•  

   pokaż komentarz

   @L3stko: Aż mi się skojarzyło ;)

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @ZostaneMistrzem: studenci to emanacja uczciwości, co widać na egzaminach. Jakże możnaby posądzać ich o włam.

   pokaż spoiler Najlepszy tekst to "walczymy o ich dobre imię". Się popłakałem ze śmiechu. Cudza posesja, kamper a oni sobie po nim poskali. W środku nocy. Debile co oni studiują, pedagogikę specjalną?

  •  

   pokaż komentarz

   @winylove: CO tam niby mieli ukraść ? sadzę z komina? Weź sobie zobacz jak to tam wygląda. Mam nadzieję, ze gnój co tak bezmyślnie strzela się z tego nie wywinie

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: No spoko, nic nie ukradli bo kraty były, i co tam mieli zdewastować, przecież skakali tylko po kamperze i dachu domu. A po uszkodzeniu dachu jakby dom zalało to straty mogą iść w dziesiątki tysięcy złotych. Emanacja uczciwości dbania o cudzą własność. Masz auto? Własny dom? Zaproś dorosłych ludzi do skakania po nich. Na wykopie najlepiej. Mam nadzieję, że zapamiętają do końca życia lekcje szacunku dla cudzej własności.

  •  

   pokaż komentarz

   @winylove: Macie wy berety zryte. Strzelać do gówniarzy bo na dach po pijaku weszli? I to robi prokurator.
   Banda szeryfów co się głupich filmów naoglądała a pewnie nie jeden numer ma na koncie za który by taki szeryf wojak im łaeb odstrzelił przy pierwszej okazji, gdyby mieli pecha na niego trafić.
   Komisariat policji masz 800 m stamtąd, po drugiej stronie torów. Jak zgłaszasz włamanie to zapieprzają na oślep. Nie wiem kto takiemu baranowi dał broń, co najpierw strzela a potem brednie na usprawiedliwienie wymyśla.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: dorośli gówniarze? Gówniarze to tacy co nie mają praw wyborczych ze wzgledu na wiek. Byłem studentem ale po nocy po pijaku nie dewastowałem ani pojazdów ani cudzych domów. Inni wyciągną wnioski i bedzie spokój ma jakiś czas.

  •  

   pokaż komentarz

   @notintine: mówi jak dzban i dzban go popiera

  •  

   pokaż komentarz

   @L3stko: Zdrowiu przede wszystkim szkodzi głupota. Kto normalny o 2-3 w nocy przeskakuje ogrodzenia i skacze po czyimś samochodzie? Bydło. Nie bronie tego żołnierza, ale jakim cudem ma wyczuć intencję takich przygłupów?

  •  

   pokaż komentarz

   ale jakim cudem ma wyczuć intencję takich przygłupów?

   @fabek: Przed oddaniem strzału krzyknąć "Co wy k##?a tam debile robicie?" i poczekać kilka sekund na reakcję lub odpowiedź.

  •  

   pokaż komentarz

   @fabek: a po cholere wyczuwac intencje jak mozna poslac dwie kulki.
   naogladal sie facet filmow amerykanskich i teraz bedzie mial czas zeby sobie je przemyslec.

  •  

   pokaż komentarz

   @fabek: nie wiedziałem, że adekwatną karą za nie bycie normalnym jest postrzał z borni bez ostrzeżenia XD Wystarczy odczytać intencję strzelającego ( ͡° ͜ʖ ͡°) westernów i filmów akcji się naoglądał i tyle, mam nadzieje że za to beknie

  •  

   pokaż komentarz

   @notintine: @ZmiksowanaFretka: a skąd wiesz jakie facet miał wcześniejsze doświadczenia? mam znajomego, który miał przestrzelone kolana podczas napadu na jego mienie, teraz od wielu lat posiada pozwolenie na broń i jest uzbrojony. nie chciałbym być w skórze kolejnych którzy by coś próbowali :) każdy kto odp@$@%##a jakieś dziwne numery przeciwko komuś lub jego mieniu niech ma świadomość, że może się to źle dla niego skończyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @fabek: Nic mnie to nie obchodzi jakie miał wcześniejsze doświadczenia, bo nie można strzelać do nieuzbrojonych ludzi a każdy kto uważa inaczej powinien być leczony w zamkniętym ośrodku. Żyjemy w kraju, w którym nie możesz sobie ot tak strzelać do ludzi, bo ci coś odj#$!ło. Jeśli sytuacja jest jak opisana to chciałbym, żeby to się bardzo źle skończyło dla strzelającego.

  •  

   pokaż komentarz

   @winylove: no właśnie były kraty, czyli nie stwarzali zagrożenia. Należało zadzwonić na policję i zgłosić, że ktoś się szwęda po dachu i wygląda to podejrzanie. A on zaczął do nich strzelać. Chyba bardzo długo czekał na okazję, skoro tutaj podjął taką decyzję.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Część wykopków zachłysnęła się amerykańskim snem o wolności i darwinizmem społecznym. Za nic mają ludzkie życie. Dla nich ważniejszy jest brak wgniotki na 30-letnim camperze.

  •  

   pokaż komentarz

   @notintine: nie będzie. Kto go zamknie? Zwykły Kowalski dostałby piętnaście lat, a jego zarzuty spadną z rowerka. Prawo powinno być jednakowe dla każdego, mimo ze jest zj@#$ne

  •  

   pokaż komentarz

   nie można strzelać do nieuzbrojonych ludzi

   @ZmiksowanaFretka: a niby dlaczego nie? w obronie życia i zdrowia mojej rodziny albo swojego nie miałbym oporów. w obronie mienia wyciąganie broni to idiotyzm.

  •  

   pokaż komentarz

   w obronie mienia wyciąganie broni to idiotyzm.
   @blackphoenix: sam sobie odpowiedziałeś. możesz sie bronić ale strzelać z broni też średnio

  •  

   pokaż komentarz

   @winylove: dzieciak z podstawowki ma wiecej oleju w glowie i przyklada sie bardziej do pracy domowej niz studenciak.

  •  

   pokaż komentarz

   @maniac777
   @notintine
   @notintine
   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl
   Najpierw cała akcja na wykopie, że posiadania broni zakazujo, hurr durr, lelum polelum, oddajta naszym wolność!
   ...a potem kwik, że ktoś jej użył by bronić czyjejś lub własnej własności.
   No beka z was.

  •  

   pokaż komentarz

   by bronić czyjejś lub własnej własności.

   @prosiaczek: Tyle że w tym wypadku własność najprawdopodobniej nie była zagrożona. Jedyne czemu te łepki zagrażały to czyste powietrze. Bez strzelaniny najprawdopodobniej nikomu by jego własności nie ubyło. Poza tym jeżeli masz mnie za zwolennika szerokiego dostępu do broni to trafiłeś kulą w płot.

  •  

   pokaż komentarz

   a niby dlaczego nie? w obronie życia i zdrowia mojej rodziny albo swojego nie miałbym oporów. w obronie mienia wyciąganie broni to idiotyzm.

   @blackphoenix: widzisz jak ktoś zaczyna oblewać twój dom benzyną, zapewne po to żeby go za chwilę podpalić. Też nie reagujesz jak masz możliwość, tylko czekasz aż przyjedzie policja? Możemy przeciągać linę gdzie jest granica, a prawda jest taka, że własność jest święta i amerykańskie podejście w tym temacie ma najwięcej szacunku broniącego się właściciela.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: szkoda ze to nie USA, wtedy mogl by ich odstrzelic

  •  

   pokaż komentarz

   @SkrytyZolw: pytanie, czy przyjechaliby po 30 minutach, bo zgłoszenie, czy po 30 sekundach, bo zgłasza prokurator ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @rzaden_problem: w Polsce obowiązuje nas polskie podejście do tematu. Prawo i sąd określa granicę

  •  

   pokaż komentarz

   @blackphoenix: bo polskie prawo ci zakazuje? bo możesz kogoś zabić?

  •  

   pokaż komentarz

   @winylove
   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl
   Ok nie powinni skakać ale pan prokurator nie był zagrożony bezpośrednio: ani jego życie ani zdrowie.

   Wg mnie przekroczył uprawnienia ale z racji zawodu pewnie gówno mu się stanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @rzaden_problem: Mnie ciekawi ile osób krytykujących gościa stałoby faktycznie spokojnie jakby to akurat ich samochód padł celem zabawy. ( ͡º ͜ʖ͡º) Łatwo się pisze jak sprawa nas samych nie dotyczy ale nie jeden ze "świętobliwych" by przynajmniej z łapami do bicia podleciał. Trudno się temu dziwić w zasadzie. Nie jedna posiadłość ma kamery nie jedna posiadłość jest otoczona murem albo przynajmniej jest zamknięta, także wszyscy tacy otwarci na studenckie wybryki pod warunkiem, że u nich szczelnie zamknięte. kek. No hipokryzja w kosmos. A czy gościu dobrze zrobił? No też się c????wo zachował i wzorem do naśladowania nie jest ale ewentualny włamywacz powinien przypuszczać, że ktoś na posesji może mieć broń. To nie jest urwa matematyka wyższa.

  •  

   pokaż komentarz

   ktoś na posesji może mieć broń. To nie jest urwa matematyka wyższa.
   @SarahC: ty daj cynk kościołowi, za parę miesięcy kolęda a oni chyba nie są świadomi

  •  

   pokaż komentarz

   @ZmiksowanaFretka: ja tam nie wiem jak u cb ale u nas trzeba być w spisie żeby ksiądz mógł przyjść na kolędę. Swoją drogą poszukaj sobie ile księży zostało pogryzionych przez psy jak sobie wleźli na czyjąś posesje bez zgody i wiedzy właściciela. Spora lista ogólnie.( ͡º ͜ʖ͡º) Proponuję nie powtarzać ich błędów.

  •  

   pokaż komentarz

   bo polskie prawo ci zakazuje?

   @ZmiksowanaFretka: nie, nie zakazuje. w przypadku odpierania bezpośredniego, bezprawnego ataku mogę się bronić w dowolny sposób - uzasadniając to silnym strachem i wzburzeniem okolicznościami zamachu.

   bo możesz kogoś zabić?

   @ZmiksowanaFretka: no tutaj już wchodzi prawo moralne - czy wyżej cenisz życie i zdrowie napastnika niż swoje.

  •  

   pokaż komentarz

   @rzaden_problem:

   własność jest święta i amerykańskie podejście w tym temacie ma najwięcej szacunku broniącego się właściciela

   Amerykańskie podejście nie wzięło się znikąd. Najpierw broń była potrzebna do tego żeby pozbyć się Indian, którzy pechowo zamieszkiwali Amerykę Północną przed Amerykanami. Jak już sobie poradzili z Indianami, to broń była potrzebna żeby trzymać w ryzach murzynów. Z murzynami akurat było odwrotnie niż z Indianami, oni by bardzo chętnie Amerykę opuścili.

  •  

   pokaż komentarz

   mogę się bronić w dowolny sposób - uzasadniając to silnym strachem i wzburzeniem okolicznościami zamachu.

   współmierne, proporcjonalne w stosunku do zamachu, grożącego niebezpieczeństwa

   @blackphoenix: Jak coś to pisz, będę ci wysyłał rakiety.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZmiksowanaFretka: żeby nie było - to co pisze jest w kompletnym oderwaniu od tematu znaleziska. gość ze znaleziska postąpił bardzo pochopnie i nierozważnie strzelając do tych gostków.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZmiksowanaFretka: mam szczerą nadzieję nigdy się nie przekonać, ale dziękuję za ofertę.

  •  

   pokaż komentarz

   jakby to akurat ich samochód padł celem zabawy.

   @SarahC: Jak zrozumiałem przebieg wypadków z relacji dziennikarskich to nie ma tam ani słowa o tym by to był samochód tego Pana. Samochód (camper) stał na sąsiedniej posesji lub parkingu. Weszli na niego (nie wiem czy nie po drabince campera) by przeskoczyć nad płotem i wejść na dach.

  •  

   pokaż komentarz

   @maniac777: ja napisałam 4 komentarze, żaden do cb i nie mam pojęcia do którego się odnosiłeś, bo wykop tego nie zaznacza.

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: ja tam nie wiem jak u cb ale u nas się nie strzela jak ktoś wejdzie na twój teren

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: Dlatego zacytowałem fragment Twojej wypowiedzi do którego się odnosiłem. Ale proszę, masz jeszcze linka:
   https://www.wykop.pl/link/5192041/#comment-70320531

  •  

   pokaż komentarz

   @ZmiksowanaFretka: Ale czekaj, bo pisałeś tak pięknie o tej kolędzie i księdzu i co teraz zwrot na inny temat czy o co chodzi? ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: Cały czas jeden i ten sam temat - strzelanie do ludzi na twoim terenie. Ogarniaj, bo widze ze masz ciezko (-‸ლ)

  •  

   pokaż komentarz

   @maniac777:

   Mnie ciekawi ile osób krytykujących gościa stałoby faktycznie spokojnie jakby to akurat ich samochód padł celem zabawy.
   To jest pytanie retoryczne ziomek. Jakbym chciała znać wyniki to bym waliła ankietę na mikroblogu

  •  

   pokaż komentarz

   @ZmiksowanaFretka: Nie jest jeden i ten sam temat. Wyskoczyłeś z tym księdzem jak zając z kapelusza u magika i odpowiedziałam ci, że u nas ksiądz nie ma prawa wejść bez twojej zgody na posesję, bo najpierw musisz być w spisie. Żeby być w spisie musisz się zgodzić na przyjęcie księdza inaczej się nie da. Nie mam pojęcia jakby się to miało imać do pijanych studentów siedzących sobie na dachu nieswojego campera, czy jak kto woli łażących po czyiś dachach. Nigdy nie widziałam księdza u siebie na dachu i coś czuje, że do końca życia nie zobaczę szczególnie, że to nie parterówka.( ͡º ͜ʖ͡º) Myślę, że nasz wspólny temat tutaj się wyczerpał.

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: Dokładnie jest ten temat, bo ksiądz to tylko jeden z przykładów, na tej samej zasadzie masz jehowych, listonoszy, kominiarzy, akwizytorów i wiele innych. Zapominasz, że kolęda to nie tylko ksiądz, ludzie też kolędują i nie biorą żadnego spisu. W dodatku zakładasz tylko przypadki idealne, jak obcokrajowiec wynajmie dom, który był w spisie to już wychodzi poza twój scenariusz i ksiądz do niego przyjdzie.

   W naszym kraju posiadanie broni i strzelanie nie jest normalne, codziennością. Jak wchodzisz na czyjś teren to nie zakładasz możliwości, że ktoś cie postrzeli bo to niezgodne z prawem.

   Ja tam nigdy nie strzelałem, do ludzi stojących na dachu ale widzę też masz inne zwyczaje.

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: Odniosłem wrażenie, że użyłaś tego samochodu jako przynajmniej częściowego uzasadnienia lub usprawiedliwienia postępowania tego Pana na zasadzie "bo bronił swojej własności" podczas gdy z informacji prasowych nie wynika by samochód był jego. Dodatkowo z informacji nie wynika jakoby czyjakolwiek własność była w jakikolwiek sposób zagrożona.

   PS: Camper to taki typ samochodu, który może być przystosowany do stania na jego dachu i może nawet posiadać drabinę by to ułatwić.

   PPS: Kto nigdy nie zrobił nic nieszkodliwie głupiego za młodu (do końca studiów włącznie) niech pierwszy rzuci kamieniem, a potem się rozpłacze nad bezpowrotnie zmarnowaną młodością.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZmiksowanaFretka: To ty chyba masz listy z hogwartu jak ci przez dach listy przynosi listonosz innego związku logicznego nie widzę.

  •  

   pokaż komentarz

   innego związku logicznego nie widzę.
   @SarahC: pozostaje mi ubolewać nad twoim ograniczeniem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @maniac777: Ty no ja tam widzę różnicę pomiędzy pójść na wagary i napić się alkoholu w knajpie ze znajomymi z rocznika, a skakać sobie po dachach. Imo możemy się kłócić, że nie było "zakazu łażenia po dachach" ale to, że nie ma zakazu wkładania widelca do kontaktu nie znaczy, że trzeba i można tak robić.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZmiksowanaFretka: 2 raz próbujesz mi ubliżyć. Masz totalnie beznadziejny sposób prowadzenia dyskusji.

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: No jak 3 razy odpowiadasz, że nie rozumiesz to jak mam prowadzić dyskusję? XD

  •  

   pokaż komentarz

   @ZmiksowanaFretka: Próbujesz mi wmówić, że ci listonosz nosi listy przez dach i piszesz mi, że jestem głupiaXD Jechowi, ksiądz też po dachach nie chodzi. Ale tak keep wmawiać sobie, że to identyczny przykład. Dokładnie masz racje tutaj totalnie nie ma żadnej sprzeczności w ogóle.

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: No już ci powiedziałem, że u mnie się nie strzela jak ktoś chodzi po dachu ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl mam nadzieję że się nie wywinie i będzie musiał przejść dodatkowe szkolenie strzeleckie, co to ma k@?@a być ze oficer wojska Polskiego strzela do dwóch przyjebow i tylko ich rani

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: Ty no ja tam widzę różnicę pomiędzy patrzeniem z dachu na światła pogrążonego w nocy miasta, a zbrodnią karaną śmiercią przez rozstrzelanie na miejscu przez samozwańczego sędziego Dredda.

   Jeżeli przez całą młodość do końca studiów nie zrobiłaś nic głupszego niż pójście na wagary, a skończyłaś już studia to możesz z czystym sumieniem się rozpłakać nad bezpowrotnie zmarnowaną młodością. :)

  •  

   pokaż komentarz

   @tothu: prokurator wojskowy w stopniu oficera

  •  

   pokaż komentarz

   @ZmiksowanaFretka: A ja napisałam w pierwszym komentarzu, jaki napisałam, że nie pochwalam zachowania gościa ale to ci chyba umknęło kompletnie. Ksiądz jako przykład był ważniejszy merytorycznie.( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   "Co wy k##?a tam debile robicie?" i poczekać kilka sekund na reakcję lub odpowiedź.

   @maniac777: I gdyby to byli prawdziwi złodzieje tracisz element zaskoczenie.
   To złodziej ma się bać nie uczciwy obywatel.

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: Wyliczyłaś też matematycznie, że przecież powinni się spodziewać, że ktoś ich postrzeli skoro weszli na czyjś teren. Dla ciebie widzę ten ksiądz jest cały czas najważniejszy

  •  

   pokaż komentarz

   I gdyby to byli prawdziwi złodzieje tracisz element zaskoczenie. To złodziej ma się bać nie uczciwy obywatel.

   @robot_: Nadal go masz - nadal masz broń gotową do strzału. Pytanie czy łepki siedzące na dachu były wystarczająco nieuczciwe by bez wyroku sądu jakiś random miał na nich wykonać wyrok śmierci?

  •  

   pokaż komentarz

   Mnie ciekawi ile osób krytykujących gościa stałoby faktycznie spokojnie jakby to akurat ich samochód padł celem zabawy. ( ͡º ͜ʖ͡º) Łatwo się pisze jak sprawa nas samych nie dotyczy ale nie jeden ze "świętobliwych" by przynajmniej z łapami do bicia podleciał.

   @SarahC: no właśnie, jest jednak dość zasadnicza różnica między wyskoczeniem z łapskami a strzelaniem ostrą amunicją bez ostrzeżenia.
   Też mam starego kampera, mniej więcej w wieku tego na zdjęciu. W miarę zadbany, doinwestowany itd. Jakby mi jakiś gnojek wlazł na dach pewnie zadzwoniłbym po policję, darłbym ryja, a jakby nie pomogło być może przeszedłbym do rękoczynów. Ale nawet do głowy by mi nie przyszło strzelać do gówniarzy jak do kaczek, to jest jednak zupełnie inny nomen omen kaliber.
   Tu łebki nawet nic nie zniszczyły, zwyczajnie wlazły tam, gdzie nie powinny. Za taką głupotę nie karze się śmiercią, typ się nie bronił, on atakował...

  •  

   pokaż komentarz

   @fonderal: Ale ja nie napisałam, że dobrze zrobił. ¯\_(ツ)_/¯ Kompletnie inną kwestią jest to, że jako "włamywacz" mógł wziąć pod uwagę, że ktoś posesji może bronić. Łączycie ze sobą dwa oddzielne fakty.
   1) Owszem nie powinien strzelać
   2) Mogli ten włam bardziej przemyśleć.
   Rozumiesz, że jedno drugiego totalnie nie wyklucza?

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl:
   Ja p$??%??ę, jacy zamordyści w komentarzach. Kara za zniszczenie czyjegoś mienia wartego 1000 złotych - kula mogąca posłać cię do piachu xD. Czy ja się zalogowałem na forum państwa islamskiego? Aż mi wstyd za te komentarze, które otrzymujesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: ale tam nie było żadnego włamu, dwóch podpitych gamoni wlazło po drabince na dach kampera a z niego na murek i tyle, to wszystko. To głupota i nikt z tym nie dyskutuje, jak również nie podważa tego, że nie powinni włazić tam, gdzie wleźli, ale nie uzasadnia odstrzelenia bez ostrzeżenia. To się nawet nie łapie pod wykroczenie (niczego nie zniszczyli), co najwyżej pod występek zagrożony upomnieniem, naganą czy czymś w tym rodzaju. Czyli należał im się co najwyżej zamaszysty kop w dupę, a nie rozstrzelanie.
   Dyskutujemy o niewspółmierności zastosowanych środków do popełnionego czynu, a nie czy łebki zrobiły dobrze czy źle, bo to wiadomo.

  •  

   pokaż komentarz

   @L3stko: @ZostaneMistrzem: @winylove: dobrze im zrobił. Takie zachowanie jest niedopuszczalne. Poza tym jest prokuratorem i może mieć na sumieniu kilku skazanych którzy chętnie by mu Odrąbali ręce... To jest sprawa poważna ale uważam że słusznie działał.

  •  

   pokaż komentarz

   @L3stko: @ZostaneMistrzem: @winylove: dobrze im zrobił. Takie zachowanie jest niedopuszczalne. Poza tym jest prokuratorem i może mieć na sumieniu kilku skazanych którzy chętnie by mu Odrąbali ręce... To jest sprawa poważna ale uważam że słusznie działał.

  •  

   pokaż komentarz

   Przed oddaniem strzału krzyknąć "Co wy k@!@a tam debile robicie?" i poczekać kilka sekund na reakcję lub odpowiedź.

   @maniac777: Bo złodziej lub zabójca albo inny psychopata powie że po pijaku wszedł tu na fajkę...

  •  

   pokaż komentarz

   Ok nie powinni skakać ale pan prokurator nie był zagrożony bezpośrednio: ani jego życie ani zdrowie.

   Wg mnie przekroczył uprawnienia ale z racji zawodu pewnie gówno mu się stanie.

   @kolorofon: Słyszysz hałas za oknem. Wstajesz, widzisz że ktoś wchodzi po dachu i jest już blisko okna. Oceń w ciemności czy Ci osobnicy to złodzieje, bandyci czy studenci co weszli sobie tu na fajka.

   A i przypominam że przez co najmniej kilka lat oskarżałeś ludzi którzy trafiali do pierdla, tracili stanowiska itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @fonderal:

   nie uzasadnia odstrzelenia bez ostrzeżenia.
   Ja nie piszę, że uzasadnia. W pierwszym komentarzu napisałam, że c?$%%wo zrobił.

   Dyskutujemy o niewspółmierności zastosowanych środków do popełnionego czynu, a nie czy łebki zrobiły dobrze czy źle, bo to wiadomo.
   Podyskutować możemy ale tu się przecież zgadzamy.
   Natomiast zgadzam się też z tym, że dwóch dorosłych facetów skaczących po dachach można uznać za zagrożenie.

   ale tam nie było żadnego włamu
   Nie było, bo właścicielowi puściły nerwy.

  •  

   pokaż komentarz

   @aarahon: Złodzieja to spłoszy, zabójca by strzelił pierwszy, a łebki najwyraźniej nie wpadały pod żadną z tych dwóch kategorii. W najgorszym wypadku powinna im grozić grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do roku, a nie kara śmierci przez rozstrzelanie na miejscu przez samozwańczego policjanta, prokuratora, sędziego i kata w jednej osobie.

  •  

   pokaż komentarz

   @aarahon z tego co wiem możesz użyć broni przy bezpośrednim zagrożeniu życia a skaczący po dachach kilka(naście?) metrów od Ciebie raczej nim nie są.

  •  

   pokaż komentarz

   @kolorofon: Zależy od tego czy idą Cię zabić czy zapalić fajka. Jeśli założysz że idą Cię zabić * no to bezpośrednio zagrażają Twojemu życiu...

   * i rozchodzi się o to czy miał przesłanki żeby tak przypuszczać. Posłał parę osób do więzienia, kilka osób straciło stanowiska czy pożegnało się z wojskiem... To nie jest sędzia że musi być sprawiedliwy... Wystarczy że ktoś mu groził niedawno...

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: No spoko, nic nie ukradli bo kraty były, i co tam mieli zdewastować, przecież skakali tylko po kamperze i dachu domu. A po uszkodzeniu dachu jakby dom zalało to straty mogą iść w dziesiątki tysięcy złotych. Emanacja uczciwości dbania o cudzą własność. Masz auto? Własny dom? Zaproś dorosłych ludzi do skakania po nich. Na wykopie najlepiej. Mam nadzieję, że zapamiętają do końca życia lekcje szacunku dla cudzej własności.

   @winylove: Taka mała uwaga: w takim wypadku należy dzwonić po policję. Jeśli nie było bezpośredniego zagrożenia życia, to facet dopuścił się zbrodni. To że oni coś demolowali (z opisu wynika, że wcale nie w jego mieszkaniu) to może być dla niego okoliczność łagodząca. Ale w takim wypadku wyrok mu się należy jak psu buda.

  •  

   pokaż komentarz

   @maniac777:

   Złodzieja to spłoszy

   bo nigdy w historii świata nie zdarzyło się żeby spłoszony złodziej nie zamienił się w podpalacza czy zabójcę...

   zabójca by strzelił pierwszy

   ani przenigdy zabójca się nie spłoszył. Nigdy też nie podkładano bomb by kogoś załatwić. Nigdy.

   W najgorszym wypadku powinna im grozić grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do roku, a nie kara śmierci przez rozstrzelanie na miejscu.

   My to wiemy. Teraz o tym wiemy. Ale z 80% pewnością mogę stwierdzić że w chwili gdy to się działo spaliśmy a ze 100% pewnością powiem że nie wiedzieliśmy o tym. On też nie wiedział. Oni za to powinni wiedzieć że tak się nie robi albo siedzieć w ośrodku zamkniętym.

  •  

   pokaż komentarz

   On też nie wiedział.

   @aarahon: Więc nie miał prawa strzelać. Jeżeli nie ma zagrożenia życia lub mienia (a tutaj najwyraźniej nie było) to nie ma powodu strzelać do ludzi. Tak samo myśliwy nie może się tłumaczyć ze zabił człowieka bo myślał że strzela do dzika, tak samo ten Pan nie może się tłumaczyć że strzelał w obronie życia lub mienia jeżeli nie było zagrożenia dla życia czy mienia.

   Bo nigdy w historii świata nie został postrzelony człowiek

   Bo nigdy w historii świata nie został zastrzelony nikt niewinny...

   Oni za to powinni wiedzieć że tak się nie robi albo siedzieć w ośrodku zamkniętym.

   @aarahon: Zapytam i poproszę o uczciwą odpowiedź. Czy doszło tam do przestępstwa za które w Twojej ocenie powinna być wymierzana kara śmierci przez rozstrzelanie na miejscu bez możliwości powiedzenia choćby słowa na swoją obronę?

  •  

   pokaż komentarz

   @aarahon mylisz się Mirku. Bezpośrednie zagrożenia dla życia to nie jest coś co podlega wyłącznie Twojej subiektywnej (i możliwe, że błędnej) ocenie.

   Żebyś mnie dobrze zrozumiał: wk##?iają mnie takie gnoje nie szanującej cudzej własności. Tyle tylko, że pan trigger happy prokurator będzie miał problem, że go bezpośrednio zatankowali z zamiarem zabicia.

  •  

   pokaż komentarz

   @winylove: jak miło czytać takich głupców jak Ty. "JA NIGDY TEGO I TAMTEGO NIE ROBIŁEM BLABLABLA". cieszy mnie to, że jesteś taki super święty, ale tu jest mowa o rybce, a Ty o pipce.
   sprawa jest prosta - dwóch idiotów włamało się na posesję żeby zapalić tam fajkę i powinni spędzić noc na dołku. na posesji był za to wojskowy, p@$#$$!ony psychopata, który bez ostrzeżenia otworzył ogień do dwojga ludzi. nie miał do tego żadnego prawa i powinien za to pójść siedzieć, a on jest jeszcze przedstawicielem prawa. XD dokładnie tak opinia publiczna wyobraża sobie zwolenników posiadania broni w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @maniac777: ...może i krzyknął i mu odpowiedzieli żeby się zamknął bo przyjdą z nim porozmawiać...

  •  

   pokaż komentarz

   @sq2fog: ... a to przypuszczenie opierasz na jakiejś przesłance czy na wyobraźni?

  •  

   pokaż komentarz

   @maniac777: z tego co wiem nie zmarli na miejscu a strzały nie były oddawane tak by zabić a postrzelić.

   Druga sprawa, nie dramatyzuj, nie doszło tam do wykonania wyroku kary śmierci a jedynie obrony swojego domu.

   Trzecia sprawa: każde wtargnięcie na zamkniętą posesję prawie tak powinno się kończyć.

   @kolorofon: rozpatrujemy sytuację a nie to co powinno się stać. Dwóch nieznajomych gości, na zamkniętej posesji w trudno dostępnym miejscu na dachu, po 2 w nocy. To nie jest typowe wtargnięcie na posesję.
   Powtórzę jeszcze raz, dom prokuratora. Osoby której grożono za oskarżanie i przedstawianie dowodów winy w imieniu prawa. Tyle wiedział ten prokurator. Co miał zrobić żeby przeżyć na 100% bez odnoszenia ran i zatrzymać tych gości? Musiałby wykluczyć że są sami, nie mają broni, miotanych materiałów łatwopalnych i wybuchowych oraz nie pozwolić im uciec.

  •  

   pokaż komentarz

   @prosiaczek: broni sie uzywa z glowa, wuj z tym

  •  

   pokaż komentarz

   @general-lufa: komuchy i ich dzieci bawia sie dalej. pfu...

  •  

   pokaż komentarz

   z tego co wiem nie zmarli na miejscu a strzały nie były oddawane tak by zabić a postrzelić.

   @aarahon: Z tego co wiem na podstawie informacji medialnych jedna z ofiar została postrzelona w jamę brzuszną, na skutek utraty krwi utraciła przytomność jeszcze przed przyjazdem ratowników medycznych, znajdowała się w stanie zagrożenia życia i można z dużym prawdopodobieństwem przypuszczać, że zmarłaby gdyby nie interwencja chirurgiczna. Poza tym każdy strzelający do człowieka musi się liczyć i godzić z tym że spowoduje jego śmierć tego człowieka bez względu na to czy celuje w głowę, brzuch czy nogę.

   wykonania wyroku kary śmierci a jedynie obrony swojego domu.

   @aarahon: Czy dom był zagrożony? Jeżeli nie był, to nie można mówić o obronie tylko o ataku.

   wtargnięcie na zamkniętą posesję prawie tak powinno się kończyć.

   @aarahon: Wtargnięcie na ogrodzoną i zamkniętą posesję nie powinno się kończyć samosądem i natychmiastowym wymierzeniem kary śmierci przez rozstrzelanie tylko karą grzywny, ograniczenia wolności lub do roku pozbawienia wolności którą wymierzyłby sąd tak jak stanowi kodeks karny.

  •  

   pokaż komentarz

   @maniac777: fajnie, ktoś wchodzi, podpala Ci chałupę i ucieka a Ty nie możesz nic zrobić a jak gościa nie złapią to nie poniesie żadnej kary.

   Więc nie był to strzał w głowę z bliskiej odległości ani rozstrzelanie przez pluton egzekucyjny.

   Idąc tym tropem to każdy kto rozsiewa grypę może zostać uznanym za winnego próby zabójstwa bo ofiara bez środków farmakologicznych najprawdopodobniej umrze...

   Powiedz mi, kto o 2 w nocy wchodzi na dach domu prokuratora wojskowego w pokojowych zamiarach?

  •  

   pokaż komentarz

   @maniac777: Nie byłem przy tym wydarzeniu obecny. Słowo prokuratora kontra słowa pijanych studentów.. Sąd ma prze.....chlapane. Świadkowie z imprezy muszą być baaardzo ostrożni. Jeśli okaże się, że jednak była jakaś pyskówka, że gościu kazał chłopakom sp.....adać a oni go olali i zaczeli eskalować wskakując na mur koło jego okna to.... się okaże, że prokurator był pod wpływem dużego wzburzenia...a świadkowie dostaną za fałszywe świadectwo...

  •  

   pokaż komentarz

   fajnie, ktoś wchodzi, podpala Ci chałupę i ucieka a Ty nie możesz nic zrobić a jak gościa nie złapią to nie poniesie żadnej kary.

   @aarahon: Czy doszło tu do podpalenia? Czy mienie było FAKTYCZNIE zagrożone? Nie odpowiedziałeś na pytanie. Jeżeli nie to nie było obrony. Był atak.

   Więc nie był to strzał w głowę z bliskiej odległości ani rozstrzelanie przez pluton egzekucyjny.

   @aarahon: Bez znaczenia. Każdy kto strzela do człowieka musi się liczyć się i godzić z tym że spowoduje jego śmierć. Po to jest broń - do uśmiercania. Może nie chcieć spowodować śmierci, ale liczyć się z tym i godzić na to musi bez względu na to w którą część człowieka celuje. Tutaj chyba musisz się ze mną zgodzić, prawda?

   Idąc tym tropem to każdy kto rozsiewa grypę może zostać uznanym za winnego próby zabójstwa bo ofiara bez środków farmakologicznych najprawdopodobniej umrze...

   @aarahon: Od kiedy zarażenie grypą najprawdopodobniej oznacza śmierć? Od kiedy nieleczona grypa ma przeszło 50-o procentową śmiertelność?! Nie uważasz że zapędziłeś się trochę?

   Powiedz mi, kto o 2 w nocy wchodzi na dach domu prokuratora wojskowego w pokojowych zamiarach?

   @aarahon: Czy był tam neon "dom prokuratora z gnatem"? Z informacji medialnych... jakie dokładnie przesłanki wskazują że te łebki miały inne zamiary niż pokojowe?

   Pisałem to wcześniej i napiszę jeszcze raz. Tak samo jak myśliwy nie może tłumaczyć się że strzelając myślał że to dzik tak samo ten Pan nie może tłumaczyć się że myślał że to włamywacz. W obu wypadkach przed oddaniem strzału wymagana jest pewność.

  •  

   pokaż komentarz

   @maniac777: Ale po co? Oddał strzał ostrzegawczy i git.

  •  

   pokaż komentarz

   Prokurator nie beknie ale nie dlatego że dobrze zrobił tylko dlatego że jest prokuratorem. Także zwolennicy posiadania broni nie mają się co cieszyć. Swoją jakiś czas temu się "nowe" zeznania pojawiły ze strony prokuratora że dziecko było w pomieszczeniu do którego rzekomo próbowali się włamać i wogóle. Powinni go aresztować a nie zrobili tego bo wykorzystał immunitet żeby ustalić zeznania. Także nakłamie i się okaże że nie on tylko te chłopaczki będą mieli przej#$?ne bo oj boże dziecko przecież mogli skrzywdzić. W tym państwie jak się chce uniknąć sprawiedliwości to najlepiej zostać tym co ją wymierza ten fakt jest znany od dawna.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie było, bo właścicielowi puściły nerwy.

   @SarahC: Prawo nie działa wstecz ani na zasadzie a gdyby. Bo tak to sobie można wszystko przypuszczać. A może zakłócali mu ciszę w nocy zbudził się i stwierdził że postrzela do kaczek bo go denerwują? Może tak było.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Łazili o 2:30 po dachach i cudzym mieniu. Zachowywali sę jak włamywacze albo mordercy więc tak zostali potraktowani. Mam nadzieję że jak przeżyją to zmądrzeją. A facetowi medal za czujność

  •  

   pokaż komentarz

   @ozzmann: ładne z was osły. Ten prokurator to powinien w pierdlu wylądować. Strzelać bo ktoś wlazł na dach? Poważnie? Wy to chyba nigdy z piwnicy nie wyszliście i żadnych głupot w życiu nie robiliście. Równie dobrze mogli to być strażacy reagujący na jakieś zgłoszenie a on po ciemku by ich odstrzelił bez słowa i ostrzeżenia. Ja pierdolę.

   Zabić kogoś bo na dach wlazł, ładne macie priorytety i system wartości. Zagrażali mu jakoś że musiał strzelać? serio?
   Ten gnój udający żołenierza powinien siedzieć w pierdlu grube lata i być przykładem dla wykopowej smarkaterii której się szeryfowanie marzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Radze najpoerw zapoznac sie z przepisami a potem wdawac sie w dyskusje.

  •  

   pokaż komentarz

   @ozzmann: Jakimi przepisami? Podaj konkrety. I w sumie wała mnie obchodzą przepisy, strzelać się powinno tylko gdy zagrożone jest życie a nie lakier na jakimś 30 letnim złomie albo poluzowany kabel od anteny.
   Niech gnije w pierdlu strażnik teksasu z bożej łaski.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Nawet dnia nie spedzi w areszcie. Poza tym nie wiadomo czy rzeczywiscie czegos nie planowali, historyjka z zapaleniem papierosa naprawde zalosna. Poza tym pojsie na ,,robote''na lekkiej bani to stary sposob wlamywaczy- w razie jak zlapia -pomylilem soe po pijaku-potwoerdza to potem badanie alkomatem. Tutaj dodatkowo mieli wielu swiadkow ze byli w tym czasie na imprezie.
   Jakie przepisy? Art 193 kod. Karnego
   Kto wdziera się do cudzego domu, mieszkania, lokalu, pomieszczenia albo ogrodzonego terenu albo wbrew żądaniu osoby uprawnionej miejsca takiego nie opuszcza,
   podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku
   Chcialbym najpierw tez uslyszec wersje tego zolnierza. Mozliwe ze obawial sie o wlasne zycie w zwiazku ze swoim zawodem. Moze ktos mu grozil. W przypadku prokuratorow to raczej czeste.
   W kazdym razie tak czy inaczej kazda akcja powoduje reakcje. Jesli chlopaki robia glupie rzeczy to glupio sie to tez konczy. Rownie dobrze mogla odstrzelic ich policja przez pomylke

  •  

   pokaż komentarz

   @maniac777: więc musieli by faktycznie podpalić jego dom żeby jego mienie było zagrożone?

   Coś nie pomieszało Ci się?

   Strzelał i postrzelił. Kary śmierci nie wykonywał. Nie wiemy jakie miał intencje więc nie możemy zakładać że strzelał by zabić.
   Równie dobrze można powiedzieć że oni wchodzili tam żeby zapalić fajka. Przecież to się kupy nie trzyma.

   Nieleczona grypa nie zabija ale przyczynia się do szybszej śmierci pośrednio w przypadku niektórych szczepów. Z tym że nigdy nie wiesz jaki szczep ktoś roznosi a przecież „grypa hiszpanka” zaraziła 1/3 świata a przyczyniła się bezpośrednio do około 2% zgonów całej populacji.

   Myślę że skoro nie mogli tego wykluczyć to nie powinni tam wchodzić. Tak samo jak nie mogę wykluczyć że dużo za duża prędkość w terenie zabudowanym nie wpłynie na powstanie zdarzenia na drodze więc jej tyle nie przekraczam.

   Ani samosądu tam nie było ani przesłanek że przyszli w pokojowych zamiarach. Dostali po kulce za niewiedzę.

  •  

   pokaż komentarz

   @ozzmann: Przestań pieprzyć. Ten przepis pozwala na użycie broni palnej?

  •  

   pokaż komentarz

   @aarahon: Nie było? Chłopie zobacz jak ta chałupa wygląda -jak baraki-tak jak całe to podwórko. W momencie jak byli dachu żadne mienie a tym bardziej zdrowie i życie tego idioty prokuratora nie było zagrożone więc przestań pieprzyć januszu prawa

  •  

   pokaż komentarz

   Komisariat policji masz 800 m stamtąd, po drugiej stronie torów. Jak zgłaszasz włamanie to zapieprzają na oślep.

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: "Nie mamy wolnego radiowozu, proszę dać się zabić, patrol przyjedzie, kiedy to będzie możliwe." ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @aarahon: W twojej odpowiedzi są błędy logiczne oraz niezrozumienie tego co napisałem (nie wiem czy wynikające z uporu czy z czegoś innego).

   0. Zadam jeszcze raz pytanie na które odpowiedzi tak skrzętnie unikasz. Czy doszło tu do podpalenia? Czy mienie było FAKTYCZNIE zagrożone? Proszę o odpowiedź TAK czy NIE. Jeżeli TAK to w jaki dokładnie sposób to mienie było w Twojej ocenie zagrożone?

   Do do czytania dalej przejdź jak już odpowiesz na powyższe.

   1. Nie musi dojść do podpalenia domu. Wystarczy, że będzie osoba która chce to zrobić będzie bezpośrednio przed dokonaniem tej czynności. Liczy się intencja.

   2. Nie przypisywałem temu Panu intencji pozbawienia życia - na tym polu dyskutujesz sam ze sobą. Wynika to prawdopodobnie z niezrozumienia tego co napisałem lub tego że nie widzisz różnicy pomiędzy intencją, a zdolnością kognitywną którą polski system prawny uznaje za dostatecznie rozwiniętą u 17-o latka by mógł on ponosić odpowiedzialność karną - zdolnością do przewidywania konsekwencji własnych działań. Zdolność którą powinien posiadać każdy dorosły człowiek w ramach tej zdolności kognitywnej ten Pan oddając strzał z broni palnej do człowieka musiał się liczyć z tym że pozbawi on go życia i godzić się na to.

   3. Odnosząc się do chorób - osoba która świadomie naraża kogoś na zarażenie śmiertelną chorobą (za taką nie jest uważana grypa) ponosi odpowiedzialność karną. Może tego nie chcieć tak jak prawdopodobnie ten Pan nie chciał nikogo zabić. Ale w obu wypadkach sprawca musi się z tym liczyć i godzić na to.

   Ani samosądu tam nie było ani przesłanek że przyszli w pokojowych zamiarach.

   @aarahon: To za mało. By użycie broni mogło być uzasadnione powinny być przesłanki że przyszli w zamiarach związanych z pozbawieniem kogoś życia lub mienia. Inaczej wykonawcy całej masy zawodów musieliby się zaopatrzyć w kamizelki kuloodporne.

   Nie byłem przy tym wydarzeniu obecny. Słowo prokuratora kontra słowa pijanych studentów.

   @sq2fog: @aarahon: Tu odniosę się do Was obu. To nie jest tutaj tak że będzie tylko słowo przeciwko słowu. Będą zeznania świadków którzy nic nie widzieli bo byli na imprezie, ale jednocześnie ci świadkowie będą opisywali kim są ci studenci oraz czy i jakie były przesłanki że są złodziejami, rabusiami, podpalaczami czy mordercami. Będzie weryfikowana również czy i jaka jest ich przeszłość kryminalna. Jest też wyjaśnienie znajomych i zdjęcia z poprzednich eskapad po dachach wskazujących że taką mieli młodzieńczą pasję - pasję która może nie mieć nic wspólnego z pozbawianiem kogoś życia i mienia. Dodatkowo jeden utracił przytomność dosyć wcześnie ergo nie mieli możliwości uzgodnienia przebiegu wypadków, a przesłuchiwani będą/byli oddzielnie. Jeżeli ich wersja wydarzeń będzie wzajemnie spójna, a sprzeczna z wersją tego Pana, to sama spójność też jest dowodem. Jeżeli ten Pan uważa że chcieli się włamać, ale nie mieli do tego żadnych narzędzi (łoma, śrubokręta, łamaka, wytrychów, nożyc do cięcia drutu, kombinerek, plecaka, torby, kominiarek, etc...) to również wersja tego Pana będzie uznana za mało wiarygodną... myślę ze śledczy tutaj dojdą do tego jaki był faktyczny przebieg wypadków.

  •  

   pokaż komentarz

   By użycie broni mogło być uzasadnione powinny być przesłanki że przyszli w zamiarach związanych z pozbawieniem kogoś życia lub mienia.

   @maniac777: Zacznijmy od tego, udowodnij że nie przyszli w takim celu.

   Czy doszło tu do podpalenia? Czy mienie było FAKTYCZNIE zagrożone? Proszę o odpowiedź TAK czy NIE. Jeżeli TAK to w jaki dokładnie sposób to mienie było w Twojej ocenie zagrożone?

   @maniac777: Mienie było zagrożone, choćby tym że dach mógł się załamać. Więc tak.

   Umiesz udowodnić że mienie albo zdrowie mieszkańców nie było zagrożone?

   Sprawa jest prosta, dwóch gości popełniło co najmniej kilka wykroczeń, nie można wykluczyć że nie dopuścili się jakiegoś przestępstwa.
   Nie można nawet stwierdzić czy był to zbieg okoliczności że udali się do domu prokuratora wojskowego.

   Ale teraz to popłynąłeś...

   ci świadkowie będą opisywali kim są ci studenci oraz czy i jakie były przesłanki że są złodziejami, rabusiami, podpalaczami czy mordercami.

   @maniac777: No tak, skoro nigdy nic nie wywinęli to umrą bez grzechu i pójdą do nieba. Jeśli nikt nie wie żeby byli wyżej wymienionymi to na 100% nigdy by takich czynów nie popełnili.

   Jest też wyjaśnienie znajomych i zdjęcia z poprzednich eskapad po dachach wskazujących że taką mieli młodzieńczą pasję - pasję która może nie mieć nic wspólnego z pozbawianiem kogoś życia i mienia.

   @maniac777: To tylko pokaże że mieli umiejętności. Dowód na to że ktoś fotografuje kwiatki na łące nie oznacza że nie zabija ludzi depczących kwiaty na łące.

   Dodatkowo jeden utracił przytomność dosyć wcześnie ergo nie mieli możliwości uzgodnienia przebiegu wypadków,

   @maniac777: Wystarczy że opisał po swojemu zdarzenie i inni na tym będą się opierać, nic to nie wnosi.

   Jeżeli ten Pan uważa że chcieli się włamać, ale nie mieli do tego żadnych narzędzi (łoma, śrubokręta, łamaka, wytrychów, nożyc do cięcia drutu, kombinerek, plecaka, torby, kominiarek, etc...) to również wersja tego Pana będzie uznana za mało wiarygodną...

   @maniac777: wystarczy że powie że rozmawiali o samobójczym podłożeniu materiałów wybuchowych. Ch!! że to żarty, podstawy miał.

  •  

   pokaż komentarz

   udowodnij że nie przyszli w takim celu.

   @aarahon: To winę się udowadnia, a nie niewinność. Jedziesz.

   Mienie było zagrożone, choćby tym że dach mógł się załamać.

   @aarahon: Dach budynku miałby się zawalić?! Litości. To już totalne farmazony. Schodzisz z dyskusją do poziomu urągającemu inteligencji.

   dwóch gości popełniło co najmniej kilka wykroczeń

   @aarahon: Wymień dwa.

   Reszta już jest poniżej poziomu który skłoniłby mnie do poświęcenia więcej czasu na odpisanie.

  •  

   pokaż komentarz

   dwóch gości popełniło co najmniej kilka wykroczeń

   Wymień dwa.

   @maniac777: niszczenie mienia (auto), zakłócanie miru domowego (wtargnięcie).

   Dach budynku miałby się zawalić?!

   @maniac777: nie, faktycznie, dachy nigdy się nie zawalają, dziury w eternicie czy blasze nie da się zrobić.

  •  

   pokaż komentarz

   @aarahon: W jaki sposób zniszczyli mienie i po co w kamperach montowane są drabiny prowadzące na ich dach? :)

   pokaż spoiler Abstrahuję tutaj od tego że brak jest informacji jakoby kamper który nie stał na posesji tego Pana do niego należał.

   źródło: apollo-ireland.akamaized.net

  •  

   pokaż komentarz

   Abstrahuję tutaj od tego że brak jest informacji jakoby kamper który nie stał na posesji tego Pana do niego należał.

   @maniac777: Wiemy już że uważasz że szkody nie ma jak kogoś nie złapią ale tak prawdziwy świat nie działa.
   Dwa, napisałem że był jego?
   Trzy choćby zrobili jedną rysę którą można spolerować jest to szkoda której nie mieli prawa robić. Choćby ją zrobili nawet na tej drabinie. Choćby piach k%%?a na drabinę nanieśli to jest to szkoda. Czy nie i można każdemu w ten sposób uprzykrzać życie?

  •  

   pokaż komentarz

   @aarahon: Wyciągasz wnioski sprzeczne z treścią wypowiedzi.

   Dwa, napisałem że był jego?

   @aarahon: W takim razie nie był stroną, nie był tutaj pokrzywdzony i nie uzasadnia to w żaden sposób strzału. Niszczenie mienia to występek ścigany na wniosek pokrzywdzonego więc tak długo jak długo nie jesteś wstanie wykazać że doszło do zniszczeń które nie podobają się właścicielowi pojazdu, to wykroczenia nie ma... sorry skrajnie mało prawdopodobne jest że doszło do jakichkolwiek tutaj uszkodzeń.

   Choćby piach k@$#a na drabinę nanieśli to jest to szkoda

   @aarahon: Jak ją wycenisz? :)

  •  

   pokaż komentarz

   @maniac777: zadzwonię do firmy która oferuje mycie auta i zapytam o wycenę z przyjazdem?

  •  

   pokaż komentarz

   @aarahon: wczoraj padało :) - cały plan wp!%?u :)

  •  

   pokaż komentarz

   @aarahon: Masz rację, dlatego od dzisiaj będę strzelał do każdego kogo zobaczę w pobliżu mojego auta, a jak będzie z dzieckiem to też je odjebię, bo nie mają prawa. Tak się robi, to normalne.

  •  

   pokaż komentarz

   @aarahon: Mienie albo zdrowie jest zagrożone to moim obowiązkiem jest obrona, proste. Dzbanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @MadCatt: jeśli chcesz strzelać do ludzi bo podeszli w biały dzień na parkingu do Twojego auta to Ty chory jesteś.

  •  

   pokaż komentarz

   @aarahon:

   Umiesz udowodnić że mienie albo zdrowie mieszkańców nie było zagrożone? Sprawa jest prosta, dwóch gości popełniło co najmniej kilka wykroczeń, nie można wykluczyć że nie dopuścili się jakiegoś przestępstwa. Nie można nawet stwierdzić czy był to zbieg okoliczności że udali się do domu prokuratora wojskowego.

   No tak jak napisałeś, jak udowodnisz że mi ktoś bomby nie chciał podłożyć. Całkowita racja
   Poza tym co mam czekać aż mi podpalą samochód?. Strzelałbym w kończyny żeby nie zabić. Auto stoi na posesji.

  •  

   pokaż komentarz

   to również wersja tego Pana będzie uznana za mało wiarygodną... myślę ze śledczy tutaj dojdą do tego jaki był faktyczny przebieg wypadków.

   @maniac777: A tab btw nie dojdą, bo to nie jest precedens i gość ma immunitet.Pierwszy dzień zeznania że próba włamania, drugi dzień zeznania żony że zagrożone jest dziecko. W takim wypadku już na 100% doszło do ustalenia zeznań między żoną a mężem bo skoro nie mogli go nawet aresztować do czasu złożenia zeznań to prokurator głupi nie jest. A ona choćby spała to zezna że mąż heroicznie bronił dziecka 3 letniego które po zobaczeniu 2 oprychów może ma traumę do końca życia bo to z daleka widać że bandyci.

  •  

   pokaż komentarz

   @MadCatt: Zeznania członków rodziny są przez sąd traktowane z większą rezerwą niż zeznania osób niespokrewnionych ze sobą. Jeżeli żona miałaby obciążyć prokuratora to jeżeli ma on głowę na karku to raczej powie żonie by skorzystała z przysługującego członkom najbliższej rodziny prawa do odmowy składania zeznań niż będzie ją narażał na odpowiedzialność karną w związku ze składaniem fałszywych zeznań.

 •  

  pokaż komentarz

  Ich ziomek ma rację, sam jeden fakt, że pr0kurator nie dał strzałów ostrzegawczych (a był na to czas) przekonuje mnie, że typowi za bardzo się teksas w głowie odpalił. A poza tym ta "obrona własnego mienia" też mocno naciągana - to nie własny dom tylko nieciekawa kamienica jakich wiele i tak naprawdę to cała masa osób ma prawo sobie przeskakiwać przez mur a pan pr0kurator nie musi ich wcale wszystkich znać.

  Jeśli coś ma być "przekroczeniem obrony koniecznej" to próba zabójstwa za skoczenie po dachu kampera bez ostrzeżenia właśnie nią jest

 •  

  pokaż komentarz

  I dlatego właśnie użycie broni powinno być tylko w obronie koniecznej, niezależnie co ci wszyscy niedoszli rewolwerowcy tęskniący za gnatem za paskiem nie mówili.
  Przecież gdyby im kazał leżeć i wezwał policję toby leżeli i obeszło by się bez ofiar.

  •  

   pokaż komentarz

   @krzyczek: A gdyby jednak nie chcieli lezec?

  •  

   pokaż komentarz

   @krzyczek:

   Przecież gdyby im kazał leżeć i wezwał policję toby leżeli i obeszło by się bez ofiar.
   Gdyby nie łazili pijani po cudzej, ogrodzone posesji, przeskakując na nią po dachach i samochodzie zapewne też. ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @krzyczek: ja się tylko pytam co by przedmowca zrobil gdyby nienchcieli lezec..

  •  

   pokaż komentarz

   @Polinik: nie taka znowu cudza posesja - to kamienica i wejść może więcej osób niż pan pr0kurator, ja co drugi dzień przeskakuje przez murek na moim osiedlu bo bliżej na siłkę i sąsiedzi we mnie nie strzelają

  •  

   pokaż komentarz

   ja się tylko pytam co by przedmowca zrobil gdyby nienchcieli lezec..

   @Mav_M: A co by miał zrobić? Wystarczy poczekać na policję, która do tego miejsca dobiegnie w z posterunku na Białej w trzy minuty. Co anteny by mu zaj!!?li z tych baraków? Przez komin mu wejdą? Odstrzelić kogoś bo wlazł na te zapuszczone barki które wiele od altanki śmietnikowej się nie różnią?
   I co w najgorszym razie by się stało? Obsikaliby go z tego dachu, peta wyrzucili czy uciekli by na imprezę? Ładny debil z tego prokuratora, nie dość że sytuacji ocenić nie potrafi to jeszcze łże i nap$#%%?@a z ostrej amunicji jak jakiś kretyn.

   Gdyby nie łazili pijani po cudzej, ogrodzone posesji, przeskakując na nią po dachach i samochodzie zapewne też. ¯_(ツ)_/¯
   @Polinik: Ogrodzone? bez problemu sobie wejdziesz tam od strony dworca na ogólnodostępne podwórko wspólne dla kilku kamienic. Na ogólnodostępnym podwórku masz tego kampera a te rudery obok masz ogrodzone-ale tego syfu trudno z pustostanem nie pomylić.
   Obejrzyj sobie to miejsce i się zastanów co w bani miał ten prokurator. Powinien trafić do pierdla cymbał.

  •  

   pokaż komentarz

   A gdyby jednak nie chcieli lezec?

   @Mav_M: A gdyby nie chcieli leżeć i by go zaatakowali to mógłby użyć broni.

  •  

   pokaż komentarz

   I dlatego właśnie użycie broni powinno być tylko w obronie koniecznej,

   @krzyczek: A wg mnie powinno być raczej właśnie zliberalizowane, tzn jak ktoś włazi na moją posesję, narusza mir domowy, to powinienem móc użyć wszelkich środków, aby poczuć się bezpiecznie, a nie czekać, aż dźgną mnie ze 3 razy nożem, żeby móc użyć broni i nie bać się, że mnie do pierdla wsadzą.
   I wtedy, taki jeden z drugim może się zastanowią, zanim zaczną zachowywać się jak małpy, które uważają za świetną zabawę włażenie na cudze posesje i skakanie po cudzych samochodach.

   Natomiast cała sytuacja faktycznie wymaga uwagi, czy aby gościowi się tryb rambo nie odpalił i nie urządził sobie strzelnicy, zamiast wcześniej próbować ich jakoś przepłoszyć.

   ale tego syfu trudno z pustostanem nie pomylić.

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: znaczy skakali po samochodzie, bo pomylili go z ruderą i pustostanem?

  •  

   pokaż komentarz

   Gdyby nie łazili pijani po cudzej, ogrodzone posesji, przeskakując na nią po dachach i samochodzie zapewne też. ¯_(ツ)_/¯

   @Polinik: Samozwańczy szeryf z giwerą nie jest od wymierzania za to wyroków śmierci.

  •  

   pokaż komentarz

   A co by miał zrobić? Wystarczy poczekać na policję, która do tego miejsca dobiegnie w z posterunku na Białej w trzy minuty.

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: na wezwanie prokuratora pewnie tak, ale jak ja dzwoniłem po policję bo włamywali się do sąsiada, to 250m od posterunku pokonali w jakieś 50 minut ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   Przecież gdyby im kazał leżeć i wezwał policję toby leżeli i obeszło by się bez ofiar.

   @krzyczek: Sam sobie przeczysz. Przecież broń powinna być użyta tylko do odparcia bezpośredniego i bezprawnego zamachu, który dokonywany jest na jakiekolwiek dobro chronione prawem (art. 25 § 1 Kodeksu karnego) a nie do straszenia czy jako środek przymusu.

  •  

   pokaż komentarz

   @krzyczek: @Polinik: ale to jest prokurator!, Jego obawy były uzasadnione mocno.

  •  

   pokaż komentarz

   @adam2a: Czyli jak napadnie na Ciebie jakiś kark, to nie będziesz się bronił w żaden sposób, bo to wiązałoby się wyrządzeniem mu krzywdy, a Ty nie jesteś od wymierzania kar cielesnych. ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Kwiatsloneczny: ja bym powiedział że w obliczu tego wydarzenia wszystkie dotychczasowe wyroki tego prokuratora powinny zostać poddane dokładnemu prześwietleniu, ponieważ istnieją uzasadnione wątpliwości czy jest to osoba zdrowa psychicznie.

  •  

   pokaż komentarz

   @InspektorDupa: nie nie... Posłuchaj. Wyroki to wydaje Sąd a on oskarża i stara się odkręcić sróbę. Tak czy siak - to było włamanie a że oni tłumaczą że nie miało charakteru rabunkowego to nic nie zmienia postaci rzeczy.

 •  

  pokaż komentarz

  - Oni lubią chodzić po murkach i daszkach, to się nazywa urban exploring, oglądanie ciężko dostępnych miejsc.
  Tak, tak.
  Jeszcze artykuł na wiadomo jakim portalu, który ma wiadomo jakie podejście do posiadania broni przez Polaków.

 •  

  pokaż komentarz

  normalni, spokojni ludzie nie skaczą w nocy po dachach i kamperach

1 2 3 4 5 6 7 ... 17 18 następna