•  

  pokaż komentarz

  W naszym kraju w 2018 r. dochody z podatków odpowiadały za 36,1 proc. PKB. Rok wcześniej wskaźnik ten kształtował się na poziomie 35 proc., o 1,1 pkt proc. niższym. Był to trzeci największy wzrost udziału podatków w PKB w całej Unii Europejskiej.
  To wciąż za mało żeby wyborców PiS-u zaswędziały kukle.

 •  

  pokaż komentarz

  A to niespodzianka... socjaliści/komuniści z PiS doją polaków i mają w dupie wszystko i wszystkich.. no kto by się spodziewał.. naprawdę....

  •  

   pokaż komentarz

   @DesBatory: Powiedzmy to wyraźnie: przedstawiciele czerwonej hołoty w ramach postępu nawołują do podniesienia podatków bo chcą niszczyć cywilizację białego człowieka przez kolejne kadencje.

  •  

   pokaż komentarz

   @DesBatory: Naprawdę doją Polaków? A w jaki konkretnie sposób? Bo jakby nie patrzeć polityka podatkowa pisowców w ogólnym rozrachunek to jeden z nielicznych aspektów ich rządów gdzie wychodzą na plus.
   Szaraczkom i małym firmom podatki generalnie obniżają(wyjątek to opłata paliwowa) a udział podatków w PKB rośnie dlatego, że skutecznie ściągają kasę od oszustów. Dla 99% Polaków pisowskie zmiany w podatkach są korzystne.
   Choć ja, jak każdy na wykopie, bym to zrobił o wiele lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Na przykład akcyzę za energię elektryczną to bym podniósł zamiast obniżać aby każdy co miesiąc zapłacił 30-50 zł więcej za prąd. Dałoby to jakieś 6-10 mld zł. rocznie, za które by można podnieść kwotę wolną od podatku.
   Spadła by szara strefa, zużycie energii a ruszyłby inwestycje w OZE( ͡° ͜ʖ ͡°)

   pokaż spoiler Bezrobotni by po ciemku siedzieli...
   wysoka akcyza tylko na pierwsze 5 MWh w roku aby przemysłu nie wygonić

  •  

   pokaż komentarz

   @DesBatory: jak napisał kolega wyżej... gdzie PiS podnosi podatki !? Tylko szczekacie a nie macie bladego pojęcia o temacie ...
   podam przykład z mojej firmy!
   -CIT zmalał do 9 %
   -Podatek dla pracowników w tym miesiącu z 18 na 17 pracent... ( wypłacam minimum 100 zł więcej w tym miesiącu na konto)
   - 100tys raz w roku mogę odpisać jednorazowo zamiast amortyzować. Zysk 20 tys rocznie w podatku.
   - To już nie moja firma ale ZUS będzie niższy od przyszłego roku dla firm z małym dochodem...

   Jedyny podatek podniesiony przez PiS to opłata paliwowa o ok 10 gr.

   Wzrost udziału podatków z pkb wynika z lepszej ściągalności od oszukujących firm i ukrócenia karuzeli vatowskich a nie podnoszenia podatków

   W tych wolnych, kapitalistycznych Czechach jest taki sam udział 36 % co w socjalistycznej zamorodystycznej Polsce a na zachodzie jeszcze wyższy co jest napisane w artykule. Dzieciaki szczekające rozejść się ... xD

  •  

   pokaż komentarz

   @gabrielst: ile wpłacą za wpis? czy godzinówka poniżej najniższej krajowej?

  •  

   pokaż komentarz

   @gabrielst: akurat pisowi nie da się tu nic zarzucić poza tym że nie wiedzą co to system podatkowy

  •  

   pokaż komentarz

   @Slasiu: o czym ty gadasz dzieciaku ? Podałem same fakty... jesli się z czymś nie zgadzasz albo któryś fakt zakłamalem wskaż mi błąd ? Czy to ty masz ta „godzinowej” i wklejasz takie ogólne komentarze w nie pasujące pod wytyczona linie komentarze ...

  •  

   pokaż komentarz

   W ogóle to polska nic nie oferuje poza podatkami, nasz wynik budżetowy jest cholernie słaby

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Ceny już wzrosły.

   Przy naszej sile nabywczej mamy jedne z najwyższych rachunków w UE.

   https://www.gramwzielone.pl/trendy/100763/ile-placimy-za-energie-w-porownaniu-do-mieszkancow-innych-panstw-ue

   "ceny energii elektrycznej na rynku hurtowym poszły do góry". - Jeszcze dwa lata temu energia kosztowała około 160 złotych za megawartogodzinę (MWh), to dzisiaj kosztuje 260 złotych. Wzrost jeszcze rzeczywiście spory, dla całej gospodarki jest to około 13 miliardów złotych więcej w kosztach energii elektrycznej, więc pewnie zapłacimy wyższe rachunki w gospodarstwach domowych, ale też kilkukrotnie więcej w innych produktach ze względu na drożejącą energią - zauważył.

   Zdaniem Derskiego, "biznes odczuje podwyżki mocniej". - W gospodarstwach domowych cena samej energii elektrycznej to jest jedna trzecia rachunku, dwie trzecie są niezależne od podstawowego kosztu produkcji prądu". - Natomiast dla biznesu giełdowe ceny energii elektrycznej mają większe znaczenie, to jest nawet 80 procent rachunku, więc można sobie łatwo przeliczyć, że jeżeli koszty energii poszły do góry o 60 procent, to nawet o połowę może wzrosnąć rachunek takiego dużego przedsiębiorstwa przemysłowego - wyjaśniał.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl "Bo jakby nie patrzeć polityka podatkowa pisowców w ogólnym rozrachunek to jeden z nielicznych aspektów ich rządów gdzie wychodzą na plus."

   XXDDDDDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: ciekawe ile pisowski trollu ci płacą za sianie propagandy :)
   Tu lista podatków /opłat /danin, które pis zwiększył podczas rządów - (http://www.wykop.pl/ramka/4816165/pis-wprowadza-nowe-podatki-jest-ich-juz-34/)
   Aktualna lista to już ok 40 pozycji + galopująca inflacja

  •  

   pokaż komentarz

   @keres: Nie rznij głupa.Przecież ta lista to w połowie brednie.

  •  

   pokaż komentarz

   @lucer: w połowie? Optymistyczne założenie, biorąc pod uwagę takie kwiatki jak poniżej

   20.ograniczenie możliwości zaliczania do kosztów podatkowych wydatków
   21.ograniczanie możliwości zaliczania do kosztów podatkowych wydatków poniesionych na odsetki, opłaty, premie, czy prowizje od pożyczek i kredytów

  •  

   pokaż komentarz

   -CIT zmalał do 9 %

   @gabrielst: A jak o złotówkę przekroczysz limit, to stawka skacze do 15% Bo kto by się tam bawił w jakieś progi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Podatek dla pracowników w tym miesiącu z 18 na 17 pracent... ( wypłacam minimum 100 zł więcej w tym miesiącu na konto)

   Miło z ich strony że obniżają podatek który trafia głównie do samorządów...

  •  

   pokaż komentarz

   @keres: I co ty baranie jeden tu linkujesz? ( ͡° ͜ʖ ͡°) No ja p$?@#%%ę jakim dzbanem trzeba być. Zamrożenie progów, podatek handlowy? "nie obniżenie VAT? Przecież tam to wszystko to są jakieś bzdury. Czasami wpisane dwukrotnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Realnie
   @dutrasilva: silne argumenty. Jak zwykle:)

   Miło z ich strony że obniżają podatek który trafia głównie do samorządów...

   @Grewest: Trochę ponad połowa:) Ale samorządy powinny utrzymać się z progresywnego katastru. Pierwsza nieruchomość w której mieszkasz 0% druga 2%, trzecia 4%, każda kolejna 8%. W zamian za obniżki w PIT. Młodzi szybciej by się bogacili i szybciej kupowali mieszkania. Ale tego nikt nie wprowadzi bo każdy prezydent miasta, poseł czy minister od PIS, PO po SLD trzyma kasę w nieruchomościach, od wójta po premiera. Nikomu nie zależy na opodatkowaniu własnego majątki i tanich mieszkaniach. Bo realnie straciliby by kasę choć dla większości społeczeństwa byłoby to korzystne:)

   Przy naszej sile nabywczej mamy jedne z najwyższych rachunków w UE.

   @apo: Patrząc na niemal każde dobro według siły nabywczej mamy ceny jedne z najwyższych w UE. Po prostu dopiero się bogacimy.
   Ceny energii będą rosły a miejsca na obniżenie akcyzy nie ma, do tego jesteśmy w tyle jeśli chodzi o wprowadzanie OZE i redukcję CO2 a to nas może kosztować MLD zł. Tak drastyczne podwyżki wymusiły by inwestycję w oszczędność jak i skróciły by czas zwrotu inwestycji w PV i inne OZE. TYlko tu musiałyby powstać mechanizmy, które ułatwią milionom ludzi bycie prosumentem "na odległość" Tym mieszkającym w wielkich płytach "kupić" udział w jakiejś inwestycji OZE i być rozliczanym jak prosument.
   Ceny energii będą rosły, pytanie czy dlatego, że sami o tym zadecydujemy i w dłuższej perspektywie będziemy mieli z tego korzyści czy dlatego że będziemy kupować udziały w OZE dopłacając zamiast Kowalskiemu Hansowi czy Pepikowi do jego instalacji fotowoltaicznej.

   > @gabrielst: ile wpłacą za wpis? czy godzinówka poniżej najniższej krajowej?

   @Slasiu: Jak kasują go za wpis to bez problemu znajdziesz solidne argumenty aby go wypunktować:)

  •  

   pokaż komentarz

   Trochę ponad połowa:) Ale samorządy powinny utrzymać się z progresywnego katastru. Pierwsza nieruchomość w której mieszkasz 0% druga 2%, trzecia 4%, każda kolejna 8%.

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Twoje rozwiązanie pomaga dużym gminom ale biednym już nie pomoże :/

  •  

   pokaż komentarz

   @keres: ok ale ile zlikwidował zmniejszył i jak to wychodzi kwotowo, z tego co rozumiem to 1,1,% budzetu. Ale kwotowo może to być znacznie więcej.

 •  

  pokaż komentarz

  Spokojnie, czas na drugą kadencję, u mnie w mieście zapowiedzieli podwyżke od gruntówii domów w 2019 w o 30% (około 100 zl rocznie dla mnie).

 •  

  pokaż komentarz

  Platforma was tak nie...

  źródło: image.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Cóż... Ja sobie poradzę, a i wy pewnie też sobie poradzicie. Paradoksalnie PISowski socjal, gdy coś pójdzie nie tak, to najbardziej uderzy w Polaków biednych i niewykształconych. Jak przyjdzie kryzys to oni będą polować na gołębie, kiedy wyzyskiwacze i złodzieje zarabiający powyżej minimalnej krajowej wyjadą sobie po prostu gdzieś indziej.

Dodany przez:

avatar werezzz dołączył
936 wykopali 38 zakopali 3.8 tys. wyświetleń