•  

  pokaż komentarz

  Odnośnie tego tekstu z 5:59 - Zycie bez mozgu jest mozliwe - pokazują to wyniki ostatnich wyborów.... #polityka

 •  

  pokaż komentarz

  Bardzo ciężki temat, nie lubię o tym myśleć, że kiedyś wszystko się kończy. Chciało by się wierzyć ale gorzej gdy ktoś ma tak jak ja , że uwierzy dopiero jak zobaczy. Memento Mori Mirki i Mirabelki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Malinowebzy Nie bój się śmierci, ważne tylko by dokonać żywota wśród najbliższych, świadomie i bezboleśnie. Zgon sam w sobie nie jest tak straszny jak opowiada nam się od lat. Jeżeli niczego nie ma po drugiej stronie, to nawet nie znajdziesz się bez świadomości, bólu i zmysłów.

   "Póki jesteśmy, nie ma śmierci, gdy jest śmierć, nie ma nas” - Epikur

  •  

   pokaż komentarz

   Pamiętam do dziś taką sytuację z książki Grek Zorba gdy jeden człowiek mówi że postępuje tak, jakby nigdy nie miał umrzeć. Na co tytułowy bohater odpowiada „Ja postępuję tak, jakbym miał umrzeć w każdej chwili".
   Do czego zmierzam? Nie ma sensu martwić się na zapas. Po co rozmyślać o życiu po śmierci skoro 99% z nas nie potrafi przeżyć dobrze choć tego jednego życia jakie mamy na ten moment. Później na łożu śmierci ludzie żalują tego jak żyli bo spedzamy życie na głupim martwieniu tym co już minęło i nic nie możemy na to poradzić, na martwieniu się tym co zrobimy jutro i za 2 lata, martwieniu się pracą lub jej brakiem, udręczaniu się problemami których co prawda jeszcze nie mamy, ale mogłyby się pojawić itd. Żyjmy bardziej teraźniejszą chwilą, bądźmy dobrymi ludźmi, cieszmy się z dupereli, spełniajmy marzenia. Wówczas będziemy mogli sobie powiedzieć, że przynajmniej mieliśmy dobre życie, a i nikomu nic złego (przynajmniej celowo) nie wyrządziliśmy więc nie ma znaczenia czy coś jest po drugiej stronie czy nie.

  •  

   pokaż komentarz

   Zgon sam w sobie nie jest tak straszny jak opowiada nam się od lat.

   @Crystal167: Tego nie wiesz.. opieramy się tylko na domysłach.

   Śmierć mózgu następuje zwykle po 5 minut od zatrzymania krążenia krwi

   5 minut w agonii może trwać dłużej niż nam się wydaje.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomosano Badano już wielokrotnie, co zachodzi w mózgu w czasie zgonu, w pewnym momencie nie czujesz bólu, ale zachowujesz przez chwilę świadomość

 •  

  pokaż komentarz

  słabe, kilka minut o niczym

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawy przypadek w temacie:

  Jak długo zatem może trwać śmierć kliniczna? Najprostsza odpowiedź jest taka, że dopóki nie nastąpi śmierć mózgu. Wtedy mówimy już o śmierci biologicznej, która jest nieodwracalna.

  „New Scientist” pisze, że pewna Japonka w 2011 r. poszła nocą do lasu, gdzie chciała popełnić samobójstwo. Połknęła sporą dawkę pigułek. Przypadkowo znaleziono ją nad ranem cztery godziny później. Gdy przyjechało pogotowie, temperatura jej ciała spadła do 20 st. C. Serce nie pracowało. Nadal jednak żyła. W szpitalu podłączono ją do urządzaniu, które działa jak sztuczne płuco-serce o nazwie ECMO (pozaustrojowe utlenianie krwi).

  Lekarze przez 6 godzin walczyli o jej życie zanim udało się przywrócić jej bicie serca. W sumie od zatrzymania akcji serca minęło 10 godzin. Mimo to przeżyła, trzy tygodnie później opuściła szpital. Wyszła za mąż, urodziła dziecko. Podobno jest szczęśliwa, o samobójstwie już nie myśli.

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe jak to się ma do sytuacji, w której ktoś dostaje strzała z armaty w głowę (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Dodany przez:

avatar sebson10 dołączył
37 wykopali 11 zakopali <1 tys. wyświetleń