•  

  pokaż komentarz

  Bandyta powinien odpowiadać za próbę morderstwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @LouisCypherr:
   Chyba łatwo mu będzie powiedzieć, że jest niepoczytalny. Nikt normalny by czegoś takiego nie zrobił.
   Zabrać prawko i na leczenie psychiatryczne.

  •  

   pokaż komentarz

   @wi2ard: Działanie intencjonalne nie musi wynikać z szaleństwa.

  •  

   pokaż komentarz

   Bandyta powinien odpowiadać za próbę morderstwa.

   @LouisCypherr: Ja bym mu od razu dał za ludobójstwo, bo co się tak ograniczać.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZygmnuntIgthorn: Nikogo nie zabił, ale droga wolna. Możesz dawać.

  •  

   pokaż komentarz

   @LouisCypherr: Próby morderstwa też nie było. ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   Nikt normalny by czegoś takiego nie zrobił.

   @wi2ard: To, że nie jest normalny nie znaczy, że jest niepoczytalny.

  •  

   pokaż komentarz

   @wi2ard:
   Absolutnie, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, żółte papiery na stałe a nie wiadomo, czy nie powinien aby w zakładzie zamkniętym być trzymany.

  •  

   pokaż komentarz

   @wi2ard: Nikt normalny nie kradnie. Nikt normalny nie katuje dzieci. Nikt normalny nie bije żony/męża. Nikt normalny nie zabija. Nikt normalny nie słucha Popka. W taki sposób to wszystkich oskarżonych należałoby traktować jako nienormalnych. Chyba nie na tym to polega ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Film pokazuje co innego.

   @LouisCypherr: Za wcześnie wcisnęło mi się "wyślij" wcześniej.

   Może w takim razie wytłumaczysz gdzie ty tam widzisz usiłowanie morderstwa? Goście doganiają rowerzystę, potrącają (zatrzymując się przy tym), wysiada pasażer, bierze rowerzystę za frak i co? Nagle zapomniał, że miał gościa zamordować?

   Ktoś niżej przytoczył przykład taksiarza z Wrocka, gdzie gość za pościg po alejkach za rowerzystą dostał zarzut usiłowania zabójstwa. Tylko tam była jedna subtelna, acz istotna różnica. Tamten taksiarz potrącił gościa, a potem po nim przejechał, tak, że skończyło się na obrażeniach górnej części ciała.

   Na typków z filmu znajdzie się paragraf, być może niejeden, ale usiłowanie zabójstwa nie będzie jednym z nich. Oczywiście w oczach wykopowych dyletantów będzie to wbrew faktom ewidentne usiłowanie zabójstwa.

   Usiłowanie – jedna z form stadialnych przestępstwa. Art. 13 § 1 k.k.[1] z pojęciem usiłowania wiąże występowanie trzech przesłanek:

   zamiar popełnienia czynu zabronionego
   zachowanie bezpośrednio zmierzające ku jego dokonaniu
   brak jego dokonania.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZygmnuntIgthorn: Skoro ktoś celowo zjeżdża z jezdni samochodem, aby po pogoni po przejściu dla pieszych i po chodniku staranować nieosłoniętego blachą, uciekającego innego uczestnika ruchu, to jego celem może być tylko morderstwo.
   Dlaczego natomiast później zmienił zdanie, nie potrafię powiedzieć i gdybać ani zaklinać rzeczywistości w przeciwieństwie do ciebie nie będę.
   Faktem jest, że film pokazuje próbę morderstwa i choćbyś się produkował nie wiadomo jak, to zawartości filmu nie zmienisz.

  •  

   pokaż komentarz

   gdybać ani zaklinać rzeczywistości w przeciwieństwie do ciebie nie będę.

   @LouisCypherr: Nie ma potrzeby zaklinać rzeczywistości. Wystarczy obejrzeć dokładnie film z którego jednoznacznie wynika, że celem było złapanie gościa, a nie zrobienie mu krzywdy, że o mordowaniu nie wspomnę.

   Zaklinaniem rzeczywistości jest zaś twierdzenie, że na filmiku widzimy nieudaną próbę morderstwa, która została pokrzyżowana przez co? Przez złapanie gościa, który miał zostać zamordowany? xD

  •  

   pokaż komentarz

   @wi2ard z takim podejściem to niedługo ludzie znajdą sobie metody zabijania żeby nie iść do więzienia tylko na leczenie..
   Takie coś zasługuje na maksymalny wyrok kary.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie ma potrzeby zaklinać rzeczywistości. Wystarczy obejrzeć dokładnie film z którego jednoznacznie wynika, że celem było złapanie gościa, a nie zrobienie mu krzywdy, że o mordowaniu nie wspomnę.

   @ZygmnuntIgthorn: przewrócenie gościa jadącego na rowerze na beton, podcinając rower samochodem nie jest chęcią zrobienia krzywdy? Walnięcie głową przy upadku jest absolutnie niemożliwe lub mało prawdopodobne?
   przecież to jest podstawowa rzecz z jaką należy się liczyć w takim przypadku. A głowa o beton to poważne ryzyko uszczerbku na zdrowiu.

   A później pirdolenie - "plose sądu, ja nie chciałem, ja nie wiedziałem, że mogę go zabić w ten sposób..."

  •  

   pokaż komentarz

   @ZygmnuntIgthorn: Kierowca może i nie miał intencji żeby zabić, ale wybierając środek do zatrzymania w postaci gonienia w ten sposób samochodem i w efekcie potrącenia musi przewidywać, że w wyniku pogoni i celowego potrącenia rowerzysta może dostać się pod koła czy uderzyć w coś głową i zginąć.
   W tym przypadku może dałoby się przyklepać zamiar ewentualny.

  •  

   pokaż komentarz

   przewrócenie gościa jadącego na rowerze na beton, podcinając rower samochodem nie jest chęcią zrobienia krzywdy?

   @Jakis_ja: Kolejny. (-‸ლ)

   W przypadku taksiarza z Wrocławia, o którym wspominałem dokładnie taki był cel jego działania. Zrobienie rowerzyście krzywdy.

   W przypadku tego znaleziska celem było wyraźnie zatrzymanie gościa. Nie było celem uszkodzenie go, bo gdyby było tak jak ty i paru innych wybitnych specjalistów sugerujecie, to po potrąceniu dostałby jeszcze srogi wp$?!?@!. Nic takiego nie miało miejsca. Zrobienie mu krzywdy nie było więc celem działania gości z Passata.

  •  
   TouchMyTralala via Wykop Mobilny (Android)

   -2

   pokaż komentarz

   @wi2ard: Komuś takiemu to kara śmierci, nie wiem czy aż takie przypadki wyleczysz.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZygmnuntIgthorn: tak tak. Tak się zawsze można tłumaczyć. Jak chcesz kogoś zatrzymać i celujesz z pistoletu w oponę to powinieneś się liczyć z tym, że ci się ręka omsknie i trafisz w gościa lub osobę postronną. I na nic będą tłumaczenia, że ty mu krzywdy nie chciałeś zrobić.
   Próbując zatrzymać kogoś za pomocą strącenia go z roweru samochodem, wjeżdżając na chodnik jest analogiczną sytuacją. Prawdopodobieństwo zrobienia krzywdy, w tym bardzo poważnej krzywdy, jest bardzo wysokie. A i postronni na chodniku się trafiają - patrz osoby z dziecięcym wózkiem.

   Naprawdę, nie wiem jakimi ścieżkami rozumowania może podążać ten, który twierdzi, że wjeżdżając samochodem w rowerzystę, nic mu nie zrobi tylko go zatrzyma.

  •  

   pokaż komentarz

   jest analogiczną sytuacją

   @Jakis_ja: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Naprawdę, nie wiem jakimi ścieżkami rozumowania może podążać ten, który twierdzi, że wjeżdżając samochodem w rowerzystę, nic mu nie zrobi tylko go zatrzyma.

   @Jakis_ja: A ktoś gdzieś napisał, że wjeżdżając w kogoś samochodem nic mu się nie zrobi? Zdajesz sobie sprawę, że od zrobienia komuś krzywdy do usiłowania zabójstwa jest jeszcze dość długa droga.

   Wiesz, że za pobicie grozi do 3 lat? Tam już celem samym w sobie jest zrobienie komuś krzywdy, ale mimo to nie każde pobicie jest traktowane jak usiłowanie zabójstwa.

   Po cholerę w ogóle jakieś kategorie w prawie karnym. Mogłeś zrobić gościowi krzywdę swoim działaniem? Usiłowanie zabójstwa. Pora na CS'a.

  •  

   pokaż komentarz

   Bandyta powinien odpowiadać za próbę morderstwa.
   @LouisCypherr: Polska nigdy ni bedzie normalnym krajem jesli badziemy mieli takie zachowania na ulicach i armie ludzi broniacych takich zachowan (jak kilka osob w tym watku). Kogos dziwi ze Niemcy patrza na nas jak na malpy w ZOO??
   (╯︵╰,)\\\

   Działanie intencjonalne nie musi wynikać z szaleństwa.
   @LouisCypherr: Rozwiniesz??

  •  

   pokaż komentarz

   @LouisCypherr: film pokazuje zasadę działania pocisku kierowanego XD

  •  

   pokaż komentarz

   @ZygmnuntIgthorn: Przepraszam bardzo, ale z czyimi tezami ty dyskutujesz?
   gdzie ja napisałem, że to było usiłowanie zabójstwa?

   To ty napisłeś, że: > jednoznacznie wynika, że celem było złapanie gościa, a nie zrobienie mu krzywdy, że o mordowaniu nie wspomnę.

   Zatrzymywanie kogoś w sposób, który z dużym prawdopodobieństwem krzywdę spowoduje, nie może być wyjaśniane tłumaczeniem że krzywdy się zrobić nie chciało. I tyle.
   Nie wiem, gdzie tam ewidentnie jest, że nie chcieli mu krzywdy zrobić. Równie dobrze mógł mu właśnie chcieć tą krzywdę zrobić, a po walnięciu go autem emocje się trochę rozładowały, racjonalne myślenie powróciło, kierujący zwiał, a kolega został aby załagodzić sytuację (przekupić czy w inny sposób namówić potrąconego aby nie zgłaszał na policję).

  •  

   pokaż komentarz

   Może w takim razie wytłumaczysz gdzie ty tam widzisz usiłowanie morderstwa? Goście doganiają rowerzystę, potrącają (zatrzymując się przy tym), wysiada pasażer, bierze rowerzystę za frak i co? Nagle zapomniał, że miał gościa zamordować?

   @ZygmnuntIgthorn: Negujesz pojecie "usiłowanie morderstwa"?///(ಠ‸ಠ) No bo jak morderstwa nie było to skad wiadomo ze było"usiłowanie" a nie tylko "straszenie"?

  •  

   pokaż komentarz

   @LouisCypherr: Kierowcę paseratti na psychiatryka na oddział zamknięty za próbę zabójstwa a pedalarza na ten sam oddział za próbę samobójstwa. Jeszcze to rondo Komorowskiego ... na środku brakuje tylko pomnika prezydenta stojącego na krześle znaczy na postumencie oczywiście.

  •  

   pokaż komentarz

   @LouisCypherr: Poza tym, każdy kandydat zdający na prawo jazdy, powinien przechodzić obowiązkowe badania psychologiczne i psychiatryczne, czy aby nie jest zbyt agresywny i nie ma psychopatycznych skłonności. Nie tylko zawodowi kierowcy powinni być badani. Zbyt wiele osób, w tym pieszych, padło ofiarą agresji i chamstwa kierowców. I zbyt dużo jest przypadków wymijania (nie zawsze udanego) pieszych na pasach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lama1: Czy chcesz powiedzieć, że pedalarz celowo chciał się rozbić o rowerzystę aby popełnić samobójstwo?

  •  

   pokaż komentarz

   Przepraszam bardzo, ale z czyimi tezami ty dyskutujesz?

   @Jakis_ja: Mógłbym zadać ci dokładnie to samo pytanie.

   Przecież ja cały czas dyskutuję tutaj jedynie ze śmiałym twierdzeniem, że koleś powinien beknąć za usiłowanie morderstwa. Powinien beknąć, ale nigdzie na filmie nie ma usiłowania zabójstwa. Tylko tyle.

   Nie wiem, gdzie tam ewidentnie jest, że nie chcieli mu krzywdy zrobić.

   @Jakis_ja: Ech. Ewidentnie to widać jaki był ich cel - celem było złapanie gościa (w przeciwieństwie do złotówy z Wrocławia, który po prostu rowerzystę z premedytacją rozjechał. Widzisz różnicę?). Cały czas piszę o celu. Ich celem nie było zabicie go, nie było nawet zrobienie mu krzywdy. Natomiast z pewnością musieli brać pod uwagę, że coś może mu się stać wybierając taki sposób zatrzymania. Tyle, że to trochę za mało na usiłowanie zabójstwa.

   Zatrzymywanie kogoś w sposób, który z dużym prawdopodobieństwem krzywdę spowoduje, nie może być wyjaśniane tłumaczeniem że krzywdy się zrobić nie chciało. I tyle.

   @Jakis_ja: Możliwość zrobienia komuś krzywdy nie jest równoznaczna z usiłowaniem zabójstwa. Tak samo raczej bierzesz pod uwagę, że zrobisz komuś krzywdę podczas bójki. Czy pobicie jest w takim razie usiłowaniem zabójstwa? Też można się przewrócić i uderzyć głową o, dajmy na to, krawężnik.

   gdzie ja napisałem, że to było usiłowanie zabójstwa?

   @Jakis_ja: Powiem Ci, że pamięć to masz krótką. xD

   nawet jeśli, to popełnił to zatrzymanie poprzez próbę zabójstwa

  •  

   pokaż komentarz

   @ZygmnuntIgthorn: zabierz te swoje teorie z dupy wielki fanie samochodów. pewnie jesteś rowerzystofobem i uważasz, że droga tylko dla autek? Może jeszcze bus pasy każesz zlikwidować co ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @LouisCypherr zatrzymanie obywatelskie ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   Negujesz pojecie "usiłowanie morderstwa"?

   @joannadeli: Tak. Dokładnie. Neguję "pojęcie". I właśnie dlatego podałem wyżej przykład złotówy z Wrocka, który słusznie dostał zarzut usiłowania zabójstwa za przejechanie rowerzysty.

   (-‸ლ)

   armie ludzi broniacych takich zachowan (jak kilka osob w tym watku)

   @joannadeli: Paru debili, którzy nienawidzą rowerzystów do tego stopnia, by starać się wytłumaczyć przestępcę, jeśli tylko jego ofiarą jest rowerzysta, to jeszcze nie armia.

  •  

   pokaż komentarz

   Może w takim razie wytłumaczysz gdzie ty tam widzisz usiłowanie morderstwa?

   @ZygmnuntIgthorn: Celowe potrącenie jest próbą zabójstwa. I z tym nie ma co dyskutować ¯\_(ツ)_/¯
   To, że oszołom się potem delikatnie opamiętał nie zmienia faktu, że celowo wjechał w kogoś pojazdem ważącym ponad tonę.

  •  

   pokaż komentarz

   @roophie: I teraz nie wiem czy sobie ironizujesz i mam dać Ci plusa, czy może jednak tobie się na serio wydaje, że ja w którymś miejscu bronię kierowcy. ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   Paru debili, którzy nienawidzą rowerzystów do tego stopnia, by starać się wytłumaczyć przestępcę, jeśli tylko jego ofiarą jest rowerzysta, to jeszcze nie armia.

   @ZygmnuntIgthorn: "(jak kilka osob w tym watku)"
   W calej Polsce znadziesz "armie"ludzi broniacych takich patologicznych zachowan i to niestety jast najwiekszy balast cywilizacyjny naszego kraju..

  •  

   pokaż komentarz

   @LouisCypherr: przecież to tylko rowerzysta,a do tego jechał na pasach(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   Celowe potrącenie jest próbą zabójstwa. I z tym nie ma co dyskutować ¯_(ツ)_/¯

   @Escalade: Doprawdy? ( ͡º ͜ʖ͡º) Mocne stwierdzenie. Rozumiem, że jesteś co najmniej profesorem prawa i z Twoim majestatem nie ma co dyskutować? XD
   Uwielbiam jak wykopki sobie coś ubzdurają i wbiją sobie do łepków, że to święta i najświętsza prawda. Próba dyskusji z Wami przypomina próbę dyskusji z pijanym tłumem chłopów z widłami.

   Czego przykładem może być @ZygmnuntIgthorn, który właśnie dostaje minusy za dowody na to, że nie potrącenie nie jest z definicji usiłowaniem zabójstwa. Trzym się kolego!

  •  

   pokaż komentarz

   @LouisCypherr W żadnym wypadku nie powinien za nic odpowiadać. To wszystko wina pop!@$@@%onych gier typu GTA i innych. Śmierć mordrstwo i kradzieże odzwierciedlają się w prawdziwym życiu. Powinni zakazać takich brutalnych gier.

   pokaż spoiler W c$%#! sobie wale, a gość powinien iść do pierdla na długie lata. ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @LouisCypherr: o mało nie rozjechal dziecka w wozku wymierzając sprawiedliwośc

  •  

   pokaż komentarz

   Bandyta powinien odpowiadać za próbę morderstwa.

   @LouisCypherr: Od razu bandyta. Pedalarz powinien trafi c na leczenie za zjechanie z chodnika, przepierdzielenie przez trzy pasy, jazdę po chodniku jakby myślał "co mi zrobią". To zrobili...

  •  

   pokaż komentarz

   @nojasneurwa: Problem polega na tym, że ten pedalarz uciekł. Na szczęście go ustalili.

  •  

   pokaż komentarz

   @LouisCypherr: "Policjanci dążą do ustalenia tożsamości pokrzywdzonego, który został umyślnie potrącony w dniu 29 września tego roku przez kierowcę volkswagena. Rowerzysta mimo zdarzenia do tej pory nie zgłosił się do jednostki Policji"
   Za kierownicą bandyta, ale widocznie na rowerze również nie lepszy. Ciekawe co nawywijał, że takiego zdarzenia bał się zgłosić na bagiety.

  •  

   pokaż komentarz

   @LouisCypherr: Jechałem kiedyś po chodniku, w samochodzie jako pasażer, goniąc trójkę pieszych.

   Wiesz dlaczego poszkodowany rowerzysta się nie zgłosił na policję? Bo pewnie przed chwilą zaj#@!ł komuś torebkę albo telefon albo właśnie sam rower.

   Mnie napadło 3 gości, tłukli mnie i chcieli zabrać wszystko co wartościowe. Na szczęście pojawił się jakiś przechodzień i wypłoszyli się i odpuścili. Za trzy minuty siedziałem w aucie i goniłem sk#!#ysyństwo po chodniku, ale się gnidy rozbiegły każda w swoim kierunku. Wyobraź sobie, że żaden z tej trójki też nie wniósł oskarżenia

  •  

   pokaż komentarz

   @ZygmnuntIgthorn: jakbym oddał strzał z broni palnej do ciebie a później cię poszarpał i byś przeżył to to też on by było? Kierowca za tą akcję powinien siedzieć przynajmniej kilka lat.

  •  

   pokaż komentarz

   jakbym oddał strzał z broni palnej do ciebie a później cię poszarpał i byś przeżył to to też on by było?

   @t0m3k_: Nareszcie ktoś kto ma habilitację z czytania ze zrozumieniem. No dokładnie to napisałem. Kropka w kropkę. Na filmie gościa rozjechali, potem go jeszcze poszarpali, a na końcu cudem przeżył. A ja napisałem, że dobrze zrobili, należało się k@!%ie pedalarzowi. Tak było.

   Kurna, przecież wkleiłem nawet wyżej trzy linki znalezione na szybko w internecie z celowymi potrąceniami, gdzie sprawca nie dostał zarzutu usiłowania zabójstwa i przykład złotówy z Wrocka, który jak najbardziej słusznie dostał zarzut usiłowania zabójstwa bo gościa z premedytacją rozjechał tak, że tamten trafił na OIOM. A tutaj poszkodowany nawet nie zgłosił sprawy na policję.

   Daj namiary na szkołę do której chodzisz to szepnę słówko pani od polskiego, żeby poćwiczyła z tobą po lekcjach czytanie ze zrozumieniem.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZygmnuntIgthorn wykopkom nie przetłumaczysz różnicy pomiędzy prawem a ich odczuciami czy życzeniowością. 99 procent komentujących nie ma pojęcia o czym napisało. Tutaj taka moda hur dur dożywocie! morderstwo! bandyta! kara śmierci x 10! odebrać prawko na 100 lat! itp. itd. Pozdro

  •  

   pokaż komentarz

   @LouisCypherr: W Białymstoku było identyczne wydarzenie, koleś gonił samochodem rowerzystę na ścieżce rowerowej i ostatecznie go potrącił. Jak skończyła się cała sprawa? Koleś tylko stracił prawo jazdy. Komedia. Link

  •  

   pokaż komentarz

   @LouisCypherr: > Bandyta powinien odpowiadać za próbę morderstwa

   @LouisCypherr: no nie wiem co on tam wcześniej odj#%$l, ale kierowca pastucha doj3chal pedalarza po prostu

  •  

   pokaż komentarz

   @LouisCypherr: k!?$a dziki kraj sp?$%%%$am do Indii xD

   źródło: 350B25A100000578-0-image-m-6_1465366652463.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Wygląda na to, że rowerzysta strigerował "kierowcę" tym, że zjechał z chodnika i pojechał w kierunku przejazdu dla rowerów na skróty, zajeżdżając "panu kierowcy"drogę (na początku widać że rowerzysta zjeżdża z chodnika - później wszystko zasłania słup). Prawdę mówiąc jak takie coś wywołało w nim takie zachowania to gość chyba kwalifikuje się do leczenia lub był po jakiś prochach.
  No i oczywista oczywistość. Nie nadaje się na kierowcę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jakis_ja:

   Wygląda na to, że rowerzysta strigerował "kierowcę" tym, że zjechał z chodnika i pojechał w kierunku przejazdu dla rowerów na skróty, zajeżdżając "panu kierowcy"drogę (na początku widać że rowerzysta zjeżdża z chodnika - później wszystko zasłania słup). Prawdę mówiąc jak takie coś wywołało w nim takie zachowania to gość chyba kwalifikuje się do leczenia lub był po jakiś prochach.
   No i oczywista oczywistość. Nie nadaje się na kierowcę.

   Popieram. Chyba że gość popełnił jakieś przestępstwo i w ten sposób go zatrzymał.

  •  

   pokaż komentarz

   Popieram. Chyba że gość popełnił jakieś przestępstwo i w ten sposób go zatrzymał.

   @Masters: nawet jeśli, to popełnił to zatrzymanie poprzez próbę zabójstwa więc raczej nie podpada pod "obywatelskie zatrzymanie". Z resztą po fakcie odjechał więc o tym mowy być nie może.

  •  

   pokaż komentarz

   strigerował

   @Jakis_ja: Co zrobił? Przetłumacz to na jakiś ludzki język.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jakis_ja: Byli tam co najmniej w dwójkę. Debil który prowadził i drugi debil który rzucił się z łapami na rowerzystę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Masters:

   Raczej nie. Gdy rowerzysta zjeżdża z chodnika, nie widać żadnego poruszenia wśród przechodniów. Gdyby odj!@!ł jakiś numer - na pewno takie by było. Może wcześniej, przed rozpoczęciem nagrania i w innym miejscu, rowerzysta coś odp?!!#%@ił, trudno wyrokować. Zwłaszcza, że jakoś niespecjalnie ten pedalaż się śpieszy, nie rozgląda się, a takie zachowanie mogłoby to sugerować.

   Chyba istnieje coś takiego jak ,,ujecie, zatrzymanie obywatelskie". W takiej sytuacji kierowca zapewne byłby usprawiedliwiony a wykopki biłyby brawo. Czy tak było w tej sytuacji? Raczej wątpliwe, ale kto wie ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @aldente: strigerował - czyli wyzwolił, wzbudził (z angielskiego jakbyś nie wiedział). Jesteśmy na portaliku ze śmiesznymi obrazkami, na którym używa się także pewnego rodzaju neologizmów, slangu i innych wyrażeń nie do końca poprawnych językowo - tak jak to bywa w pewnych hermetycznych grupach. W mowie oficjalnej, piśmie do urzędnika czy przed sądem takiego wyrażenia bym nie użył (bo nie jest poprawne oraz mogłoby nie być zrozumiałe), ale na wykopie nie widzę powodów. KaPeWu? (wytłumaczyć znaczenie i pochodzenie tego niepoprawnego zwrotu też?)

  •  

   pokaż komentarz

   @Jakis_ja: Wpisuję w słownik j. angielskiego "strigerował" i nic nie znajduje. Wpisuję w słownik j. polskiego i również nic nie znajduje.
   Neologizmów używają niedorozwoje umysłowi, którzy nie potrafią się wysłowić w ojczystym języku i tworzą tego typu potworki słowne.

  •  

   pokaż komentarz

   Chyba że gość popełnił jakieś przestępstwo i w ten sposób go zatrzymał.

   @Masters: zatrzymał potrąceniem i pojechał sobie dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Nie nadaje się na kierowcę.

   @Jakis_ja: Powiedziałbym nawet, że nie nadaje się do życia poza murami więzienia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jakis_ja:

   nawet jeśli, to popełnił to zatrzymanie poprzez próbę zabójstwa więc raczej nie podpada pod "obywatelskie zatrzymanie". Z resztą po fakcie odjechał więc o tym mowy być nie może.

   Nie znam faktów !!! po
   1 Nie oglądasz uważnie - Odjechał kierowca a pasażer zatrzymał rowerzystę.
   2 Gdyby ci nożem dźgnął kogoś z rodziny wtedy uznał byś to za słuszne
   3 Ja gdybym widział że kogokolwiek zaatakował nożem i uciekł to bym zrobił to samo co kierowca
   4 Próba zabójstwa to raczej przesadzone, gdyby chciał zabić to by nie depnął po hamulcu zaraz po tym jak spadł- to chyba oczywiste ?
   5 Jeśli to była zemsta za zajechanie drogi to gość powinien trafić do psychiatryka i nie powinni dożywotnio zabrac mu prawko - Mnie kiedyś typ zaatakował bo go strąbiłem. Początkowo słabo oceniłem swoje szanse i troche oberwałem jednak gdy miarka się przebrała to swoje zebrał.

   Za małą masz wyobraźnie - mogło się wydarzyć wszystko i wtedy byś mówił o bardzo dobrze zrobił. Dlatego wypowiadanie się bez faktów to naprawdę kiepski pomysł.

   Ostatnio był filmik jak typek w kolejce zaatakował dzieciaka chciał mu skręcić kark od tak... albo 2 typek chciał babke na ulice wypchnąć ale cos mu nie pykło i wypchnął dziadka pod ciężarówkę która na niego wjechała i powiedz mi dyby siadł na rower i odjechał a ktoś kto to widział by w niego wjechał i go zatrzymał wtedy było by ok ??? czy uważał byś że to przesada.

  •  

   pokaż komentarz

   @aldente: Podyskutuj z Miodkiem:

   http://www.rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1353&Itemid=50

   Podsumowanie cobyś nie musiał się męczyć:

   Podsumowując zaś niniejsze wywody, wypada powiedzieć, że przeżywamy niewątpliwie bardzo znamienny i burzliwy okres dziejów polszczyzny. Przełom roku 1989 przeniósł nas w zupełnie nową rzeczywistość, a zdobycze cywilizacyjne związane z rzeczywistością elektroniczną wygenerowały zjawiska komunikacyjne, o których nam się nawet nie śniło 20–30 lat temu. Zgodnie z prawami natury lepiej sobie z nimi radzą młode generacje, a ich zachowania komunikacyjne są odbiciem pewnych nieuchronnych globalnych procesów, znów zgodnie z prawami natury – irytujących ludzi starszych. Z dialektycznego napięcia między tymi odczuciami i zachowaniami rodzi się coś, co określiłbym mianem normalnego toku ewolucyjnego polszczyzny. W tę normalność dziejów naszego języka ostatnich lat głęboko wierzę.

   Ciekawe swoją drogą, ile ty masz lat skoro cię to tak (heh - musiałem się ugryźć w język) wzbudza?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @aldente: W sumie przepraszam. Moja ostatnia odpowiedź powinna zapewne wyglądać tak:

   Niech Pan podyskutuje z Miodkiem:

   http://www.rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1353&Itemid=50

   Podsumowanie z artukułu aby Pan za bardzo się nie zmęczył:

   Podsumowując zaś niniejsze wywody, wypada powiedzieć, że przeżywamy niewątpliwie bardzo znamienny i burzliwy okres dziejów polszczyzny. Przełom roku 1989 przeniósł nas w zupełnie nową rzeczywistość, a zdobycze cywilizacyjne związane z rzeczywistością elektroniczną wygenerowały zjawiska komunikacyjne, o których nam się nawet nie śniło 20–30 lat temu. Zgodnie z prawami natury lepiej sobie z nimi radzą młode generacje, a ich zachowania komunikacyjne są odbiciem pewnych nieuchronnych globalnych procesów, znów zgodnie z prawami natury – irytujących ludzi starszych. Z dialektycznego napięcia między tymi odczuciami i zachowaniami rodzi się coś, co określiłbym mianem normalnego toku ewolucyjnego polszczyzny. W tę normalność dziejów naszego języka ostatnich lat głęboko wierzę.

   Ciekawe swoją drogą, ile Pan ma lat skoro Pana to tak (heh - musiałem się ugryźć w język) wzbudza?

   Z poważaniem,

   Jakis_Ja

  •  

   pokaż komentarz

   Za małą masz wyobraźnie - mogło się wydarzyć wszystko i wtedy byś mówił o bardzo dobrze zrobił. Dlatego wypowiadanie się bez faktów to naprawdę kiepski pomysł.

   @Masters: Mam ogromną wyobraźnię. Możliwe, że porównywalną nawet z Anią nie Anną. I z tego powodu jestem zagorzałym przeciwnikiem linczów.

  •  

   pokaż komentarz

   @aldente ok, masz polski synonim: "uruchomił"

  •  

   pokaż komentarz

   @aldente: niedorozwoje przysrywają się do kogoś w necie aby wydłużyć penisa faktem że kogoś poprawili. Pieprzeni językowi puryści.

  •  

   pokaż komentarz

   @aldente: Striggerował tzn. wyzwolił reakcję. Z ang. Trigger czyli spust, cyngiel, zapadka.

  •  

   pokaż komentarz

   Co zrobił? Przetłumacz to na jakiś ludzki język.

   @aldente: Jest piękne słowo - wk@%$ił

  •  

   pokaż komentarz

   @Jakis_ja: Prof. Miodek jest komentatorem (w nawiązaniu do takich przypadków). Nie jest od ustanawiania, co jest a co nie jest właściwe. Przedstawia etymologię, co gdzie jak, itd.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @aldente: Wiesz co? Kiedyś też byłem takim ortodoksem, "purystą lingwistycznym". Ale mi przeszło. Polecam - mniej stresów.
   Z drugiej strony wziąłbym się raczej za polityków, dziennikarzy i innych "celebrytów". Jak czujesz misję - masz moje poparcie, walcz z kucharzami rozpuszczającymi masło, walcz z satelitą która spadła, wszędzie tam gdzie wpływowi ludzie walą ordynarne błędy językowe. Będzie to z korzyścią dla naszego języka.
   A od mowy potocznej, lepiej się raczej odstosunkować (ło matko, kolejny potworek).

  •  

   pokaż komentarz

   @FLAC: Widzę, że ułomni moderatorzy bronią twojej orientacji seksualnej. W sumie teraz pedalstwo jest w modzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @towarprawemnietowarem, @aldente: albo mniej wulgarnie rozwścieczyć albo rozzłościł.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jakis_ja: Jak możemy naprawiać duże rzeczy, skoro z małymi nam nie idzie?
   Poprawę należy zacząć od siebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @aldente: Nie zesraj się.

   Wpisuję w słownik j. angielskiego "strigerował"

   I jeszcze ze słownika nie potrafisz korzystać...

  •  

   pokaż komentarz

   Co zrobił? Przetłumacz to na jakiś ludzki język.

   @aldente: rozsierdził

  •  

   pokaż komentarz

   Jak możemy naprawiać duże rzeczy, skoro z małymi nam nie idzie?
   Poprawę należy zacząć od siebie.


   @aldente: Poprawiaj zatem. Polecam zacząć od kultury osobistej (vide: https://www.wykop.pl/link/5178001/comment/69994893/#comment-69994893 )

   Bez tego będziesz absolutnie niewiarygodny.
   OAO

  •  

   pokaż komentarz

   - Mnie kiedyś typ zaatakował bo go strąbiłem. Początkowo słabo oceniłem swoje szanse i troche oberwałem jednak gdy miarka się przebrała to swoje zebrał.

   @Masters: Serio uwazasz ze to jest powod do chwalenia sie?

  •  

   pokaż komentarz

   @joannadeli:

   Serio uwazasz ze to jest powod do chwalenia sie?
   Tak poproszę o wyjaśnienie dlaczego :
   Skoro ktoś robi coś złego (Stoi na środku skrzyżowania i nie jedzie bo je kebaba) więc zatrąbiłem by się ogarnął.
   Gdy wysiadłem z stacji benzynowej okazało się że jechał za mną zostałem zaatakowany. Jak wspomniałem on ważył ponad 100 koksik ale starszy.

   Wytłumacz w czym widzisz problem w tym że wyskoczyłem i zacząłem się bronić ???

   I tak ciesze się że dostał dosyć mocno po łbie może następnym razem czegoś takiego nie zrobi. Może już kilka razy wyszedł i nie jednego pobił bo nikt mu nie oddał.

   A tu otzymał troche bardzo mocnych ciosów niestety w tył głowy więc ostatecznie to ja gorzej wyglądałem. Ale tak ciesze się że mogłem wymierzyć sprawiedliwość.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopen_rs:

   tak, a potem odjechał

   Ludzie ogladajcie ze zrozumieniem. Co z tego że kierowca odjechał ??? po co odjechał ??? pasażer został z rowerzystą . Może był jeszcze jeden i kierowca pojechał za kolejnym ??? mogło być ?

  •  

   pokaż komentarz

   @joannadeli:

   Serio uwazasz ze to jest powod do chwalenia sie?

   Pomyśl strąbisz kogoś ??? a po chwili dostajesz w twarz ??? nie chciała byś aby ktoś taki dostał za swoje ??? Jego atak wobec mojej osoby trwał 2 minuty. Moja kontra była bardzo krótka. Wyskoczyłem z auta kilka razy nie trafiłem ale jak już trafiłem to padł na kolana i swoje oberwał ale mimo wszystko po chwili oprzytomniał podniósł mnie i chciał rzucić o ziemie, ale udało mi się mu założyć dźwignie i tak sobie leżeliśmy na ziemi.
   Ludzi od groma nikt nie pomógł dopiero jak typa na ziemi trzymałem to chcieli bym go puścił.
   Mam nagrania którymi niebawem sie podziele .... uwierz gdyby to ciebie lał i bym podbiegł i zrobił to co zrobiłem to byś była przeszczęśliwa !!!

  •  

   pokaż komentarz

   @Jakis_ja: Dostosowałem poziom kultury do oponenta. Nie wyciągaj słów z kontekstu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jakis_ja: Dokładnie tak samo jak pedalarz nie nadaje się na rowerzystę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jakis_ja: Szukają rowerzysty żeby mu wj#@%ć mandat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Jakis_ja: masz rację, ale przeczytaj opis pod filmem na youtube "Policjanci dążą do ustalenia tożsamości pokrzywdzonego, który został umyślnie potrącony w dniu 29 września tego roku przez kierowcę volkswagena. Rowerzysta mimo zdarzenia do tej pory nie zgłosił się do jednostki Policji"

   Gdyby rowerzysta mocno nie przegiął, to raczej od razu zgłosił by na policję usiłowanie zabójstwa. Skoro tego nie zrobił, to znaczy, że spotkało się na drodze dwóch patusów. Będę czekał na wyjaśnienie sytuacji.

  •  

   pokaż komentarz

   Wygląda na to, że rowerzysta strigerował "kierowcę" tym, że zjechał z chodnika i pojechał w kierunku przejazdu dla rowerów na skróty, zajeżdżając "panu kierowcy"drogę

   @Jakis_ja: Tylko gdzie ten kierowca chciał jechać jak miał czerwone i miał czekać. Chyba że chciał przejechać na czerwonym.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja rozumiem że rowerzyści są wk#$!iający ale nie gania się ich autem po pasach i chodniku xD

 •  

  pokaż komentarz

  To jakieś porachunki. Zauważcie, że pasażer wysiadł a kierowca pojechał dalej. To nie był Road rage - raczej jakieś porachunki. Zauważyli kolesia którego szukali to go pogonili.

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe bo po potrąceniu rowerzysty z Passata wyskakuje koleś który się szarpie z rowerzystą a kierowca Passata odjeżdża więc wygląda to raczej na jakiś pościg

1 2 3 4 5 6 7 ... 18 19 następna