•  

  pokaż komentarz

  Należy ten materiał pokazywać wszystkim naszym politykom, którzy są ślepo zapatrzeni w istniejącą lub przyszłą jakąkolwiek pomoc zagraniczną. Żadne silne państwo nie kieruje się sentymentem, uczuciami, przyjaźniami, itp. istnieją tylko i wyłącznie interesy niezależnie czy weźmiemy pod uwagę USA, Niemcy, Francję, Rosję, Izrael, Chiny, Wlk. Bryt. czy innych. Nasi polscy politycy zarówno z PiS jak i z pozostałych partii muszą sobie wbić do łbów że nie ma sentymentów w polityce, są tylko i wyłącznie interesy. Poparcie dla danych partii to też interes - jest coś teraz w zamian za coś w przyszłości.

 •  

  pokaż komentarz

  Zabrzmi to brutalnie ale to jest właśnie polityka, i dopóki nie nauczymy się na czym ona polega to niestety będziemy kończyć jak w 2 wś. Polityka to brutalne wykorzystanie innych do swoich celów, bez skrupułów. Tak nas wykorzystali Anglicy w 2wś, tak wykorzystywali wszyscy wszystkich aby ugrać coś dla siebie. Dopóki jesteśmy Amerykanom potrzebni w ich rozgrywce jesteśmy super, kochani, potrzebni itp. Ale, jak się zmienią priorytety to będzie szybkie papa bez żadnych skrupułów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Yunior_82: utrata twarzy to nie jest polityka.

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78: w 2wś Anglia i Francja utraciły twarz, Polska zachowała twarz, ale za to straciła 6mln obywateli

  •  

   pokaż komentarz

   @Yunior_82: Gdyby Anglia i Francja zmieniły front i zawarły sojusz z Niemcami, to byłoby to porównywalne z tym, co odj!@!ł Trump.

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78: myślę, że nie byłoby to dla nich żadnym problemem jeżeli mieliby z tego jakiś pożytek, tu niestety Hitler zbyt się rozwijał i nie mogli sobie na to pozwolić. Ale gdyby np jakieś nowe mocarstwo zagrażało by ich panowaniu w Europie zrobiliby to od razu

  •  

   pokaż komentarz

   @Yunior_82: dla mnie to oczywiste oczywistości i nie rozumiem czemu ludzie tego nie rozumieją.

  •  

   pokaż komentarz

   "Zabrzmi to brutalnie ale to jest właśnie polityka"

   @Yunior_82: kolejny który niewiele rozumie.

   To jest również amerykański i europejski interes polityczny, aby amerykanie zostali w Syrii przy kurdach. Nie chodzi o sentymenty i uczucia.
   To zwykły interes bezpieczeństwa i polityki (wpływy w tym regionie itd) - tylko zwyczajnie ten interes jest nieco bardziej długofalowy a nie na jutro czy pojutrze.

  •  

   pokaż komentarz

   @s1720nk: myślę, że jednak rozumiem wiele. Nie wiesz jaki jest amerykański interes polityczny, Tobie się wydaję, że w ich interesie jest pozostanie przy Kurdach. Równie dobrze mogli się ugadać w jakiś deal z kimś innym i zyskać wg ich opinii więcej. Nie jestem w stanie ocenić tak jak Ty, że Amerykanom się opłaca bardziej sojusz z Kurdami niż utrzymanie Turków. Nie wiem co jest dogadywane poza oficjalnymi wiadomościami żeby się na ten temat wypowiadać.

   Ale wracając do wypowiedzi - nie zrozumiałeś totalnie tego co napisałem - bo odnosiło się to do tego, że polityka polega na wykorzystaniu tego narzędzia we własnym celu, a gdy zostanie zrealizowany przeskoczenie na inny nawet zgoła odmienny i sprzymierzenie się z dotychczasowym wrogiem w celu dalszych zysków.

  •  

   pokaż komentarz

   @Yunior_82: nie wiem kompletnie jaki interes mógł się kryć za wyjściem Amerykanów z Syrii- chyba wszyscy byli przeciwni, łącznie z Pentagonem i kongresem. Wszystkie perspektywy wskazują, że to fatalne posunięcie - i nie chodzi tu o jakieś sentymenty czy uczucia. Po prostu czysty interes.
   To też fatalny znak dla Polski (i zresztą dla wszystkich innych sojuszników) - tylko Polska jest totalnie głupia i gra tylko na Amerykanów.

  •  

   pokaż komentarz

   nie wiem kompletnie jaki interes mógł się kryć za wyjściem Amerykanów z Syrii

   @s1720nk:
   1. Cięcie kosztów
   2. Powrót na ulubioną pozycję USA - działanie z doskoku. Jeśli będą chcieli się mieszać to wejdą, jak nie to nie. Gdyby zostali to byli by od razu stroną w razie poważniejszego konfliktu.

   To też fatalny znak dla Polski (i zresztą dla wszystkich innych sojuszników) - tylko Polska jest totalnie głupia i gra tylko na Amerykanów.

   Tak, punkt dwa powinien wisieć w każdym gabinecie każdego poważnego dyplomaty i decydenta w tym kraju: "Amerykanie mieszają się kiedy chcą i tylko wtedy gdy oczekują zwycięstwa"

 •  

  pokaż komentarz

  Wiarygodny sojusznik, oddajmy wszystko on nas obroni

 •  

  pokaż komentarz

  Obyśmy nie byli kolejnym murzynem...