•  

  pokaż komentarz

  Ech, Volvo - marka która twierdzi że konkuruje z BMW czy Mercedesem uznała że nie będzie wsadzała silników większych niż 2.0 R4.

  Reprezentacyjna limuzyna? 2.0 R4
  Sportowy pełnowymiarowy sedan? 2.0 R4
  Wielki SUV? 2.0 R4

  Oczywiście obecnie wspomagane silnikami elektrycznymi, a spalinowy układ często dodatkowym kompresorem. Spoko, tylko czy to słuszna droga konkurencji z markami mającymi dalej w swojej ofercie V8?

  Niby taki znak czasów, ale taka Alfa daje wybór - mocne 2.0, czy jeszcze mocniejsze V6. To samo nawet Kia ze swoim Stingerem, która do marek premium nawet nie aspiruje.

  Pamiętam ostatnie S60 Polestar z V6, które "zliftingowali" do R4 podobnej mocy. Downsizing to ślepy zaułek

  Przednia oś jest napędzana jedynie przez 4 cylindrową rzędową uturbioną jednostkę napędową z kompresorem o pojemności 2 litrów. Silnik ten generuje 336 koni mechanicznych. Tył natomiast jest w pełni napędzany przez układ elektryczny składający się z 2 silników (każdy o mocy 109 KM) oraz system ISG dający dodatkowe 46 KM. Przez to sumaryczna moc silników elektrycznych wynosi 264 KM, a razem z silnikiem spalinowym samochód dysponuje mocą 600 koni mechanicznych

  Primo - moc spalinowy + elektryki - tego nie można sumować po prostu dodając, bo na hamowni one nie miałyby razem 600 koni.
  Secundo - czyli mamy tu 336 koni na przedniej osi, a tył jest tylko wspomagany elektrykami? Nie wróżę dobrze takiemu układowi.

 •  

  pokaż komentarz

  Polestar nie jest pierwszym projektem z gry zrealizowanym IRL. Skyline Eddiego z Underground 1 był chyba pierwszy , można go było wygrać w konkursie. Info z Instagrama Craiga Liebermanna niedawno wrzucał zdjęcia z behind the scenes tego projektu.

Dodany przez:

avatar wokol_motoryzacji dołączył
3 wykopali 4 zakopali <1 tys. wyświetleń