•  

  pokaż komentarz

  czemu się dziwicie jak ktoś z dzikiem na spacer wychodzi to zawsze istnieje ryzyko że go ktoś odstrzeli

 •  

  pokaż komentarz

  Czy ktoś mógłby w ogóle wytłumaczyć fenomen myślistwa? Co jest takiego podniecającego w strzelaniu z odległości dla sportu do bezbronnych zwierząt? Czy to aby nie jest zwykły sadyzm i barbarzyństwo?

  •  

   pokaż komentarz

   obstawiam problemy z erekcją

   @Neurotok: Na pewno nie od noszenia rurek zamiast spodni.

  •  

   pokaż komentarz

   @Arv_: uuu zabolało ;) nie martw się, są leki które sprawią ze twój konar znów zapłonie

  •  

   pokaż komentarz

   uuu zabolało ;)

   Oh przepraszam, nie chciałem sprawić Ci przykrości. Skąd miałem wiedzieć, ze nosisz rurki?

   nie martw się, są leki które sprawią ze twój konar znów zapłonie

   @Neurotok: Czemu miałbym się o Ciebie martwić?

  •  

   pokaż komentarz

   Już tłumaczę. Mój tata od wielu lat poluje i kiedy byłem mały jeździłem z nim niestety z przymusu bo nigdy nie lubiłem ani patrzeć ani cieszyć się z tego że strzelał do zwierząt. Fakt faktem czasy były cięższe i często ustrzelony dzik zapełniał zamrażarkę - to mi nie przeszkadzało, zwierze jest szkodnikiem ok. Natomiast jest coś czym się brzydzę w tym jak to nazywają "sporcie". Po roku czy dwóch latach stażu (nie pamiętam dokładnie) możesz wyrobić sobie licencję na tzw. "selekcjonera". Taka licencja zezwala na strzelanie do zwierząt rogatych tj. koziołki + jelenie ale... ale k!#!a do tych które są winne k!#!a temu że nie mają ładnego poroża.. bo to k!#!a one same po wyjściu z łona wybierały sobie poroże, jeden chciał być k!#!a myłkusem a drugi szydlarzem bo takie oto zwierzęta które nie mają symetrycznej pary poroża, które mają ze starości lekko siwe futro.. takie to k!#!a nie mają prawa żyć według sportu jakim jest myślistwo. Jak to można wytłumaczyć?? Tak że pokaże kolegom i pochwali się że jego k!#!a pokój wygląda jak prosektorium?? Biedne zwierzęta niczemu niewinne.. to tak samo jakbyś k!#!a strzelał do ludzi z zakolami, z jednym uchem, czy k!#!a z jedną ręką lub nogą. To jest właśnie sport. Zgwałcenie prawa życia zwierząt ze względu na ich poroże które k!#!a w niczym temu zwierzęciu nie przeszkadzają.. no ale.. się rozmnażają bo przecież jak taki sękal może się rozmnażać.. Trzeba go zaj!##ć i powiesić na ściane bo tam wygląda ładniej.. natomiast żywy jest selektem i nadaje się jedynie do odstrzału wypisanego przez każdego "łowczego". Łowczy to taki sędzia który wyp?%!@@!a ci wyrok na kartce ile i do jakich zwierząt możesz strzelić na jednym kuponie. Oczywiście czym więcej wódy temu sędziemu postawisz tym dłuższy kupon na trofea. W kwestii strzelania do dzikich psów mają również zezwolenie, lecz tylko wtedy kiedy ocenią że pies wkracza na teren łowiecki, stanowi zagrożenie dla zwierzyny i wygląda na niczyjego. (tzw. dziki pies)

  •  

   pokaż komentarz

   @Ragnar_xD: Jesteś sam, wpadają takie pieski.

   Czekasz, a może nie zainteresują się Tobą?

  •  

   pokaż komentarz

   Jesteś sam, wpadają takie pieski.Czekasz, a może nie zainteresują się Tobą?

   @Igor_x: Wracam do samochodu który jak wynika z artykułu był w pobliżu. Czytałeś uważnie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Ragnar_xD: 4 maja Anna Czeczot wybrała się ze swoimi trzema psami na spacer. Psiaki pobiegły przed nią i nagle właścicielka usłyszała strzał. Na środku pola zobaczyła leżącego owczarka niemieckiego – Lunę. W odległości ok. 70 metrów od psa stał mężczyzna.

   Pieski biegły przodem.
   To, że właścicielka wracała, nie oznacza, że pekińczyki wracały.
   To są szybkie psy.
   Sam nie czytałeś ze zrozumieniem.
   Pies, to nie właściciel pekińczyków,
   W twoim kierunku biegną 3 psy.
   Masz w lufie tylko 2 naboje. Pewnie miał standardową dubeltówkę.
   Przeładowanie, by ewentualnie zabić 3 psa, kiedy odległość zmniejszy się poniżej 10m, jest niemożliwa.
   Powodzenia bez dubeltówki z gołymi rękoma.
   Pewnie były jakieś zarośla, nie widział właściciela pekińczyków.
   Później, zobaczył.
   Zrozum. Zasuwają w twoją stronę 3 groźne psiaki, a ty z chęcią nastawiasz własny tyłek.

  •  

   pokaż komentarz

   @Igor_x: Nie będę dyskutował z kimś kto nie ma pojęcia. Jasne, 70 metrów i strzał z dubeltówki prosto w głowę. Mam dwa naboje i widze 3 psy to strzelam do jednego i sp!#%##!am do auta nie reagując na okrzyk właścicielki. Cpaj dalej

  •  

   pokaż komentarz

   @Ragnar_xD: Zacytuj zdanie z artykułu, gdzie użyto słowa okrzyk.
   Sam nie czytasz ze zrozumieniem i dorabiasz pod swój światopogląd teorie
   Pogryzł ciebie kiedyś pies?
   Pewnie nie.
   Miałeś styczność z groźnymi psami biegnącymi w twoją stronę?
   Pewnie nie.
   Dorabiasz historie pod swoje teorie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Igor_x: XDDDDD
   Skoro biegł na niego pies i próbował sie ratować to za co dostał rok? Ach te sondy kurła..

  •  

   pokaż komentarz

   @Ragnar_xD: Sam widzisz.
   Wyrok pod publikę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ragnar_xD: ta pani pewnie ma więcej $$$ w portfelu. Stąd wyrok po jej myśli.

  •  

   pokaż komentarz

   Pogryzł ciebie kiedyś pies?
   Miałeś styczność z groźnymi psami biegnącymi w twoją stronę?


   @Igor_x: Możliwe że masz fobię i przez to zbyt pochopnie oceniasz każdą sytuacje jako niebezpieczną. Jak często wyskakują do ciebie psy a jak często taka sytuacja kończy się pogryzieniem? Bo z własnego doświadczenia wiem że zazwyczaj psy podbiegają na pewną odległość a później już tylko ujadają.

   Jasne że w "świecie idealnym" powinieneś się czuć bezpieczny i wszystkie obiekty których się boisz powinny zostać usunięte z twojego otoczenia co nie znaczy że świat rzeczywisty będzie się do ciebie dostosowywał. Ja na przykład mam fobię społeczną i roi mi się w głowie że każdy Seba którego mijam na ulicy ma wobec mnie złe zamiary a mimo to nie mogę wymagać aby na każdym rogu stał patrol policji - chociażby dlatego że innym obywatelom może się to nie podobać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ragnar_xD:
   Ten dziki pies, to jak widać każdy pies. Od czasu do czasu jest też człowiek. Czytałem jakiś czas temu, że taki sk%?#iel zastrzelił człowieka i też dostał jakiś śmieszny wyrok. No bo wiesz, "to był wypadek". Tzn jak po pijaku sobie zaczniesz strzelać na ślepo i odstrzelisz człowieka, to jest "wypadek".

   Jeśli chodzi o psy, to czytałem o przypadkach, gdzie te sk%?#ysyny potrafiły się odgrażać ludziom, posiadaczom psów. Mówili, że mogą zastrzelić im psa, wolno im i że to zrobią bezkarnie. I robili.

   Ostatnia sprawa, że ci co uprawiają ten "sport" to najohydniejszy typ psychopaty. Był taki dokument o seryjnych mordercach na Netflixie, o tym jak detektywi uczyli się rozpoznawać wczesne oznaki, lub w ogóle ignorowane kiedyś oznaki, że dana osoba może być seryjnym, psychopatycznym mordercą. Wg mnie tacy ludzie są jak najbardziej w kręgu podejrzeń. Z resztą, ostatnio był głośny przypadek o sk%?#ielu, co torturował ranne zwierzęta i to nagrywał. Tak tak, również oficjalnie zrzeszony, niby wszystko OK.

   I żeby nie było, nie jestem dzieckiem, rozumiem, że z różnych powodów (głównie w wyniku głupiej ingerencji człowieka) jest naruszona równowaga w danym ekosystemie i jeśli danego gatunku jest za dużo (zagraża innym gatunkom) - wtedy odstrzał pełni rolę pozytywną i jest potrzebny. Tylko to się nigdy nie powinno nazywać sportem. I mogliby się tym zajmować pasjonaci przyrody. Którzy nie mordują zwierzaków dla przyjemności, tylko po prostu wykonują pracę, która jest potrzebna. No ale to taka teoria. Niestety ta praca przyciąga najgorszy gatunek szumowin. Tak samo jak przykładowo praca w służbie więziennej przyciąga sadystów. No gdzie taki psychol ma szukać roboty, jak nie tam, gdzie będzie miał prawie nieograniczoną, bezpośrednią władzę nad innymi ludźmi, będzie mógł ich zastraszać, karać i robić im poważną krzywdę jak tylko będzie miał taki kaprys, no gdzie? Ośrodki poprawcze dla młodocianych - to też doskonałe miejsce dla takich świrów.

   No i właśnie, są zawody gdzie jest praca z dziećmi i one niestety przyciągają pedofilów. Nie mówię, że ludzie, którzy pracują z dziećmi to pedofile, ale jest nadreprezentacja pedofilów w tych zawodach, bo cóż, no one przyciągają.

  •  

   pokaż komentarz

   @kemot-iksworkal Ja lubie mielone z lani albo z dzika kielbe. Choc sam nie poluje to dziczyzne chetnie przyjmuje. Ludzie sa teraz tacy wrazliwi a sasiadowi noz w plecy za nowy samochod.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak to można wytłumaczyć??

   @Ragnar_xD: tym, że ten z brzydkim porożem to taki piwniczak ze słabymi genami i lepiej żeby się nie rozmnażał. Zostają same czady i populacja rośnie w siłę.

  •  

   pokaż komentarz

   @kemot-iksworkal:

   Czy ktoś mógłby w ogóle wytłumaczyć fenomen myślistwa? Co jest takiego podniecającego w strzelaniu z odległości dla sportu do bezbronnych zwierząt? Czy to aby nie jest zwykły sadyzm i barbarzyństwo?
   - kultywowanie jednego z najbardziej pierwotnych zawodów człowieka

   - ćwiczenie refleksu, spostrzegawczości, celności ale też kondycji, wytrwałości itp.
   - przebywanie wśród natury, poznawanie jej, stawanie się jej częścią
   - kontrola nadmiernie reprodukujących się gatunków zwierząt
   - zdobywanie mięsa, które nie było trzymane całe życie w chlewie tylko biegało po lesie na wolności
   - propagowanie europejskiej i polskiej tradycji łowiectwa
   - poznawanie nowych znajomych i miłe spędzanie z nimi wolnego czasu
   - bycie jednym z groźnych drapieżników w przyrodzie

  •  

   pokaż komentarz

   @kemot-iksworkal: Nie musisz tego pochwalać, nie musisz rozumieć. Ja też nie pochwalam i nie rozumiem. Rozumiem za to, że są grupy ludzi, którzy to lubią. I toleruję takich ludzi i takie zachowania.

  •  

   pokaż komentarz

   @the_revenant sp%$%@!!aj oszołomie. Sam jestes najgorszym rodzajem szumowiny. Pluje na Ciebie i tobie podobnych hipokrytów, którzy z taką łatwością oceniają innych ludzi. Won na czarno

  •  

   pokaż komentarz

   @kemot-iksworkal jedni ludzie lubia siedziec a wykopie, drudzy modelarstwo, trzeci chca ustrzelic niedzwiedzia, tak po prostu

  •  

   pokaż komentarz

   - kontrola nadmiernie reprodukujących się gatunków zwierząt

   @Aerin: Grzybiarze wcale nie są tak wielkim problemem.

  •  

   pokaż komentarz

   @kemot-iksworkal to jest fenomenalna zabawa, mój syn uwielbia tropić zwierzynę (a nie kitrać się na ambonie)....ale on poluje bez broni a z aparatem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ragnar_xD a czym różni się odstrzelenie jelonka od zabicia świni czy krowy? Dlaczego jedno jest ok i ludzie na to przyzwalaja a drugie powoduje ból dupy?

  •  

   pokaż komentarz

   @Aerin:

   - kultywowanie jednego z najbardziej pierwotnych zawodów człowieka
   - ćwiczenie refleksu, spostrzegawczości, celności ale też kondycji, wytrwałości itp.
   - przebywanie wśród natury, poznawanie jej, stawanie się jej częścią
   - kontrola nadmiernie reprodukujących się gatunków zwierząt
   - zdobywanie mięsa, które nie było trzymane całe życie w chlewie tylko biegało po lesie na wolności
   - propagowanie europejskiej i polskiej tradycji łowiectwa
   - poznawanie nowych znajomych i miłe spędzanie z nimi wolnego czasu
   - bycie jednym z groźnych drapieżników w przyrodzie

   ????

   57-letni myśliwy
   Ten typ już wyraźnie nie wyrabia ze zmysłami. Niech się zapisze do PTTKu, a kontrolą populacji dzikiej zwierzyny niech się zajmą o wiele lat młodsi specjaliści. Do gazu z tradycją. Tradycję niech sobie szuka na coś co nie jest potencjalnie skrajnie szkodliwe i jest szczytem ciemnoty i januszerstwa. Ha-tfu!

  •  

   pokaż komentarz

   @push3k-pro: Ale ja nigdzie nie odnosiłem się do tego przypadku ze znaleziska tylko odpowiedziałem na Twoj komentarz gdzie wytłumaczyłem na czym polega fenomen myślistwa i czemu to nie jest tylko sadyzm i barbarzyństwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aerin: A ja opisałem co o tym myślę w kontekście bohatera znaleziska.

  •  

   pokaż komentarz

   Taka licencja zezwala na strzelanie do zwierząt rogatych tj. koziołki + jelenie ale... ale k!#!a do tych które są winne k!#!a temu że nie mają ładnego poroża.. bo to k!#!a one same po wyjściu z łona wybierały sobie poroże, jeden chciał być k!#!a myłkusem a drugi szydlarzem bo takie oto zwierzęta które nie mają symetrycznej pary poroża, które mają ze starości lekko siwe futro.. takie to k!#!a nie mają prawa żyć według sportu jakim jest myślistwo.

   @Ragnar_xD: Co się dziwisz, z ludźmi robi się tak samo i nawet wykopki to popierają

  •  

   pokaż komentarz

   @AdireQ:

   Możliwe że masz fobię i przez to zbyt pochopnie oceniasz każdą sytuacje jako niebezpieczną. Jak często wyskakują do ciebie psy a jak często taka sytuacja kończy się pogryzieniem? Bo z własnego doświadczenia wiem że zazwyczaj psy podbiegają na pewną odległość a później już tylko ujadają.
   Ma 99% myśliwym nie zostanie ktoś kto się psów boi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Igor_x: groźne pekińczyki?

   U made my day! xD

  •  

   pokaż komentarz

   Co jest takiego podniecającego w strzelaniu z odległości dla sportu do bezbronnych zwierząt?

   @kemot-iksworkal: nic, to są poprostu k%$@y nie ludzie

  •  

   pokaż komentarz

   @pitterka:
   Uderz w stół, nożyce się odezwą ;) Dobrze, też sobie ciebie podludziu na czarną dodam.

  •  

   pokaż komentarz

   Sam widzisz.
   Wyrok pod publikę.


   ta pani pewnie ma więcej $$$ w portfelu. Stąd wyrok po jej myśli.

   @Igor_x: Ktoś tu przed chwilą implikował jakieś dorabianie sobie teorii przez drugą stronę w dyskusji xD

  •  

   pokaż komentarz

   @kemot-iksworkal: Oni tłumaczą to regulacją populacji która jest niezbędna. Ja wtedy myślę sobie jak przyroda radziła sobie zanim urodził się człowiek.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ragnar_xD a czym różni się odstrzelenie jelonka od zabicia świni czy krowy? Dlaczego jedno jest ok i ludzie na to przyzwalaja a drugie powoduje ból dupy?

   @hadrian3:

   1. Nie słyszałem, by rzeźnicy mówili o swojej pracy, jak o hobby.
   2. Rzeźnik nie myli świni z psem/rowerzystą/sąsiadem.
   3. Naj%!$ny rzeźnik zostanie wyrzucony z roboty.

  •  

   pokaż komentarz

   @kemot-iksworkal: kontrola populacji np dzików żeby nie niszczyły plonów rolnikom?

  •  

   pokaż komentarz

   @kemot-iksworkal: fenomen tkwi w tym, że z natury jesteśmy drapieżnikami i jak coś upolujemy to do mózgu automatycznie wydostają się endorfiny. Teraz w stadzie ludzkim są osobniki o różnym przeznaczeniu tj. zbieracze, zwiadowcy, osobniki ostrzegający innych przed niebezpieczeństwem (jak ja np.) lekarze itp. no i jak osoba która ma powoanie do tropienia i zabijania zacznie to robić to dla takiej osoby to jak wygrywać z rakiem. No a obecnie żyjemy w społeczeństwie gdzie te nasze naturalne role są marginalizowane i siebie wykorzystujemy do funkcji do których nie byliśmy stworzeni, np. siedzenie przed kompem i pisanie na klawiaturze. Zbieracze chodzą na grzyby i też czują endorfinki jak znajdą grzyba, lekarz też czuje endorfinki jak kogoś wyleczy, a myśliwy jak coś ustrzeli. To znaczy że lekarze nie powinni się dobrze czuć lecząc ludzi? grzybiarze mają chodzić ze smutnymi minami?! Ogarnijcie się, albo lepiej, odnajdźcie.

  •  

   pokaż komentarz

   @kemot-iksworkal: poczytaj, zapoznaj się z tematem czym jest łowiectwo. Dowiesz się, że polskie prawo łowieckie jest jednym z najlepszych w Europie jak nie na Świecie i ma jedną z najdłuższych historii. To nie boli, poświęcisz z godzinkę na lekturę i myślę, że znajdziesz tam wszystkie odpowiedzi na swoje pytanie. A patologię masz w każdej dziecinie czy płaszczyźnie społecznej. Niestety..

  •  

   pokaż komentarz

   @kemot-iksworkal: brak drapieżników które same regulowałyby populację dzikow i jeleni i innych podobnych. Bez tego dziki dewastowałyby uprawy i widzielibysmy ich więcej w miastach.

  •  

   pokaż komentarz

   @qdlatyxes no jasne, też nie popieram takich zachowań, ale mi chodzi tylko o rozczulaniu się nad jelonkami czy dzikami, (chociaż na dzikami mniej bo bardziej do świni są podobne) a przy tym jednocześnie taśmociągowo zarzynaniu krów, drobiu czy świń. Jak już mają zabijać te jelonki to też chyba oczywiste, że wybierają te najgorsze i najstarsze a nie to co się naiwnie pod lufę. A myśliwym bym zabierał pozowlenie na broń dożywotnio po jednorazowym "nie wiem w co strzelałem, myślałem że dzik".

  •  

   pokaż komentarz

   @hadrian3: Jasne, dałem tylko różnice. Zgadzam się, że regulacja populacji jest potrzebna, istotne jest również jednak to, kto to robi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Igor_x: groźne pekińczyki xD Ciekawe czy się zesrał ze strachu?

  •  

   pokaż komentarz

   @the_revenant: coś ci się pod deklem przegrzało. Mylisz kolejność. Poczytaj, wiedza nie boli. Np tu zgogluj "Stanfordzki eksperyment więzienny". Zupełnie normalni ludzie którzy hmm lekko się skrzywili. To czysta psychologia, to tkwi w każdym z nas, w Tobie też nawet więcej niż myślisz bo masz tendencje do oceniania. Trzeba mocnej psychiki, żeby taka praca cie nie skrzywiła. Po prostu jak wszędzie: władza deprawuje. Idziesz do szpitala i masz to samo: byle salowa patrzy na ciebie z góry. Bo ma jakąś tam nad tobą władzę. Powiedz szczerze: nie jest tak? Ja byłem w szpitalu wyciągali mi żylaka z giry. Musiałem sobie wcześniej ogolić nogi. Idę korytarzem zmęczony jak sto diabli po godzinnej męczarni, a tu idzie jakaś babeczka w białym kitlu i pyta co ja taki obolały, to jej mówię że goliłem giry do operacji. A ona "pokaże nogi". To pokazałem. 10 minut oglądała, macała, coś do siebie gadała, niby mi tłumaczyła gdzie będą ciąć itp. I poszła. Ja patrzę a to była salowa, c#$?$ się znała, obmacała mi giry, wymądrzała się tyle i poszła. WTF?

  •  

   pokaż komentarz

   @AlexanderSC:
   Czytałem. Wiem, jak normalni ludzie się skrzywiają, ale to w żadnym wypadku nie neguje tego, że pewne rodzaje prac będą przyciągać specyficznych ludzi. Profesor Zimbardo by się z tym nie zgodził. Jego eksperyment miał na celu sprawdzenie, czy zupełnie przypadkowi ludzie będą skłonni do okrucieństwa i przemocy, jeśli stworzy im się sprzyjające warunki. Owszem, będą. Eksperyment nie wykazał, że zawód lub okoliczności nie przyciągają specyficznego rodzaju ludzi.

   Tendencje do oceniania? To nie jest żadna tendencja. Ja oceniam co widzę. Jak ktoś krzywdzi czy zabija - tak, przyklejam mu etykietkę. Bije żonę - damski bokser. Pastwi się nad zwierzętami, albo zabija dla przyjemności - psychopata. Tak to boleśnie i mało inteligentnie spłycam ;) I jeszcze takich co kradną nazywam złodziejami. Taki prymityw ze mnie ;) Nie widzę "szerszych uwarunkowań", bo przecież nie można oceniać, jak to "ten dobry" kradnie czy morduje to jest OK, bo on ma przecież takie słuszne powody... Szkoda gadać.

  •  

   pokaż komentarz

   @the_revenant: ok, tym razem w 100% się zgodzę z całą Twoją wypowiedzią. Nie zgadzam się z tym rysowanym przez ciebie trendem. Oceniłbym go ja wiem, na 10%. Kurcze trudno powiedzieć. Po prostu trudno: bo np. ksiundz :) to staje się np pedofilem bo zawsze był/chciał być, czy tak go ukształtowała "grupa zawodowa"? A taki strażnik w więzieniu to nie sądzę żeby był taki jaki mówisz. Bo weź się zastanów, załóżmy że nim jesteś. W tych czasach? Toż o tym że się nad kimś znęcasz to się półświatek zaraz dowie co i jak i masz ciepło. A to zwykli ludzie chcą wrócić do domu i wyjść z dzieckiem na spacer, nie bać się o samochód pod blokiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @the_revenant: "specyficzny rodzaj ludzi" a ciekawe określenie. To do wojska kto idzie? A na kierowcę np tramwaju czy pociągu to jakiś socjopata, bo kontakt z pasażerami sporadyczny, 8 godzin wlepiać wzrok w dwie szyny... uuu patol.

  •  

   pokaż komentarz

   @kemot-iksworkal to coś jak wędkarstwo. Ale ty tego nie zrozumiesz

  •  

   pokaż komentarz

   @AlexanderSC:
   Nie udawaj, że nie rozumiesz o co chodzi. Ale owszem, do wojska na ochotnika nie pójdzie pacyfista, czy ktoś kto nie lubi broni. A na kierowcę, maszynistę czy motorniczego pójdzie osoba, która lubi prowadzić pojazdy. Tak, specyficzny rodzaj ludzi to nie to samo co patol, co mi tutaj inputujesz.

   Jakkolwiek, jeśli ten specyficzny rodzaj ludzi lubi upajać się władzą, lub robić komuś krzywdę (przykładowo usprawiedliwioną koniecznością ukarania, lub tzw środkami przymusu bezpośredniego) - to ten akurat specyficzny rodzaj ludzi może być psychopatami ;)

   Zawodów nie wybierają przypadkowi ludzie. Akurat maszynistami na kolei zostają mikole. W innym układzie wybór tego zawodu byłby absurdalny - bo masz kombinację dość niskich zarobków i wysokiego progu wejścia (konieczność przejścia dość rygorystycznych badań lekarskich, zdania bardzo trudnych egzaminów teoretycznych i praktycznych, odsiew jest dość spory, naprawdę trzeba sporego samozaparcia, żeby zdobyć ten zawód).

  •  

   pokaż komentarz

   Jak to można wytłumaczyć?? Tak że pokaże kolegom i pochwali się że jego k??%a pokój wygląda jak prosektorium?? Biedne zwierzęta niczemu niewinne..

   @Ragnar_xD: Biedaczysko... Można to wytłumaczyć bardzo prosto, chociaż jeszcze prościej by było, jakbyś zwyczajnie zapytał taty.

   ale k??%a do tych które są winne k??%a temu że nie mają ładnego poroża.. bo to k??%a one same po wyjściu z łona wybierały sobie poroże, jeden chciał być k??%a myłkusem a drugi szydlarzem bo takie oto zwierzęta które nie mają symetrycznej pary poroża, które mają ze starości lekko siwe futro..

   Otóż jakość poroża jest najlepszym wyznacznikiem ogólnej zdrowotności zwierzęcia. Mówiąc najprościej - ładne, równe poroże = silny, zdrowy osobnik z dobrymi genami. I właśnie takie osobniki powinny te geny przekazywać dalej. Myłkusy i szydlarze to osobniki ze słabymi genami i ich odstrzeliwanie ma zapobiec ich rozmnażaniu się co w efekcie prowadziłoby do osłabienia populacji. Już rozumiesz?

   Identyczną selekcję prowadzi się praktycznie w każdym rodzaju hodowli zwierząt. Wyobraź sobie, że rolnik nie dopuszcza do krów małego, chuderlawego byka z krzywymi nogami, tylko tego największego z najlepszymi cechami (albo inseminuje krowy nasieniem takiego właśnie byka).

   Nie wiem czy da się prościej wytłumaczyć. Mam nadzieję że pomogłem.

  •  

   pokaż komentarz

   @kemot-iksworkal: k@@?a mać ile razy wam debilom można powtarzać to samo, myślistwo to nie jest samo strzelanie do biednych zwierzątek, to jest też im pomaganie, ogarnianie lasu czy wyganianie zwierząt z pól uprawnych i dużo innych tego typu zajęć, strzelanie to może 1/5 tego czym zajmują się myśliwi, do edukujcie się i dopiero wypowiadajcie, a nie za każdym razem wyskakujecie z tym samym.

  •  

   pokaż komentarz

   Ma 99% myśliwym nie zostanie ktoś kto się psów boi.

   @push3k-pro: Akurat o fobię nie podejrzewam myśliwego ze znaleziska tylko @Igor_x. Często w tego typu znaleziskach o psach, wypowiadają się ludzie którzy zachowują się tak jakby każdy burek spotkany na ulicy skakał im od razu do gardła. Jak kogoś kiedyś pogryzł pies to teraz widzi w każdym psie zagrożenie.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @AndrzejBrewiarz: jakby to były pekińczyki, to nie byłoby afery.
   Nie zalapałrś ironii..
   Oby takie pieski pekińczyki, jak za ara, nigdy na Ciebie nie wpadły.

  •  

   pokaż komentarz

   @AdireQ: a groźne psy mogą biegać swobodnie.
   Jakbyś takiego spotkał biegnącegeo w twoim kierunku, to pewne tylek byś mu wystawił, bo to tylko pekińczyk.

 •  

  pokaż komentarz

  źródło: comment_SeZC1ONnUAVcApXiNLKVg5CWCC48hVBU.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  A od kiedy można psa puszczać luzem, tym bardziej w lesie czy przy lesie? Pies musi być na uwięzi albo na ogrodzonym terenie.

 •  

  pokaż komentarz

  Zastrzelisz swojego psa = 2 lata więzienia za znęcanie się nad zwierzętami
  Wyrabiasz kartę mysliwego i magia!!!
  Strzelasz do wszystkiego co się rusza i nagle jest to legalne i jeszcze nazywa się sportem oO

  Licencja na zabijanie kurła jego mać