•  

  pokaż komentarz

  "Poststalinowska kasta". Chyba najlepsze dotąd określenie tej hałastry.

  źródło: Beztytułu.png

  •  

   pokaż komentarz

   @Kapitalista777: Problem z "wolme somdy" i z proponowaną "deformooo" jest taka - że ani jedno ani drugie nie jest dobre. Zarówno pozostawienie środowiska wymiaru sprawiedliwości samemu sobie, jak i przejście na ręczne, partyjne sterowanie.

   Nie mam złudzeń, że będzie tak jak było - co pokazuje co sam szef prokuratury potrafi odp?%$!%%ać dla dobra matuszki partyyyyyyi

  •  

   pokaż komentarz

   @lonegamedev: Jedyny problem to w tym wypadku jest z tymi czerwonymi patusami którym się wydaje, że ktoś inny ma obowiązek sponsorować im mieszkanie w centrum miasta i nie potrafią niczego docenić. Wystarczyło wziąć mieszkanie od miasta gdzie indziej zamiast "cierpieć". Każdy by to mieszkanie wziął z pocałowaniem ręki, no ale przecież jak patus żerował na kimś całe życie to mu się należy żeby żerował do śmierci i on nie płaci - więc wymaga ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @lonegamedev: Czym sie różni niemiecki czynny poseł Bundestagu wybrany na sedziego sądu najwyższego od wybierania z grona czynnych sędziów do sądu przez sejm

  •  

   pokaż komentarz

   @josempremier: Niczym. Jakby sędziowie byli uczciwi, to by nie był w ogóle dyskusji o to, kto ich wybiera ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @lonegamedev: To co prawo mamy w dupie?
   bo nasze przeczucia są ważniejsze od prawa
   Cala Polska( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @lonegamedev: Uczciwi czyli tacy którzy pozwalają tobie kraść i pomawiać ludzi których okradasz ale zakazują kraść innym? :D Ja tu tylko nie rozumiem jak można być takim skończonym dzbanem i hipokrytą...

  •  

   pokaż komentarz

   @lonegamedev: Chyba nie zauważyłeś, że sądy są od dawna na partyjnym sterowaniu i nie zaczęło sie to w 2015r. Najlepszym rozwiązaniem by było zatrudnienie AI jako wspomaganie sądu przy wydawaniu wyroków, gdzieś tu był już o tym artykuł. Można by wtedy mówić, że wyroki są równe bez względu na płeć, wiek, przynależność religijną, czy pochodzenie społeczne. Jest jeszcze jedna sprawa... kilka słów gorzkiej prawdy padło kiedyś w TVP "w Polsce sędziami zostają matoły, które nie nadają sie na adwokatów" . Nepotyzm w specjalnej kaście stworzył chory system, nowotwór, który sam sie nie oczyści.

  •  

   pokaż komentarz

   @josempremier: Nie przeczucia tylko elementarna logika - jakby sędziwie byli uczciwi i niezależni to by tematu nie było. Można by ich było na chybił-trafił wybierać i byłoby tak samo fajnie.

   Co robić? Moim zdaniem powinno się włożyć bat na wymiar sprawiedliwości w ręce obywateli, nie polityków - szczególnie na poziomie samorządowym. Podobnie obywatele powinni sami wybierać komendanta policji. A do tych najwyższych ciał to niech będzie jakiś mechanizm kooptacyjny (bo przesiew już zrobiony, na niższych poziomach).

  •  

   pokaż komentarz

   Poststalinowska kasta

   @Kapitalista777: Ale to akurat sędzia z nowej elity wskazanej przez PIS.

  •  

   pokaż komentarz

   @lonegamedev: Najlepsze było kiedy amerykański sędzia Keys wyśmiał Ziobro kiedy był ministrem sprawiedliwości w 2006-2007 r. za rozkaz ekstradycji Edwarda Mazur rzekomo zamieszanego w płatne morderstwo na Marce Papale. Dowody jakie przestawili wymiarowi sprawiedliwości USA to zeznania przestępcy nie poparte niczym innym.
   https://youtu.be/l1Z2uNRYStU?t=491

  •  

   pokaż komentarz

   no tak s pan ck wierzy w brzozy smolenskie

   @grzegorz710: Jak w "brzozy"?

   W sensie w ich pancerność czy co?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kapitalista777: Przypominam że sędziowie wydają wyroki według, stanowionego przez polityków, prawa.

   Komiczne jest to że ci którzy bronią tej "deformy" sądownictwa chcą by wpływ polityków na wyroki był jeszcze większy a jednocześnie mówią o "stalinowskiej kaście" w sądach, jakby kompletnie zapominając że powodem dla którego w ogóle ta kasta powstała było właśnie uzależnienie kariery sędziego od widzimisię polityków, wprowadzana podobnymi ustawami, po 1945 roku.

   W tej sprawie Śpiewak przeszarżował co, każdy kto się zapoznał ze sprawą, wie

  •  

   pokaż komentarz

   Problem z "wolme somdy" i z proponowaną "deformooo" jest taka - że ani jedno ani drugie nie jest dobre.
   [...]

   Nie mam złudzeń, że będzie tak jak było - co pokazuje co sam szef prokuratury

   @lonegamedev: Co w ogóle z sądami ma wspólnego szef prokuratury? Ja pierdzielę, co za totalna ignorancja...

  •  

   pokaż komentarz

   @guziec_z_afryki:

   Co w ogóle z sądami ma wspólnego szef prokuratury?

   Prokuratura kieruje akty oskarżenia do somduf, bez tego somdy nie mogą nikogo skazać.

   Natomiast w mojej wypowiedzi chodziło raczej o to jakie są skutki umieszczania na takich stanowiskach delegatów partyjnych - co niektórzy zachwalają jako lek na całe zło.

  •  

   pokaż komentarz

   Prokuratura kieruje akty oskarżenia do somduf, bez tego somdy nie mogą nikogo skazać.

   @lonegamedev: A kompresor pompuje powietrze do kół, natomiast powietrze jest potrzebne kierowcy do oddychania, bo bez kierowcy samochód nie może jechać.
   Prokuratura i sąd to są dwie ZUPEŁNIE oddzielne instytucje. Sędzia jest (powinien być) niezależny od polityki, wpływów czy partyjnych nacisków. Nawet nie wolno mu należeć do żadnej partii. Natomiast prokurator to normalny urzędnik państwowy podległy szefowi - prokuratorowi generalnemu, który Z SAMEJ DEFINICJI jest także urzędnikiem państwowym i pracownikiem ministerstwa, więc z samego tego powodu podlega PREMIEROWI (oraz co zrozumiałe - należy pewnie do partii rządzącej). To w ogóle że piszesz w ten sposób dowodzi że nie masz o tym wszystkim bladego pojęcie i całkowicie ci się pieprzy jedno z drugim.

  •  

   pokaż komentarz

   @guziec_z_afryki: To skąd takie wojny o sędziów, skoro to tacy uczciwi i apolityczni ludzie? No właśnie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   "Poststalinowska kasta". Chyba najlepsze dotąd określenie tej hałastry.

   @Kapitalista777: Fajnie PiS odwraca kota ogonem zwalając temat na sądy podczas gdy sam Śpiewak raczej gdzie indziej widzi główne źródło zła

   Mecenas Szaniawski nie jest osobą przypadkową. Był patronem Ernesta Bejdy obecnego szefa CBA. Jego syn Paweł Szaniawski został zatrzymany w 2015 roku pod zarzutami korupcyjnymi związanymi z kontraktami w NFZ. Gdy Prawo i Sprawiedliwość doszło do władzy, sprawa została umorzona. A agent CBA, który tropił jego przeszłość biznesową i działalność na styku kontraktów w NFZ i reprywatyzacji, został natychmiast wyrzucony z pracy przez Ernesta Bejdę. Na konferencji dodałem, że decyzję dla Szaniawskiego wydał Jakub Rudnicki główny bohater afery reprywatyzacyjnej związany z Maciejem Wąsikiem i Mariuszem Kamińskim więziami conajmniej towarzyskimi . To oni wstawili na szefa CBA swojego wychowanka Ernesta Bejdę.
   https://www.facebook.com/JanDawidSpiewak/posts/2757153480969533

  •  

   pokaż komentarz

   Problem z "wolme somdy" i z proponowaną "deformooo" jest taka

   @lonegamedev: tyle ze nie ma trzeciej drogi, bo nie ma jak masowo ymienic 10 tysiecy s edziow i nie wiadomo na kogo. A reczne sterowanie prez politykow przynajmniej pozwala wymienic politykow.

  •  

   pokaż komentarz

   @cygar: Napisałeś prawdę i jeszcze podałeś źródło, jakiś przygłup minusy daje :D

  •  

   pokaż komentarz

   @mibmib2: Nie ma szybkiego prostego rozwiązania. Trochę mogłoby pomóc danie bata wyborcom, na niższych poziomach - ale ogólnie to problem mentalności. Wielu ludzi akceptuje upolitycznianie wymiaru sprawiedliwości - jeżeli tylko to ich ulubiona opcja polityczna na tym zyskuje.

  •  

   pokaż komentarz

   To skąd takie wojny o sędziów, skoro to tacy uczciwi i apolityczni ludzie?

   No właśnie stąd, że okazuje się jak bardzo są apolityczni.
   https://www.tvp.info/23988931/sedzia-ktory-skazal-kaminskiego-oferowal-lisowi-pomoc-w-zwalczaniu-pisu-laczewski-zaprzecza-i-zawiadamia-prokurature

   No właśnie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

   @lonegamedev: No właśnie, ten twój tekst mówi że oceniasz aplityczność sędziów pisząc o prokuratorze, co jest zupełnym nonsensem. Prokurator a sędzia to całkowicie co innego (pomimo że - tak - dobrze wyguglałeś - prokurator kieruje sprawy do sądu).

  •  

   pokaż komentarz

   @apo: Opłacane konta i upolitycznieni pożyteczni idioci. Teraz kontent meritum dostaje lanie a promuje się wszystko co drze jape i jest głośne. Idiokracja pełną gębą. Pisząc o Ziobrze miałem na myśli przykład nieudolności i niekompetencji jakim stanowią organy sądownictwa w Polsce nie chodziło mi nacisnąć na PiS czy cóś tylko okazać fatalny stan polskiego sądownictwa i prawa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kapitalista777: moim zdaniem taka kara jest drakońska. Nie wiem, ile kasy na Śpiewak, ale to przegięcie - w ten sposób wprowadzamy swoisty ostracyzm tylnymi drzwiami.

  •  

   pokaż komentarz

   Jedyny problem to w tym wypadku jest z tymi czerwonymi patusami którym się wydaje, że ktoś inny ma obowiązek sponsorować im mieszkanie w centrum miasta i nie potrafią niczego docenić. Wystarczyło wziąć mieszkanie od miasta gdzie indziej zamiast "cierpieć". Każdy by to mieszkanie wziął z pocałowaniem ręki, no ale przecież jak patus żerował na kimś całe życie to mu się należy żeby żerował do śmierci i on nie płaci - więc wymaga ;)

   @wykop-yolo: dokładnie masz rację. Ludzie mieszkali płacąc symboliczny czynsz. Powinni dziękować, że tak długo ta sielanka trwała...

  •  

   pokaż komentarz

   @Kapitalista777 To nie ten spiewak co mial jakas fundacje dziecieca i mowil jak dzidco powinny dysponowac pieniedzmi a okazalo sie ze rozp$$%%$!al hajs fundacji ma mezlanze z dziecmi?

  •  

   pokaż komentarz

   - ale ogólnie to problem mentalności

   @lonegamedev: zbyt często każdy problem w Polsce jest tak tłumaczony.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mariusz_Drugi: Dobrze kombinujesz... ale to nie ten tylko daje się rodzinka. Jeden dzban się dorabiał na ofiarach pedofilii i kupował za forsę fundacji drogie perfumy, drugi chciał się dorabiać na okradaniu właścicieli nieruchomości i ich zaszczuwaniu. Z resztą zdaje się związany z partią rakłem i nawet społeczniacy z jego własnej kliki mieli go dość kiedy sobie "sprywatyzował" profil organizacji i ogłosił się naczelnym wodzem, więc złodziejskie zapędy nie ograniczały się bynajmniej do cudzych nieruchomości :D

   Nawet Hanka wolała pozbyć się tych ciepłych kartofli "nadziewanych" roszczeniową patologią i wcale się jej nie dziwię, bo nawet jak to dostało mieszkania od miasta za darmo to nadal darło gęby i robiło smutne minki pod tytułem "wielka krzywda" na komisjach. I tak jak nie znoszę tych hipokrytów z PO to tu się zastanawiałem o co tym "skrzywdzonym przez miasto" patusom chodzi. A że Polacy to w większości proste, naiwne chłopstwo to było im żal a PiS-owi rosły słupki. Bo to przecież nikczemne i niegodziwe, żeby komuś kto nie płacił za nic przez 40 lat nagle "kazać" zapłacić czynsz a później go przenosić do innego "darmowego" mieszkania które jest warte kilkaset tysięcy PLN... jeśli płacić nie chce :D Sorry być może to kategoryczna ocena, ale jakoś dla złodziei nie mam cienia sympatii bo to nie byli ludzie którym coś nie wyszło tylko żerują na innych od dekad.

   zbyt często każdy problem w Polsce jest tak tłumaczony.
   @filiprem: Problem z mentalnością mają tylko i wyłącznie takie osoby jak @lonegamedev które myślą, że normalne państwo polega na tym, że będą przemocą łupiły innych i żyły na cudzy koszt. No i oczywiście te "apolityczne" sądy mają potwierdzić legalność działania takich patusów, bo "skoro un mo mieszkani a jo ni mom to pewnie ukrod bo skond mioł pinionszki" :)

   No i niestety widać co z tym narodem zrobiły dekady komuny. Ktoś okrada cię przez dekady a jak powiesz dość i nawet dasz mu dodatkowe kilkaset tysięcy złotych na odchodne żeby się odp@%#%$$ił, to jeszcze będzie darł ryj - że zrobiłeś mu krzywdę :D

  •  

   pokaż komentarz

   Problem z mentalnością mają tylko i wyłącznie takie osoby jak @lonegamedev które myślą, że normalne państwo polega na tym, że będą przemocą łupiły innych i żyły na cudzy koszt. No i oczywiście te "apolityczne" sądy mają potwierdzić legalność działania takich patusów, bo "skoro un mo mieszkani a jo ni mom to pewnie ukrod bo skond mioł pinionszki" :)

   @wykop-yolo:

   źródło: youtube.com

 •  

  pokaż komentarz

  najgorzej ze te przyklepywane sprawy przez sad na 115 letnich spadkobiercow, absolutnie nie budzily zadnych watlipowsci kasty sedziowskiej. Tak zwana madrosc sedziowska o dlugosci zycia nie zadzialala, jesli kuratorem nieruchomosci zostawal mafijny Bonzo z kasty adwokackiej

 •  

  pokaż komentarz

  Wszystkich won.

  źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Kapitalista777: Ciężko się uczysz, zdobywasz wymarzony zawód wielkim trudem, w takiej ojczyźnie jaka jest, wyboru nie miałeś. Postępujesz zgodnie z etyką, ale wszystkich won, bo się Wojtkowi nie podoba. To tylko utwierdza mnie jakim on jest betonem. Już widzę jak ci sprawiedliwi to zrozumieją. Całą armię też trzeba było zrobić won? Bo to przecież LWP.

  •  

   pokaż komentarz

   @Michrou: Jesteś chłopkiem bez godności który sprzeda kolegów za litr wódki i pęto kiełbasy, sowieciarze kierują cie na kilkumiesieczne szkolenie po którym zatrudniają cie jako sędziego żebyś wydawał wyroki na bohaterów z AK i NSZ. Powinieneś zostać powieszony ale udajesz wielkiego uczonego i nieomylnego prawnika. Jelitę narodu, nadzwyczajną kastę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Prolife: Ile takich sędziów pracowało po 89 roku? XD To jakikolwiek powód by wyrzucić wszystkich? Niczym się nie różnisz od tych sowietów, odpowiedzialność zbiorowa jak w Chinach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Michrou: bardzo wielu ale ty nie masz o tym pojecia bo jeszcze jestes w liceum. Zresztą te sowieckie pachołki zatrudniały swoje rodziny i swoich pachołkow juz po 89.

  •  

   pokaż komentarz

   @Prolife: O kurde, argumentum ad wiekum już teraz? xD Niemal na samym początku? Jakieś źródła twoich domysłów? Liczby?

   Nie można nagle wyrzucić całej grupy zawodowej, bo pracowali w poprzednim ustroju na który nie mieli wpływu.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Prolife: i to ostatnie zdanie.... adresowane powinno być nie tylko do tych mend z klucza prawniczego, ale ogólnie urzędniczego!

  •  

   pokaż komentarz

   @gaz50: czemu moderacja usunela mój komentarz o sędziach którzy umacniali reżim komunistyczny za pomocą zbrodni? Cała ta kasta powinna wisieć + konfiskata rozszerzona. To samo z urzędnikami, policją i moderacja wykopu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kapitalista777: Zajebisty pomysł. Tylko co zamiast tego? Kto miał sądzić po 89 roku? Trybunały Ludowe ustanowić? Typowe dla populistów, rzucać hasła bez podania alternatyw.

   Poza tym ilu sędziów, którzy dziś pracują, było sędziami przed 89? 5%? Ale i tak oczywiście, według Cejrowskiego, w sądach jest nadal "stalinowska kasta", a jeśli nadal jest to w czym, w takim razie, pomogło by "wszystkich won"?

  •  

   pokaż komentarz

   @Michrou:

   Ciężko się uczysz (na lekarza), zdobywasz wymarzony zawód wielkim trudem, w takiej ojczyźnie jaka jest, wyboru nie miałeś.
   1) sędziowie mieli 30 lat żeby się oczyścić - olali to
   2) idąc na studia prawnicze musiałeś wiedzieć jaki syf tam planuje, inaczej kiepsko się uczyłeś
   3) nie bycie sędzią to nie koniec kariery - tę wiedzę można wykorzystać pomagając ludziom np. jako adwokat i to nie są zawody gdzie będziesz dziadował
   4) mimo pisowskiej ofensywy i głosów typu Cejrowski - nadal mają w dupie samooczyszczanie, ba nadal uważają się za lepszych od innych
   5) liczba niewinnych sędziów którzy by dostali po dupie jest na pewno znacznie mniejsza niż liczba ludzi którym zniszczono życie
   Podobnie możesz powiedzieć że w razie wojny nie powinno się strzelać do żołnierza wroga - bo przecież to może być dobry człowiek, nawet pacyfista.

  •  

   pokaż komentarz

   @Prolife: Zdajesz sobie sprawę jak bardzo sprzeczne jest to co piszesz?

   Słusznie nie pochwalasz tego co zrobili staliniści z polskim sądownictwem a jednocześnie postulujesz "wszystkich won" i co dalej konkretnie? Zastąpienie ich w taki sam sposób jak staliniści zastępowali sędziów po 45? Chyba rozumiesz że taki właśnie system był pierwotną przyczyną patologi?

  •  

   pokaż komentarz

   @Michrou: Można w Niemczech po zjednoczeniu wyrzucili 80% enerdowskich sędziów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ravexon: jest wielu uczciwych prawników nieskażonych komuną więc tym sie nie przejmuj. Cel nr 1 to pozamykać postkomune.

  •  

   pokaż komentarz

   @Edek_Niemiec: Ale wiesz dlaczego to było możliwe w Niemczech? Słyszałeś coś może o NRD I RFN? Podpowiedź: Niemcy się połączyły i mieli potencjalnych sędziów i sędziów z RFN a i tak nie było takiej możliwości by wszystkich z NRD od razu usunąć i dojście do tych 75% zajęło im lata.

   Rozumiem że według ciebie powinniśmy "zaimportować" sędziów z zachodu?

   Wymień lepiej przykład jakiegoś innego kraju postsowieckiego. Poczekam

  •  

   pokaż komentarz

   @Prolife: Tych wykształconych na "komuszych" uczelniach przez "stalinowską kaste"? Tych co oskarżali czy tych co bronili (również przestępców)? Jaki trybunał miałby oceniać czystość ich dusz?

  •  

   pokaż komentarz

   @Ravexon: No właśnie czekamy na jednego ze Szwecji. Brat Michnika. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Ravexon: nie, tych innych. Zresztą są ludzie ktorzy z tymi waszymi postsowieckimi Jelitami prawniczymi wygrali w miedzynarodowych trybunałach. Oni powinni was skazywać

  •  

   pokaż komentarz

   @Prolife: Też uważam że polski rząd powinien się stosować do orzeczeń międzynarodowych trybunałów bo ciężko im zarzucić stronniczość. Nie spodziewałem się że w całej twojej argumentacji chodziło po prostu o import sędziów z zagranicy.

   Chyba że źle cie zrozumiałem. W takim razie miałem racje i od początku twoje wypowiedzi to "rzucanie populistycznych hasełek" bez podania konkretnych alternatyw i odrobiny refleksji.

   Skore widzę że z braku argumentów przeliśmy do obrażania (mnie urodzonego po 89 powinno się skazywać?) to chyba nie ma sensu kontynuować dyskusji o ile kiedyś odpowiesz o pierwotne postawione pytanie jak miało wyglądać to "wszystkich won" od razu po 89

  •  

   pokaż komentarz

   @Ravexon:

   Zastąpienie ich w taki sam sposób jak staliniści zastępowali sędziów po 45? Chyba rozumiesz że taki właśnie system był pierwotną przyczyną patologi?
   Tak.Bardzo. To.

   pokaż spoiler Masz tu jedno "i" i kilka ,,,, :p

  •  

   pokaż komentarz

   @Michrou: Ilość plusów przy Twoim komentarzu pokazuje, że komuchów w tym kraju nadal się hoduje... 30 lat "wolności" a nadal kraj z dykty gdzie równiejsi robią co chcą i nikt nic z tym nie robi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Prolife: lewactwo oraz ich pomioty trzymają sie mocno. niestety wielu "tutaj" tego nie dostrzega (raczej nie pojmuje). stad pod góre z takimi poglądami! przywykłem!

 •  

  pokaż komentarz

  No k$$#a pan spiewak. Przej##?l z kretesem sprawe, ktora jak sie wczytac - przej##?c powinien i teraz wielki lament. Co to jest za baran to ja nawet nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ParisHowlett: Najśmieszniejszy jest ten płacz o autorytarnym wymiarze sprawiedliwości kiedy samemu chce się decydować o wysokości czynszu w cudzej chałupie, co ludzie mają prawo robić z swoją własnością i o tym, że jacyś dzicy lokatorzy mają prawo mieszkać u kogoś w domu nie płacąc. Dodatkowo robiąc to z pozycji osoby zaangażowanej politycznie i biorącej udział w życiu publicznym...

   To tak jakby twierdzić że sprzedawca w monopolowym to złodziej bo nie daje lokalnym żulikom kraść wódki. Bo niby miasto zapewniło nieograniczone dostawy darmowej żubrówki, ale oni są "pokrzywdzeni" bo od zawsze pili luksusową :) Jak może tak być, że człowiek nie może pić tego czego chce za darmo. Ot, złodziejstwo w biały dzień i dziki kapitalizm :D

  •  

   pokaż komentarz

   Najśmieszniejszy jest ten płacz o autorytarnym wymiarze sprawiedliwości kiedy samemu chce się decydować o wysokości czynszu w cudzej chałupie, co ludzie mają prawo robić z swoją własnością i o tym, że jacyś dzicy lokatorzy mają prawo mieszkać u kogoś w domu nie płacąc. Dodatkowo robiąc to z pozycji osoby zaangażowanej politycznie i biorącej udział w życiu publicznym...

   @wykop-yolo: o to chodzi. To świetny politycznie temat. Wiadomo, że motłochowi się należy mieszkanie w centrum za 400 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Oto kraje, gdzie może uciec, żeby uniknąć ekstradycji. Wydaje się, że najpewniejszym jednak dla Jana Śpiewaka, z uwagi na jego odpowiednie pochodzenie oraz wielkie zasługi w krzewieniu żydowskości w naszym kraju

  Należał do założycieli Żydowskiej Ogólnopolskiej Organizacji Młodzieżowej (ŻOOM), będącej wówczas największą organizacją zrzeszającą młodzież żydowską w Polsce

  jest Izrael, jako że tego państwa nie wiąże z Polską umowa o ekstradycji.

  źródło: youtube.com

Dodany przez:

avatar Kapitalista777 dołączył
890 wykopali 32 zakopali 16.6 tys. wyświetleń