•  

  pokaż komentarz

  Zawsze zabawne, ale prawdziwe w komunistycznej europie

  źródło: konstytucja we francji.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Bo to podwórko zagorzałej lewizny, UE teraz będzie uparcie udawać że nic się nie dzieje, a w Katalonii to tylko postanowili zrobić jakieś narodowe ognicho czy coś. A teraz cicho- szybko, w Polsce zagrożona demokracja jest! To co mnie naprawdę bawi to fakt, że jakoś 93% ludzi opowiedziało się za odłączeniem, ale j#??ć, Hiszpania prędzej wszystkich tam wybije niż na to pozwoli.
  Co z ich ekonomicznego punktu widzenia jest całkiem zasadne, bo od lat Katalonia jest motorem napędowym hiszpańskiej gospodarki i bez nich pójdzie się to j#??ć. Co też z kolei pokazuje, że z punktu widzenia takiej Katalonii oni są po prostu dojną krową, która nic z tego nie ma i wcale mnie nie dziwi ich walka o niepodległość ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty: Co za kaganiec_dzbanizmu, usprawiedliwiasz działania pissu bo gdzieś są zamieszki?

  •  

   pokaż komentarz

   @gierape: jak tam konstytuta? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   UE teraz będzie uparcie udawać że nic się nie dzieje, a w Katalonii to tylko postanowili zrobić jakieś narodowe ognicho czy coś. A teraz cicho- szybko, w Polsce zagrożona demokracja jest!

   @kaganiec_oswiaty: No tak, w Polsce w ogóle nie ma zagrożenia dla demokracji, rząd i prezydent nie srają codziennie na konstytucje, nie ogranicza się swobody zgromadzeń, nie niszczy się niezależności sądownictwa, media publiczne nie są tubą propagandową władzy a dowodem jest to że gdzieś na drugim końcu Europy policja starła się z zadymiarzami. Czy Ty k#!@a jesteś normalny? (-‸ლ)

   Gdyby protestujący w Polsce robili taki rozp?##!?% jak w Katalonii/Francji to spotkałby ich taki sam los i nikogo za granicą by to nawet nie wzruszyło.

   To co mnie naprawdę bawi to fakt, że jakoś 93% ludzi opowiedziało się za odłączeniem, ale j?$%ć, Hiszpania prędzej wszystkich tam wybije niż na to pozwoli.

   Ciekawe czy byłbyś takim demokratą gdyby większość Ślązaków chciałaby odłączenia od Polski ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @gierape: a co PiS robi ?
   Pytam poważnie bo ogólnie się tym nie interesuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @JohnDeere: czego nie rozumiesz w tym całym problemie?Wycierasz się Polską tak jak ci pajace z Unii co udają że jej bronią.Dwie sytuację, w Polsce nikt nikogo nie leje pałami ,nie ma zamieszek lud wyraził swoją wolę w ostatnich wyborach,tobie nie pasuje bo nie twoja opcja wygrała,we Francji i Hiszpanii zamieszki ,zniszczenia ,krew ,tłumienie protestów niczym w Hongkongu ,ale dla takich jak ty i decydentów w unii pokroju szmaciarza timmersmansa wszystko jest ok,nie podejmujmy tematu bo to nasi tam rządzą .Zero obiektywizmu

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty: Kaganiec, ty już te swoje brednie zachowaj dla siebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty: To jest kompletnie inna sytuacja. W Hiszpanii trwa wojna separatystyczna, gdyby coś takiego działo się w jakimkolwiek kraju, każdy inny rząd zostawiałby wolną rękę władzy.

  •  

   pokaż komentarz

   w Polsce nikt nikogo nie leje pałami

   @Czajnikowsky: Ty żyjesz w jakiejś równoległej rzeczywistości? Czemu niby ktoś miałby lać pałami w Polsce? Widziałeś żeby protestujący w Warszawie rzucali koktajlami mołotowa albo bili policjantów? Nie widziałeś bo to były manifestacje pokojowe. We Francji i Katalonii są regularne zamieszki i policja je zwalcza jak w każdym kraju na świecie bo od tego w końcu jest. Gdyby kodziarze na ten przykład podpalili kwaterę główną na Nowogrodzkiej to tak samo zostaliby spacyfikowani co byłoby normalne i wskazane a nikt w Brukseli by się nawet o tym nie zająknął wbrew waszym chorym projekcjom. A usprawiedliwianie tego k%#$?#%a które robi tak zwana "dobra zmiana" tym że gdzieś biją zadymiarzy jest tak abstrakcyjne i głupie że głowa mała (-‸ლ)

   lud wyraził swoją wolę w ostatnich wyborach,tobie nie pasuje bo nie twoja opcja wygrała

   Nie pasuje mi to że obecnie miłująca partia rozp?#%#!%a to państwo. Jak wygrała wybory to niech sobie rządzi ale w granicach prawa a nie jak Czerwoni Khmerzy w Kambodży. Dla was państwo i prawo to świstek którym można sobie dupę wycierać dla partyjnego interesu. Z Timmermansa który domaga się tylko żeby POLSKA konstytucja była przestrzegana zrobiliście sobie arcywroga i chłopca do bicia. I wy się śmiecie nazywać konserwatystami? xD Tfu! Nazwać was zaprzańcami i sprzedawczykami to mało. Za komuny było identycznie, takie same homo sovieticusy pluły na Reagana bo "atakuje Polskę" i wprowadził sankcje a ta przeklęta Solidarność tylko knuje i donosi na biedny PRL za granicę, bo tak w reżimowej powiedzieli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @JohnDeere: spakuj się i wyp%$%?!$aj :) Założę się, że protestowałeś w Warszwace z innymi KODomitami jak to leming, a ile jesteście warci wypowiedział się już Sławuś Neumann

  •  

   pokaż komentarz

   @Sranzey: Sam wyp###%%?aj antypolaku, przez takich jak ty zawsze tu będzie chlew ( ͡° ͜ʖ ͡°) Widzę że już w orzeszku urochomił się protokół antyPiS=PO, jacy wy jesteście żałośni xD

  •  

   pokaż komentarz

   To co mnie naprawdę bawi to fakt, że jakoś 93% ludzi opowiedziało się za odłączeniem, ale j!%#ć, Hiszpania prędzej wszystkich tam wybije niż na to pozwoli.

   @kaganiec_oswiaty: Rozumiem, że jak Śląsk zrobi kolejny plebiscyt, to do widzenia, na drugi dzień może się odłączać od Polski? A nie, czekaj, nawet zrobienie takiego plebiscytu jest zabronione w konstytucji.

  •  

   pokaż komentarz

   @JohnDeere: chyba ty żyjesz w równoległej rzeczywistości...a świadczy o tym chociażby to że porównujesz obecne rządy do czasów PRL-u albo do czerwonych khmerów...jeden wspólny mianownik tych dwóch sytuacji to komunizm jedni i drudzy siłą go narzucali.Jedni i drudzy mordowali w jego imieniu.A ty widzę gówno w głowie masz skoro porównujesz te ustroje do czasów obecnych w Polsce..

   Czemu miałby ktoś lać pałami w Warszawie?A czemu niby miałby tego nie robić skoro mówisz że są jak czerwoni khmerzy?Bo protestują,bo im się nie podobają rządy ustawy rozgonić to towarzystwo...czemu za wcześniejszych rządów na każdym marszu byli prowokatorzy z policji żeby wzniecić zadymy i żeby był powód do pałowania,a teraz jakoś spokojnie jest ?Twoja partia miłości kaczora donalda....Nikt by się w unii nie zająknął jakby w Polsce policja pałowała kodziarzy ?chyba żarty sobie robisz ...Byle dotknięcie jednego z was czy to słusznie czy nie to teatrzyk cały leci w Europę jak to w Polsce obywateli prześladują.A potem jeszcze lecą alimenciarze,oszuści do Brukseli i zdjęcia sobie robią z twoim wodzem, gdzie logika

   Nie porównuj tego wieprza do Regana, Regan walczył z komunizmem ,także z tym który u nas był u władzy,jak znaleźliśmy się za żelazną kurtyną .Narzucony siłą po wojnie przez całe pokolenia czerwonoarmistów,pachołków Moskwy.Wybory były fałszowane tylko po to żeby pzpr był u władzy ,ludzie mieli dość takiej władzy z tym walczył Regan,a z czym walczy twój idol timmersmans?! Z tym kogo w wyborach wybrali obywatele tego kraju?Gdzie jest poszanowanie demokracji o której tak trąbią? Co nie podoba się władza bo to nie koledzy z PO wygrali co by można było dalej z Polską robić co się chcę ,swoje biznesiki ,wypompowywanie kapitału ,dbanie tylko o swoje interesy

  •  

   pokaż komentarz

   @milo1000 no jeżeli Śląsk zechciałby się odłączyć, to niech się odlacza. Myślisz inaczej? I uważasz że jakąkolwiek konstytucja może blokować samostanowienie narodów? Jak Polska była Królestwem Polski we wladztwie Romanowow to też powinna być po wieczność, bo prawo tamtejsze tak zakładalo, tak?

  •  

   pokaż komentarz

   Myślisz inaczej?

   @Hawthorne: Nie jest ważne co ja myślę, tylko co by było w rzeczywistości. Organizatorzy referendum trafiliby do więzienia, a na ulicach pojawiłoby się wojsko. Masz wątpliwości?

  •  

   pokaż komentarz

   @milo1000 Tak, mam wątpliwości, bo warto walczyć o wolność wbrew jakiemuś prawu, bo prawo większości albo okupanta zawsze będzie zakładalo że mniejszość nie moze się wyzwalac. Serio muszę tłumaczyć takie oczywistości? Wiem że solidarność miała postulaty głównie socjalistyczne, ale jakoś udało jej się wywalczyć rządy polskie. Masz jakieś wątpliwości? Czy uważasz że nadal Sowieci w Polsce powinni siedzieć? Takich samych sukcesów życzę Katalonczykom :)

  •  

   pokaż komentarz

   Serio muszę tłumaczyć takie oczywistości?

   @Hawthorne: A czy ja muszę tłumaczyć, że integralność państwa jest wpisana do konstytucji, próba jej rozbicia jest uważana za zdradę i karana więzieniem? Nie w Hiszpanii, w Polsce. I czy jesteś na tyle naiwny, by sądzić, że władza nie użyje środków przymusu by chronić integralność państwa?

  •  

   pokaż komentarz

   @milo1000 ale co ma tutaj sprawa legalności? Ciągle jak nawiedzony powtarzasz o legalności. Jeżeli samostanowienie narodów jest nielegalne to i tak powinno się je popierac i nie powinno się prowadzić żadnej retoryki obronnej dla rządu, zwłaszcza z perspektywy narodu, który tyle lat był okupowwny I rzadzony przez obce narody

  •  

   pokaż komentarz

   ale co ma tutaj sprawa legalności?

   @Hawthorne: No ma dużo, bo cały czas czytam o praworządności w Hiszpanii.

  •  

   pokaż komentarz

   @JohnDeere skąd masz taką logikę? Sam na to wpadłeś. Przepraszam za nazwanie tego logiką to jest jakiś bełkot powielany ciągle który ma się stać prawdą objawioną? Z tym sraniem to też sam wpadłeś czy ktoś ci podpowiedział?

  •  

   pokaż komentarz

   Bo to podwórko zagorzałej lewizny, UE teraz będzie uparcie udawać że nic się nie dzieje, a w Katalonii to tylko postanowili zrobić jakieś narodowe ognicho czy coś. A teraz cicho- szybko, w Polsce zagrożona demokracja jest! To co mnie naprawdę bawi to fakt, że jakoś 93% ludzi opowiedziało się za odłączeniem, ale j@$#ć, Hiszpania prędzej wszystkich tam wybije niż na to pozwoli.
   Co z ich ekonomicznego punktu widzenia jest całkiem zasadne, bo od lat Katalonia jest motorem napędowym hiszpańskiej gospodarki i bez nich pójdzie się to j@$#ć. Co też z kolei pokazuje, że z punktu widzenia takiej Katalonii oni są po prostu dojną krową, która nic z tego nie ma i wcale mnie nie dziwi ich walka o niepodległość ¯_(ツ)_/¯


   @kaganiec_oswiaty: "Co z ich ekonomicznego punktu widzenia jest całkiem zasadne, bo od lat Katalonia jest motorem napędowym hiszpańskiej gospodarki i bez nich pójdzie się to jebać."

   Może i teraz jest ale celowo pomijasz bądź po prostu nie wiesz w jakich okolicznościach Katalonia została tym motorem napędowym. Otóż od wejścia Hiszpanii do Unii znaczna część funduszy unijnych przysługujących Hiszpanii lokowana była właśnie w Katalonii. Przez znaczna mam na myśli nieproporcjonalnie duża w stosunku do wielkości i populacji regionu. To zdaje się była część porozumienia między Madrytem a Barceloną. Katalończycy dostają bardzo dużo funduszy i szeroką autonomię a w zamian przestają domagać się niepodległości. I to działało przez wiele lat, dopóki źródełko nie zaczęło schnąć a Katalończycy nie uświadomili sobie że Hiszpanie zamienili ich krainę biednych pastuchów w jeden z najnowocześniejszych i najbogatszych rejonów Europy. Wtedy nagle Barcelona uznała, że zamiast płacić w podatkach to co się należy może spróbować wydymać Hiszpanię.

   Nie mam jakiś szczególnych sentymentów do Hiszpanów. Nie odczuwam też antypatii, ot mało o nich wiem. Nie wchodząc w szczegóły emocjonalnie zdecydowanie stoję po stronie Katalonii, mam powody. Niemniej logicznie, prawnie i czysto po ludzku racja jest po stronie Hiszpanii. I jeśli Hiszpanie zdecydują się wjechać wojskiem, zabrać wszystkim Katalończykom całość majątków na poczet długu Katalonii wobec Korony a potem ogrodzić teren i nikogo nie wypuszczać i jeszcze zestrzeliwać samoloty opuszczające rejon to będzie to działanie słuszne i usprawiedliwione. Nie ładne, nie miłe, nie przyjemne ale usprawiedliwione.

  •  

   pokaż komentarz

   Ciekawe czy byłbyś takim demokratą gdyby większość Ślązaków chciałaby odłączenia od Polski ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @JohnDeere: Ja bym był. Śląsk to syf jakich mało, nie ma tam k?%?a nic poza dziurami w ziemi a ich sztandarowe miasto Katowice to najbrzydsze miasto w Polsce. Ostatnio w Bytomiu zaczepiło mnie w centrum ośmiu żuli w ciągu 2h pytając o fajki albo kasę. Niech się spokojnie odłączają, bo wstyd, gdy tam ktoś przyjedzie i pomyśli, że tak jak na śląsku jest też w reszcie Polski.

  •  

   pokaż komentarz

   usprawiedliwiasz działania pissu bo gdzieś są zamieszki?

   @gierape: nie, on po prostu wyśmiewa takich jak ty, co mają sraczkę antypisową i im to gówno już oczy zamazało i uszy zatkało

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty: katalonia NIE jest motorem napędzowym - w katalonii skupił się biznes z całej hiszpanii i tam firmy mają swoje siedziby stąd korpo-praca i wysokie stanowiska bo jest duży port, duże miasto, duże lotnisko, duża populacja (więc są usługi) i turystyka

   poza centrum biznesu i turystyki tam nie ma nic

   katalonia korzysta bardzo mocno na byciu w Hiszpanii

  •  

   pokaż komentarz

   @JohnDeere: Lepszym porównaniem była by próba odłączenia warszawy :D

  •  

   pokaż komentarz

   @JohnDeere: spakuj się i wyp!#!#@%aj :) Założę się, że protestowałeś w Warszwace z innymi KODomitami jak to leming, a ile jesteście warci wypowiedział się już Sławuś Neumann

   @Sranzey: Sam wyp!#!#@%aj. Nie będziesz rządził kto ma tu mieszkać.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak wygrała wybory to niech sobie rządzi ale w granicach prawa a nie jak Czerwoni Khmerzy w Kambodży.

   @JohnDeere: i dlatego nikt, was OTUA-owcy, nie traktuje poważnie.

   Dzięki takiemu wyolbrzymianiu PiS może sobie robić, co mu się żywnie podoba. Bo nie jest ważne, co mówi opozycja, bo w 99% przypadków i tak wyolbrzymia. I w momencie gdy PiS odwali coś na prawdę konkretnego, nikt się tym nawet nie przejmie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Walenciakowa: rozumiem, że jesteś żoną równie głupią co mąż?

  •  

   pokaż komentarz

   @JohnDeere: po prostu rozwala mnie twoje skomlenie. Pis jaki jest każdy widzi, ale stawiam orzechy przeciw dolarom, że akurat tobie nic nie zabrał.

  •  

   pokaż komentarz

   @Walenciakowa: rozumiem, że jesteś żoną równie głupią co mąż?

   @Sranzey: Nadal 5x mądrzejsza od ciebie

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty: jakby w Polsce Śląsk odwalał takie inby i chciał się oderwać to z całego serca bym wspierał pałowanie ich.

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty Za odłączeniem nie opowiedziało się 93% ludzi, tylko tych co wzięli udział w referendum. Większość Katalonczykow olała to referendum

  •  

   pokaż komentarz

   @JohnDeere: oo mamy tu ciężki przypadek przedawkowania tefaenu i neewsweeka ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak zwana lemingoza.

 •  

  pokaż komentarz

  Czy ktoś już wie, czy TW Bolek wyleciał do Kataloni aby wspomóc ich w walce ( ͡° ʖ̯ ͡°) ?

 •  

  pokaż komentarz

  Najzabawniejsze jest to że jeżeli kiedyś komuchy dojdą do absolutnej władzy to zaczną szukać wrogów we własnych środowiskach. Zadziwiają mnie osoby o lewicowych pogladach. Historia ich nigdy nie nauczy.

 •  

  pokaż komentarz

  To już nie jego działka, Timmermans jest teraz naczelnym kapłanem religii klimatycznej na UE. Może skarcić demonstrantów za bieganie, skutkiem czego głębiej oddychają i emitują więcej dwutlenku szatana grzesząc przeciw Klimatowi i Matce Ziemi.