•  

   pokaż komentarz

   @widmo82:

   wykształcenie neurologa to 6lat studiów + 1 rok stażu + 5lat rezydentury. Rozumiem, żeś trollem i na nic tłumaczenie takim jak ty, ale postronni niech wiedzą: niedobory kadrowe w polskiej służbie zdrowia, to nie jest problem powstały dzisiaj, cztery lata temu czy nawet osiem lat temu. Jak dzisiaj patrzę na Arłukowicza czy Kopacz, z wielką troską pochylających się nad stanem naszych szpitali, to mnie jasna krew zalewa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Planeta_odebete2: Dorzucić jeszcze limity przyjęć na studia medyczne a Twój opis POlskiej służby zdrowia będzie bardziej dokładny.

  •  

   pokaż komentarz

   @chris74:

   Limity na studia to jedno. Do tego dochodzą limity na specjalizacje. Niestety, wszystkim pasowało, by nie mieć zbyt dużej konkurencji. Mój brat jest rezydentem, znam temat od podszewki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Planeta_odebete2: fajnie i jak już ktoś zdobędzie wiedzę to na bank zostanie w państwowym szpitalu. Tu jest problem. Wykształceni uciekają do prywatnych lub za granicę a tego nie trzeba zmieniać przez 4, 8 czy 12lat. Mógł to zrobić każdy rząd, również PiSiorkowy

  •  

   pokaż komentarz

   @widmo82:

   fajnie i jak już ktoś zdobędzie wiedzę to na bank zostanie w państwowym szpitalu

   Nie masz pojęcia o czym piszesz, prawda?

   No, tak jakby nie bardzo. Na pierwszy rzut oka widać, że realia znasz z wrzutek tvnu. W niektórych specjalizacjach tak może jest, ale olbrzymia większość łączy praktykę prywatną z pracą w szpitalach, również dlatego, że w szpitalu łatwiej dorobić np. na dyżurach.

   Wykształceni uciekają do prywatnych lub za granicę a tego nie trzeba zmieniać przez 4, 8 czy 12lat.

   Dawaj statystyki. O jakim procencie mówisz. Z jakich specjalizacji? Przecież nie stawiasz takich tez na podstawie wymyślonej na potrzebę chwili, historyjki, prawda?

   Podsumowując, gówno prawda, która nie ma nic wspólnego z genezą problemu. Zresztą, kojarzę cię z wszystkich znalezisk okołopolitycznych. W zależności od potrzeby stajesz się specjalistą od paliw kopalnych, podatków, opieki zdrowotnej, myślistwa i kur*wa zabezpieczenia antykorozyjnego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Planeta_odebete2: dawaj? ;) cóż za chamstwo i proste słownictwo. Za dużo wykopu i populistycznych otepiajacych informacji. Idź na odwyk. Ogrom plusów wylapujesz. Ludzie doceniają Twoje zdanie ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @widmo82:

   dawaj? ;) cóż za chamstwo i proste słownictwo

   XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

   Piękny unik, ale ciężko ci tak będzie zakryć fakt, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Przeliczasz słuszność opinii na wykopowe plusy i piszesz, że JA się nadaję na odwyk? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Planeta_odebete2: nawet jeśli to były zaniedbania 10 lat temu, to od 4 lat PiS nie zrobił nic. NIC.

   U mnie jest taka sytuacja ze chirurdzy naczyniowy są. Ale w prywatnych gabinetach - robią żylaki.
   Państwowy oddział chirurgii naczyniowej jest zaś zamknięty bo nie ma chirurgów.
   Uciekli z państwowej placówki 2 lata temu.

   Może jednak skończyć przerzucać odpowiedzialność i zabrać się do pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @PanTwardyBicek:

   To, że o tym nie słyszałeś, nie oznacza, że nic nie zrobiono:

   - podwyższono wynagrodzenia rezydentów, którzy już nie zarabiają 1800zł netto za robotę w szpitalu
   - udało się otworzyć kierunki lekarskie w mniejszych ośrodkach akademickich, typu Zielona Góra, na przykład.

   Wrzucanie kasy w system to postulat ludzi, którzy o sednie problemu nie mają pojęcia (patrz post @widmo82). Braków kadrowych tak nie rozwiążesz. Nie wiem gdzie mieszkasz, ale scenariusz, który przedstawiłeś jest realny może w Warszawie. W mniejszych miastach nie wyżyjesz z żylaków i tyle. 68 000 lekarzy nie brakuje dlatego, że ludzie robią żylaki prywatnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @widmo82:

   Zawżdy, kiedy Waćpana o statystyki proszę, nieśmiałość niepomierna na lico me wstępuje, azaliż może Waćpan marność mą by takową zaszczycił? Ufam, iż razem tym, jak drewniej to bywało, Waćpana dumy, pytaniem tym urazić nie zdołałem

  •  

   pokaż komentarz

   @Planeta_odebete2: tylko ze gdyby nie podwyzszono wynagrodzenia rezydentow, to pracowaliby ponizej pensji minimalnej, co jest niezgodne z prawem.... W dodatku podwyzszka jest zzerana tak przez inflacje. Chcesz powiedziec, ze rezydentura na specjalizacji priorytetowej (3800 brutto) to jest powazny pieniadz? Przeciez za chwile minimalna ma byc 4k brutto...

   Prawda jest taka, ze ta te pieniadze i skladki nie da sie miec porzadnej opieki medycznej, finito. Dorzuc do tego mala ilosc lekarzy na mieszkanca, przez lata niedostepne rezydentury, starzejace sie spoleczenstwo i ja wroze katastrofe. W dodatku kazdy lekarz co ma leb na karku woli otworzyc kramik w jakims miescie powiatowym w garazu, i jezdzic dzieki temu nowiutenkim leksusem (200 pln za 15 minut konsultacji). W takich warunkach nie da sie zbudowac normalnego systemu opieki medycznej, brak jest konkurencji.

   Systemu sie nie da naprawic i kazdy o tym wie i tyle, bedzie tylko gorzej.

  •  

   pokaż komentarz

   tylko ze gdyby nie podwyzszono wynagrodzenia rezydentow, to pracowaliby ponizej pensji minimalnej, co jest niezgodne z prawem.... W dodatku podwyzszka jest zzerana tak przez inflacje.

   Ach, ta POTĘŻNA, powtarzam, POTĘŻNA inflacja 3%. Wszystko zżera, j#!$na ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Chcesz powiedziec, ze rezydentura na specjalizacji priorytetowej (3800 brutto) to jest powazny pieniadz? Przeciez za chwile minimalna ma byc 4k brutto...

   Mój brat na rezydenturze + raz w tygodniu NPL z zejściem normalnie, + dodatek patriotyczny + Polska B (miasto wojewódzkie), wyciąga 8-10k. Jego kumple na rodzinnej z robotą w POZcie robią nawet 15-20k (praca po 8-10h dziennie).

   Nie są to jakieś niewyobrażalne kokosy, ale źle też nie jest. Nie ma drugiego takiego zawodu w Polsce, po którym zarabiasz zaraz po studiach tyle.
   @przekret512:

  •  

   pokaż komentarz

   @Planeta_odebete2: płaczesz się i głupoty piszesz ze kasa to już nie jest problem. Znakomicie osmieszyl cię @przekret512 ;)
   Z żylaków wyzyje każdy dobry lekarz nawet na wsi zabite dechami bo przyjadą do niego nawet z końca kraju. Jak jest p$@$#!$a do będzie gnil i marudzil.
   Wrócimy do dyskusji jak zlapiesz 200 plusów
   PS: zrób znalezisko jak dobrze jest reyzdentom i jak wiele PiS zrobił dla służby zdrowia. Z chęcią zaplusuje merytoryczna wrzutke poparta wiarygodnymi źródłami ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @przekret512: Jeżeli pensja minimalna wzrośnie do 4tys brutto to automatycznie skoczą ogromnie nakłady na ochronę zdrowia. Zresztą ciężko rozmawiać o czyjeś aktualnej pensji na podstawie że coś tam kiedyś może wzrośnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Planeta_odebete2: Na wykopie się inaczej dyskutuje o ochronie zdrowia:
   a) fakty są beee
   b) wrzuca się obrazek "Niech jadą"

  •  

   pokaż komentarz

   @widmo82: 200 plusów to się tu łapie za wrzucenie obrazka "Niech jadą" a nie za merytoryczne treści. Fakty są takie że brakuje 68tys lekarzy a wyjechało 20tys. Fakty są takie że obecni rezydenci i świeżo upieczeni specjaliści dostawali się na studiach za czasów PO, kiedy to limity był znacznie niższe niż teraz jak je PiS zwiększył:
   Fakty są takie że jak PO zaczynały rządy to pensja rezydenta i stażysty w stosunku do średniej wyglądała jako tako, a pod koniec ich rządów tragicznie. Fakty są takie że aktualnie mamy najszybszy wzrost nakładów na ochronę zdrowia w europie. Problem polega na tym że nikt nie jest w stanie sobie szybko z tym poradzić bo tu sama kasa nie pomoże. Główną przyczyną zapaści jest to że przez lata był limit na poziomie 2500 miejsc.

  •  

   pokaż komentarz

   płaczesz się i głupoty piszesz ze kasa to już nie jest problem. Znakomicie osmieszyl cię @przekret512 ;)

   No, znakomicie mnie ośmieszył. Prawie wygląda, jakbyś sam w to wierzył. Chociaż z drugiej strony, gość z Mazdą 3 BK w avatarze, może i faktycznie tak uważać.

   Z żylaków wyzyje każdy dobry lekarz nawet na wsi zabite dechami bo przyjadą do niego nawet z końca kraju. Jak jest p$@$#!$a do będzie gnil i marudzil.

   Nie masz absolutnie wiedzy na temat rynku usług medycznych w kraju, na temat przyczyn patologii w służbie zdrowia czy sposobów ich naprawy. Odpowiadasz z politycznego klucza, bo albo jesteś trollem, albo jesteś niespełna rozumu.

   Wrócimy do dyskusji jak zlapiesz 200 plusów

   XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
   Dobra, nie dziwię się, że jeździsz autem za 5000zł.

   PS: zrób znalezisko jak dobrze jest reyzdentom i jak wiele PiS zrobił dla służby zdrowia. Z chęcią zaplusuje merytoryczna wrzutke poparta wiarygodnymi źródłami ;)

   PiS, w odróżnieniu od poprzedników, robi COKOLWIEK w sprawie SZ. Wprowadził programy zachęcające młodych do pozostania w kraju, podniósł im pensje o ponad 40%, w dużym tempie zwiększa wydatki na Służbę Zdrowia.

   Tyle tylko, że ciebie gówno to obchodzi, bo ty tylko machasz rączkami i z łzami w oczach, próbujesz bić na oślep. Dla każdego znającego temat, wygląda to żałośnie.
   @widmo82:

  •  

   pokaż komentarz

   @mrczeg1991:

   Ja bym tylko dodał, że te 20tys. to wyjechało przez ostatnie 20lat, czyli rocznie wyjeżdża 1000. Szczerze mówiąc, nie jest to liczba, która robi wrażenie w kontekście aktualnych braków kadrowych, ale nie dostałem 200 plusów, więc może się nie znam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pozdro, dziękuję za zdrowy rozsądek i trzymanie się faktów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Planeta_odebete2:

   Chociaż z drugiej strony, gość z Mazdą 3 BK w avatarze, może i faktycznie tak uważać.

   jakie znaczenie ma to czym kto jeździ w kwestii poruszanej dyskusji? Chcesz być na siłę inteligentny a to tak nie działa, ale skąd możesz o tym wiedzieć ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Obecnie mamy spokojne czasy w regionie. Żadnych większych kataklizmów, epidemi, wojny. Tymczasem nasza służba "zdrowia" ledwo daje radę. Nie da się nawet łudzić, że wkrótce będzie lepiej, wystarczy spojrzeć na średni wiek personelu medycznego oraz starzejące się społeczeństwo. Zminusujcie mnie ale moim zdaniem sprawy w kraju nie idą w dobrym kierunku i nie mówię tu tylko o służbie "zdrowia" ale tak ogólnie. Wiem, że nie jesteśmy Ukrainą, Etiopią czy innym Bangladeszem i z tego powinniśmy się cieszyć ale można odnieść wrażenie, że coraz częściej odbiera nam się wolność i godność ( ͡° ʖ̯ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Znam na to lekarstwo - wystarczy odpalić Wiadomości codziennie o 19:30 i zobaczyć, że tak naprawdę nie ma żadnych problemów, Polska to kraj mlekiem i miodem płynący, a bogactwa zazdrości nam cały Układ Słoneczny.

 •  

  pokaż komentarz

  Wczoraj byłem na wizycie u endokrynologa. W poradni zostało 2 lekarzy z 6. Gdyby nie to, że jedna lekarka poczuła obowiązek i przyjmuje od rana do 12 w nocy to byłby dramat. Czekanie 2 lata na wizytę. Cienko widzę moją starość w tym kraju, jeśli zdrowie nie będzie dopisywać (╯︵╰,)

Dodany przez:

avatar Szewczenko dołączył
456 wykopali 1 zakopali 5.8 tys. wyświetleń