentarz

   @Legion616 Myślę, że zważywszy na kontakty i ogólny charakter rządów pisu najwięcej poświęca tropieniu "antysemityzmu" ( ͡º ͜ʖ͡º)

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe ilu z tych "Syryjczyków" urodziło się w Syrii, lub choćby raz było w okolicy.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak tam wielokulturowość? Podoba się?

  Percentage stating they were victims of sexual crime 2006–2017

  źródło: en.wikipedia.org

Dodany przez:

avatar VonHirschberg dołączył
407 wykopali 10 zakopali 9.9 tys. wyświetleń