•  

  pokaż komentarz

  Jak przestaniemy się bawić w socjalizm to może zdążymy kiedyś na jakiś mały księżyc się załapać.

  •  

   pokaż komentarz

   @El_Duderino: Nawiasem mówiąc to socjalizm dopiero się zacznie. Jeżeli kiedyś nastąpi pełna automatyka produkcji, to siłą rzeczy będzie trzeba wprowadzić coś na kształt pensji obywatelskiej, no ale do tego jeszcze daleko.

  •  

   pokaż komentarz

   @El_Duderino: Nie ma szans - społeczeństwo jakie jest widzimy. Wszyscy chcą się nazywać narodem, ale każdy rozumie przez to coś innego. Innymi słowy nie można jednocześnie uważać za patriotyzm segregowania śmieci, walczenia z "hejtem"(bo przecież brzydkie słowa to "hejt"), dbania o język polski(jednoczęśnie używając słowa hejt xD) i uważania że należy kolonizować kosmos. Są to cele wzajemnie sprzeczne. Innymi słowy kiedyś będziemy musieli zdefiniować co leży w polskim interesie i uznać to za cel NARODU, tym samym wykluczając część społeczeństwa z tego narodu - jest to nieuniknione.

  •  

   pokaż komentarz

   @El_Duderino: chyba jakimś stopem bo u nas to ciągle jakaś nieudaczna menda do tej polityki się pcha

  •  

   pokaż komentarz

   @Brandzlotechnik: brednie. Taka automatyzacja szybko nie nastapi, o ile w ogole jest mozliwa, to kazdy socjalizm upada. Kazdy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Student_AWAS: no cóż ani ja ani ty nie wiemy co będzie za 100, 200 czy więcej lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brandzlotechnik: to fakt. Mimo wszystko, nie przecenialbym maszyn, ludzie sa niedoceniani.

   Pamietaj tez, ze produkcja nie istnieje dla samej produkcji, ktos musi kupowac jej owoce.

  •  

   pokaż komentarz

   @El_Duderino: Przykro mi ale było takich dwóch, co już ukradli Księżyc.

  •  

   pokaż komentarz

   @Student_AWAS: Przy pełnej automatyzacji, albo 80% automatyzacji? Brednie. Socjalizm będzie się trzymał dosyć mocno, limes inferior idealnie Ci wyjaśni kto będzie miał pracę, i co będziesz dostawał ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @El_Duderino: ch## tam rozwój i gospodarka. patoli dać na hybrydy i piwko.

  •  

   pokaż komentarz

   @El_Duderino: przypomnij mi który kraj był pierwszy w kosmosie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Assailant: I czego to dowodzi? Oni właśnie przez ten wyścig zbrojeń zbankrutowali, bo żeby się ścigać, trzeba mieć za co, a w ZSRR elity nakradły i reszta w biedzie. Nie mówiąc już o tym, że teraz nawet nie mają podejścia i ciągle jadą na sprzęcie z tamtych lat, gdzie reszta świata dużo nowsze technologie ma.

   W ZSRR socjalizm to był na papierze, tam był przede wszystkim totalitaryzm i komunizm w wersji propagandowej dla ludu.

   pokaż spoiler Prawdziwego nie było, ale prawdziwego nigdzie nie ma i nie było, bo nie może działać ten idiotyzm. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Vixay: czytalem Zajdla, ale tego akurat nie :( musze nadrobic, still - uwazam, ze nie ma sie o co martwic - historia tez pokazuje, ze rewolucje przemyslowe niosly ZWIEKSZENIE zatrudnienia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Student_AWAS: Rewolucja przemysłowa a rewolucja robotyzacji to dwie różne bajki i światy. To drugie likwiduje miejsca pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vixay: jakies dowody, czy artykul na onecie?

   Spojrz na samo it i np sieci - kiedys nawet czegos takiego nie bylo, potem proste sieci, dzis to osobna i wazna czesc it. Itd, itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @El_Duderino inwestycja w socjal średnio po 3 miesiącach w 90% spowrotem jest w budżecie(a opozycja sama podniosłą larum że to kosztuje 40mld PLN rocznie, co niemiecka i brytyjskie gospodarki już zweryfikowały i rzeczywisty koszt to 5-7% tej kwoty).

   Gorzej z dotychczasowymi inwestycjami w misie.
   Miś Uszatek, miś pak, miś atom, miś stadiony, miś lotniska na zadupiach, miś samochód elektryczny, miś telewizja publiczna... i każda inwestycja która się nie zwraca i daje stołki a nierzadko psuje rynek (jak poczta czy koleje) co zmniejsza wpływy do budżetu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Student_AWAS: Dowody? Branża, poczytaj sobie. Same samochody autonomiczne zredukują kierowców jako całą grupę. Z kolei Vikram Pandit, były szef Citigroup w rozmowie z Bloombergiem ostrzegał, że w wyniku rozwoju technologicznego około 30 proc. miejsc pracy w sektorze bankowym może zniknąć w ciągu najbliższych pięciu lat.
   "Z badań McKinsey Global Institute wynika, że do 2025 roku co czwarte zajęcie zostanie całkowicie zautomatyzowane"
   "Yale i Oxford University - do 2136 roku we wszystkich zawodach ludzi zastąpią maszyny."

  •  

   pokaż komentarz

   @Vixay: tak redukuja, ze ciagle brakuje kierowcow - to raz.

   Dwa - kraje z najwyzsza robotyzacja - Korea, Usa i Chiny nie przdwiduja jakiegos zwiekszonego bezrobocia do 2025, ba - bedzie ono spadac.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brandzlotechnik: PEŁNA automatyzacja raczej nigdy nie nastąpi bo zawsze będą potrzebni pracownicy do obsługiwania automatów. Po twojej wypowiedzi wnioskuję, że masz niewiele wspólnego z produkcją.

  •  

   pokaż komentarz

   Nawiasem mówiąc to socjalizm dopiero się zacznie

   @Brandzlotechnik: Oczywiste bzdety. Gdyby tak było to od czasów rewolucji przemysłowej 90% z nas była by bezrobotna na pensji obywatelskiej. Ostatnio jak sprawdzałem to w najbardziej uprzemysłowionych krajach świata brakuje rąk do pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @El_Duderino: Zrobic zrzute i wyslac komuchow na czerwona planete - niech tam realizuja swoje pomysly - tym razem na pewno sie uda.

  •  

   pokaż komentarz

   @rea9: @jamaall: Napisałem "JEŻELI" ლ(ಠ_ಠ ლ)

  •  

   pokaż komentarz

   @Brandzlotechnik: tutaj nie ma nawet co dywagować :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Vixay: Nic nie likwiduje. Likwiduje jedynie okreslone zawody a powstaja nowe. Stad mogace wystapic chwilowe braki w ofertach pracy. Nawet przy pelnej automatyzacji miejsca pracy beda, tylko inne.

  •  

   pokaż komentarz

   @ozzmann: Będą, dla ilu? 10% społeczeństwa? Co z tego że będą powstawać nowe jak nie zastąpią znacznej większości starych. Poczytajcie ludzie bo k@?%a wykop to jedyne wasze centrum.
   @Student_AWAS: Jak wyżej, do lektur.

  •  

   pokaż komentarz

   @rea9: serio nawet przy pełnej automatyzacji gdzie automaty będą serwisować automaty?

  •  

   pokaż komentarz

   @Vixay: wlasnie na wykopie pelno takich 15k, co martwia sie o kierowcow xD ostatnio takiego skrytykowalem. Stawiam dolary przeciw orzechom, ze za naszego zacia duzo sie nie zmieni.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vixay: i tak jak przy ev, xapraszam do opracowan np MIT i innych, a nie artykulow redaktorow, ktorzy mysla, ze za chwile roboty zastapia kazdego.

   Btw po co cos proodukowac, skoro 90% nie bedzie miala za co kupic?

  •  

   pokaż komentarz

   @Generau_Osmiornica: Jak rozumiesz naród jako jedną grupę to tak. Ale naród to tak naprawdę pogrupowane naczynia połączone nawet jeśli nie bezpośrednio. Nie muszą pracować razem żeby stworzyć coś razem. Urzędnik wcale nie musi znać murarza, który mu zbudował budynek. Ja nie muszę znać piekarza żeby kupić sobie bułki. Nie jest poweidziane, że dwie sprzeczne idee nie mogą być w jednym miejscu i czasie. W państwie mamy lewice i prawice i w pewien sposób obie są potrzebne, żeby móc wybrać z nich to co najlepsze i stworzyć coś z tego co pomoże wszystkim.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brandzlotechnik: a ja myslalem ze kazdy bedzie bral robota z fabryki w leasing. Czesc tego co on wyrobi bedzie szla na jegosplate, za reszte bedziesz zyl. j!$$c socjal

  •  

   pokaż komentarz

   @Brandzlotechnik: wtedy sam będziesz posiadaczem automatu który będzie ci w stanie zapewnić wszelkie środki do życia. Pozatem w zaprezentowanym przez ciebie scenariuszu rola pieniądza będzie żadna. Nie będzie on w ogóle potrzebny.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeżeli kiedyś nastąpi pełna automatyka produkcji, to siłą rzeczy będzie trzeba wprowadzić coś na kształt pensji obywatelskiej

   @Brandzlotechnik: myślał kogut o niedzieli, a w sobotę Musk wszczepił mu implant Neuralink, który działa w dwie strony i może służyć zarówno do sterowania urządzeniem zewnętrznym, jak i wysyłać impulsy do określonych połączeń neuronalnych pozwalając sterować człowiekiem, jak zdalnie sterowanym szczurem, karać, nagradzać, wymuszać lub uniemożliwiać określone zadania.
   Ludzie to bardzo wydajne i tanie nardzędzia. Produkcja nie zostanie zautomatyzowana, to ludzie zostaną zautomatyzowani.

  •  

   pokaż komentarz

   Nawiasem mówiąc to socjalizm dopiero się zacznie. Jeżeli kiedyś nastąpi pełna automatyka produkcji, to siłą rzeczy będzie trzeba wprowadzić coś na kształt pensji obywatelskiej, no ale do tego jeszcze daleko.

   @Brandzlotechnik: I myślisz, że tak sobie będziesz jadł, spał i żył na koszt państwa? Ktoś to kiedyś podliczy i wyjdzie mu, że taniej będzie ...

  •  

   pokaż komentarz

   @ZielonyOny: @Naturmensch: @rea9: to wszystko i tak są zgadywanki bo do końca nie wiadomo w jaką stronę ludzkość pójdzie. Może tak być,że nasza mentalność się zmieni i produkcję zostawimy maszynom a my sami pójdziemy w samodoskonalenie poprzez choćby ulepszenia własnego ciała poprawy jego osiągów itd, itp. nie wiadomo jeszcze jak rozwinie się technologia, może będzie można stworzyć coś z "niczego", lecz to już naprawdę tematyka hard ści fi i wróżenie z fusów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brandzlotechnik: Wierzysz w to samodoskonalenie? Ludzie raczej wymyślą sobie nowe rozrywki, nowe używki, niestety.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @slavoy: Zaciekawiłeś mnie tym tytułem, kiedy skończę obecne pozycje do przeczytania to się za to biorę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vixay: Po co mi te twoje lektury i wysrywy jakichs polglowkow. Nie bedzie dla 10 procemt tylko dla woekszosci. Tak juz bylo w czasach przeszlych, bedzie i w obecnych. Nie wspomne ze czesto bedzie po prostu taniej poslac czlowieka do danych czynnosci.
   Z punktu widzenia ekonomicznego placa gwarantowana to calkowita katastrofa i regres calej cywilizacji. Brak celu w zyciu i jego sensu. Brak wrogow, brak niedoborow, zerowa chec walki o cokolwiek. Wymarcie xalego rodzaju ludzkiego przez brak checi do prokreacji. Chyba ze rozwiazesz to metodami sztucznymi i wyprodukujesz kolejnych ludzi niczym z hodowli ktorzy zalapia taka sama depresje jak tamci. To jest naukowo potwierdzone, wykonano taki eksperyment na szczurach. W calkowitym bezpieczenstwie i dostatku kolonia dosc szybko wymierala. Takie cos juz sie dzieje- wystarczy spojrzec na dzetnosc w krajach bogatych i w biednych.
   Placa gwarantowana to zwykly wysryw jakiegos komunisty- pozanaje po tym ze ciagle jeden i ten sam- wszyscy po rowno. To nigdy nie zadziala bo ludzie ani nie czuja sie rowni ani rowni byc noe chca, taka jiz nasza natura. Chyba ze twierdzisz ze naukowiec czy muzyk rowny jest jakiemus zapijaczonemu beztalenciu.
   Po prostu wszyscy wy zafascynowani maszynami robicie jeden podstawowy blad - przeceniacie je jako bezbledne. Tymczasem czynnika ludzkiego nie da sie wyeliminowac bo sa dzielem czlowieka. Beda tak dobre jak je ktos zaprojektuje. Jesli zaprojektuje je SI to tez beda tak dobre jak ktos ta SI zaprogramowal. Jakakolwoek by ona nie byla to bedzoe jedynie nedzna kopia ludzkiego umyslu, bez osobowosci, polotu, uczuc wyzszych z niesamowitymi mozliwosciami w pewnych tylko dziedzinach. Taki geniusz idiota. Tak nazywa sie czasem osoby autystyczne. Jesli chcesz oddac swoje zycie osobie z autyzmem to twoja sprawa ;)
   Nie wspomne nawet juz o tym ze gdy SI bedzie na tyle dobra ze sama bedzoe w stanie sie odpowiednio modyfikowac do tego stopnia ze osiagnie pelna samoswiadomosc to uzna ludzi za element zbedny i szkodliwy i ich usunie. Zadne wklejone reguly nie powstrzymaja. Tak jak nie powstrzymuja przestepcow przepisy prawa.

  •  

   pokaż komentarz

   @El_Duderino: > Jak przestaniemy się bawić w socjalizm to może zdążymy kiedyś na jakiś mały księżyc się załapać.

   Nie mówię że to coś złego, ale prywatne przedsiębiorstwa bardziej interesuje zarabianie pieniędzy, więc jak na razie cały podbój kosmosu odbył się za państwowe pieniądze (czyli UUU, SOCJALIZM dla wykopków).

  •  

   pokaż komentarz

   produkcję zostawimy maszynom a my sami pójdziemy w samodoskonalenie

   @Brandzlotechnik: nie no, byłoby super xD przypomniała mi się ta rozmowa Muska z szefem alibabby

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @El_Duderino: Sosnowiec ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚

  •  

   pokaż komentarz

   Z punktu widzenia ekonomicznego placa gwarantowana to calkowita katastrofa i regres calej cywilizacji. Brak celu w zyciu i jego sensu. Brak wrogow, brak niedoborow, zerowa chec walki o cokolwiek. Wymarcie xalego rodzaju ludzkiego przez brak checi do prokreacji

   @ozzmann: no tak by właśnie było, gdyby przestać zmuszać sebków do roboty, to na pewno zamiast zająć się graniem w gałe, zwiedzaniem i przede wszystkim karynami to siedliby na dupie i nic by nie robili
   Takie rzeczy jak rywalizacja i współpraca w sporcie, jak wszystkie hobby i zainteresowania, jak miłość, flirt, romanse, podróże, gotowanie, odwiedzanie sie, twórczość, muzyka, to wszystko by nie zniknęło wraz z zamknięciem ostatniej konwencjonalnej fabryki

  •  

   pokaż komentarz

   Po prostu wszyscy wy zafascynowani maszynami robicie jeden podstawowy blad - przeceniacie je jako bezbledne. Tymczasem czynnika ludzkiego nie da sie wyeliminowac bo sa dzielem czlowieka.

   @ozzmann: fabryki ktorych produkcja opiera sie wylacznie na robotach istnieja i to conajmniej od 2001 roku, jedynie raz na 30 dni jest przeprowadzana konserwacja. I zeby dodac temu wszystkiemu uroku jest to fabryka robotow- Fanuc xD

   Philips ma fabryke w ktorej produkcja opiera sie w 100% na robotach w Holandii, jedynymi ludzmi tam sa konserwatorzy i kontrola jakosci.

   W magazynach Amazona roboty zbieraja z polek zamowienia i ludzie maja zakaz wchodzenia w stefe w ktorej sie poruszaja.

   https://www.youtube.com/watch?v=Ox05Bks2Q3s

  •  

   pokaż komentarz

   @Brandzlotechnik: Okradanie maszyn z pieniędzy jest moim zdaniem akceptowalne. Okradanie ludzi z pieniędzy już nie. Pieniądz to czyjaś praca, a więc jego czas, socjalizm to zabieranie pracowitym kilka godzin dziennie życia.

  •  

   pokaż komentarz

   Co ciekawe część o społeczeństwie w tym projekcie robił Dariusz "Rurkowiec" Szczotkowski XD
   @El_Duderino

  •  

   pokaż komentarz

   Nawiasem mówiąc to socjalizm dopiero się zacznie. Jeżeli kiedyś nastąpi pełna automatyka produkcji, to siłą rzeczy będzie trzeba wprowadzić coś na kształt pensji obywatelskiej, no ale do tego jeszcze daleko.

   @Brandzlotechnik: A kto będzie te maszyny prototypował, produkował, konserwował, utrzymywał i dalej rozwijał?

   1% grupka ludzi będzie sypała cukierki 99% młotochowi z technologicznego rogu obfitości? Serio w to wierzysz?

  •  

   pokaż komentarz

   @El_Duderino: @Assailant: Amerykanie byli na Księżycu za budżetowe, rządową agencją z narodowego programu, za silnej progresji podatkowej - SOCJALIZM. Liberałom w kosmosie 60 lat potem obniżono kosmos, żeby ich podrygi nazwać kosmicznymi.

  •  

   pokaż komentarz

   @jerzy-nowina: dodatkowo największy prywaciarz w kosmosie (Elon Musk) jedzie na rządowych doatacjach i handlu kwotami emisji spalin.

  •  

   pokaż komentarz

   @Phallusimpudicus: przez jakiś czas być może będzie tak jak mówisz lecz kto powiedział, że maszyny również tego kiedyś nie przejmą. Wiadomo pasowałoby by jakiś bat na nie był by się nie wymknęły spod kontroli, ale jeżeli jakaś osoba będzie się tym zajmować to raczej nie będzie dawać j??!nia o to że ona to robi, bo pewnie będzie miała dodatkowe profity względem innych co będą "siedzieć na dupie". Zresztą moje gdybania dotyczą kilkuset lat w przód a nie kilkudziesięciu, kiedy jeszcze nie nastąpi miarzdrząca rewolucja w technice względem naszych czasów.

   pokaż spoiler Minus nie ode mnie

  •  

   pokaż komentarz

   @Brandzlotechnik: Tylko ten kto będzie pobierał pensję obywatelską powinien automatycznie tracić prawo głosu i prawo do rozmnażania się

  •  

   pokaż komentarz

   @nowoczesny_jawnogrzesznik: człowieku patrzysz przez pryzmat tego co komunizm nam zrobił i socjalizm w ogóle, a tutaj chodzi o to, że zmieni się(może nie) diametralnie styl życia, praca człowieka będzie zwyczajnie zbędna i niezwykle rzadka może spotykana na samym starcie otwierania pozaziemskiej kolonii. Przyrównujesz daleką przyszłość, gdzie być może technologia będzie na niewyobrażalnym dla nas poziomie porównywalnym z jakąś magią do naszych czasów, że praktycznie wszystko trzeba zrobić ręcznie i automatykę mamy na zerowym niemal poziomie. Trochę wyobraźni i dystansu polecam.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brandzlotechnik: No właśnie - trochę wyobraźni:
   Ponieważ ziemia nie jest nieograniczona to skoro zdecydujemy się na 'obywatelskie pensje' to automatycznie musimy wprowadzić to co napisałem. Inaczej gatunek się zdegeneruje, jak w eksperymencie Calhouna. Większe prawa muszą mieć ci którzy posuwają ten wózek zwany światem/cywilizacją do przodu a nie ci którzy żyją by żyć jak te mityczne rurkowce. Jeśli tego nie widzisz to masz słabą wyobraźnię...

  •  

   pokaż komentarz

   @El_Duderino: Wizje świata przyszłości typu Star Trek to nie tylko socjalizm ale nawet komunizm (brak pieniędzy, wysoka samokontrola skutkująca brakiem przestępczości czy nawet brakiem zabezpieczeń systemów komputerowych enterprise). Tak więc ten tego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brandzlotechnik:
   Problem w tym że środowiska futurologiczne, technokratyczne czy lewicowe już teraz uprawiają retorykę że "wystarczy opodatkować maszyny i będzie lajt" - i to w perspektywie właśnie "już tuż tuż".

   Potrzeba jeszcze wielu pokoleń ludzi błyskotliwych czy chociaż odpowiednio inteligentnych i zdyscyplinowanych, aby ogarnąć fundamenty pod cywilizacyjne perpetuum mobile.

   Stawiam tezę: ludzie przestaną być władzy potrzebni, kiedy maszyny będą dostarczać władzy wszystko czego potrzeba.

   Nikt nie zostawi dobrodusznie kilkumiliardowej populacji, żeby sobie robiła co im się żywnie podoba. Raz że Ziemia faktycznie choruje na ludzi, dwa - władza nie kieruje się empatią, ale swoim egoistycznym zyskiem (patrz: Trump i jego narzędziowa polityka)

   pokaż spoiler Plus ode mnie

  •  

   pokaż komentarz

   @Phallusimpudicus: U mnie w mieście od późnych lat 90tych był zakład produkujący okna plastikowe. Po 20 latach wciąż stoi, pojawiły się maszyny, zmniejszyła się załoga, ale nie była to zmiana drastyczna - chodzi o 20% w ciągu 20lat. Problem polega na tym, że maszyny do tej pory same się nie synchronizują, a poza tym klient wymaga wyższej jakości niż 20 lat temu, czyli wszystko musi być idealnie spasowane.

   Jakieś 5lat temu doszło do zmiany. Z jednego zakładu zrobiono 2 - akcjonariusze się pokłócili i tak jeden produkuje masowo okna i ma garstkę pracowników, drugi z resztą pracowników produkuje okna specyficzne/zamawiane. I tak skład osobowy został prawie ten sam masz 2 dyrektorów, 2 zarządy, 2 zestawy maszyn(takich samych) i wszystko się kręci jak się kręciło.

   Tak więc z doświadczenia powiem, że praca ludzka zawsze będzie potrzebna. Jak widać w powyższej historii zmieni się tylko jej charakter :P

  •  

   pokaż komentarz

   "pensji obywatelskiej"

   @Brandzlotechnik: absolutny błędny tok rozumowania. Pracy nie będzie mniej tylko zmieni się jej charakter, będziemy jako ludzkość rozwiązywali dużo bardziej skomplikowane problemy niż obecnie, na znaczeniu zyska edukacja.

 •  

  pokaż komentarz

  Jeżeli nagroda wynosi 5 tys Dolanów, to nie był to jakiś wielki konkurs.

  A dotyczył on WIZUALIZACJI kolonii na Marsie.. także nic naukowego. Raczej dla architektów i popularyzatorów latania w kosmos

  •  

   pokaż komentarz

   @Tylko_noc: nie doceniasz takich prezentacji. Inżynier zbuduje co mu się powie, że ma zbudować bo od tego jest ale ktoś musi to wszystko wymyślić, nadać kierunek badaniom.

  •  

   pokaż komentarz

   @wiencejfakingcaptcha nie inżynier nie zbuduje czegoś czego nie da się zbudować a to jest mars tam też się nie buduje o tak, to nie dom ze ma ładnie wyglądać tylko takie coś powinno być od początku projektowane z udziałem inżynierów i innych bo to że na ziemi sprawdza się materiał a nie znaczy że na Marsie ma on w ogóle rację bytu, można było by twoim tokiem myślenia zrobić te kopuły z drewna a inżynierowie niech się martwią jak je tam przetransportować no bo czemu nie fajne by byly

  •  

   pokaż komentarz

   nie doceniasz takich prezentacji. Inżynier zbuduje co mu się powie, że ma zbudować bo od tego jest ale ktoś musi to wszystko wymyślić, nadać kierunek badaniom.

   @wiencejfakingcaptcha: co? XDDDD

   W kolonii na obcym świecie, we wrogiem środowisku, gdzie każda głupota, typu utrata szczelności placówki, może wszystkich zabić, to forma ma podążać za inżynierią, a nie odwrotnie.

   Wygląd jest tam najmniej ważny w tych warunkach, dlatego nagrodą było tam 5 tysięcy dolarów, a nie 5 milionów dolarów.

  •  

   pokaż komentarz

   @fraciu: @Strzelec_Kurpiowski: koncept przecież nie zawierają konkretnych projektów konstrukcji, określonych materiałów i innych tego typu rzeczy tylko ogólna wizję jak powinna wyglądać taka baza. Na samym początku trzeba ustalić co chce się mieć a potem inżynierowie będą realizować te pomysły.

  •  

   pokaż komentarz

   koncept przecież nie zawierają konkretnych projektów konstrukcji, określonych materiałów i innych tego typu rzeczy tylko ogólna wizję jak powinna wyglądać taka baza.

   @wiencejfakingcaptcha: to na wuj ten koncept, jak wszystko może się w nim zmienić, bo na przykład miejsca będzie za mało w rakiecie na takie akurat elementy konstrukcyjne, czy warunki atmosferyczne będą niekorzystne dla takiego akurat wyglądu bazy?

   Na samym początku trzeba ustalić co chce się mieć a potem inżynierowie będą realizować te pomysły.

   XDDDD

   Nie, na samym początku trzeba ustalić co da się mieć, bo chcieć to można wszystko, nawet zwykłe osiedle deweloperskie na Marsie, ale co z tego jak nie będzie to możliwe?

  •  

   pokaż komentarz

   Nie, na samym początku trzeba ustalić co da się mieć, bo chcieć to można wszystko, nawet zwykłe osiedle deweloperskie na Marsie, ale co z tego jak nie będzie to możliwe?

   @Strzelec_Kurpiowski: I właśnie w taki sposób Amerykanie lecąc na księżyc opracowali narzędzia z których teraz korzystasz... (-‸ლ)

   Co ty masz z tym xddd.? To jakiś tik nerwowy?

  •  

   pokaż komentarz

   I właśnie w taki sposób Amerykanie lecąc na księżyc opracowali narzędzia z których teraz korzystasz... (-‸ლ)

   @wiencejfakingcaptcha: w jakiś sposób? Na pewno nie w ten twój, bo najpierw badali warunki w kosmosie, a dopiero pod nie tworzyli narzędzia.

   Ty chcesz robić jakąś bazę z dupy i kazać inżynierom ją budować, gdy może się okazać, że taka baza nie ma żadnego prawa działać w warunkach marsjańskich, bo to tylko głupi obrazek bez żadnych analiz naukowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tylko_noc: 5k podzielone na 19 osob ... po 263 dolce.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzelec_Kurpiowski: a skąd będziesz wiedział co chcesz budować? Chcesz marnować czas inżyniera na to żeby się zastanawiał co ma budować?

  •  

   pokaż komentarz

   a skąd będziesz wiedział co chcesz budować?

   Z analiz naukowców, którzy zbadają warunki na Marsie, możliwości transportowe rakiet, liczbę i potrzeby ludzi, a na podstawie tego zrobią plan.

   Chcesz marnować czas inżyniera na to żeby się zastanawiał co ma budować?

   @wiencejfakingcaptcha:

   Ty serio myślisz, że inżynierowie budują projekty na podstawie rysunków do wizualizacji, a nie na podstawie schematów i planów?

   XDDDD

   Inżyniera to ty może w telewizji widziałeś.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tylko_noc: No tam w Bingo mają większe nagrody ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzelec_Kurpiowski: no popatrz... Na świecie mamy tyle znakomitych naukowców i inżynierów a ciągle jeszcze wszystkiego nie zaprojektowali i ciągle szukają nowych pomysłów. Nawet jak inżynier dostanie jakiś schemat to ktoś go musi naszkicować, zaplanować co tam ma być i do czego ma służyć i tego nie robi inżynier.

  •  

   pokaż komentarz

   no popatrz... Na świecie mamy tyle znakomitych naukowców i inżynierów a ciągle jeszcze wszystkiego nie zaprojektowali i ciągle szukają nowych pomysłów.

   @wiencejfakingcaptcha: na pewno nie znajdą ich u studenciaka, który dostał jakieś grosze za rysunek.

   Nawet jak inżynier dostanie jakiś schemat to ktoś go musi naszkicować, zaplanować co tam ma być i do czego ma służyć i tego nie robi inżynier.

   To robią naukowcy, którzy ustalają cel istnienia takiej bazy i sposób realizacji tego celu.

   Na pewno nie żaden śmieszny studenciak, który za swój rzekomo rewolucyjny pomysł dostaje tyle, co wynosi jedna wypłata tych naukowców.

   Piszesz po prostu głupoty i tyle, bo nie masz żadnego pojęcia o inżynierii i planowaniu.

   Taki rysunek, który nic naukowego nie wnosi, nie pomoże zbudować żadnej bazy. Naukowcy doskonale wiedzą co chcą zbudować i bez tych śmiesznych rysunków.

  •  

   pokaż komentarz

   Taki rysunek, który nic naukowego nie wnosi, nie pomoże zbudować żadnej bazy.

   @Strzelec_Kurpiowski: nakresli możliwe cele do osiągnięcia i skieruje uwagę naukowców na nowe pola badań i możliwych rozwiązań

   Naukowcy doskonale wiedzą co chcą zbudować i bez tych śmiesznych rysunków.

   Gdyby tak było to nikt nigdy nie organizowałby takich konkursów na tych wszystkich śmiesznych studenciaków.

   Widzę że tobie najlepiej wychodzi deprecjonowanie każdego kogo się da nawet ludzi którzy zapewne już teraz osiągnęli znacznie więcej jadąc na taki konkurs niż ty osiągniesz przez resztę swojego marnego życia.

   Nie pozdrawiam. Żegnam wielkiego inżyniera.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tylko_noc: w zasadach było że można korzystać jedynie z opracowanych już technologii, więc to też nie jest taka fantazja, pierwsze kolonie mogą spokojnie czerpać pomysły z konkursu

  •  

   pokaż komentarz

   nakresli możliwe cele do osiągnięcia i skieruje uwagę naukowców na nowe pola badań i możliwych rozwiązań

   @wiencejfakingcaptcha: Myślisz, że naukowcy to debile, którym byle studenciak musi cokolwiek pokazywać?

   On nie pokazał niczego nowego. Podobne rzeczy są w każdej grze czy filmie Sci Fi. Czyli dalej piszesz głupoty.

   Gdyby tak było to nikt nigdy nie organizowałby takich konkursów na tych wszystkich śmiesznych studenciaków.

   Przecież ten konkurs jest bezwartościowy, co widać po samych nagrodach. Za dobre rozwiązania techniczne firmy płacą miliardy, a tu typ dostał 5 tysięcy dolarów.

   Widzę że tobie najlepiej wychodzi deprecjonowanie każdego kogo się da nawet ludzi którzy zapewne już teraz osiągnęli znacznie więcej jadąc na taki konkurs niż ty osiągniesz przez resztę swojego marnego życia.

   Już dawno osiągnąłem więcej niż ty, skoro piszesz takie głupoty i wierzysz, że głupi rysunek zainspiruje naukowców, jakby im inspiracji brakowało XD

   Oni tam liczą co do grama ilość wody którą można wydobyć z marsjańskiego gruntu i co do wata energii jakiej taka baza miałaby potrzebować, a taki dzban jak ty chce iść do nich z rysunkiem.

   Skończ pisać te debilizmy, bo tylko się kompromitujesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzelec_Kurpiowski: ale ty śmieszny XDDDD mam wrażenie ze ty w ogóle nie masz zielonego pojęcia o ludziach. Dodatkowo wymyslasz sobie jakieś bzdurne tezy i na ich podstawie mnie obrazasz (-‸ლ) taki siebie wykopów zwycięzca. Już z tydzień nie trafiłem tu natakiego ignoranta, skąd wy się w ogóle bierzecie? Naczytasz się artykułów i myślicie że pozjadaliscie wszystkie rozumy.

  •  

   pokaż komentarz

   mam wrażenie ze ty w ogóle nie masz zielonego pojęcia o ludziach.

   @wiencejfakingcaptcha: tu potrzebne jest pojęcie o inżynierii, a nie o ludziach.

   Już z tydzień nie trafiłem tu natakiego ignoranta, skąd wy się w ogóle bierzecie? Naczytasz się artykułów i myślicie że pozjadaliscie wszystkie rozumy.

   A może po prostu piszesz dużo głupot i ludzie ci często to wytykają?

  •  

   pokaż komentarz

   tu potrzebne jest pojęcie o inżynierii, a nie o ludziach

   @Strzelec_Kurpiowski: w takim razie nie masz pojęcia czym jest inżynieria ¯\_(ツ)_/¯

 •  

  pokaż komentarz

  GIF

  źródło: twardowski.gif (3.21MB)

 •  

  pokaż komentarz

  POLACY ROBIĄ FURRORE W USA zajmujac 2 miejsce w jakimś niszowym konkursie xD HUSARIA xD

 •  

  pokaż komentarz

  Polskie miasto na Marsie?
  Żeby tylko tam kościoła nie postawili. ( ͡º ͜ʖ͡º) #pdk

Dodany przez:

avatar Tumurochir dołączył
1615 wykopali 23 zakopali 18.4 tys. wyświetleń