•  

  pokaż komentarz

  Policja włączy bomby i ma w dupie czy to podjazd czy nie. Ja bym ich trolował i za każdym razem jak zajadą, to bym od razu wyjeżdżał z domu. I trąbił aż odjadą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brother_of_Steel jak stoją na bombach tak jak pisałeś to mogą mieć gdzieś twoje trąbienie, nawet mogą Ci dam mandat, za używanie sygnału dźwiękowego lub za utrudnianie pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wacek1991: na swoim terenie mogę sobie na nich trąbić ile wlezie. Musiałby sąsiad na skargę pójść, ale też, to nie oznacza pod razu mandatu, bo tylko z immersji mogłaby mi grozić kara. Tak samo nic im nie mogę utrudniać, bo to oni mi utrudniają wyjazd.
   Kamera, nagranie i gówno mi mogą zrobić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wacek1991: Jak będą stać non stop na bombach to nici z zarobku ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Brother_of_Steel:
   I masz rację i nie masz racji.Po pierwsze,może ich przegonić ze swojego terenu,jak im przeszkadza,przynajmniej znam takie przypadki,gdy właściciel wychodził a Policja się zwijała.Być może dlatego,że nie chcieli awantury,ale jednak.Po drugie bomby to im gówno dadzą.Z kilometra będzie ich widać.Efekt prewencyjny jak najbardziej,ale kasy zero.

  •  

   pokaż komentarz

   @DumnyzbyciaPolakiem: no trochę tak, ale ja już nie takie rzeczy widziałem.
   Jeżeli tam jest zakręt, to nic nie zobaczysz tylko wylecisz wprost w objęcia policji. No ale generalnie masz rację.

  •  

   pokaż komentarz

   @DumnyzbyciaPolakiem: @ATAT-2: dziwne bo u mnie w okolicy prawie zawsze stoją na bombach kiedy mierzą

  •  

   pokaż komentarz

   @ATAT-2: Nie, mają sygnały włączone zawsze praktycznie, tak samo w nocy jak i w dzień. Jest tylko jedno miejsce gdzie nie włączają, przy zjeździe z takiego pagórka na obwodnicy miasta ale wtedy widać ich z bardzo daleka, chyba z kilometra.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brother_of_Steel: nie musi tego robić z bardzo prostego powodu wszystko zależy gdzie i w którym miejscu przebiega granica działki w przypadku dojazdu do posesji która jest ogrodzona należy najpierw zobaczyć gdzie przebiega pas drogowy który kończy się granicą właściciela. Jeśli stoją w zakresie pasa drogowego nawet jeśli stanowi on dojazd do posesji niekoniecznie musi być własnością posiadacza nieruchomości. Powiem więcej często jest tak że dojazd do posesji znajdujący się na terenie pasa drogowego należy do Skarbu Państwa i ma związek z infrastrukturą danej drogi. Jedyna niedogodność związana z utrudnieniem wyjazdu może być podnoszona tylko i wyłącznie wtedy jeśli policjanci swoim działaniem celowo blokują wjazd na posesję w chwili konieczności jej użytkowania. W chwili kiedy włączają sygnały pojazdu uprzywilejowanego a Przypominam że muszą to być sygnały dźwiękowe i błyskowe mogą zająć dowolne miejsce na drodze jeśli ma to związek z wykonywanymi przez nie czynnościami służbowymi. W przypadku chęci do czytania na ten temat Zapraszam do ustawy o policji oraz innych ustaw określających zasady prowadzenia czynności na drodze

  •  

   pokaż komentarz

   @Brother_of_Steel: bomby mogą używać tylko podczas interwencji, interwencją nie jest suszenie, interwencją jest trzepanie wysuszonego

  •  

   pokaż komentarz

   @shadowsniper: a ja polecam lekturę tylko jednego art 53 PRD. Bo to kiedy policjanci mogą nie stosować się do przepisów o zatrzymywaniu i postoju jest tam dokładnie ujęte i kontroli drogowej w tych wyjątkach nie ma.
   Nieprawdą też jest to co piszesz, że policja włącza bomby i już wszystko może, bo przeprowadza czynności.
   Ignorantia legis non excusat.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brother_of_Steel: a ja aby pokazać ci że pewne elementy twojego rozumowania przeczą obowiązującym przepisom który jest obowiązany przestrzegać policjant i to nie tylko mówię o prawie ruchu drogowego tylko o szczególnych ustawach. Jest to wyciąg z rozporządzenie Komendanta Głównego Policji a więc lex specialis, A skoro jesteśmy przy łacinie to i ja się pochwalę znajomością z sentencji: Lex specialis derogat legi generali

   źródło: Screenshot_20191021-135639_Adobe Acrobat.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @shadowsniper: to co pokazujesz jest mniej szczegółowe od art. 53 prawa o ruchu drogowym w kwestii kto i kiedy może się ustawić na podjeździe.
   Kluczowe jest ustalenie, czy kontrola drogowa jest elementem akcji mającej na celu konieczność zapewnienia bezpieczeństwa lub porządku publicznego.
   Takie szkolne dyskusje. Wiadomo, że policyjne trepy będą zawsze w akcji. Ty gadasz jak taki trep. Ch!$ tam prawo, ważne że komendant powiedział że wolno.
   A jak ktoś będzie protestował, to się na niego coś znajdzie. Już ja was k?%$a znam.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brother_of_Steel: zrobiłem screena z znacznie dłuższego przepisu którego nie będę tutaj w całości wkleił jeśli Możesz na tej podstawie wyszukać sobie cały traktujący o zasadach i obowiązkach prowadzenia kontroli drogowych oraz innych uprawnień i obowiązkach podczas pełnienia służby na drogach. Komendant główny policji jest to również organem który ma prawo do wydawania przepisów obowiązujących policjantów będących pod jego jurysdykcja. Do twojej wiadomości informuję ciebie iż kontrola drogowa to czynność administracyjna właśnie związana z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa lub porządku publicznego w tym konkretnym przypadku związanego z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Używanie przez ciebie wulgaryzmów nie spowoduje zmiany narracji obowiązujących przepisów prawnych a jedynie świadczy o twojej ignorancji ich występowania.

  •  

   pokaż komentarz

   @shadowsniper: jakiej ignorancji? Ja ci tylko mówię, że od każdej zasady są wyjątki. I że z trepem policjantem nie wygrasz, bo zawsze go kolega i komendant pokryje, a sąd na wiarę przyjmie to co mówi.
   Tylko na końcu jest obywatel, który widząc to wszystko, potem w dupie ma policję i policji nie szanuje.
   Jak widać na załączonym obrazku.
   I potem k%%@a policja płacze, że nikt z nią nie chce współpracować.
   No już, już. Masz rację trepku. Nie unoś się tak.
   Wystawisz parę mandatów to ci przejdzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brother_of_Steel: właściwie w tym miejscu Powinienem napisać ci że nie będę chodził z tobą w polemika żeby cię nie karmić, ale odpowiem ci mimo wszystko gdyż być może zrozumiesz pewne elementy i zasady którymi ma obowiązek podkreślam kierować się policjant podczas służby. Wszystkie zasady postępowania w związku z koniecznością dookreślenia zasad szczegółowych odnajdują swoje odzwierciedlenie w przepisach tworzony przez biuro prawne Komendanta Głównego Policji. Przed 2015 rokiem policjanci nie mieli obowiązków wysłania sygnału w pojazdu uprzywilejowanego podczas kontroli drogowej jeśli odbywała się na terenie przyległym do pasa drogowego. Na kanwie kilku zdarzeń polegających na braku odpowiedniego oznakowania takiego miejsca ustawodawca spowodował wydanie przepisu specjalnego określającego zasady prowadzenia kontroli drogowej wśród których określono zachowanie policjantów podczas niej. Przepisy te stanowią już policjant który wykonuje takie czynności oprócz oczywistych przesłanek wynikających z ustawy o policji oraz prawo o ruchu drogowym Ponadto ma obowiązek zapewnić bezpieczeństwo zarówno sobie jak i innym użytkownikom ruchu. Finałem tej legislacji było określenie przepisów mówiących o zmianie warunków używania sygnałów pojazdu uprzywilejowanego w zakresie kontroli statycznej. W związku z powyższym w 2016 roku pojawił się przepis nakazujący policjantom stosowanie częściowo tylko celem oznakowania miejsca kontroli świateł błyskowych bez używania sygnałów dźwiękowych a wszystko po to aby zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników w ruchu jak i policjantów dokonujących kontroli. Rok 2016 był pod tym względem szczególny zostało wydanych bardzo dużo ważnych rozporządzeń regulujących pracę na drodze ale również zasady prowadzenia czynności zarówno administracyjnych jak i procesowych. Do 2015 roku włącznie obowiązującym przepisem był artykuł 43 ustęp pierwszy prawo o ruchu drogowym który obligował uczestników ruchu, dostosowania sygnał w pojazdu uprzywilejowanego w określonych przypadkach. Wraz z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwu oraz zasygnalizowania obecności policji która dokonuje czynności w miejscu w którym mogłoby to sprawiać zakłócenie nakazano stosowanie samych świateł pojazdów uprzywilejowanego.

  •  

   pokaż komentarz

   go kolega i komendant pokryje

   @Brother_of_Steel: pokryje? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   bo tylko z immersji mogłaby mi grozić kara

   @Brother_of_Steel: A nie immisji? :)

  •  

   pokaż komentarz

   @shadowsniper: Powiedz mi, od kiedy stojąc gdzieś ma się włączone sygnały świetlne i dźwiękowe?

  •  

   pokaż komentarz

   @shadowsniper: Od 7 listopada to się zmieni i będą stać "w majestacie prawa" bez bomb i śmiać sie w twarz właścicielowi posesji.

   "policjanci drogówki będą mogli dokonywać kontroli w niemalże dowolnym miejscu, nawet jeśli łamią tym samym przepisy ruchu drogowego pod warunkiem, że sami nie stwarzają w ten sposób zagrożenia dla pozostałych uczestników ruchu. "

   https://dziennikzachodni.pl/mandat-500-zl-za-nietrzymanie-rak-na-kierownicy-to-brak-szacunku-policja-szykuje-bat-na-kierowcow-beda-nowe-przepisy-21102019-r/ar/c4-14503589

  •  

   pokaż komentarz

   @Brother_of_Steel
   @Wacek1991 panowie bomby bez sygnalu dzwiekowego to nie jest pojazd uprzywilejowany

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: Okej już łapie chaotycznie trochę napisałem, Jak dobrze wiesz sygnały pojazdu uprzywilejowanego będącego w ruchu to są sygnały dźwiękowe o zmiennej tonacji oraz świetlne podczas postoju i prowadzenia czynności czy to administracyjnych czy procesowych stosuję tylko światła pojazdu uprzywilejowanego

  •  

   pokaż komentarz

   @shadowsniper: kilka postów, mówiąc że w chwili kiedy włączają sygnały świetlne i dźwiękowe mogą zająć jakiejkolwiek miejsce na drodze, wprowadzasz obywateli w błąd bo stojąc w miejscu używa się sygnałów świetlnych

  •  

   pokaż komentarz

   @shadowsniper: no wiem, że chaotycznie ale trzeba uważać co się pisze bo ludzie bardzo lubię zapamiętywać urywki i głupoty z tego co przeczytają i potem debil stoi przed radiowozem z telefonem w ręce i odkrywa Amerykę

  •  

   pokaż komentarz

   @shadowsniper: no ale ja już ci przyznałem rację. Po co ta ściana tekstu?
   Powtarzam, trep się zawsze podeprze przepisem.
   Gdyby wszystko było takie wspaniałe jak to rysujesz, to nie powstawały by takie tabliczki. Bo was wszystkiego uczą, ale nie uczą zasad współżycia społecznego. Bo po co, trep ma władzę, to jej używa. Na trepa szef drze ryja, więc trep ma tej samej zasadzie będzie w stosunku do innych.
   A wystarczy czasem użyć łba i dać ludziom żyć.
   Tylko po co, jak trep jest rozliczany z ilości mandatów, a nie z uprzejmości i pijaru.
   Wiesz dlaczego milicjanta się szanowało?
   Bo ludzie wiedzieli, że jak przyjdzie co do czego, to ci dupy nie urwie za głupoty, bo ma ważniejsze rzeczy na głowie. A teraz policja potrafi stać za słupem w metrze i łapać za przeskakiwanie przez bramki, a jak przyjdzie do zatrzymania, to taki policjant nie umie sobie poradzić. I taka to jest różnica.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: racja( ͡° ͜ʖ ͡°) za późno już na edycję. W tym wpisie chciałem poruszyć Czym jest pojazd uprzywilejowany jakimi cechami się charakteryzuje podczas ruchu na drodze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brother_of_Steel: samo społeczeństwo do tego doprowadziło, chcąc mieć jak największą kontrolę nad policjantami, wprowadzając im kamery na mundur teraz nie da się nie reagować na głupoty.

  •  

   pokaż komentarz

   panowie bomby bez sygnalu dzwiekowego to nie jest pojazd uprzywilejowany

   @hunteroza: Jeśli stoi nie potrzeba sygnału. Doucz się, to podstawy prawa o ruchu drogowym.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: dobra, dobra. To nie trep wymyślił, żeby stać za murem i łapać skaczących. Komendant mu kazał. Bo statystyki trzeba poprawić.
   Ty mnie głupot nie opowiadaj, ja mam znajomych w policji.
   Im kto większy bezmózg i bezmyślnie wykonuje polecenia, tym lepiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @miken1200: podstawa ruchu drogowego jest też trzymanie rąk na kierownicy w trakcie kontroli a wydaje mi się że ostatnio chcąc unormować sankcje za nieprzestrzeganie poleceń policjanta przez zmiany w ustawie pół Polski odkryło Amerykę na nowo

  •  

   pokaż komentarz

   @ATAT-2: Eee ostatnio coraz częściej stoją na bombach prewencyjnie, szczególnie przy mglistej pogodzie. Jak ktoś zza łuku rozpędzony wyleci to bomby nie przeszkadzają w polowaniu, a przynajmniej są lepiej widoczni.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brother_of_Steel: no dobra, to co ten policjant ma powiedzieć, komendancie mam w dupie Pana polecenia, zwalniam się?

  •  

   pokaż komentarz

   @YogiYogi: przeczytałem ten artykuł i stanowi on rozwinięcie i troszeczkę też nadinterpretacji powstałego przepisu prawnego. W związku z licznymi głosami ze strony służbowej mówiącej o braku precyzji w związku z prowadzę nim czynności kontrolnych związanych z ruchem drogowym postuluje się o to aby funkcjonariusze którzy muszą przeprowadzić powyższe w miejscu do tego nieprzeznaczonym mogli zrobić to bez konieczności objawiania się o zarzut łamania przepisów prawo o ruchu drogowym. W przypadku innych przepisów zwłaszcza tych mówiących o bezpieczeństwie takiej kontroli Chodzi tylko i wyłącznie o to aby kierowca nie wysiadał z auta i na przykład nie próbował utrudniać taki kontroli. Zdarzało się bowiem że kierowca wysiadł z auta i był potrącony przez mijający pojazd. W Stanach Zjednoczonych jeśli nie trzymasz ręki na kierownicy i nie wykonujesz poleceń policjanta możesz być po prostu zastrzelony.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: a co mnie to obchodzi?
   Ja mówię jak jest.
   Ja w policji nie miałbym czego szukać, bo bym zwariował mając durnia za przełożonego.
   Poza tym, czasem naprawdę można iść na rękę, jak z tym podjazdem.
   Czemu komuniści wiedzieli, że drzeć kotów ze społeczeństwem o byle gówno się nie opłaca, a teraz to takie k@?@a dla tych durni za trudne? Może dlatego, że to durnie są?
   A zwykły policjant jest od początku uczony bezmyślności, to i potem bezmyślny jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @hunteroza jak stoi to jest, sygnał musi być w ruchu

  •  

   pokaż komentarz

   Wykop uczy, wykop bawi w najlepszym wydaniu...

  •  

   pokaż komentarz

   @Brother_of_Steel: No dobra, a co policjanta to obchodzi? Idzie, ujawnia wykroczenie, egzekwuje prawo. Czasy się zmieniają, społeczeństwo się zmienia. To, że kiedyś milicjant na służbie wchodził do baru i pił piwo jest teraz nie do pomyślenia, tak samo jak to że policjanci nie będą reagować na wykroczenia. Chociaż i tak trzeba mieć cały czas jedno oko zamknięte bo inaczej by się nie dało przejechać z puntu A do punktu B bo ktoś popełnia wykroczenie co kilka metrów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: policjanta nic nie obchodzi i o tym jest ten wykop.
   Bo on k@%%a robi akcję i ch%@ tam obywatelu z twoim podjazdem.
   Na pewno na tym wszyscy zyskują.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brother_of_Steel

   I trąbił aż odjadą

   A oni by ci lepili mandaty za używanie klaksonu niezgodnie z przeznaczeniem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: Jeżeli wszystko robisz jak należy to kamera tobie nie powinna przeszkadzać, powinna w razie problemu być dowodem, że to ty masz racje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grothar: na moim terenie sobie mogę trąbić ile wlezie.

  •  

   pokaż komentarz

   @swarg38: Czy ja mówię że kamera mi przeszkadza? Ja jestem ich zwolennikiem bo dla mnie to jest świetny dupochron. Obywatel na tym traci bo nie będę go mógł pouczyć jeżeli wyraźnie nie wyrazi skruchy ani też nie będę mógł nie zauważyć lufki i 0.000001 g marihuany na niej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: tylko jak mu udowodnisz, że to jest zioło a nie susz CBD jak nie ma wystarczającej ilości żeby to sprawdzić?

  •  

   pokaż komentarz

   @swarg38: I tak będę musiał zrobić wszystko i tak, robić przeszukanie, skrobać resztki z lufki i wrzucać do testera, zatrzymywać i ktoś i tak będzie musiał chodzić na komendę i tak zanim prokurator umorzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @swarg38: a najlepsze jest to, że niektórzy policjanci jarają zioło i te ich niby testy, to jest k?!!a śmiech na sali.
   A ojciec mojego znajomego to wali z kolegami na komendzie, wraca po pijaku do domu samochodem i chuj, ręka rękę myje. A ciebie będą za pustą lufkę ścigać dwa lata. Bo kamery. Takie to jest głupie tłumaczenie.
   Nie dyskutuj z trepem, bo cię sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

  •  

   pokaż komentarz

   @miken1200 a to nie wiedzialem, dzieki za info, doczytam

  •  

   pokaż komentarz

   @Brother_of_Steel: Na jego miejscu ustawiłbym w oknie telewizor z zapętlonym mruganiem w policyjnych kolorach, albo stanął 300 metrów przed domem z dużym napisem "zwolnij". Przestaliby trzepać kasę to przestaliby tam stawać.

  •  

   pokaż komentarz

   W Stanach Zjednoczonych jeśli nie trzymasz ręki na kierownicy i nie wykonujesz poleceń policjanta możesz być po prostu zastrzelony

   @shadowsniper: Uwielbiam ten argument z USA...
   Tam ten przepis wynika z prostej przyczyny - w wielu samochodach kierowcy trzymają broń czy to legalną czy nielegalną i ona tam jest na porządku dziennym. Bo taką mają kulturę bycia i prawo do jej posiadania.
   U nas nie .
   Dlatego ślepe kopiowanie przepisów na nasze poletko bez odpowiedniego kontekstu czy to kuturowego czy gospodarczego lub prawnego, uważam za bubel w tej postaci.
   Przepisy powinny być jednoznaczne i nie pozostawiające pola do interepretacji lub co gorsza nadinterpretacji.
   Obecnie to będzie maszynka do robienia pieniędzy - bo mandat możesz dostać za sięgnięcie do telefonu przyklejonego do deski rozdzielczej jeśli np. będziesz chciał włączyć nagrywanie samej kontroli. Albo po prostu sięgniesz do portfela po dokumenty. Albo wcale nie sięgniesz a na start będzie mandat - bo przecież w Polsce policja nie ma kamer nagrywających interwencję... tych nielicznych co to "nie działały lub baterie im padły" kiedy poszkodowana złożyła skargę na policjantów to nie liczę.
   A w USA policjanci mają indywidualne kamery - właśnie po to by prezentować przed sądem fakty.

  •  

   pokaż komentarz

   USA policjanci mają indywidualne kamery - właśnie po to by prezentować przed sądem fakty.

   @YogiYogi: nawet w USA Nie wszyscy mają takie kamery A co to naszego podwórka zdarzają się osoby mające broń na pokładzie. To jest twoje bezpieczeństwo to tylko ty decydujesz jak się zachować A wyobraź sobie że siedzi przed tobą facet być może poszukiwany i nagle gwałtownie sięga do kieszeni marynarki.

  •  

   pokaż komentarz

   @msuma: pewnie. Z sąsiadami by się dogadał i skasował tą skarbonkę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brother_of_Steel: To nie jest interwencja zeby bomby zalaczac. Jak nie pomaga to sprawe wyzej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brother_of_Steel

   @Grothar: na moim terenie sobie mogę trąbić ile wlezie.

   Niestety nie możesz

  •  

   pokaż komentarz

   @Grothar: jak dziecko w przedszkolu. Żadnych faktów, tylko @Grothar tak mówi i już.
   Zgodnie z art. 1, art. 8.1 prawa o ruchu drogowym, a co za tym idzie art. 1.1 definiującym gdzie i co obowiązuje. Wyjątek stanowi art 1.2 ale musiałbym sobie sam ustawić stosowne znaki.
   A tak, to już napisałem, sąsiad mnie może co najwyżej podać za nadmierną immersję, tylko że musiał bym mu buczeć tym klaksonem tygodniami.
   Więc nie p!$%@#%.

  •  

   pokaż komentarz

   podstawa ruchu drogowego jest też trzymanie rąk na kierownicy w trakcie kontroli

   @Kezcliw: Nie, to nie są podstawy prawa o ruchu drogowym, bo nie wynika to z przepisów ustawy prawa o ruchu drogowym, tylko z rozporządzenia MSWiA (Dz. U. Nr 132, poz. 841).

   Po drugie co mnie obchodzi co odkryło pół Polski (może podasz jakiś link do badań statystycznych z tą połową). Ja o tym wiedziałem, ale niezależnie od tego, tak jak wyżej napisałem - wiedza ta nie jest podstawą ruchu drogowego, bo nie wynika z PoRD, zato wiedza o pojeździe uprzywilejowanym już tak. EOT

  •  

   pokaż komentarz

   @Brother_of_Steel

   Sam pier dolisz, Art. 51 kodeksu wykroczeń. Dziękuję, dobranoc.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grothar: tak. Głupi trep właśnie przy pomocy tego przepisu rozmawia ze społeczeństwem. A potem głupi trep się dziwi, że jak go biją, to społeczeństwo odwraca wzrok.
   Tylko mając nagranie z kamery, że blokuje się mój wyjazd, i to, że prosiłem głupiego trepa o wyjazd, a trep głupi jak stoi, tak stoi, to myślę, że w sądzie to by się nie utrzymało.
   Ale masz rację, polecam ci taką dyskusję ze społeczeństwem na codzień.
   Tylko potem się niczemu nie dziw.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brother_of_Steel
   Ja się nie dziwię. Udowadniam ci tylko, że pier dolisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grothar: jak przyjeżdża policja, to pierwsze co robi to poucza. Niekiedy wielokrotnie. Bo mądry policjant wie, że nap%#@@#%anie mandatami na prawo i lewo nie prowadzi do niczego dobrego.
   Wyroki uniewinniające z art. 51 często biorą pod uwagę okoliczności poza tym, więc sądy też nie są głupie i wiedzą, że obywatela nie można za bardzo gnębić.
   Ale ty jesteś takim typem, co to k@?#a zawsze musi mieć ostatnie zadanie, bo cię pewnie komendant codziennie jebie, więc ty jak ten typowy trep, wyżywasz się na innych.
   Tylko że na wsi, to się wszyscy znają. I nawet nie wiesz, jakie ludzie potrafią być potem złośliwe.
   A nie wiesz, bo nie myślisz. Ty tylko k@?#a stawiasz na swoim. Bo co "Pana policjanta" to obchodzi.
   Jakbym miał takiego trepa na wsi, to bym mu ręki nie podawał. Bo ludzi co się nie liczą z innymi tak tu się traktuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brother_of_Steel awanturujesz się jak typowy wsiowy głupek. Przepis jest chu jowy, ale jest. Więc wracając do twojego głupiego pier dolenia - nie możesz sobie bezkarnie nap##@@$@ać klaksonem i jako twój sąsiad gunwo by mnoe obchodziło, że nie potrafisz się dogadać z drugim człowiekiem, zwłaszcza głupszym.
   Ja osobiście bym sobie zamontował na podjeździe jakieś słupki jak by mi to tak przeszkadzało.
   Ile razy dziennie rzeczywiście potrzebujesz skorzystać z niego? Tabliczka brama wjazdowa nie zastawiać, teren prywatny i wzywać straż żeby ich ukarali lub domagać się by kolega ukarał kolegę. Zgodnie z przepisami. Ale ty wolisz uprzykrzać życie sąsiadom, niż rozwiązać problem jak mężczyzna.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grothar: jeżeli ten podjazd jest częścią pasa drogowego, a niestety większość jest, to gówno sobie mogę tam zamontować a nie słupki.
   I awanturuje się, bo mnie to wk!?%ia, że jest taki rodzaj trepa, reprezentowany bardzo licznie na wykopie, co to k!?%a nie rozumie, że z ludźmi trzeba żyć w zgodzie, bo to przynosi więcej korzyści niż szkody.
   I mogę dla ciebie być wsiowym głupkiem, nomen omen to jest określenie wymyślone przez ludzi, którzy c%$## wiedzą o wsi, ale nią szermują. Na wsi nie liczy się kim jesteś w życiu, tylko jakim jesteś człowiekiem. I jak jesteś służbistą i chujem, to szacunku na wsi mieć nie będziesz. Bo ten wioskowy głupek odporny jest na but głupiego Pana, tyle lat go już znosi.
   Teraz jest takie k!?%a społeczeństwo i co poradzisz. Polak Polakowi kurwą.
   Czas się dostosować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brother_of_Steel skoro tak dobrze zrozumiałeś wieś prawdopodobnie nie miałeś czasu na zrozumienie miasta A ja jako miejski głupek bardzo źle znoszę wsiowe rozwiązania siłowe i mądrzenie się co to ja bym nie zrobił i c@#$? mi mogą.
   Nie twierdzę że się z tobą nie zgadzam w kwestii tego że policjanci są chu jami twierdzę że się z tobą nie zgadzam w kwestii tego że zgodnie z prawem coś byś sobie mógł i chu ja komuś do tego
   Wsiowy głupek będzie się awanturował trąbił i zakłócał ciszę swojemu sąsiadowi podczas gdy miejski głupek będzie działał na rzecz zmiany prawa żeby takie sytuacje nie mogły mieć miejsca

  •  

   pokaż komentarz

   @Grothar: tak się głupio składa, że mieszkałem od urodzenia w mieście.
   I powiem ci tyle, miejski głupek gówno może zmienić. Jemu się wydaje że może, a gówno może.
   Począwszy od ustawionych głosowań w spółdzielniach mieszkaniowych, a skończywszy na gminie czy radzie miasta. Najwyżej jak zobaczą, że masz jakąś realną siłę, to cię zaproszą do siebie i zaproponują jakiś stołek, na którym gówno będziesz mógł, ale już nie będziesz szczekać, bo jesteś w środku.
   Been there, seen that, got the scars.
   Nie obraź się, ale naiwny jesteś.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brother_of_Steel ja nie twierdzę że miejski głupek jest skuteczny, mówię tylko co robi miejski głupek, w odróżnieniu od wiejskiego głupka.
   A co do naiwności to jesteś trochę hipokrytą ponieważ twoje trąbienie wbrew prawu, za to możesz dostać mandat, jest tak samo nieskuteczne jak to, co zrobiłby miejski głupek. Różnica polega jedynie na tym, że miejski głupek nie jest cierniem w dupie sąsiada i zawsze jest cień szansy na zmianę na lepsze, podczas gdy ktoś się awanturuje i postępuje wbrew przepisom to nigdy nie osiągnie niczego, za to zostanie wbity młotkiem niesprawiedliwości aż po szyję w swój własny podjazd, a do tego nagrabi sobie u sąsiada.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grothar: bzdury gadasz. Ja w przeciwieństwie do ciebie mam punkt odniesienia.
   Oba typy mogą być tak samo upierdliwe na wsi i w mieście. Media trąbią o patusach co to terroryzują całą wieś, a i w mieście bananowa patusowa młodzież ryczy tymi swoimi głośniczkami na USB, czy wali głośnikami po sąsiadach.
   Już lepiej jest w sumie na wsi, bo na wsi nikt ci nie będzie palił na klatce kiepów czy zioła (i c$!## z tym zrobisz), nie będą ci robić prania nad tobą po nocy bo taniej (a policja i tak do ciebie najpierw przyjdzie, po 2h), nie będziesz miał pijackich awantur po nocy, czy kiboli wracających po nocy z wrzaskiem i demolką na ustach. I to tylko ułamek rzeczywistości miejskiej w stolicy.
   To ja już wolę wieś, bo tu przynajmniej wszyscy się znają, wiedzą kto jest kim, a trudniej robić siarę, jak cię każdy zna z imienia i nazwiska, wie gdzie mieszkasz i kim są twoi rodzice.
   Za komuny też tak było, były listy lokatorów i było spokojniej, bo ludzie się znali, a teraz k@!!a sąsiad za ścianą umrze i dopiero smród poczujesz, to się dowiesz.
   Jak bym raz trąbił na policję na wsi, to najwyżej sąsiad by przyszedł pogadać i już by była okazja się wódki napić i coś wspólnie wymyślić. Taka jest różnica chłopcze. Więc przestań mi makaron na uszy nawijać, bo pieprzysz trzy po trzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brother_of_Steel sam pieprzysz trzy po trzy i nie czytasz ze zrozumieniem to wszystko co piszesz o mieście to jest prawda ale ja nie piszę o mieście czy o wsi tylko o miejskiej i Wiejskiej mentalności o sposobach w jakie rozwiązują swoje problemy wsiowe głupki i miejskie głupki. To ty opowiadasz bzdury bo to ty twierdzisz że nic by ci nie zrobiono za to że trąbił byś jak pop?$#?%?ony na radiowóz stojący na twoim podjeździe.
   Nie twierdzę że to jest dobrze że tam stają i nie twierdzę że kompletnie niczego bym nie zrobił ale na pewno nie wybrałbym wiejskiej opcji napier dalania klaksonem żeby uprzykrzać się sąsiadom a alkoholu nie piję i nie potrzebuję się z nimi umawiać na wódkę.
   I również pomimo tego że całe życie przemieszczaniem w mieście jesień swojego życia chciałbym spędzić na wsi ale z daleka od krowy głupków i ich wsiowej mentalności Kargula i Pawlaka

  •  

   pokaż komentarz

   @Grothar: tak jak już napisałem o tobie. Musisz mieć ostatnie zdanie. Ch%# tam, że generalnie wcale się jedno od drugiego nie różni, ch%# tam, że obie opcje zrobienia czegoś są tak samo c#!!$wo skuteczne, grunt że się bordówka czyimś kosztem wywyższy, rozwodząc się przez sto komentarzy nad wyższością świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą.
   Stary, ty się niczym nie różnisz od tych, na których najeżdżasz, tych Karguli i Pawlaków. Będziesz p#!?%$#ił do upadłego, prędzej się zesrasz, niż odpuścisz. Nie widzisz tego w sobie? Spójrz czasem w lustro typie. I to jest zabawne, że tyle p#!?%$#isz o mnie, a sam jesteś taki sam. Pewnie dlatego tak cię wk@@#iam, bo widzisz siebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brother_of_Steel nie muszę mieć ostatniego zdania ty po prostu nie zrozumiałeś tego co ja do ciebie napisałem w pierwszym, a napisałem że nie możesz sobie BEZKARNIE trąbić na radiowóz stojący na twoim podjeździe. I w swojej wsiowej mentalności nie potrafisz pojąć, że jedno od drugiego różni się ZASADNICZO, a nie wcale - wiejskim awanturnictwem, którym prostak będzie uprzykrzać życie sąsiadowi, choć jego działania są nieskuteczne i nie dość, że przenosi swoje problemy na sąsiada, to jeszcze wyłapie mandat. I z pewnością wynika to z postawy wyższości mojego bordowego jestestwa :)
   Bywaj kolego

  •  

   pokaż komentarz

   @Grothar: tak, tak. Robię to samo co ty, ale nie jestem tobą. Zauważyłeś chociaż ile razy już się w tym wszystkim powtórzyłeś? Po co prowadzisz tą jałową dyskusję, skoro podobno wszystko co miałeś mi przekazać, powiedziałeś za pierwszym razem?
   Ja, jak widzę że nie dociera, to nie dyskutuje, bo po co?
   Natomiast z tobą dyskutuje z czystej przekory, bo widzę, żeś taki sam jak ja pieniacz. Różnice są naprawdę niewielkie, ty się sadzisz w necie, ja się sadzę w necie i tak sobie kargulujemy i pawlakujemy. Z tym, że ja ci mówię, że jesteś taki jak ja, a ty się masz za lepszego, bo ... bo ty byś nie trąbił.
   I tak pajacujesz ze mną od wczoraj.
   Stary, z całym szacunkiem, ale jesteś oszołomem który nie umie odpuścić.
   Nie przekonasz każdego do swojego zdania. Choćbyś k$@#a rył ten temat przez rok.
   Więc skończ, bo to już się śmieszne robi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brother_of_Steel

   Z tym, że ja ci mówię, że jesteś taki jak ja, a ty się masz za lepszego, bo ... bo ty byś nie trąbił.

   :D

   #suchar #stirlitz

   Stirlitz i Kloss uciekają przed Niemcami. Wpadają w ciemną uliczkę. Kloss zdążył się schować do śmietnika, a Stirlitza złapali Niemcy. Kiedy go prowadzili i przechodzili obok śmietnika, Stirlitz kopnął śmietnik i powiedział:
   - Kloss, wyłaź. Już po wszystkim. Złapali nas.

   Nie jestem taki jak ty i ty nie jesteś taki jak ja.

   Taki jest właśnie z wami problem wy nie rozumiecie że właśnie tym się różnicie - warcholstwem. Rozmawia się z tobą jak z dindu w USA, który nie rozumie, że wejście z bronią do sklepu po zakupy różni się znacznie od sytuacji w której zamiast broni miałby portfel z pieniędzmi. Oni też głęboko wierzą, że niczym się nie różnią.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grothar: i powiedział to wszystko facet, który najpierw napisał

   Bywaj kolego

   Nie, no ty wcale nie musisz mieć ostatniego zdania, no nie. W ogóle nic. Ty tylko taką dygresję masz. Ale ty umiesz odpuścić. To tylko tak raz.

   Buachachachacha.

   Wolisz być Kargulem czy Pawlakiem?

  •  

   pokaż komentarz

   @Brother_of_Steel DZBANIE - nie możesz bezkarnie trąbić na radiowóz na twoim podjeździe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grothar: hurr durr, muszę coś jeszcze powiedzieć, bo aż mnie skręca. To ty będziesz Kargul a ja Pawlak.

 •  

  pokaż komentarz

  Moi rodzice mieli kiedyś podobny problem. Po tym jak pijany Czesio czy inny Andrzej "Dużym Fiatem" wydachował w bramę, nowa została postawiona jakieś 3m wgłąb działki. W ten sposób powstało wygodne miejsce postojowe przed bramą. Policja zaczęła z niego korzystać. Jednej nocy moja matka w zasadzie opierdzieliła policjantów, że to jest prywatna posesja, stoją tu i denerwują psa, więc nich idą sobie spać gdzieś indziej. Od tamtego czasu jest spokój.

 •  

  pokaż komentarz

  Wyp#!%?%$aj za bramę raz k#$!a bo cię odcholuje ...

 •  

  pokaż komentarz

  Proponuje wywiesić na drzewie 50 metrów dalej odblaskową kamizelkę :)

 •  

  pokaż komentarz

  Podobna sytuacja była u mnie przy drodze krajowej był bar z ładnym parkingiem. Było wszystko ok do póki policja nie upodobała sobie tego miejsca. Były kontrole co kilka dni i odbiło się to na właścicielu baru. Bar musiał zamknąć, bo jak zgłosił, że policja koczuje na jego terenie co kilka dni to zaraz skarbówka, pip i sanepid wjechał. Niby nic nie znaleźli, ale człowieka z torbami pościli, bo klientem z dnia na dzień było coraz mniej.

Dodany przez:

avatar lnwsk dołączył
604 wykopali 3 zakopali 29.4 tys. wyświetleń