•  

  pokaż komentarz

  - Wszędzie i zawsze, kiedy to jest możliwe, ten sprzęt powinien pochodzić z polskiego przemysłu zbrojeniowego. Bardzo się cieszę, że dziś mamy przykład kupienia takiego sprzętu - powiedział Błaszczak....
  Zgadzam się z Błaszczakiem. Problem w tym że tylko tak gada a nie robi

  W ramach środków przewidzianych do wydania w latach 2019-26 Inspektorat Uzbrojenia MON zawarł już 236 umów na kwotę 32,5 mld zł. Do wydania zostało mu jeszcze ok. 111 mld zł. Spośród zawartych już umów, 105 podpisano z podmiotami krajowymi. Ich wartość to 13,9 mld zł. Z podmiotami zagranicznymi zawarto 131 umów na kwotę 18,6 mld zł, w tym z USA 106 umów o wartości 16,6 mld zł – wynika z danych, do których dotarło Defence24.pl. – MON więcej pieniędzy przeznacza na rynek amerykański niż polski – komentują przedstawiciele związków zawodowych zbrojeniówki....
  Także Panie Błaszczak zacznij Pan robić to co Pan mówi.

 •  

  pokaż komentarz

  To dlatego kupujemy Himarsa praktycznie "z półki", albo Javeliny kiedy krajowe ośrodki rozwijają rodzime PPK, a na kluczowy program dla zmechu (BWP Borsuk) MON (a wcześniej NCBiR) dał tyle kasy że starczyło na przedprototyp. Sztuk jeden. Na szczęście HSW jakoś to ciągnie do przodu. A jak już czasem kupujemy to wygląda to w ten sposób:

  "Jak dowiedział się Militarny Magazyn MILMAG, Wojska Obrony Terytorialnej oddały Wojskom Operacyjnym 7,62-mm karabiny maszynowe ZMT UKM-2000P zmod., 7,62-mm karabiny snajperskie ZMT Bor, 8,6-mm karabiny snajperskie SAKO TRG M10, jak też liczne pojazdy w tym 16 z kupionych 25 cystern do przewozu wody CW-10 na podwoziu samochodu terenowego Jelcz P662 D.43.

  Co ciekawe, jak dowiedział się MILMAG, z 7 tysięcy kupionych dla Wojsk Obrony Terytorialnych celowników holograficznych EOTech HWS.552 aż 4040 trafiło do Wojsk Lądowych. Do żołnierzy tego rodzaju sił zbrojnych trafiło także 779 z 1004 laserowych wskaźników/podświetlaczy celu DBAL-A2 (AN/PEQ-15A), 309 z celowników termowizyjnych PCO SCT Rubin, 427 z 1102 gogli noktowizyjnych PCO MU-3ADM (dwa zestawione monokulary MU-3AD)."

  Powiedzieć że to kuriozalne to nic nie powiedzieć.

 •  

  pokaż komentarz

  a jak tam przetarg na helikoptery ?

  •  

   pokaż komentarz

   @tomekk_: Łap plusa, bo jakiś bolszewik pisowski strzelił Ci minusa, boś zadał niewygodne pytanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomekk_: Zakupiono dla MW 4 AW101( zakupiono je w dziwnym wariancie ZOPoSAR, nigdzie na świecie sie tak nie lata), oraz dla 7 eds 4 doposażone s-70i black hawk. ( s-70i to nie taki sam armijny uh-60m, nie mówiąc już o specjalnych śmigłowcach dla night stalkers, które są jak star trek MH-60K czy zwykłych CSAR hh-60G)
   Minimalne wartości to 8 aw101 oraz 8 s-70i dla eds. Jest to więc chyba stawianie nogi w drzwiach gdzie później trzeba będzie dokupić egzemplarze ale wtedy to producent dyktuje warunki

 •  

  pokaż komentarz

  Coraz wiecej sprzętu. Czyli do produkcji butow, misek i pałatek, dołaczył rodzima produkcja rekawiczek !! A inne pierdoły jak bron amunicje czolgi i helikoptery kupi sie od somsiada. Niech ma zarobić.

Dodany przez:

avatar regiony dołączył
437 wykopali 74 zakopali 6.5 tys. wyświetleń