•  

  pokaż komentarz

  jak to urwa za lata przepracowane na ukrainie? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Niech mi ktoś teraz powie, że popis nie dopuszcza się zdrady

 •  

  pokaż komentarz

  Ukraińcy, tak samo zresztą jak my, nie zobaczą ani grosza z ZUSu.

 •  

  pokaż komentarz

  To jest właśnie faszyzm,rząd wywłaszcza nasze pieniądze .
  Na zachodzie żeby Polacy otrzymali swiadczenie muszą przepracować ciągiem 5 lat.

 •  

  pokaż komentarz

  Widze nikt nie ogarnal, to jest doplata do minimalnej emerytury, to nie dziala tak, ze przyjedzie sobie ukrainiec na pol roku i cyk ma wieksza emeryture 2-3-4-5x, i pojedzie do domu byc bogaczem. Warunkiem jest, zeby NA STALE mieszkal w Polsce (o tym juz w opisie nie ma bo nie wpadloby w gorace), a wiec pozdro z wegetacja za ile? 830 zl na reke? Juz widze miliony ukraincow ktorzy na to sie chapna i masowo przyjada tu mieszkac przez reszte zycia.

  Finalnie wiecej ukraincy wnosza z podatkow, niz pojdzie na ten cel hajsu, ALE ALE oczywiscie to skandal zeby banderland nie wykladal ani grosza, k$@$a pozyczki na wieczne oddanie, gaz oplacamy, teraz emeryturki, i w jakim celu? Smiesznym argumencie "ochrony przed Rosja" ktory nie ma racji bytu?

  •  
   Krowa_i_kurczak

   +10

   pokaż komentarz

   @Dante27: A kto ich potem sprawdzi czy tutaj mieszkają? Będą raz w roku przyjeżdżać do Polski zameldować się i tyle. 1000 zł na Ukrainie to majątek. Jakieś 7000 hrywien. Tyle tam kadra kierownicza zarabia.

  •  

   pokaż komentarz

   Widze nikt nie ogarnal, to jest doplata do minimalnej emerytury, to nie dziala tak, ze przyjedzie sobie ukrainiec na pol roku i cyk ma wieksza emeryture 2-3-4-5x, i pojedzie do domu byc bogaczem. Warunkiem jest, zeby NA STALE mieszkal w Polsce (o tym juz w opisie nie ma bo nie wpadloby w gorace), a wiec pozdro z wegetacja za ile? 830 zl na reke?

   @Dante27: Dodatkowo dopłata do minimalnej jest obniżana o Ukraińską emeryturę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krowa_i_kurczak: Podobne sluzby jak np. w USA przy zielonej karcie (o dziwo to nie jakas magia w dzisiejszych czasach ustalic kto gdzie mieszkal i przebywal, a tym bardziej dla ZUSu, serio myslisz ze beda mieli wyj?@$ne na odplywajace miliony, mowimy o tym samym zusie? XD)

   Przypominam ze Ukraina nie jest w UE, ani w Schengen, wiec kazdy wyjazd i przyjazd bedzie odnotowany na granicy.

  •  
   Krowa_i_kurczak

   +3

   pokaż komentarz

   @Dante27: Ale nie ma zakazu opuszczania kraju przy pobieraniu emerytury. Skończy się tak, że dziadzia przyleci raz w roku do Polski się zameldować, podpisać jakiś kwitek i wioo na Ukrainę wydawać kasę :)

  •  

   pokaż komentarz

   Widze nikt nie ogarnal, to jest doplata do minimalnej emerytury,

   @Dante27: Warto jeszcze dodać, że ta dopłata wcale nie wynika z tej krytykowanej umowy polsko ukraińskiej, ale całkiem innych wewnetrznych polskich przepisów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krowa_i_kurczak: zakazu nie ma, ale pojecie stałego pobytu w Polsce oznacza, w ciagu roku minimum przez 6 miesiecy jestes w kraju (na przyklad uwarunkowanie karty stalego pobytu), wiec powtarzam, to tak nie dziala, ze sobie raz w roku przylecisz i pieczatke postawisz, a tym bardziej nie w naszym zydowskim ZUSie xD

   @szurszur: dokladnie, doplata sama w sobie nie wynika z umowy tylko z naszego systemu emerytalnego, z tej umowy jedynie wynika to, ze Polska nie bierze od Ukrainy zadnego pokrycia tej doplaty, co jest karygodne, aby nasze dyplomacyjne leszcze tego nie potrafily zalatwic.

  •  

   pokaż komentarz

   dokladnie, doplata sama w sobie nie wynika z umowy tylko z naszego systemu emerytalnego, z tej umowy jedynie wynika to, ze Polska nie bierze od Ukrainy zadnego pokrycia tej doplaty, co jest karygodne, aby nasze dyplomacyjne leszcze tego nie potrafily zalatwic.

   @Dante27: No o dziwo gdy wypłynał temat to wiekszosc komentatorów tego nie zuaważyła i uznała, że to wszystko w wyniku ustaleń umowy pl-ua.
   Nie załatwią dopłat, bo niby na jakiej podstawie to wymusić. Na dodatek podpisano niedawno kolejna umowe z Białorusią, więc i oni podpadna pod te przepisy.
   Być może i tak uznano, że jak nie bedzie kasy to zmieni sie te wenetrzne przepisy i ustali wymóg ilus lat pracy w PL. W niektórych krajach UE chyba tak maja, aczkowliek nie pamietam, bo juz ze dwa lata temu to sprawdzałem.

  •  

   pokaż komentarz

   @szurszur: "zalatwic" mozna wszystko, popatrzmy na USA czy Niemcy jak sie wymusza rozne ustalenia w dyplomacji czy wyrownuje koszty, nasze kluchy jedynie potakiwac umia. Pomysl na szybko, podniesienie oplat za karte stalego pobytu/wize, omijamy wladze ukrainskie, a imigracja i tak sie nie zmniejszy diametralnie, bo ukraincy w wiekszosci nie znaja obcych jezykow, i czesto ich jedynym kierunkiem i tak jest Polska, gdzie im sie wlazi w dupe zamiast uczyc polskiego.

  •  

   pokaż komentarz

   Pomysl na szybko, podniesienie oplat za karte stalego pobytu/wize, omijamy wladze ukrainskie, a imigracja i tak sie nie zmniejszy diametralnie, bo ukraincy w wiekszosci nie znaja obcych jezykow, i czesto ich jedynym kierunkiem i tak jest Polska,

   @Dante27: To nie zadziała (inna sprawa czy są anlogiczne przykłady aby płącono emigrantom wyrównanie w bogatszym kraju przez biedniejszy).
   Przeiceż ukrianskim władzom po poczatkowym chwaleniu sie dostepem do rynku pracy dla Ukrianców przestawiła się wajcha. Odpływ pracowników został wypozycjonowany jako coś negatywnego (zwłaszcza przez obecną władze, bo to był jeden z motywów Zeleńskiego) i im zależy na jego zmniejszeniu, więc takie utrudnienia będa im na rekę. Ukrianskie portale cżesto pisza o negatywnym zachowaniu do Ukraińców oraz tym jak to są tam oszukiwani. Pojawiaja sie wypowiedzi, że w Kijowie mozna już zarobić podobne sumy. Sa wypowiedzi ludzi, którzy wrócili itp. Oczywiscie po cżesci to taka propaganda, ale obrazuje trend.
   Co do tego, że jedynym kierunkiem Ukrianców jest Polska to nieprawda. Dla coraz większej liczby Polska jest krajem tranzytowym, bo kolejne kraje oferujace lepsze warunki otwieraja sie na emigracje z Ukrainy. Polecam sobie porównać sumy przesłane przez gastarbeiterów z Czech na Ukriane i wziąć poprawke na liczbe mieszkańcow Czech. Po tym działaniu nikt już nie napisze, że Polska jest jedynym kierunkiem dla Ukrianców.
   Nawet wsród jutuberów z UA były przykłady gdy sie z Polski przeniesli np. z powodu przewlekłych procedur wizowych. Procedury trwaja nawet ponad rok, bo brakuje urzedników, a wnioskodawców jest masa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dante27: To ja zacznę płacić ZUS na Ukrainie a potem myk polską emeryturę.

  •  

   pokaż komentarz

   @1realista1: zacznij placic w Niemczech czy innym normalnym kraju, lepiej na tym wyjdziesz, i otrzymasz emeryture a nie jalmuzne "za malo zeby zyc, za duzo zeby umrzec" :)