•  

  pokaż komentarz

  Ja bym posunął się dalej i usunął ustawą ubóstwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @natxd: To jest ta sama logika, przestaniemy dzieciom mówić o osobach LGBT - to osoby LGBT znikną.

  •  

   pokaż komentarz

   @szary_obcy: Nie znikną. Tak samo jak nie znikają leworęczni, rudzi o których nie robi się szkolnych piątków czy też marszy. ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @videon: Jakby robili to by mi nie przeszkadzało, tym bardziej gdyby mieli jakieś sensowne postulaty.

  •  

   pokaż komentarz

   @szary_obcy: Wytłumacz mi po co? Postulaty? Dej, dej, dej bo mam horom curke? Nikogo to nie interesuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @videon: No i spoko, jak kogoś nie interesuje to przecież nie musi. Gorzej, że pojawiają się postulaty, by niektórym grupom społecznym zakazać protestowania i zgłaszania postulatów.

  •  

   pokaż komentarz

   @szary_obcy: Cieszę się, że zrozumiałeś intencję 99% społeczeństwa, że nie potrzebują nachalnego przypominania w szkołach i na ulicach, że są jakieś marginalne grupy społeczne. Wystarczy wiedza, że one istnieją, tylko tyle i aż tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @videon: Czy potrzebują czy nie, to jest subiektywna opinia. Ale każdy powinien mieć ustawowe prawo do "nachalnego przypominania" o czymkolwiek co jest zgodne z prawem, za pomocą protestów, kampanii społecznych, itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @szary_obcy: jakby rudzi i leworęczni robili marsze lub pochody, to mogę domniemywać, że raczej nie chodziliby z gumowym dildo przyklejonym na czoło w stroju z lateksu. Nie wiem, tak zakładam. ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Gravity_die: Ale chodziliby ze swoimi "odrażającymi rudymi fryzurami" czy innymi symbolami ohydy, na pewno znalazłby się ktoś kto chciałby przed nimi chronić swoje dzieci. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @szary_obcy: Każdy ma prawo do protestów, kampanii społecznych, tylko że szkoła nie jest odpowiednim do tego miejscem. Naprawdę zdecydowaną większość nie interesuje jakie problemy mają skrajne i marginalne grupy, wykluczenie gejów czy też hailujących skinheadów.

  •  

   pokaż komentarz

   To jest ta sama logika, przestaniemy dzieciom mówić o osobach LGBT - to osoby LGBT znikną.
   @szary_obcy: Jakoś kiedy nikt nie mówił o "LPGT", to żadnych "osób LPGT" nie było.

  •  

   pokaż komentarz

   @szary_obcy: jesteś skrajnie cyniczny. Jeżeli myślisz, że każdy rudy przeżywa ostracyzm, to nie. Natomiast obsceniczność i promocja dewiacji w miejscach publicznych powinny być karane. I tu nie chodzi zaś o niechęć do lgbt. Gdyby był marsz hetero gdzie ludzie zachowywaliby się w ten prymitywny sposób jak na paradach lgbt, też powinni być karani.

   Nie róbcie z siebie obleganej twierdzy, tylko po portu przestańcie działać na granicy prawa często ją przekraczając, pod nośnym hasłem walki z nietolerancją.

  •  

   pokaż komentarz

   Natomiast obsceniczność i promocja dewiacji w miejscach publicznych powinny być karane.

   @Gravity_die: Ile takich przypadków było w Polsce? Większość krążących po sieci zdjęć pochodzi z tych samych parad gdzieś za oceanem i to sprzed kilku dobrych lat. To jest robienie efektu fałszywej skali. Byłem na obu marszach równości w Lublinie - nie było ani jednego gorszącego obrazu, tylko normalnie (może czasem trochę bardziej kolorowo) ubrani ludzie z transparentami. PRzejrzyj sobie konkretne zdjęcia z marszy w całej Polsce i zobacz, jak rzeczywiście one wyglądały.

   A teraz obejrzyj sobie niemałą galerię zdjęć z wielu zwykłych, niezwiązanych z LGBT festiwalów.

   I tu nie chodzi zaś o niechęć do lgbt.

   W takim razie dlaczego to właśnie w ich stronę kieruje się nienawiść i to im chce się zamykać usta i zakazywać organizowania wydarzeń, skoro zachowania osób hetero są nieraz o wiele bardziej gorszące, co wykazałem powyżej?

   Gdyby był marsz hetero gdzie ludzie zachowywaliby się w ten prymitywny sposób jak na paradach lgbt, też powinni być karani.

   Nie ma marszy hetero, bo hetero ich nie potrzebują. Prawo nie dyskryminuje ich w żaden sposób. Natomiast pozostałe mniejszości już tak.

   Nie róbcie z siebie obleganej twierdzy, tylko po portu przestańcie działać na granicy prawa często ją przekraczając, pod nośnym hasłem walki z nietolerancją.

   Wskaż, gdzie prawo było przekraczane. A jeśli chodzi obleganą twierdzę, to idealnym przykładem takiej postawy, tylko z drugiej strony, są właśnie przedmiotowe pomysły jeszcze większego ograniczania praw mniejszości seksualnych. Kim, jeśli nie "obrońcami oblężonej twierdzy" są ci, którzy krzyczą o rzekomym zagrożeniu ze stron aktywistów LGBT?

  •  

   pokaż komentarz

   @videon: @szary_obcy: ale mi by przeszkadzało - bo byłoby to stygmatyzowanie określonych grup.. gdzie tu równość ?

  •  

   pokaż komentarz

   @natxd: Twoje porównanie jest dziwne. LGBT to doktryna tak jak feminizm i o tym tutaj mówimy.

  •  

   pokaż komentarz

   LGBT to doktryna

   @kokosik: I na czym ta doktryna polega? Podasz jakąś definicję ze źródłem?

  •  

   pokaż komentarz

   przestaniemy dzieciom mówić o osobach LGBT - to osoby LGBT znikną.

   @szary_obcy: Wychowanie seksualne nie musi egzaltować dzieci zboczeniami. Na biologii też nie mówi się jak w rzeźni uśmierca się zwierzęta, a na przyrodzie o odmianach marychy. Towarzystwo dziwnych kopulacji (w skrócie LGBT) wkrótce wszystkim się przeje i wrócą tam skąd przyszli, czyli pod kołdry w swoich domach.

  •  

   pokaż komentarz

   @panna-Wanda: Tak samo kiedyś mówiono, że feminizm się przeje, bo prawdziwe kobiety to siedzą w kuchni a nie protestują i nie muszą głosować, komu to potrzebne. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   gdzie ludzie zachowywaliby się w ten prymitywny sposób jak na paradach lgbt,

   @Gravity_die: czyli jak? I proszę o focie/opisy z Polski, a nie z parad hetero SM gdzieś za granica.

  •  

   pokaż komentarz

   I na czym ta doktryna polega? Podasz jakąś definicję ze źródłem?

   @shiromaru: Np. na propagowaniu homoseksualnego stylu życia, żeby zwiększyć dostępność partnerów seksualnych pośród osób biseksualnych. Na lobbowaniu w celu wyłudzenia dotacji państwowych przeznaczonych dla rodzin wychowujących dzieci (wspólnota majątkowa, wspólne rozliczanie podatku). Nie wiesz po co są marsze?

 •  

  pokaż komentarz

  Wiecie, że radykałowie, których tak uwielbiacie, mają w dokrynie zakaz antykoncepcji, pornografii i rozwodów?

 •  

  pokaż komentarz

  im szybciej tym lepiej dla dobra ogółu Polaków i ludzkości

  •  
   DaeronTargaryen

   -47

   pokaż komentarz

   @Kemekan: Co widzisz w tym dobrego? Że ktoś rozgrywa nastroje społeczne do zbicia kapitału politycznego i ograniczania obywatelom ich praw?

  •  

   pokaż komentarz

   @DaeronTargaryen: prawa faszystów i neonazistów też są w Polsce ograniczane i nikt nie protestuje ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @DaeronTargaryen:
   Promowanie dewiacji nazywasz prawami?

  •  
   DaeronTargaryen

   -42

   pokaż komentarz

   @Kemekan: Wiesz, Ty to sobie nazwiesz dewiacją, niech będzie. Natomiast homoseksualizm jest powszechnie rozpoznawany jako normalny wariant ludzkiej seksualności przez psychologów i seksuologów. Jeżeli zabronisz takim osobom manifestowania swoich postulatów to ograniczasz ich prawa obywatelskie.

  •  

   pokaż komentarz

   @DaeronTargaryen: Jak słyszę ten bełkot po "wariancie" to szlag mnie trafia, każde zboczenie ma dokładnie ten sam mechanizm, niewłaściwe ukierunkowanie popędu seksualnego i jak podniecają cię dzieci to jesteś pedofilem zboczeńcem, jak zwierzęta jesteś zoofilem zboczecem itd ale jak ta sama płeć to nagle wszystko dobrze bo tak sobie przegłosowali i wywalczyli

  •  
   DaeronTargaryen

   -11

   pokaż komentarz

   @Sepzpietryny: Pytanie w takim razie na bazie czego chcesz prowadzić takie dyskusje, jeśli nie w oparciu o naukę? Jeżeli nie jesteś specjalistą w danej dziedzinie to pozostaje Ci jedynie tzw. zdrowy rozsądek. W takim razie spójrzmy na sytuację osób LGBT na świecie i okazuje się, że praktycznie cała cywilizacja zachodnia wprowadziła jakieś prawa dla homoseksualistów, najczęściej formalne związki, również z adopcją. Tradycyjna definicja małżeństwa funkcjonuje przede wszystkim w Afryce i Azji z Europą Wschodnią jako przedłużeniem. W Holandii przyklepano to już prawie dwie dekady temu, dzisiaj poparcie dla takiego rozwiązania wyraża 90% społeczeństwa. Nie było żadnej apokalipsy, żadnego armagedonu. Jeśli ktoś nie zgadza się z postulatami osób LGBT - spoko, ale zakaz przedstawiania takich postulatów to zdecydowanie jest o krok za daleko.

  •  

   pokaż komentarz

   @DaeronTargaryen: Niestety homolobby działa skutecznie i 1% zboczeńców wypracował sobie takie standardy że wprowadzają ideologię nawet do szkół, najgorsze że kolejni robią o samo (i trudno się dziwić, ścieżkę już im pokazali) i już mówi się o ruchach "pozytywny pedofil" które uważają że dzieci też czerpią satysfakcje z seksu lub zoofile którzy nawet wychodzili już na ulice

   https://nczas.com/2013/02/27/niemieccy-zboczency-protestuja-przeciwko-delegalizacji-zoofilii/

  •  

   pokaż komentarz

   @DaeronTargaryen: jak zasponsorujesz "naukę" to zacznie udowadniać co tylko zachcesz, vide: koncerny tytoniowe w latach 50 udowadniały ustami naukowców, że palenie jest zdrowe

  •  
   DaeronTargaryen

   +4

   pokaż komentarz

   Niestety homolobby działa skutecznie i 1% zboczeńców wypracował sobie takie standardy że wprowadzają ideologię nawet do szkół

   @Sepzpietryny: W Polsce religia jest w każdej szkole za darmo, a ideologia chrześcijańska nadal nie ma poparcia na poziomie 90%. Ludzie muszą sami zdecydować co jest słuszne, a co nie. Możesz ich przekonać, że ruch LGBT nie ma racji albo właśnie uciekać się do takich metod autorytarnych krajów z zakazami. Tylko od razu mówię, że zakaz parad nie wystarczy, musiałbyś zablokować internet, Netflixa, muzykę, sztukę i literaturę. Mur na Odrze, który oddzielałby nas od tego niegodziwego porządku prawnego za granicą też byłby niezbędny. Po prostu tak długo jak jest wolny przepływ informacji, tak długo pozostaje Ci jedynie szukać lepszych argumentów od drugiej strony.

   i już mówi się o ruchach "pozytywny pedofil" które uważają że dzieci też czerpią satysfakcje z seksu lub zoofile którzy nawet wychodzili już na ulice
   Argument typu równia pochyła, odrzucam.

  •  
   DaeronTargaryen

   +4

   pokaż komentarz

   @maciekalien: No dobrze, ale w ten sposób można zanegować wszystko. Dlatego mówię, że nawet odwołując się do zdrowego rozsądku można spojrzeć na kraje typu Holandia i zobaczyć, że wprowadzenie małżeństw jednopłciowych dwie dekady temu nie doprowadziło do apokalipsy.

  •  

   pokaż komentarz

   @DaeronTargaryen: A pokażesz mi kto komuś czegoś zabrania? Nie ma przepisu zabraniającego bycia zboczeńcem chyba że zaczniesz się dobierać do dzieci, nikt nikomu nie zagląda do łóżka ale widok zboczeńców jest obrzydliwy dla normalnego człowieka i dlatego homopropaganda tak irytuje ludzi.

  •  
   DaeronTargaryen

   -5

   pokaż komentarz

   widok zboczeńców jest obrzydliwy dla normalnego człowieka i dlatego homopropaganda tak irytuje ludzi.

   @Sepzpietryny: Sugerujesz, że 90% społeczeństwa w Holandii jest nienormalna?

  •  

   pokaż komentarz

   @DaeronTargaryen: Ja bym to wprowadził. Sformalizowanie związków przez państwo i adopcję po spełnieniu kryteriów. Prawdopodobnie posiadanie opiekunów prawnych jest lepsze niż posiadanie opiekunów w ośrodku w większej części przypadków. Są jeszcze inne zmienne ale teraz tego nie policzę, bez danych.

  •  

   pokaż komentarz

   homoseksualizm jest powszechnie rozpoznawany jako normalny wariant ludzkiej seksualności przez psychologów i seksuologów.

   @DaeronTargaryen: nie pisz głupot- tu masz kompleksowe wyjaśnienie:

   źródło: orientacja seksualna.jpg

  •  
   DaeronTargaryen

   -5

   pokaż komentarz

   @aleksiej-trexlebov: Nie zawracaj mi dupy głupotami.

  •  

   pokaż komentarz

   @DaeronTargaryen:

   nie pisz głupot- tu masz kompleksowe wyjaśnienie:
   Iks k!!?a de. Wyjaśnione przez bekowicza j#?#ć tam Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne, jebbać WHO. Berkowicz napisał że nie ma to nie ma xD

   To tak jak by wklejać że smogu nie ma bo Korwin tak napisał

  •  

   pokaż komentarz

   @CreativePL Zamiast odwołać się do merytorycznego argumentu lepiej napisać że Bekowicz.. No jak Berkowicz to ch#% tam nie prawda, a jak sobie przegłosują w WHO z naciskiem plaskoziemców, że ziemia to dysk to jest XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Richyrich:

   Zamiast odwołać się do merytorycznego argumentu lepiej napisać że Bekowicz.. No jak Berkowicz to ch!$ tam nie prawda,

   Pierw taki argument musi paść. Jak mam merytorycznie rozmawiać z kolesiem który twierdzi że nie ma czegoś takiego jak orientacja seksualna? A cały ten "wymysł" to propaganda. To tak jak rozmowa z kolesiem co uważa że ziemia jest płaska. Z idiotami się nie dyskutuje, ich się wyśmiewa.

  •  

   pokaż komentarz

   Promowanie dewiacji nazywasz prawami?

   @Kemekan: Dewiantem nazywasz geja albo lesbijkę? Jesteś malutkim człowieczkiem

  •  

   pokaż komentarz

   @jankes83

   silne odchylenie od ustalonych wartości, norm w postępowaniu, zachowaniu itp. 

   Norma biologiczna to samiec + samica => samiec + samiec, samica + samica - dewiacja

  •  

   pokaż komentarz

   @CreativePL Ch%! tam że masz argument na całą stronę, przecież on nie padł XD

   Ty byłbyś gościem, który za czasów kopernika mówiłby

   Iks k?!#a de wyjaśnione przez kopernika j$@!ć tam Światowe Towarzystwo Płaskoziemskie jebbać. Kopernik napisał że nie ma dysku to nie ma XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Richyrich: Mało wiesz o biologii i występowaniu homoseksualizmu wśród zwierząt. Zresztą - skoro występuje u ludzi od tysiącleci to czym jest jeśli nie normą? Ale nie ma problemu. Nie spodziewam się zbyt dużej wiedzy i logicznego myślenia od konserwatystów XD

   PS. ten twój zapis z plusikami i znakiem implikacji co ma znaczyć :D? bo chyba sam nie wiesz co napisałeś XD

  •  

   pokaż komentarz

   @jankes83 XDDD tyle razy ten wasz argument na poziomie przedszkola był wyśmiewany a wy dalej to samo ( ͡º ͜ʖ͡º)

   Zespół Dauna też występuje od dawna w naturze, to znaczy, że jest naturalny? W naturze naturalnie występują odchyły od normy, dewiacje w pewnym małym stopniu, ale w żadnym stopniu te dewiacje nie są naturalne. Moglibyście coś lepszego wymyślić serio XD zaraz usłyszę, że kanibalizm występuje wśród zwierząt więc w sumie to spoko można się zjadać zaczynajmy XD oj tęczowi tęczowi

  •  

   pokaż komentarz

   Ch#% tam że masz argument na całą stronę, przecież on nie padł XD

   @Richyrich: Róznica pomiędzy Kopernikiem a Berkowiczem jest taka (o ironio że tego nie dostrzegasz) że ten pierwszy podał naukowe dowody i wyliczenia, ten drugi po prostu p#$@?$%i od rzeczy czerpiąc garściami od korwina i "chłopskiego rozumu"

   Jeszcze raz powtórzę. Dyskutowanie z kimś kto twierdzi że nie istnieje coś takiego jak orientacja seksualna, jest jak dyskusja z kolesiem co twierdzi że ziemia jest płaska.

  •  

   pokaż komentarz

   @Richyrich w jaki sposób homoseksualizm upośledza życie człowieka tak jak zespół Downa? (Nawet nie potrafisz poprawnie napisać tej nazwy xd). I jak k#!#a można porównywać kanibalizm, który jest czyimś wyborem, czymś co zależy od danej jednostki do homoseksualizm na który nie masz najmniejszego wpływu bo po prostu się z tym rodzisz? Jakby co to było pytanie retoryczne, bo wnioskując po twoich próbach użycia matematycznej logiki w poprzednim komentarzu nie spodziewam się po tobie zbyt wiele.

   A NAWET jeśli byłoby tak, że homoseksualizm jest defektem to co byś z tym zrobił? Zamknąłbyś tych ludzi w więzieniach czy może powiesił pod ratuszem?

  •  

   pokaż komentarz

   @CreativePL Różnica między teorią heliocentryczną a waszymi urojeniami o orientacjach seksualnych jest taka (o ironio że tego nie dostrzegasz), że żeby obalić to drugie wystarczy napisać komentarz na jedną stronę a4 z garścią logiki, której uczą już w gimnazjum, i podstawowych faktów biologicznych. Ale wy tęczowi potraficie tylko zastraszać skład WHO i lobbować, wymuszać żeby zmienić coś głosowaniem XD a nie obiektywnym argumentem. Więc dyskutowanie z kimś, kto nie potrafi przeczytać że zrozumieniem 15 linijek tekstu jest jak dyskusja z kolesiem, co twierdzi że ziemia jest płaska. A teraz wracaj do swojego Amerykańskiego Towarzystwa Płaskoziemskiego na głosowanie o istnieniu dysku, a argumenty i naukę zostaw dla ludzi poważnych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Richyrich:

   wymuszać żeby zmienić coś głosowaniem XD a nie obiektywnym argumentem
   Ah ci głupi naukowcy. zamiast podać teorię naukową to głosują sobie od tak... A NIE CZEKAJ XD

   . A teraz wracaj do swojego Amerykańskiego Towarzystwa Płaskoziemskiego na głosowanie o istnieniu dysku,a argumenty i naukę zostaw dla ludzi poważnych.

   Pozostawiam. W odróżnieniu od ciebie i od Berkowicza.

  •  

   pokaż komentarz

   @CreativePL Człowiekiem poważnym nie jesteś, co do tego już oboje się zgodziliśmy. Twoja nieumiejętność zrozumienia jednej strony a4 tekstu w takim razie jest już zrozumiała. Pozostaje mi tylko współczuć rodzicom ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @DaeronTargaryen skoro normalny to po co manifestacje? To ja jutro organizuję manifestację zjadaczy chleba, dyskryminowanych przez n zjadaczy bułek( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @jankes83 problem jest taki, że prawdziwego homosia nie uleczy niż i nie zmieni nic. Dzisiejszy terror wolności słowa przez LGBT oraz rozwiązłość obyczajów spowodował wysyp pseudohomosi i masę różnych dewiacji.

  •  
   DaeronTargaryen

   -1

   pokaż komentarz

   @Zwardi: No i po co mi zawracasz dupę, skoro nie masz nic sensownego do powiedzenia? Szanujmy swój czas.

  •  

   pokaż komentarz

   @DaeronTargaryen i wzajemnie. Wypowiadasz się publicznie więc spodziewaj się reakcji¯\(ツ)

  •  
   DaeronTargaryen

   -2

   pokaż komentarz

   @Zwardi: Wyprowadzam analizę sytuacji na kilka zdań, a Ty wołasz mnie, żeby podzielić się wysrywami o dyskryminacji zjadaczy bułek. Serio, po co? Nie zgadzasz się z czymś, zostaw minus, chcesz dyskutować - formułuj argumenty na poważnie i chętnie odpowiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @DaeronTargaryen: Jakiego ograniczenia wolności? Ktoś broni organizowania pozaszkolnych zajęć o LGBT? Szkoła, póki państwowa, powinna być wolna od ideologii, szczególnie takich.

  •  

   pokaż komentarz

   @DaeronTargaryen weź pod uwagę, że twoje "analizy" wzbudzają dokładnie takie same żenujące odczucie, skutkiem czego odpowiedz na "poziomie". No i nie stękaj mi co mam robić na wykopie. Nie podoba się to czorno.

  •  
   DaeronTargaryen

   -2

   pokaż komentarz

   @meretz: Z tym, że szkoła nawet bez LGBT nie jest żadnym miejscem wolnym od ideologii, więc może zamiast się przepychać pozwólmy jednym rodzicom organizować zajęcia z religii a innym o tolerancji.

  •  
   DaeronTargaryen

   -3

   pokaż komentarz

   @Zwardi: Wypowiadasz się publicznie, więc spodziewaj się rekacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kemekan: Natomiast homoseksualizm jest powszechnie rozpoznawany jako normalny wariant ludzkiej seksualności przez psychologów i seksuologów.

   @DaeronTargaryen: poczytaj w jaki sposób i w jakich okolicznościach po raz pierwszy doszło zmiany opinii na ten temat a potem wyciągnij wnioski (podpowiem - Waszyngton '71 rok). Nie wszystko co jest ogólnie uznane jest zgodne z prawdą.

  •  
   DaeronTargaryen

   -3

   pokaż komentarz

   @wszystko_zajete_: Dlatego dalej podałem przykład, że nawet na zdrowy rozsądek mamy przykład Holandii, gdzie od dwóch dekad funkcjonują małżeństwa homoseksualne, po takim czasie poparcie wynosi 90% w społeczeństwie. Tezy, że holenderskie dzieci są teraz jakieś wybrakowane albo upośledzone też chyba nikt nie będzie wysuwał.

  •  

   pokaż komentarz

   Z tym, że szkoła nawet bez LGBT nie jest żadnym miejscem wolnym od ideologii, więc może zamiast się przepychać pozwólmy jednym rodzicom organizować zajęcia z religii a innym o tolerancji.

   @DaeronTargaryen: a może nie pogarszać już i tak złej sytuacji, dokładając kolejne problemy?

  •  
   DaeronTargaryen

   -1

   pokaż komentarz

   @Althorion: No to raczej słaby argument, bo nie wiem jak chcesz wytłumaczyć ludziom, że Kościół może organizować zajęcia dwa razy w tygodniu za publiczne pieniądze, które m. in. potępiają homoseksualizm, a na zajęcia z tolerancji nie ma już miejsca.

  •  

   pokaż komentarz

   @CreativePL: szacun że chce Ci się dyskutować z tymi smutnymi zakompleksionymi gośćmi... jak czytam co piszesz to jestem pełen podziwu do Twojej cierpliwości nad ludzka głupotą i ignorancją. Ja już dawno dałem sobie spokój, ale to budujące że są ludzie którym się jeszcze chce obalać argumenty ad Korwinum i ad Bekowiczum. Piona.

  •  

   pokaż komentarz

   @DaeronTargaryen: nie potrzebuję tego nikomu tłumaczyć, bo nie postuluję żadnej zmiany, zatem nie na mnie spoczywa ciężar tłumaczenia i argumentacji. Uważam, że źle się stało, że Kościołowi Katolickiemu pozwolono na sianie propagandy za publiczne pieniądze… ale to już się stało. I sytuacja ta nie tylko nie poprawi się, gdy inni też zaczną to robić, ale jeszcze się pogorszy.

   Oprócz tego, wolę szkołę kreującą jednolity przekaz, nawet jeśli się z nim nie zgadzam, niż taką, w którą na jednych lekcjach mówi się dzieciom jedno, a na kolejnych coś całkowicie przeciwnego — bo to osłabia zaufanie dziecka do samej szkoły i wyciąganej stamtąd wiedzy.

  •  
   DaeronTargaryen

   -1

   pokaż komentarz

   @Althorion: Ale nie możesz się też dziwić, że inne grupy chcą na takiej samej zasadzie uczestniczyć w społeczeństwie. To, że się z tym nie zgadzasz nie znaczy, że inni po prostu odpuszczą, bo niby dlaczego? Więc już widać, że zachowanie obecnego statusu quo nie będzie możliwe.

   w którą na jednych lekcjach mówi się dzieciom jedno, a na kolejnych coś całkowicie przeciwnego
   @Althorion: Czy to nie jest czasem dokładny opis sytuacji religii w szkołach :D?

  •  

   pokaż komentarz

   @DaeronTargaryen:

   Ale nie możesz się też dziwić, że inne grupy chcą na takiej samej zasadzie uczestniczyć w społeczeństwie.
   Ależ mogę i właśnie to czynię. Bo umyka mi, czemu ludzie patrzą na innych ludzi szkodzących społeczeństwu i zamiast zażądać, żeby ci przestali, to rzucają się z myślą „o, fajnie, my też chcemy coś rozwalić!”.

   To, że się z tym nie zgadzasz nie znaczy, że inni po prostu odpuszczą, bo niby dlaczego? Więc już widać, że zachowanie obecnego statusu quo nie będzie możliwe.
   Idealnie? Zdadzą sobie sprawę, że takie działania tylko przyczyniają się do pogorszenia sprawy i odpuszczą. Realistycznie? Rządzący się wkurzą i wezmę ich za kark.

   Czy to nie jest czasem dokładny opis sytuacji religii w szkołach :D?
   Jest. Religię już mamy i to głęboko wrytą w polski system prawny i edukacyjny. Edukacji pro-LGBT nie. Więc ja bym wolał, żeby nie pogarszać sprawy dokładając kolejnych sprzecznych informacji.

  •  
   DaeronTargaryen

   -1

   pokaż komentarz

   czemu ludzie patrzą na innych ludzi szkodzących społeczeństwu i zamiast zażądać, żeby ci przestali, to rzucają się z myślą „o, fajnie, my też chcemy coś rozwalić!”.
   @Althorion: Pewnie dlatego, że realnie nie ma szans wyprowadzić tę religię ze szkół, więc trzeba bazować na obecnej sytuacji.

   Rządzący się wkurzą i wezmę ich za kark.
   Były kontrole, nie słyszałem o żadnych nieprawidłowościach.

  •  

   pokaż komentarz

   @DaeronTargaryen:

   Pewnie dlatego, że realnie nie ma szans wyprowadzić tę religię ze szkół, więc trzeba bazować na obecnej sytuacji.
   Absolutnie, tylko czemu „trzeba” próbować ją pogorszyć?

   Były kontrole, nie słyszałem o żadnych nieprawidłowościach.
   Bo się, najwyraźniej, jeszcze nie wkurzyli. Wtedy nieprawidłowości się same znajdą.

  •  
   DaeronTargaryen

   -1

   pokaż komentarz

   Absolutnie, tylko czemu „trzeba” próbować ją pogorszyć?
   @Althorion: Dla Ciebie to będzie pogorszenie, dla osób homoseksualnych będzie to równowaga do tego, co opowiada się o nich na religii.

   Bo się, najwyraźniej, jeszcze nie wkurzyli.
   @Althorion: A może dlatego, że tak naprawdę nie ma problemu, a radykalne kroki spotkają się z reakcją. Nie bez powodu PiS zwleka z zakazem aborcji.

  •  

   pokaż komentarz

   @DaeronTargaryen:

   Dla Ciebie to będzie pogorszenie, dla osób homoseksualnych będzie to równowaga do tego, co opowiada się o nich na religii.
   I właśnie szukania tej równowagi w szkodzeniu nie umiem pojąć ani zaakceptować. To jakby dowiedzieć się, że sąsiad bije żonę, wrócić do domu i pobić swoją — by była „równowaga”…

  •  

   pokaż komentarz

   Wiesz, Ty to sobie nazwiesz dewiacją, niech będzie. Natomiast homoseksualizm jest powszechnie rozpoznawany jako normalny wariant ludzkiej seksualności przez psychologów i seksuologów. Jeżeli zabronisz takim osobom manifestowania swoich postulatów to ograniczasz ich prawa obywatelskie.

   @DaeronTargaryen: Pojedynczy gen homoseksualizmu nie istnieje!

   https://dzienniknaukowy.pl/czlowiek/pojedynczy-gen-homoseksualizmu-nie-istnieje?fbclid=IwAR0fiJg1uYygRxzXLLSiHzULDlXAnwz_Y2k28_x3h_hUIp20SheKXrmz368

   "Genetyka może mieć ograniczony wkład w orientację seksualną, a pojedynczy gen homoseksualizmu nie istnieje. Wskazują na to nowe, obszerne badania, w których uwzględniono dane pochodzące od blisko pół miliona osób.W 1993 roku naukowcy odkryli odcinek DNA (region Xq28 w chromosomie X), który ich zdaniem był powiązany z homoseksualizmem mężczyzny. Przez lata koncepcja genu homoseksualizmu była źródłem debaty zarówno wśród społeczności naukowej, jak i ogółu społeczeństwa. Wszak niewiele aspektów ludzkiej biologii jest tak złożonych i wywołujących napięcia, jak orientacja seksualna.

   Nowe badania, uważane za najbardziej obszerne na ten temat ,wskazują, że nie ma pojedynczego genu, który determinowałby zachowania seksualne danej osoby. Uczeni wskazali, że zachowania seksualne są kształtowane przez mieszankę wpływów genetycznych i czynników środowiskowych oraz kulturowych. Dokładnie tak jak w przypadku większości innych ludzkich cech."

   https://dzienniknaukowy.pl/czlowiek/pojedynczy-gen-homoseksualizmu-nie-istnieje?fbclid=IwAR0fiJg1uYygRxzXLLSiHzULDlXAnwz_Y2k28_x3h_hUIp20SheKXrmz368

   "Hormony wpływają na orientację seksualną w okresie płodowym. W dorosłym życiu ich poziom jest prawdopodobnie nieistotny.

   Bieżący poziom hormonów najprawdopodobniej nie wpływa na orientację seksualną. Liczne pośrednie przesłanki sugerują, że stężenie testosteronu na pewnym etapie ciąży odpowiada za wykształcenie u płodu struktur mózgu wywołujących pociąg seksualny do określonej płci. W większości są oparte na badaniach słabej jakości, a względy etyczne nie pozwalają na bezpośredni eksperyment na ludziach."

   KOMENTARZ:

   Niedawno skrytykowałem komentarz pewnego genetyka z UW, wykazując, że geny które zinterpretowano, jako determinujące orientacje seksualną, to jedynie założenie, hipoteza, która domaga się dodatkowych potwierdzeń. Wykazałem też, że zjawisko można różnie interpretować. On natomiast w wywiadzie dla pro-tęczowego czasopisma powiedział, że odkryto geny które determinują homoseksualizm u ludzi i że jest to potwierdzeniem wcześniejszych założeń i badań. Następnie stwierdził, że nie są to wszystkie odkryte geny, ponieważ orientacja seksualna jest determinowana wielogenowo i wyciągnął z tego wniosek, że te inne istnieją i czekają na zidentyfikowanie

   Innymi słowy na jednej hipotezie, która domaga się uzasadnienia zbudował inną, przy czym niczego nie wyjaśniając dopuścił się dobrze zdefiniowanego błędu logicznego. Uczeni nie są w stanie określić czy geny odpowiedzialne za łysienie u mężczyzn lub kodujące wyjątkowy typ receptowa węchowego są odpowiedzialne za skłonności homoseksualne, mogą to tylko zakładać, a założenie to nie dowód! Dopiero odkrycie rzekomo istniejących genów, które tworzyłyby wraz z tymi sieć kodująca orientację homoseksualną i dopasowanie ich do całego tła genetycznego byłoby takim dowodem!

   https://www.deon.pl/po-godzinach/nauka--technologia/art,962,dr-hab-dragan-nie-ma-jednego-genu-odpowiedzialnego-za-orientacje-seksualna.html

   Uczeni dysponują ciekawymi narzędziami badawczymi, które umożliwiają biotechnologom identyfikowanie genów biorących udział razem z innymi w morfogenezie jakiegoś narządu. Nokautują poszczególne geny i obserwują efekty. Jeżeli znokautuje się kilka genów i za każdym razem wpłynie to negatywnie na rozwój oka czy ucha, to mamy do czynienia z genami wchodzącymi w skład sieci kodujących oko czy ucho. W tym przypadku takich badań nie przeprowadzono, ponieważ na ludziach nie da się ich przeprowadzić a zwierzęta nie zawsze mogą być odpowiednimi modelami. Innymi słowy doktor Dragan ściemnia i zachowuje się jak przepłacony przez środowiska LGBT szarlatan.

   Bez stawiania założeń nie można przeprowadzić procesu dowodowego. Jednak założenia, to nie dowody. Nie da się jednoznacznie stwierdzić, że kiedyś nie uda się odkryć genów biorących udział w rozwoju orientacji homoseksualnej, ale współcześnie nawet nie wiadomo jakie kodują heteroseksualną! Nauka bazuje na tym, co wiemy a nie na tym, czego być może dowiemy się w przyszłości :)

   Dodam jeszcze, że ci sami uczeni, którzy wykluczyli homoseksualizm z grupy zaburzeń psychoseksualnych chcieli tak zrobić z pedofilią. Może teraz zaczną szukać genów determinujących pedofilię...zoofilię, nekrofilię, fetyszyzm, ekshibicjonizm, sadyzm itd.? Czy to również są orientacje seksualne?

   Dla każdego człowieka, który nie dał się omamić homo-propagandzie, homoseksualizm jest takim samym zaburzeniem psychoseksualnym jak np. pedofilia. Niektórzy psycholodzy i psychiatrzy zdają sobie z tego sprawę, ponieważ chcieli pedofilię wyłączyć z grupy zaburzeń psychoseksualnych (dewiacji, parafilii) i ku oburzeniu opinii publicznej zaliczyć do orientacji seksualnych.

   Amerykańskie Stowarzyszenie Psychologiczne (APA), które wcześniej na drodze głosowania, nie zaś merytorycznej debaty naukowej, wyłączyło homoseksualizm u dorosłych ludzi ze zbioru zaburzeń psychoseksualnych. Organizacja ta sklasyfikowała pedofilię jako orientację, a nie zaburzenie seksualne. Klasyfikację zamieszczono w periodyku „Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders” („Klasyfikacje zaburzeń psychicznych”). Informacja ta wywołała oburzenie organizacji prorodzinnych. Ich zdaniem, zachodzi obawa, że po tego rodzaju zmianie klasyfikacji coraz więcej dzieci będzie padało ofiarami pedofilów. Amerykańskie Stowarzyszenie Psychologiczne zrzesza ponad 150 tysięcy psychologów.

   TŁUMACZENIE:

   http://jaapl.org/content/42/4/404

   „Obecnie dyskutując o pedofilii – DSM-5 – odwołujemy się do terminu: PEDOFILSKA ORIENTACJA SEKSUALNA. Pojęcie „orientacja seksualna” jest zwykle używane do określenia popędu u osób, dla których są atrakcyjne seksualnie konkretne kategorie ludzi: dorośli czy dzieci. Osoby zorientowane heteroseksualnie są seksualnie pociągane przez osoby dorosłe płci przeciwnej. Osobnicy homoseksualni preferują osoby dorosłe tej samej płci. Mężczyźni o heteroseksualnej orientacji pedofilskiej preferują dziewczynki w wieku przedszkolnym. Natomiast mężczyźni z homoseksualną orientacją pedofilską chłopców w wieku przedszkolnym. W obliczu znaczącej krytyki Amerykańskie Stowarzyszenie Psychiatryczne (APA) oświadczyło, że zamierza usunąć termin „Pedofilska Orientacja Seksualna” z podręczników diagnostycznych. Usunięcie tego terminu w odpowiedzi na publiczną krytykę byłoby błędem. POCIĄG SEKSUALNY DO DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM JEST W ISTOCIE FORMĄ ORIENTACJI SEKSUALNEJ [….]”

   Skoro naukowcy, którzy żyją za nasze podatki kłamią w żywe oczy, jak z nut, to czego się spodziewać po tych, których wspierają swoim autorytetem? Podaję linka do tego wywiadu, a pod tym postem do mojego wcześniejszego komentarza dotyczącego jego wypocin, które nie były efektem naukowej analizy, tylko pisania na kolanie w drodze powrotnej z urlopu. Być może jeszcze dobrze nie wytrzeźwiał :)

   https://www.facebook.com/groups/teoriaID/permalink/2362367003860925/

   Propagatorzy homoseksualizmu z LGBT często powołują się na opinie Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychiatrów i Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychologów, ale pomijają fakt, że ich wnioski odnośnie usunięcia homoseksualizmu z listy zaburzeń psychoseksualnych nie są oparte na dowodach naukowych. Tutaj jest ciekawe opracowanie na ten temat:

   https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4771012/

   Homoseksualizm i dowody naukowe dotyczące podejrzanych anegdot, przestarzałych danych i szerokich uogólnień!

   „Amerykańskie Stowarzyszenie Psychiatryczne i Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne od wielu lat przekonują, że istnieją istotne dowody empiryczne potwierdzające twierdzenie, że homoseksualizm jest normalnym wariantem pośród ludzkich orientacji seksualnych a nie zaburzeniem psychoseksualnym. Niniejszy artykuł podsumowuje i analizuje rzekome dowody naukowe mające popierać te tezy i wyjaśnia, że wiele (jeśli nie wszystkie) „dowody”, jakich użyły te stowarzyszenia w swojej argumentacji są nieistotne i nie pozwalają na wykluczenie homoseksualizmu ze zbioru zaburzeń psychoseksualnych.

   W wyniku niedociągnięć, nadużyć, uogólnień i arbitralności tej argumentacji w niniejszym artykule kwestionuje się wiarygodność Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychiatrów i Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychologów , które są zazwyczaj uznawane za autorytatywne i godne zaufania.

   Podsumowanie : Wcześniej homoseksualizm uznano za zaburzenie psychicznie (psychoseksualne), jednak od lat siedemdziesiątych główne stowarzyszenia medyczne w Stanach Zjednoczonych określiły homoseksualizm jako normalną alternatywę dla heteroseksualizmu i ponadto twierdziły, że ich wnioski opierają się na dowodach naukowych. Ten artykuł krytycznie ocenia te rzekome dowody naukowe i wykazuje, że znaczna część literatury na jaką się powołują nie potwierdza twierdzenia, że homoseksualizm jest normalny zachowaniem seksualnym. Zamiast popierać swoje twierdzenia dowodami naukowymi, te najważniejsze stowarzyszenia medyczne arbitralnie uznają homoseksualizm za normalną orientację seksualną.”

   Autor tej pracy Robert L. Kinney III jest autorem innych artykułów dotyczących homoseksualizmu, jego genezy i zasadności klasyfikacji. Jego twórczość została poddana ostrej krytyce, ale bardzo skutecznie ją odparł. Z dziecinną łatwością wykazał, że jego krytycy zamiast odnosić się do jego argumentów stosują ataki personalne, co jest błędem logicznym, np. sugerując że jego wnioski wynikają z wiary religijnej i na tej podstawie domagali się usunięcia jego artykułów z czasopism w jakich je opublikował: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4135456/

   Propagandziści z LGBT podobnych argumentów używali w stosunku do innych naukowców, którzy im się przeciwstawiali. „Mimo, że zdecydowana większość Polaków nie chce nawet słyszeć o adopcji dzieci przez homoseksualistów, lobby LGBT nie ustaje w staraniach, zmierzających do przeformatowania opinii publicznej. Małymi krokami udało się to zrobić na Zachodzie, próbują więc i u nas. Jakie są konsekwencje dla samych dzieci? Raport amerykańskiego socjologa z 2012 roku szokuje. Dorosłe dzieci pochodzące z tęczowych domów częściej myślą o popełnieniu samobójstwa, częściej mają problemy z prawem, chętniej sięgają po narkotyki, mają problemy z budowaniem trwałych związków, nie radzą sobie z dochowaniem wierności swoim partnerom i częściej korzystają z pomocy psychoterapeutów.

   Raport opublikowany w 2012 roku mrozi krew w żyłach

   U osób, które zostały wychowane przez homoseksualistów, stwierdził aż 24 rodzaje negatywnych skutków wychowania. Dorosłe dzieci pochodzące z tęczowych domów częściej myślą o popełnieniu samobójstwa, częściej mają problemy z prawem, chętniej sięgają po narkotyki, mają problemy z budowaniem trwałych związków, nie radzą sobie z dochowaniem wierności swoim partnerom i częściej korzystają z pomocy psychoterapeutów. Wśród wychowanków par homoseksualnych jest ponad trzy razy więcej bezrobotnych niż wśród osób wychowanych w pełnych rodzinach, a prawie cztery razy więcej z nich korzysta z pomocy społecznej.

   #nauka #homoseksualizm #genetyka #ciekawostki #lgbt #pseudonauka

   źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @Sepzpietryny: O k$@!a, pan ekspert od ludzkiej seksualności się odezwał, mądrzejszy ni 90% specjalistów w tej dziedzinie na całym świecie xDDDDD
   żal.kurwa.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @Gwyn66: ty naprawdę jesteś aż tak żałosny czy robisz z siebie debila dla atencji?

  •  

   pokaż komentarz

   Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne

   @CreativePL: A czytałeś ich uzasadnienie? Homoseksualizm nie jest zaburzeniem, bo:
   1. nie umiemy go leczyć,
   2. nazywanie gejów zaburzonymi jest dla nich przykre,
   3. gejom w depresji pomaga zaakceptowanie swojego zaburzenia,
   4. próby innego leczenia zawiodły, (przyznajmy, były barbarzyńskie)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kemekan:

   źródło: comment_OrAC4rKYVpP6pMekZnbFm8z2YngzK8YB.jpg 18+

  •  

   pokaż komentarz

   @DaeronTargaryen chyba ci się coś pomyliło. https://www.salon24.pl/u/65iwona/941648,lgtb-i-oszustwo-xx-wieku "To nigdy nie była medyczna decyzja, to był polityczny ruch" "Zobaczcie co nam się udało osiągnąć w ostatnich 10 latach. Obecnie nawet Amerykańskie Stowarzyszenie Psychiatryczne nas sie boi" - Tak pisała w latach 70 tych aktywistka ruchu homoseksualnego Barbara Gittings. Zniesienie homoseksualizmu z listy chorób mentalnych w 1973 roku, nigdy nie było decyzją opartą na sensownych badaniach naukowo-medycznych. To była polityczna decyzja wymuszona na Stowarzyszeniu Psychiatrów, przez bardzo aktywne politycznie, ruchy gejowskie. Taki był początek, jednego z większych oszustw XX wieku. Wróćmy do roku 1970-tego, kiedy ruchy gejowskie rozpoczęły na szeroką skalę zastraszanie środowiska psychiatrycznego. Aktywista Frank Kameny wyraźnie określił cele ruchu homoseksualnego stwierdzeniem: "Czuję, że cały ruch homoseksualny ... zwycięży lub upadnie w zależności od odpowiedzi na pytanie, czy homoseksualizm jest chorobą, i przede wszystkim, czy my podejmiemy stanowcze stanowisko w tej sprawie" ("The Gay Crusaders" Tobin i Randy Wicker, p. 98). W roku 1970 większość psychiatrów uważała homoseksualizm za psychiczne zaburzenie dysocjacyjne. Nie jest trudno się domyślić jak wielką barierą dla wygrania bitwy politycznej i zaakceptowania homoseksualizmu przez społeczeństwo, było zniesienie homoseksualizmu z listy dewiacji. Aktywiści gejowscy byli gotowi na wszelkie ruchy i rozpoczęcie krucjaty przeciwko APA (American Psychiatric Association). Co to w praktyce oznaczało? Od roku 1970-tego zaczął się ostry atak na spotkania APA, gdzie 30 osobowe grupy w agresywnych milicjantów gejowskich, wpadały na posiedzenia w Waszyngtonie, demonstrując i przerywając dyskusje. (Newsweek 8-23-71, p.47) Podobne demonstracje i ataki miały miejsce w San Francisco (1970 rok) . Zachowanie jest opisane w książce " The Gay Militiants," Don Teal, p. 272-273 Rozpoczęto także wysyłanie szantażujących listów do poszczególnych członków APA. Demonstracje i polityczna presja trwała przez co najmniej 3 lata. W rezultacie zarząd powierniczy APA ogłosił głosowanie w sprawie zniesienia homoseksualizmu z listy chorób mentalnych. Głosowanie niestety nie było anonimowe, a aktywiści gejowscy mieli wcześniejszy pełny dostęp do danych osobowych członków APA, czego rezultatem było wysyłanie personalnych pogróżek (listów i telefonów) do mających brać udział w głosowaniu , lekarzy. Wyniki głosowania zostały podane w roku 1974 i wyglądały następująco. Na 17905 osób uprawnionych do głosowania, w głosowaniu wzięło udział 10555 członków, z czego za usunięciem homoseksualizmu z listy chorób mentalych, było jedynie 5854 członków, a więc 32.7%. Odtąd przysłowiowa dziura w zaporze zamieniła się w wodospad. Nie ma dla mnie nic gorszego, jeśli polityczna, czy ideowa agenda, nie pozwala na prowadzenie obiektywnych badań naukowych. Niestety, ale obecnie zabrnęliśmy już tak głęboko, że polityczna poprawność nie pozwala naukowcom na publikowanie czegokolwiek, co nie byłoby po myśli homoseksualnych aktywistów. Niestety, nawet sami członkowie LGBT, muszą przyznać, że wbrew intensywnym poszukiwaniom, nie udało sie odszukać homoseksualnego genu, a więc "born this way" jest po prostu oszustwem i mitem, powielanym przez pop kulturę i neoliberalne media. W dobie walki o tradycyjną rodzinę, warto zapamiętać proces dochodzenia do władzy politycznej tęczowych aktywistów.

   @Sepzpietryny masz rację.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sepzpietryny chyba raczej ty, bo wypisujesz bzdury, chociaż seksuolodzy z całego świata są zgodni w tej kwestii.

 •  

  pokaż komentarz

  Ktoś skróci, co dokładnie miałaby blokować ta ustawa?