•  

  pokaż komentarz

  Idąc tą logiką to i pies mojej sąsiadki i muchy na jego gównie są ważniejsze niż uchodźcy.
  W sumie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Prawie każdy człowiek lubi myśleć o sobie że jest dobry.

  Problem z bambinistami polega na tym, że swoje uczucia kierują do zwierząt, nienawidząc jednocześnie wszystkiego innego.

  Myślą sobie "jestem dobrym człowiekiem, przecież kocham zwierzęta", podczas gdy często, aż kipią i gotują się w środku z nienawiści.

  Stosunek do zwierząt nie jest żadnym wyznacznikiem dobroci.

  Dozorcy obozów koncentracyjnych, którzy dziennie skazywali tysiące ludzi na śmierć, także mieli psy i inne zwierzęta i bardzo o nie dbali, często dużo lepiej niż o ludzi.

 •  

  pokaż komentarz

  Zdjęcie dodane dla ratowania poziomu estetycznego tego znaleziska.

  źródło: lh3.ggpht.com 18+

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @madjerfakjer: mało tego, krowa niedojona cierpi, bo bolą ją wymiona od nawału mlecznego.

  •  

   pokaż komentarz

   @catch: bo nie może karmić cielaka. należy zacząć od tego, skąd w ogóle bierze się u krów laktacja. to nie są magiczne zwierzątka dające mleko, tylko ssaki. polecam poczytać o hodowlach krów w jakimś piśmie specjalistycznym (np. z sggw).

  •  

   pokaż komentarz

   @muguet: Sorry, studiowałam zootechnikę i już się naczytałam. Laktację można podtrzymywać w zasadzie w nieskończoność, więc i cielę może być odchowane i mleko dla ludzi wyprodukowane. Polecam się zainteresować tematem bliżej i nie blokować dojenia krów mlecznych z laktacją, jak to się już niektórym ekozjebom zdarzało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @madjerfakjer: oni są tylko od krzyczenia i robienia sztucznych afer by wyciągać łatwą kasę. Do tego nie jest potrzebna praktycznie żadna wiedza tylko chwyatające za serce slogany i zdjęcia

  •  

   pokaż komentarz

   @catch: to dziwne, bo z tego co czytałam w nieskończoność się nie da przedłużać laktacji bez zapłodnienia krowy, chyba że to miałaś na myśli?

  •  

   pokaż komentarz

   @catch: Sorry, też studiowałam zootechnikę i to co piszesz nie jest prawdą. W pewnym momencie ilość mleka drastycznie spada niezależnie od sposobu utrzymania, żywienia, czy hodowli. Krowa musi być zacielana regularnie, by zachować odpowiedni poziom i być opłacalna w utrzymaniu. Cielakom pozwala się wypić siarę i kilka godzin później są odbierane, nikt w systemie intensywnym nie utrzymuje razem samicy z młodym, by 100% mleka zostało przekazane na sprzedaż. Poza tym krowa nie będzie pozwalała się wydoić, będzie bardziej agresywna i niechętna do współpracy z młodym u boku.
   Nie ma czegoś takiego jak opisałaś w hodowli xD Żadna krowa mleczna nie ma kontaltu z cielakami, jedynie krowy mięsne, które nie mają też problemów z bólem i zapaleniem wymion. No i nie są dojone.
   No i temat bólu przy braku regularnego dojenia - nie chcę psuć światopoglądu, ale to wina ludzi, a nie natury. Ten problem mają tylko zwierzęta, które produkują zbyt wiele mleka, co jest wynikiem hodowli i żywienia.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZOOlogiczna: No toć ja zupełnie nie o tym. Odnoszę się do tego, że ekozjeby często blokują dojenie, które uważają za tortury, po czym te krowy i tak cierpią XD A zacielanie to też podtrzymywanie laktacji

   pokaż spoiler A zresztą nie będę się rozpisywać, bo nie mam na to czasu i jak piszę nawet skrótami myślowymi to mnie za nie łapiecie. Sorry

  •  

   pokaż komentarz

   @madjerfakjer: Bo to są wege a nie żadni obrońcy zwierząt (i to, że wege podszywają się nagminnie pod obrońców zwierząt to inny temat) - łatwo ich odróżnić bo organizacje pro-zwierzęce faktycznie coś robią dla zwierząt a wege tylko wrzeszczą "przemysł mięsny to, przemysł mięsny tamto", reklamują jakieś sojowe pomyje i oczywiście hejtują ile wlezie innych ludzi :)

 •  

  pokaż komentarz

  Lewica generalnie zagarnęła sobie prawo do walki o sprawiedliwość, równość, tolerancję... no chyba, że jesteś "prawakiem" to wtedy nie ma dla Ciebie ze strony lewicy ani sprawiedliwości, ani równości, ani tolerancji. Jesteś przez ich środowiska oskarżany o całe zło świata, znienawidzony, opluwany. Ot, typowa hipokryzja, która w każdym środowisku się znajdzie, ale po lewej stronie chyba jej stężenie jest największe.

  •  

   pokaż komentarz

   @UberKatze: Problem w tym, że prawica sobie sama taki los zgotowała. Ja rozumiem bycie konserwatywnym i tradycje, ale już w 21 wieku mimo wszystko trzeba uaktualnić niektóre wartości, a nie tkwić we wczesnym średniowieczu. Ostatnio na prawicy wyrosły ruchy i postacie które prześcigają się w byciu bardziej konserwatywnym, a to prawicy bardzo szkodzi, robiąc z niej wręcz karykaturę.

   Zresztą po lewej stronie też nie jest tak tęczowo jakby się mogło wydawać. Tu też bardzo często idzie się za daleko.

   Kogo dziwi jeszcze, że skoro jedna strona próbuje zniszczyć drugą to tamta oddaje? W tej wojence już nie ma ani tradycyjnych wartości, ani tolerancji. Obie grupy pozbyły się swoich fundamentalnych przekonań, byleby odnieść zwycięstwo i zdominować wroga.

  •  

   pokaż komentarz

   Ja rozumiem bycie konserwatywnym i tradycje, ale już w 21 wieku mimo wszystko trzeba uaktualnić niektóre wartości, a nie tkwić we wczesnym średniowieczu.

   @Pifpaf: ta, bo wszystko co do tej pory wynaleźli da się zrobić lepiej. Może nie zauważyłeś ale niektórych rzeczy nie trzeba zmieniać tylko po to żeby coś zmienić, bo są dobre i działają.

  •  

   pokaż komentarz

   @kwaz1: Widocznie nie działają, skoro większość tego nie chce.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pifpaf: ta jakby lewica miała w poważaniu demokracje. Dla lewaków demokracja jest wtedy kiedy wynik jest po ich myśli, w innym przypadku to jest brak demokracji, rasim i nietolerancja. Większość nie chce transgeneryzmu i 117 płci i co ?

  •  

   pokaż komentarz

   ale już w 21 wieku mimo wszystko trzeba uaktualnić niektóre wartości,

   @Pifpaf: To znaczy które? Bo nie wiem, czy wiesz, ale dla mnie na przykład Polska jest ważna, i niekoniecznie podobają mi się pewne myśli serwowane przez lewicę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pifpaf: Rewolucja agralna to wymysł prawaków(╥﹏╥)

  •  

   pokaż komentarz

   Dla lewaków demokracja jest wtedy kiedy wynik jest po ich myśli

   @kwaz1: Właśnie widać to na ostatnim przykładzie przegranej PIS w senacie :D

   Większość nie chce transgeneryzmu i 117 płci i co ?

   @kwaz1: To nie powinni tej płci zmieniać. Co kogo to grzeje w ogóle, jak mój sąsiad chce być koniem i sobie siodło na łeb zakłada. To jego sprawa, to on ma coś z głową. Mam się bać, że przekona moje dziecko do bycia koniem?

  •  

   pokaż komentarz

   Bo nie wiem, czy wiesz, ale dla mnie na przykład Polska jest ważna, i niekoniecznie podobają mi się pewne myśli serwowane przez lewicę.

   @begoodart: A dla kogo nie jest ważna? To PIS serwuje narrację, ci co przeciwko nam, są przeciwko Polsce. Ja się czuje tak samo patriota jak inni prawicowcy, płacę podatki, uczę dziecko historii, "Polak mały" to był pierwszy jej wierszyk jakiego się nauczyła. Ale nie chcę, żeby państwo ingerowało w moje życie ideologicznie. Chcę, żeby córka żyła jak chce. Nie gardziła innymi ludźmi bo gej, czarny, czy buddysta. Oczywiście, że są debile po lewej stronie i tak samo uważam ich za szkodliwych oszołomów, ale dopóki ich wolność nie ingeruje w moją, to ich zlewam.

  •  

   pokaż komentarz

   Co kogo to grzeje w ogóle, jak mój sąsiad chce być koniem i sobie siodło na łeb zakłada. To jego sprawa, to on ma coś z głową. Mam się bać, że przekona moje dziecko do bycia koniem?

   @Pifpaf: To nie jest jego sprawa, to znaczy, że ten typ jest p!!#?%#nięty w dekiel i zagraża społeczeństwu. Żadnemu normalnemu człowiekowi nie zdaje się, że jest koniem, ktoś taki powinien być zamknięty w odpowiednim zakładzie bo w końcu może mu odp!!#?%#ić inna faza niż bycie koniem i zrobi komuś krzywdę, natomiast dziś się w imię tolerancji wmawia się, że to jest normalne. Nie, nie jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sabuch9188: No widzisz... i tu nasz wizje się rozjeżdżają. Jak sąsiad udaje konia to się już boisz, że co, że cie zadźga? On chce tylko założyć siodło i pogalopować po okolicy. Za to zwyczajny Seba może cię zadźgać mimo, że wydaje się być normalny i prosi cie tylko o fajka. Jak widać, że ktoś jest inny to wróg? Jakby pójść twoim tokiem myślenia, to trzeba by pół Polski ogrodzić i pozamykać.

  •  

   pokaż komentarz

   Lewica generalnie zagarnęła sobie prawo do walki o sprawiedliwość, równość, tolerancję... no chyba, że jesteś "prawakiem" to wtedy nie ma dla Ciebie ze strony lewicy ani sprawiedliwości, ani równości, ani tolerancji.

   @UberKatze:

   źródło: Screenshot_11.png

  •  

   pokaż komentarz

   To nie powinni tej płci zmieniać. Co kogo to grzeje w ogóle, jak mój sąsiad chce być koniem i sobie siodło na łeb zakłada. To jego sprawa, to on ma coś z głową. Mam się bać, że przekona moje dziecko do bycia koniem?

   @Pifpaf: kłamiesz bezczelnie kłamiesz. Ja się ze swoją seksualnością nie obnoszę nie rozpowiadam w pracy, nie robię parad i tego samego wymagam od innych. Gówno mnie obchodzi co robisz u siebie w łóżku natomiast nie życzę sobie, żebyś mówił mojemu dziecku, że może być dziewczynką, kiedy tylko zechce bo to jest BZDURA. Dzieci to nie ludzie nie mają na tyle własnego rozumu, ich instynkt podpowiada im żeby słuchać głupot dorosłych, poza tym nie życzę sobie, żeby jacyś obleśni ludzie uczyli moje dzieci o seksualności.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pifpaf większość czego nie chce? Sera? Mielonych? XD zejdz na Ziemię.

  •  

   pokaż komentarz

   kłamiesz bezczelnie kłamiesz.

   @kwaz1: To twoja opinia.

   Gówno mnie obchodzi co robisz u siebie w łóżku

   @kwaz1: No ewidentnie cię to interesuje, skoro tak żarliwie wypowiadasz się w tej materii.

   nie życzę sobie, żebyś mówił mojemu dziecku, że może być dziewczynką, kiedy tylko zechce bo to jest BZDURA. Dzieci to nie ludzie nie mają na tyle własnego rozumu, ich instynkt podpowiada im żeby słuchać głupot dorosłych, poza tym nie życzę sobie, żeby jacyś obleśni ludzie uczyli moje dzieci o seksualności.

   @kwaz1: Ale ty już możesz uczyć moje dziecko tej prawdziwej polskiej tradycyjnej seksualności i tego co jest dobre a co złe?

   Przecież nikt nie chodzi po szkołach i nie namawia dzieci na zmianę płci. Manipulują wami jak chcą. Też się boisz że cię cyganie ukradną, albo że cie czarna wołga zabierze? Na jedynce w TV mówili, że gejowskie bojówki wbijają na lekcje i urządzają łapanki trans gender? Tak to jest jak się nie edukuje ludzi. Teraz PIS stara się dalej ograniczać edukacje, bo ciemnymi masami jak widać łatwiej się steruje.

  •  

   pokaż komentarz

   większość czego nie chce? Sera? Mielonych? XD zejdz na Ziemię.

   @less_is_more: Ty tak serio? Czyli te wasze tradycje i konserwatyzm to ser i mielone? Może jeszcze konserwy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @kwaz1: ,,Dzieci to nie ludzie"
   Brawo. Świetny przykład dajesz dzieciom.
   Z własnego doświadczenia powiem, że błędem Polaków jest wychowywanie dzieci jakby to była ich własność. Dziecko jak każdy człowiek na prawo do własnego gustu, własnych przekonań i własnych opinii. Szczególnie się powinno dziś stawiać na opinie młodych, by nie wychowywać ich później w kompleksie niższości.
   Przykładowo w Skandynawii ten mechanizm działa, i dzięki temu dziecko ma zagwarantowane prawa do decydowania o sobie.

   Uczenie o seksualności jest tak samo ważne jak każda inna nauka. Czemu mamy zabraniać dzieciom dowiadywania się o swojej cielesności i psychice? Pewnie się boisz, że takie nauki ,,rozseksualizują dzieci" ale zapominasz o tym, że czy by takie nauki były czy nie, człowiek i tak będzie odczuwać pociąg seksualny (nie każdy oczywiście). Brak edukacji na temat bezpieczeństwa seksualnego przyczynia się do niewiedzy na ten temat, a wraz z tym do licznych tragedii mogących nastąpić w przyszłości.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pifpaf: Zgadzam się z Tobą. Szczególnie z tym pierwszym komentarzem który pisałeś.
   Dzisiaj prawica jest zdecydowanie zbyt konserwatywna w swych poglądach, a przecież w XXI wieku nie da się żyć jota w jotę wartościami z ubiegłych tysiącleci. Świat się zmienia, i jest to konieczne, by mógł nastąpić rozwój cywilizacji.

   Może niech konserwatyści w takim razie wyrzekną się wszelkich dóbr współczesności skoro tak im źle? Byłbym za. Zacznijmy od zakazu sprzedaży lekarstw i innych ,,ulepszaczy życia", bo to takie ,,nienaturalne".
   Najwięcej do powiedzenia mają ci co sami nie zaznali szczęścia, lub byli wychowywani przez toksycznych rodziców zatruwających im poglądy. Później takie coś się przenosi na innych, i mamy nieszczęśliwych ludzi, którzy pod pozorem ,, jedności społecznej" przeczą swemu szczęściu.
   Istny sadomasochizm. Znany astrolog miał rację gdy twierdził, że Polacy uwielbiają rygor i depresję, bo ,, współczesna Polska odnajduje się w świecie zasad połączonych z iluzjami o mesjanizmie, który nam się nie należy".
   Istne złączenie Saturna-Neptuna wywiera na nas olbrzymi wpływ.

  •  

   pokaż komentarz

   Co kogo to grzeje w ogóle, jak mój sąsiad chce być koniem i sobie siodło na łeb zakłada. To jego sprawa, to on ma coś z głową. Mam się bać, że przekona moje dziecko do bycia koniem?

   @Pifpaf: skoro ludzie chca zmieniac plec i miec w dowodzie tą nową płeć to niech ten sąsiad stanie sie koniem, zostana mu zabrane prawa obywatelskie a poblisku rolnik zalozy mu homonto i orze nim pole.
   Czaisz jaka jest roznica w przebieraniu sie za konia/zmiany plci w domu a robieniem tego na serio i domaganiu sie z tego powodu zmian w prawie?
   Z tym mamy problem a nie z tym ze ktos ma nierowno pod sufitem i uwaza sie za kogos kim nie jest

  •  

   pokaż komentarz

   @potatolot: Problem to jest raczej z tym, że za bardzo się lubimy wtrącać w życie innych ludzi. Co to kogo obchodzi kto, jak i z kim żyje?
   A to czy ktoś jest chory psychicznie to niech lekarze się tym martwią, nie ktoś kto zakłada tylko subiektywne przypuszczenia.
   Chyba, że chcemy się bawić w konserwatywną komunę raz jeszcze. Historia widać niczego nie uczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @UberKatze:
   Lewica zawsze brała w obronę najsłabszych. Prawacy najpierw sprawdzą rasę, kolor skóry, narodowość, orientację seksualną, wyznanie, czy byli Żydzi w rodzinie, zrobią lustrację w IPN i dopiero ewentualnie, jak wyjdzie że mają do czynienia "ze swoim", to się nad kimś pochylą.
   Nawet jeśli to nie prawda, to taki obraz prawicy dominuje najsilniej.

  •  

   pokaż komentarz

   Bo nie wiem, czy wiesz, ale dla mnie na przykład Polska jest ważna, i niekoniecznie podobają mi się pewne myśli serwowane przez lewicę.

   @begoodart: A dla kogo nie jest ważna? To PIS serwuje narrację, ci co przeciwko nam, są przeciwko Polsce.

   @Pifpaf: Tobie się PiS chyba myli z prawicą.

  •  

   pokaż komentarz

   Tobie się PiS chyba myli z prawicą.

   @aleksiej-trexlebov: Ideologicznie to jakaś tam prawica, co innego gospodarczo, tu już zawstydzają chyba nawet Razem itp.

  •  

   pokaż komentarz

   Widocznie nie działają, skoro większość tego nie chce.

   @Pifpaf: O jakiej większości mówisz? Większość je mięso, większość jest heteroseksulana, większość nie chce niekontrolowanej imigracji. Niestety pewne ruchy lewicowe stały się prężnie rozwijającą się religią (wierzenia wbrew nauce - równość kobiet, 100 płci albo płeć to tylko konstrukt społeczny, człowiek nie potrzebuje mięsa itp.) z wpływowymi misjonarzami w postaci celebrytów - hipokrytów bez żadnej wiedzy (np. ostatnie wypowiedzi Hamiltona). Silnymi ośrodkami misjonarskimi (uczelnie humanistyczne, bo na innych nie mają czasu na takie bzdury lub wiedzą że te poglądy nie mają nic wspólnego z wiedzą i nauką)

  •  

   pokaż komentarz

   O jakiej większości mówisz?

   @bags1111: Moja odpowiedź była na to stwierdzenie:

   ta, bo wszystko co do tej pory wynaleźli da się zrobić lepiej. Może nie zauważyłeś ale niektórych rzeczy nie trzeba zmieniać tylko po to żeby coś zmienić, bo są dobre i działają.

   Niestety pewne ruchy lewicowe stały się prężnie rozwijającą się religią (wierzenia wbrew nauce - równość kobiet, 100 płci albo płeć to tylko konstrukt społeczny, człowiek nie potrzebuje mięsa itp.) z wpływowymi misjonarzami w postaci celebrytów - hipokrytów bez żadnej wiedzy (np. ostatnie wypowiedzi Hamiltona). Silnymi ośrodkami misjonarskimi (uczelnie humanistyczne, bo na innych nie mają czasu na takie bzdury lub wiedzą że te poglądy nie mają nic wspólnego z wiedzą i nauką)

   @bags1111: Kolejny syndrom oblężonej twierdzy. Potrzeba wyimaginowanych wrogów, żeby jednoczyć tłum. Lekarze, Sądy, LGBT, Niepełnosprawni, Uchodźcy, Nauczyciele.. itd.

   Im bardziej liberalny kraj tym szczęśliwszy naród, w krajach skandynawskich (wbrew fake-newsom) ludzie są najszczęśliwsi w europie i na świecie. Polska jest w światowym rankingu jest 40. Pokaż mi palcem, który w większości konserwatywny kraj jest narodem szczęśliwym i dobrze prosperującym? Rosja? Białoruś? Węgry? Arabia saudyjska? Iran?

   Ty jesteś szczęśliwy?

  •  

   pokaż komentarz

   Pokaż mi palcem, który w większości konserwatywny kraj jest narodem szczęśliwym i dobrze prosperującym? Rosja? Białoruś? Węgry? Arabia saudyjska? Iran?

   Ty jesteś szczęśliwy?

   @Pifpaf: Może najpierw zdefiniujmy szczęście? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wypicie flaszki to dla wielu stan ekstazy i nic innego nie oczekują. Wbrew pozorom narkotykiem jest nie tylko proste piwo czy wóda- stan otumanienia wywołuję i władza wszelaka.

  •  

   pokaż komentarz

   Ja się ze swoją seksualnością nie obnoszę nie rozpowiadam w pracy, nie robię parad i tego samego wymagam od innych.

   @kwaz1: Kwintesencja prawactwa w jednym zdaniu. Ja czegoś nie lubię więc wszyscy mają tego nie lubić

  •  

   pokaż komentarz

   @czlowiek_z_lisciem_na_glowie: tak tak, żyj dalej ze swoimi urojonymi przekonaniami. Ciekawe dlaczego lewica nie walczy o np. prawa Ukraińców w pracy, które są bardzo często łamane. Dlaczego nie walczy o socjal dla Ukraińców kiedy ci muszą mieszkać w 10 osób w jednym mieszkaniu? Za to walczą o te same rzeczy dla kobiet, gejów i każdego o ciemniejszej karnacji.

1 2 3 4 5 6 7 ... 13 14 następna

Dodany przez:

avatar HajLajf dołączył
671 wykopali 111 zakopali 16.1 tys. wyświetleń