•  

  pokaż komentarz

  6 milionów to ponoć samych Żydów zginęło, a gdzie reszta?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @endless-lameness: zalezy kogo zapytasz, najwieksza liczbe ofiar 2WŚ jaka widzialem to 25 milionow
   ale tez te 100 mln ofiar ustroju komunistycznego to tez mocno, bardzo mocno zanizona cyfra

  •  

   pokaż komentarz

   6 milionów to ponoć samych Żydów zginęło, a gdzie reszta?

   @endless-lameness: no właśnie. Natknąłem się na ten artykuł rano, ale odstąpiłem od wrzucenia badziewia na Wykop właśnie z uwagi na 'swobodny wybór' faktów historycznych. Gdzieś, kiedyś czytałem o tym, że podczas Barbarossy (Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, ataku III Rzeszy na ZSRR) zginęło nawet około 40 milionów Rosjan (albo i więcej), z tym że są to dane z jakichś powodów skrzętnie ukrywane przez Moskwę. Natomiast oficjalna uśredniona suma wszystkich ofiar WWII to jakieś 60-70 milionów ludzi (z tym, że w tej statystyce mieszczą się zarówno ofiary Niemców jak i straty po ich stornie, wliczone zostały także np. ofiary w Azji, np. w Japonii i w Chinach. Zaś straty ZSRR oszacowano na 25-27 milionów ofiar). Oczywiście Japonia była związana sojuszem z Rzeszą, natomiast ich ofiary raczej nie powinny znaleźć się w kolumnie zatytułowanej "zbrodnie nazizmu". Chociaż, jeśli podejść do tego kreatywnie, da się to powiązać i uzasadnić. I będzie to bardziej zasadne, niż ta próba wybielenia nazistów przez hiszpańskie "ABC".

   mocno zanizona cyfra

   @stanq87: liczba :)

   100 mln ofiar ustroju komunistycznego to tez mocno, bardzo mocno zanizona

   @stanq87: na jakiej podstawie tak twierdzisz? Znam różne oficjalne szacunki wskazujące od 80 do 100 milionów ofiar. Chociaż wiem też, że Sołżenicyn twierdził, iż w samym ZSRR rewolucja pochłonęła około 60 milionów istnień (chociaż nigdzie indziej nie trafiłem na nawet zbliżoną wartość, zazwyczaj jest to około 20 milionów ofiar).

  •  

   pokaż komentarz

   @stanq87: liczba :)

   @HaHard: > Synonimy do słowa „cyfra”

   Niżej znajduje się ogólnikowy wykaz wszystkich synonimów do słowa cyfra:

   cyferka, numerek, inicjał, litera, literka, znak alfabetyczny, **liczba** , liczebnik, numer, stan liczebny, symbol liczbowy, symbol matematyczny, znak liczbowy, znak matematyczny, grupa osób, liczba osób,


   @HaHard
   dosyc obszernie z zrodlami
   ale tak jak w przypadku Niemieckiego Nazimu zalezy kogo zapytasz dostaniesz inna liczbe, najwieksza

  •  

   pokaż komentarz

   @stanq87:

   Synonimy do słowa „cyfra”

   Skąd je wziąłeś, ze słownika slangu miejskiego? ;)
   Powiedzmy, że w języku potocznym jest to dopuszczalne i zostaje Ci wybaczone, ale. Według mnie cyfry to po prostu znaki, które służą do zapisu liczb. Jest ich wyłącznie 10, od 0 do 9. Ale nie o cyfrach.

   dosyc obszernie z zrodlami

   Przejrzałeś źródła? Znasz wymienionych w nich autorów? Kim jest "Andy-aandy", autor głównego tekstu? BTW Czy wykorzystane przez niego źródła możemy uznać za silne i solidne? No nie bardzo (z jednym wyjątkiem, może z dwoma). Na postawie takiego tekstu nie budowałbym własnego światopoglądu, nie do końca chce mi się komentować niektóre z tez, bo ich jakości... po prostu szkoda gadać. Szkoda zdrowia. Poszukaj profesjonalnych publikacji na ten temat, opracowań zawodowych, renomowanych historyków (np. Wielki Terror autora, którego w tej chwili nie pomnę, ale nazwisko zaczyna się chyba na literę C.), czy innych specjalistów w dziedzinie. Internet niestety coraz częściej przypomina zideologizowany ściek, w którym kłamstwem, niedopowiedzeniem, manipulacją, krzykiem próbuje się budować nieprzekraczalne granice, radykalizować postawy, Mówiąc inaczej - internet jest pełen wariatów, szukających wśród nastoletniej gawiedzi poklasku i traktując młodych ludzi jako dający się zwerbować narybek, jako potencjalnych sprzymierzeńców w chorej sprawie, poszukiwane auto-potwierdzenie własnego zdrowia w psychicznej tkwiąc chorobie. Nie lubię tego psychologizowania, ale w ten sposób najszybciej wytłumaczę jak to widzę. Słyszałeś może o setkach tysięcy Polaków w Wehrmachcie (Rosjanie twierdzą, że było nas tam milion, natomiast na Wykopie zdobyłem informacje, że nawet 2 miliony)? Jak sądzisz, w jaki sposób wychowali oni, ich rodziny, własne potomstwo? Dziadek kolaborował (oczywiście przyczyny mogły być różne, ale były wśród nich przypadki wstępowania do wrogiej armii na ochotnika), czy może jednak służył słusznej sprawie? Tezy wypływające z drugiej, czerwonej strony obarczone mogą być niemalże identycznym ryzykiem, tytle że nie widać tekstów broniących Berlinga i kolaborantów AC (albo ja na nie trafiam). Dlatego też napisałem wyłącznie, iż "mogą być obarczone". Natomiast prób rewitalizacji i oczyszczenia niemieckich 'współpracowników', czy niekiedy ich ideologicznych braci w wierze znajdziesz do uprzykrzenia. "Walka o dobre imię Brygady Świętokrzyskiej trwa", "Walka o dobre imię przedwojennego ONR trwa" itd. itp. Czekać tylko na nowy odcinek "walki" o dobre imię szmalcowników, albo masowo donoszących do Gestapo (Polak na Polaka, Polak na żyda - wszelkie warianty). Taki komentarz ktoś zamieścił w tym znalezisku, ale poniżej mojego obecnego wpisu: "Gdyby nie Hitlerowcy to Europę zalałaby czerwona zaraza i ofiar byłoby znacznie więcej. Niestety naziści sami stali się potworami"...
   Kiedy ostatnio na Wykop trafił tekst broniący Rokossowskiego? Albo, nie wiem, Berlinga? Czy w ogóle kiedyś? Nie twierdzę, że to źle - stwierdzam wyłącznie fakt, iż znajdujemy się obecnie w określonym punkcie historii, który rządzi się własnymi prawami. Ilość bełkotu i dezinformacji mnie niekiedy poraża, ale cóż począć. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest kilka (prób redukowania, przeinaczenia niemieckiej, nazistowskiej zbrodni): od nastawienia wynikającego z wszechogarniającej, przytłaczającej, dehumanizującej biedy PRL - ekonomicznej plajty ZSRR (koncepcji Wschodu), przez wypaczenia narzucone przez słusznie miniony ustrój, przez to, iż spod ich jarzma, wyrwaliśmy się dosłownie przedwczoraj. Po fakt dopiero co zainicjowanego odbudowywania się wyższych struktur społecznych, niszczonych z zamysłem przez okupantów (głownie przez Niemców, ale nie tylko) i związana z ich brakiem służalczość i podporządkowanie - przedziwna próba zracjonalizowania i nadania cech wypaczonego pragmatyzmu zaistniałej sytuacji. A to nadal jest wyłącznie objaw przetrąconego kręgosłupa.
   Reasumując: my nadal walczymy z ostatnim znanym nam przeciwnikiem, sięgamy, jak zranione zwierze, po bliską nam historię, do niezabliźnionych ran - sięgamy tam, gdzie najbardziej boli. Podobnie jak i generałowie przygotowujący się do konfrontacji - niekiedy ćwiczą, trenują, sięgają po taktykę, technologię, metody - odnosząc się do ostatniej znanej im wojny. Bardzo często jest to błąd.

   Ciąg dalszy poniżej

  •  

   pokaż komentarz

   @HaHard:

   PS1 Żebyśmy mieli jasność co do moich idiologicznych nastaw, ideologicznych koordynat: zarówno nazizm i komunizm uważam za zło.
   PS2 Naziści funkcjonowali zdecydowanie krócej, mieli mniej czasu na wykazanie, na zaprezentowanie swego przemysłowego warsztatu szerokiej publiczności. Podejrzewam, że komuniści w terrorze, na jego skali, byliby cieniem nazistów - gdyby tylko naziole zrealizowali nakreślony przez siebie plan obejmujący wyniszczenie m.in. Polaków (tych gorszych i głupszych podludzi, którzy to dzisiaj kreują się na potencjalnego, równego im wspólnika w sprawie).
   PS3 Fakty są takie, że w polskich realiach 50-cio letnia okupacja sowiecka (160-550k) przyniosła znacznie mniej ofiar niż 5,5 lat okupacji niemieckiej (około 6 milionów wliczając żydów). Więc gdzie ten pragmatyzm, gdzie Realpolitik, gdzie troska o zachowanie biologicznej substancji narodu? Według mnie ględzenie klonów Zychowicza się kupy nie trzyma.

   Sorry za tak długi tekst późną nocą, ale wierz mi, że jest to wyłącznie mała część, zarys tego co można na ten temat napisać.

  •  

   pokaż komentarz

   zalezy kogo zapytasz, najwieksza liczbe ofiar 2WŚ jaka widzialem to 25 milionow
   ale tez te 100 mln ofiar ustroju komunistycznego to tez mocno, bardzo mocno zanizona cyfra


   @stanq87: o k@#%a jakie brednie.

  •  

   pokaż komentarz

   dosyc obszernie z zrodlami

   @stanq87: hahaha tam słowa nie ma o liczbach poza 170 mln wyciągniętym z dupy.

  •  

   pokaż komentarz

   @stanq87 Cyfra to znak, a liczba to wartość, więc z jakim synonimem tu wyskakujesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @HaHard: ZSRR to nie jedyny kraj komunistyczny! A Chiny, Korea Płn, Kuba - to też (są lub były) komunistyczne kraje! Więcej zginęło w samych Chinach choć rzadko się o tym pisze! Chiny, choć niby weszły na "drogę rozwoju" to do dzisiaj wykonuje się kary śmierci z powodów politycznych!

  •  

   pokaż komentarz

   są to dane z jakichś powodów skrzętnie ukrywane przez Moskwę.

   @HaHard: słyszałem opinię ze nie są w stanie tego policzyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @endless-lameness: mit 6 milionów żydów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @HaHard: a widzisz ci sie juz agresor zalaczyl, a ja dalem ci ten link jako przyklad ze liczba ofiar komunizmu jest rozna zalezy gdzie zajrzymy, i tak, zdaje sobie sprawe ze 100milinow jest najczesciej przetaczana przez media, ale pamietaj tez ze sa media na swiecie, oraz "szanowani" historycy co przyrównują Polakow do nazistow, o czym sam troche napomniałeś

  •  

   pokaż komentarz

   100 mln ofiar ustroju komunistycznego to tez mocno, bardzo mocno zanizona cyfra

   @stanq87: łącznie z reformami gospodarczymi Mao?

  •  

   pokaż komentarz

   @Stulejarzysta: widziałem wieksze, ale to temat rzeka, wszystko zalezy jakich parametrow uzyjemy do liczenia ofiar, kogo uznamy za komuniste albo co kwalifikujemy za smierc "przez komunizm"

  •  

   pokaż komentarz

   ale tez te 100 mln ofiar ustroju komunistycznego to tez mocno, bardzo mocno zanizona cyfra

   @stanq87: No dokładnie, a z tego co najmniej 45 milionów to ofiary Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  •  

   pokaż komentarz

   @shadowboxer: a ja wiem co tam owsiak robi po godzinach ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @stanq87: Samych ruskich zginęło ponad 20 milionów, więc to zaniżona liczba, a szacunki sięgają 60 milionów. Trzeba też pamiętać, że większość z tego to rezultat raptem kilku lat działalności, komunizm miał dużo mniejsze tempo a duża część ofiar to rezultat nie intencjonalnego działania (np. głód przy Wielkim Skoku w Chinach), więc obawiam się że w kategorii planowanych mordów ludności cywilnej naziści maja niekwestionowaną pierwszą pozycje.

  •  

   pokaż komentarz

   @HaHard: Niby wojne rozpętały Niemcy jednak trzeba się zastanowić czy wszystkie ofiary trzeba zapisać na konto Niemiec. Bo np w ZSRR jak kazano biec prawie bez bronii na pozycje Niemieckie to można to uznać za ofiary komunizmu.

  •  

   pokaż komentarz

   6 milionów to ponoć samych Żydów zginęło, a gdzie reszta?
   @endless-lameness Ty tak na poważnie? Przecież ten mit został obalony dziesiątki lat temu. Nawet Żydzi twierdzą, że w obozach zamordowano ok. 1 mln. wyznawców judaizmu. To dalej szokująca liczba, ale przyznasz chyba, że znacząco różna od 6.

  •  

   pokaż komentarz

   Ty tak na poważnie? Przecież ten mit został obalony dziesiątki lat temu. Nawet Żydzi twierdzą, że w obozach zamordowano ok. 1 mln. wyznawców judaizmu. To dalej szokująca liczba, ale przyznasz chyba, że znacząco różna od 6.

   @piwomir-winoslaw: Zdaję sobie sprawę z symbolicznego znaczenia tej liczby i dopuszczam możliwość że Żydów zginęło mniej, ale:

   1. W samym Auschwitz ponoć zginęło około 1 miliona, a obozów zagłady i koncentracyjnych było jednak "trochę" więcej, nie tylko na terenie współczesnej Polski
   2. Żydzi ginęli nie tylko w obozach
   3. Użyłem słowa "ponoć" celowo
   4. Nie jestem historykiem i nie podejmę się nawet szacowania tej liczby. Nie zgadzam się jednak z praktykowanym przez pseudohistoryków pokroju Grossa określaniem ilości ofiar poprzez odjęcie zarejestrowanych po 2WŚ Żydów od łącznej ich liczebności przed wojną.

  •  

   pokaż komentarz

   @stanq87: Symbol matematyczny to synonim cyfry? Czyli + to też cyfra? Coś ci się pomerdało.

  •  

   pokaż komentarz

   @tytjan17: Akurat w tym nie ma nic nie poprawnego, synonimy to są słowa bliskoznaczne, nie idealnie odzwierciedlające to samo. Na przykład bicykl to synonim słowa rower, a jednak to oczywiście dwa różne pojęcia. Cyfra to synonim sformułowania "symbol matematyczny", bo w matematyce (przynajmniej tej codziennej) z takimi symbolami najczęściej mamy do czynienia.

  •  

   pokaż komentarz

   Przecież ten mit został obalony dziesiątki lat temu. Nawet Żydzi twierdzą, że w obozach zamordowano ok. 1 mln. wyznawców judaizmu

   @piwomir-winoslaw: potrzebne źródło, bo oficjalna historiografia opisuje zdecydowanie większe liczby. Ponad 2 mln Żydów zostało zabitych w samej akcji Reinhardt, co jest bardzo dobrze udokumentowaną liczba. Pierwsze słyszę żeby to był jakiś mit w dodatku dawno obalony

 •  

  pokaż komentarz

  Bo skala zbrodni komunistycznych po prostu jest wieksza niż nazistowskich tylko nie wygodnie było j@!@ć po Stalinie np kiedy był po stronie "zwycieskiej". Wobec czego wszystko spieprzało sie na "tych złych nazistów" i było git. A przeciez od reki widac, że liczba ofiar komunistycznych przemian i reżimów jest wiekszą. Sama Rosja i Chiny wyrabią tą normę spokojnie (i przebijają) a dochodzi przecież tyle mniejszych "dyktatorków" inspirujących się na całym świecie.

 •  

  pokaż komentarz

  Rozwiązanie zagadki:

  Hitler mordowal obywateli innych krajów.
  Mao, Stalin, Pol Pot, Kim Jong-il mordowali swoich obywateli.

  •  

   pokaż komentarz

   Stalin

   @FireFucker: Stalin się tak nie ograniczał. Nie miał problemu z mordowaniem Polaków czy Finów.

  •  

   pokaż komentarz

   @FireFucker: Bredzisz.Pośrednio w wyniku polityki hitlera zginęło ok 5mln niemieckich żołnierzy i3 mln cywili niemieckich.

  •  

   pokaż komentarz

   @FireFucker: Hitler zamordował 6mln 'obywateli świata'

  •  

   pokaż komentarz

   Bredzisz.Pośrednio w wyniku polityki hitlera zginęło ok 5mln niemieckich żołnierzy i3 mln cywili niemieckich.

   @gregor75adam: "Pośrednio w wyniku polityki" i "zamordował" to jednak nie to samo.
   Komunistyczni dyktatorzy wprost mordowali "swoich". Narodowo-SOCJALISTYCZNY dyktator mordował innych rękami swoich, którzy przy okazji tracili życie. Jednak generalnie nie było to intencją Hitlera, dla niego Niemcy (ci "prawdziwi") byli bardzo wartościowi.

  •  

   pokaż komentarz

   @andrkac: Bredzisz .Hitler w ostatnich dniach lll rzeszy stwierdził.Naród nie dorasta mi do stóp.Naród niemiecki nie zasłużył na chwałę.Więc zgodnie z ideą nazistowską zasługuje na eksterminacje.

  •  

   pokaż komentarz

   @gregor75adam: To ilu z nich zamordował?

   Poza tym: Możesz mi przybliżyć tą ideologię, która każe eksterminować każdego, kto nie dorasta do pięt wodzowi?
   O ile wiem, to wg nich akurat wodzowi to nikt do pięt nie dorastał, choćby nie wiem co.

   A nawet eksterminacja Żydów nie wynikała bezpośrednio z ideologii, tylko z tego, że nie udało im się zrealizować w pełni segregacji i wysiedlenia Żydów z Europy. Nie zakładali początkowo zagłady narodu (żydów, cyganów itd), jedynie jego odseparowanie.

   Poza tym - kto by ten naród niemiecki eksterminował? Ci źli naziści z kosmosu? To sie zaczyna układać w logiczną całość...

  •  

   pokaż komentarz

   @andrkac: Nie jestem psychiatrą by wnikać w chory umysł fuhrera.Ale takie były zamierzenia nazizmu jak i komunizmu.Miejsce jest tylko dla jednego.Słabszy musi wyginąć.I nie naród był priorytetem tylko ideologia.

  •  

   pokaż komentarz

   @gregor75adam: Po prostu to ty bredzisz. W przypadku NARODOWEGO SOCJALIZMU priorytetem był właśnie naród - niemiecki. A jeśli nie - to kto? Ponownie pytam - kim Hitler miałby eksterminować tych złych Niemców? Kto wg. ciebie miał być nośnikiem niemieckiego narodowego socjalizmu, skoro nie naród niemiecki? Bardzo mnie to ciekawi.

   To komunizm był i jest ponadnarodowy gloryfikując dyktaturę proletariatu (oczywiście sterowanego przez "równiejszych"). Ale nazizm opierał się na narodzie właśnie, z samej nawet nazwy.

  •  

   pokaż komentarz

   @FireFucker: To jasne. Poza tym, Mao rządził ponad miliardem ludzi, a Stalin rządził ponad 150 milionami ludzi. Ze wszystkich tyranów, którzy kiedykolwiek istnieli, nikt nie rządził tyloma ludźmi co Mao.
   Do tego, komunizm miał różne lokalne formy i różnych przywódców, a nazizm od początku do końca był związany tylko z jednym przywódcą jednej partii.
   Nazizm sam się ograniczał przez swój rasistowski charakter, a komunizm nie miał takich ograniczeń i był, dzięki internacjonalizmowi, bardziej "uniwersalny".

  •  

   pokaż komentarz

   @FireFucker: mordowal niemieckich Żydów, niemieckich komunistów i socjalistów, a potem w ogóle niemieckich opozycjonistów wobec jego reżimu, mordował też Niemców chorych psychicznie i upośledzonych, ba mordowal nawet członków SA.

 •  

  pokaż komentarz

  A tak wielu ludzi tęskni za komunizmem...

  •  
   frosti85

   +4

   pokaż komentarz

   @matrick: większość ludzie starej daty, którzy żeby funkcjonować muszą mieć kogoś nad sobą co ich będzie j%?@ł i karał. Największą radość mają gdy da się ten system oszukać. Wtedy dumni jak paw.

  •  

   pokaż komentarz

   @frosti85: nie zgadzam się. Wielu starszych ludzi boi się komunizmu jak ognia. Za to jest sporo młodych lewaczków, którym wydaje się, że komunizm jest sposobem na naprawę świata

  •  
   frosti85

   +2

   pokaż komentarz

   @zmeczony11: owszem, ale ja z osób starszych +60 znam większość typu komuno wróć. Pierwszy w brzegu sąsiąd, emerytowany górnik. Cukier kupuje po 10 kg, garaż zawalony bankiami z dieselem, przychodzi do ojca i prosi nawet o takie 4 l po płynie do spryskiwaczy. Jego żona pracuje w starostwie, koło 3k ma a popołudniami chodzi po wiosce i zbiera obierki i suchy chleb dla kur i prosiaka. Wytłumacz takim że jest XXI wiek i wszystko w sklepach. Mentalność taka że córki i wnuczki ich nie odwiedzają. Młodzi, co są za takim ustrojem to już całkowicie wyprane mózgi, ludzie straceni.

  •  

   pokaż komentarz

   @matrick: Nawet 12% wyborców głosujących na Lewicę to wyraziło...

  •  

   pokaż komentarz

   @frosti85: Bo ci starsi po prostu tęsknią za czasami, kiedy byli młodzi i zdrowi. Z czasem mózg zaciera nieprzyjemne wspomnienia, to im się czasy komuny kojarzą z młodością i tyle.

 •  

  pokaż komentarz

  Prawda jest taka, że Franco uratował Hiszpanię przed totalnym upadkiem, zmniejszył dzięki temu liczbę ofiar komunistów i możliwe, że zmienił bieg historii, przecież czerwona Hiszpania mogłaby razem z Niemcami zaatakować Francję lub w późniejszym etapie być miejscem przerzutu wojsk armii czerwonej na zachodzie.

Dodany przez:

avatar darosoldier dołączył
645 wykopali 23 zakopali 7.7 tys. wyświetleń